AKTUÁLNĚ
Blog jumy12 29.10. 11:00

BEARS WEEK 7 REVIEW: Zpátky na zem

Upřímně jsem čekal, že Rams porazíme. A měl jsem zkažený celý úterý, takže náladu na psaní článku jsem fakt neměl. Každý zápas s nimi je vyrovnaný a i sezóně 2018/2019, kdy Rams měli asi nejlepší útok v lize, jsme jako první dokázali tento útok ubránit. Od toho zápasu jsme také Rams přibrzdili a už to taková dominance nebyla. Tento rok Rams nejsou nikterak dominantní. Ani jejich QB Goff není, z mého pohledu, nějaký super quaterback. Pro mě je to naprostý průměr, má ale tu výhodu, že hraje pod neuvěřitelným ofenzivním playcallerem Seanem McVayem. Jeho útočné schéma je postavené na tom, že se snaží, aby většina jeho her vypadala stejně, ale je mnoho variant, co z té hry nakonec bude zahráno. Pojďme se tedy na zápas podívat.


1.čtvrtina

No začalo to jako každý zápas, když jdeme na míč první. Nedali jsme ani bod. A to i potom, co to nevypadalo, tak špatně. Proměnili jsme jeden 3 down. Běhali jsme aspoň pro 3 yardy, ale pak při prolomení prvního downu během dostaneme penaltu za holding, která teda hrozně přísná za mě. No a z 2&2 máte rázem 2&12. Takže jsme šli ze hřiště. A obrana taky začala klasicky i přes penaltu vyhnala soupeře ze hřiště a donutila ho puntovat. Punt se Johny Hekkerovi, asi nejlepšímu punterovi v lize, poměrně zdařil plus k tomu přičtěte, že u nás vrací Ted Ginn Jr. a to je v mých očích naopak asi nejhorší punt returner v celé lize. Ale o Tedovi ještě později, protože ten celý zápas byl opravdovou ostudou special teamu. Každopádně Foles s útokem šel na hřiště a zřejmě chtěl, aby si obrana zahrála víc, když jí to tak jde. Opravdu to bylo asi jedno z nejrychlejších 3 a ven, co jsem tuto sezónu viděl. V čase 7:55 jsme začínali drive a v 6:46 už punter kopal do míče. Zase nás srazila chyba, kdy TE Harris dropnul míč, který by stačil na první down. A já s říkal, proč proboha musíme furt designovat hry na Harrise, když tam máme Kmeta. Bál jsem se, že tohle rychlé vracení na hřiště obraně tedy moc nepřidá. A opravdu nepřidalo. Jeden moment musím, ale vypíchnout, kdy Hicks jednou rukou naprosto převálcoval C Blytheho a navezl ho až do Goffa a skoro z toho byl sack. Zatím Hicks hraje opravdu skvěle. Sice má pouze 3,5 sacku, ale je po Aaronovi Donaldovi nejvíce zdvojovaný hráč v NFL. Zpět k drivu Rams. Jejich no huddle offence donesla míč až do naší endzone a po potvrzeném extra pointu, to bylo 0:7. Útok měl zhruba 4 minutky na to skórovat ještě v první čtvrtině. K mému překvapení šel první míč drivu na TE Kmeta a při contested catchi z toho byl zisk 38 yardů.


Tak dostal šanci hned ve druhé akci, kdy bezpečně zachytil míč, když byl obklopen obránci a byl to zisk 7 yardů. Tenhle kluk to v sobě fakt má a zatím to má v sezóně 5/5. No dostali jsme se na soupeřovu polovinu, ale zároveň i do 3 downu a tím skončila první čtvrtina.


