AKTUÁLNĚ
Blog jumy12 11.10. 15:00

BEARS WEEK 5 REVIEW: Mack je zpět a Medvědi ukázali, že budou kousat

Těsná výhra nás posunula na rekord 4-1 a po šílené neděli, jsme si znovu spravili chuť. Žádné galapředstavení to nebylo a útok se dost trápil. Každopádně skvělá obrana v čele s Khalilem Mackem a Kylem Fullerem nám zajistila vítězství. Pojďme si zápas rozebrat.


1.čtvrtina

Tom Brady dostal hned ze začátku míč do rukou a ihned chtěl dostat Bears pod tlak. Drive vypadal velmi slušně a Brady se dostal až na naši 21 yardovou linii, kde ale odmítl zkonvertování 3 downu Roquan Smith skvělým tacklem na TE 84, kdy mu vyrazil míč z rukou a jednalo se tak o nekompletní přihrávku. Smith hraje zatím velmi dobře a konečně naplňuje svůj potenciál. Udrželi jsme tedy Tampu na 3 bodech. Pak šel na řadu náš útok a já držel všechny palce u nohou, aby se náš útok vzchopil. Dostali jsme se klasicky hned z počátku do situace 3 downu, tentokrát byl správný call, ale naprosto otřesný hod od Folese. Tenhle pass si za rámeček nedá.

Tak šel Foles zpytovat svědomí na lavičku. Zpytování netrvalo moc dlouho, protože obrana vyhnala Bradyho pryč ze hřiště a Foles dostal šanci své zaváhání napravit. Vypadalo to slibně, pár pěkných passů a byli jsme na polovině soupeře, kde Foles poslal přihrávku do souboje Robinsona s Davisem III a stalo se něco, co už fanoušek Bears tento rok viděl, tedy INT při contested catchi. Znovu to jde za ARobem, protože ten při snaze zachytit míč, ho naopak vykopl, kde si ho Davis III sebral a byl z toho turnover. Tady Tampa už nezaváhala a na krátkém hřišti donesla míč do naší endzone a zvýšila na 10-0. Do konce 3 čtvrtiny jsme zkompletovali jeden 3 down a zůstali jsme na míči


2.čtvrtina

Při první akci druhé čtvrtiny přišel playaction. Mooney zaběhl krásnou routu a odpoutal se od svého strážce a už se asi radoval z toho, že dostane míč a doběhne si pro TD. Každopádně tuto nabídku Foles s díky odmítl a svého WR podhodil a to pořádně. Z TD byl incomplete a následně jsme neproměnili další 3 down a poslali do hry puntovací formaci. Sice jsme přišpendlili Buccaneers na 10 yardovku, ale i díky zkonvertování 4 downu se znovu dostali do naší redzone. Mimochodem v obraně redzone jsme nejlepší v lize a toto prvenství jsme potvrdili, kdy jsme povolili pouze FG. Skóre bylo 13-0 a útok šel znovu do hry a konečně ukázal, že za to umí vzít. Foles v tomto drivu předvedl 7/7 pro 64 yardů a především poslední pass, který nás dostal na 3 yardovou linii, byl lahůdkový. Krásně hodil míč do wheel routy, kde našel Pattersona. Pak se Montgomery postaral o náš první běhový TD a snížili jsme na 13-7.

Na časomíře svítil čas 1:48 a já věřil, že se třemi timeouty bychom se mohli dostat na balón. Obrana se zaskvěla a na Mackův sražený pass navázal Smith, který způsobil incomplete při druhém downu a pomyslnou třešničku dodal Kyle Fuller, který předvedl neuvěřitelný hit, za který v první chvíli přilétl flag, ale naštěstí se rozhodčí opravili a z tohoto hitu pramenil fumble, který zalehl Quinn.


Foles tedy dostal příležitost na 25 yardech od endzone soupeře a využil ji beze zbytku, kdy v čase 00:36 našel Jimmyho Grahama v endzone při souboji 1v1 s menším CB a v podobných soubojích Jimmy, v letošní sezóně, exceluje a bylo tomu i tentokrát, kdy předvedl nádherný one handed catch a Bears díky potvrzenému TD šli těsně před koncem poločasu do vedení


3. čtvrtina

Jedním slovem bramboračka. Jinak se naše snažení ve 3. čtvrtině nedá vyjádřit. Útok šel třikrát na 3 downy ven a celkový dojem ze čtvrtiny podtrhla pasáž při sedmém drivu Tampy, kdy se týmy předháněli, kdo získá víc flagů. Nejlepší okamžik předvedl znovu Khalil Mack, kdy si připsal sack a následně ještě jednou rukou, odhodil nováčka Wirfse na lopatky.


Tomu Bradymu se začalo v kapse velmi špatně dýchat. Dominanci Mack potvrdil dalším sackem, který byl, ale nakonec odvolán pro personal foul, kdy s Tomem hodil, podobně jako s  ale po odpískání. V této čtvrtině se vedení znovu otočilo na stranu Bucs 16-14. Po 5 weeku zůstáváme bez jediného bodu ve 3. čtvrtinách.


4. čtvrtina

Již na konci předchozí čtvrtky začal drive, který vypadal velmi nadějně. Útok se držel pravidla, když nejde běhat, tak neběhej (v této chvíli jsme měli 20 yardů po zemi) a až s podivem to fungovalo a dostali jsme se do redzone, kde naše naděje na TD sack a mohlo to být ještě horší, protože Foles fumbloval, ale naštěstí míč zalehl Daniels. Znovu jsme se dostali do vedení 16-17. Bucs chtěli rychle odpovědět a dostali se také do redzone, ale tam už čekal Mack s dalším sackem, který udržel soupeře pouze na FG. 19-17. Útok možnost na strhnutí vedení na svoji stranu promarnil a během pár her šel ze hřiště. Obrana tak musela v čase 2:48 znovu na plac a sbalit Toma i se všemi jeho kamarády v útoku stačila sbalit za 16 vteřin hracího času. Foles dostal šanci na reparát a ten vyšel na výbornou. Běh sice stále nefungoval, ale passová hra se nám dařila a dokonce i třetí down jsme proměnili. V čase 1:42 přišel klíčový okamžik. Útok se nacházel 4 yardy od FG range a Bucs šli do blitzu, tak Foles změnil akci na a míč mířil na Montgomeryho ve wheel route. Jednalo se o totožnou akci, kterou náš QB předvedl ve 2. čtvrtině s Pattersonem.

Následně jsme získali 5 yardů a na hřiště šel náš kicker kopat FG z 38 yardové linie. Každý podobný FG znamená pro fanouška Bears automaticky zrychlený tep. Tentokrát se, ale žádný „double doink“ nekonal a Santos FG proměnil. Šli jsme opět do nejtěsnějšího možného vedení 19-20. Ale rozhodně nebyl konec, protože zbývala 1:13 času a míč dostal Tom Brady, což je mistr „no huddle offence“ a winning drivy. Moc a moc jsem se bál, že pro FG si Bucs dojdou. Nakonec, ale obrana znovu zahrála výborně a dokonce jsme Bradyho rozrušili natolik, že si myslel při rozehrávce 4 downu, že se jedná o 3 down.


Shrnutí:

Mack je zpátky. Khalil poprvé v sezóně absolvoval celou tréninkovou jednotku v plné zátěži a ukázal, proč mu Bears platí téměř 24M dolarů. 2 sacky (v podstatě 3, kdyby nehodil s Bradym), 3 tackly a 1 sražený pass. Na podobný zápas jsme čekali poměrně dlouho. 2 a víc sacku Mack zaznamenal naposled ve Weeku 3 2019. No doufejme, že na podobný výkon nebude znovu čekat 17 zápasů.

Obrana vypadá každým zápasem líp. Secondary hrála skvěle a tento zápas se přidala i Dline, která vytvořila 19 pressures na Bradyho a nenechala mu klid na práci, což v konečném důsledku rozhodlo zápas. V obraně nás bota netlačí.

Útok a to především útok po zemi se stále hledá. Bohužel naše běhová hra stojí za starou bačkoru a Montgomery, který vždy vykouzlí i z ničeho něco, nemá při bězích kudy pronést míč. V tomto zápase jsme ještě k tomu narazili na nejlepší defenzívu proti běhu a taky to podle toho vypadalo. Celkově jsme si připsali 36 yardů po zemi. Nicméně jsem rád, že když to nešlo po zemi, tak jsme to nutně po zemi netlačili a snažili se spíš přihrávat vzduchem. Do ideál to mělo sakra daleko, ale výhra se počítá.

Foles hrál většinu času podprůměrně, ale v klíčových momentech předvedl klid na míči, kvalitní rozhodnutí a přesné přihrávky. Jeho výkon stačil na těsné vítězství. Proti Bradymu to má Foles 2-0 a Tomovi se tato porážka těžko kousala a dokonce si po utkání s Nickem nepodal ani ruku. Chicago teď má 10 dní na přípravu na další zápas, věřím, že tento čas bude platný hlavně pro Folese, který bude mít čas se pořádně seznámit s playbookem a může vychytat s Nagym playcalling.

Allen Robinson hraje skvěle, ale už přes něj šly 3 turnovery v contested catchich. Sice si Robinson připsal 90 yardů a celkově jich má v sezóně 421, ale na zbytečných turnoverech musí ARob zapracovat. Foles ho bude hledat v těžkých soubojích 1v1 a musí mít jistotu, že z toho bude maximálně incomplete.

Vítězství proti Tampě s Bradym, i když těsné a s dávkou štěstí, se počítá. Tohle byl po Colts další těžší soupeř a jsem rád, že jsme ukázali, že jsme konkurence schopní. Ve weeku 6 nás čeká Carolina Panthers. Tým, od kterého se toho moc nečekalo je zatím 2-2 a minulý zápas dokázal porazit Arizonu. Schválně je budu sledovat v neděli proti Falcons, jak se jim bude dařit. Pevně věřím, že Panthers zdoláme a připíšeme si další W do recordu. BEAR DOWN!


Zdroje: theatlethic, nfl.com

Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • jumy12
  14. října 2020 00:38

  Parada :) jsem rad, že někdo čte. Zkusím i preview na Panthers tentokrát :)

 • Chejen
  13. října 2020 13:00

  Jako letitý fanoušek Bears jsem z těchto článků nadšený a těším se na další.

 • Frenk2
  14. října 2020 14:39

  Jak říkáš super články prostě to žeru!fanatik! Bears!