AKTUÁLNĚ
Blog jumy12 19.10. 15:30

BEARS WEEK 6 REVIEW: Obrana vyhrála další zápas!

To byl zase zápas. Můžeme si říct, že obrana si připsala další vítězství, kvůli ní Teddy Bridgewater vypadal, jako podprůměrný QB a výborná čísla z minulých zápasů nezopakoval. Normálně bych řekl, že to byl zápas obran, ale obrana Panthers podle mě nehrála až tak neskutečně, spíš náš útok hrál znovu velmi bídně. Pojďme si toto utkání a zásadní okamžiky rozebrat.


1. čtvrtina

No začalo to výborně, povedlo se vše, na co jsme šáhli. Výborný výkop special týmu donutil Panthers začínat na 10 yardové linii. První hrou jsme zastavili běh, druhou Nicholson skoro vytvořil safety a ve třetí přidala obrana třešničku v podobě interception.

Útok šel tedy na hřiště a ihned zahrával 1ST&GOAL, co víc si přát. Vypadalo to, ale že ani to našemu útoku nebude stačit. První pokus byl play-action a ve svých poznámkách jsem si to pojmenoval jako nejlínější play-action, protože pass šel na Grahama do flatu, který se teda neuvěřitelně šoural a safety ho okamžitě poslal k zemi. Druhá akce byl běh pro zisk ničeho a i útok přispěchal s třešničkou na třetí down. Prvně nám vypršel clock a HC Nagy si vzal timeout. Rozehráváme další akci a nám znova vyprší clock, ale samozřejmě nemůžete si brát 2 timeouty po sobě, takže z toho byl delay of game a 5 yardová penalizace. Tohle mi fakt hlava nebere, jak náš útok může 2x po sobě, ještě k tomu v redzone, zahrát delay of game. Evidentně si to chceme dělat složitější. Foles poslal přihrávku do velmi, velmi malého okna na nováčka na pozici TE Cola Kmeta a ten zachytil TD. Bylo to teprve druhé zachycení Kmeta v sezóně.

Když jsem viděl začátek, tak mi bylo jasné, že nás čeká znovu drama, jestli útok dokáže hrát aspoň trochu normálně. Panthers se každopádně po inkasování TD vzchopili a dostali se s míčem až do naší redzone, kde ale naše obrana znovu ukázala, proč je nejlepší v lize v bránění redzone a udržela soupeře pouze na FG. Útok ještě stihl jít před koncem první čtvrtiny na hřiště a vypadalo to docela nadějně, ale při 3 downu se Miller rozhodl, že místo toho, aby zkonvertoval 3 down, tak bude kličkovat. Vyskočil teda ze 3 downu a my jsme šli ze hřiště. Jinak Miller není od třetího weeku absolutně vidět a kromě tohoto kiksu byste si ho v celém zápase ani nevšimli.


2.čtvrtina

Začátky čtvrtin nám evidentně svědčí. Obrana zahájila 2. čtvrtinu sackem Khalila Macka, ale ten to měl velmi lehké, protože Teddy utíkal před dvojící Quinn a Hicks. Pak šel na hřiště útok a já s otevřenou pusou koukal, co se na hřišti děje. 4 první downy a okamžitý návrat do redzone. Nagy se rozhodl neběhat a místo toho hrát screen playe, což vzhledem k tomu, že běh opravdu absolutně nefungoval, bylo správné rozhodnutí. Až v redzone jsme se k běhové hře vrátili, první běh do strany pro 4 yardy to by ještě šlo a na druhou akci byl nadesignovaná trap, kde měl mít klíčový blok, záskok za zraněného guarda Danielse, Coward a ten ho nezvládl a nováček Brown ho převálcoval a připsal si tackle for loss a šli jsme o 3 yardy zpátky.

Následný pass na zdvojeného ARoba byl nekompletní. Z tohoto výtečného drivu jsme vytěžili pouho pouhý FG a to mě fakt štvalo. Skóre jsme upravili na 10-3. Přišel útok Teddyho Bridgewatera, který znovu nepříjemně kousal. K tomu si slabší chvilky začal vybírat Jaylon Johnson. Nováček na pozici cornerbacka. V prvé řadě dovolil DJ Moorovi ve slantu získat 15 yardů, což Carolině dodalo sebevědomí a jejich útok začal šlapat. Pomalu se její útok šinul k naší redzone a pak přišel play jako z minulého weeku, kdy Fuller si připsal znovu obrovský hit, ale tentokrát flag, který byl hozen, nebyl odvolán, ale na Fullera byl zahlášen personal foul. A já si nemůžu pomoct, ale tohle bylo rameno na rameno a podle mě zase čistý hit. Nechápu, kde tam našel rozhodčí faul. Posuďte sami.

