AKTUÁLNĚ
Novinky Ježour 22.09. 10:00

DOJMY A ROZMARY - Díl čtrnáctý: Body bag weekend

S dalším hracím prodlouženým víkendem jsou tu opět mé glosy zapsané tak, jak mi během zápasů druhého kola letěly hlavou. Neopírám se o přesná čísla ani statistiky. Netroufám si ani na žádné hloubkové analýzy a rozbory. Snad se aspoň v některých dojmech z uplynulého víkendu shodneme, jinde pak zasejeme trochu té naší fanouškovské kontroverze. Tak pojďme na to!

I přes všechny fantastické fotbalové zážitky na mě nakonec zanechal největší dojem seznam zraněných, které po Sunday Night Football vyvěsila NFL Network. Opravdu ošklivý a řekl bych zlý nepěkná věc. Z toho seznamu byste dokázali vytvořit kostru troufnu si říct nadprůměrného týmu. A to byl výčet zranění za jedinou hrací neděli, nepočítám do něj hráče, kteří utrpěli zdravotní újmu během týdenní přípravy. Člověk by si řekl „někdy se to holt sejde“, ale v jednu chvíli tok informací se zraněními doslova nebral konce. A nebyly to nějaká bebíčka na zaledování. Vzpomněl jsem si na dokument z produkce NFL Films „Body bag game“ (body bag – pytel na mrtvoly pozn.redakce) z dnes už památného zápasu Redskins – Eagles, který se odehrál v roce 1990. Zde odstoupilo ze zápasu pro zranění dokupy asi 14 hráčů a jeden z hráčů Eagles pak před mikrofony počastoval lavičku divizního rivala větou "Do you guys need any more body bags?" Toto poněkud cynické označení pak v NFL zdomácnělo. Moje ohlédnutí za smutným Body Bag Weekendem je tu.

Po čtvrteční předehrávce už se začaly ozývat mezi komentátory hlasy, že jednička draftu 2018 Baker Mayfield je možná už 4. nejlepší quarterback v divizi AFC-North. Nutno dodat, že se nejedná o hlasy jeho zapřisáhlých haterů, ale že pro toto tvrzení jsou již hmatatelné důkazy. Nick Chubb a Kareem Hunt mu ve 4. čtvrtině doslova zachraňovali zadek, když defakto sami na střídačku přešli pozemi celé hřiště a konečně Bengals definitivně zlomili. Bylo to těsně po jedné z Mayfieldových dalších zbytečných interception, kterým dal Bengals vedeným greenhornem Burrowem šanci na návrat do utkání. Vůbec celý tento zápas se mě jevil jako jeden velký missmatch na všech možných úrovních. Jeden podprůměrný mančaft táhl nahoru nadějný nováček z LSU a druhý, nebojím se říct hvězdami a talentem napěchovaný tým, tak trochu brzdil v rozletu právě Mayfield. Pokud Burrow dokončí letošní Ultimate Survival bez zranění a vedení Bengals se podaří dát dohromady funkční schopnou O-line, můžeme se již další rok těšit na velký posun nahoru. A Mayfield ve své Make-Or-Brake sezoně bude muset opravdu hodně přidat. Zatím by to nebylo ani na franchise tag z milosti. Asi soudruzi z Clevelandu opět udělali chybu. Stříleli při draftu do vzduchu.

