AKTUÁLNĚ
Blog jumy12 20.09. 07:00

BEARS WEEK 1 REVIEW: Pět hlavních poznatků z prvního kola

Ahoj jsem velký fanda týmu Chicago Bears a celou tuto sezónu budu psát články o tomto týmu. Rád bych stihl vždy preview a review daného weeku. Uvidíme, jak se mi to bude dařit. Nejsem velkým odborníkem na hru jako takovou, takže budu rád za jakýkoliv komentář, který mi třeba pomůže se zlepšit nebo rozvine zajímavou diskuzi. Primárně čerpám ze svých poznámek ze zápasu a zahraničních webů.

REVIEW:

Jak jsou na tom Bears, byla velká neznámá pro fanoušky i odborníky. První zápas nám všem možná zamotal hlavu ještě víc. První 3 třetiny to bylo ofenzivně skoro stejné co minulý rok - missnuté lehké passy, nemohoucnost convertování 3 downů (0/7 do konce 3 čtvrtiny) a už klasicky naprostá nevyrovnanost Mitchových hodů. Píšu skoro, protože běhová hra, oproti minulému roku, k mému překvapení, fungovala. Obrana byla naopak stejně jako minulý rok taková nemastná neslaná a nic moc nepředváděla. Jak by řekl Míra Bosák "nuda, nuda, šeď, šeď" Každopádně suma sumárum musím říct, že první 3 třetiny mi krvácely oči a to především při pohledu na ofenzívu. To co dokázal Trubisky missnout v redzoně na konci druhé čtvrtiny při hodu na Kmeta, to jsem dlouho neviděl. Jediné pozitivní náznaky přišly při zachyceních Darwella Mooneyho, který měl dva pěkné catche a celkově si připsal v zápase 38yardů.

Najednou, ale z čista jasna to na konci 3 čtvrtiny přišlo. Nějaké 2:30 minuty do konce před Bears, do té doby zakletý, 3 down, Trubisky hází pass směrem do středu hřiště a bum Miller výborně zachytil míč mezi třemi obránci. Tento hod Mitchovi dodal velkou dávku sebevědomí. Následoval neuvěřitelný catch A-Roba (Allen Robinson), dva běhy a byli jsme v redzóně. Ve 3 čtvrtině jsme ještě TD skórovat nestihli, ale na začátku 4. už jsme se mohli radovat z našeho prvního TD nové sezóny. I přesto Chicago mělo v tuto chvíli 8% šanci na vítězství. Ihned po TD zabrala obrana a Detroit poslala 3 a ven. Tak dostal do rukou znovu náš QB no a co se nestalo, tak dlouho prodlužoval hru, až se míč utrhne a byl z toho FUMBLE, který díky bohu zalehl náš lineman. Každopádně jsme byli zase tam, kde jsme byli. Naštěstí obrana podržela podruhé a Hicks si připsal první sack obrany v tomto zápase. Detroit netrefil field goal a tak nějak celkově započal svoji klasickou nemohoucnost zakončit vyhrané zápasy vítězstvím. Kdyby field goal trefili, tak si myslím, že už by bylo po zápase. Místo toho začal řádit Anthony Miller, který si připsal dva těžké catche a následně Graham donesl míč až na 1 yardovou linii od endzóny. Rozehrání a rollout Mitche doleva a z mého pohledu velmi těžký hod, který se Mitchovi povedl a Wims připsal další TD. To celé trvalo cca 1 minutu. Znovu dostal Detroit míč do rukou a tentokrát už do rukou značně roztřesených. Bears obrana znovu zaúřadovala. Nováček na pozici cornerbacka Jaylon Johnson zablokoval společně s Eddiem Jacksonem přihrávku, která vyletěla do vzduchu a spadla do náruče Fullerovi. Bears šli znovu na balón a po prvním downu Anthony Miller zaběhl fade route po lajně a dokázal si vytvořit lehkou separaci, která stačila k tomu, aby krásně zachytil dlouhou přihrávku a dovršil pak obrat.

Lehce pod dvě minuty zbývali na časomíře a myslel jsem si, že naše obrana už drama nedovolí, ale spletl jsem se. Lions dokázali přejít celé hřiště až do redzone, kdy zbývalo 12 sekund do konce, kde Bears dali ještě dáreček v podobě volného RB Swifta, na kterého přiletěla TD přihrávka, ale on ji s díky odmítl a dropnul (viz. video). Tenhle konec byl dost šílený i na Lions.

Trubisky si zajistil pozici starting QB na pár weeků dopředu

No první 3 čtvrtiny se pod ním podle mě velmi třásla židle a Nick Foles se možná už začínal pomalu přemýšlet, jak se třeba za dva dny dostane na trávník. Každopádně 4. čtvrtina obrátila situaci vzhůru nohama. V poslední čtvrtině Mitch předvedl opravdu vynikající výkon a ukázal, že on umí házet balón. Dokonce si vysloužil QB rating 104.2. Myslím si, že po tomto obratu bude potřeba velká porce nepovedených zápasů, aby Mitche posadili. Teď jde o to, jak na to koukáte, věříte Mitchovi, že to v sobě má a je super, že vidíte náznaky, nebo mu moc nevěříte a tahle 4. čtvrtina vás pěkně naštvala, protože nám to zas dává nějakou mizivou naději na zázrak, kdy se Mitch promění v elitního QB a té naději obětujeme sezónu. Já zůstávám optimistou a stále věřím, že Mitch ukáže svoje kvality.

Obrana není tak dominantní jako v roce 2018

Kdo ví, ale asi spíš ne, První zápas říká rozhodně ne. 1 sack za celé utkání a 288 passových a 138 běhových yardů, to rozhodně jako Monsters of Midway nevypadá. Jak už jsem psal, obrana mi přišla nic moc a především Danny Trevathan hořel, jak papír. Khalil Mack byl párkrát vidět, ale rozhodně na mě nepůsobil jako All-star hráč. Bylo vidět, že absence Roberta Quinna je pro naši obranu více než bolestná a doufejme, že příští zápas už bude fit.

Dokážeme běhat!

ANO, ANO, ANO! Jsem nadšen, protože právě běh je pro týmy, které spoléhají na obranu, velmi důležity. Můžete tzv. tahat čas dlouhými drivy a dát dostatečný odpočinek obraně. Něco co nám minulý rok zatraceně chybělo. Minulý rok jsme skončili jako 6. nejhůř běhající tým s 91.1 yards per game. Tento zápas jsme zakončili se 149 yardy a to už je jiný kafe. Doufám, že nám to vydrží.

Allen Robinson už není jedinou útočnou zbraní Bears

Tento zápas ukázal, že distribuce balónů v této sezóně bude více rovnoměrná, a i když A-Rob zůstává wide recieverem číslo jedna, kterého bude Mitch hledat zdaleka nejvíc, tak by mu měli pomoct i další jeho spoluhráči. O tom svědčí statistika, která říká, že celkově chytlo přihrávku 8 různých hráčů a 11 jich celkově bylo targetováno. To je slušné. Především Anthony Miller konečně ukázal, že tuto sezónu by se mohl stát velmi dobrý receiverem. Moc mě také zaujal Darwell Mooney, který předvedl pár dobrých catchů a uvolnění a tento rychlík z 5. kola bude velmi dobrou zbraní a kdoví, třeba dostane více prostoru než veterán Ted Jinn Jr. Výkonem v prvním zápasu si o to jednoznačně řekl. Zas nadruhou stranu, abych nebyl takový optimista, tak Detroit hrál bez několika CBs. Chyběl Coleman, Okudah a následně i Truffan, takže passová obrana byla dosti oslabená

Johnson je jasným starterem, Kmet se zatím nepředvedl.

Jaylon Johnson předvedl opravdu velmi dobrý první zápas. Měl několik dobrých coveragi a i přes jednu chybu, byl u klíčového interceptionu- Celkově si připsal 5 tacklů a 2 sražené passy. Na hřišti působil velmi dobře a to je potřeba dodat, že tento rok nebyly žádné preseason zápasy a i přesto Jaylon předvedl výborný výkon. Za to Cole Kmet nebyl úplně vidět, jeho směrem letěl pouho pouhý jeden míč. No doufám, že ho do příštích zápasů bude Nagy chtít využívat víc, přece jenom je to brzký 2. pick a k tomu, aby na něj letěl jeden pass za zápas nepřišel.

No je pěkné, že jsme vyhráli, ale přece jenom porazili jsme Detroit, nebo spíš Detroit se porazil. Takže nepřeceňuju vítězství, ale ukázalo se pár věcí, na kterých se dá stavět. Další kolo nás čekají Giants!