AKTUÁLNĚ
Blog jumy12 23.09. 17:00

BEARS WEEK 2 REVIEW: Zápas dvou poločasů

Tak jedno je jisté. S Bears se tento rok nebudeme nudit. Souboj s Giants, to byl zápas dvou poločasů. Předvedli jsme rozhodně lepší výkon než proti Lions a z dramatu jsme nakonec vyšli vítězně, ale s mnoha vykřičníky. Já jsem věčný optimista, takže na to koukám z toho pohledu, že je fajn vyhrát s odřenýma ušima, protože tým to nesvádí k usnutí na vavřínech. Pro mě je značka ideál, když budeme každým zápasem o kousek lepší :). Pojďme tedy na rekapitulaci zápasu.


1. POLOČAS - pohádka


1.čtvrtina

No první čtvrtina byla prostě pohádková. Hned z počátku bylo jasně patrné, že běhová hra stále funguje a budeme jí využívat. Ten vzorec při první drivu byl patrný - dvakrát běžet a udělat hratelný 3down a pak jít do vzduchu. Nagy s jeho playcallingem ukázal, že Trubiskymu věří i po minulém zápase, kdy se první 3 čtvrtiny na 3 downech trápil. A Mitch se odvděčil opravdu takovou poctivou hrou, kdy se snažil hledat krátké konzervativní přihrávky, když nic neviděl hluboko, neměl problém prodloužit hru a hodit do flatu. Přesně z toho vznikl první TD. Mitch hledal někoho ve hřišti, ale nikdo nebyl volný (viz obr.1), tak prodloužil hru naznačil, že poběží, což mu linebacker Giants trochu sežral a Mitch krásným padáčkem oslovil Montgomeryho a ten předvedl neuvěřitelnou parádu a donesl míč až do end zony. Tento drive měl 12 her, překonal přes 80 yds hřiště a Bears všechny 3 downy proměnili. Skóre 0:7 Tony Romo toto počání komentoval slovy "Nothing really flashy but efficient"

Teď přišla na řadu obrana s uzdraveným Robertem Quinnem. Byl jsem zvědavý, jestli to bude znát a hned první hru to opravdu cítit bylo. 1 down Giants šli hned do vzduchu a připsali si 5 yardů. Druhý dostal do ruky Barkley a začal, tam kde skončil minulý zápas se Steelers. Obrovský tlak naší Dline a běh pro -1 yard. Přišel čas 3downu a s tím také čas Roberta Quinna. Krásně speed rushem oběhl obránce, jako kdyby tam nebyl a zaútočil na Jonese, který jak mu je dobrý zvykem míč neudržel a fumble nakonec zalehl Khalil Mack. Jak je vidět z obrázku 2, tak Jones plánoval chvíli přihrát Shepardovi do dragu, ale už se k němu stahoval náš Eddie Jackson, tak si to nakonec rozmyslel a nakonec z toho byl fumble. Tohle byla parádní kombinace pass rushe a man obrany. Super práce.

A Bears se rázem ocitli se svým útokem v redzone. Pokračovali jsme z naší taktikou běhat, takže 2 první down jsme ukrojili 4 yds a čekal nás znovu 3 down. Tentokrát se Mitch rozhodl oslovit Anthony Millera, který měl Week 1 skvělý zápas. Jeho výstavní přihrávka, ale nebyla bohužel zkompletována a tady si myslím, že se jednalo o lehký drop, protože tohle se dalo chytat a Anthonymu to proklouzlo mezi dlaněmi. Znovu ukážu situaci na obrázku. Mitch zvolil trošku agresivnější řešení, protože Robinson seděl zhruba na 5 yardové linii a byl volný, tam by asi proklouzl do prvního downu a útok by pokračoval. Zároveň měl dobrou separaci také Jimmy Graham, ale jak jsem psal v preview, u něj čekal Peppers a přes něj jen tak nějaký TE neskóruje. Z tohoto držení jsme skórovali tedy aspoň FG a skóre upravili na 0:10.

