AKTUÁLNĚ
Blog BradyCZE 04.11. 14:44

Pravda nebo Lež? Week 8

Každý týden v NFL přinese nějaký nový trend, utvrdí nás v přesvědčeních, kterých jsme nabyli v průběhu sezony nebo naopak rozmetá veškerá očekávání. To je krása amerického fotbalu, situace se stále vyvíjí a my můžeme neustále diskutovat, spekulovat… Tato série článku se zaměří na pár trendů, které nám ukázal uplynulý týden a já se pokusím odpovědět na to, zda jsou opodstatněné nebo se jedná o takzvané „overreactions“ – přehnané reakce na věci, které jsou ve skutečnosti trošku jinak, než vypadají. Prostě se spolu podobně jako v oblíbeném pořadu Věřte nevěřte podíváme, které výroky jsou založeny na pravdě a které jsou pouhým výplodem mysli nás fanoušků nebo novinářů  V komentářích mi pak buď můžete dát za pravdu nebo říct, že jsem úplně mimo. Za týden si to můžeme zhodnotit!

 

Sezona se pomalu přehoupává do druhé poloviny základní části a tohle jsou první poznatky, které bych s Vámi chtěl rozebrat, tak pojďme na to!

 

1.    Pittburgh Steelers jsou nejlepším týmem v NFL.

 

Steelers ve velmi důležitém divizním zápase porazili Baltimore, znovu ukázali, že dokáží vyhrávat těžké vyrovnané zápasy proti silným soupeřům a v NFL zůstávají jediným neporaženým týmem. Jejich destruktivní obrana, vedena skvělým T. J. Wattem a Minkahem Fitzpatrickem je nejlepší v lize a Big Ben se zdá být po zranění ve výborné formě. Připočtěme k tomu skvělé výkony hráčů na sklil pozicích v útoku (Smith-Schuster, Claypool, Conner) a máte jednoho z největších favoritů letošní sezony.

 

Tak proč je toto tvrzení LEŽ? Protože v lize stále operuje jistý Patrick Mahomes a jeho Kansas City Chiefs. Věřte nebo ne, ale mladý quarterback pod rekordní smlouvu hraje snad ještě lépe než v MVP roce 2018. Jeho 21 TD oproti pouhé 1 interception je naprosto fantastický a nevídaný poměr, Chiefs navíc disponují nejlepším ofenzivním arsenálem v lize, který se ještě rozšířil (přichod Bella) a pevnou obranou. Prohra s Raiders byla jen pomyslným hrbolkem na další cestě Chiefs do Super Bowl. Tenhle tým ani Steelers nezastaví!

 

2.    Justin Herbert míří mezi největší hvězdy ligy

 

Zatímco titulky (a meme stránky) o Los Angeles Chargers v poslední době nejvíce zmiňují neschopnost týmu dotahovat zápasy k vítěznému konci, Justin Herbert začal svoji kariéru čísly hodnými nejen ceny pro nováčka roku, ale i srovnání s těmi vůbec nejlepšími z nejlepších. Jeho statistiky jsou momentálně v prvních šesti zápasech téměř shodné ve srovnání s Patrickem Mahomesem v roce 2018.

 

PRAVDA, před Herbertem je ještě dlouhá cesta a ze všeho nejdřív musejí Chargers začít vyhrávat, to ale nestojí jen na mladém quarterbackovi. Kurz je zatím nastaven správně a majitelé se mohou tetelit. Konečně získali mimořádně nadaného hráče, který by na krásný nový stadion (samozřejmě až to bude možné) měl nalákat fanoušky.

 

3.    Sezona New England Patriots je ztracená.

 

Je na čase si to přiznat. Ani Bill Belichick neumí dělat zázraky. Patriots mají jeden z nejslabších kádrů v lize, trápí je zranění klíčových hráčů, čelí jednomu z nejtěžších rozpisů v lize a Cam Newton po prodělání koronaviru jako by ztratil veškerou formu i svůj „swag“.

