AKTUÁLNĚ
Blog jumy12 29.09. 14:00

BEARS WEEK 3 REVIEW: Další zápas, další infarkt, další vítězství

No tohle byl zase zápas, když jsem tu psal, že u Bears se nebudeme v zápasech nudit, tak jsem nečekal, že to bude ještě gradovat. Neuvěřitelný počin se povedl Bears a nebo Falcons, podle toho, jak na to koukáte, při fotbalové neděli. Pojďme, ale pěkně od začátku.


1. čtvrtina

Zápas jsme začínali na míči. A hlavně kvůli parádním běhům jsme se dostali na půlku soupeře. Trubisky completoval krátké passy, ale už v prvním drivu jsem se obával, že dnes se Mitch nevyspal dobře, protože dvě akce zaváněli INT. Z toho důvodu jsem si říkal, že můžeme být rádi za FG pozici. No jo, ale být kickerem v Bears je asi zakleté. Santos ze 46 yardů minul svůj pokus. Jen jsem si říkal, že v tomto zápase je každý FG hrozně důležitý a tento nás může ještě mrzet. Falcons šli na míč v běhové formaci, ale zahráli oblíbený play-action. Prostě hra, kterou musíte od Falcons očekávat. Ryan poslal bombu na Ridleyho a toho těsně před endzone vystrčil ze hry Eddie Jackson.


Falcons měli 1st&GOAL na 2 yardové linii a tady už toho moc vymýšlet nejde. Druhý pokus se Falcons zadařil a rázem to bylo 6:0, kdy kicker missnul extra point. Tady jsem byl fakt hrozně naštvanej, my víme, že Atlanta hraje tyhle play-actiony na Ridleyho. Víme, že pokud s nima chceme hrát vyrovnaně, tak nesmíme povolovat tyhle velké zisky a úplně první hrou předvedeme tohleto.

Na druhý drive vypadal útok solidně a dostal se až do redzone. Zase to byla kombinace krátkých passů a běhu. Pak jsme, ale otevřeli účet s penaltami a jednou nás v běhu přejel Jarrett a byl z toho další FG, který tentokrát Santos proměnil. Skóre bylo 3-6. Ryan se svým útokem šli na hřiště a započali svůj drive velmi podobně, zase běhová formace, zase play-action a zase velký zisk Ridleyho. Pak tedy obrana ukázala, že nebude úplný průchoďák a poslala Ryana na 3 a ven. Začal jsem si říkat, že pokud obrana bude hrát v tomto duchu, tak máme šanci, protože obrana Falcons zatím nevypadala nějak nepřekonatelně. Pak šel zase Mitch na hřiště a ukázal, že to taková legrace nebude. Když jde o dlouhé passy, tak je Mitch naprosto tragický, což se znovu potvrdilo, kdy dvakrát z 3 pokusů zkoušel delší pass a netrefil svého receivera ani v jednom případě. A tím skončila 1. čtvrtina.


2. čtvrtina

Atlanta šla do útoku a tentokrát to byl v podstatě dokonalý útok. Běhy, passy, play-actiony, jet-sweep. Vše co si dokážete představit, Atlanta předvedla a dostala se až na 4 yardovou linii, kde 3rd&GOAL, kde se vzal, tu se vzal MACK SACK. A naše obrana udržela Falcons na pouhém FG. Skóre 3-9.