Následovala naše obrana, kde úřadoval Fuller se dvěma sraženými passy, pak jsme šli do útoku, který už se zas tak nepovedl a Trubisky byl sackován Carterem. Odevzdali jsme míč a do konce první čtvrtiny zbývala méně než minuta. Jones předal míč Barkleymu a ten předvedl první velký zisk po zemi. Bohužel na konci této akce dopadl nepříjemně na ruku při snaze zmírnit dopad a vypadlo to, že si moc nepříjemně pochroumal celou paži. Tím skončila první čtvrtina.


2.čtvrtina

Po krátce pauze se, ale Barkley ihned vrátil na hřiště a dostal míč znovu, tentokrát si nepřipsal ani yard a tak dostal míč znovu a pak přišla velká tragédie. Barkley běžel do pravé strany, kde si na něj počíhal Eddie Jackson a krásnou skládkou poslal Barkleyho k zemi, rozhodně se nejednalo o nějaký tvrdý zákrok spíš to bylo technicky zvládnuté velice dobře, naneštěstí si Barkley při této skládce přetrhl kolenní vaz a sezóna pro něj skončila. Přeju mu brzké uzdravení, protože se jedná o jednoho z mých nejoblíbenějších hráčů. Následovala velmi hezky zaběhnutá curl route od Slaytona a Giants už byli na nějaké 30yardové linii a klepali na redzone. V další hře se, ale ukázala naše Dline. Vytvořili jsme velký tlak na Jonese, opravdu jeho kapsa se do pár vteřin zhroutila. Z toho pramenil INT, kdy se Jones snažil najít Engrama, kterému to uklouzlo, tak si míč přebral náš safety Bush. Jones měl asi lepší možnosti, ale pod tlakem je to rozhodování o dost těžší.

Z INT jsme nic nezískali a po sacku jsme odevzdali míč zpět soupeři, který už malinko začal ukazovat, že i bez Barkleyho může začít kousat. Nepovedlo se jim, ale zkonverování 3 krátkého downu, takže jsme znovu dostali míč do našich rukou. Na časomíře svítil čas 5:29 a já měl jediné přání, zkusme Giants už nepůjčit míč! Máme před sebou dlouhé hřiště, fungující běh, tak pojďme hrát s časem. To se nám vskutku povedlo. Tohle byl asi nejlepší Mitchův drive v zápase. Vynikající rozhodnutí, krásné přihrávky, především naprostý laser na Wimse mezi třemi obránci byl fantastický, ale i to že když už už na něj sahal Williams, tak hodí do flatu pro 2 yds a nevymýšlí tam blbosti. Kombinace běhu a play-actionu fungovala výborně a doufám, že ty play-actions budeme hrát víc a víc, protože mi přišlo, že nám to sedí. V redzóně jsme se ocitli, ve chvíli, kdy zbývala 1:00 do konce prvního poločasu a Trubisky měl 5/5 pro 56yds. První hra v redzoně byl běh Mitche pro 2 yds, pak incomplete a pak si Mitch připravil parádičku. Center rozehrál míč a náš QB začal scanovat pole. Nikdo nebyl volný, tak začali hráči improvizovat a snažili se nově uvolňovat. Mitch skvělým pohybem v kapse hru prodloužil na 6,5 vteřiny. Nakonec se mu líbil matchup rookie WR Mooneyho, který byl v levém rohu endzony 1V1. Vyslal jeho směrem míč, a i když to do krásného hodu mělo daleko, tak Mooney zachytil a další TD byl na světě. Skóre 0:17

Giants měli 14 sekund do konce, přesto se ještě dostali do hranice, kde se dá kopat field goal. Každopádně 57 yardový FG nebyl proměněn a tak se šlo do šaten za stavu 0:17.


