AKTUÁLNĚ
Novinky Šráma 08.10. 20:16

NCAA TOP 10 QBs a RBs pro sezónu 2020

Quarterbacks

10. Trey Lance, North Dakota State

Kariérní čísla: Úspěšnost přihrávek 67.1 %, naházel 2 798 yardů, 28 TDs

Lence patří do skupiny druhodivizních quarterbacků, kteří nejsou obvykle v hledáčku skautů NFL týmů. Jeho jméno je poslední dobou natolik skloňované, že by byla škoda ho přehlédnout. Asi není náhoda, že nastupuje za univerzitu, kde zářil Carson Wentz.

Kdybychom měli Lance charakterizovat, je to velmi mobilní quarterback. V 16 loňských zápasech dokázal naběhat 1 100 yardů pro 14 touchdownů. Díky své výbušnosti může v něčem připomínat Justina Fieldse z Ohia State. Dalo by se říct, že mají podobné rysy. Ještě bychom Lance mohli vyzdvihnout díky přesnosti pasů a agresivitě, jakou představuje jako quarterback. Paže není rozhodně v takové kvalitě jako má například Trevor Lawrence z Clemsonu, každopádně je na úrovni nadprůměrných college quarterbacků.

Bude zajímavé sledovat, jestli se tento chlapec rozhodne po sezónu opustit školu a vydat se směr draft. Aktuálně to vypadá, že by mohl mít vysoké ambice obstát v prvním kole. Osobně bych ho raději viděl ve vyšší lize, kde by se mohl adekvátně připravit na nejvyšší level profesionálního fotbalu a nastupovat proti kvalitnějším obranám.

9. Brock Purdy, Iowa State.

Kariérní čísla: Úspěšnost přihrávek 65.9 %, naházel 6 232 yardů, 43 TDs, 16 INTs

Prvním quarterbackem z mého žebříčku je jeden z nejlepších prospektů pro nadcházející draft. Iowa State doposud neměla ve svém fotbalovém programu nadějnějšího quarterbacka, který by mohl pomýšlet na draft s výhledem pro první kolo. Purdy by se tak mohl stát prvním quarterbackem, kterému by se to mohlo podařit a být nejvýše zvoleným rozehrávačem v historii školy.

Purdy je hodnocen jako quarterback, který dokáže prakticky všechno. Má skvělé fotbalové IQ, umí stát v kapse, číst obranu a rozebírat ji. Také má dostatek atletických dovedností, které se nebojí využívat. Jeho silnou stránkou jsou pasy na krátkou a střední vzdálenost. Pokud bychom ho měl v něčem vyloženě vyzdvihnout, je to síla okamžiku. Tento quarterback umí vzít odpovědnost na vlastní bedra a táhnout ofenzívu vpřed.

Mezi hlavní nedostatky Purdyho je přesnost dlouhých pasů. Příliš často se snaží hru tlačit po zemi. Určitě má s tím, co dočinění jeho nepříliš kvalitní ofenzivní linie. Je to věc, na které bude muset zapracovat a skutečně ovládat tento aspekt hry.

8. Sam Howell, North Carolina

Kariérní čísla: Úspěšnost přihrávek 61.4 %, naházel 3 641 yardů, 38 TDs, 7 INTs

Baker Mayfield verze 2.0. Tar Heels získali před rokem do svého mužstva top hráče na té nejdůležitější pozici. Mack Brown je pro Howella ten nejlepší kouč, kterého si může ve svém rozvoji přát.

V prvním univerzitním roce se Howell dočkal zajímavých čísel a ocenění. Ročník zakončil s cenou pro nejlepšího nováčka konference ACC. Nelze si nepovšimnout, že v posledním třech utkáních se držel minimálně na 70 % kompletaci, přičemž naházel 9 touchdownů a pouze 1 interception. Pouze dva naházené touchdowny mu chybělo k magické 40.

Howell je velmi produktivním a efektivním pocket passerem, kdy dokáže míče posílat z hloubky pole. V minulém roce se mu podařilo zkompletovat 30 pasů na minimální vzdálenost 30 yardů. V této statistice byl 7. v lize. Dokonce 17 pasů nasměroval na někoho z ofenzívy na délku 40 yardů a více. V této statistice byl 5. v lize.

