AKTUÁLNĚ
Novinky EBT 01.10. 12:00

Team of the Week 3

QB – Patrick Mahomes, Kansas City Chiefs

31/42 pro 385 yardů + 4 TD / 26 běhových yardů + 1 TD 

Po lehké kontroverzi z minulého týdne tu máme celkem jasné první místo. Úřadující Super Bowl MVP dokázat rozházet, do té doby, nejlepší obranu letošního ročníku. Mahomes opět ukázat svůj MVP kalibr a také to, proč je nejlepším a nejlépe placeným hráčem v lize. 

Už po druhé v řadě tu máme stejnou lavičku. Russel Wilson, který stále hraje ve svém MVP módu, nicméně zatím nedokázal vyprodukovat statisticky nejlepší výkon kola. Dobrou zprávou je, že Wilson stále potvrzuje, že je dlouhodobě jedním z nejstabilnějších QB v lize a je tedy téměř jasné, že se s ním zde ještě uvidíme.

Za to Josh Allen stále překračuje svůj stín a druhý týden po sobě opět na pomyslných stupních vítězů. Pokud se mu povede zbavit se nežádoucích ztrát míče, určitě ho letos uvidíme jako startera v našem týmu týdne.

Nevešli se: Russel Wilson – 337 y + 5 TD / Josh Allen – 319y + 5TD + INT a FUMBLE

RB – Alvin Kamara, New Orleans Saints

Rush: 58 y + 0 TD / 13 Rec: 139 y + 2 TD 

Running back týdne? V případě Alvina Kamary bychom mohli spíše použít ofenzivní hráč týdne. Jen v počtu nachytaných yardů by se totiž umístil celkově třetí mezi všemi hráči. Kamara krájel obranu Packers a dokázal zaskočit i za zraněného Michaela Thomase. Za zmínku stoji především 52 yardový TD, při kterém dokázal „přežít“ 4 tackly a dosprintovat až do end-zone. Smutné je pouze to, že ani Kamarův počin nestačil Saints na výhru.  

Nevešli se: Dalvin Cook – 199 y + 1 TD / Rex Burkhead– 98 y + 3 TD 

WR 1 – Tyler Lockett, Seattle Seahawks

9 catchů pro 100 yardů, 3 TD

Russel Wilson to vlastně nemá tak složité. Na jedné straně Lockett. Na druhé straně Metcalf. Oba přes 100 yardů a k tomu dohromady 4 TD. To už si pak Metcalf může dovolit kráčet vlažným tempem do endzone a nechat si vyrazit míč pro touchback. Lockett opět ukázal, že je elitní recieverem a možná také tím nejpodceňovanějším. Především jeho dlouhý 43 yardový touchdownů byl ukázkou, čeho je Lockett schopen. Big plays, to je jeho.

WR 2 – Justin Jefferson, Minesotta Vikings

7 catchů pro 175 yardů, 1 TD

A máme tu prvního rookie v našem týmu týdne! A není to ani Ruggs, ani Jeudy, ani Lamb a ani Reagor. Ano, všichni jmenovaní byli vybráni právě před Jeffersonem, který se první dva zápasy dostával do formy, aby v tom třetím explodoval pro 175 a touchdownů. Již zmíněný touchdown měřil neuvěřitelných 71 yardů a přišel po screenu!

Když se vám něco podobného povede, zasloužíte si důvěru svého QB. Jefferson zakončil zápas devíti targety, což je o tři více než zaznamenal hvězdný Adam Thielen. Jefferson je zatím jedním z mála světlých bodů v celém kádru Vikings a uvidíme, jestli dokáže přidat další podobné výkony. Vikings by se jeho příděl určitě nesmírně hodil.

Nevešli se: Keenan Allen 132 y + 1 TD / Allen Robinson 123 y + 1 TD

TE – Jimmy Graham, Chicago Bears

6 catchů pro 60 yardů, 2 TD


Světoběžník Jimmy Graham ožil pod taktovkou věčného náhradníka Nicka Folese a vyletěl až na čelo žebříčku TE celého třetího týdne. Bylo očividné, že Nick Foles bude chtít Grahama používat jako pojistku, kterou Trubisky využít neuměl. Celkem 7 z 10 přihrávek směrem Graham přišlo po změně za centrem. Graham s Folesem vypadají jako sehrané duo a uvidíme, jestli se jim povede výkon zopakovat v příštím zápase, kde Foles bude startovat na místo Trubiskyho. 

Nevešli se: Tyler Kroft – 24 y + 2 TD / Eric Ebron 52 y + 1 TD

Kicker – Stephen Gostkowski, Tennessee Titans

Sezónu jako na houpačce zažívá tento bývalý kicker Patriots. Jeden týden prohraje Titans zápas a druhý týden ho zase vyhraje. Předpokládám, že si zatím moc fanoušků Gostkowski ve státě Tennessee nenašel. Alespoň mezi kardiaky.

Tentokrát jsme měli možnost vidět jeho světlou tvář. Tři 50 yardové kopy z 51, 54 a 55 yardů mu vynesly místo v našem týmu týdne. Sluší se také poznamenat, že Gostkowski zaznamenal 19 z celkových 31 bodů Titans. 

O-line týdne – New England Patriots

Tento týden se žádná O-line v lize nedokázala přiblížit té z New Englandu. 90.2 PFF známka je skoro o 10 vyšší než jejich nebližší pronásledovatelé. O-line Patriots působila solidně, stabilně a dopřávala čas pro Cama Newtona. Hlavní hvězdou byla nicméně běhová hra, která jim zaručila místo v našem týmu týdne. 2,8 yardu před kontaktem a dvě obrovské díry byly hlavní zbraní Sonyho Michala. Zmíněné dvě díry dokázal dokonale zužitkovat pro běhy v délce 38 a 48 yardů a pomohl tak Patriots k výhře nad Las Vegas. 

Obrana týdne – Indianapolis Colts

2 sacky, 1 safety, 3 interceptions, 1 fumble recovery, 2 TD, 7 bodů povolených vs. Jets

Colts se stávají o parník obranou týdne. Slaboučkým Jets povolili skórovat pouze 7 bodů. K tomu jim nadělili také dva obrané touchdowny a jedno safety. Hlavní hvězdou byli outside corneři a především pak CB Xavier Rhodes. Dohromady dokázali udržet povolený passer rating na čísle 49.6, což je nejlepší v celé NFL. Sám Rhodes, který loni vyprodukoval šílený passer rating 131.1, rovnající se fakticky samotnému dnu ligy, ukázal potenciál, který v sobě má. 

V zápase proti Jets nastřádal coverage rating 94.0 a povolil pouze jeden catch pro 11 yardů. Nicméně do sestavy kola by se nedostal bez jeho dvou inteceptionů, z nichž jeden byl vrácen do 50 yardového pick-six.


Kriminál týdne – Cincinnati Bengals

Po Saints, kteří nám tuto rubriku opanovali minulý týden, se v zápase proti Eagles činili Cincinnati Bengals. Tigři dokázali nastřádat 11 žlutých trestů pro 93 yardů. Obrana i útok si tentokrát penalty dělili téměř rovným dílem 50y/43y. Musíme ovšem kluky pochválit, jelikož se jim povedlo nastřádat skoro o 30 yardů na penaltách než minulým Saints. Gratulujeme! Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • DCC
  1. října 2020 19:00

  Trošku tě poopravím. Stephen Gostkowski žádné utkání Titans neprohrál. Byť s Denverem minul potvrzovák a tři FG, tak ve všech třech dosavadních utkáních si právě on připsal všechny(!) rozhodující body za kopy uzavírající skóre zápasů.

 • EBT
  1. října 2020 20:53

  Dík, máš pravdu. Chtěl jsem říct, že byl hrozně hejtovanej a furt se říkalo, že pozor, jde kopat Gostkowski. Alespoň tedy tak jsem to vnímal při amerických přenosech.

 • Omisir
  1. října 2020 16:26

  U WR se ti ještě nevešel Allen Lazard, 6 catchů pro 146 yardů a 1 TD..:-P

 • Bart
  1. října 2020 19:23

  To on nebol draftovaný v prvom kole, takže takýto hráči sa nepočítajú 😜✌️😄

 • Zictory
  1. října 2020 15:40

  Kéž by ta skvělá běhová hra vyšla i proti Chiefs ;-) Jinak pimp Cam mě ještě nepřesvědčil, že s ním to bude to pravé ořechové. Pořád nevěřím, že to s tímhle stylem dohraje zdravý až do play off.