AKTUÁLNĚ
Blog DebiQue 10.11. 22:15

Baltimore Ravens Report: Week 9

Ako ľahko sa píše článok po takom zápase, aký Ravens odohrali v nedeľu. Nieže by to zo začiatku vyzeralo dobre. Ofenzívna produkcia v prvom polčase bola žalostná. Mimovoľne som si pri nej spomenul na slová - Brady je už za zenitom... Staré dobré pindy, ktoré si už dnes nikto nepamätá... No akurát nemuseli sme čakať na znovuzrodenie až do ďalšieho zápasu, respektíve novej sezóny. Už v druhom polčase nám Lamar Jackson spolu s ofenzívnym koordinátorom Gregom Romanom ukázali, že také ľahké to nebude, keď proti výbornej obrane predviedli výkon pripomínajúci tie z minulej sezóny. Víťazstvo 24-10 je cenné aj preto, lebo je prvým v Lamarovej kariére potom, ako Ravens prehrávali po prvom polčase.

Obrana

Obrana to mala ťažké. Pri absencii Marlona Humphreyho a po zranení Calaisa Campbella to papierovo vyzeralo zle. Ani dojem nebol dobrý, Colts celkom v pohode získavali yardy a podaril sa aj touchdown. Ale potom to prišlo. Obrana Ravens znova získala turnover, keď vyrazila loptu running backovi súpera po solídnom zisku, a aby toho nebolo málo, rovno loptu vrátili do endzóny Colts a vyrovnali na 7:7. Boli to jediné body Ravens v prvom polčase a od toho momentu bola obrana fantastická. Súperovi povolila už iba 3 body na konci polčasu.

Útok

7 bodov obrany v prvom polčase boli zároveň jediné body Ravens v prvom polčase. Útok nazbieral niečo viac ako 50 yardov a minimum prvých downov. Neviem, aký podiel na tom malo nové zloženie ofenzívnej lajny, a aký skvelý gameplan Colts. Lenže prišiel druhý polčas a s ním famózny výkonnostný obrat. Takmer všetko vychádzalo. Akurát na konci skvelého prvého drive v druhom polčase si ešte Gus Edwards vybral zlý moment pre fumble a to tesne pred endzónou. Obrana však z nasledujúcej akcie získala loptu späť a tentoraz už bezchybná jazda za víťazstvom mohla pokračovať.

John Harbaugh

Ak trochu viac sledujete dianie počas offseason, určite viete, že práve náš HC sa významnou mierou podieľal na znení nového catch rule. Pri prvej príležitosti to aj adekvátne využil, keď hodil challenge v zdanlivo nezmyselnej situácii. Ale iba na prvý pohľad. Po zhladnutí opakovačky bolo jasné, že Marcus Peters si pripísal ďalšiu interception a následne sa dopustil fumble. O tom viac v mojom Zebra okienku.

Ofenzívna Lajna

Orlando "Zeus" Brown sa definitívne presťahoval na ľavú stranu lajny a úkázal, že tam môže byť jeho budúcnosť. Teda samozrejme, ak bude pýtať priveľa po skončení nováčikovského kontraktu, a pôjde do iného tímu cez free agency, lebo finančne je u nás naľavo zabetónovaný Ronnie Stanley. D.J. Fluker na opačnej strane tiež nebol úplne márny, najmä teda v druhom polčase. Strata našeho franchise LT teda možno nebude likvidačná.

Zaujímavé štatistiky

Budem pokračovať vo výpočte zaujímavých sérií, ktoré aktuálne Ravens ťahajú.

Ravens predĺžili šnúru polčasov, v ktorých skórovali TD, na 105 a navýšili tak historický rekord NFL (znova). Tu treba povedať, že sa o to postarala obrana v prvom polčase proti Colts.

Ravens prekonali 100 behových yardov už v 31 zápasoch po sebe, čím prekonali sériu Caroliny zo sezón 2014-2016 a osamostatnili sa na treťom mieste v historických štatistikách. Na druhé miesto Bills zo sezón 1973-76 strácame 6 zápasov. Po prvom polčase to s touto sériou vyzeralo veľmi veľmi zle, keď sme mali nabehaných asi 18 yardov. V druhom sme pridali vyše 90 yardov.

Ravens skórovali aspoň 20 bodov v zápase už v 31 zápasoch po sebe, čím prekonali sériu Denveru zo sezón 2012-2014, a útok vedený Lamarom Jacksonom tak získal cenný rekord histórie NFL.

Lamar Jackson začal svoju kariéru bilanciou 25-5 v prvých 30 zápasoch kariéry, v ktorých štartoval. Vyrovnal tak historický rekord Dana Marina.

Obrana Ravens získala turnover už 22 zápasov po sebe, čo je aktuálne najdlhšia aktívna séria v NFL.

Joe Flacco v drese Jets prekonal Joe Montanu v počte nahádzaných yardov krásnou 50 yardovou bombou v zápase proti Patriots. V historickej tabuľke je na 22 mieste.