Derby v Nashville bylo nakonec vyrovnanější, než by mnozí očekávali. Jags ověnčení skalpem Colts a povznesení pokračující knírkovou mánií nedali kůži lacino a tento defakto bezejmenný tým se rval s účastníky loňské AFC Championship Game velice srdnatě. V předzápasových analýzách jsme četli chmurné predikce, že se bez hlavního receivera A.J.Browna bude Tanehill těžce prosazovat a Henry bude mít napěchovaný box k prasknutí. Samozřejmě, že se odborníci (alespoň ty, co jsem vyposlechl já osobně) opět kvalitně spletli. Kdo jste neměl možnost, jukněte na první 2 TD zachycené TE Jonnu Smithem a WR Corey Davisem. Tanehill jim ty míče házel snad na úroveň 3.patra paneláku, ale oni je ze vzduchu zcela neomylně sbírali. Jako kdyby po nich skákali ze žebříku. Není v lize mnoho cornerů, kteří by si s tímto dokázali poradit. A všechnu tuhle vzdušnou převahu pak ještě jistil zespodu minireceiver Humphries, který ze slotu pochytá zbytek. Takže Ryan obšťastněný novou štědrou smlouvou nakonec skončil 18/24 pro 239y a 4TD. Ale za mě patří hlavní kredit fantastickým WR corps Titans. . . . . Sklonek kariéry kickera Gostkowskiho je tedy pěkná horská dráha. Trenér Vrabel mu dal ze staré dobré massachusettské známosti ještě šanci, ale asi brzo začne kvůli Stephenovi polykat prášky na uklidnění po hrstech. V prvním utkání proti Broncos nechal na hřišti 10 bodů za 3 špatné FG a jeden PAT. Tuto neděli, asi na usmířenou, začal Gostkowski svou cestu k rehabilitaci výborně proměněnou jednapadesátkou, aby pak opět zlyhal při extrapointu a nakonec se stal hrdinou s proměněnou vítěznou padesátkou. Já tyhle infarkty pamatuji dobře z posledních 2 let Adama Vinatieriho a ještě teď mi z toho zlobí hercna.

Tom Brady neví, jaké je to začít sezonu s bilancí 0-2 a ani letos nebude o tuto zkušenost obohacen. V Charlotte bylo hotovo už během první půle a celé druhé dějství se proměnilo po zvýšení na 21-0 v garbage time, na kterém nic nezměnilo ani další Tomovo interception potrestané TD. Stále to vnímám jako daň za nesouhru, za absenci celé preseason. Jestli se podaří Ariansovi takto rozběhat Fournetta a jestli Evans s Bradym najdou postupně společnou chemii (jejíž zárodky už byly jasně patrné), vypadá to nejen pro národní-jižní jako smrtící koktejl a budou se bát i všichni Svatí. Nedej Bože, že by Tom přišel i s nápadem „my jsme to s Joshem v Patriots hrávali hodně přes tightendy“ a pak by probudili i Gronka s Howardem, kteří jsou zatím zcela mimo hru. A teď nevím, jestli jsou mimo hru záměrně a nebo zda se na ladění souhry s nimi teprve čeká v pořadí treninků. Včera měli dohromady 1 catch. Samozřejmě, že si tento útok postupně defensivní koordinátoři taky trochu načtou a objeví v něm nějaké slabiny, o tom žádná. Ale budou to mít sakra těžký. Při pohledu na schedule Bucs tam zase tak velké množství dobrých passových obran nevidím.

„This is vintage Ben Roethlisberger!“ vykřikl nadšeně jeden z amerických komentátorů při Benově 84y TD na nováčka Chase Claypoola. Jestli je v dnešní komentátorské mluvě nadmíru populární používání slova „trademark“, čili přiřazování hráčům jejich typické akce, tak tady jsme měli jednu v podání největšího adepta na trofej Comeback player of the year. Za cenu sebezničení předrží míč, nechá si od obránce naložit hroznou ránu, ale desetinu vteřiny předtím ještě stihne vypustit naprosto dokonalou přihrávku za obranu. Zatímco jeho spoluhráči slaví v endozoně, Ben se pomalu ještě sbírá z kolenou a ztěžka odfukuje. Takto to byl zvyklý hrát celý život a jako starý pes už se nebude učit novým kouskům. Jediný člověk, který z toho asi nemá radost, je zřejmě paní Roethlisbergerová, která po ukončení manželovy kariéry s ním stráví dlouhé měsíce po různých sanatoriích a léčebnách. . . . RB James Conner mě pěkně nas*al. Měl normálně sedět, zraněný odpočívat a spoluhráče na sideline maximálně povzbuzovat. Tak jsem ho ve Fantasy posadil a on najednou vyběhne na hřiště, dá si 120 scrmg yardů a TD jako by se nechumelilo. Tak takhle ne, pane! . . . . Denveru se to pěkně sype, jako by zranění Vona Millera nebylo už dost bolestný. Během neděle se odporoučeli i QB Drew Lock a WR Jerry Jeudy. Aspoň jediný pozitivum – Jeff Driskel si proti velmi dobré obraně Steelers počínal jako mazák bez nervů. Na 6. kolo draftu 2016 a dosavadní působení strávené víceméně po tréninkových kempech docela slušný restart kariéry. A Steelers se strachovali o výhru do posledních minut.

A teď první z vrcholných zážitků nedělního večera. Všechno sarkastické a posměšné, co jsem si o Kovbojích napsal do notesu z 1. poločasu můžu vlastně rovnou hodit do koše, protože v NFL platí a bude se omílat do nekonečna: „Není důležité, jak začneš. Podstatné je, jak skončíš.“ V prvním poločasu Dallas urazil snad všechny fotbalové bohy, kteří v nebi nad Cantonem sedí. Je vůbec možné vměstnat do tak krátkého časového úseku 4 fumbly, z toho 3 ztracené a 2 neúspěšné fake-punty, oba navíc zahrané na vlastní polovině!? Mezitím si Matt Ryan střihnul malou sérku 3 kompletních přihrávek pro 2TD. Falcons se ani nezpotili a vedli o parník. Zasloužené vedení Atlanty 20-0 resp.následných 26-7 naprosto reflektovalo dění na hřišti. Naštěstí pro Cowboys, tento „zápas blbec“ hráli proti týmu, který sotva se po 5 letech zaléčil z jednoho mindráku, zadělal si okamžitě na druhý a stejně bolestný. Vemte jed na to, že budou mít Falcons srovnání s prohraným SuperBowlem dlouho na talíři. A Julio Jones bude o nejdebilnejším dropu své kariéry vyprávět vnoučatům ještě za 40 let. Dobře, ať si soupeř na konci klidně dotahuje, ale když už zbývá opravdu jen pidihrozba ve formě onside kicku, je třeba k němu přistoupit s maximální pečlivostí a zodpovědností. 3 hráči Falcons zodpovědně a z uctivé vzdálenosti sledovali jediného hráče Boys, CJ Goodwina, jak netrpělivě čeká, až helicopter kick z nohy Grega Zuerleina doskáče požadovaných 10 yardů, aby na něj pak okamžitě lehl a celou Atlantu totálně znemožnil. Takovýhle šlendrián jen tak neuvidíte. Být koučem Quinnem, nahnal bych je všechny do Mišelinky tahat pneumatiky. Vůbec jsem nepochyboval, že už pak Prescott, Lamb a znovu Greg-The-Leg dotáhnou utkání do epické otočky. Ještě by mě zajímalo, jestli tenhle večer přežil hromdědek Skip Bayless 

Jedním z dalších hřebíčků do rakve trenéra Adama Gase bude bez pochyby 50 yardů, které získali FortyNiners při rozehrávce 3rd & 31. Tenhle kouč nemá šanci dožít konce sezony, pokud se naskytne aspoň náznak jeho náhrady. Ani bych se nedivil, kdyby dostali Tryskáči nějaký dopis od komisaře Goodella s pohrůžkou sankcí, pokud nepřestanou hazardovat s dobrým jménem soutěže. . . . . . Přijít v pouťáku se zmatenými komparzisty New York Jets o Nicka Bosu, Salomona Thomase, Raheema Mosterta a Jimmyho Garoppola je skutečným Pyrhovým vítězstvím. Thomas, Mostert a Jimmy-G to snad ještě nějak rozchodí, ale s Bosou je zle. Každá taková ztráta může být v našlapané NFC-West fatální a vůbec nemusí pomoci, že do play-off půjde o mančaft víc. Sezona se teprve rozbíhá, ale z minulosti máme zkušenosti, kdy některé týmy končili prosince třeba s 12 startery na IR listu a poslepovaným kádrem mimo konkurenci. Nad nepřízní osudu už pak zbyde jen bezmocně pokrčit rameny. New York Giants asi letos nějaké přehnané ambice neměli, ale zkuste teď přijít k nim na trénink a chlácholit je větou, že každý je nahraditelný, i Saquon Barkley. Asi by vás tam zadupali do země. Rozhodně tím teď utrpí i pomalu se vylepšující hra Daniela Jonese, protože soupeřovým obranám ubyl tenhle rychlonohý strašák. Přestože zranění hvězd provází každou sezonu NFL, nikdy si na ně nezvyknu a strašně mě to štve. Není proti nim žádný recept a prevence, zvlášť když vám často kotník nechtěně přilehne váš vlastní spoluhráč.