Na pěkný moment obrany, nenavázal útok, kdy první běh byl pro -7 yardů, ano čtete dobře -7 yardů. Začal jsem mít flashbacky z minulé sezóny, kdy přesně takto vypadala běhová hra Bears. Nedokázali jsme nakonec prolomit první down a tak to bylo 3 a ven. Obrana si odfrkla cca 2 minuty hracího času a hurá na plac. Nicméně znovu obrana excelovala a dostala Ryana hned do 3downu. A v tom přišel pressure a znovu Khalil Mack, tentokrát dokonce míč vyrazil Ryanovi z ruky a já jen z plna hrdla křičel FUMBLE! No, ale on přiletěl flag za roughing the passer a to za mě byl teda velmi, ale velmi kontroverzní call. Ano Edwards Jr trefil Ryanovu helmu, ale Ryan se nezdával, byl sackován a v plné rychlosti se tohle podle mě hrozně špatně koriguje. Za mě tam nebyl záměr nějak zranit Ryana, jen chtěl Edwards sackovat, ale Mack ho předběhl, tím pádem Ryana trefoval v pádu. Tím pádem Falcons dostali první down a mohli pokračovat v útoku, ve kterém jim tedy dělal obrovské problémy Khalil Mack. Znovu jsme se dostali Falcons do 3downu a znovu jsme ho ubránili, ale znovu flag. Tentokrát offside Macka, který se chytl na Ryanův hard count. Znovu první down v podstatě zadarmo a říkal jsem si, že tenhle drive dopadne nepěkně, protože nabízet na zlatém podnose první downy takové útočné síle jako má Atlanta se prostě nevyplácí. Hned z další akce, moje slova potvrdili a skórovali běhový TD, kdy LB uvízli na line of scrimmage. Extra point se tentokrát zadařil a skóre upravil na 3-16.


Mitch šel zas na balón a mně už se chtělo brečet, protože první hra skončila sackem. ARob nás, ale dostal z problémů a dokázal získat první down. Potom zase přišel flag, tentokrát false start, naštěstí znovu Robinson zaběhl routu výborně a získal další první down. Mitch v další hře předvedl asi jeho nejlepší hru v zápase. Falcons hráli man obranu, ale nenechali QB spye, tak Mitch vzal nohy na ramena a uběhl 45 yardů. Rázem jsme byli v redzone, kde Mitch ve flatu našel Grahama, ten se zatím ukazuje jako výborná zbraň do endzóny. Upravili jsme skóre na 10-16.


Na clocku zbývalo 1:44 a Bears měli 3 timeouty. „Obrano zaber“ řekl jsem si v duchu, protože můžeme se ještě dostat na balón! Obrana opravdu zabrala a dostala Ryana na 3 a ven ze hřiště a trvalo to 27 vteřin hracího času. No nic lepšího jsme si nemohli přát. Momentum bylo na naší straně, cítil jsem, že teď můžeme zavelet k obratu. Začátek útoku na 35 yardovce. První pokus deep ball, jak jinak incomplete, druhý pokus krátký pass z rolloutu doprava na Cohena complete z vyběhnutí ze hřiště pro 8 yardů. Jdeme do 3 downu a Trubisky mění hru na line of scrimmage pokynem danger, danger. Správně zvolená akce, Trubisky dostává max protection a Miller ze slotu utíká svému strážci, má separaci a Mitch posílá deep ball, ale znovu incomplete. Tohle byl jasný TD a velký miss Trubiskyho, který v tu chvíli byl na dlouhé passy, tedy 20 yardů+, 0/5. A momentum bylo pryč.


Nagy byl hotovej a jen kroutil hlavou, to samé já. Ani nebudu zmiňovat, že při puntu jsme získali další flag pro false start. A pak jsme ještě stihli jeden za holding, ale času bylo už málo a tak Ryan zaklekl a ukončil první poločas.


3. čtvrtina

Obrana začala, tam kde skončila. Dostala Falcons do situace 3&2 a znovu je poslala ven, ale co myslíte, že následovalo. FLAAAAAG, roughing the passer. A další první down, který jsme ofenzívě Falcons věnovali. I tentokrát jsem trošku proti tomu flagu. Podle mě to byl klasický tackle a Hicks se nesnažil dopadnout plnou vahou na Ryana. No a i výsledek tohohle flagu byl stejný, tedy obdrželi jsme TD. Takže oba ty flagy poměrně výrazně ovlivnili utkání. Skóre 10-23.