Velkým nedostatkem mladého quarterbacka je mobilita. Tento atribut bude muset vylepšit a dá se očekávat, že se dostane alespoň na průměrnou úroveň. Pokud udrží Howell hlavu správným směrem a minimalizuje chyby z minulé sezóny, uvidíme v jeho podání skvělý rok. K tomu mu jistě dopomůžou jeho ofenzivní cíle – wide receiveři Dazz Newsome a Dyami Brown. Oba totiž v loňském roce zachytili přes 1 000 yardů a dohromady nashromáždili 22 touchdownů.

7. Ian Book, Notre Dame

Kariérní čísla: Úspěšnost přihrávek 63.5 %, naházel 6 118 yardů, 57 TDs, 17 INTs

Na sedmou pozici jsem vybral quarterbacka z mého nejoblíbenějšímu týmu Notre Dame. Ian Book je jedním z nejzkušenějších quarterbacků v lize a bude zajímavé, jak se s tím popasuje. Své místo za centrem má jisté.

Silnou stránkou Booka je jeho mobilita, kdy se umí zavčas vyhýbat prvním nátlakům. Mechaniku hodů má přirozenou a flexibilní. Přesné pasy dokáže adresovat i ze špatného postavení. Jeho velkou výhodou je chladná hlava, kdy se zbytečně nezbavuje míčů a je tak schopný běhat do stran a ukrást pár yardů. Nebojí se testovat obranu proti man coverage.

Jako každý univerzitní hráč má i tento Kaliforňan své mouchy. Jeho šířka a síla budí otazníky. Vyhýbá se cílům na střední vzdálenost. Pasy na dlouhou vzdálenost také nejsou silnou stránkou Booka. Je typem konzervativnějšího quarterbacka.

S ohledem na příští draft není Book zdaleka tak vyhledávaným zbožím. Spíše se předpokládá, že by se mohl stát v profesionální NFL kvalitním backupem.

6. Kedon Slovis, USC

Kariérní čísla: Úspěšnost přihrávek 71.9 %, naházel 3 502 yardů, 30 TDs, 9 INTs

Šestou pozici okupuje loňská kometa Kedon Slovis z kalifornské USC. Tento mladý druhoroční quarterback stojí před velkou výzvou. Bude muset potvrdit nováčkovský rok, který ho vystřelil do pozice, kdy odsunul talentovaného J.T. Danielse na přestupní portál, kde ho získala ambiciózní Georgia. To, že Slovis dostal minulý rok tolik herního prostoru, souviselo se zraněním kolene startujícího Danielse.

Slovis byl jedním z nejpřesnějších rozehrávačů ligy. Procentuální kompletace pasů takřka 72%. Naházel 3,5 tisíce yardů, ze kterých vzešlo 30 cílů v end zóně. Pouze mnohem známější quarterbeci Joe Burrow (LSU) a Tyler Huntley (Utah) měli v loňském ročníku přesnější pasové pokusy než Slovis. I když naházel 9 interceptionů, tak je to na nováčka relativně v pořádku.

Slovis získal cenu pro nováčka pacifické konference 2019 a zcela oprávněné. Patří mezi nejnadanější házecí quarterbacky, který se spoléhá na svou ruku a efektivně pasuje do Air Raid offense. Je mu jedno, jestli chcete hrát rychle nebo do hloubky. Je mu jedno, jestli to budou jednoduché akce. Nebojí se to házet ani do střední vzdálenosti, která je častokrát zahuštěná. Slovis díky technice, mechanice hodů a přesnosti, může házet všechny typy hodů.

5. Tanner Morgan, Minnesota

Kariérní čísla: Úspěšnost přihrávek 63.6 %, naházel 4 654 yardů, 39 TDs, 13 INTs

Možná trochu překvapivě, avšak zaslouženě jsem na pátou příčku umístil Tannera Morgana z univerzity Minnesota. Golden Gophers mají za sebou skvělý rok 11-2 a Morgan jako jejich řídící jednotka, byl jejich spolehlivým distributorem a vytvářel správná rozhodnutí.

