AKTUÁLNĚ
Blog dalid 11.10. 11:22

716 GRIDIRON Slávka Jindry – Week 4

Week 4

Buffalo Bills 30, Las Vegas Raiders 23


Utkání čtvrtého weeku sezóny 2020 odehráli Bills na novém stadiónu Allegiant v Las Vegas. A to je pravděpodobně dobře, protože svého soupeře, tým Raiders nikdy v SuperBowl éře neporazili v Oaklandu. Oakland byl pro Bills zakletý, musíme se vrátit až do roku 1966, abychom našli W pro Bills v kolonce zápisu o utkání. Jejich poslední venkovní výhra nad Raiders je pak datována rokem 1992, to ovšem nemluvíme o Oakland Raiders, nýbrž o Los Angeles Raiders.

Bills porazili konferenčního rivala a to je důležitý krok na cestě k postupu do play-offs. Podle TR, které je tradičně protibuffalské, stouply šance Bills na postup na 78%, což samo o sobě vypadá bezvadně, ale v živé paměti máme ještě sezónu 2008, ve které Bills také byli 4-0 (ostatně jedním ze soupeřů, kterého porazili, byli také Raiders), ale nakonec skončili 7-9. 

Bills jsou stojí nyní na celkové bilanci 4-0, konferenční bilanci 3-0 a divizní bilanci 2-0.

Na čele divize se osamostatnili o rozdílová dvě utkání, což jim garantuje divizní vedení po dobu minimálně tří dalších weeků.


Před utkáním:


Do zápasu šly dva úspěšné týmy. Předzápasovou bilanci Bills samozřejmě známe, Raiders měli bilanci 2-1. Doma byli zatím nepokořeni, v jediném utkání porazili NO Saints. V uplynulém weeku podlehli našemu diviznímu rivalovi, bostonským NE Patriots. Zápas, který nebyl jednoznačný, prohráli kvůli tomu, že nebyli schopni pokrýt běhovou hru Patriots. Očekávali se rozsáhlé adjustace v této oblasti.

Na obou stranách v sestavě chyběly někteří hráči, ale to platí spíše pro Raiders, protože Bills nastupovali, pokud odečteme hráče z IR, v podstatě kompletní.

Na nádherném stadiónu, stylově černo-stříbrném, se hrálo bohužel bez diváků.

Quarterback soupeře, Derek Carr, byl sportovním vzorem billského Josh Allena.


Průběh zápasu:


Hrálo se plynule, ofenzívám se dlouho dařilo přehrávat v poli defenzívy, v red-zóně pak byli úspěšnější Bills, kteří kapitalizovali prostorové zisky touchdowny oproti Raiders, kteří byli donuceni občas "jen" obodovat FG. První punt utkání připadl až na polovinu třetí čtvrtiny hry, všechny předchozí drivy skončily na bodech pro oba týmy.

Po poločasu bylo skóre 17-13 pro Bills. Na každé bodování Bills byli Raiders schopni odpovědět stejným způsobem, na začátku druhého poločasu se dotáhli na rozdíl jediného bodu. V této fázi zápasu nefungoval dobře passrush ani na jedné straně, oba quarterbackové nebyli pod dostatečným tlakem. Rotace billských DL ale byla poctivější, rychlejší a systematičtější. Za kvalitu vždy nastupovala adekvátní náhrada a zůstávalo jen otázkou času, kdy si billský front vynutí na soupeři chyby.

Rozdíl v kvalitě defenzív se markantně projevil v poslední části hry. Defenzíva Bills zajistila tři (z toho dva uznané) turnovery a navíc ubránila krátký čtvrtý down na polovině soupeře a to rozhodlo o utkání. Bills přidali další dva touchdowny, bodově se utrhli a soupeř snížil na rozdíl touchdownu v garbage time.

Výhra se nerodila úplně snadno, ale Bills hráli trpělivě a pozorně. Bylo jen otázkou času, kdy se projeví rozdíl v kvalitě obou týmů.


Ofenzíva:


Nemohu začít jinak než další pochvalou. Bills mají nyní pátou nejvíce bodující ofenzívu v celé lize. QB Josh Allen předvedl podle mne jeden z nejlepších výkonů, ačkoliv tentokrát naházel "jen" 288 yardů, což je nejméně v této sezóně. Jednou nám všem při jeho shovel pasu zatrnulo, obávali jsme se, že si poranil ruku, rameno nebo klíční kost. Po odehraném downu ale následoval FG, takže ofenzíva odcházela i tak ze hřiště, takže Allen nevynechal žádný snap. Allen rozděloval míče systematicky, těžil z neutuchající invence ofenzívního koordinátora Brian Dabolla. Trpělivě bombardoval zápolí Raiders a secondary soupeře udržoval v permanentních obavách. Při rychlosti a herním umu billského wide-outu měl Allen soustavně k dispozici volné hráče. Velice pozitivní je, že Allen dostává naordinováno méně qb-draw, tudíž je méně vystavován riziku zranění (i tak se obáváme při každé play-action), zároveň je minimalizováno riziko fumblu. Allen zároveň, navzdory mládí, vůbec nehází íčka v red-zóně. Ohledně intercepcí je potřeba přiznat Allenovi výrazný progres, letos má na svém kontě jedinou jednu a ta je ještě hodně diskutabilní.

Receiving corp Bills si připsal další vydařené utkání. WR Gabriel Davis a WR Cole Beasley skórovali pasové touchdowny. Beasley byl opět těžko k udržení. Nejlepším hráčem ofenzívy ale byl WR Stefon Diggs.

Tigt Endi Bills, Knox i Kroft, kumulovaně přidali týmu 3 catche pro 20 yardů. Jejich role spočívala v první řadě v blokování. 

Hráči si obecně velice pochvalují důvěru, kterou do nich Daboll vkládá. Speciálně Diggs dostává míče od Allena do soubojů a musí si catch vybojovat. Při svých mimořádných kvalitách je ale schopen míče pro Bills zajistit. Připsal si další century skóre. Bills měli na výplatní listině tentokrát 9 receiverů, což je opravdu hodně.

Běhová hra fungovala tak-tak. Daboll jednoznačně upřednostňuje pasovou hru, což je při dnešním pojetí moderního footballu správný přístup. Tak je i postavena O-line Bills. Pokud RB Bills běží, musí si příležitost pro zisky za LoS vyčekat a zasloužit. To se týká zejména RB Devin Singletaryho. Jeho 55 yardů je ale slušný výkon. Průměr na pokus je sice jen 3,1 yardu, ale ten je výrazně zkreslen běhovými pokusy v posledním údržbovém drivu Bills.

Důležité zisky si připsal také WR Isaiah McKenzie. Daboll ho několikrát využil pro akční fake. Neproduktivní přítomnost McKenzieho Raiders zevšedněla a když udeřil v důležitých okamžicích, například při čtvrtém downu, obrana Raiders nebyla schopna včas zareagovat na rychlost McKenzieho z letmého startu.

O-line odehrála velice zajímavé utkání. Nastoupila ve složení: Dawkins-Ford-Morse-Winters-Williams. Cody Ford bude hrát zleva, trenéři o tom mají, zdá se, jasno. Více než polovinu snapů odehrál guard Quinton Spain, ale překvapivě nastupoval vpravo. O-line Bills fungovala, ale musíme si přiznat, že passrush Raiders neměl žádnou sílu. O-line pustila jediný sack, který jde ale čistě za Allenem, protože míč zadrbal pro ztrátu 14 yardů v nedokopové vzdálenosti.

Oklahomský Daryl Williams, draftovaný Panters ve čtvrtém kole 2015, se stává stabilní částí billské o-line. Hraje tak dobře, že si ho Bills buď nebudou moci finančně v příští sezóně dovolit, nebo si budou muset odepřít jiné hráče (třeba OLB Matt Milana).


Nejlepší hráč:

WR Stefon Diggs


Defenzíva:


Defenzíva povolila 24 prvních downů. To zní jako průšvih. Ve zkoušce nakonec ale obstála. Jednoduše proto, že povolila méně bodů než obrana Raiders.

Při prvním drivu Raiders se zranil CB Levi Wallace a do sezóny poprvé nastoupil za Bills CB Josh Norman.

Secondary Bills odehrála docela houpačkové utkání. Dokud měl QB Carr dost času, aby řešil herní situace bez tlaku billského passrushe, dokázal billské secondary pořádně zatápět. Oba krajní defenzívní backové si odehráli své, ale dvojice Hyde-Poyer občas šlapala vodu. Druhý jmenovaný byl sice nejproduktivnějším obráncem Bills, nicméně několikrát herně propadl, dopustil se DPI pro pozičně nákladnou ztrátu. Na druhou stranu je potřeba přiznat, že oba safetyové často hasili průšvihové situace. Celkově secondary obstála hlavně ve vlastní red-zóně a prosadila se významněji ke konci zápasu. CB Josh Norman si osladil premiéru v billském dresu vynuceným fumblem na silném TE Wallerovi, který si Norman také sám pokryl. Ještě bych se rád zmínil o NCB Taron Johnsonovi. Rozšířil se nám tady takový nepěkný, nehezký nešvar. Johnson se dostává do palby podle mne trochu neoprávněné a hlavně nefér kritiky. Hraje v nickel package, ale tentokrát odehrál 72% snapů a hrál slušně. Je k tomu potřeba přistupovat tak, že nenastupuje stopro fit a jeho úkolem je sanovat kiksy a nedůslednost v misstacklech zálohy. Na kontě má z utkání 7/5 tacklů a je čtvrtým nejproduktivnějším obráncem Bills. 

Pozice LB obstála jen díky tomu, že OLB Milano a MLB Edmunds hráli dobře. Pokud hrají Bills výhradně na tyto dva linebackery a jedenáctku doplní o nickla či passrush o DE, hra má hlavu a patu. Pokud se na hřišti objevili AJ Klein nebo Tyrel Dodson, normálně jsem z toho měl mrazení v zádech. Oba zmínění herně propadali. No, abych to ještě upřesnil, herně propadal hlavně AJ Klein - a to hodně hluboko, horší už to těžko mohlo být.

Stínem je zranění OLB Matt Milana. Zatím se pohybuje v intencích week2week.

DL. Billská DL nestojí na jednom či dvou vynikajících hráčích. Je silná svou šířkou. Je celkem šuma fuk v jaké kombinaci hráči nastoupí: DE Jerry Hughes, DE Mario Addison, DE Trent Murphy, DT Ed Oliver, DT Vernon Butler, DT Quinton Jefferson, DE Darryl Johnson, DT Harrison Phillips či nováček-univerzál (na hřiště se proti Raiders nepodíval) AJ Epenesa. Bills momentálně nemají výraznou drahou hvězdu. Kvalita jim ale nechybí. Právě naopak. Tlak na QB Carra postupně zvyšovali, tlačili ho k rychlejšímu odhozu nebo k předržení míče. Jefferson strip sack, Johnson sack, Oliver si vychutnal RB Jacobse a při čtvrtém downu pro krátký yard ho udržel před line of scrimmage. DL odvedla kvalitní práci. 

Pozn.: Týmu sedí, když Harrison Phillips začíná na one-technique vedle Ed Olivera, v rotaci pak Quinton Jefferson přebírá three-technique a na one-technique přichází Vernon Butler.


Nejlepší hráč:

OLB Matt Milano


Week 5 - Buffalo Bills @ Tennessee Titans


Co uvidíme? 


V první řadě nevíme, zda se vůbec bude hrát....a pokud ano, kdy se bude hrát.

Nemám rád, pokud se sportovní utkání řeší nesportovní cestou u kancelářského stolu za přítomnosti právníků. VŠECHNO na světě se lépe vyřeší bez právníků a VĚTŠINA věcí se lépe vyřeší bez úředníků. Reálný svět je ale postaven na zcela jiných základech a nemá cenu mít nereálné představy. Pokud chybí snaha a elementární slušnost je nahrazena liknavostí, hloupostí a snahou ojebat pravidla, je zásah shůry od šanonů a psacích stolů jediným opravdu rozumným řešením. A bohužel, to je přesně "případ" Titans.

Utkání čtvrtého weeku mezi Tennessee Titans a Pittsburgh Steelers bylo odloženo kvůli pozitivním nálezům v týmu Titans (hráči i lidé kolem týmu) a bylo přeloženo na později. Týmy si vyčerpali svůj bye-week a nejsem si úplně jistý, že z toho měli Steelers opravdovou radost. Bye-week by se hlavně jejich služebně postaršímu QB Benovi hodil určitě v pokročilejším stádiu sezóny, nemluvě o léčení zraněných hráčů, stoupající únavě atd.

Během mezičasu měli Titans zakázáno trénovat, ale na to se vykašlali a nechali se nachytat (včetně fotografií) Paul Kuharskym, jak trénují na hřišti u tamní soukromé školy. To ale zdaleka není všechno, hráči se opakovaně účastnili veřejných akcí a tam vystupovali bez ochrany nosu a úst. Můžeme tu do nekonečna polemizovat o účinnosti obličejových pokrývek (masek a roušek), ale těžko můžeme diskutovat o tom, zda to mají hráči za povinnost vždy a za všech okolností na veřejnosti a při styku s veřejností dodržovat. A hráči, plus ostatní z organizace Titans, příkaz okázale ignorují. A za to by měli být potrestáni. 

V opačném případě je sbírka příkazů ohledně chování týmů v době probíhající pandemie Covid-19 jen šaškárna a NFL je opravdu bordel.

Znamená to totiž jediné. Po Pittsburgh Steelers bude za pitomé chování Titans potrestán další tým - Buffalo Bills.

Před začátkem soutěže, po zveřejnění letošní billské schedule, jsem poslouchal podnětný rozhovor na rádiu WGR550 se spoluautorem NFL-schedule. Konkrétní jméno si už nepamatuji. Komentátoři si v podstatě stěžovali, že se často stává, že Bills musí jít do důležitých zápasů s kratším odpočinkem než soupeři. Spoludiskutující oponoval tím, že to není cílené a jako dobrý příklad uváděl právě probíhající sezónu. Bills do žádného zápasu nejdou s odpočinkovým deficitem. No výborně, než jsme se stačili rozkoukat, už je to tady. Stačilo šest weeků a do dvou zápasů půjdou Bills kvůli benevolenci NFL vůči Titans méně odpočinuti než jejich soupeř. A méně odpočinuti půjdou i do zápasu s Kansas City Chiefs. Jak píše ve svém příspěvku na ESPN Dan Graziano: "NFL: týmy se musí přizpůsobit a součástí toho je i přijetí skutečnosti, že liga letos nebude férová vůči všem."

Podle posledních údajů, které mám k dispozici (prosím, neberte mě za slovo, protože může dojít k dalším změnám), budou hrát Bills v tomto pořádku:


Week 5

Buffalo Bills @ Tennessee Titans, středa 14.10. od 01,00 hod. (čili z úterý na středu, hodinku po půlnoci)


Week 6

Kansas City Chiefs @ Buffalo Bills, pokud se odehraje výše uvedené utkání, zápas TNF bude přesunut na víkend (v opačném případě by zůstal TNF), pravděpodobně na neděli

Na co se těšit?


Takže páteční testy v Nashvillu proběhly v pohodě a Titans nemají žádný nový pozitivní přírůstek. Pokud by také sobotní testy byly negativní, tým se může vrátit do tréninkových prostor a může začít oficiálně trénovat. Což mi připadá dost absurdní s ohledem na to, že tohle rozhodnutí stejně obchází jak jen se dá. Utkání s Bills by začalo dostávat trochu reálnější obrysy a my bychom opravdu měli na co se těšit.

Potkají se dva dosud neporažené týmy. Bills s bilancí 4-0 a Titans s bilancí 3-0. Pete Prisco ve svém Power Rankingu zařadil Bills na čtvrtou příčku a Titans posadil na pozici sedmou. Bude zajímavé sledovat, jak si oba týmy poradí s nastálou situací. A hlavně bude podnětné sledovat Titans, kteří sice měli delší odpočinek ale přece jen trochu méně tréninkových možností.

V předchozích zápasech Titans porazili Denver Broncos venku, Jacksonvillle Jaguars doma a Minnesota Vikings venku. S Bills sdílí určitý rys, z loňska nečekaný. Jejich ofenzíva je zatím lepší než defenzíva.

Tým je výborně veden koučem Mike Vrabelem. Prvním quarterbackem týmu je aktuálně Ryan Tannehill.

Zranění a Covid19 seznam:


Zranění jsou v obou týmech, v případě Titans musíme ještě počítat s několika dalšími ztrátami kvůli zařazení některých hráčů na tzv. Reserve/Covid19 list.

Nejprve tedy Bills. Důležitou ztrátou bude absence linebackera Matt Milana. Z jednoduchého důvodu: Bills nejen nemají adekvátní náhradu, nemají ani nouzovou hráčskou náplast. CB Levi Wallace Bills přesunuli do IR.

Další hráči s rizikem, že by mohli kvůli zdravotním problémům nenastoupit: WR John Brown (koleno) OL Cody Ford (tříslo) RB Zack Moss (palec u nohy) LB Del’Shawn Phillips (prsní sval) WR Andre Roberts (kotník) CB Tre’Davious White (kříž) OL Brian Winters (koleno).

Titans. Z mého pohledu je to mnohem složitější, protože je tak pozorně nesleduji a údaje, které tady napíši, už nemusí být úplně aktuální.

WR AJ Brown (koleno) a OL Taylor Lewan (rameno) trénovali s omezeními, takže ačkoliv byli v kategorii questionable (50/50), hrát patrně budou.

Kvůli pozitivním nálezům na Covid19 by neměli nastoupit: DL DaQuan Jones, TE Tommy Hudson, LS Beau Brinkley, SLB Kamalei Correa, LCB Kristian Fulton, WR Cameron Batson (ten by ani tak nenastoupil, je z PS), WR Adam Humphries, DL Jeffery Simmons, FB Khari Blasingame, WR Corey Davis, TE MyCole Pruitt, DB Breon Borders (také z PS). Hráče ze secondary (Dane Cruikshank, Adoree' Jackson) dali Titans na IR.

Nechci ztráty Titans bagatelizovat, ale kromě pozice WR a asi DL budou hrát v sestavě NFL týmu v rozehrané sezóně, ve které se to běžně hemží zraněními a ve které existuje nutnost zařadit do slovníku frázi "next man up".


Možné klíče k výhře:


1) Defenzíva Titans je zatím ještě špatně organizovaná. Vůbec nepochybuji o tom, že ji kouč Vrabel do konce sezóny perfektně srovná. Je celkem fajn, že Bills naráží na Titans už nyní. Titans jsou 29. v celé lize co se týče schopnosti ubránit třetí down a mají také problémy s udržením vlastní red-zóny (jsou předposlední v celé lize). A běhová obrana jim také moc nefunguje. Zkrátka, něco tu není v pořádku. Passrush je dost bezhlavý, blitz nekorektní - pokud se tyto dvě činnosti minou s míčem, a to se stává Titans vcelku pravidelně, otevřený box a oslabená secondary fungují hodně ochable. Pro dobře fungující a rozběhlou ofenzívu Bills by Titans mohli být překonatelnou překážkou. Zafungovat ale musí O-line. K dispozici zatím ještě nebude Jon Feliciano, který se teprve zapojil do tréninku. Clustery s větší podporou blokujícího(cích) TE bychom mohli vídat v tomto utkání častěji. Přivítal bych rotaci na pozici RB a také bych moc rád viděl v akci Reggie Gilliama na jeho originální pozici fullbacka.


2) Ryan Tannehill. Quarterback Tannehill je nám dobře známý z Dolphins a skutečnost, že se tam neprosadil nejde ani tak na jeho vrub, je spíše vizitkou kouče Adam Gase (momentálně zapracovává dalšího mladého quarterbacka v Jets). Na Tannehilla měla billská defenzíva domácí číslo do Miami a DE Jerry Hughes byl asi pro Ryana noční můrou. Nevím jestli ale výkonnější, silnější a v první řadě lépe organizovaná O-line Titans, neposkytne Tannehillovi lepší pohodlí dobré protekce. V každém případě se bude zápas rozhodovat především na trenches. Způsob, jakým bude naše DL šetřit nebo naopak tyranizovat Tannehilla, bude určující pro hru Titans. Budu velice rád, pokud naše defenzíva použije blitz asi jako vzácného šafránu. Tlak musí vycházet z D-liny a zbytek defenzívy musí vytvořit pevný box proti běhům a zároveň se bude muset vypořádat s tím, že Tannehill je dobrý passer. Podle QB-ratingu patří mezi desítku nejlepších v lize.


3) Matt Milano. Jak se ho podaří nahradit? Next man up.... nepodaří se to, ale billskou defenzívu by to nemělo zastavit. Excelentní výkon na úrovni loňkých výkonů by se hodil obzvláště. Pokud se podíváte na billský depth chart třeba na ESPN, zjistíte, že na WLB máme jediného hráče. A to PŘESNĚ a NEJLÉPE vystihuje realitu. Milano je doslova a do písmene nenahraditelný. Každé řešení je v podstatě nouzovka. Z mého hlediska, pouhého byť pozorného fanouška, je lepším řešením pěťákový package, než roubování linebackera na weak side. A pokud ne, ať raději potáhnou na výplň zpátky RE z onegapu. Hlavně ať tam nestrkají ze strong side AJ Kleina, nebo to u televize nevydýchám.


Hrát se začne z úterý na středu, v 01,00 hod. našeho času. Hlavním rozhodčím bude Carl Cheffers (původně byl nominován Brad Rogers, kterého bych tam viděl raději).

Zápas bude přenášet CBS. Šance na výhru jsou téměř vyrovnané (ESPN Bills 52,9% na výhru).


Můj tip: Bills 24, Titans 20

Sdílejte na sociálních sítích

dalid

Go Bills

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Slavek
  13. října 2020 06:41

  Ahoj, díky za reakci. Já moc odpovídat nebudu, šetřím si oči.
  Články píšu z voleje, takže občas chybí důslednost při kontrole. Napíšu jednou a už to po sobě nečtu.
  Ostatně, pokud bys chtěl, můžeš články z utkání psát ty, pokud bys chtěl obrázek, dělám je rád. Články píšu z toho důvodu, že jsme se tak domluvili s Vikim, adminem na www.sabres.cz.
  Reakce na tvou reakci, v přesné svislologii:

  - ano, dalidovi dík.
  - jasně
  - logické, přepočítal jsem se
  - stránky pro sázkaře, mohu ti poslat odkaz, ale už asi nemám tvůj e-mail, pošli znovu
  - ano, progres Allena je úžasný a pro mne až nepochopitelně úžasný
  - proti Chiefs hráli lépe. nemyslím, že naše o-line hraje úplně super
  - jde mi hlavně o Milana, ale Williams mě překvapil... věřím Beanovi.
  - Edmunds by potřeboval své tělo a Milanovu hlavu, no pokud by hráli na 2 LB (Edmunds + ...), přidají hráče z frontu nebo hráče ze secondary podle konkrétní situace
  - nezaznamenal jsem ho a nezkontroloval jsem to na snapcountu v pro-football-ref
  - d-line zatím dobře nehraje
  - logické, spíše mi šlo o ten schedule-princip, nebuď nedůtklivý
  - snažím se být optimista, ale dost se bojím i tak, tak držme palce.'

