AKTUÁLNĚ
Novinky Ježour 06.10. 13:15

DOJMY A ROZMARY - Díl šestnáctý: Preseason končí, sezona začíná … tak hlavně aby nám to vydrželo!

S dalším hracím týdnem jsou tu opět mé glosy zapsané tak k fotbalu, jak mi během zápasů čtvrtého kola letěly hlavou. Neopírám se o přesná čísla ani statistiky. Netroufám si ani na žádné hloubkové analýzy a rozbory. Snad se aspoň v některých dojmech z uplynulého víkendu shodneme, jinde pak zasejeme trochu té naší fanouškovské kontroverze. Tak pojďme na to!

Konečně alespoň trochu víme, no, tušíme, na čem jsme. Září nám letos bohužel suplovalo rozjezdové preseason zápasy a já osobně jsem si už od srpna říkal, že až první říjnová neděle konečně definitivně rozdá karty. Každý tým ukázal slabiny i přednosti. Věci, které dokáže zlepšit a které jsou beznadějně v ztraceny. Kartami bohužel silně zamíchala zranění, která ale z některých týmů jakoby sejmula tíhu „nutnosti“ a zažitý styl hry. Jedním z takových týmů, jsou Carolina Panthers. 

Ready, Teddy, GO! Celkem 7 spoluhráčů Teddyho Bridgewatera skončilo s dvojciferným číslem v kolonce nachytaných yardů. Obrana Cardinals chvílemi nevěděla kam a hlavně ke komu dřív skočit. A nebylo to pouze absencí ProBowlera Buddy Bakera. Proti bezejmenné (sorry ale já znám jen Paradise z Broncos), ale jinak zcela neprostupné O-line Panthers, za celý zápas nevyprodukovala ani jeden sack a po zemi povolila černým kočkám 168yardů. To vše, a ještě mnohem více, BEZ hlavní útočné zbraně Christiana McCaffreyho. To na něj se upínaly zraky a naděje Panthers, na něj se obrany soustředily a připravovaly. Je to až k nevíře, že tým, který s ním na hřišti začal 0-2, bez něj změnil svůj útok v pestrou paletu jet sweepů, reversů, bubble screenů atd. Mám pocit, že ta nutnost získávat yardy a první downy skrze Run CmC najednou pominula a rozvázala útoku ruce, ulevila tlaku. Mat Rhule přestavuje a zatím to má hlavu a patu. Pomalu a zcela nenápadně se začíná dostávat do obrátek nováček DE Yetur Gross-Matos. Zatím je využíván jen v rotacích a byl tak přítomen u pouhé třetiny defensivních snapů. Stihl ale sack, 6tacklů a jeden forced fumble. Myslím, že jeho čas na hřišti už bude jen narůstat. Talent tam je! . . . . To kouzlo Arizony po raketovém startu trochu vybledlo. Bude třeba se trochu pochlapit a spravit si náladu s Jets, protože pak už to bude až do prosince jedna srážka za druhou se samými těžkými váhami. Paklíčovy rychlé nohy, zdá se, na všechno nestačí.

Před týdnem jsem byl pokárán, že ignoruji výsledky a hru mých divizních rivalů, načež jsem odvětil, že jim dnes pořádně umyju zadky. No, kluci si svými výkony a výsledky krásně naběhli na vidle. Tak pěkně popořádku. . . . . O Tennessee Titans nemohu tento týden říct nic pozitivního ani negativního, protože jsou na školní exkurzi v pivovaru. Ve skutečnosti těch „pozitiv“ bylo v Nashvillu až moc a tak byl jejich duel se Steelers přesunut na 7.week. To vše za podmínky, že Ravens posunou svůj bye weeku z 8. na 7. týden a uvolní tak Ocelářům herní okno pro dohrávku 4.týdne. Z toho bude mít ještě hodně lidí v hlavě gulášek, zvlášť pokud by mělo podobných škatulat přibývat.