Přišel na řadu poslední drive Mitche a fakt stál za to. První hod nesmyslně do výška na Robinsona, který byl úplně volný a jen tak tak, že chytil tuhle přihrávku, ale už nepřidal žádné yardy navíc. To už jsem si říkal, že když netrefuje tohle, tak to dopadne špatně. Druhá hra byl běh pro tak -8 yardů, ale Montgomery z toho udělal -3 yardy. Pěkná, účinná běhová hra, kterou jsem tolikrát vyzdvihoval, byla ta tam. Pak přišel hřebíček do Trubiskyho starter rakve. Graham byl v dragu a přibíhal k protihráči, který opravdu s INT neměl vážnější potíže. Mitch na konferenci říkal, že ho neviděl, což teda nechápu, protože ani pod tlakem nebyl, tohle byla fakt šílená INT. Aspoň, že okamžitě vystartoval a tackloval, jinak by to byl pick 6.


Do práce vyrazila zase obrana, která se vydala bránit redzónu, protože míč se nacházel na 19 yardovce. Práce se vydařila a podařilo se nám poslat Atlantu znovu na 3 a ven. Obdrželi jsme sice FG, ale v této situaci jsem to bral jako vítězství. Skóre 10-26.

„Foles má helmu! Foles má helmu!“ křičel jsem. Jsem docela velký zastánce Mitche, ale fakt hrál naprosto příšerně. Nestřídat QB v tomhle případě by nebyl projev důvěry v QB, ale projev zaslepenosti a kdy jindy dát šanci Folesovi než když má zachránit celý zápas?


Foles na mě od první minuty působil ledově klidným dojmem. Žádné veletoče nepředváděl, ale přesnými passy jsme se dostali pomalu na hranici redzóny. Kde se nám zas tak nedařilo a přišel 3&6. Foles poslal svoji přihrávku do endzóny do souboje ARoba proti Dennardovi. Robinson přihrávku zachytil, ale nakonec mu jí CB Dennard vytrhl z rukou. V podstatě totožná situace jako proti Giants, kdy Robinson neudržel míč a Giants získali INT. Na hřišti byl nicméně zahlášen TD, ale šlo se zkoumat na video. Všichni komentátoři říkali, že si myslí, že to bude TD. Já jsem o tom ani na vteřinu nepochyboval, protože podle mě Robinson dopadl ramenem na zem a míč měl pod kontrolou a až potom mu vytrhl Dennard z ruky míč. Rozhodčí byli jiného názoru a své rozhodnutí otočili. Hrozně mě udivuje, že měli 100% důkaz, že to nebyl TD. V tuhle chvíli jsem si řekl, že je asi konec, ani nějaký ten call navíc od rozhodčích jsme nedostali.


Falcons šli tedy znovu do útoku a naštěstí se karma trošku projevila a na 3&5 RB Hill dropnul lehkou přihrávku do flatu a připravil tak Atlantu o možnost pokračovat v útoku. Každopádně začínali jsme na své 10 yardovce a bylo jasné, že to bude poměrně těžké probojovat se až do endzóny Falcons. No byl to rychlý proces a šli jsme na 3 a ven. Míč jsme zase odevzdali do rukou Matta Ryana, který začínal z vlastní 38 yardové linie a dopracoval se svým útokem postupně až na naši polovinu.