2. POLOČAS - vystřízlivění


3.čtvrtina

Giants šli na balón a my jsme pokračovali v dobrém obraném výkonu. Povolili jsme sice jeden první down, ale následující snahu o první down jsme zastavili sackem Akiema Hickse, který už má druhý sack. Tak jsme se přesunuli do útoku a přišla první chybka. Při druhém downu se Trubisky snažil najít Robinsona, který nebyl úplně volný, ale hlavně zahrál velmi dobře CB James Bradberry, který zblokoval přihrávku na Robinsona, ta se odrazila do vzduchu a tam už jí sebrali hráči Giants. Na obrázku níže sami můžete vidět, že Robinson byl poměrně volný, ale Bradberry vše přečetl a zahrál skvěle.


Giants tedy získali míč na naší polovině a z toho INT nakonec získali 3 body. Chyby se stávají, spíš mě mrzelo, že jsme neukrojili více času z časomíry. To další drive byl lepší, kdy jsme ukrojili 4 minuty, ale při 3 downu Anthony Miller z mého pohledu zase dropnul pass. Označil jsem ten moment na videu. Nebyl to úplně lehký míč, ale výborně umístěný a my od Anthonyho budeme potřebovat, aby předváděl takové výkony jako ve Weeku 1 konzistentně. Tento zápas měl 0/3.

Tohle byl poměrně klíčový drive, protože hned následně si vzali míč Giants a přejeli celé hřiště, kde 1,5 yardu od endzony zkusili 4 down a heavy run formací protlačili míč do endzóny. Celkově bylo cítit, že se Giants probudili a Jones začal nacházet své spoluhráče. Po potvrzeném TD skóre bylo 10:17.


4.čtvrtIna

V tuto chvíli jsem věděl, že to bude ještě drama, protože Jones vypadal velmi dobře. Klíčem tedy bylo, nepůjčit Jonesovi delší dobu balón. Což se bohužel nepovedlo. Náš útok začal v čase 14:14 a při 5 akci přišel bohužel další INT. Znovu stejný matchup Robinson vs. Bradberry a znovu se stejným výsledkem. Tohle byl možná ještě lepší Bradberryho play než ten první, tentokrát opravdu v těsném souboji vyrval Robinsonovi míč z náruče. Fantastický zápas prožil Bradberry a byl naprosto klíčovou postavou Giants. Připsal si 4 sražené přihrávky a Robinsona do jisté míry vymazal. Už první zápas měl Bradberry dobrý, ale říkal jsem si, že šlo spíš o náhodu, ale on zřejmě nastavil novou laťku svým výkonům. Každopádně nevím, jestli to byla Mitchova chyba. V tomto případě dává šanci svému nejlepšímu receiverovi na matchup 1V1, což není vyloženě špatné rozhodnutí. Měl sice volnějšího Pattersona v dragu nebo i Miller měl výbornou separaci ve streaku, každopádně tohle byl klasický contested catch.

Giants tedy dostávají míč a na časomíře bylo 12:14 tedy spousta, spousta času a bylo jasné, že se na balón ještě vrátíme, otázka jestli za jakého stavu. Jones získal se svým útokem první down pak přišel sack Khalila, ale upřímně to nebyla ani tak jeho zásluha jako obrovská chyba oline. Pak přišla další klíčová chvíle, kdy Jones na 3and8 přihrával na Engrama, což vystihl Eddie a byla z toho interception, kterou donesl až do endzony pro TD. Bohužel hra byla vrácena pro defensive pass interference. Je pravda, že do Engrama vrazil dřív než byl míč v jeho držení. Sporné, ale asi správné. Giants se tedy dostali až do redzóny, kde ale výborně zahrál rookie Johnson (tenhle chlapík je fakt vynikající). Z další INT jsme dostali pouze FG. Skóre tedy bylo 13:17.

