AKTUÁLNĚ
Blog jumy12 05.10. 14:00

BEARS WEEK 4 REVIEW: Zlý sen z roku 2019

Poprvé píšu velmi krátký článek, protože opravdu není o čem psát. Zápas jsem dokoukal opravdu s velkými problémy a po třech neuvěřitelně zábavných zápasech přišel neuvěřitelně nudný a úmorný zápas. I highlighty na Youtube mají cca 8 minut, což je asi nejmíň, co jsem za poslední dobu viděl. No pojďme si ho zhodnotit.

1.čtvrtina

No celé to začalo asi nejhůř, jak mohlo. V útoku jsme udělali jeden první down a šli jsme puntovat, k tomu se nám ještě podařilo nechat si punt zblokovat. Takže Colts začínali na naší polovině, aby to neměli daleko. Colts našeho zaváhání využili a dostali se do redzone, kde Rivers poslal pass do dragu na 2 metrového TE Mo Alie Coxe, který se ukázal v dobrém světle minulý zápas a i tentokrát nezaváhal a donesl míč do endzone. Kdo, ale naopak zaváhal byl Kyle Fuller, který má snad o 25 cm míň než Mo, ale přesto TE Colts měl separaci snad 2 yardy. Následný naše útočné snažení byla tragikomedie útok, tak jsme šli rychle ze hřiště. Pak se poměrně slušně ukázala obrana, škoda, že teda Mack nechytl asi nejlehčí INT v jeho životě, protože to bychom byli okamžitě v redzone, což se nepovedlo, ale aspoň jsme vyhnali Colts na 3 a ven. Bohužel následoval zase bezzubý útok, kdy jsem si už psal poznámku, že především běhat proti obraně Colts bude sakramentsky náročné. A to byl konec opravdu nezáživné čtvrtiny.

2.čtvrtina

Druhá čtvrtina začala mnohem lépe než první, což nebylo velkým překvapením, protože horší to asi být nemohlo. Prvně jsme poslali Colts ven ze hřiště a pak útok začal konečně trošku útočit. Foles začal hrát playactiony, které výborně fungovali, i přesto, že run game byla naprosto nulová. 3 playactiony a dostali jsme se do redzony, kde první pass byl super, Foles nikoho volného neviděl, tak ve středu našel check down pro 5 yardů, ale tam ty pěkné akce končí, protože druhá hra se úplně pokazila, kdy Foles myslel, že Montgomery si od něj převezme míč a poběží, což ale RB neplánoval a běžel route pro pass, tak se Foles vydal po svých pro 0 yardů. Pak přišel pass na volného TE, bohužel Foles si spletl kam má TE routu a mířil úplně na druhou stranu. No tak jsme aspoň snížili na 7-3, ale z tak dobrého drivu jsem čekal TD.

Colts šli do útoku a také díky dvěma flagům na naší straně se znovu dostali do redzone, kde naše obrana zabrala a dokonce to vypadalo na krásný INT od Smithe, který ale k naší smůle vyšlápl ze hřiště a call byl vrácen, ale i přesto jsme dostali Colts ven ze hřiště a byl z toho „pouze“ FG. 10-3.

Útok měl znovu šanci ukázat, že je co k čemu, ale bohužel neukázal a šel okamžitě ze hřiště. Rivers měl na clocku 2:05 a tři timeouty, takže spoustu času na to nám ještě zatopit, což se povedlo a zase dovedl svůj útok až do redzone a to díky neuvěřitelně hloupé DPI od Fullera, který asi trochu sáhl na Pascala, když měl pomoct od safetyho. Každopádně v redzone se obraně Bears nebývale daří a 3&GOAL sackoval Urban a byl z toho pouze FG. 13-3. Statistiky prvního poločasu byly oku lahodící Colts- 129 yardů vzduchem a 49 yardů po zemi, Bears 107 yardů vzduchem a neuvěřitelných 17 yardů po zemi. No trpěl jsem, naštěstí přišel poločas a s ním naděje, že se vše zlepší.

3. čtvrtina

Hrááááli jsme puntovanou vždyť to znáš, tak by se klidně mohla jmenovat písnička 3. čtvrtiny. Každý tým si dvakrát zkusil, jaké je to odkopával a já jsem aspoň zjistil, že Ted Gin Jr je nejhorší punt returner v lize, díky čemuž jsme začínali pravidelně kolem 10 yardové linie. Nakonec se první probrali Colts a dali aspoň FG. Skóre upravili na 16-3. Na konci 4. čtvrtiny jsme dostali balón a čekal nás 3&1, který jsme si chtěli promyslet, tak jsme ho radši nechali na další čtvrtku. To bylo ze strhující 3. části vše.

4.čtvrtina

No a můžete dvakrát hádat, jak dopadl 3&1, ano správně runem pro mínusové yardy, takže jsme zase puntovali. V obraně nám jednou pomohl Rivers, kdy přehodil naprosto volného Hiltona a pak Fuller, který si připsal tentokrát výtečný zákrok a sražený pass. Tím pádem přišel 10 drive pro Folese a šance na to udělat něco se zápasem 00:00 do konce. Znovu se útok hned z počátku dostal do potíži, kdy zahrával 3 down. V této chvíli jsme byli 2/10 a statistiku jsme rozšířili na 2/11, kdy Foles nedokázal trefit poměrně volného Millera a bohužel Miller nepředvedl něco navíc, takže z této přihrávky se stal interception. No a tady bylo jasné, že je konec.

Pak Colts běhali a časomíra běžela a běžela a nakonec získali FG. Bears dostali ještě míč a já si napsal do poznámek z legrace, že ještě dají TD, aby mě ještě víc naštvali, což se samozřejmě povedlo a i potvrzení za 2 jsme zkonvertovali. Takže nakonec jsme skóre upravili na 19-3.

SHRNUTÍ:

Tohle byli ti Bears z minulé sezóny. Zlý sen z roku 2019. Naprosto nulový běh 16 carries pro 28 yardů. Nejdelší běh byl pro 6 yardů. Plus k tomu přidáme naprostou neschopnost proměňovat 3 downy a dát obraně oddych. V této disciplíně jsme byli 4/14. Je pravdou, že Colts mají nejlépe hodnocenou obranu v lize, ale hráli proti velmi slabým soupeřům a i když ukázali, že jejich obrana je kvalitní, tak tenhle zmar byl výsledkem našeho playcallingu. Obrana hrála velice dobře, soupeře udržela na 19 bodech a to i přesto, že díky penaltám darovala Indianě 4 první downy. Připsali jsme si jeden sack, což se dalo proti vynikající Oline, tak nějak čekat, ale celkově z obrany jsem měl znovu poměrně dobrý pocit. Když obrana udrží soupeře na 19 bodech, tak musíte vyhrát, prostě musíte. No co k tomu říct, byl to skoro nekoukatelnej zápas. Foles sice chyby nedělal, ale bylo vidět, že je takovej nemastnej, neslanej. Otázka, jestli to bylo playcallingem nebo Folesovou nevyhraností, je pravdou, že neměl k dispozici preseason. Jedno je jisté do čtvrtka se naše útočná hra musí otočit o 180 stupňů. Toma Bradyho pod 19 bodů zřejmě neudržíme a FGs nám vítězství nezajistí. Jako správný optimistický fanoušek Bears v tenhle obrat o 180 věřím a očekávám W. GO BEARS!