Každopádně Carolina dostal další porci downů, tentokrát už v redzone. Udrželi jsme soupeře až na 4down, který se Panthers rozhodli rozehrát nebo možná jenom fakovali, každopádně naše Dline se na hard count od Teddyho chytla a věnovala soupeři další porci downů, tentokrát míň, jak 10 yardů od endzone. Ale i tyto pokusy o dobytí endzone jsme odmítli, především zásluhou Fullera, který si připsal krásný tackle v situaci 1v1 proti Bridgewaterovi.

Následoval poslední pokus v drivu, který měl opravdu zásadní vliv na celé utkání. Poslali jsme nečekaně Smithe do blitzu a Teddy díky tomu neměl čas na to najít volného spoluhráče, tak se snažil v záklonu pod obrovským tlakem trefit DJ Moora, což se v podstatě povedlo, protože znovu Johnson neměl dobrou coverage nebo takhle měl dobrou coverage, ale těsně předtím než šel pass na Moora, tak upadl, takže kdyby Moore měl jistější ruce, tak to byl TD.

Foles tedy dostal ještě celé 2 minuty, na to upravit skóre a vzhledem k tomu, že v druhém poločase jsme šli na balón, jednalo se o důležitý drive, který se nakonec vydařil aspoň do té míry, že jsme mohli zahrávat FG. Byl sice pekelně dlouhý (55yardů), ale Santos ho proměnil a vytvořil svůj nový osobní rekord. Nebudu lhát, potom co byl FG proměněn jsem začal řvát na celé kolo, jako kdybychom vyhráli SuperBowl. Nechci to zakřiknout, ale možná jsme našli kickera. Do šaten se šlo při skóre 13-6.


3.čtvrtina

Ono mě to nadšení poměrně rychle přešlo, kdy jsme po jednom prolomeném prvním downu a 2:30 hracího času puntovali. Takže výhoda toho, že jsme začínali, byla ta tam. Na hřiště přišel punter Pat O´Donnell a přišpendlil útok Teddyho na 3 yardovou linii. Nádherný punt a Pat zatím v sezóně odvádí výborné výkony. Pak přišla část zápasu, na kterou asi nikdy nezapomenu. Panthers se sice z 3 yardovky dostali, ale při zahrávání další akce se Mike Davis vydal do souboje 1v1 proti Eddiemu Jacksonovi a to nebyl dobrý nápad, protože z toho byl tackle a FUMBLEE!! Škoda, že ten fumble zalehl Hicks, protože jsem si jistý, že by ho Eddie donesl až do endzone a připsal si TD.

Nestalo se tak, ale i tak jsme získali výbornou pozici, kterou jsme vzápětí pohrdli a Foles hodil INT a tady nic nepřeskakuju. Hned v první hře hodil Foles interception a já kroutil nevěřícně hlavou. Je potřeba sportovně uznat, že výtečně zahrál Jeremy Chinn, kterého v podcastech kluci pravidelně vychvalují a tentokrát opravdu potvrdil svoji kvalitu, kdy hlídal flatovou zónu, ale když viděl Folese pod tlakem okamžitě začal sprintovat více do hloubky hřiště, kde získal míč. Kdyby tam Chinn nedoběhl, tak jsem si jistý, že bychom zkonvertovali první down.

Naše obrana byla asi při chuti a Eddie Jackson byl naštvaný, že nemohl skórovat, tak dostal druhou šanci. Znovu zahrál výtečně už několikrát zmiňovaný Fuller, kdy dokonale přečetl routu Andersona a zblokoval pass, který se odrazil do vzduchu, tam si ho už našel Eddie a donesl ho do endzone. Každopádně rozhodčí asi Fullera nemají rádi a zahlásili další penaltu a tentokrát tedy znovu poměrně přísnou. Znovu nechám na posouzení každého z vás. Schválně mi napište do komentářů, jestli jsem zaujatej, ale tohle podle mě není DPI. Míč je ve vzduchu a Fuller kouká na míč, tak nevím.