4. čtvrtina

Znovu se povedlo dostat Ryana do 3 downu a to poměrně dlouhého, protože to byl 3&7 a nejen, že jsme nepustili skvělou coveragi 3 down, ale ještě jsme přidali SACK. Akiem Hicks, který zatím hraje fantasticky a hra přímo vedle Macka mu náramně sedí, si připsal tentokrát už čistý sack a přinutil tak Falcons zahrávat dlouhý FG ze 48 yardů, který Koo neproměnil. Foles, tak dostal třetí šanci na to skórovat s útokem TD. Znovu pár hezkých pasů a objevili jsme se rázem na polovině soupeře a v situaci 3&3. Foles zahlásil audible danger, danger, takže to samé, nejspíš max protect, aby zkoušel trefit něco hlouběji v poli a skutečně tomu tak bylo. Mooney byl v pravém rohu, kousek od endzóny, byl na chviličku volný a Foles mu poslal naprosto přesnou přihrávku, kterou Mooney zachytil, ale najednou se zjevil zase Dennard, který vyrazil zachycený míč Mooneymu z rukou. Šli bychom do 4 downu určitě, ale přiletěl další flag s 5 yardovou penalizací a opakováním 3 downu. Foles nemohl nikoho najít, tak zkusil takovej hod poslední naděje na Grahama. Ten míč prošel přímo mezi rukama obránce, ale nakonec Grahama našel. A teď čtěte pořádně, Graham míč zachytil, následně fumbloval a recoveroval ho naštěstí Miller, který se, ale znovu rozběhl a také znovu fumbloval :D, ale naštěstí ho znovu zalehl. No šílenost největšího kalibru viz. video.


Následovali pokus z 9 yardové linie. První pokus Foles zahazoval, druhý byla nepovedená screen na Cohena -8 yardů. Přišel 3 down a routa od Grahama do endzóny. Poměrně povedená, ale Graham nebyl schopen zachytit. Přišel 4&17, já bych v této situaci kopal FG. Ne tak Matt Nagy. Agresivním callem zahrál naprosto totožnou akci, ale tentokrát s Millerem, který míč v endzóně zachytil. Po zkoumání na videu se, ale zjistilo, že míč mu spadl na zem, takže TD byl znovu odvolán. Za mě drop Millera, který už má na svém kontě dva dropnuté TD. Škoda, škoda tento TD by se hodil.


No nic obrana zase předvedla skvělé představení a znovu dala šanci útoku, protože Falcons vyhnala ze hřiště. Přišel punt a následné zranění mého oblíbence Tarika Cohena, kterému přiletěl na stojnou nohu sražený obránce a přetrhl Cohenovy vazy v koleni. Tento odolný RB za celou svoji kariéru v Bears neměl žádné zranění, dokonce nikdy nebyl ani v injury reportu s něčím lehčím. Útok se zase rozjel a dojel, jak jinak až do endzóny, ale tentokrát si už konečně připsal TD, který byl potvrzen. Foles poslal míč do souboje Grahama s CB, což je pro menšího cornera v podstatě předem prohraný souboj. Šli jsme pro dva, kde Foles hledal druhého TE v hitchi, ale marně, protože byl obsazený. Skóre 16-26.


Jdeme do obrany. Falcons z mého pohledu překvapivě třikrát neběželi, ale zkoušeli dvakrát přihrávat vzduchem, což se ani jednou nepovedlo, tím pádem nám díky zastavení časomíry, ušetřili timeout. Jak jinak obrana Bears poslala Jestřáby 3 a ven. Opravdu obrana vypadala jako ta obrana z roku 2018. Klobouk dolů. Foles přivedl svůj útok znovu na trávník a s ním i ARoba, který chtěl nejspíše odčinit prohrané contested catche. Zaběhl curl route, vysmekl se dvěma obráncům a doběhl pro další TD. Skóre 23-26. Pouhý FG nás dělil od prodloužení.


Tohle už byla těžká situace a bylo hrozně vidět, kdo je na koni. Obrana šla na hřiště a já věřil, že znovu vyžene Ryanův útok ven, což by bylo potřetí v řadě. A ono se to opravdu povedlo, co víc HC Quinn calloval 3 passy a všechny 3 byly incomplete. Náš útok tedy dostal moooooře času, konkrétně tedy 3:59. Začalo to vypadat dobře hned od punt returnu, kdy jeden z obránců vyfasoval 15 yard penalty za pozdní hit. Útok začal čarovat rovnou na polovině Atlanty. Pak jeden incomplete, jeden nic moc zisk a byli jsme rázem ve 3&8. Od Atlanty přišel 6man blitz, který Foles viděl a proto zahrál tuto akci, což zmiňoval na konferenci. Míč stačil odhodit opravdu na poslední chvíli, možná chvíli po ní a našel Anthony Millera, který zachytil přihrávku v endzóně. Přidali jsme extra point a skóre bylo 30-26. Poprvé za celou hru jsme se dostali do vedení. Tady jsem už nepochyboval, že zdecimovaná Atlanta nebude schopna reagovat. Sice se na naši polovinu dostali, ale nakonec drive zakončili INT, který v podstatě zpečetil utkání. Následoval náš útok, kdy Montgomery hned při prvním běhu získal první down a bylo dobojováno. Neuvěřitelný zápas byl u konce.


