AKTUÁLNĚ
Blog dalid 03.01. 12:11

GRIDIRON Slávka Jindry – Week 16/17

Week 16

Buffalo Bills 38, New England Patriots 9


V pondělní dohrávce šestnáctého weeku (Monday Night Football) vyhráli Bills na hřišti svého divizního rivala, týmu New England Patriots. Upravili svou sezónní bilanci na 12-3. Dvanáct výher měli na svém kontě Bills naposledy v sezóně 1993. Do posledního weeku vstupují Bills s jistotou výhry v divizi a zatím setrvávají na druhém místě v americké konferenci za týmem Kansas City Chiefs, který si výhrou nad Atlanta Falcons zajistil první místo a zároveň bye do prvního kola play-offs zápasů (Wild Card Games). Buffalo Bills ještě na dálku svedou o druhé místo boj s Pittsburgh Steelers, kteří mají stejnou zápasovou bilanci (Bills mají výhodu výhry ze vzájemného utkání). Poslední week je věnován divizním zápasům, takže Steelers se vydají do Clevelandu, kde změří síly s Browns. Bills přivítají na svém hřišti ambiciózního rivala z Floridy, tým Miami Dolphins. 


Obecně se dá říci, že pro divizi AFC East byl uplynulý week úspěšný. Prohrál jen tým New England Patriots v divizním derby. Buffalo Bills porazili svého rivala z Bostonu už podruhé v sezóně a to se jim naposledy povedlo v sezóně 1999. Navíc, dvě porážky od stejného divizního rivala, to je něco, co si fanoušci Patriots už dlouho nepamatují, protože k tomu došlo naposledy v roce 2000, kdy podlehli v obou utkáních jak Miami Dolphins, tak také New York Jets. To byla také jediná sezóna pod koučem Bill Belichickem, ve které neměl tým Patriots aktivní zápasovou bilanci. Nyní jsou New England Patriots na průběžném stavu 6-9 a tuto sezónu mohou s předstihem označit jako neúspěšnou. Nehodlám pracně hledat pro Belichicka žádné výmluvy, ale objektivně je potřeba přiznat, že k mnoha ranám, které mohl a měl, jako trenér a generální manažer v jedné osobě, zacelit, se přidalo v průběhu sezóny spousta dalších, jejichž pouhý výčet by zabral celou stránku. New England Patriots si jistě přejí, aby tahle sezóna už co nejrychleji skončila a oni se mohli začít naplno věnovat stavbě nového týmu pro sezónu 2021. 


Miami Dolphins vybojovali výhru v Las Vegas nad Raiders. Ve strhujícím závěru utkání je k výhře dovedl ex-billský quarterback Ryan Fitzpatrick. Na hřiště se zkušený harcovník dostal až ve druhé půli za nepříznivého stavu 13-16 poté, co Tua Tagovailoa tři drivy po sobě zakončil s tři a ven. O Dolphins si ale ještě povíme v preview.


Velice zajímavý zápas odehráli Jets s konferenčním soupeřem, týmem Cleveland Browns. Browns si mohli výhrou zajistit postup do play-offs po dlouhých 17 letech. Do zápasu nastoupili Browns oslabeni na pozici WR, ale i tak si měli s Jets poradit. Špatný výkon podal quarterback Baker Mayfield. V diskuzích jsem zaznamenal řadu protichůdných názorů na Mayfielda, z nichž některé ho obhajovaly a jiné kritizovaly. Já na to mám osobně názor takový, že celá věc je vlastně zářící obhajobou quarterbacka Sam Darnolda. Mayfield měl i tak k dispozici podstatně lepší ofenzívu, než s jakou musí pracovat Darnold celou sezónu. Mayfield je od příchodu do Clevelandu hýčkán a je mu dopřáváno maximální pohodlí jedné z nejlepších ofejzívních lajn v NFL, má postaráno o špičkovou běhovou hru, jeho tight endové jsou reálnou hrozbou pro každou obranu a za normálních okolností má k dispozici také několik prvotřídních wide receiverů. Chudák Darnold, jen to srovnejte hráče po hráči. Tým Jets zoufale postrádá kvalitní hráče na všech spotech. A potřebuje také kouče, který by se jeho osobnímu růstu opravdu věnoval. Za Darnoldem stojí HC Adam Gase a všichni dobře víme, jak si poradil v Miami s Ryan Tannehillem, ze kterého udělal na další štaci Mike Vrabel postupně jednoho z nejlepších quarterbacků v celé lize. I tak se podařilo Darnoldovi v utkání zastínit Mayfielda, který zhusta chyboval, a dovedl tým ke druhé výhře v sezóně. Do výsledkových análů se zapsal opět ex-billský running back Frank Gore, který se stal teprve třetím hráčem NFL historie s 16 tisíci naběhanými yardy (před ním to dokázali Emmitt Smith a Walter Payton). 