Útok Panthers tedy pokračoval a znovu využili špatně hrajícího Johnsona a šla přes něj další přihrávka na Andersona pro 39 yardů. Carolina sice byla na naší polovině, ale díky flagu za delay of game a dobrém tlaku od Minga, který se mi v sezóně poměrně líbí. Hraje občas, ale vliv na hru má. Udrželi jsme tedy Carolinu na FG, ale nutno říct, že pořádně dlouhý FG (54 yardů). John Kasay nenapodobil Santose a neproměnil dlouhý FG. Bears dostali tedy lepší pozici na hřišti a mohli se vydat do útoku. Zde mám jednu zajímavou poznámku, poprvé jsme po zemi překonali aspoň 5 yardů. Na časomíře svítil čas 4:09. Z legrace jsem si říkal, že když nám začala ta běhovka takhle šlapat :D, tak snad skórujeme TD a ono fakt jo. Dostali jsme se až na 1 yardovou linii, kde to byli teda ještě nervy, ale nakonec Foles QB sneakem zvýšil na 20-6. Zároveň jsme v této sezóně konečně „pokořili“ 3. čtvrtinu, v které jsme doposud neskórovali ani bod. Bylo to o dvě skórování a bylo jasné, že Panthers budou agresivní a i díky našim dvou flagům, kdy jsme byli dvakrát ve 12 lidech na hřišti. Carolina proměnila dva 4 downy a sunula se směrem k naší endzone a slovo „sunula“ přesně vystihuje její snažení.


4.čtvrtina

Obrana i přesto, že se jí nedařilo vyhnat Teddyho ze hřiště, tak nedávala vůbec nic zadarmo. Nicméně pak přišel dlouhý pass do souboje 1v1 Moore vs Johnson a bohužel Jaylon si tu smůlu vybral naprosto a byl mu hozen DPI a balón byl přesunut na 1 yardovou linii. Z této vzdálenosti Carolina skórovala svůj první TD a snížila na rozdíl jednoho TD. My jsme se pak překvapivou no huddle offence dostali s útok až do redzone, kde jsme, ale skončili pouze u FG. Aspoň jsme skóre dostali znovu na vyšší rozdíl 23-13. Carolina, ale znovu rychle odpověděla, kdy znovu šel pass na Moora proti Johnsonovi a znovu náš nováček tento souboj prohrál. Zisk 28yardů. Bylo mi ho fakt líto. I díky tomuto zisku Panthers skórovali FG.

Následoval útok, který toho moc nepředvedl a po pár minutách šel zase sedět na lavičky. Žádné ždímaní clocku se nekonalo. Útok Caroliny byl naopak na vlně a znovu se dostal na naší půlku, kde jsme udrželi Panthery na 4&2, kdy Teddy nepřihrál na Moora úplně ideálně a Moore znovu neudržel přihrávku ve svých rukou. Tu horší přihrávku bych přičetl Hicksovi, který se už na na Teddyho řítil, a když na vás běží chlapík, který má 157kg, tak odhazujete trochu rychleji.

Pak šel útok na hřiště a dvakrát běžel a pak přihrával, což jsem teda moc nepochopil, protože jsme nechali Carolině jeden timeout. Chápu Nagy je agresivní coach a chtěl asi ukončit zápas a věřil, že si útok poradí se situací 3&2, ale neporadil a byl z toho dokonce incomplete. No nejhorší možná varianta. Carolina tedy dostala míč, timeout a spoustu času k tomu. Každopádně obrana hned při první hře zaznamenala interception a ukončila, tak další těsný a pro fanouška vyčerpávající zápas.


SHRNUTÍ

Monsters of the Midway jsou zpět. Tato přezdívka vznikla už ve 40. letech, kdy Bears dominovali. Hodně byla skloňována v roce 2018, kdy Bears se svojí neuvěřitelnou obranou došli až do NFC North Championship. A tento zápas ukázal, že i tento rok si tuto přezdívku zaslouží. Opravdu dominantní výkon obrany, který i přes ne úplně ideální výkon Jaylona Johnsona, povolila pouze 16 bodů a Teddyho udržela na QB ratingu 50.4, což jeho nejnižší rating v sezóně. Pass rush si připsal 4 sacky a byl pořádně cítit a nedal Teddymu klid na práci, z čehož pramenilo také nejnižší sezonní procento kompletních passu 55.17%. Moc se mi líbí Kyle Fuller, který hraje Pro Bowl sezónu. Hlavně tvrdost při jeho malém vzrůstu je obdivuhodná. A jak už jsem zmiňoval dosud výtečný Jaylon Johnson si vybral slabší zápas, ale to je asi trošku nováčkovská daň. Věřím, že příští zápas znovu zaválí.