2.čtvrtina

3 down nebyl proměněn, ale naše pozice na hřišti stačila aspoň na FG, snížili jsme tedy na 3:10. Obrana nás zase podržela krásný tackle for loss si připsal DT Edwards a Rams šli puntovat a Ted Ginn Jr. se ukázal znovu v akci. Neobtěžoval se ani zamávat fair catch a jen koukal, jaký odskok balón bude mít. To jsem zas vůbec nechápal. Útok se šel tedy znovu „předvést“ na dlouhém hřišti. Dostali jsme se ihned do 4&Inches na 20 yardovce, Nagy chtěl ukázat, že je agresivní coach a tak se rozhodl hrát QB sneak jen tak tak vyšel, ale co se nestalo, přilétl FLAG za false start pro našeho náhradního linemana Cowarda. Drbal jsem si hlavu drbal, ale šli jsme puntovat. Rams tím pádem měli, na rozdíl od nás, k dispozici krátké hřiště. Tutu výhodu využili a dostali se až do redzone, kde jsme zatli zuby a povolili pouze FG. 3:10. Teď přichází z mého pohledu klíčový sekvence celého zápasu. Začínáme na 19 yardovce Foles prolomil hned prvním hodem první down. Druhým hodem našel Grahama pro 6 yardů a najednou přišel timeout. Divný říkal jsem si, Folesovi to zrovna jde a timeout, ale asi všichni nebyli správně postavení nebo nevím. No nic pokračujeme, další jednoduchá hra a přesný pass na Mooneyho, který balón donesl až na polovinu soupeře. Vypadalo to, že Foles se dostává do tempa a Bears rozjeli no huddle offence no a najednou timeout. Říkám si, že zas tak rozjeté to není, aby si vzal Sean McVay timeout a taky, že nevzal, protože jsme si ho vzali my. Jako ofenzívu, která konečně začne vypadat k světu zastavit v drivu hned dvakrát timeoutem, tak to prostě nepochopím. Naprosto nerozumím, jak se tohle může stát. Nevím o čem se kluci radili, ale okamžitě po timeoutu přišel sack, potom běh pro 4 yardy a potom další sack. Bláhově jsem si myslel, že tímto drivem skórujeme a vyčerpáme game clock, ale chyba lávky. Goffovi jsme nechali 1:08 času a 2 timeouty. Druhou akcí hledal Goff svého WR, který běžel out route ven ze hřiště a to nádherně přečetl SS Gipson a chybělo málo a byl to INT. Další hrou sice Rams prolomili první down, ale následným passem Goff hledal WR Reynoldse na středu a najednou vidím běžet znovu SS Gipsona, který má perfektní úhel pro INT a pick six. Pass bohužel pouze zblokoval. Rams sice do poločasu neskórovali, ale zas tak mrzet je to nemuselo, protože měli na začátku druhé půlky míč. Toto je pro mě klíčová sekvence, protože jsme mohli 3 krát dostat impuls, od kterého se jsme se měli odpíchnout. Prvně to byl první slibný drive, kde vše fungovalo a potom dva neproměněné turnovery. Ani jedno nedopadlo a čekala nás naše tradičně slabá 3. čtvrtina.


3.čtvrtina

Nicméně 3. dějství jsme začali výborně a to hlavně proto, že jsme byli v roli obránců. Pass rush fungoval skvěle a Goff neměl ani vteřinku navíc. Prvně z toho byl flag, pak ale následoval tackle for loss a pak dokonce fumble, který způsobil, kdo jiný než Khalil Mack, který dokazuje, že je opravdu mezi nejelitnějšími pass-rushery v lize a dává zapomenout na nevýrazné výkony z minulé sezóny. V tomto weeku byl zvolen mezi nejlépe hodnocené edge-rushery v lize, což by měl být jeho standard.


Bohužel jsme fumble nezalehli, takže na hřiště přišel Hekker, který znovu vyzval na souboj Teda Ginna Jr. a výsledek byl nejhorší možný, punt na 1 yardovku. Když se tohle stane, jako kdyby žádný fumble nebyl. První hrou byl logicky run a v našem podání už klasicky pro 0 yardů a to můžeme být hodně rádi, že z toho nebylo něco horšího, protože TE Harris nezvládl svůj blok a Floyd si mohl připsat safety, naštěstí ho Harris přidržel a byl mu hozen flag, což z 1 yardovky půli vzdálenost a to není nic hrozného, také proto Rams penaltu odmítli. Druhou hrou jsme si udělali trochu prostoru a následoval 3 down, kdy Mooney zaběhl už po několikáté v této sezóně výborně svoji routu a Ramseyho poslal naprosto na párek a s lítostí jsem musel koukat, jak už po několikáté jeho výborná routa není trefena. Tady, ale nemůžeme vinit Folese, protože přišel blitz a na něj se řítil, nikým neblokovaný linebacker, kdyby se linebackera aspoň někdo dotknul, tak je z toho TD, protože Mooney měl před sebou volné celé hřiště. Nagy na tiskovce říkal, že Robinson byl na středu volný a že mohl Foles zkusit i jeho, ale že chápe, že chtěl zahrát big play. Nutno pochválit design této hry od Rams, protože Donalda poslali na levou stranu, kde se na něj Oline pochopitelně, ale mylně zaměřila a tlak přišel z pravé strany.