V minulé sezóně naházel Morgan přes 3 tisíce yardů pro 30 touchdownů. Čísla ukazují jasně, že se prezentuje jako pocket passer, nikoliv jako runner quarterback. Hru rukou má na vysoké úrovni, stejně jako chytrost na hřišti. Skvěle řídí schéma run-pass offense. Podle Pro Football Focus byl druhým nejlepším v hodnocení přihrávek, pokud byl na něj vyvíjen dostatečný tlak. Prvním byl vítěz Heisman Trophy a jednička NFL draftu Joe Burrow.

Pokud bychom se měli podívat na vyhlídky, které Morgan má směrem k NFL, tak ty jsou určitě velmi příznivé. Expert na draft Mel Kiper Jr. ho označil jako budoucího startinga. Ocenil především jakým způsobem se prezentuje v kapse, jeho házecí schopnosti, kdy se snaží, aby míč byl chytatelný a přesný. Je to především lídr. Nebál bych se ho označit jako quarterbacka, jehož jméno uslyšíme na jaře NFL draftu 2021 v prvních dvou dnech.

4. Kyle Trask, Florida

Kariérní čísla: Úspěšnost přihrávek 66.8 %, naházel 3 103 yardů, 26 TDs, 7 ÏNTs

Na čtvrtou pozici jsem dosadil quarterbacka z Floridské univerzity Kyle Traska. Tento zkušený pětiletý senior v loňském roce ukořistil startující pozici a ukázal zajímavý potenciál. Pro něj osobně to byla dlouhá cesta za startovní pozicí a očekávám, že si poslední rok nesmírně užije.

Statistiky prožil povedený minulý rok. Celkem dokázal zkompletovat 237 pasů z 354. Naházel takřka 3 tisíce yardů pro 25 touchdownů a 7 interceptions. Na Traskovi bych ocenil konzistenci. Čísla jasně ukazují, že byl v pasové hře efektivní. Gators pod jeho vedením prohráli pouze utkání s LSU a Georgií. Trask se v těch zápasech předvedl 567 naházenými yardy, 5 touchdowny a 1 interception. Quarterback nebyl tím důvodem, proč bažiny prohráli.

Kdybych se měl zmínit o nedostatcích, rozhodně to je jeho hra na delší vzdálenost. Má velké problémy házet míče na vnější stranu o délce více jak 20 yardů. Této hře se pokud možno i vyhýbá. V procentuální úspěšnosti na délku 20 a více yardů se nachází na hodnotě 48,5 %. Atletické možnosti má také omezené.

Pokud bychom mluvili o nadcházející sezóně, je tu hodně proměnných. Trask měl v minulém roce velký arzenál, bohužel mu před letoškem odešli hned tři starting receiveři a centr. Nadále mu však zůstal tight end Kyle Pitts, který patří mezi elitní hráče na svém postu. Předpokládám, že to bude jeho velký cíl.

Osobně si momentálně nedokážu představit, že by Trask mohl být budoucí Joe Burrow. To však neznamená, že se nemůže stát dalším Tomem Bradym.

3. Sam Ehlinger, Texas

Kariérní čísla: Úspěšnost přihrávek 63.2 %, naházel 8 870 yardů, 68 TDs, 22 INTs

Bronzovou příčku obsadil velký fanoušek a quarterback Longhorns Sam Ehlinger. Texaský rodák má před sebou sezónu plnou očekávání. Dokáže naplnit svůj potenciál a dovést své mužstvo na výsluní?

Loňská sezóna se Texasu jako celku zdaleka nepovedla. Statisticky na tom byl Ehlinger velmi dobře. Přes 3 a půl tisíce naházených yardů pro 30 touchdownů a 10 intercepions. K tomu navrch přidal 663 naběhaných yardů a doběhl 7 touchdownů. 