Ve zkratce a telegraficky:

Byl jsem jediný, kdo slyšel na prázdném stadionu Philadelphie bučení diváků? Pouští to tam snad z repráků, aby hráči nevyšli ze cviku, nebo se to neslo až z parkoviště?

QB Trubisky zkompletoval nejdůležitější přihrávku večera při 4.downu na svého ofensivního lajnaře Bobbyho Massieho aneb Když se štěstí unaví, sedne i na Mitche.

Lions zase dobře začali a zase blbě skončili. Stále to stejné v bledě modrým. Obrana je od příchodu Patricii stále horší a horší. A přitom odcházel z Foxborough s nálepkou div ne defenzivního mága. Čím to asi bylo? Mám nápad …

Obrana Ravens už v 15. zápase po sobě vyprodukovala alespoň jeden turnover. Je to nejdelší aktivní série mezi všemi týmy. Rekord Texans z dob Wattovy největší slávy je myslím 17 zápasů, ale ruku do ohně bych za to nedal. Letecké INT Marcuse Peterse bylo jedno z nejlepších, jaké jsem kdy viděl.

O neúčasti QB Chargers Tyroda Taylora se rozhodlo těsně před losem výkopu. Důvodem byla náhlá a neupřesněná bolest v oblasti hrudníku. Taylora zabolelo v tomto místě, přesněji řečeno u srdce, ještě jednou - těsně po zápase. Bylo to při zjištění, že už se možná pod centra nepostaví. Mladík Herbert, kluk jak vystřižený z castingu na seriál Mladí a neklidní, byl bez varování předhozen nenažrané bestii z Kansasu, ale zanechal více než dobrý dojem. Vlastně mu lze vyčíst jen to, že v první půli nenadělil zkoprnělým nesoustředěným Chiefs alespoň 20 bodů. Pak by náskok možná na výhru stačil. Vedení o pouhých 10 bodů je, jak známo, proti Mahomesovcům málo. Ti nakonec s vypětím všech sil doslova doklopýtali do prodloužení, kde je zachraňoval Pokerface Harrison Butker třemi fieldgóly odněkud z druhého konce SoFi stadionu. Zápas, který byl dle mnohých expertů považován za Lock Of The Week (pojistku týdne) se stal nečekaným dramatem a sázkové kanceláře si díky „plichtě“ pěkně namastily kapsy. V NFL se můžete spolehnout, že každý může porazit každého . . . . . kromě Jets.

Když si v hlavě rozebírám, co vedlo k tomu, že jeden tým s druhým doslova zametl, často se dostávám do těžko řešitelné situace. Hrál ten útok tak špatně nebo ta obrana tak výborně? Přesně tenhle rozpolcený stav mě přepadl při hodnocení hry Vikings na půdě Colts. Obrana Hříbat dělala vše, co měla, každý si plnil své úkoly, nikdo nezmatkoval. Naproti tomu Kirk Cousins měl skoro každé rozhodnutí špatné a jeho runningbaci neměli moc štěstí na trefování mezer. Cousinsův passer rating měl v poločase hodnotu NULA. Když odečtu 8bodový TD 5minut před koncem, kdy už o nic nešlo, mám skóre 28-3, které průběh zápasu ideálně dokumentuje. Roztržené combo Diggs-Thielen bude asi ještě zpětně hodně doceněno. Vikingy čeká s Kirkem u kormidla celá tato sezona a vzhledem k dead money 41 milionů i sezona 2022. Do té doby není cutnutelný. Vidím velký špatný. Ať si Doktor říká, co chce, ale Stafford je pořád divizní dvojka hned v „těsném“ závěsu za Aaronem Rodgersem 

Síla defensivní lajny Washingtonu aplikovaná v praxi slavila úspěch v prvním týdnu, kdy zdemolovali O-line Eagles a pak okusovali Carsona Wentze zaživa. Ale těžko bychom hledali od Wentze napříč ligou více odlišného QB než je Kyler Murray. Ve chvíli, kdy se tenhle trpaslík vydá z kapsy po svých a okolo, legii zkázy (Payne, Sweat, Allen, Young) jednoduše vyřadí z boje. Protože ať budeme ke zbytku exRedskins shovívaví jak chceme, krom této D-line, Landona Collinse a Terry McLaurina už nic moc nemají. Pokusní králíci z města mužské lásky měli prostě jen tu smůlu, že byli v prvním weeku první na ráně. Když se letmo podívám na rozpis dalších zápasů Washingtonu, tak těm rafanům nejspíš utečou Mayfield i Lamar a Browns i Ravens zvítězí. Další, kdo dostane solidně po rypáku, bude nejspíš další pocket passer v řadě Jared Goff v 5. týdnu následovaný chudákem Danielem Jonesem v 6. týdnu. Můžeme sledovat, jak mi předpověď vyjde. Jakmile míč nepoletí okamžitě z pocketu, poteče krev.

Tak jak píšu tenhle článek mi neustále pípá telefon s průběžnými zprávami o tom, jak dlouho bude ten který hráč chybět kvůli zranění. Naprosté Waterloo. McCaffrey půl sezony, náš starting safety Malik Hooker přetržená achilovka a finito, Anthony Barr utržený prsní sval a také do konce sezony, Drew Lock 3 týdny bez míče kvůli ramennímu rotátoru. Já myslím, že už by stačilo, ne?!

K fantastické podívané ze Seattlu a druhému vrcholu večera se nebudu nijak obšírně vyjadřovat. Každý jste to mohli vidět, kdo to neviděl, zkoukne záznam a kdo neudělá ani to, tak je prostě hloupej. Líbilo se mi, jak fans Patriots chválil Seahawks a to samé proběhlo opačně. Tak to má být, tak je to správné. I já se postupně naučím Patriots chválit, uvidíte. Kvůli takovýmhle spektáklům máme fotbal rádi. Zde nechybělo vůbec nic, no možná prodloužení. Zaujaly mě 3 věci. První – všechno se přizpůsobuje Camovi a jeho způsobu hry. Belichick a spol. neváhali po dlouhých letech zcela opustit svou vypilovanou útočnou doménu, doménu útoku vedeného Tomem Bradym a nesmírně platnou zbraň – Three TightEnd Set. Za dvě utkání mají všichni 3 TE´s dohromady jen 3 zachycení míče a na hřiště chodí jen sporadicky, spíše kvůli blokování. Zajímavé. Přitom Newton měl v Carolině Grega Olsena jako jednu z hlavních zbraní. Tak třeba se dočkáme výhledově, donazimy. Druhá - při poslední hře utkání, kdy stál Cam na hraně endzony, jsem si představil na jeho místě zpátky Bradyho a v tu chvíli mi hlavou letěly všemožné druhy zakončení takového útoku. Single back formace, wildcat, full back dive, QB sneak, play-action, rychlá slanta doprostřed a další varianty, ze kterých musely mít obrany těžkou hlavu a kterými Pats soupeře totálně deptali. Když stál za centrem Cam Newton, celý svět a všechny přilehlé galaxie věděly, že si míč jednoduše nechá a poběží. Protože všechno ostatní by byl zbytečný risk. Udělal s šiškou ani ne 2 kroky, narazil do Zdi nářků jménem Jamal Adams a byl konec. Moment překvapení se holt do playbooku vepsat nedá. Třetí – nedávná historie nám připomíná několik klasických mileneckých dvojic, které se staly na půdě NFL legendárními. Mám na mysli např. Michaela Crabtreeho s Richardem Shermanem nebo Odella Beckhama s Joshem Normanem. Mrzí mě, že se DK Metcalf a Stephon Gilmore mohou znovu láskyplně obejmout pouze v SuperBowlu nebo až za dlouhé 4 roky při dalším vzájemném hříšném tanci. Škoda, mělo to šťávu, kluci na sobě mohli oči nechat.

Sdílejte na sociálních sítích

Ježour

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • majk
  25. září 2020 08:17

  ten Body Bag game mne zajma...hledal jsem a našel jen nějaké krátké sestřihy na youtube....to jsem zatím nedal....je někde zmiňovanej dokument k vidění, ideálně s titulkama prosím ?

 • Ježour
  25. září 2020 09:02

  Ten doku se jmenoval "Games with names" a kromě klasickýho IceBowlu, FogBowlu nebo Tuck Rule tam byl i tenhle mač. Kdyžtak zkus torrenty.

 • Artaxerxes
  17. prosince 2020 09:27

  Je to na youtube - https://www.youtube.com/watch?v=n-AH2xoTwC4
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • kosto1
  23. září 2020 18:27

  Výborné čítanie,velký dik.

 • Ježour
  23. září 2020 09:16

  Díky všem za kladné ohlasy. Opravdu moc! ;-)

 • Pompey
  23. září 2020 09:32

  Na zapráskanýho fanouška Colts je to dobrý. Akorát teda, Bucs nehrajou domácí utkání v Charlotte, už stačí když tam hrajou každý rok jeden venkovní zápas. :)

 • Ježour
  23. září 2020 11:03

  @Pompey nevím jaký pohnutek mysli mě poslal do Caroliny :-D

 • Spyna
  23. září 2020 00:32

  Opět super článek... Díky.
  U Niners to vypadá, že se rozhodli v rámci posuperbowlového útlumu přesunou kompletní základní sestavu na marodku. Už před sezonou WRs Aiyuk a Samuel. Po prvním zápase TE Kittle, DL Ford a CB Witherspoon. A teď DLs Bosa, Thomas, QB Garoppolo a RB Mostert. V našlapané NFCW se s béčkovým kádrem bude na nějaký velký úspěch pomýšlet jen těžko...
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • EBT
  23. září 2020 08:55

  Aiyuk už je zpět ne?

 • Spyna
  23. září 2020 12:02

  @EBT Jo máš pravdu, ten už se na hřišti proti Jets objevil. Naopak jsem z klíčových hráčů zapomněl ještě na zranění CB Shermana a RB Colemana.

 • tthom
  22. září 2020 22:29

  Tak bude to už otrepané ale pridám sa aj ja ku chválospevom. Ozaj veľmi dobré čítanie. 👍

 • HuMpTy-
  22. září 2020 21:11

  Musím říct, že články od tebe jsou skvostem místního webu. Asi je to tím, s jakým nadhledem píšeš. Troufám si tvrdit, že už bych po těch letech tvoje články poznal a nemusel bych předem vědět, že jsou od tebe.

  Jo a k té INT Peterse, ta není jedna z nejlepších, podle mě je to o parník nejlepší interception ever. Představil jsem si v tu chvíli geparda skákajícího gazele na krk... a on to byl havran skákající pro šišku. Samozřejmě hodnotím jako objektivní fanoušek Ravens.

 • Ježour
  22. září 2020 21:36

  Mnohokrát děkuji a červenám se

 • TomRaider
  22. září 2020 20:41

  Any Given Sunday 👊 / at Patriots /

 • Podesak
  22. září 2020 19:19

  Nesouvisí to úplně s článkem, ale je to rozhodně zajímavá statistika: The Rams are now 27-0 in games they've led at halftime under Sean McVay.

 • Vontae_Mack
  22. září 2020 17:03

  Jezour ako obycajne skvely text. Literarny styl na jednotku.

  Musim ti dat ale cierny bod za nespomenutie Bills/Allena/Diggsa. Viem, ze su to len dva zapasy, a je skoro hodnotit, ale specialne Allen by si to za to neustale kritizovanie zasluzil. Je stvrty QB (po Bradym, Manningovi a Mahomesovi), co ma po prvych dvoch kolach 700y, 6TD a ziadnu INT. Proti Miami Bills nepodrzala obrana bez oboch starting linebackerov kedze s dostavil Fitzmagic, ale Allen hadzal cely zapas nadherne lopty na vsetkych WRs a realne nedal Dolphins sancu. Fakt som zvedavy na dalsi zapas s Rams.

  Este dve poznamky:
  Ja s tebou uplne suhlasim, ale podla Lynna je starter nadalej Tyrod, pricom sa k tomu vyjadril podla mna dost hlupo vo vztahu k Herbertovi. Takze chce ist "na istotu" - pocka si kym nebude dalsie hranie Taylora ospravedlnitelne a Herberta nasadi az potom. Herbert az na tu hlupu chybu ma velmi bavil, pripominal mi nasho Allena niekde medzi prvy a druhym rokom.

  Mayfield vs WFT - toto som nepochopil, Mayfield disponuje nejakou schopnostou unikat passrushu? No uplna socha ako Ben nie je, ale ja teda nemam dojem ze by bol extra behavy. Na nom si DL Washingtonu podla mna tiez zgustne.

 • Ježour
  22. září 2020 18:06

  O Bills toho bude letos ještě hodně, nemám strach. Ale ten mač jsem viděl hodně málo a nechci dělat resumé dle highlightů. A taky bych potřeboval srovnání s lepšími soupeři. Coming soon ;-)

 • EBT
  22. září 2020 20:13

  Já jsem se pověnoval obou. Ve čtvrtek se můžeš těšit :)

 • HuMpTy-
  22. září 2020 21:06

  @EBT Oběma*

 • EBT
  22. září 2020 21:39

  @HuMpTy- Vždyť jsem to ani nedopsal 😁

 • kisa
  22. září 2020 15:53

  Opět skvělý text. Nejvíc stejně miluju ty "cimrmanovské" narážky. Jen k Patriots@Seahawks na 1y v těch 0:03, tak kromě naprostého souhlasu, že "moment překvapení" byl fakt nula (v zápase už se to šlo cca po čtvrté), tak jen myslím, že Jamal Adams byl spíš vděčným obličejem pro kamery, protože zleva obrany vše aktivně pozoroval a pak se nejaktivněji radoval. Myslím, že hlavními aktéry byl zrovna náhradník Lano Hill a zatracovaný L.J.Colliere.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Odell13
  22. září 2020 18:02

  přesně tak, navíc bylo krásné vidět, jak se Hill poučil z jednoho z předchozích běhových td, kdy zkoušel FB blokovat na nohou, přetlačit ho. Cam si došel nedotknutý pro TD. Teď mu tam dal stoličku, zpevnil se pořádně a vyřadil je oba prakticky. Zase ale stačilo, aby Newton dával pozor a místo přeskočení se Hilla a FB rozhodl oběhnout. Nikdo by ho nechytil.

 • kisa
  22. září 2020 18:49

  @Odell13 Koukl jsem a až tak jednoduché by to asi nebylo s tím oběhnutím. Cam šel jasně (ze svého pohledu) do leva, protože vpravo měl Jamala Adamse, který se s borcem z OL chytře šťouchal, aby měl prostor. Na druhé straně by obíhajícího Newtona teoreticky furt blokoval (tuším) Ford, znovu Hill (byl rychle na nohách) a ze secondary znovu Adams, bo už to obíhal. Jako ta obrana byla vyjímečně asi nachystaná.

 • Šráma
  22. září 2020 15:50

  Pěkné čtení Ježoure 👌

 • Ježour
  22. září 2020 20:25

  Díky Martine. Tvoje eFBéeSky jsou taky supr. Zapomněl jsem pochválit ;-)

 • harykk
  22. září 2020 15:19

  Dobrá rubrika, příjemný styl psaní !
  Jak to dopadlo se zahráním nečekaného jsme viděli v SB 49 ( INT RW zachycením MB ) a zároveň v SB 51 James White ukázal, jak se překvapuje obrana přímým snapem na RB. Holt běh Cama čekali i tučňáci v Antarktidě. V tipovačce jsem měl vítězství Seahawks a opravdu jsem nevěřil, že bychom mohli vyhrát. Vyrovnaný zápas stál za nedělní ponocování a já jsem i přes prohru spokojen. Slibný výkon. Akorát jestli se dodrbe Minitron, tak jsme nahraní. Harry na mně stále nepůsobí jako první kolo.

 • onpav
  22. září 2020 12:24

  NFL sleduji od roku 2010, za tu dobu sehráli Pats se Seahawks 4 zápasy. Ve všech zápasech byl k vidění perfektní fotbal a drama až do úplného konce. Třikrát těsně zvítězili Seahawks, jen jednou my. Nicméně s bilancí jsem zcela spokojený a neměnil bych ;)

 • SKOL
  22. září 2020 11:46

  Skvělý článek.
  K Vikes bych osobně napsal že letos bude obrana hledat svou hru( bez přípravy fakt naprd) a útok? Co říct...Cook je borec ale O-line né vždy pomůže. TE jsou už nějakou dobu až jako třetí v playbooku , což je k***a škoda a Kirk? Když má čas-OK ale pod tlakem neumí a nikdo si ho nevezme

 • Hooper
  22. září 2020 10:54

  Když už tu řešíme SNF Seahawks vs Pats - zaujala mě jiná věc než poslední snap. Poslední drive domácích, třetí a jedna, první down končí zápas. Máš Carsona, máš Wilsona. A call je dlouhá přihrávka? To jsem nepochopil..

 • onpav
  22. září 2020 18:01

  Cos na tom nepochopil? Jsi neviděl závěr SB 49?

 • Hooper
  22. září 2020 23:27

  @onpav Ach tak, rozumím.

 • 12th_hawk
  22. září 2020 10:41

  Bohužel Bruce Irvin a Marquise Blair do konce sezony out, ACL.

 • Anford
  22. září 2020 10:21

  “ Byl jsem jediný, kdo slyšel na prázdném stadionu Philadelphie bučení diváků? Pouští to tam snad z repráků, aby hráči nevyšli ze cviku, nebo se to neslo až z parkoviště?”

  Vzdyt uz ve vsech sportech v “corona time” se prece pousti buceni divaku do sportovniho prenosu (je to slyset jen v TV). Zacala s tim jako prvni myslim NHL, maji zvuky od EA Sports.

 • EBT
  22. září 2020 11:12

  Pokud se nepletu, tak na některých sportech byla k dispozici taková aplikace, kam si zadával třeba palec nahoru, palec dolu a podle počtu to vždycky dělalo zvuky přímo na stadionu. Nevím, jestli tam nemají něco podobného.

 • Spyna
  23. září 2020 00:11

  Řekl bych, že to bylo myšleno jako ironie ;-).

 • DCC
  22. září 2020 10:21

  Parádní počtení.
  Jen drobná oprava. Denver přišel o Courtlanda Suttona (do konce sezóny, přetržený ACL i MCL) nikoli o Jerryho Jeudyho, který měl po čistém tvrdém tacklu do žeber taky namále, ale v poločase to rozchodil.

 • Ježour
  23. září 2020 06:14

  Já jsem na adresu Jeudyho psal jen to, že se odporoučel během utkání, nic víc. Ne že mu skončila sezona. A to byla myslím pravda. Teď z něj bude WR jednička :-)