Na míč přichází znovu Trubisky a komentátoři to komentují se slovy, že teď přijde ten tzv. JOB DRIVE. Kdy ukáže Trubisky, že na to má nebo ne. No, že by mě ten kluk přesvědčil, se říct nedá, dvakrát ho vytáhl z bryndy Montgomery fantastickým během a při 4 downu jeho sraženou přihrávku chytil náš olineman Massie, takže to tak asi ke klíčovému drivu. Prostě nic moc. Každopádně jsme se dostali aspoň do míst, kde se dá zahrát FG. Byl sice delší 50 yds, ale nic nemožného, ale víme, jak se daří našim kickerům v posledních letech K Santos se tedy nenechal zahanbit a missnul FG také. Odevzdali jsme míč Giants měli 2:08 bez timeoutu na poslední drive a Jones začal kouzlit a naše obrana začala hořet. Naštěstí jsme to s kupou štěstí nakonec udrželi před endzónou, kdy vypršel čas, ale když jsem viděl, jak nás Jones rozebírá a obrana je stále unavenější a unavenější, bál jsem se nejhoršího. To především, když při poslední hře byl hozen flag do endzóny, to se mi zastavilo srdce, naštěstí to byl flag na WR Tata.


SHRNUTÍ

2-0 je parádní a měli bychom se z něj radovat, protože to mohlo bejt 0-2 a nikdo by se nemohl divit, tak to jen na úvod. Obrana funguje, tak napůl. Secondary podává výborné výkony a je rozhodně jedním z hlavních důvodů, proč jsme 2-0.Jaylon Johnson vypadá zatím jako top steal draftu. Roquan Smith se začíná také ukazovat v dobrém světle. Co se týče druhé půlky Treventhan nic moc a Dline to samé. Tenhle zápas to bylo o trošku lepší, ale já čekám od Khalila mnohem víc než sack, když ho nikdo neblokuje. Na hřišti byl při 121 snapech a zaznamenal jediný QB hit a to byl ten neblokovaný sack. Quinn byl na hřišti cítit, ale jeho zdravotní problémy mu asi nedovolili nastupovat, tak často, jak by chtěl. To, že naše Dline má k dominanci daleko potvrzují i čísla. Naše celá obrana udržela v prvních dvou utkáních soupeřovi QB na průměrném ratingu 73.1, což je super, ale je to především zásluha secondary. Když se koukneme na QB hity, kterou jsou započítané při passových akcí, tedy jak často dojde ke QB hitu při passu, tak jsou Bears s 9,6 procenty jedni z nejhorších v lize. Pro představu Steelers a Ravens mají 27.6 a 21.3. Takže tady máme co dohánět. Když se kouknu na útok a na našeho QB, tak zase se budu opakovat, bylo to lepší než minulý zápas. Začněme tedy Mitchem. Tentokrát vydržel hrát dobře 2 čtvrtiny!


QB rating Trubiskyho vs Giants

První čtvrtina: 135.9

Druhá čtvrtina: 136.1

Třetí čtvrtina: 27.5

Čtvrtá čtvrtina: 8.3


Kdo ví, třeba další zápas zvládne 3 čtvrtiny! Ne ale vážně, čistě pocitově mi přišlo, že nehrál až tak šíleně, jen ty 2 INT byly poměrně smolné a nebyli přímo Mitche. Opravdu v prvním poločase jeho rozhodnutí byla výborná a vypadal jako zkušený mazák. Já věřím, že se do dalšího zápasu zase o kousek zlepší, já jsem asi zaslepen fanouškovstvím, ale já to tam prostě vidím. Co se týče wide receiverů, tak jsem nadšen z toho, jaký máme core, ale zatím jejich produkce pokulhává. Máme receivera no.1 Aroba, nekonzistentní dvojku Anthonyho, rychlíka Mooneyho, který hraje zatím pěkně, dlouhána Wimse, který je přesně hráč do endzóny nebo na kratší klíčové downy. Pattersona, což je hračička, který může nastoupit i na pozici RB, veterána Teda Ginna Jr. a to ještě v záloze Ridley. Za mě výborná šestice receiverů, která doufám, že se ukáže ještě víc. Tight endi také nejsou zatím moc vidět, ale jejich čas přijde ;) proti Giants se TEs nedaří. A vyloženě pozitivní je můj pocit z běhové hry a z Montgomeryho. Jsme konečně nebezpeční po zemi a Montgomery umí běhat a evidentně i chytat, do toho tam občas pošleme Tarik Cohena nebo Pattersona a krásně to namixujeme. V running game jen hloubš! Důležité vítězství za námi, všichni v týmu se shoudnou, že hrajou pod svoje možnosti a v neděli nás čeká nebezpečná Atlanta, což už bude rozhodně větší prověrka než Giants nebo Detroit. S preview se zase přihlásím. GO BEARS!

Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • jumy12
  29. září 2020 15:28

  Jasný, tak teď můžeme k zápasům zakládat fórum, tak můžeme diskutovat tam :). Díky za čtenost :)

 • Frenk2
  27. září 2020 22:32

  Omlouvám se za ten komentář!

 • Frenk2
  27. září 2020 22:28

  Tak a je vymalované!konečně je to napadlo Trubinsky na střídačku a Chicago bude šlapat!

 • Frenk2
  27. září 2020 22:21

  A proto tu hru mám rád!

 • Frenk2
  27. září 2020 21:25

  Už je to špatné!

 • Frenk2
  27. září 2020 21:10

  První akce QB 3krat rozehrál a je tam T.D.!

 • Frenk2
  27. září 2020 21:03

  No ta jsem čekal nový QB

 • Frenk2
  27. září 2020 20:33

  To je vždy napínavě jak kriminálka!to je na tom to super!

 • Frenk2
  27. září 2020 20:16

  Tak teď se mu to podařilo!

 • Frenk2
  27. září 2020 20:10

  Ten Trubinsky je k ničemu!

 • Frenk2
  27. září 2020 19:34

  Typoval jsem Bears

 • Frenk2
  27. září 2020 19:32

  Sleduju to živě a ten QB Atlanty Ryan je dobrý!

 • Frenk2
  27. září 2020 19:30

  Díky bohu druhou dal

 • Frenk2
  27. září 2020 19:28

  Už to začalo ten Trubinsky to je hrůza a ten kole nedá trojku minul

 • Jonash
  24. září 2020 23:01

  Díky za podrobné shrnutí, já to sledoval u zápasu na O2 jen textově na NFL scores. A to jsou nervy snad ještě horší, jak člověk neví, co se úplně děje. Tímhle stylem nepřežiju 5. week. Teď v neděli víc věřím Falcons, mají parádní útok, který rozhodně nepřestřílíme, a obrana Bears mě taky úplně nepřesvědčuje. Mack šel už loni dost dolů... Víc bych využíval Tight endy, Kmet zatím jen 1 catch. Cohen už 2. rok v řadě neviditelný. Je toho dost, Trubisky víc marnej než skvělej, určitě bych tam zkusil i Folese, kdyby to mělo jít tempem, že půlku zápasu jsme bez QB.

 • jumy12
  25. září 2020 10:00

  Díky za komentář. Hele já bych to tak černě neviděl. Falcons budou určitě větší oříšek, s tím souhlasím, ale můžeme je porazit. Ono ty Giants se nezdají, ale oni nejsou vůbec špatný i když to každý píše, příští zápas bych si vsadil, že porazí 49ers. Ten jejich útok i bez Barkleyho šlapal parádně. On problém toho, když máš Barkleyho je, že ho furt hledáš a snažíš se hrát přes něj. Mně se zdálo jako kdyby jim to paradoxně pomohlo, že nebyl na hřišti, protože musel hledat všechny hráče a ne jen svoji hvězdu. Mack má nějaký lehčí zranění kolene, takže to ho možná taky trochu brzdí. Tight endi a Cohen tam ta produkce moc není no. Každopádně co se týče Folse, tak určitě bych mu zatím šanci nedal. On není vůbec scrambler a neprodlouží hru v kapse, což Mitchovi docela vychází. Ty první dvě třetiny byl fakt úžasnej, pak z mého subjektivního pohledu měl dvakrát pořádný kopec smůly a z toho dvě INT a pak už mu to nešlo. Běh nám funguje a Falcons nás podle mě zas tak ofenzivně nepřejedou. Secondary nás podrží :) Zůstávám optimistou. :))