AKTUÁLNĚ
Novinky EBT 24.09. 12:00

Team of the Week 2

Druhý týden je za námi a článek doznal jistého vylepšení. Zaměřil jsem se článek více alá fantasy a tak jsem textově mohl pokrýt všechny mnou vybrané hráče. Díky tomu se všichni zúčastnění vlezou do grafiky a vy tak můžete tým rozklíčovat ještě před čtením článku. 


QB – Dak Prescott, Dallas Cowboys

34/47 pro 450 yardů + 1TD / 18 běhových yardů + 3 TD 

To bude hejtu. „Proč to není Wilson?!“, a od fanoušků Bills zase: „Proč to není Allen?!“. A budou mít pravdu. Osobně jsem chtěl na starting pozici postavit právě Allena, který měl nejlepší passer rating z celého kola a zaznamenal celkově 435 yardů a 4 TD. Jenže jak jsem psal v minulém článku, né vždy se zaměřím na čistá data. Na druhou stranu, pokud bychom brali hodnocení dle fantasy, tak zde byl Dak Prescott číselně na prvním místě. 

Dak Prescott se stal prvním hráčem v historii NFL, který zaznamenal přes 400 passových yardů a k tomu přidal 3 běhové touchdowny. Nicméně hlavním důvodem pro volbu starting QB byl způsob, jakým dokázal Prescott otočit zápas proti Atlantě. Ze stavu 20-0, až do obratu na samém konci zápasu, táhl Prescott Cowboys svými dlouhými a přesnými přihrávkami. Poměr Big Time Throws vs. INT Worthy Throws, který sleduje web PFF, a který ukazuje poměr mezi dlouhými přihrávkami a přihrávkami, které měli být lehce picknuté, měl Prescott 3:0 a průměr na těchto přihrávkách činil 17.4 yardu. 

Jedinou kaňkou na Prescottově výkonu byl ztracený fumble na začátku zápasu, který posadil Falcons do sedla. Nicméně jak jsem již zmínil, pozici startera jsem Dakovi svěřil díky leadershipu a způsobu, jakým dotáhl Cowboys k vítězství. A hlavně, kontroverze není nikdy dost. 

Nevešli se: Russel Wilson – 319 y + 5 TD / Josh Allen – 435y + 4TD

RB – Aaron Jones, Green Bay Packers

Rush: 168 y + 2 TD / Rec: 68 y + 1 TD 

Co k tomu ještě dodávat. Neuvěřitelných 236 scrimmage yardů a 3 TD znamenají jasnou pozici jedničky v našem týmu týdne. Jones byl všude na hřišti, vedl tým jak v běhových, tak v nachytaných yardech, zachycených přihrávkách, touchdownech a byl také nejčastěji hledaným hráčem z rukou Aarona Rodgerse. Zastínil tak všechny své kolegy z útoku. Čistě pro ilustraci, WR1 Davante Adams, který se objevil minulý týden v našem TOTW, zakončil utkání s 3/3 pro 36y. Nejlepším na hřišti byl v neděli jednoznačně Aaron. Nikoliv však Rodgers, ale Jones.

Nevešli se: Leonard Fournette – 116 y + 2 TD / Nick Chubb – 133 y + 1 TD 

WR 1 – Stefon Diggs, Buffalo Bills

8 catchů pro 153 yardů, 1 TD

Stefon Diggs si připsal první TD v dresu Bills a naznačil, co může do tohoto týmu přinést. Diggs také na této pozici zastupuju svého QB Joshe Allena, který se jen o chlup nevešel na starting pozici QB. Stefon hlavně přináší do týmu Bills něco nového. Jasnou pozici WR1. Diggs vedl druhý zápas po sobě tým v počtu zachycených přihrávek i nachytaných yardů a uvolňuje tak prostor pro další recievery jako jsou Beasley nebo rychlý John Brown. Musíme si připustit, že útok v Buffalu už nebude jen do počtu a s tímhle týmem se musí rozhodně počítat. 

WR 2 – Julian Edelman, New England Patriots

8 catchů pro 179 yardů

Téměř 180 yardů bez skórovaného TD, to už je na pováženou. Musíme však uznat, že souhra Edeleman – Newton nevypadá vůbec špatně. Počet přihrávek z dílny Newton, směrem cíl jménem Edelman, se zastavil na číslu 11 a Edelman dokázal zachytit hned 8 z nich. Za zmínku stojí hlavně 50 yardová přihrávka, kterou Edelman dokázal zachytit přes výborně hrajícího Jamala Adamse. Patriots se připravují na dobu pobradyovskou a zatím to nevypadá vůbec špatně. 

Nevešli se: Terry McLaurin 125 y + 1 TD / Calvin Ridley 109 y + 2 TD

TE – Tyler Higbee, Los Angeles Rams

5 catchů pro 54 yardů, 3 TD

Yardů relativně po málu, ale hattrick, to se prostě počítá. Higbee byl hlavní red-zone zbraní pro Goffa, který se ho nebál v end-zóně pravidelně využívat. Higbee dokončil zápas se 100 % bilancí 5 z 5 pro 54 yardů a 3 TD. Na paty mu zdatně šlapali především Mike Gesicky z Miami Dolphins, který předvedl dle mého zatím catch roku, kde dokázal neuvěřitelně zalepit míč do jedné ruky. Nový TE1 Titans, Jonnu Smith, byl také velmi blízko, ale chybějící 1 TD a jeden nezachycení pass rozhodl. Přesně pro tyto příležitosti jsem zavedl skupinu Nevešli se, protože řekněme si na rovinu, každý z nich by mohl být na naší pozici TE1. 

Nevešli se: Mike Gesicky – 130 y + 1 TD / Jonnu Smith 84 y + 2 TD

Kicker – Harrison Butker, Kansas City Chiefs

Jak důležité je mít schopného, a hlavně psychicky odolného kickera, ukázal Butker v zápase proti Chargers. Svou roli v nedělním dramatu rozehrál velmi nešťastně. První kop a hned z toho byl zablokovaný extra point. Zde přichází na řadu již zmiňovaná odolnost. Váš tým prohrává v druhém poločasu o 11 bodů a trenér vás pošle na 58 yardů dlouhý FG, zde není prostor pro chybu. Butker proměnil a tím začala jeho one man show.  

Nakonec základní hrací doby poslal svým 30 yardovým kopem zápas do prodloužení. Jenže to jsme ještě nevěděli, že to hlavní teprve přijde.

Hlavní show totiž začala při pokusu o game-winning kop, který by ukončil zápas v prodloužení. Vezměme si to telegraficky, protože to musíte zkrátka vidět. 

53 yardů na vítězství – kop proměněn – ŽLUTÁ VLAJKA/FALSE START – posun o 5 yardů zpět

58 yardů na vítězství – kop proměněn – TIMEOUT Chargers

58 yardů na vítězství – kop proměněn – KONEC ZÁPASU


V rámci pár minut, v prodloužení, na ukončení zápasu, trefit v podstatě tři 60 yardové kopy, to už chce takzvaně koule.

O-line týdne – Cleveland Browns

Kdo by řekl po minulém týdnu, že Browns takhle vystřelí, a dokonce se někdo z nich dostane do výběru týdne. O-line Browns ušla dlouhý kus cesty za posledních pár let a z nejhorší lajny v lize se postupně vypracovává mezi ty nejlepší. Proti Bengals povolili všichni hráči ofenzivní lajny pouze 2 pressures a hlavně se jim povedlo otvírat luxusní cestičky pro své RB. 7 z 10 běhů, které byly pro více než 10 yardů, nezaznamenali kontakt dříve než po třech yardech. To je velké ulehčení pro své RB. Výsledkem bylo 124 yardů Chubba a 86 yardů Hunta. 

Obrana týdne – Baltimore Ravens

4 sacky, 13 QB hitů, 1 interception, 1 fumble recovery, 1 TD, 16 bodů povolených vs. Texans

Zatím nejlepší obrana této sezóny si dokázala poradit i s útokem Texans a pokračuje v trendu, který si nastavila již minulý rok. Patrně hlavní hvězdou večera byl cornerback Marlon Humphrey, který zaznamenal 7 tacklů, 0,5 sacku, 1 vynucený fumble a 1 QB hit. Forced Fumble přišel ve chvíli, kdy Humphrey vyrazil míč z rukou Keke Couteeho a LB L.J.Fort ho donesl do end zóny. Ravens tak zaznamenali první obraný TD v sezóně a v relativně, do té doby, těsném zápasy vytvořili potřebný tlak na Deshauna Watsona. Svůj part také sehrál CB Markus Peters, který jako jeden z nejlepších hráčů na své pozici ve čtení přihrávek, dokázal undercutnout routu recievera a připsal si další interception.

Právě dvojici cornerů Humphrey – Marcus Peters zastiňuje odchod Earla Thomase a také ztrátu CB Tavona Younga, který nedohrál zápas proti Texans. Obrana Ravens stále nepovolila žádnému WR skórovat touchdown, ani 100 yardový zápas. O to více přijde děsivá posila v LB Patricku Queenovi, který v obou dosavadních zápasech vedl Ravens v počtu tacklů a proti Texans skončil na čísle 9 tacklů a 1 QB hit.

Hodně štěstí se skórováním proti Ravens.

Kriminál týdne – New Orleans Saints

Tato nová pozice se bude věnovat nejtrestanějšímu týmu týdne. První zmínku si tak vysloužili Saints, kteří v zápase proti Vegas dokázali nastřádat 10 žlutých trestů pro 129 yardů. 89 yardů z nich měla na svědomí obrana a o zbylých 40 se postaral útok. To už se blbě vyhrává, když nastřádáte skoro 1,5 hřiště penalt. 

Zmínku také zaslouží Arizona Cardinals, která se umístila v celkovém pořadí na druhém místě, ale své yardy (73 z 97) střádala především v útoku. 


Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Jonash
  24. září 2020 18:50

  Obsahově super, jen ty chyby v pravopisu... 😶

 • Ježour
  24. září 2020 17:40

  Pěkné hodbocení, v řadě věcí se plně ztotožňuji. Ještě chybí obrana :-)

 • EBT
  24. září 2020 16:57

  Díky chlapci, budu se snažit sem tlačit jak Bills, tak Broncos hráče 😁

 • DCC
  24. září 2020 22:11

  Hele v sedmým týdnu proti vám tady budeš dávat Drew Locka :-D.

 • Vontae_Mack
  24. září 2020 16:22

  Pekne povyberané, nemám výhrady. Ako vravíš, mohol to byť Allen aj Wilson, Dak si to tiež určite zaslúži. Diggs bol fantastický v nedeľu, ten sem určite patrí.

 • DCC
  24. září 2020 16:13

  Dobrej seznam. Těším se, až si někdy zasloužíme na něm být. jinak pěkný vývoj rubriky.