SHRNUTÍ

No nečekal jsem, že další review bude, tak extrémně dlouhé, ale událo se toho tak moc, že jsem nechtěl nic vynechat.


Trubisky přišel o job a po právu, dostal šance, ale ukazoval nekonzistentní výkony. Proti Atlantě se vyloženě trápil a netrefil ani jeden delší míč. Do toho vměstnal jednu otřesnou INT a Nagy už to nevydržel a pustil tam Folese, který se ukázal v dobrém světle. Skóroval 3 TD, teoreticky vlastně 5 TD, když vezmeme, že dva byly odvolány. Na to, že hrál z lavičky bez toho, aby playbook byl přizpůsoben jemu, tak hrál až překvapivě dobře. Oficiálně byl Foles jmenován starting QB na další week. Každopádně velkou otázkou zůstává, jestli odehraje celou sezónu, protože v jeho kariéře odehrál max 11 zápasů v sezóně, hlavně kvůli zraněním a nekonzistentnosti. Možná Mitche ještě uvidíme.

Běh trošku skomíral a už to nebyla taková jízda jako v minulých zápasech, plus jsme přišli o Tarika Cohena, který i v běhu dokáže soupeřům pěkně zavařit. Když odečtu obrovský běh Mitche pro 45 yardů, tak celkově jsme naběhali 85 yardů, což není vůbec dobrá vizitka a do příštího weeku se budeme potřebovat opřít o kvalitní běh.

Obrana hrála skvěle a je hlavním důvodem, proč jsme nakonec zápas otočili. V jednu chvíli dokázala Falcons poslat 3 krát po sobě 3 a ven. Především se zaskvěl Akiem Hicks, který už má na svém kontě 3,5 sacku. Khalil Mack byl taky mnohem víc aktivní než předchozí matche. Tohle zatím vypadá moc dobře.

Miller musí být častěji vidět. Je pravda, že má 2 winning TD, ale taky už má 2 dropnuté TD a zatím je to s ním jako na houpačce. Doufejme, že z něj nebude takový Mitch Trubisky WR corpsu.

Skončím jednou statistikou à od sezóny 2010 vstupoval tým do čtvrté čtvrtiny s deficitem minimálně 16 bodů celkově 652 krát. A výsledky těchto týmu je 6-646. Tedy pouze 6 výher z 652 případů. A v těch 6 výhrách jsou 2 krát Bears v této sezóně.

Můj pocit z týmu, bych popsal jako coach Nagy „Na tom týmu je něco special, nevím co, ale něco speciálního tam je a já to miluju“.


Videorozbor najdete zde :)


Zdroje: nfl.com, pff.com, theathletic


Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • salli
  1. října 2020 23:55

  Parádne napísané, tie prve tri štvrtiny sa zle čítali, ale prišla posledná a na parádu. Pekne, 3 week a trikrát nervak na konci. Ale je to krása, v nedeľu fandíme, už to bude hádam lepšie v útoku aj od začiatku, ale bude to ťažké.

 • jumy12
  30. září 2020 10:10

  Jako když vidím naši obranu, tak nám "stačí" výborný běh a konzistentní QB.

 • Frenk2
  29. září 2020 15:53

  Super shrnutí!s tím Q.B. máme šanci 5 T.D. za čtvrtinu to házení mělo prostě drive hlavu! když jsem to sledoval a vyděl že jde na hřiště Nick Foles tak jsem zařval že to dáme z radosti!a dali jsme to!