 

PRAVDOU sice je, že hned tři zápasy unikly týmu z Foxborough opravdu těsně a nebýt Newtonova fumblu v zápase s Bills, možná bychom teď mluvili jinak, z dlouhodobého měřítka ale tahle sezona byla dopředu ztracená. Patriots z počátku neměli žádné místo pod platovým stropem, což vyústilo v lavinu odchodů důležitých hráčů a neschopnosti nové přidat. Opět nedraftovali vysoko a nejvyšší dva „výběry“ Dugger a později propuštěný Sanu (trade za 2nd round pick z loňska) se prostě nepovedly. Přidejte k tomu rekordních 6 opt-outů kvůli koronaviru (včetně leaderů obrany Hightowera a Chunga) plus momentální problémy a zápisu 2-5 se opravdu nemůžete divit. Jasně, jestli s tím ještě někdo může něco udělat, tak je to kouzelník v kapuci. Obávám se však, že v tomto případě se pouze tonoucí stébla chytá…

 

4.    D. K. Metcalf je nejlepším wide receiverem ligy.

 

Pamatuji si, jak tvůrci hry NHL v roce 2002 přidali do hry ulítlý ale celkem zábavný mód s kartami, které dočasně zlepšovaly schopnosti vašich hráčů. Mohli jste tak 30 vteřin hrát s obrovským nezastavitelným hokejistou nebo nadpozemsky zvýšit jeho rychlost. A pokud jste tyto dvě schopnosti zkombinovali, soupeř neměl absolutně žádnou šanci. A takhle se asi obrany cítí při bránění D.K. Metcalfa.

 

Seahawks tady v draftu opravdu trefili jackpot. Přidejte k Metcalfovi Wilsonovu kouzelnou ruku a máte momentálně nejobávanější tandem ligy. Je ale DeKaylin nejlepším wide receiverem ligy? Vybrali byste si ho na pomyslném plácku před domem do týmu jako prvního? Já osobně bych volil DeAndreho Hopkinse, který je dle mého názoru stále kompletnějším hráčem, navíc ve vší úctě ke Kyleru Murrayovi a DeShaunu Watsonovi, s Wilsonem by pravděpodobně dosahoval ještě parádnějších čísel. Metcalfovi rovněž hodně pomáhá přítomnost Tylera Locketta ve stejném lineupu, která samozřejmě obranám velmi znesnadňuje situaci. Tenhle výrok má ale stejně k PRAVDĚ zatraceně blízko!

 

5.    Cleveland prohrou s Raiders promarnil příležitost a do play-off se zase nepodívá.

 

LEŽ! Kdyby Browns zápas v šíleném počasí zvládli, jsou jednou nohou ve vyřazovacích bojích. I takhle ale stále mají solidní šanci zabojovat o nově otevřené sedmé postupové místo. Jedním z jejich největších soupeřů o tuto pozici budou právě zmínění Raiders (nebo obrození Dolphins), zde jsou ale tři hlavní faktory, díky kterým to Cleveland letos konečně zvládne.

 

Baker Mayfield sice střídá skvělé výkony s mizernými, proti slabším soupeřům mu to ale letos jde, a to bude klíč. Browns totiž čekají hned 4 týmy, které letos zatím vyhráli maximálně jeden zápas a marní Eagles. A 5 výher z těchto zápasů by na postup mělo stačit.

 

Cleveland sice přišel o Beckhama, mnohem smrtelnější kulce se ale vyhnul tento týden. Zranění Mylese Garetta není vážné a tento vážný adept na Defenzivního hráče roku by měl terorizovat útoky soupeřů i nadále. Jeho přínos bude pro tým z Ohia velmi důležitý.

 

A v poslední řádě jedna spekulace. Koronavirus samozřejmě ovlivňuje životy nejen nás všech, ale i zápasy NFL. Momentálně se hodně nahlas mluví o speciální verzi play-off s 16 kluby, které samozřejmě může ale nemusí nastat. Pokud by však do vyřazovacích bojů šlo 8 týmů z každé konference, Browns by mezi nimi určitě neměli chybět.

 

Tak co, dočetli jste článek až sem? Dejte do komentářů vědět, jak se vám líbil, s čím souhlasíte a s čím ne a příští týden si řekneme, jak se tyto hypotézy potvrdily či nikoliv. Pro zkrácení čekání vám můžu jen doporučit NFL fokuc podcast od ČT sport, kde jsem byl tento týden hostem společně s Jirkou Kalembou, Honzou Štieglerem a Filipem Neradem. Pustit si ho můžete na Facebooku, Youtube nebo v jakékoliv streamovací podcastové aplikaci.

 

 

 

Sdílejte na sociálních sítích

BradyCZE

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Hooper
  5. listopadu 2020 18:20

  1. pravda
  2. bez debaty pravda
  3. spíše pravda
  4. bez debaty lež
  5. tak pade na pade.. za mě spíš pravda

 • Zictory
  5. listopadu 2020 14:04

  Dík za článek. Konečně ty nové stránky šlapou jak mají. Chunga jsem nikdy nebral jako leadera obrany. Možná mu to skvěle myslelo, ale už v té minulé sezóně byl dost pomalý.