Že Week 1 je co do formy týmů tak trochu „lhář“ se můžeme přesvědčit na příkladu Jacksonville Jaguars. Neustálé žvatlání o „knírkové mánii“ už začíná některé lidi trochu nudit. Upřímně - mě už přímo leze na nervy. Minshew hraje stále velmi dobře, přihrávky sází celkem neomylně a získává spoustu yardů. Ale když dojde na 3.down, mají najednou Jags bezradnost v očích a včera jim tahle disciplína nešla ani trochu (2/10). Všechno ostatní mi zatím přijde jako takové pozlátko, navoněná bída. Ten tým dokáže vyhrát, ale nedokáže vyhrávat. Jags byli založeni na útoku po zemi a rozsévání strachu skrze Leonarda Fournetta. Z následných play action pak těžila druhá dimenze útoku. V endzoně a na krátké 3. a 4.downy byl Leo postrachem všech obran. BYL! Především ale v posledních 4 letech těžili z výborné obrany vystavěné kdysi dávno Gusem Bradleym, kterou ale stihl „slavný“ Doug Marone úplně vysublimovat. Z obáváné legie zbyl už jen linebacker Myles Jack. Joe Mixon si je tam doslova mazal na chleba. Hrozně mě štve, že jsme s Jaguáry v tom prvním týdnu slehli. Naprosto zbytečná prohra díky momentu překvapení. Zkusím si zavěštit, ale Jaguars nebudou mít letos víc jak 4 výhry, já tomu prostě nevěřím. . . . Je někdo, kdo by nepřál Joe Burrowovi vítězství? Tenhle sympaťák si „W“ už opravdu zasloužil. A s ním i celý tým. Zprvu se mi zdálo, že se jim po anulovaném TD Boyda a neštastné INT v endzoně zase lepí smůla na paty. Inu konec dobrý, všechno dobré. Buď jak buď, Bengals by nutně potřebovali vylepšit ofensivní lajnu. Ale ta se jak známo během probíhající sezony vylepšuje dost blbě. Svého startera vám jen tak někdo nevytrejduje, ti jsou dnes doslova ceněni zlatem. Bude naprosto nutné vyděržat a upnout se k dalšímu draftu. Jinudy cesta nevede.

Znatelný náznak zlepšení výkonu Minnesoty v o bod prohraném utkání s Titans dokázali Vikes přetavit ve vymodlenou výhru na půdě Texans. Bylo zcela jasné, že radikální řez obranou, do kterého se pustil Mike Zimmer, nezafunguje ihned. Mladíci jako DJ Wonnum nebo Jeff Gladney začínají teprve pozvolna zapadat do soukolí ke Kendricksovi, Ngakouemu či nevýraznému Smithovi. Ten se pro jistotu nechal naprosto idiotsky vyloučit, místo aby šel mlaďasům příkladem. Místo do nějakého highlightu se letos nejspíš dostane do instruktážního videa pro nové rozhodčí, jak vypadá typický výklad pravidla lowering helmet to initiate contact. Aby to nebyl začátek jeho konce ve fialovém dresu. Připadá mi letos hrou otrávený jak malajský šípy. Vpředu se konečně našel druhý cíl! Není vůbec divné, že s rostoucí produkcí WR Justina Jeffersona začala ruku v ruce růst i produkce Adama Thielena. Cousins se místama culil jak sluníčko, že už mu to zase pěkně jde od ruky a že si tu novou smlouvu určitě zaslouží. Po zranění Nicka Chubba je možná aktuálně nejlepší RB ligy Dalvin Cook . . . . . Jen málokterý quarterback dokáže dlouhodobě zvládat a přenášet se přes nefunkčnost front office své franchise. Viděli jsme to na příkladu Andrew Lucka, kterému nebyl nikdo schopný postavit OL a trochu mu dopřát klidu na práci. Odešel dobitý a zhrzený fotbalem. DeShaun Watson asi zatím bere život optimisticky, ale už má taky za sebou přetrhané vazy v koleni, a jeho šéfík O´Brien mu rozhodně cestu květinami nesype. Trojice Stills, Cobb a Fuller by dokázala pavouka Hopkinse nahradit pouze ve chvíli, kdy by Texans získali výjimku na hru útoku ve 13 lidech. Obrana se zdá napěchovaná zvučnými jmény a zkušeností, ale zatím je jen stínem let minulých. Vikings strávili na hřišti o 13 minut déle než domácí, to je propastný rozdíl. Netvrdím, že mají s 0-4 úplně po sezoně, ale … Říkal jsem si, jak by vlastně GM O´Brien vyhazoval trenéra O´Briena? Musela to tedy ve skutečnosti udělat 84letá paní Janice McNairová, vdova po zesnulém charismatickém majiteli Robertu McNairovi. Ale když se na ní podívám, vůbec jsem si nedovedl představit, jak si zve kouče na kobereček, aby mu dala kartáč nebo tloukla pěstí do stolu a žádala ultimáta. Je to taková ta hodná paní sousedka, která má pro vaše děti vždycky nějaký cukrátko. První trenér je sice na dlažbě, nicméně apatie a zmar v Houstonu pokračují. Romeo Crennel trénuje od neuvěřitelného roku 1970. Z univerzitního fotbalu k NFL odešel už v roce 1980 a tak má zkušeností na rozdávání. Jestli zachrání zpackanou sezonu není vůbec jisté. Ona není totiž zpackaná jen kvůli rekordu 0-4. Kam zamíří po sezoně JJ Watt? Od roku 2022 je free agent a jeho výměnou by se jistě hodilo dotankovat nějaké ztracené picky, které O´Brien jednoduše vystřílel při „posilování“ kádru.

Ravens opět znectili jednoho o 2 třídy slabšího soupeře. Opět hodně a s chutí běhali. Opět si při drtivé dominanci Lamar připsal i pár passových TD a jednou utekl přes půl hřiště. Opět rozjížděli trikovky, útočnou kreativitu. Opět s jistotou proměňovali 4.downy … A až přijde play off, na nic z toho, co předváděli 4.října ve Washingtonu, si nevzpomenou a dostanou tradičně do rypáku… opět.

Díky výrazně zlepšenému výkonu v druhé polovině loňské sezony nakonec dokráčeli Dolphins k 5 výhrám. Po startu 0-7 neuvěřitelná proměna. Letošní Delfíny jsou posilněni o 3 výběry v 1.kole draftu a 2 výběry ve 2.kole. Tzn. 5 nadprůměrných talentů. K tomu si připočtěme legitimní a platné posily jako Kyle Van Noy, Ted Karras, Matt Breida nebo Jordan Howard. Nechci dělat z fotbalu exaktní vědu, ale logicky by po takovém nášupu kvality měl přijít další posun výsledkovou listinou. Uhrát opět jenom 5 výher mi přijde málo. Fitz ze 4 zápasů dokázal 2 zahrát tak, že neměl ani jeden TD a 2 či více ztrát míče. Nezlobte se na mě, ale Tua by měl jít okamžitě na hřiště. . . . . Otázka pro znalce: Hodil vůbec Russell Wilson interception v endzone od doby památného SuperBowlu s Patriots? Já myslím, že ne. Naštěstí to na funkci nemělo v neděli vliv. Tak další podobný úkaz budeme moci vidět zase za 6 let.

Technická: Když Honza Dundáček používá v TV studiu termíny jako „passová přihrávka“ nebo „puntový odkop“, proč taky zcela logicky neříká „runový běh“?

Detroit prohrál již 6 utkání za sebou, v nichž vedl o 10  či více bodů. Je to nejdelší série v historii NFL. A co teď s tím jako? Začít hrát tak, abych nevedl, a zkusit raději dotahovat? Už nevím, co víc by chtěli. Stafford hned zkraje ukázal, že by to skrze oslabenou secondary New Orleans mohlo jít. 2TD v prvních 5 minutách hry dal teprve podruhé v kariéře. Následovalo 28 bodů Saints v řadě a mnoho, opravdu hodně moc detailních záběrů na tvář Matta Patricii. Převzal po Jimu Caldwellovi tým, který skončil 2x po sobě na druhém místě divize se shodným zápisem 9-7. Nyní je po třech letech na bilanci 10-25-1. Jenže paní Marta Firestone Fordová bude dělat radikální řez asi stejně dynamicky a energicky jako výše zmíněná paní McNair. Podobnost těchto pleistocenních struktur je čistě náhodná. Stále ale platí - lepší pozdě než-li později.

Utkání Rams s Giants vyhlašuji neoficiálně za nejškaredější utkání letošního roku. 240 celkových útočných yardů v podání Beranů je nejmíň za celou dobu McVayova působení. Naproti tomu Giants cítili šanci na překvapení a u toho pocitu nakonec i zůstalo. A to je asi tak všechno, co bych k tomu mohl říct.

Střetnutí Bears s Colts vyhlašuji neoficiálně za druhé nejškaredější utkání letošního roku akorát s tím rozdílem, že mi to vůbec nevadí a třeba ve čtvrtek se na něj s chutí podívám znova. Byl to takový slet starých známých. DC chicagských Chuck Pagano byl 5 let trenérem Colts, ale svěřence, které si ze soupisky Indy z roku 2017 pamatuje, by spočítal na prstech jedné ruky. GM Ballard změnil jeho tým k nepoznání. Nick Foles slavil před 3 lety s Frankem Reichem titul ve Phily a od první chvíle bylo jasné, kdo z této staré známosti vytěží více. Colts zcela odmítli nějaké blitzování a nahánění Folese od lajny k lajně. Vsadili na symbolický 4-man-rush a přehuštěnou zónovou coverage, která Folesovi vůbec nešmakuje. Zde nás trochu pozlobil jen Allen Robinson, ale jinak jsme nedali Medvědům čuchnout. Poté, co hlavní strážce Jimmyho Grahama LB Darius Leonard odstoupil kvůli tříslům, jsem čekal hromy-blesky, ale Nick si Grahama takřka nevšímal. Nedovedu si to vysvětlit. K tomu Bears po zemi přidali úctyhodných 28 yardů a s tím se vyhrává opravdu přetěžce. Colts se v útoku ale taky hrozně natrápili. Dopředu jsme naběhali možná 200 yardů, ale je nutné od nich odečíst přibližně 100yardů pro ztrátu. Osobně bych se raději 20x rozběhl do Velké čínské zdi než do Akiema Hickse. Skutečné „Monster of midway“. Nakonec jsme ze zápasu vyšli jako vítězové zejména díky opotřebovávací zákopové válce na line of scrimmage. Ačkoliv D-line Medvědů vytrvale a bujaře slavila každý záporný zisk našich RB, nakonec zjistila, že to jsou právě oni, kdo za celou 4. čtvrtinu neslezl ze hřiště a že na dohnání ztráty 16 bodů má Big Dick Nick už jen 4 minuty a nějaké drobné. Suma sumárum: Bears se dostali na rekord 3-0 ani nevěděli jak. Na rekord 3-5 spadnou úplně stejně rychle. Mrkněte jim na rozpis. Mám ale pro ně jednu výbornou zprávu. Víte vy vůbec, jak obrovskou sumu peněz jste ušetřili v salary capu tím, že jste nedraftovali Watsona ani Mahomese? 

Sunday Night Football bryskně zodpověděl 2 otázky týkajících se quartebacků Philadelphie a San Francisca. Ne, Carson Wentz kvůli svým dosavadním špatným výkonům nepřijde o místo startera, Eagles ho nutně potřebují. Ne, ani Jimmy Garoppollo nepřijde o místo startera na úkor Nicka Mullense, Niners ho potřebují. Oba týmy toho k ideálu své hry potřebují samozřejmě ještě mnohem víc, jako je zlepšená běhová hra apod. Eagles by se měli zamyslet na fyzickou přípravou svého týmu, nad zdravotními prohlídkami, na prací fyzioterapeutů apod. Je neskutečný, že jejich sestava je tak šíleně dobitá už na začátku sezony. To opravdu už nemůže být náhoda. Seznam wide receiverů, na které teď musí Carson házet, nápadně připomíná ten z konce loňského roku. Déjá vu jak vyšité. Pedersen skládá sestavu po vzoru „Co dům dal“ a všichni nad tím jen nevěřícně kroutí hlavou. První výhra ve 4. týdnu a jste na čele divize. To je přece pecka! 

Když v roce 2005 převzal jako hlavní trenér Mike Nolan San Francisco 49ers, sebral si pod křídla jako ofensivního koordinátora Mikea McCarthyho. Po 15 letech došlo na oplacení této „laskavosti“ a Nolan je nyní pod McCarthym defensivní koordinátor Cowboys. O co líp vypadá letos útok Dallasu, o to hůře vypadá jejich obrana. Pod Nolanen 4 roky šlapala vodu i defensiva Falcons v letech 2012-14, kdy skončila v povolených yardech 24., 27. a 32. celkově. Těžko říci, kdo se při poločasových 31 nebo konečných inkasovaných 49 bodech cítil trapněji. Zda hráči Cowboys, trenér McCarthy, Jerry Jones a nebo všichni ti znalci, kteří před sezonou tipovali Cowboys na SuperBowl. Při pohledu na bezradnost obrany Dallasu mě napadlo, že by mohla začít NFL sledovat zbrusu novou statistiku. YBC – yards before contact. Ze soupisky Cows na mě koukají další 2 špatné zprávy. Nejlepší hráč obrany je veterán Aldon Smith, který se po 5 letech absence zkouší k fotbalu vrátit. Nejlepší hráč útoku je Dak, který jako jediný nemá podepsaný kontrakt. Tohle vážně není dobrý. Pro Prescottovy garbage yardy sbírané na konci ztracených zápasů existuje jeden vynikající termín, který je přesně vystihuje: „empty calories yards“ (yardy bez kalorií)  . . . . . . Moji Colts zajíždějí v dalším kole právě do napumpovaného Clevelandu. Nejvíc mě děsí, že i bez zraněného Nicka Chubba naběhali Browns s pomocí backupů přes 300 yardů, což bude úplně jiná káva, než zastavování jednoho unaveného Montgomeryho. To jak Kevin Stefanski zapojil do hry Odella Beckhama nic nenasvědčuje, že by ho chtěl někam vyměňovat. Jak ho Landry našel svou levačkou přes půl hřiště patří k jedněm z nejlepších okamžiků uplynulé neděle. Naši obranu čeká vpravdě jeden z nejtěžších testů. Vzhledem k boji o play-off v AFC bych raději prohrál v Chicagu a vyhrál v Clevelandu, než opačně.

Omlouvám se všem příznivcům Patriots, Chiefs, Falcons a Packers, po probdělé nedělní noci nedokáže pracující člověk dvojitou porci Monday NIght Football zvládnout. Klidným a spokojeným spánkem jsem usnul hned po Hoyerově interception a jak vidno, zbytek pondělní noci následně proběhl dle všech papírových předpokladů.

Sdílejte na sociálních sítích

Ježour

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Razor 32
  7. října 2020 16:30

  Vynikajici clanek, Jezoure to se vzdycky cte samo...

 • misho2712
  7. října 2020 09:15

  technická poznámka: tento povýšil Obriena na GM bol syn Robert Mcnaira, Cal Mcnair ktorý ho nakoniec aj vyhodil. Takže Cal je v podstate spoluzodpovedný za ten bordel čo sa v Texans deje

 • Ježour
  7. října 2020 18:42

  Zodpovědný je Bill pasovaný do role HC a GM. Tohle nemůže zvládnout každý, klasické sezení jednou prdelí na 2 židlích. Belichicků nechodí po světě mnoho a tam už to taky začíná přerůstat v rodinnou firmu.

 • Pavlicek
  7. října 2020 08:08

  Co fanoušci Packers, jaká je spokojenost se sezónou... Já musím říct, že s předvedenou hrou (Rodgers, Jones a Alexander ty bych vypíchl jako naprosté standouty), playcallingem jsem nadmíru spokojený... Vyhráváme těžké zápasym jsou tam vidět akce kreativní akce tzn. věci co nám pod McCartmanem strašně chyběly. Jediné co mi vyloženě vadí je to, že podle mě pořád nejsme super bowl ready team díky totálně zpackanému draftu... pozice ILB která se přeskočila a na které hraje naprosto tragický a teď ještě zraněný Kirksey nevyřešena, RB AJ.Dillon druhé kolo naprosto nepotřebný hráč (Williams a Jones hrajou famózně), Love první kolo, ten ani není ve výstroji...Po zranění dvou WR Adams a Lazard (po kterých jsme v offseason nejvíce volali!) se na pozici jedničky ocitl Marquez Valdes-Scantling což dokresluje zoufalost situace... a teď si představme draft 1. kolo LB - Patrick Queen 2. kolo OLB - Zack Baun 3. kolo WR - Devin Duvernay.... nebyli bysme lepším týmem ? :P
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • StevenJohn11
  8. října 2020 11:45

  Bilance 4-0 ideální. Na pozici ILB mají Packers celkem trn v patě i když by se mohlo blýskat na lepší časy - draftovali se dva zajímavý hráči Kamal Martin & Krys Barnes (Ty Summers se mi líbí, ale dělá chyby).

  RB AJ Dillon je za mě ideální pick pro frozen tundra v pozdější části sezony a když přihlédnu na končící smlouvy jak Jonese, tak Williamse...budeme ještě AJ milovat až se víc prověří na hřišti (je to monstrum)

  draftovat WRs do schématu Packers je strašně dvojsečný i sebelepší a chytrý hráč se bude minimálně rok zaučovat a bude to spíš investice do budoucna, která se může i nemusí vyplatit. Obzvlášť když si vezmu jaké talenty jsme našli i bez toho, aby se museli draftovat v 1-2.kole např Lazard aj.

 • StevenJohn11
  8. října 2020 11:46

  http://greenbaypackers.eu/2020/10/07/review-week-4-falcons-vs-packers/

 • Vontae_Mack
  6. října 2020 23:49

  A teda kukal som Pats - Chiefs práve, obrana NE výborná, Hoyer, Stidham a Edelman pobavili, hlavne Hoyer bol fantastický v RZ :)

  Tá fumble ktorú Reid bleskovo odpuntoval to bol snáď ešte väčší fail rozhodcov ako tá INT Allen čo nebola, ale tu to bolo aspoň bez preskúmania.

  Mahomes je výborný stále ale už som ho tento rok videl trikrát a vyzerá veľmi smrteľne.

 • 12palcu
  7. října 2020 17:00

  Jenže to je právě ta prdel, on ti to nejlepší úkáže až bude opravdu potřeba. Názor, že s Camem by je sundali je iluze.

 • Vontae_Mack
  6. října 2020 23:47

  Ježour ako vždy top. Ako píše MFR nižšie beriem to tak, že Bills nespomínaš lebo je to len ďalšia výhra v rade a nestojí to za zmienku :)

  Titans druhý deň po sebe bez pozitív takže zápas predbežne bude. Ak sa nestane zázrak tak im chýba Simmons, Jones, Fulton, Humhpries a pár ďalších hráčov. Čakám ťažký zápas zase ale vzhľadom na tohtoročnú formu budú Bills favoriti.

  Jediné čo ma trochu vystrašilo je že Raiders DT Hurst je oddnes na covid liste a s nimi sme hrali v nedeľu kelu. Snáď to bude ok.

 • onpav
  6. října 2020 23:31

  Tak jsem dokoukal záznam NE - Chiefs. Jestli nebude jako Defensive player of the week vyhlášen Hoyer, tak tomu vyznamenání nerozumím :P

 • SKOL
  6. října 2020 21:49

  Konečně Vikings zmínění pozitivně :-) způsobit aby si Bill O"Brian dal padáka není špatný :D D-line má k dokonalosti ještě daleko ale mladí hráči se zpracovávají .
  Jefferson vypadá jako skvělý draft a ofenzivní zbraně působí nesmírně agresivně. Stále jsem ale názoru že v důležitých chvílích není na Kirka spoleh a na O-line

 • walther
  6. října 2020 20:30

  Clanok ako vzdy vyborny. Viem ze sa neda obsiahnut vsetko, ale o Bradym ani slovo? 5TD, niekolko peknych hodov 40+... Uz sa prestahoval do NFC, autorovi by nemuselo vadit ze hra dobre :)

 • Ježour
  6. října 2020 20:58

  Na ty jsem pěl ódy minule :-) a zase určitě budu. Brady přenáší do Tampy vítěznou kulturu. Připadalo mi to, jako kdyby hráli Patriots v jiných dresech.

 • mfr
  6. října 2020 22:02

  @Ježour ale prd velebnosti, žádná kultůra... sem potkal Tomíka v létě na Karlově mostě a říkám mu, že ho budu letos draftovat do všech fantasy lig, tak ať mi to nekurví... :-)

 • dalid
  6. října 2020 19:16

  Prosím doplniť ospravedlnenie Bills, akosi si na nás pozabudol.

 • mfr
  6. října 2020 20:08

  o vás bude psát až prohrajete, jinak mě to taky moc nebralo... tvl teď mě napadá, aby ses vlastně vůbec dočkal :-D

 • Vontae_Mack
  6. října 2020 23:41

  @mfr Pekne si napísal :)

 • odborník z gauče
  6. října 2020 19:05

  mě na tom baví, jak Eagles měli před sezonou plány, jak posílit WR corps, dát Wentzovi nějáký zbraně. Ze skupiny WR (D-Jax, Jeffery, Godwin, Reagor, Arcega-Whiteside, proč kua dropli Jeffersona, nepochopim, nikdy, nikdy) zůstalo složení Travis Fulgham, John Hightower a Greg Ward, čili borci, o kterých jste nikdy nesylšeli. Poslední jmenovaný je s kariérními 46 zachycenými nahrávkami a 400 yardy nejostřílenější veterán. Wentz hraje tužku, ale kromě Sanderse, Ertze a půlky OL má k dispozici regulérní practise squad. Wentz dopadne jako Luck, tak dlouho se bude snažit táhnout celou franchise, až nasranej a zničenej po nějolika operacích za 3 roky skončí.

 • Ježour
  6. října 2020 18:45

  Tak jsem to dokoukal. Kdyby byl včera na hřišti Cam, Patriots by supermany z Kansasu porazili. O tom jsem přesvědčený. Suprová hra obrany NE! Budiž jim ke cti, že po Newtonovi sáhli, když ho nikdo celé jaro nechtěl podepsat. Hoyer je odpaďák, to už víme v Indy dávno.

 • harykk
  6. října 2020 19:31

  tak s tím rád souhlasím Ježoure, s Camem bychom je sundali

 • EBT
  6. října 2020 20:04

  @harykk já si troufnu tvrdit, že jsme hráli přesně to málo, co Andy očekával, že bude na Patriots stačit :)

 • mfr
  6. října 2020 20:06

  škoda že se nehraje na kdyby :-) ale jinak se mi ten mač moc nelíbil, asi si někde seženu záznam Rams Giants

 • Hooper
  6. října 2020 17:17

  Technická: Když Honza Dundáček používá v TV studiu termíny jako „passová přihrávka“ nebo „puntový odkop“, proč taky zcela logicky neříká „runový běh“?
  --
  Runový běh (čteno tak, jak se to píše) říká Ondřej Horák.

 • Kurka84
  6. října 2020 19:41

  Myslím že říká runovy pokus...

 • Ježour
  6. října 2020 19:45

  Nesmysl. To Ondra určitě neříká

 • DCC
  7. října 2020 09:47

  Zkuste si to. Jak "potřebujete" něco říct, tak vám tam tyhle patvary prostě skáčí samy. Zkomolíte jméno známého hráče či trenéra, to se prostě stává/stane...

 • DCC
  6. října 2020 16:59

  Hojas Ježoure, je v tom, že nepíšeš o Broncos nějaký záměr? Touha vyhnout se neatraktivnímu fotbalu? :-) Jako když čtu tvoje dojmy a jak týmům nakládáš, tak jsem spíše rád, ale jen mě to zajímalo :-).

 • Ježour
  6. října 2020 17:27

  Mě se o těch čtvrtkách nepíše dobře. Dyť to už je pomalu týdenní historie :-) tak příště

 • DCC
  7. října 2020 09:44

  @Ježour V dosavadních čtyřech týdnech si o nás nepsal ani jednou ;). Ale jak říkám, raději snad o nás nečíst :-D.

 • OMAHA2
  7. října 2020 13:52

  @DCC Tiež to sledujem s nevôľou, rád by som si práve od Ježoura prečítal, čo on na Broncos. No ale aj ho trochu chápem, bude to pre nás zas dlhá sezóna. Od odchodu Peytona sme v diere, z ktorej sa nie a nie vyhrabať. Ešte že existujú Jets.

 • Pompey
  6. října 2020 15:51

  Tak druhý den bez "pozitiv". Od zítra se jde zas trénovat a v neděli hurá s nedraftovanýma hráčema na Bills. Bože to bude nálož :(

 • Ježour
  6. října 2020 17:26

  Nikdy nevíš ;-) těch překvapení se stane každý víkend několik.

 • Lešky4
  6. října 2020 14:53

  Vidím že si klasicky počúval Skip and Shannon :D nestačilo ako im Shannon naložil tak potom aj Skip naložil svojim milovaným Cowboys :D smial som sa luxusne

 • Lešky4
  6. října 2020 14:55

  Článok ako pravidelne TOP 👌🏻 Hlavne to zaťaženie salary capu Chicaga Mahomesom a Watsonom 😂
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Ježour
  6. října 2020 15:14

  Chudák Skip, někdy mi ho je fakt líto. "I am D-O-N-E with these Cowboys." :-D

 • KABIREX10
  6. října 2020 16:00

  Ja to mám naopak 😂 po všetkých tých blbostiach čo nakecal o Cowboys, Jordanovi atd atd. si úplne vychutnávam jeho zúfalosť. #teamshayshay

 • potkan
  6. října 2020 13:57

  najvacsi problem v obrane cards sa vola vance joseph. chlap ma more skusenosti, vie pripravit defenzivny gameplan usity na supera - lenze problem nastane ak sa jeho predpoklady nenaplnia. nie je absolutne schopny nieco pocas zapasu zmenit. a teraz nemal na co sit, kedze mccaffrey bol out a nevedel odhadnut s cim carolina vyrukuje. a tak bol na ihrisku od zaciatku do konca absolutny chaos.
  krasne to ilustruje pripad hned z prveho drivu panthers. predposledna akcia, 2nd a goal na 2y. penalty - 12 hracov v obrane. z nasledujuceho drivu dali panthers svoj prvy TD. mali to o nieco lahsie, kedze arizona pre zmenu postavila do obrany na tento drive iba 10 hracov...

 • Ježour
  6. října 2020 14:08

  Já se vždycky musím smát, když přijdou komentátoři s těma otřepanýma fráze, jak by se měl neúspěšný tým vrátit k základům a hrát ten "fundamental football". Bohužel mi to ale v posledních 2 týdnech ke Cards sedí. Vymýšlí v útoku něco světového,nějaké novum,ale přitom je v jednoduchosti krása. S Drakem a Hopkinsem to prostě musí jít. Tohle je právě možná trochu problém těch mladých college trenérů. A Murray musí samozřejmě na sobě dál pracovat. Do dobrého passera má stále ještě hodně daleko.

 • Pompey
  6. října 2020 15:49

  @Ježour Mě přijde, že skoro všichni OC letos chtějí být jak Andy Reid a dělat to bez běhů. Nějak při tom zapomněli, že za to byl Andy 20 let kritizovaný.

 • Ježour
  6. října 2020 18:30

  @Pompey o Reidovy by to bylo na hodně dlouhé povídání. Pamatuji si dobře, že z Eagles odcházel s hodně podobnou nálepkou jako O'Brien. Špatná situační rozhodnutí, špatný clock management, nesmyslné challenge apod. Jeho kariéra nabrala jiný směr až s Mahomesem. On totiž za celá ta dlouhá léta neměl nikdy k ruce TOP quarterbacka. McNabb, Michael Vick, Alex Smith ... byli všichni velmi dobří, ale ne tak skvělí.