Ehlinger dělá každým rokem dobré pokroky, a to ve všech oblastech. Je tím typem rozehrávače, který dává svým wide receiverům každý zápas dostatek míčů. Jeho silnou stránkou jsou pasy na krátkou a střední vzdálenost. Pokud není na něj vyvíjet tlak, jen málokdy mine cíl. Odvádí skvělou práci v run-pass option hrách. Dokáže vytvářet akce a dává tím šanci svému mužstvu na výhru. Fyzicky je na tom velmi zdatně a nebojí se běhat.

Pokud bych měl zmínit jeho nedostatky, rozhodně bych měl uvést dlouhé pasy. Čím dále to musí házet, tím méně je spolehlivějším. Síla paže je plná otazníků. Má tendenci strefovat první read. Pokud jej nevyužije, buď scrambluje, nebo běží s míčem. Nemá takový field vision. Může se zdát často zaslepen. Když je pod tlakem, jeho přesnost trpí.

2. Justin Fields, Ohio State

Kariérní čísla: Úspěšnost přihrávek 67.4 %, naházel 3 601 yardů, 45 TDs, 3 INTs

Fields vstupuje do třetí univerzitní sezóny a teprve do druhé v dresu Ohia State. Tento top prospekt udělal před rokem skvělé rozhodnutí, kdy využil možnosti přejít po prvním roce z Georgie a namířil si to do dalšího top programu.

V minulém roce patřil jednoznačně k elitě ligy. Kromě toho, že zkompletoval 67 % svých pasů, naházel přes 3 200 yardů a 41 touchdownů. Jeho nejlepší devízou je minimum špatných rozhodnutí, které vyprodukovaly málo interceptions. Pouze 3x hodil míč směr do obran soupeřů. Pro Buckeyes byl Fields platný i po zemi, kde naběhal přes 400 yardů a skóroval 10 touchdownů.

Pokud bychom měli hodnotit jeho silné stránky, je to rozhodně atletika a talentovaná ruka. Pro quarterbacka, který umí využít obě herní vlastnosti a nespoléhá se jen na ruce, je komplexnost vzhledem k budoucnu profesionála určitě pozitivní bodem. Podle statistik by měl zaběhnout 40 yardů za 4.5 sekundy. Ne nadarmo byl skvěle hodnocen jako baseballista.

Fieldsovo jméno bude pravděpodobně jedno z nejvíce skloňovaných v následujím draftu NFL. Podle analytiků může být dokonce zvolen jako první mezi quarterbacky. Jediné, co mu k tomu chybí, je potvrzení výkonů z minulého roku a deklarování k draftu. Je to quarterback, který bude brán v prvním kole.

1. Trevor Lawrence, Clemson

Kariérní čísla: Úspěšnost přihrávek 65.5 %, naházel 6 945 yardů, 66 TDs, 12 INTs

Největší hvězda a pravděpodobně nejlepším quarterbackem univerzitního fotbalu je Trevor Lawrence z Clemsonu. Tohle jméno snad ani nikoho nepřekvapuje. Jeho dosavadní univerzitní kariéra čítá 30 startů a 29 vítězství.

Lawrence měl začátek loňské sezóny nemastný neslaný. U mladých quarterbacků se to občas stává. Druhá polovina sezóny mu vyšla výrazně lépe, kdy v posledních osmi zápasech naházel průměrně 266 yardů na zápas, zkompletoval průměrně 70 % svých pasů, k tomu přidal vzduchem 22 touchdownů bez jediného interceptionu a doběhl 4 touchdowny po zemi.

Kdybychom se pozastavili nad passer ratingem Lawrence, tak v první části sezóny do utkání v Louisville se dostal na hodnotu 155. Ve druhé půlce už se dostal na číslo 197. Tuhle hodnotu však srazilo Playoff, kdy byl Lawrence pouze průměrným quarterbackem.

Silnou stránkou Lawrence je neuvěřitelná ruka. Je prakticky schopný házet kterékoliv hody, ať už v kapse nebo při pohybu z ní. Skvěle si počíná v tlačení míče do end zóny. Má ideální postavu. Je dobře atleticky vybaven, nevadí mu to ani, když je pod tlakem a je skvělým režisérem run-pass option. Spojení těchto vlastností spolu s jeho chytrostí z něj dělá jednoho z nejvyhledávanějších budoucích talentů. Mluví se o něm jako o velmi pracovitém, skromném a inteligentním člověku.

Když budeme hledat slabiny, je na místě zmínit jeho občasné špatné rozhodování. Ne vždy volí ideální možnost. Napadá mě zápas v Syracuse, kde bylo jasně čitelně vidět, že bude mířit na wide receivera, který svůj minisouboj prohrával.

Hodně se také mluví o tom, že o příští jedničce draftu je rozhodnuto. Já si osobně ještě nemyslím, že by bylo definitivně jasno. Lawrence měl velké problémy z konzistencí. Na srovnání s Peyton Manningem či Andrew Luckem je pořád hodně brzo. Pokud Justin Fields zopakuje loňský rok, nebál bych se o něm mluvit jako o hlavním konkurentovi.

Runningbacks

10. Journey Brown, Penn State

Saquon Barkley je pryč. Miles Sanders je pryč. Další z řady je Journey Brown. Pokud někdo má v příštím roce excelovat a uchvacovat konferenci Big Ten, jistě své oči vrhejte do kádru Nittany Lions. Brown ve svém druhém herním roce předváděl slušné výkony, kdy zaznamenal v pěti utkání více jak 100 naběhaných yardů. Především v jejím závěru měl na hru svého mužstva obrovský vliv a nepochybně mu předvídám v příští roce velký krok vpřed. V konferenci Big Ten není po Sermonovi lepší running back.

9. Javian Hawkins, Louisville

Kardinálové mají konečně ve své sestavě skvělého běžce. Ne, že by to bylo tak dávno, kdy se po hřišti proháněl quarterback Lamar Jackson, přesto ryze čistokrevný running back, který by naběhal více jak 1 000 yardů za sezónu, jim chyběl od sezóny 2010. To v dresu kardinálů ještě exceloval Bilal Powell. Hawkins vyniká skvělou rychlostí, která na 40 yardech dosahuje přibližné hodnoty 4,37 sekund. Pokud není kontaktován na line of scrimmage, patří mezi nejlépe hodnocené running backy v lize.

8. Max Borghi, Washington State

Odchod hlavní kouče Mika Leache do Mississippi State je pro Borghiho výhra. Jeho air offense dávala nadějnému hráči pramálo míčů, aby vynikal jako čistý running back. Přes všechny možnosti se Borghi prezentoval v posledních dvou letech skvěle, kdy dokázal vyprodukovat 1 183 yardů po zemi (817 yardů loni) pro 19 touchdownů a 971 yardů vzduchem pro 9 touchdownů. Jsem opravdu zvědav, jakým fotbalem se budou Cougars prezentovat a jakou role bude pro fyzicky připraveného Borghiho.

7. Kennedy Brooks, Oklahoma

Pokud má nějaký hráč v backfieldu udělat v nadcházejícím roce obrovský výkonnostní skok, jistě to bude Kennedy Brooks z univerzity Oklahoma. Za poslední dva roky pokaždé naběhal přes 1 000 yardů, přičemž průměrně získal po kontaktu 4,8 yardů – nejvíce v lize. Při tak velké konkurenci u Sooners je to nevídané číslo. V příštím roce se dá očekávat, že po odchodu Sermona do Ohia State, bude Brooks jasným lídrem běhů a atakuje hranici 2 000 yardů.

6. Jaret Patterson, Buffalo

Jeden z nejlepších běžců v lize, který hraje za podprůměrnou univerzitu Buffalo, naběhal v loňském roce skvělých 1 799 yardů (z toho 961 yardů získal po kontaktu). Tato statistika ho zařadila na 5. místo v lize celkově. Skvěle produktivní running back má velkou šanci překonávat zaprášené rekordy školy. Pokud v sezóně 2020 naběhá více jak 1 272 yardů, stane se rekordmanem v počtu naběhaných yardů. Přestože jeho rychlost a výbušnost není na velké úrovni, jeho hlavní dovedností je hledat skulinky a vyhýbat se tacklům, ze kterých by už neunikl.