Běh neexistuje. Budu to zmiňovat asi stále, ale prostě bez běhové obrany nebudeme porážet nejlepší týmy. Celkově si Montgomery připsal 58 yardů z 19 pokusů, což je 3,1 yard na běh. Celkově jsme měli 63 rushing yardů a to proti Carolině, která je na 31 místě, co se týče povolených yardů na jeden běh. Plus k tomu přičtěme, že jejich hlavní DT Short byl zraněný. Proti takto špatné běhové obraně je opravdu ostuda předvádět tohle. Rozhodně to není v RB, protože ten vykouzlí i z ničeho nějaké pozitivní yardy.

Oline bez coache a Danielse nefungovala. Bez kouče? Ano, s týmem netrénoval a ani neodcestoval kouč oline Juan Castillo. To vše kvůli karanténě, sám pozitivní na Covid nebyl, ale prý se setkal s člověkem, který byl. Jeho práci tedy zastával jeho asistent, který se musel vypořádat se ztrátou Danielse, což je důležitý článek Oline. Obě tyto ztráty byly na hřišti hodně znát. Mimo nefungující běh sice Oline nepovolila ani jeden sack, ale Foles byl 9x hitován, což je poměrně dost. Z mého pohledu musí Bears do konce trade deadline, což je 2. listopadu, přivést nějakého Olimana. Četl jsem, že by teoreticky mohl být k mání Alex Mack z Atlanty, což by byla velká posila, tak uvidíme, co management v tomto směru vymyslí.

Útok měl pár hezkých chvilek, ale opravdu jenom pár. Bohužel je to furt ta samá písnička. Útok nefunguje. Měli jsme průměr 4.08 yardů na jednu hru. Od roku 2018 týmy se stejným nebo menším průměrem než 4.08 mají rekord 23-98-1. Samotní Bears jsou 2-5, když měli takto malý průměr. Jediné pozitivum, že nováček Cole Kmet zaznamenal svůj první TD a v tomto utkání zachytil 2 přihrávky pro 20 yardů. Ten kluk to v sobě má, tak ho pojďme využívat naplno! Dodám ještě malé zklamání a to z Anthony Millera, který je naprosto neviditelný a doufám, že se trošku vzchopí, protože 3 catche pro 8 yardů je fakt hodně málo.

Special team je fantastický. Tohle je část hry, která není zas tak vidět, ale je nesmírně důležitá. Výborné punty od Pata O´Donella naši obranu vždy dostali do dobré situace. Jeho průměr byl 44.3 yardů na jeden punt. K tomu se přidal i kicker Santos, který proměnil všechny 3 FG s přehledem a to i jeden z 55 yardovky těsně před poločasem. Škoda, že se nám zranil ten Tarik Cohen, protože jediná slabina special teamu je zatím občasný punt returner Ted Ginn Jr., který je v této disciplíně příšerný.


No příští týden hrajeme Monday Night Football proti LA Rams a to už bude jiný kafe. Jejich explozivní útok dokáže nasázet komukoliv velkou porci bodů. Tady budeme potřebovat, aby útok fungoval. Máme trošku delší dobu na přípravu, tak doufám, že jí řádně využijeme. Následující 3 zápasy do bye weeku nás pořádně prověří, protože nás čekají Rams, Saints a Titans. Zároveň ukáží, jak na tom opravdu jsme. Abych končil pozitivně, tak i přes bilanci 5-1 se z kabiny od hráčů i trenérů ozývá, že rozhodně nikdo není spokojen s tím, jak hrajeme. Plus přidávám Folese na tiskovce, který mě nabíjí optimismem a přijde mi, že minimálně, co se týče leadrovství je na tom líp než Mitch. BEAR DOWN!


Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Frenk2
  20. října 2020 20:07

  Ještě k těm Ramsum co hrajeme příští týden nám taky dojem že sme je posledně porazili ale uvidíme!

 • ProxyNFL
  20. října 2020 22:37

  Week 11 (17.11.2019) ešte na L.A. Coliseum vyhrali Rams 17-7. Dá sa očakávať niečo podobné aj teraz.

 • jumy12
  21. října 2020 01:12

  @ProxyNFL urcite to bude tezky, to nepopiram, ale videl jsem zapas proti 49ERS a jako dokazali zastavit ten jejich utok. Tak verim, ze se to povede i Bears. Ale pak je tady otazka, co ten nas utok :D

 • Frenk2
  19. října 2020 21:38

  Bylo to upracované a hlavně štěstí stalo při nás ale vyhráli jsme!to se počítá!

 • jumy12
  19. října 2020 23:11

  Presne tak, proste osklive vitezstvi je lepsi nez krasna prohra