  Nemohu takhle odpovídat pokaždé, ale mohu ti poslat v neděli ráno pokaždé nástřel, zpřipomínkuješ (já budu rád, protože čím jsem starší, tím jsem blbější. Určitě je spousta lidí, kteří usledují 4 utkání najednou a mají jasno a mohou rozdávat rozumy, ale upřímně, já dneska musím vidět jedno utkání 4x, abych měl alespoň trochu představu. A to si nemohu kvůli očím dovolit), nebo dopíšeš svůj pohled a pak to pošleme Vikimu a Dalimu.

  Měj se fajn a Go Bills!

 • Vontae_Mack
  12. října 2020 22:27

  Ahoj Slávek, obdivuhodné reporty. Dalid dík, že ich postuješ.

  S hodnotením všetkého na 95% súhlasím, vidím, že vidíme rovnaké veci :)

  Pár poznámok:

  Nepochopil som, prečo nám dnešný stav garantuje prvé miesto minimálne 3 weeky. O tri týždne môžu byť Pats 5-2 a my 4-3.

  Podľa TR máme 78% na postup do PO - čo je TR?

  Progres Allen z INT je už dlhodobý, v postate od W4 proti Pats ich hádže úplne minimálne - to je už komplet sezóna.

  Passrush Raiders by som nepodceňoval. Nie je to žiadny zázrak, ale napr. včera úplne prevalcovali Oline Chiefs, Mahomes bol furt pod tlakom. Ja by som povedal, že Oline Bills je zatiaľ super.

  Ja verím, že určite Williams aj Milano sa budú dať udržať naraz. Ak bude Williams taký dobrý ako teraz, asi by som ho aj spriorizoval. OL je najdôležitejšia časť tímu. Pokiaľ ide o Milana, ten je fantastický. Normálne začínam uvažovať, či nie je pre tím cennejší ako Edmunds.

  Edmunds už bol lepší ako tá tragédia proti Rams, ale stále má obrovský problém si vybrať správny gap, alebo sa nechá ľahko vyblokovať. Aspoň ja to tak laicky vidím. Nesúhlasím s Dodsonom. Klein je otrasný, tam nie je o čom (inak mal len 8 snapov, ale bolo to vidieť, a nie v dobrom). Ale Dodson bol proti Miami podľa mňa dobrý, a teraz proti Raiders som ho nevnímal ako problém. Ja nerozumiem presne tým schémam (evidentne tomu rozumieš 10x viac ako ja), ale ak nemôže hrať Milano, ja by som nechal Dodsona hrať to čo hrá Edmunds, a Edmundsa by som dal hrať miesto Milana. Možno to aj hovoríš v tom poslednom odseku, len škoda že ti nerozumiem :(

  AJ Epenesa hral proti Raiders 15 snapov. Ja som si ho pamätal, tak ma prekvapilo čo píšeš a pozrel som to.

  Absolútny súhlas s tou DLine. Nikto extra nevyčnieva, ale depth je super. A proti Raiders bolo vidieť dramatické zlepšenie v run stoppingu, evidentne Oliver/Phillips a Jefferson/Butler keď hrajú Phillips a Butler 1T funguje.

  Nesúhlasím celkom s tým odpočinkom. Tak teoreticky hej, máme menej času ako Titans, ale zase oni mali v podstate celé dva týždne zakázané trénovať. Reálne mali Bills viac času.

  Ja som optimista - tohto zápasu som sa bál, ale podľa mňa ich teraz Bills roznesú v zuboch.