5. Kenny Gainwell, Memphis

V univerzitním fotbale není spousta running backů, kteří by dokázali plnohodnotně nastupovat na obou pozicích a mít obrovský faktor pro tým. Kenneth Gainwell se v prvním hracím roce natolik osmělil, že ho kouč Mike Norvell využíval v obou ofenzivních směrech. Skvěle atleticky připravený Gainwell naběhal 1 459 yardů, zachytil 610 yardů a dohromady nastřádal 16 touchdownů. Zajímavý prospekt, který má potenciál se dostat brzkých kol draftu 2022-23.

4. Trey Sermon, Ohio State

Ohio State získalo do svého týmu velkou posilu. Trey Sermon přichází z Oklahomy, kde byl startovním running backem. V loňském roce průměrně naběhal 7.1 yardů na akci, přičemž ho celou sezónu limitovala zranění. Do hry Sooners se aktivně podílel pouze v 62 snapech, ve kterých naběhal 375 yardů a zachytil 71 yardů. Je to určitě produktivní typ running backa a pokud bude zdravotně v pořádku, má Buckeyes co dát a přiblížit se k výkonům J.K. Dobbinse. 

3. Najee Harris, Alabama

Harris patří jednoznačně mezi elitní hráče v backfieldu. Jeho návrat do Toscaloosy pro seniorský rok, je rozhodně skvělá volba. Jen těžko by se v NFL draftu dostal před jména jako Jonathan Taylor, Zack Moss a tehdy ještě jasný adept na draft Travis Ettiene, který se nakonec ještě do Clemsonu vrací. Harris v loňském roce běhal za jednou z Top 5 run-blocking linií. Dokázal získat první down či touchdown ve 40 % snapech, což ho zařadilo na druhé místo. Své dovednosti předváděl i v pasové hře, kdy zachytil 17 míčů pro 304 yardů a skóroval 7 touchdownů.

2. Chuba Hubbard, Oklahoma State

Kanadský rodák naběhal během loňské sezóny 2 094 yardů, což ho zařadilo na první místo v naběhaných yardech. Kromě toho dokázal nastřádat více jak 1 300 yardů po kontaktu a v 15 případech dokázal získat 30 a více yardů, což dokázala jenom pětice running backů v zemi. Jeho velké přednosti jsou čtení hry a trpělivost, kdy si počká na otevřenou skulinu a poté bleskurychle udeří. Přestože byl mnohými predikován jako hráč pro první dvě kola NFL draftu 2020, rozhodl se pokračovat ještě jeden rok na univerzitě, aby zvýšil svou cenu na maximum.

1. Travis Etienne, Clemson

Překvapivě se v mém žebříčku objevuje jméno hráče, který by tu jistě už dávno neměl být. Travis Etienne v lednu oznámil, že se vrací pro poslední seniorský rok na školu, a to zvedlo vlnu překvapení odborné veřejnosti. Etienne byl brán jako jeden z top 10 hráčů pro NFL draft 2020. Doposud překonal všechny nejdůležitější rekordy Clemsonu, stejně už tak získal národní titul. V poslední dvou letech měl obrovský vliv na ofenzívu Tigers. Pokaždé překonal hranici 1 600 naběhaných yardů a k tomu se produktivně zapsal 43 běhovými touchdowny. Oproti druhému roku měl větší vliv v pasové hře, kdy zachytil 432 yardů pro 4 touchdowny. Kouč Dabo Swinney tak získává zkušeného a rozdílového hráče, který bude jistě útočit pro Heisman Trophy. Svou smrtící rychlostí, elitní flexibilitou a sílou v pasové protekci je hráčem, kterého by si ve svém týmu každý kouč přál.

 


Sdílejte na sociálních sítích

Šráma

NOTRE DAME FOOTBALL

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Vontae_Mack
  9. října 2020 12:28

  Šráma zaujímavé, ako máš nízko Lanca. Napr. Tankathon ho má dlhodobo ako tretieho QB na draft a ráta s ním do top 10.

 • Mi.Tch
  9. října 2020 14:14

  Řekl bych, že je to proto, že Šráma má žebříček včetně underclassmenů (freshmenů a sophomorů), kteří ještě nejdou na draft. Kdežto v žebříčcích, o kterých mluvíš ty je to osekané jen na hráče co na draft jdou. Další věc, je že Šrámův žebříček vznikal před sezónou, kdy se ještě věřilo Purdymu a Howellovi, kteří zatím nic moc nepředvádí a Purdy shořel hned v prvním zápase. Další faktor je, že třeba Ehlinger byl docela hypovanej na Hesiman trophy, ale v těch college žebříčcích se moc nezohledňuje míra talentu pro NFL, ale spíš pořád víc potenciál zazářit poslední rok na koleji. Lance bude asi víc RAW talent, ale prostě hraje na FCS univerzitě - tudíž na žebříčku všech college QBs bude trochu víc podceňovaný. Kdežto u skautů to bud jinak.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Šráma
  9. října 2020 15:28

  @Mi.Tch původně sem začal psát žebříček v březnu. Navíc hrozně blbě se Lance hodnotí. Nerad tam strkám ty druhodivizní playery.

 • DCC
  9. října 2020 10:09

  Jak by se dali srovnat Lawrence s Burrowem?

 • Šráma
  9. října 2020 10:49

  Hlavní srovnání je v tom, že Burrow se ke své pozici vypracoval a exceloval až v 5. roce. Zatímco Lawrence je talent už od střední školy a hlavně rozenej vítěz. On prohrál celkově ve své kariéře pouze 2 utkání ze 74 utkání! Ten kluk není zvyklej prohrávat. Bylo by super, kdyby Lawrence zamířil do AFC a mohli se utkávat. Mohla by to bejt velká rivalita. Aktuálně zastávám názor, že Burrow umí házet všechny těžké hody, zatímco Lawrence je v tomhle trochu skromnější, což není na škodu.

 • Vontae_Mack
  9. října 2020 12:27

  @Šráma Nestraš, Lawrenca v AFC nechceme :) Za posledné roky pribudli do AFC Mahomes, Watson, Jackson, Allen, Mayfield, Burrow, Herbert, Tua, Lock a Darnold (poslední štyria ešte s otáznikmi rôzneho druhu).

  Do NFC oproti tomu prišiel v podstate len Murray, lebo Trubiskyho asi nerátame a Jones tiež nevyzerá ako FQB zatiaľ.

  Takže je to riadne nevyrovnané, už nám chýbajú len Lawrence a Fields :) Aj keď teda bude naozaj zázrak, aj Jets neskončia s top3 pickom, takže sa tomu obávam nevyhneme. Verme, že Giants zabojujú :)

  EDIT: Teda samozrejme ešte pribudli aj iní borci (Love, Eason, Hurst), ktorí môžu miešať karty, ale zatiaľ nie je jasné kedy dostanú šancu.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • DCC
  9. října 2020 09:02

  Travis Ettiene je "hustej". Dokáže se vymotat z neskutečných situací. Moc se mi líbí a přál bych mu flek za kvalitní OL - ne jako chudák Barkley v NYG. A snad to nebude v AFC West :-).

 • DCC
  9. října 2020 08:58

  Jak si zatím vede FIelds?

 • Mi.Tch
  9. října 2020 09:16

  Zatim trenuje. Big ten startuje az za par dni

 • Mi.Tch
  8. října 2020 23:59

  Já bych doplnil mezi quaterbacky Jaydena Danielse z Arizony State Sun Devils a DEriqa Kinga z Miami Hurricanes. Mezi running backy našeho C.J. Verdella a po dosavadních výkonech i Breece Halla z Iowa State Cyclones.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Šráma
  9. října 2020 00:57

  Já Danielse vyřadil. Původně byl 9. 🙂 Verdall se mi vešel do 15., ale bylo to těžký. Ten výběr RBs je pestřejší a od 4. vejš je hodně podobně kvalitních.

 • Šráma
  8. října 2020 23:29

  Running beci Gainwelle, Petterson a Brooks letos nehrají. Pokud se vám zdají výkony některých v letošním roce mdlé, tak se omlouvám. Ranking vznikl před sezónou. 🙂