Průběh zápasu:


Ve Foxborough bylo v den zápasu krásné počasí, byť chladno. Přenos zajišťovaly televizní stanice ESPN/ABC a pokud vynechám některá trochu nespravedlivá a příkrá, nebo spíše lehce posměšná, vyjádření komentátorů stran New England Patriots, nemohu si je dost vynachválit. Bills nastoupili v kombinaci bílá-modrá. Hlavním rozhodčím byl Ronald Torbert a přiznám se, že teď si hned nedokáži vybavit, jestli k němu mám připomínky, nebo ne, a nechce se mi to extra hledat. Jako tradičně přecházel zápasu zajímavý moment. Hlavní kouč NEP Bill Belichick se vyjádřil (doslovnou citaci neznám, protože jsem ji nikdy osobně neslyšel a jen vycházím z předmětu diskuzí) k případné úvaze o kandidatuře quarterbacka Bills, Josh Allena, na MVP hráče sezóny 2020. Dotaz, pokud jsem správně pochopil, byl položen v souvislosti s uvažovanou zápasovou strategií. Vyjádření Belichicka lehce přesáhlo jeho obvyklou míru stručnosti a formálních pochval. S ustrážením Allena si nedělal těžkou hlavu, protože v prvním utkání se to Patriots povedlo a zároveň ho udivilo, že jiné týmy měly s pacifikací Allena značné problémy. V billských lokálních médiích byla vyjádření rozsáhle diskutována, protože se naprosto vymykala tomu, na co jsme za dvacet let od Belichicka přivyklí. Na rádiu WGR550 byla ocejchována jako neopatrná, unáhlená z důvodu podráždění. Komentátor Bulldog to pak řekl na plnou hubu: Belichicka už hodně sere, jak se Bills s Allenem naparují a přitom on sám na hřišti žádného zázračného Allena (se kterým by si neuměl poradit) neviděl. Asi všechny překvapím, když tu vyjádřím s Belichickem porozumění. Není snadné se smířit po dlouhé době se selháními vlastního týmu a zároveň přihlížet naparování se divizního rivala s hvězdou v rozletu. A že se Bills naparovat umí (teď nemluvím o hráčích a koučích), o tom nemůže být vůbec pochyb. 20 let hráli Bills prdlačku a se ziskem prvního divizního titulu se okamžitě cítí jako mistři světa. 


K absencím Patriots se vyjádřím jen jednou, protože rozsah je tak značný, že vyhrát nad Bills pravděpodobně ani nemohli. Už před utkáním byl celý depht chart plný červených písmenek IR, O nebo Q. Patriots nastoupili ve zbídačeném stavu a v trendu ztrácení hráčů pokračovali po celou dobu zápasu. Posuďte sami, tady je prostý výčet hráčů, o které Patriots v různých fázích zápasu přišli s tím, že už se nevrátili do utkání: DE Tashawn Bower, LB Josh Uche, LB Terez Hall, S Devin McCourty, C David Andrews, RG Shaq Mason, LB Anfernee Jennings. 


Patriots vstoupili v defenzívě do utkání velice odhodlaně, hráli energicky, s velkou dynamikou a hráči si velice dobře plnili své povinnosti. Ofenzíva Patriots předvedla výborný první nascriptovaný drive a dotáhla ho do bodů za proměněný field goal. 0-3. Bills měli v prvním drivu ulehčenou práci po dobrém returnu Andre Robertse. V deseti hrách se prokousali až na dostřel a po třech promarněných pokusech o zaskórování touchdownu se práce ujal kicker Tyler Bass. 3-3. Až do konce první čtvrtiny se obraz hry nezměnil. 


Do druhé čtvrtiny se překlopil druhý, velice úspěšný, drive Bills. Za pět minut překonali Bills ve dvanácti hrách 70 yardů. Základem pro úspěch se stala triková hra při puntu. Přímý snap směřoval na safetyho Jaquan Johnsona a ten našel přesnou přihrávkou nehlídaného cornerbacka Siran Neala. Celá akce začala na billské šestatřicítce. Úspěšný drive, podpořený běhovou hrou quarterbacka Allena končil krátkým rushem pro touchdown RB Zach Moss. 3-10 pro Bills. Následující drive Patriots byl nejlepší částí zápasu pro billského soupeře. V drivu se mohl opřít zejména o běhovou hru, vyšlapanou tvrdou hrou ofenzívní lajny a velmi úspěšnými cutbacky svých running backů. Ve hře byl úspěšný nejen jejich feature back Sony Michel ale také JJ Taylor. V závěru drivu ukázal velkou houževnatost quarterback Cam Newton, který byl na pokraji sacku od DE Mario Addisona, ale vyškubl se mu, využil prázdného prostoru v zónové obraně Bills, v běhu obelstil LB Tremaine Edmundse a zaskóroval touchdown. 9-10 pro Bills (Folk netrefil PaT). V té chvíli to vypadalo na přestřelku, ale ve skutečnosti došlo k velkému posunu ve hře. Na první pohled bylo vidět, že Bills se herně rozjeli a Patriots začali herně uvadat. Defenzíva soupeře ztratila jistotu, energii a jiskru. Ve hře se to projevilo rychle. Passrush ztratil sílu to té míry, že fakticky přestal existovat. Hra zálohy se rozpadla úplně a to z jediného důvodu - Patriots začali hrát bez linebackerů. To nemohlo fungovat a také nefungovalo. Přetížená a nesmyslnými požadavky zahlcená secondary ztratila konkurenceschopnost a po krátké době, ve které si nedokázala poradit s narůstajícím skóre na straně Bills, také jakýkoliv zájem o hru. Působila dezorientovaným dojmem, plným zmatku, beznaděje a zklamání. Ani ne v polovině druhé čtvrtiny byl zápas zcela rozhodnut. Utkání se stalo otázkou výše rozdílu ve skóre. K poločasovému odpočinku se odcházelo a na tabuli už svítilo skóre 9-24. Patriots v ofenzívě byli naprosto marní. Quarterback Cam Newton nebyl schopen zkompletovat pas a běhová hra Patriots se stala průsvitně předvídatelnou. Bills se prosadili krásným touchdownem Allena na TE Lee Smithe, kterého patriotská obrana ignorovala coby přídavného blokaře. Druhý drive demonstroval výbornou spolupráci Allena s WR Stefon Diggsem. Diggs zachytil míč v rychlém náběhu ještě za patriotskou třicítkou, ale využil rychlosti a patriotskou secondary nechal za sebou. 9-24.


Druný poločas začínali Bills na míči. K zajímavému okamžiku došlo při kompletaci pasu Allena na TE Dawson Knoxe. Stalo se to pár yardů před zraky kouče Belichicka, který ale kompletaci považoval za neúplnou a požadoval revizi. O chvíli později prásknul na sajdlajně rozezleně svým telefonem. Bills se nekompromisně probíjeli svou pasovou hrou, na kterou Patriots nedokázali nalézt účinnou zbraň. Především proto, že k jejich škodě ani žádnou ve svém arsenálu neměli. Osmou hrou drive končil, Diggs využil zmatků v defenzívě Patriots a zaskóroval další pasový touchdown. 9-31 pro Bills. Ke konci třetí čtvrtiny Bills poprvé puntovali. V této sezóně má billská ofenzíva zatím více naskórovaných touchdownů než provedených puntů. To je dost neuvěřitelné.


Poslední čtvrtina se stala bezvýznamným dozvukem billské dominance. Bills přidali ještě jeden touchdown po ose Allen-Diggs, čímž upravili skóre na konečných 9-38. Na hřišti se objevili rezervní quarterbackové, Jarrett Stidham a Matt Barkley. Čas ukrajovaly hlavně billské běhové pokusy, které končily pravidelně na hřišti. Při vzájemném podávání rukou po utkání kouč Belichick velmi přátelsky pogratuloval Sean McDermottovi. Bylo to hezké velké gesto od jedinečného kouče.


Ofenzíva:


Bills hráli proti soupeři, který zpackal vše, na co sáhl. Dosáhli historicky druhé nejvyšší výhry proti Belichickovi. Ofenzíva dosáhla na čísla, která budí velký respekt: 31 prvních downů, 3/3 uhrané čtvrté downy, 474 yardů celkem, žádný turnover.

Quarterback Josh Allen odehrál vskutku vynikající zápas (27/36), 320 yardů, 4 TD, 0 INT, žádný sack, 35 běhových yardů. Bez dalšího komentáře. Následovala by jen slova chvály. 

O-line šla do zápasu s odhodláním nedovolit soupeři, aby ohrozil billského quarterbacka. To se jim povedlo nejen jejich zásluhou, nahrála jim naprostá impotence patriotského passrushe. Belichick hrál, patrně podle možností, nejdivnější defenzívní schéma, jaké jsem v životě viděl. Nebo ještě jinak - netušil jsem, že bych mohl takové obranné schéma v NFL uvidět. V každém případě měl Belichick k dispozici spoustu rychlých trvdých defenzívních backů a úplně rezignoval na blitz. Billská protekce byla výborná a povolila jediný hit. Impakt byl znovu špatný, paradoxně došlo k největším ziskům v běhové hře po evidentních selháních středu billské o-line při blocích. Centr Mitch Morse působil hodně nejistým dojmem. Možná to bylo tím, že byl jediným, který měl hodně práce.

Running backové neztráceli míč a to byl hlavní plus. Patriotská defenzíva hraje více do míče než do těla. Celkově naběhali 93 yardů (Moss 57, Singletary 36). Devin Singletary ale přidal dalších 16 yardů vzduchem a byly to důležité catche pro úspěch drivů.

Receiveři hráli opět náramně. TE Dawson Knox nachytal 51 yardů. TE Lee Smith má na kontě TD a jeden důležitý catch. Prim hrál WR Stefon Diggs, který nyní vede NFL v obou důležitých kategoriích: počet kompletací a také počet nachytaných yardů. V utkání navíc ukázal velkou rychlost, díky níž získával náběhové separace s dalším progresem a fůru YAC (yards after catch). Ani ostatní WR herně v žádném případě nepropadli. Největší obavy jsem měl ze zranění. Bohužel, ke konci zápasu odkulhal WR Cole Beasley a minimálně v utkání s Dolphins bude chybět. Doufejme, že ve Wild Card Game nastoupí.

Nejlepší hráč:

QB Josh Allen

Defenzíva:


Nemohu jinak, než ji pochválit. Ovšem svou roli měla hodně ulehčenou. Ofenzíva Patriots je marnější než marná a korunu všemu nasadil příšerným výkonem ofenzívní koordinátor Josh McDaniels. Pochopitelně rozumím tomu, že staví jen z cihel, které má k dispozici, ale i tak ho defenzívní koordinátor Leslie Frazier úplně převálcoval. Občas to vypadalo, jako by měl Frazier zapnutý odposlech spojení mezi McDanielsem a Newtonem. Bills povolili soupeři jen 11 prvních downů. Patriots sotva přelezli hranici dvouset získaných yardů. Cam Newton naházel jen 34 yardů. Patriotská ofenzíva působila, po slušném začátku, s přibývajícím časem odevzdaně a úplně bez sebevědomí.


D-line hrála obstojně. Sack si připsal Quinton Jefferson. Ve hře se mi velmi líbil DT Ed Oliver.


Vynikající výkon podal LB Matt Milano. Byl nejlepším hráčem obou defenzív a patřil k nejvýraznějším postavám celého zápasu. Hrál s ohromným přehledem. Tackly měl nekompromisní a definitivní. Pokud se hrálo ve 4-3, měl čas i na výlety vpřed. Sackoval Newtona a získával rychlé tackly pro ztrátu yardů. LB AJ Klein nehrál špatně ale minimálně ve dvou podařených běhových průnicích soupeře se nechal odclonit. LB Tremaine Edmunds hrál dobře, ale především těžil z přítomnosti Matt Milana na hřišti.


Secondary. Po ostrém zákroku na Newtona se zranil safety Jordan Poyer (podezření na otřes mozku) a já jen doufám, že bude v pořádku. Secondary neměla tolik práce vzadu a těžiště činnosti mohla přesunout vpřed, čímž se snížil efekt nebezpečné běhové hry Patriots. Billská secondary dostává všude vysoká zápasová ohodnocení, ale já bych se tomu chtěl vyhnout. Pro mne je to jako hodnotit výbornou známkou písemku žáka, který ji vůbec nemusel napsat.


Nejlepší hráč:

OLB Matt Milano


Spectým

Billský standard se dvěma poznámkami. R Andre Roberts se snažil odčinit chybu z předchozího zápasu a hrál pozorně a podnikavě zároveň. Punter Corey Bojorquez má v sezóně tak málo puntů, že nemůže být zařazen do soutěže o nejlepšího puntera ligy. To mi připadá jako naprosto báječná zpráva a je nejlepší reklamou na práci billské ofenzívy a především výpovědí o neskutečném progresu quarterbacka Josh Allena.


Week 17

Miami Dolphins @ Buffalo Bills


K poslednímu utkání řádné sezóny letošní NFL přijedou do Buffala divizní rivalové, Miami Dolphins. Zatímco Bills už mají účast v play-offs v kapse, Dolphins s rekordem 10-5 o postup ještě bojují. Pokud v Buffalu zvítězí, nemusí se ohlížet na výsledky jiných konkurentů. V jejich případě naprosto odpadají případné spekulace o tom, zda budou chtít šetřit některé hráče. Určitě nastoupí v nejsilnější možné sestavě. Bohužel ale neuvidíme ex-billského quarterbacka Ryan Fitzpatricka, který měl pozitívní test na Covid-19. Oproti tomu Bills určitě některé hráče šetřit budou. Jak početně velké šetření to bude, ještě uvidíme. Kouč McDermott se rozhodl mlžit a do éteru nepustil ani náznaky. 


My si ale zaspekulovat můžeme. Výkon ofenzívy by se dramaticky změnil, pokud by nehrál quarterback Josh Allen. Určitě nebude hrát WR Cole Beasley, který z minulého zápasu odkulhal. Kouč bude možná šetřit také WR Stefon Diggse. O receivery ale Bills nouzi nemají, hrát už by měl WR John Brown, větší prostor dostanou WR Isaih McKenzie a WR Gabriel Davis. Tight endy kouč šetřit nebude a patrně ani running backy. Možná se do hry zapojí RB Taiwan Jones a RB Antonio Williams. Bills si z PS vytáhli tyto hráče: TE Nate Beckera, CB Dane Jacksona, DE Mike Lovea a RB Antonio Williamse. TE Tyler Kroft byl umístěn na covidlistinu. Možná nechají trenéři odpočívat i některé hráče z O-line. V defenzívě asi dostanou volno tito hráči: vsadil bych se, že to bude CB Tre´Davious White, DE Jerry Hughes, možná OLB Matt Milano, možná ILB Tremaine Edmunds, určitě nakřápnutý S Jordan Poyer, možná i jeho parťák S Micah Hyde.


I tak bude zajímavé sledovat v akci oba kouče. Ať přivede na hřiště McDermott jakýkoliv tým, určitě s ním bude chtít vyhrát. Nemyslím, že budou Bills spekulovat nad tím, kdo bude jejich soupeřem v play-off. Těch scénářů je totiž příliš mnoho na to, aby tu našly uplatnění předčasné výpočty. Oba trenéři patří k vážným adeptům na cenu pro nejlepšího kouče roku. Koučem Miami Dolphins je Belichickův trenérský odchovanec Brian Flores.


V týmu Dolphins nastoupí na pozici quarterbacka mladý Tua Tagovailoa. Bude to jeho první setkání s billskou defenzívou a uvidíme, co na něj zkušený Leslie Frazier přichystá. Když už mluvím o obranách, nesmím zapomenout zmínit, že dolphinská je velice produktivní v obírání soupeře o míč. Na to bude potřeba si dát dobrý pozor.


Marodka


Dolphins: nebudou hrát - WR Allen Hurns, WR Albert Wilson, QB Ryan Fitzpatrick

Spíše nastoupí - WR Jakeem Grant, OL Solomon Kindley, DE Shaq Lawson, WR DeVante Parker, OL Ereck Flowers, S Bobby McCain, S Kavon Frazier, TE Mike Gesicki, CB Xavien Howard, CB Jamal Perry, LB Kyle Van Noy


Bills: vůbec nemá cenu řešit, ale určitě nenastoupí TE Reggie Gilliam. OL Jon Feliciano ale nastoupit může, v pátek už plně trénoval.


Důležité zápasové úvahy nehodlám řešit a ani se o nich rozepisovat, když netuším, v jaké sestavě Bills nastoupí.


Naopak je ale velice zajímavé si popovídat o případných soupeřích Bills pro zápas play-off. Dohromady existuje 32 scénářů. V 6 scénářích se Bills utkají opět s Miami Dolphins. 12 scénářů přitáhne do Buffala Baltimore Ravens. Podle 8 scénářů si Bills zahrají s Cleveland Browns. 3 scénáře by nás svedli s Tennessee Titans. 3 scénáře nahrávají Indianapolis Colts. 


Letošní boj v americké konferenci má řadu osobitých specifik, jimiž se výrazně odlišuje od předchozích let. Ta nejmarkantnější vyplývá z nových pravidel, na jejichž základě postupuje do play-off 7 týmů (4 vítězové divizí a 3 nejúspěšnějí týmy z dalších míst). To by mělo umožnit, aby se o postup ucházely také týmy s horší bilancí. Překvapivě tomu tak není. Hned 5 týmů má bilanci před posledním weekem 10-5 a na jeden z těchto týmů postupové místo nezbyde. To je udivující. Klidně se může stát, že pokud by všechny týmy v posledním weeku vyhrály (žádný zápas není vzájemný a ve všech utkáních jsou favoritem), do play-off by nepostoupil tým s bilancí 11-5. Kdyby mi to někdo řekl před sezónou, nevěřil bych mu. Vím, že se to už v minulosti stalo, ale to postupovalo jen 6 týmů. Pokud se podrobněji podíváme na to, proč tomu tak je, dojdeme rychle k závěru, že je to způsobeno výraznou aktivní bilancí těchto týmů v soubojích s týmy z národní konference. Druhým důvodem pak je výrazná výsledková polarizace v americké konferenci. Jaguars (1 výhra), Jets (1 výhra), Texans (0 výher), Bengals (2 výhry), Broncos (1 výhra), Chargers (0 výher), Patriots (2 výhry). Těchto uvedených 7 týmů zaznamenalo dohromady pouhých 7 výher nad 8 týmy, které postoupily nebo bojují o postup do play-off. 


Tady je má osobní hitparáda týmů, kterých se v 32 možných scénářích nejvíce obávám jako soupeře pro zápas play-off. Připomínám, že se tu nejedná konkrétně o sílu týmu, mnohem spíše o sílu v matchupu s Buffalo Bills. Zároveň připomínám, že mám respekt ke všem případným soupeřům, protože slabý tým už tam nenajdete. K tomu ale podotýkám, že strach nemám z žádného soupeře, protože si myslím, že Bills mají aktuálně nejsilnější tým na světě. I tak bych se raději některým týmům vyhnul spíš než jiným. Uvedu také, jak se jich bojím na škále 1 až 10 (1 = přemůžeme levou zadní, 10 = panická hrůza, nehratelné). Ještě připomínám, že v Buffalu budou určitě těžké podmínky, očekává se silné sněžení. Billská ofenzíva je letos teplomilná. Bills potřebují k maximálnímu výkonu dobré počasí. Navíc, faktor těžkých pomínek je v Buffalu vnímán jako výhoda sice dlouho, ale většinou hodně nesmyslně. Billská sestava se hemží hráči, kteří před příchodem do Buffala nikdy v životě sníh neviděli a naopak v některých jiných týmech z jihu působí řada hráčů, kteří na sněhu vyrůstali. Tato údajná výhoda je zkrátka ve spojitosti s Buffalem značně přeceňována.


1. Cleveland Browns

Asi nejhorší matchup pro Bills. Mayfield a Stefanski už by byli v pohodě, protože zvládli postoupit s Browns po 17 letech. Umí to i na těžkém povrchu. Akcent na běhovou hru by jim velmi vyhovoval. Billský passrush by zpomalila jejich silná o-line, Mayfield by měl dost času na odhoz a pak umí být přesný. Defenzíva Browns je špatná vzadu, ale vepředu má výraznou individuální kvalitu. Bojím se 8.


2. Tennessee Titans

Jednou už nás letos porazili. Oba týmy se ale od té doby hodně změnily. Byl by to jiný zápas. Myslím, že v tomto případě by ale těžký povrch a zima vadily hlavně Tannehillovi. Titans jsou nebezpeční po zemi. Obrana, která udržela Bills v pátém weeku se ale nezlepšila, spíše naopak. Mike Vrabel je sice horší stratég, nicméně obrovský talent v taktice. V konkrétních situacích defenzívu posune o level výše. Bojím se 7.


3. Indianapolis Colts

Mají hodně dobrou defenzívu, komplexní, bez slabin. To by mohlo billské ofenzívě činit problémy, protože OC Brian Daboll letos s oblibou udeří na slabá místa soupeře. V ofenzívě mají také vybalancovanou hru. Zkušený quarterback se nerozsype psychicky a žádný náskok nemusí být neřešitelný. Quarterback je silné a zároveň i slabé místo Colts. Záleží na tom, jakého Riverse bychom v Buffalu viděli. Proti Colts by mohlo být špatné počasí výhodou. Bojím se 6.


4. Baltimore Ravens

Velkou výhodou Ravens by mohla být mobilita quarterbacka. Těžké podmínky by mohli Ravens vyhovovat, ale my víme, že když se hrálo deštivé utkání na Foxboro, Ravens podlehli špatnému týmu Patriots. Navíc, pasová hra by byla úplně mimo uvažování. Jackson je letní quarterback jak vyšitý. Není náhodou, že v play-off vypadává. Letos by se historie opakovala. Defenzíva Ravens je strašákem, ale na těžkém terénu by hráči nevydrželi s fyzičkou, protože by ze hřiště asi neslezli. Nakonec by úplně odpadli. Bojím se 4.


5. Miami Dolphins

Dolphins podle mne postoupí, jen když v Buffalu vyhrají. A jedno vím jistě, dvakrát za sebou v Buffalu nevyhrají. Už tu naštěstí nemáme sedmdesátá léta. Bojím se 3.


Utkání začne v neděli od 19 hodin našeho času. Klasika. Mělo by být převážně zataženo, teplota lehce pod nulou. Rozhodčím bude baskeťák Bill Vinovich. Utkání bude vysílat CBS. Komentovat by měli Kevin Harlan a Trent Green. 


Můj tip:

Dolphins 27, Bills 19

Sdílejte na sociálních sítích

dalid

Go Bills

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku