AKTUÁLNĚ
Blog TomPetri19 22.01. 11:48

Příprava na Draft 2021

Zdravím všechny nadšence do amerického fotbalu, jmenuji se Tomáš a nejpopulárnějším zámořským sportem se s chutí zabývám už od střední školy. Jako velká většina z nás, k fotbalu jsem se dostal přes mého otce, který na začátku tisíciletí sám navštívil několik zápasů NFL. Po něm jsem zdědil čest být fanouškem Baltimore Ravens. A přestože se týden co týden nemůžu nabažit všech novinek a informací ze světa profesionálního fotbalu, nejvíce mě baví úroveň fotbalu pod ním.

Kdo není tak obeznámen se světem fotbalu na univerzitách, přichází tak o obří část fotbalové kultury (a to je v Americe často fanatizováno až do kultu náboženství).


Tak jak někomu rychle popsat univerzitní fotbal? Vyprodané svatostánky fandící hráčům, kterým ve Spojených Státech ještě neprodají pivo. Fotbalový zápas je pro univerzity vrchol týdne, takže celý stadion vyprodají samotní studenti dané školy. Hráči nejsou a nemohou být za své výkony placeni. Hrají za jméno školy a za svou vlastní kariérní cestu, jelikož každý hráč chce pokračovat profesionálně. V NFL. Není to krásně propojené? Ve světě fotbalu jsou školy jako Alabama, Ohio State, Georgia, Texas nebo Clemson renomované, uznávané značky a vstupní dveře do NFL.


A jelikož další zápas nejvyšší univerzitní soutěže začne něco málo za 200 dní, máme teď mnoho času ohlédnout se za uplynulou sezónou a připravit se na vrchol sezóny pro obě nejlepší soutěže –Draft do NFL. Pravděpodobně nejchaotičtější 3 dny celé fotbalové sezóny, kdy týmy NFL doufají, že vyberou budoucí tvář jejich týmu. Loni se jedničkou draftu stal QB Joe Burrow z LSU, který už nyní představuje budoucnost celé franšízy. Jak to bude letos, to se dozvíme na přelomu dubna a května.


V mém blogu bych se rád podíval na univerzitní hráče pod mikroskopem, jelikož draft je jedno velké riziko a můžete být lehce oškubáni, pokud si vyberete ne úplně povedeného hráče. V dalším článku se podíváme na rozdělení celé NCAA soutěže a seznámíme se těmi nejlepšími konferencemi a týmy. Je se na co těšit, protože toho je tolik, že to na jeden článek nestačí.

Tomáš

Sdílejte na sociálních sítích

TomPetri19

Fanda Baltimore Ravens a Texas Longhorns z Karlových Varů.

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

  • OMAHA2
    27. ledna 2021 16:05

    Tak smelo do toho. Amerického futbalu nie je nikdy dosť. 🙌