AKTUÁLNĚ
Blog DebiQue 22.10. 12:55

Baltimore Ravens Report: Week 6

Tak a máme tu voľný týždeň a naši chlapci si môžu dopriať zaslúžený odpočinok. Prvú časť sezóny sme aj vďaka Titánom, keďže kvôli rozšíreniu COVID-19 medzi ich hráčmi sa nám posunul zápas so Steelers o jeden týždeň, zakončili s bilanciou 5-1. Nebudem hovoriť, že to nie je dobré, čo by za to dalo kopec iných tímov, ale prehra s Chiefs nerozladila iba mňa, ale zdá sa celý tím, lebo tie nasledujúce 3 výhry boli s akousi pachuťou a vôbec nie jednoduché. To sa potvrdilo aj v nedeľnom zápase v Philadelphii.

Výborný začiatok

Čo viac si môže fanúšik Ravens priať ako 3 and out v prvom drive súpera, následný prechod útoku cez celé ihrisko zakončený touchdownom, a ďalší 3 and out súpera? Aby toho nebolo málo, ani jeden prvých 6 drivov Eagles neviedol k zisku prvého downu. Obrana v prvých šiestich drajvoch súpera povolila dokopy -7 yardov a vynútila jeden turnover. Žiaľ útok sa skvelej hre obrany nedokázal vyrovnať. Po prvom dobrom drive prišli dva 3 and out aj z našej strany. Ale útok si pomaly odohral svoje, nazbieral 30 bodov, takže to nebolo zlé, aj keď po minulej sezóne sme čakali viac.

Jalen Hurts

Útok Eagles bol v prvom polčase úplne bezzubý, a tak sa súperov tréner Pederson rozhodol pre zmenu. Poslal na ihrisko backup quarterbacka Hurtsa, ktorý svojim štýlom hry pripomína Lamara Jacksona a slávilo to úspech. Odrazu to bola obrana Ravens, ktorá vyzerala bezzubá, a útok Eagles sa dostal do tempa.

DeShon Elliot

Výborný zápas odohral hráč, ktorý v obrane nastupuje namiesto prepusteného Earla Thomasa. Pripísal si strip sack na Wentza, ktorý Ravens získali a z následného drive skórovali TD. Neskôr si ešte pripísal aj druhý forced fumble, keď po dlhom behu RB Sandersa cez celé ihrisko, vyrazil loptu z jeho rúk pár yardov pred endzńou, tá však na nešťastie neskončila ako touchback ani ju nepriľahol obranca Ravens, ale hráč útoku Arcega-Whiteside, a Eagles si pripísali prvý TD v zápase. Elliot mal pred koncom zápasu príležitosť ukončiť trápenie Ravens, keď mohol zachytiť interception vo vlastnej redzóne. Nanešťastie lopta sa dotkla zeme a Eagles pokračovali v útoku. Tento drive následne Eagles premenili na TD a znížili na 22-30.

Marlon Humphrey

Ďalší zápas, v ktorom si Marlon pýta miesto v debate o defenzívneho hráča roka. Bol všade a pripísal si 8 tackles, z nich jeden pre stratu yardov, jeden sack a ďalší forced fumble, keď pekným úderom vyrazil loptu z rúk súperovho receivera Grega Warda. Je to jednoznačne náš najlepší obranca zo skvelým čuchom na loptu. Tie 4 forced fumbles nie sú nijaká náhoda!

Zaujímavosti

Réžia prenosu ukázala počas zápasu niekoľko zaujímavých štatistík.

• Ravens skórovali aspoň jeden TD v každom z posledných 100 polčasov. Túto informáciu réžia ukázala po prvom TD na Nicka Boyla, a Ravens ju predĺžili v druhom polčase behovým TD Lamara Jacksona. Takže aktuálna dĺžka série s aspoň jedným TD v každom polčase je 101 a je to zároveň historický rekord NFL.

• Ravens sú jediným tímom v NFL, ktorý zatiaľ skóroval v každej štvrtine v tejto sezóne. Táto štatistika platí aj po zápase s Eagles.

• Ravens zaznamenali 29 zápasov po sebe s najmenej 100 nabehanými yardami, čo predstavuje najdlhšiu aktívnu sériu spomedzi všetkých tímov NFL. Zároveň je to štvrtá najdlhšia takáto séria v histórii NFL. Na tretie miesto Caroliny zo sezón 2014-16 strácame jediný zápas. Zostávajúce dve dlhšie série zaznamenali Bills (37 - 1973-76) a Steelers (43 - 1974-77).

• Ravens zároveň držia najdlhšiu aktívnu sériu zápasov, v ktorých skórovali aspoň 20 bodov. Majú ich na konte už 29 a je to druhá najdlhšia podobná séria v histórii NFL. Jediná dlhšia je 30 zápasov v podaní Denveru Broncos v sezónach 2012-2014.

• Ravens zaznamenali bilanciu 5-1 iba tretí krát vo svojej histórii. Dve predchádzajúce sezóny, kedy sa im to podarilo, skončili víťazstvom v SB.

Suma Sumárum

No ako vidíte z tých zaujímavostí, ten útok, hoci vyzerá, že sa trápi, vôbec nie je taký tragický... Teraz nás čaká týždeň voľna a potom už divízne derby proti Big Benovi doma so Steelers.

Ten týždeň si môžete skrátiť diskusiou na našej FB stránke fanúšikov Ravens.