No odkopli jsme a Rams už nezaváhali a donesli míč až do redzone. Skóre bylo 3:17 a mé představy o vítězství se pomalu rozplývaly. Když jsem si myslel, že nemůže být hůř, tak útok se znovu nějakým zázrakem chytl a dostal nás až do redzone, kde ale přišla INT v endzone a to už jsem věděl, že je konec. Goff se svým útokem v následujícím drivu znovu skóroval TD a zvýšil tak na 3:24. Bears se ještě snažili něco udělat s výsledkem, ale hned při prvním možnosti jsme došli do 4&1, který jsme neproměnili a to byl tzv. dagger v češtině poslední hřebíček do rakve. Tím skončila 3. čtvrtina a o té další nevím, co moc psát.


4. čtvrtina

Jen tedy v krátkosti. Rams běhali, běhali a běhali. My zblokovali FG a FS Eddie Jackson konečně skóroval TD, i když to vypadalo, že mu TD odvolají, jako už dvakrát v této sezóně a Ted Ginn Jr. hrál v roli punt returnera znovu otřesně. Tím skončil zápas, ve kterém obrana skórovala víc bodů než útok.


SHRNUTÍ:


Mitch není jediný problém ofenzívy, ale zápasy po jeho odvolání ukázaly, že velký podíl na velmi špatném útoku má HC Matt Nagy, který akce calluje. A je pravda, že v tomto zápase ten špatný calling byl vidět o to víc, když proti vám stojí jeden z top callerů Sean McVay. Ten rozdíl byl markantní. Nagy by si měl šáhnout do svědomí a možná ke callingu pustit někoho jiného. Ze 40 zápasů pod Nagym Bears se hned čtyřiadvacetkrát nedostali na hranici 21 bodů. Což je z mého pohledu hodně alarmující.


Musíme tradovat pro Olinemana. Jestli tohle GM Ryan Pace nevidí, tak je opravdový pokrytec, protože Olina nefunguje. 48 yardů po zemi je prostě strašidelně málo pro tým, který spoléhá na obranu. Naše obrana je skvělá, ale potřebuje víc času na odpočinek než 1 minutu hracího času. V passové hře to není o nic lepší, máme 1 pass pro víc jak 40 yardů 1 jediný. Foles je klasický pocket passer a potřebuje čas v kapse, když ho má dokáže vyhrát i Superbowl, což ukázal ve Philly, kde házel za skvělou Oline.


Kmet prostě musí dostávat víc přihrávek. Na tohohle kluka, co tento rok letělo, tak to chytil. V tomto zápase byl druhý v receiving yardech a chytl jeden velmi těžký pass a pak si prorazil cestu, jak buldozer. Přesně takový typ TE se mi líbí. Vysvětlí mi někdo, proč na Harrise letí víc míčů? Já si dokonce myslím, že by Kmet měl dostávat víc prostoru i před Jimmym Grahamem, který je velmi dobrý v redzone, ale pro klasické hry mi přijde už hrozně pomalý.


Ted Ginn je otřesný punt returner. Znovu to musím zopakovat a možná zním jako, že jsem si na Teda zasedl, ale naše drivy po puntu Rams začínali na 7,1,6 a 5 yardovce. To by byl problém i pro dobrou ofenzívu. Naštěstí tohle už Bears vyřešili a po zápase podepsali do practice squadu veterána Dwayna Harrise, který je specialistou na punt return. Tak doufejme, že zlepšení bude vidět. Já jsem o tom přesvědčen.


Potřebujeme nějaké big plays. Sice v tomto ohledu byl tento zápas trošku lepší, kdy Kmet si připsal catch pro 38 yardů a Robinson pak pro 41 yardů. Stejně je to málo. Mooney, který zatím hraje opravdu fantasticky, je přesně ten typ hráče pro big play a doufám, že se mu příště zadaří. Bears totiž už 32 zápasů neskórovali TD z vlastní poloviny. Ten poslední byl na Tarika Cohena v roce 2018 proti Jets, to je otázka, jestli se to vůbec dá počítat.


Každopádně neklesám na mysli a těším se na další zápas. Tentokrát proti Saints a věřím, že je dokážeme porazit. Viděl jsem jejich zápas proti Chargers i minulý proti Panthers a v obou se hodně, ale hodně zapotili. Porazíme je, pod podmínkou, že náš útok bude skórovat, protože s jedním FG neporazíme ani Jacksonville. BEAR DOWN

Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku