AKTUÁLNĚ
Blog dalid 15.11. 07:24

GRIDIRON Slávka Jindry – Week 9/10

Week 9

Seattle Seahawks 34, Buffalo Bills 44


Motto: "Kdyby to Michelangelo chtěl hrát na jistotu, v Sixtínský kapli by vyzdobil podlahu a ne strop" /Marv Levy, kouč Buffalo Bills/


Buffalo Bills hráli zápas devátého weeku podruhé za sebou v domácím prostředí. Poměrně přesvědčivě v něm přehráli velmi silný tým ze západní divize národní konference, Seattle Seahawks. Svou sezónní bilanci upravili na 7-2, což je nejlepší průběžný stav od sezóny 1993.  

Buffalo Bills se tedy podařilo pokořit již druhého zástupce z údajně nejsilnější divize v současné NFL. Příští víkend je čeká další silný tým z NFC West, Arizona Cardinals. Bills nadále zůstávají pochopitelně v čele divize AFC East. Úspěšní ale byli také jejich pronásledovatelé, tým Miami Dolphins, kteří si poradili právě s budoucími soupeři Bills a vyhráli i s nováčekm na postu QB Tua Tagovailoaou (nadále už vždycky pouze Tua) v Glendale nad Cardinals. Vyrovnané a napínavé divizní derby mezi New England Patriots a New York Jets pro sebe rozhodli v závěru hráči Patriots, kteří se vyvarovali chyb z předchozích zápasů a špatně se vyvíjející zápas otočili ve svůj prospěch.


Momentální stav v divizi je:

1. Bills 7-2 (play-offs 85,7%, Wdivize 69,2%)

2. Dolphins 5-3 (play-offs 61,7%, Wdivize 28,3%)

3. Patriots 3-5 (play-offs 8,8%, Wdivize 2,5%)

4. Jets 0-8 (bez šance)


Zajímavé je sledovat vzedmutí Miami Dolphins, kde hlavní kouč Brian Flores odvádí vynikající práci. Dolphins nyní čekají 4 relativně lehčí utkání (Chargers, Broncos, Jets, Bengals) a pak 4 opět relativně těžší utkání (Chiefs, Patriots, Raiders, Bills). Není vyloučeno, že v posledním weeku se bude mezi Bills a Dolphins rozhodovat o vítězi v divizi. Bills to mají ale ve svých rukách se vším všudy, takže o vítězi v divizi, doufejme, rozhodnou ještě dříve než ve zmíněném vzájemném utkání. Postoupit mohou také ještě Patriots, ale skutečnost že zůstali ve hře o postup po matném výkonu proti Jets, asi prozatím nezavdává na Foxborough příčinu k velkolepým oslavám. Svůj postupový assault budou moci dokázat už tento week, kdy přivítají doma silný tým Baltimore Ravens.


Průběh zápasu:


Bylo slunečno a teplota lehce přes 20°C, čili dost netradičně na období pozdního podzimu v Buffalu.

Oba týmy vstoupily do zápasu s jasnými strategiemi, a to v obraně i v ofenzívě, které nezměnily bez ohledu na to, zda je během zápasu vyhodnotily jako vhodné či méně vhodné, protože jim buď vyhovovaly, nebo si adjustaci s ohledem na vývoj už nemohly jednoduše dovolit. Celé to zní dost šroubovaně a složitě, je to ale hodně jednoduché.


1. Od Bills se očekávalo že zvolí, po vydařeném představení běhové ofenzívy proti Patriots, běhovou hru jako základ pro útok. Ale to se nestalo. Bills využili dobrého počasí, velké výkonnostní převahy svých receiverů nad defenzívními backy Hawks, maximální důvěry koučů v pasové dovednosti QB Josh Allena, solidní hry O-line v protekci a soustředili se prakticky výhradně na pasovou hru. V polovině utkání po 32 snapech billské ofenzívy byl poměr mezi pasovovou a běhovou hrou 30 ku 2.

Výsledek: drtivá převaha nad špatně připravenou secondary, jejíž hráči připomínali povětšinou zatoulané záškoláky z vesnické jednotřídky.


2. Soupeř hrál také vzduchem a to hned z několika důvodů: celý zápas jen prohrával a nehodilo se mu hrát po zemi a vědomě exhaustovat čas, první dva RB absentují, těžiště kvality hawské ofenzívy leží na QB Russell Wilsonovi a jeho spolupráci s receivery.

Výsledek: Hráče jako je Russell Wilson můžete zastavit, ale stejně mu nezabráníte naskórovat body. Hawks jich uhráli méně než Bills. Důvodem byl paradoxně výborný výkon billské obrany, která sice povolila hodně bodů, ale zároveň se rozpomněla na to, že ještě loni byla nejlepší pasovou defenzívou v lize a vytvořila pekelné prostředí pro Wilsona a zároveň ho donutila ke čtyřem chybám (2 INT a 2 FF), které připravily výbornou pozici pro billskou ofenzívu a efektivně rozhodly osud utkání.


Bills se začalo hned od počátku dařit a KR Andre Roberts přišel s 60-yardovým returnem. Po třech hrách Bills poprvé slavili, když Josh Allen našel v end-zóně Isaiah McKenzieho. Seahawks se dostali na míč, ale ne nadlouho, 3 a rychle ven. První čtvrtinu dohráli Bills ve velkém tlaku na secondary soupeře a přešli systematicky hřiště za druhým touchdownem dne, Tyler Kroft (14-0). Wilson se v dalším drivu chytil a přešel hřiště až do red-zóny Bills. Tam se však útok zastavil a billská defenzíva donutila soupeře buď skórovat na jistotu z krátkého FG, nebo se rozhodnout pro riskantní dobývání pro TD. Kouč Caroll se rozhodl pro druhou variantu a riskantní pas Wilsona skončil v rukách SS Jordan Poyera. Z protiútoku Bills přidali další tři body za 44-yardový FG Basse. Hawks ale rozhodně neskládali zbraně. Přes dlouhé přesné pasy a také s pomocí penalt se propracovali znovu ke gólové lajně Bills a Wilson skóroval QB sneakem. Dalším drivem se ale Bills opět bodově výrazněji utrhli, WR Gabriel Davis zužitkoval přesný pas Allena. Po dvou FG na obou stranách a jednom dlouhém nepovedeném na straně Bills, vedli domácí po půli 24-10.


Ve třetí čtvrtině se Bills podařilo zaskórovat touchdown WR Gabriel Davisem, který byl ale přehlédnutý rozhodčími a byl uznán jako předčasný výšlap. Bills akci nereklamovali, takže se pokračovalo v dobývání krátkého pole, které se změnilo pouze ve výsledný levný FG z 22 yardů. Průběh utkání byl více než povzbudivý a nyní i bodový náskok začal vypadat velice příznivě a lépe odrážel dění na hřišti. Na druhé straně ale stál QB Wilson a těžko jsme mohli předpokládat, že se nepokusí o obrat v utkání. Nejprve přepochodovali Hawks 75 yardů na 11 her a krátkým během redukoval náskok RB DeeJay Dallas a pak při dalším hawkském drivu Bills ubránili red-zónu a donutili soupeře pouze kopat pro 3 body. Bodový rozdíl se během třetí čtvrtiny smrskl na 7 bodů, čili jedno držení míče.

Jenže také domácí se pochlapili a v 82-yardovém drivu se pomocí devíti her dostali k touchdownu běhovou hrou (RB Zach Moss). To dodalo hráčům Buffala potřebnou pohodu a naopak to rozhodilo QB Wilsona, který musel nyní za soupeře považovat nejen hráče Bills, ale také neúprosně ubíhající čas. V tlaku zachyboval hned při rozjezdu drivu, nechal si přečíst svou přihrávku na WR Metcalfa billským strážcem DB Tre´Davious Whitem, který míč zachytil a z seattlské jednatřicítky ho donesl až zpátky ke gólové lajně Hawks. Za pomoci výborných bloků spoluhráčů se krátkým scramblem prosadil QB Josh Allen. Navýšil bodový rozdíl znovu na 3 držení míče (41-20) a tím de fakto konečným způsobem rozhodl zápas. Seahawks se ještě podařilo jednou nachytat v nedbalkách secondary Bills na strong side, ale v dalším svém drivu si QB Wilson nevšiml LB AJ Kleina, který ho sackoval a k dovršení všeho mu pohotově sebral míč. Čtvrtý turnover Bills znovu potrestali záhy bodovým ziskem (FG). Seahawks dohrávali zápas stále se snahou o zredukování stavu a to se jim ještě jednou podařilo, když QB Wilson našel v end-zóně těžko udržitelného WR DK Metcalfa. O necelé dvě minuty později při druhé sérii billského drivu zápas skončil. Bills si připsali zaslouženou výhru.


Ofenzíva:


Byla prakticky výhradně a účelově pasová a přesto extrémně efektivní. V podání Bills jsem takové utkání ještě neviděl. A to jsem viděl bezmála všechna utkání Bills od 70-tých let. Z celkových 420 yardů urazili Bills po zemi jen 34 yardů. Billská ofenzíva i tak strávila na hřišti 32 minut. Po utkání se billský útok posunul v hodnocení PFF (které mi může být většinou dost ukradené, ale občas dost oportunisticky využívám některých jejich hodnocení k podpoře při argumentacích) na pátou příčku v NFL.


Quarterback

Předvedl parádní výkon. Ještě před utkáním nebylo jasné, zda vůbec Allen nastoupí, protože mu zemřela babička a trenér mu dal možnost rozhodnout se pro absenci z rodinných důvodů. Jeho výkon byl prostě suverénní a na hřišti zastínil QB Wilsona. Neměl to přitom zdaleka tak jednoduché, jak se zdá. Hawks ho zasypali ohromným množstvím blitzů, tlak defenzívní lajny vyztužené čerstvou posilou byl silný. Allen byl sedmkrát sackován, ale ani jednou nezpanikařil, nesnažil se rychle odhodit míč nebo se pokusit o riskantní únik. Sacky přijímal, byli součástí plánu, který zahrnoval jak ztráty yardů tak i trpělivě vyčekané příležitosti k velkým pasovým hrám. A na to se vážně moc hezky koukalo. Všechny pasy, na jasné a výrazné separace i na těsná okna po křížení nebo z náběhu, byly tak kvalitní, že ani jednou nezavdávaly důvody k obavám, že by mohly skončit intercepcí. Skutečně si nedělám srandu - ani jednou. Určitě znáte ta utkání, ve kterých quarterback hodí dvě intercepce, ale vám se vybavují další čtyři přihrávky, které mohly intercepcí také skončit. V tomto utkání Allen nepředvedl žádnou takovou přihrávku. Zkompletoval 31 z 38 pasů. To je úspěšnost 82%. Mohu k tomu dodat už jen jediné - spoluhráči ho mají rádi a udělají pro něj cokoliv.


O-line

Allen byl sedmkrát sackován a utržil deset hitů. To jsou dost vysoká čísla na to, abychom mohli být s prací O-line nespokojeni. Není tomu tak ale. Já si myslím, že O-line hrála velice dobře. Potýkala se nejen s defenzívou soupeře, ale také se zraněními. Opět bylo potřeba nahradit centra Mitch Morse a opět se to podle mne podařilo. V jednotlivých hrách hráči selhali, například T Dion Dawkins pustil DE Dunlepa přímo na RB Mosse, T Daryl Williams se nechal přehrát blitzujícím S J.Adamsem, tlaku podlehli v některých hrách také hráči interioru. Některé neúspěšné bloky pak šli za kooblockery, třeba TE Dawson Knox se nechal odhodit také safetym Adamsem.

Na druhou stranu byla protekce občas vystavena tlaku na dobu delších náběhů a nezkolabovala. Myslím, že celkově si O-line poradila ve hře se ctí.


RB/FB

RB Devin Singletary se prakticky nedostal do hry a to bylo možná dobře, protože pokud se objevil na hřišti, čistě predikovatelně běžel bez územních zisků. RB Zach Moss odvedl to penzum práce, které bylo skupině running backů v utkání svěřeno. Skóroval touchdown a měl i pár pěkných průniků.


WR/TE

Tight Endové blokovali, pokud hráli a TE Tyler Kroft chytil přihrávku pro touchdown. Gró spočívalo na hře wide receiverů. Bills hráli nezřídka na čtyři WR. Prim hráli dva: WR Stefon Diggse nedokázal soupeř zastavit a to samé platí i o WR John Brownovi. Pokud k tomu připočteme ještě WR Gabriel Davise, WR Cole Beasleyho a WR Isaiah McKenzieho - soupeř jednoduše neměl šanci. Allen měl možnost téměř pokaždé volit první read jako hratelný. Hráči byli navíc schopni v opuštěném prostoru přidat další yardy po zachycení míče. Secondary Seahawks hrála v některých případech tak strašně zmateně, že to vážně vypadalo, jako by bezdůvodně sabotovali hru. WR Diggs si připsal další centrury plus zápas a má momentálně nejvíce nachytaných yardů v celé lize. Velkou hodnotu ale ukázal také WR Brown. 4,3 sekundového hráče není úplně snadné uhlídat.


Nejlepší hráč:

QB Josh Allen


Defenzíva:


Povolila 34 bodů. Je to hodně nebo málo? No, tak je to hodně, ale v první řadě je to méně, než kolik povolila obrana soupeře. To je fajn a navíc je to podstatné. Při tolika povolených bodech bychom ale mohli mít fůru důvodů pro nespokojenost. Opět - myslím, že k tomu nemáme důvod. Defenzíva Bills uměla zpomalit nárůst bodů soupeře tak, aby musel vždy dotahovat a aby vlastní ofenzíva nebyla pod tlakem. To ale není to nejdůležitější, billská defenzíva odvedla velký kus práce i za billskou ofenzívu, když vyprodukovala 4 turnovery a z toho hned třikrát předala billskému útoku krátké pole ke zdolání. Všechny turnovery byly potrestány bodově.


DL

O-line Seahawks se prý kvalitativně posunula výše. No, billské d-line o tom asi nikdo neřekl, protože ji rozsápala na kusy. Wilson hrál pod ustavičným tlakem. Hráči billské d-line občas museli ustoupit, pokud na Wilsona směřoval vícečlenný blitz, a museli se věnovat i jiným činnostem, než bylo terorizování soupeřova QB. A počínali si výborně. Těžištěm ale byl útok na Wilsona a ten se dařil. DE Jerry Hughes sackoval a vynutil si fumble. DE Mario Addison také sackoval Wilsona. Dobře hráli také defenzívní tacklové.

LB

Nejlepší letošní výkon podal MLB Tremaine Edmunds. Byl všude. Výborně odhadoval vývoj hry, v tacklování byl prakticky bezchybný. Největší pochvalu ale mám připravenu pro OLB/DE AJ Kleina. Jsem docela cíťa a musím se přiznat, že jsem se úplně zalykal štěstím, když jsem viděl, jak se mu v utkání dařilo a jakou z toho měl radost. A mám taky nekonečnou radost z toho, že po dlouhé době mohu vážně vychválit hráče, pro kterého jsem tu pravidelně nacházel jen kritická slova. 5/5 tackly, 2 sacky, 2 tackly pro ztrátu, 4 QB hity, sražený pas. Abych to zkrátil - když jsem vybíral nejlepšího hráče obrany, zvažoval jsem Edmundse, Whita, Hughese a právě Kleina. Nemohu si pomoci, pro mne vyhrál tentokrát Klein.


Secondary

CB Tre White dostal za úkol uhlídat WR DK Metcalfa. Metcalf je footballovou hříčkou přírody, protože má vlastnosti menšího subtilnějšího rychlého a mrštného hráče v těle dvoumetrového obra. A navíc má výbornou sportovní formu, uspolehlivěl své ruce a protože na něj hází vynikající quarterback, je opravdovou hrozbou pro každou defenzívu a noční můrou pro každého hlídače. Pokud se na výkon Whita podívám touhle reálnou optikou, prošel solidně. Asi také kvůli tomu, že dlouhý catch, povolený TD a DPI kompenzoval intercepcí v poslední čtvrtině zápasu. Levi Wallace odehrál na opozitu celý zápas, pamatuji si ho výrazněji jen při jednom momentu, kterým bylo ubránění pasu v důležité hře, kterou byl drive nasměrován k FG. Hodně práce měl také NB Taron Johnson, zatím jsem neměl čas ho podrobněji analyzovat, v každém případě jednou špatně bránil a byl z toho touchdown soupeře. No, ještě to můžeme také brát tak, že pokud jsem si ho moc nevšímal, nehrál ani oslnivě a zároveň ani nepropadal. Oba extrémy bych určitě zaznamenal.

Fantasticky hráli oba safetyové, Micah Hyde a Jordan Poyer. Já jim většinou věnuji málo čas, pokud vůbec nějaký. Proč se také extra věnovat něčemu, co funguje. Ale teď bych chtěl připomenout, že je moc obdivuji. Je to tandem, který Bills může závidět celá liga. Pokaždé, když je mi úzko a začnu se o výsledek obávat, vyhledám na hřišti tyhle dva hráče. Čiší z nich maximální soustředění, jistota, verva, zápal a těžko definovatelný pocit sounáležitosti se spoluhráči, na které dokáží přenést vše potřebné z jakoby bezedné studnice zkušeností. Já jsem před chvilkou při popisu jejich hry napsal dlouhý odstavec, který jsem zase smazal, protože zkušenost z jejich hry je, věřte mi, nepřenosná. Všechny ty drobnosti, úkroky, korekce, časování, rozběhy, změny pohybu, drobné fígle a záludnosti, malé sviňárny a naschvály obránců...v jejich hře je vidět všechno jako na dlani. Ale podstatné je to, co rozhoduje o jejich úspěchu primárně: přesný, bezchybný nekompromisní a smrtelně definitivní tackling. Podíváte se na ně a víte, že oni vědí, že jsou poslední ve hře a za nimi už je jen gólová čára. A to je uklidňující.


Nejlepší hráč:

LB AJ Klein


Spectým


Velice dobrý výkon. Výborné pokrytí (od)kopů. No a WR Andre Roberts se vyznamenal, když hned prvním 60-yardovým returnem vytvořil výbornou pozici pro billskou ofenzívu, která urvala důležité vedení v utkání. PK Tyler Bass dal vše, co bylo potřeba, zaváhal jen u 61-yardového pokusu těsně před koncem první půle. Onside kick Seattlu Bills čapli.Week 10 - Buffalo Bills @ Arizona Cardinals


Co uvidíme, na co se těšit a čeho se obávat?


Bills jedou po toku času do Glendale k zápasu s v pořadí už třetím týmem ze západní divize národní konference. Arizona Cardinals mají odehráno 8 zápasů a s bilancí 5 výher, tři prohry jsou prozatím na druhé pozici v divizi. Tato divize je nicméně velice vyrovnaná a pro Arizonu bude obtížné se v ní prosadit. Každé utkání je pro ně velice důležité a to i vnědivizní a vněkonferenční.

Majitelem týmu je potomek mafiánské rodiny chicagských Bidwillů, Michael. Hlavním koučem je druhým rokem bývalý hráč Buffalo Bills (pokud je mi ale známo, nikdy se nedostal do týmu), Kliff Kingsbury. Generálním manažerem je Steve Keim.


Tak hlavně: Nesmí se opakovat rok 2008. Připomenu pro ty, kteří si to nepamatují. Bills začali sezónu 4-0 a jejich mladý quarterback Trent Edwards podával vynikající výkony a byl k nezastavení. Byl možná lepší quarterback (minimálně však srovnatelný) než Josh Allen. Hned na začátku zápasu mu způsobil domácí safety Adrian Wilson těžký otřes mozku, který v podstatě ukončil úspěšnou část kariéry talentovaného billského quarterbacka. Trent Edwards se sice po čtrnácti dnech vrátil na hřiště, ale byl už pouhým stínem svého původního já.

V týmu Cardinals nastupuje řada pozoruhodných hráčů. Začít musíme s DE Jordan Phillipsem, který ještě loni oblékal dres Buffalo Bills. Sezónu začal Phillips v novém působišti výborně, ale nyní ho trápí zranění a na to navázaný pokles výkonnosti. Jeho start v nedělním utkání je nejistý, v předcházejícím utkání proti Miami Dolphins odehrál jen asi pětinu snapů. Dalším skvělým hráčem je WR Larry Fitzgerald, který přiznal, že jako kluk byl velkým a oddaným fanouškem Buffalo Bills.

Před sezónou do týmu přišel hvězdný WR DeAndre Hopkins z Houstonu. Na hřišti se mu bude věnovat, pokud bude zdravý, DB Tre´Davious White. V předchozích zápasech ho bránil úspěšně. Quarterbackem Arizony je druhým rokem jednička loňského draftu Kyler Murray.


Fanoušci Bills podpořili v týdnu svého mladého quarterbacka, který věnoval k uctění památky své zesnulé babičky jejím jménem peněžní prostředky dětské klinice Oishei, a více než sedmnáct tisíc přispěvatelů z celého světa poslalo přes 500 tisíc dolarů na účet uvedené nemocnice. V emotivně laděném poděkování vyjádřil Josh Allen velkou vděčnost a přání spojit svou footballovou kariéru navždycky s Buffalem. Allen slíbil za celý tým, že před bye weekem udělá tým všechno pro to, aby fanoušky potěšil výhrou. Za svůj výkon v zápasu proti Seattlu byl Allen letos podruhé jmenován Ofenzívním hráčem AFC týdne. Bills mají nyní bilanci 7-2 a když měli stejnou bilanci naposledy v roce 1993, postoupili do Super Bowlu.


Zranění (z pátečního updatu):


Cardinals:

nenastoupí: DE Jordan Phillips, OL Justin Murray, DL Leki Fotu

spíše nastoupí: RB Kenyan Drake, S Budda Baker, CB Dre Kirkpatrick, S Deionte Thompson, TE Maxx Williams

Nenastoupí: RB Taiwan Jones, LB Matt Milano (na IR), LB Del´Shawn Phillips (na IR)

Bills:

Nenastoupí: RB Taiwan Jones, LB Matt Milano (na IR), LB Del´Shawn Phillips (na IR)

Možná: OL Cody Ford

Do utkání by už měli nastoupit C Mitch Morse, CB Tre´Davious White a OL Brian Winters


No a máme tu update na poslední chvíli: CB Josh Norman má pozitivní nález na Covid-19 takže do Glandale neodjede. A s ním tam neodjedou další 3 hráči, kteří s ním byli v kontaktu: TE Tyler Kroft, DB Levi Wallace a S Dean Marlowe. A to komplikuje situaci.Čeho se můžeme ve hře dočkat?


Tak v první řadě Bills řeší covidový problém. Narychlo jsou povoláni hráči z PS: LB Darron Lee, CB Daryl Worley, WR Jake Kumerow, S Josh Thomas a CB Dane Jackson. Nevím, kolik přesně dostanou herního protoru, třeba pouze zaplní místa ve spectýmu, ale nemusí tomu tak být zejména u defenzívních hráčů. Doufejme, že se jim bude dařit. I spectým je hodně důležitý.


Ofenzíva:

Skoro polovinu času hrají Cardinals na jednoho safetyho, útok vzduchem by měl být opět základem úspěchu. Defenzívní koordinátor Cardinals Vance Joseph se pochlubil, že už bude mít k dispozici DB Budda Bakera a ten bude schopen obstarat velkou část práce. Zdraví jsou všichni WR Bills a všichni klíčoví hráči OL, k dispozici jsou oba první running backové (bude zajímavé sledovat, jaký bude poměr práce mezi Singletarym a Mossem). Ve skutečnosti očekávám, že kromě nadesignovaných her bude herní plán upravovat OC Brian Daboll za chodu podle vývoje utkání a podle aktuálního poměru sil jednotlivých matchupů. Poměr mezi běhovou a pasovou hrou se změní oproti minule, ne-li vyrovná. Pokud budou Bills používat pasovou hru stejně vydatně, můžeme se dočkat i při dobré protekci ještě více sacků než minule, protože receiveři budou hledat déle separaci. Tak jako White bude hlídat Hopkinse, tak asi i nejlepší wide receiver Bills Stefon Diggs dostane osobního strážce. Napadá mě na první signální jediný, Patrick Petersen. Hráč už ale podle mne není dávno v probowlerském rozpoložení, takže by měl při samostatném bránění Diggse kopec starostí. Zřejmě dostane výpomoc. Takhle to může být i u dalších hráčů, takže masový útok na Allena v podobě gejzíru blitzů nečekám. Ukázalo se, že Allen si proti blitzům vede dobře a hráči o zlomek času později chybí v poli. Pasová hra do screenu a run-like hra by mohla být častěji využívaným řešením, aby se Allen mohl rychleji zbavit míče. Pro mne je podstatné, aby se žádný hráč nezranil. Každý sack nebo qbhit je potenciálním zdrojem zranění Josh Allena.


Defenzíva:

Vyžeňte QB Murreyho z kapsy. Silný tlak a vydatný blitz mladého quarterbacka rozhodí. Pokud má dost času v pasové hře, patří k výsledkově k nejlepším quarterbackům v celé lize. Naopak, pod tlakem je jedním z úplně nejhorších quarterbacků v pasové hře. Pochopitelně, ještě stále je to tak dobrý běžec, že bychom ho klidně mohli nazvat falešným running backem. Rychlostí a nepolapitelností předčí i QB Jacksona z Ravens. Bude potřeba nasadit očko (možná dva hráče pro teritoriální dělení na S/W side). WR DeAndre Hopkins dostane osobku. Cardinals ale mají k dispozici i další výborné hráče. Z wide receiverů pochopitelně zkušeného Larry Fitzgeralda, Christiana Kirka a třeba Andy Isabellu. V běhové hře Bills ale nemusí velké škody napáchat jen QB Murray, pokud se vrátí RB Kenyan Drake, stará jizva by se mohla opět otevřít. Arizona má ofenzívu dobře vyváženou, takže bude velice zajímavé, jak si s ní DC Leslie Frazier a kolektiv poradí.


Hrát se začne v neděli v 22,05 hod. našeho času. Buffalo Bills budou mít modro-bílé dresy. Trika bílá, kalhoty modré. Rozhodovat bude Craig Wrolstad.

Zápas bude přenášet CBS. Favoritem jsou Cardinals (ESPN Cardinals 58,6% na výhru, TR 59% na výhru).


Můj tip:

Bills 27, Cardinals 27


Sdílejte na sociálních sítích

dalid

Go Bills

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

  • pedrito
    16. listopadu 2020 12:36

    no teda kloboucek za takto detailnu analyzu. zapas s cards bol za mna plny silnych momentov, nasa obrana zahrala vacsinu zapasu prekvapivo dobre zvlast s ohladom na pocet zranenych aj v priebehu zapasu. tak jak hovoris patrick peterson uz neni ten hrac co byval a v podstate obidva TD co hodil allen isli do jeho coverage. ale pripisal si aj icko. chybali sacky ale to bolo sposobene tak ako pises, ze allen je pod tlakom nadpriemerny QB. v poslednej stvrtine som asi tri krat bol presvedceny ze uz to cards dotiahnu, zopar zvlastnych callov (najma tie dva pass pokusy po poslednom icku allena, kedy uz sa malo len behat a natahovat cas). no ale vykupenie doslo na zaver uplne necakane, takato hail mary vyjde snad raz za karieru (pokial sa QB nevola aaron rodgers). az mi bolo tych bills luto, ale stejnu frustraciu som citil ja tyzden dozadu po zapase s miami. ale cards potrebovali tuto vyhru viac nez bills.
    kyler murray je za mna najlepsia jednicka draftu za poslednych takmer desat rokov, od cias newtona, mozno este lucka. nieco mi hovori, ze tieto dva mancafty sa najblizsie stretnu skorej nez za styri roky kedy je dalsi zapas v zakladnej casti...dovtedy vela stastia bills.

    p.s. to o mafianskom pozadi rodiny majitelov cardinals som napriklad vobec nevedel, aj ked je to asi takmer storocie dozadu. sucasny majitel je myslim velice na poradecku clovek