AKTUÁLNĚ
Novinky Pompey 09.10. 10:15

Co se nepovedlo – Week 4

V každém kole se něco nepovede, někdo je za hlupáka další zase za smolaře.

ZÁPAS GIANTS@RAMS

Byl to sice nečekaně dramatický, ale jinak oku nepříliš lahodící zápas. Ofenzivní koordinátoři nám totiž patrně žili v domnění, že si za jejich tým přišel zaházet Patrick Mahomes a tak se toho snažili stůj co stůj využít rezignací na běhovou hru. Rams (poměr 38xQB:19xRB) sice běh opravdu příliš nevycházel, jenže v zápase kde ani jednou neprohráváte, by se přeci běhová hra jen tak opouštět neměla. McVay, který se po pohře s Bills omluvil za svůj coaching. By nám mohl tentokrát prozradit jak chce hrát jeho oblíbené PA bez běhů, to je tak trochu záhada. Na druhé straně calling Giants (47xQB:19xRB), kterým relativně běh šel, je už jednoduše ve vyrovnaném utkání naprosto nepochopitelný. Jestliže v New Yorku netuší proč nedávají touchdowny, pak by problém měli hledat právě tady. Útoky na obou stranách to v tomto utkání až příliš usnadnily obranám. Proto z toho vznikl tenhle paskvil, z kterého bolely oči.

DALLAS COWBOYS

Každoročně vysoce přehypovaný Dallas, zase tvrdě narazil na realitu. A to s aktuálně mnohem lépe vedeným týmem Browns. Král garbage time, jenž má letos větší cap hit než Russell Wilson, opět nedokázal svůj tým dovést k vítězství. Pravda kdo by to s aktuální obranou Cowboys dokázal. Jestli se tedy těm stojícím kuželům bez špetky bojovnosti, dá vůbec říkat obrana. Díky extrémě slabé divizi, je Dallas stále favoritem na postup do playoff. Netuším, jaký přínos by takové one and out vlastně pro Cowboys mělo. Jerry Jones má opravdu o čem přemýšlet: QB bez smlouvy, DC co by neměl dělat DC, pravděpodobně špatná volba HC. Cesta vzhůru nebude pro Kovboje vůbec jednoduchá.

NEW YORK JETS

Detroit Lions 2008 a Cleveland Browns 2017 už začínají dělat v síni hanby místo pro dalšího člena, který dokráčí „k perfektní bilanci“ 0-16. Adam Gase a spol prošvihli v posledním weeku jedinečnou šanci na vítězství v podobě zdecimovaného týmu Denver Broncos na. Což vzhledem k opravdu těžkému rozpisu zápasů a s přihlédnutím k naprosto tragickým výkonům, povede patrně neodvratně k sezóně bez jediného vítězství. Ovšem na druhou stranu Jets připravili naprosto luxusní pozici pro nového HC, který po sezóně přijde. Spousta draft picků a QB Trevor Lawrence k tomu. Navíc dostane čas a klid na budování týmu. Minimálně dvě sezóny po něm nebude chtít playoff. Prostě job snů. Někdy je holt asi třeba padnout až na samé dno.

RYAN FITZPATRICK A COACHING STAFF DOLPHINS

K základní definici starting QB v NFL patří vyrovnanost. Bez vyrovnanosti nebudou přibývat vítězství a už vůbec ne šance na playoff. Absence takového starting QB u Dolphins, byla tento week hlavním problémem a je to velká škoda. Obrana totiž dokázala celkem držet Wilsona na uzdě. Jenže co je to platné, když svěříte vašemu podprůměrnému QB 51x šišku a ten hodí „neuvěřitelných“ 0 touchdownů. Nad tím si člověk skoro hlavu ukroutí. V takových momentech by se měl vždy zjevit duch Buddy Ryana a proplesknout ofenzivního koordinátora, jako to v roce 1993 z pozice DC sám udělal. V tomto zápase rozhodně mělo Miami na to i s tím handicapemem na QB šanci vyhrát. Naložilo s tím však velmi macešsky. A v trenéři Miami by si z toho měli pomalu brát ponaučení, protože příští sezónu už jim nikdo nic neodpustí a bez výher se budou pakovat směr pracovní úřad. A ten co přijde po nich slízne smetanu.

BILL O’BRIAN

A je tu první vyhozený HC letošního roku. A není to ani tak kvůli bilanci 0-4, jako spíš že ztratil kabinu a seděl na dvou, třech židlích. V šesti sezónách dovedl Texans čtyřikrát do playoff. To statisticky určitě není špatné. Ovšem když se podíváte na hráče, které měl k dispozici, taki to tak trochu připomíná Norva Turnera u Chargers. Ten tým měl prostě navíc, na mnohem víc. Zatímco pozice u Jets bude bingo pro uchazeče o post HC, u Texans je situace právě opačná. Solidní, ale přeplacený QB, bez draft picků, se stárnoucím talentem a zamořeným salary capem. Takhle rozložený tým, s omezenými zdroji na slepení a ambicemi není ideální místo pro nového HC. Přesto všechno, můžeme O’Brianovi předat pomyslné žezlo nejlepšího Bellichickova asistenta na postu HC. A je celkem smutné, že tato legie neúspěšných asistentů se skoro každý rok rozrůstá. Nepoučení generální manažeři stále hledají zlato na místě, kde je pouze jeden diamant a zbytek nic než uhlí.Sdílejte na sociálních sítích

Pompey

Fanoušek Titans od roku 2000 :)

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • PaHoHaska
  9. října 2020 23:01

  >> Nepoučení generální manažeři stále hledají zlato na místě, kde je pouze jeden diamant a zbytek nic než uhlí ...
  :-) skvela formulace, fakt hodne pobavila :-) :-)

 • odborník z gauče
  9. října 2020 20:01

  https://m.facebook.com/MEMES.of.the.NFL/photos/a.591943334185692/3778198658893461/?type=3&source=48

  Nick 😀😀

 • Vizionár
  9. října 2020 18:15

  Dobrý článok, dík

 • Ježour
  9. října 2020 14:57

  Pomoey moc dobrý. Ale nevyčítej mi, že nepíšu o Titans, když o nich sám nepíšeš. A zrovna tak pěkná rubrika "Co se nepovedlo", to by se k nim hodilo :-D

 • Pompey
  9. října 2020 16:15

  Třeba o Colts bych rád psal, bohužel to nejde :(

 • Ježour
  9. října 2020 16:29

  @Pompey :-D