AKTUÁLNĚ
Blog BradyCZE 09.11. 16:35

Pravda nebo Lež? Week 9

Každý týden v NFL přinese nějaký nový trend, utvrdí nás v přesvědčeních, kterých jsme nabyli v průběhu sezony nebo naopak rozmetá veškerá očekávání. To je krása amerického fotbalu, situace se stále vyvíjí a my můžeme neustále diskutovat, spekulovat… Tato série článku se zaměří na pár trendů, které nám ukázal uplynulý týden a já se pokusím odpovědět na to, zda jsou opodstatněné nebo se jedná o takzvané „overreactions“ – přehnané reakce na věci, které jsou ve skutečnosti trošku jinak, než vypadají. Prostě se spolu podobně jako v oblíbeném pořadu Věřte nevěřte podíváme, které výroky jsou založeny na pravdě a které jsou pouhým výplodem mysli nás fanoušků nebo novinářů  V komentářích mi pak buď můžete dát za pravdu nebo říct, že jsem úplně mimo. Za týden si to můžeme zhodnotit!

 

Týden plný dalších velice vyrovnaných zápasů a jednoho velmi překvapivého blow-outu je za námi! A já jsem tady znovu, abych rozlišil pravdu od lží, nastupující trend od náhodné série a zženštilost od potenciálních Kanaďánů!

 

1.    Seahawks přijdou kvůli obraně o Super Bowl

 

Russel Wilson je i po nedělním nepřesvědčivém výkonu proti Bills hlavním favoritem na zisk trofeje pro MVP sezony. Šance na týmový úspěch ale upadají. Jestliže Wilson nepředvede fantastický výkon (což se naštěstí pro fanoušky Seattlu letos často neděje), jeho tým nevyhraje. Ta tam jsou doby, kdy defenziva Petea Carolla vzbuzovala hrůzu, „Russ“ je na to letos sám.

 

Vzpomeňme si na Chiefs v roce 2018, kdy Patrick Mahomes šokoval ligu 50 touchdowny a kráčel do Super Bowlu šílené defenzivě navzdory. Nestačilo to, Kansas nezvládl přestřelku ve finále konference a celou offseason zasvětil budováním nové schopně obrany. Výsledek? Super Bowl o rok později.

 

Právě v módu Chiefs 2018 se nyní Seahawks nacházejí. Na Wilsona je vepředu obrovský tlak, každé jeho zaškobrtnutí je potrestáno. A nejvíc je to vidět v souboji s týmy, co mají nakročeno do play-off. Tam míří i Seattle, ale PRAVDOU je, že cesta do Tampy (alespoň tedy na Super Bowl LV) ho tentokrát nečeká.

 

2.    NFC East je po dalších porážkách Washingtonu a Dallasu rozhodnutá

 

Jak vypadá ideální týden pro fanouška některého z týmů NFC East? Hádáte správně, je to BYE week. Ten tentokrát padl na hráče Eagles a myslím, že s výsledky budou hoši z Philadelphie nakonec spokojení. Zůstávají na čele divize s náskokem 1.5 zápasu a na velmi důležitý zápas s Giants měli o týden času více.

 

Ale každého, kdo by si snad myslel, že už mají Eagles vítězství v divizi na dosah, snadno usvědčíte ze LŽI. Právě Giants se v posledních zápasech zvedli, rukopis Joe Judge už je znát jak v obraně, tak v silných special teamech a pokud se Daniel Jones bude vyvarovat zbytečných chyb, Obři mohou pomýšlet na vedení v divizi. Navíc, Cowboys nebyli daleko od výhry nad dosud neporaženými Steelrs, fotbalový tým (už jste si zvykli?) z Washingtonu zase viditelně pookřál pod Alexem Smithem… Tahle divize je pořád k smíchu, ale také čím dál víc napínavá. Tady se o jednookém králi bude rozhodovat až v posledních kolech.

 

3.    Miami je černým koněm této sezony

 

Jestliže jsem v minulém odstavci chválil práci Joe Judge a to, jak jeho Patriots rukopis začíná pomalu fungovat v Giants, Briana Florese rovnou pasuji na Trenéra roku. Ten v Dolphins dokonale zkopíroval „bend, don’t break“ defenzivu, která sbírá turnovery i touchdowny a hlavně se může opřít o fantastický special team, který rozhoduje zápasy (20 field golů v řadě).

 

Přihoďte do tohohle mixu velmi dobře vypadajícího Tuau Tagovailoau (jak se tohle proboha skloňuje???) a máte tým, který dokáže potrápit každého soupeře. Tahle velmi netradiční změna (a pro Ryana Fitzpatricka taky hodně bolestivá) se zatím ukazuje jako další skvělý odvážný tah Florese. Vzpomínáte, jak na tom Miami bylo touhle dobou loni (koukněte třeba na Jacksonville)? Neuvěřitelná proměna! A PRAVDOU je, že tohle rozhodně nemusí být vrchol…

 


 

4.    Nick Foles a Bears ještě otočí vývoj této sezony a postoupí do play-off

 

Pravda, pokud NFL v rámci koronavirových protiopatření zruší první tři čtvrtiny v každém dalším zápase. Jinak už Bears asi nic nezachrání. Mitch Trubisky a Nick Foles si mohou podat ruce, takhle nekonzistentní dvojici QBs opravdu fanouškům Chicaga nezávidím. Když byl jejich tým 5-1 vzpomněl jsem si na legendární meme: „Přemýšlíte někdy nad tím, jak se tam ty věci dostaly?“ se zebrou zaseklou v plotě a dalšími podivuhodnými úkazy. A Bears mě v tomto ohledu nezklamali. Dlouhodobě se náhodou vyhrávat nedá a Chicago čeká další sezona bez play-off a následná přestavba. Nadpis výše je LEŽ. Omlouvám se, Medvědi, ale na posledních výkonech se těžce hledají pozitiva. A Toma Bradyho už v základní části znova nepotkáte.


DO YOU EVER LOOK AT STUFF AND WONDER HOW IT GOT THERE? Organism Bovine Adaptation

(tento obrázek nutně nemusí vyjadřovat politické preference :D)

 

 

5.    Dalvin Cook se stane prvním RB s 2000 rushing yardy a 25 TDs v jedné sezoně

 

Tohle asi (bohužel) také nevyjde. Dalvin Cook má naprosto fenomenální sezonu a pokud by letos nevynechal jedno utkání, momentálně by měl průměrně nakročeno k 1961 yardům a 27 touchdownům! Taková čísla je ale těžké udržet, a to obzvlášť v týmu jinak (pod)průměrných Vikings.

 

2000 yardů po zemi nikdo nepřekonal od roku 2012 (Adrien Peterson, mimochodem taky v dresu Minnesoty) a ač má zatím Cook nakročeno skvěle, reálně odhaduji jeho strop kolem 1500 yardů a 20 touchdownů. Dnešní obrany jsou na zastavování běhu prostě lépe připravené, running beci více rotují a Cook navíc nepatří mezi jedince s nejpevnějším zdravým. Na druhou stranu, pokud proti němu budou týmy v obraně nastupovat pouze v 10 lidech, jako Detroit při Cookově 70 yardovém touchdownu, stát se může cokoliv…

 

UPOUTÁVKA PRO PŘÍŠTĚ?: Tenhle ročník nováčků na pozici quarterbacka je (podle očekávání) jedním z vůbec nejlepších v historii! Potvrdí to v dalším týdnu?

 

Tak a tím dnešní PRAVDA nebo LEŽ dospěla do svého konce. Souhlasíte s mými názory? Nebo jsem tentokrát vedle? Dejte vědět do komentářů a za týden zase na počtenou!

 

Jan Hlaváč

 

Sdílejte na sociálních sítích

BradyCZE

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku