AKTUÁLNĚ
Novinky Šráma 10.10. 14:35

NCAA Preview - Week 6

V sobotu nás čeká solidní nálož utkání. Pravděpodobně ten nejsledovanějším bude tradiční Red River Showdown, který se odehraje na Cotton Bowl Stadium v Dallasu. Do hry se dostanou po dvou vynucených víkendech hráči Notre Dame. Zajímavá bitva se odehraje v Death Valley, kam přijede Miami. Vyhrocený trenérský souboj by se měl konat v Oxfordu v Mississippi. Máme se jednoduše opět na co těšit.

Družina Jimbo Fishera přivítá ve třetím hracím týdnu konference SEC rozjetou mašinu z Floridy. Duo Kyle Trask a Kyle Pitts mají v plánu pokračovat v úchvatných výkonech a pro domácí to bude utkání pravdy. Texas A&M začali sezónu s bilancí 1-1, kdy si nejdříve utrápeně poradili s průměrným Vanderbiltem a poté očekávaně narazili v Alabamě. Tohle je utkání, ve kterém se ukáže, jak velký pokrok mužstvo Aggies pod Fisherem udělal. Aggies nejsou v lehké situaci a dostat nálož od Gators může jejich smělé ambice patřit konečně ke konkurenceschopným v jejich konference. To je důvod, proč do Colleg Station zamířil Jimbo. Hosté přiváží skvělou ofenzívu, kterou bude těžké zastavit. Trask a Pitts předvádí ofenzivní galapředstavení a v sobotu potvrdí tvůj potenciál. Průměrná obrana Floridy proti průměrné ofenzívě A&M nebude mít tolik problémů.

Další duel dvou nasazených mužstev v AL Poll se odehraje na Kenan Memorial Stadium. Neporažená North Carolina přivítá neporaženou Virginii Tech. Domácí nejsou překvapivě zdaleka takovými favority, jak bychom je před sezónou predikovali. Tar Heels vypadají skvěle na papíře, ale v praxi a západech to drhne. Quarterback Sam Howell nepředvádí tolik očekávané výkony, kterými by ofenzívu odděloval z průměru do top úrovně. Rozhodně není příjemné, že se v posledním utkání dostal hned čtyřikrát na zem a vyprodukoval jeden fumble. Ofenzíva je zklamání, ale pořád je čas na nápravu. Technici z Virginie přijíždí optimisticky. Skvěle fungující běhová hra (3. v lize) je jejich největší zbraní a bude zajímavé sledovat, jak se s tím vypořádá dosud nejlepší běhová obrana ligy. Tar Heels povolili soupeřům pouze 54 yardů na zápas.

Rozjetá Georgia hostí v sobotu od 21:30 Tennessee a zase nás čeká souboj neporažených. Buldoci můžou být zatím spokojeni. Ve dvou utkáních předvedli solidní výkony a vypadá to, že našli svého nového quarterbacka. Stetson Bennett zatím podává stabilní výkony a kouč Kirby Smart nemá důvod něco měnit. Běhová hra je v režii Zamir Whita skvělá. Obrana povolila soupeřům ve dvou utkání pouze jeden touchdown a všechno je zalité sluncem. Zatím! Tennessee rozjelo sezónu nad očekávání dobře a sobota bude jejich opravdovým testem. Quarterback Jarrett Guarantano dobře režíruje ofenzívu a nedopouští se výrazných chyb. Běhová hra je opřená o dvojici Ty Chandler a Eric Gray. Favoritem jsou bezpochyby domácí a měli by bez větších problémů vyhrát.

Vyhlídky na neporaženou sezónu mají na univerzitě Brigham Young. Místní Cougars jsou zatím 3-0 a letošní rozvrh jim hraje do karet. V sobotu narazí na UTSA, která to má 3-1. Doposud hraje v BYU skvěle quarterback Zach Wilson, který naházel už 949 yardů pro 6 touchdownů a jednu interception. Jeho dosavadní úspěšnost hozených přihrávek je 83,3 %. Vydrží mu tohle vysoký číslo? V běhové hře se může opřít o running backy Tyler Allgeiera a Lopini Katoa. Doposud nashromáždili 454 yardů pro 5 touchdownů a nepochybuji o tom, že své herní dovednosti budou nadále uplatňovat. Tohle mužstvo může být další UCF.

Auburn čeká střetnutí s Arkansasem a na první pohled to nebude jednoduché utkání. Žiletky v posledním zápase porazili Mississippi State a jejich jednotýdenní hype tím definitivně vymazali. Quarterback Feleipe Franks odehrál slušné utkání a táhl Arkansas k výhře dvě touchdowny. Stejně tak obrana totálně vymazala Air Offense kouče Mike Leache. Tigers nečeká vůbec jednoduché utkání. Minulý týden utrpěli těžkou porážku na Sanford Stadium v Georgii a ani předvedená hra nestála za nic. Quarterback Bo Nix se snažil, jak mohl, ale nevyprodukoval víc než 177 naházených yardů a jednu interception. Běhová hra Auburnu byla s prominutím trapná a ukazuje to na jejich slabinu. Pokud budou chtít domácí zvítězit, musí se zlepšit ve všech ohledech.

Clemson Tigers ve svém čtvrtém zápase narazí na těžkého soupeře z Miami. Hurikáni se projevují skvělou hrou opřenou o quarterbacka D’Eriq Kinga. Svou dobrou běhovou hrou dokáže zahrozit po zemi, což může být v sobotu pro Clemson problém. Je těžce předvídatelný. I proto může Miami směle střádat plány, aby jejich neporažená bilance nadále zůstala na nule. Není horší soupeř než Clemson s quarterbackem Trevor Lawrencem. Ten je dosud naprosto suverénní a předvádí výkony hodné jedničky nadcházejícího draftu NFL. Ve třech utkáních dohromady naházel 848 yardů pro 7 touchdownů a žádnou interception. Jeho QB rating se pohybuje na čísle 90.1. Takového hráče proti sobě nechcete mít. Ofenzíva však netěží jen z něho. Jeden z top 3 nejlepších running backů ligy Travis Etienne také prožívá slušný začátek soutěže. Ve třech utkáních naběhal 243 yardů pro dva touchdowny a kdyby jej ofenzíva více používala, tak se čísla o další stovku yardů ještě určitě zvýší. Tohle utkání se vyplatí sledovat.

Notre Dame se po dvou vynucených volných víkendech vrací do kolotoče NCAA. Čínský virus přetrhal plány na utkání ve Wake Forest, ale zdá se, že by mělo být už vše v pořádku. Soupeřem Irů bude letos opět špatná Florida State, které vůbec nepředvádí adekvátní výkony tak velkého fotbalového programu. Sice v posledním utkání vyhráli s Jacksonville State, ale to byl soupeř z druhé divize. Kouč Mike Norvell bude mít ještě hodně práce a v sobotu to na Notre Dame Stadium pro domácí vypadá jako jednoznačná záležitost.

Poslední utkání šestého hracího týdne je duel loňských šampiónů z LSU, který přivítají Missouri. Vše nasvědčuje tomu, že se Tigers opět zvedají, a i přes úvodní prohru proti Mississippi State nechtějí sezónu odevzdat. Na hřišti Vanderbiltu opět vypadali jako v loňském roce = dominantně. Quarterback Myles Brennan naházel 337 yardů pro 4 touchdowny a byl jednoznačně hlavní strůjcem pohodlné výhry 41-7. Ve skvělé formě se nachází i wide receiver Terrace Marshall Jr., který letos z deseti zachycených míčů nastřádal 189 yardů pro 4 touchdowny. Pokud obrana bude fungovat, tak se tohle mužstvo i přes nespočet odchodů se sezónou vypořádá z grácií. Missouri si pojede bohužel pro třetí porážku. Nemají nic, čím by zápas v Baton Rouge mohli vyhrát.

Nejzajímavější zápas: Oklahoma vs. Texas

Tradiční Red River Showdown nemá favorita. Oba programy mají v letošním roce solidní problémy. Zatímco Texas si připsal dvě výhry a jednu porážku, Oklahoma má naopak bilanci opačnou. Texas prohrál domácí utkání s TCU pouze o dva body 33-31, Sooners utrpěli druhou porážku v řadě na hřišti Iowa State. Pro mužstvo Lincoln Rileyho to byla první porážka s Cyclones od roku 1960 a navíc to bylo poprvé od roku 1999, kdy si připsalo mužstvo Oklahomy dvě ztráty v řadě.

V prekérní situaci je pravděpodobně o trochu více mužstvo Lincoln Rileyho. Na pozici quarterbacka má nováčka Spencer Rattlera, který střídá brilantní výkony se slabšími. Velkou slabinou Oklahomy se nezdá ani tak obrana, jako běhová hra. Průměrně totiž dokáže nastřádat 122 yardů za zápas, což je řadí na 57. místo ze 74 mužstev v lize. To můžete mít v týmu skvělého rozehrávače, který průměrně nahází 390 yardů za zápas a stejně je vám to k ničemu.

Obrana Oklahomy není tragická, ale spíše průměrná. Dokonce běhová hra je ještě na horší úrovni. Vše je v rukách mladého quarterbacka. Prohra s Kansas State byla souhra okolností ve 4. čtvrtině, kdy přišel totální kolaps a ani quarterback Spencer Rattler tomu v posledním drivu utkání svým podhozeným interceptionem příliš nepomohl. V minulém utkání toho Sooners moc nenaběhali, kdy se jim podařilo vytřískat pouze 114 yardů, zatímco domácí Breece Hall naběhal 139 yardů pro dva touchdowny. Stejně jako s Wildcats i tady skončil rozhodující drive hozeným interceptionem Rattlera.

To Texas se také probírá s trochou nečekané prohry. Mužstvo Tom Hermana mělo velké ambice na zisk třetí výhry v řadě, to by však nesměl přijít fumble jednu yardu před end zónou, který definitivně rozhodl o výhře hostí. Keoantay Ingram si tento moment bude pravděpodobně pamatovat celý život. Longhorns měli namále už v předchozím utkání v Texas Tech, kdy výhru zachraňovali v prodloužení. Štěstěna jim ukázala tentokrát druhou minci.

Utkání, které nemá v mých očích favorita a je vůbec těžké předvídat kdo vyhraje, nesmí Oklahoma zaváhat. V případě Texasu se ještě nejedná o poslední knockout. Konference Big 12 bude vyrovnaná až do posledních kol.    

Kde může dojít k překvapení: Kiffin - Saban

Pardon. Ole Miss vs. Alabama. Zápas dvou znesvářených koučů. Lane Kiffin byl ofenzivním koordinátorem Alabamy v letech 2014-16, během které s Crimson Tide vyhrál 39 utkání. A i když v jeho poslední sezóně pod křídly Nicka Sabana vypadala ofenzíva výborně a mužstvo se dostalo do Championship Game, Kiffin byl na finále nahrazen Steve Sarkisianem. Není veřejným tajemstvím, že Kiffin a Saban mají velká ega a pokud neposloucháte svého nadřízeného, můžete očekávat tvrdý trest. Kiffin se po padáku postupně vypracoval k vysněné práci v týmu konference SEC a po třech letech v roli hlavního trenéra Florida Atlantic se upsal Ole Miss.

Rebels začali sezónu pozitivními výkony. V prvním utkání narazili na skvělou ofenzívu Floridy, kde řádilo duo Kyle Trask a Kyle Pitts. V minulém víkendu však vybojovali výhru v prodloužení na hřišti Kentucky, kde se museli vypořádat se skvělou běhovou ofenzívou Wildcats. Ole Miss mají ještě v obraně nevychytané mouchy, ale postupně prochází vývojem. Za to ofenzíva vypadá slibně. Quarterback Matt Corral doslova táhne mužstvo za výhrou a řekl bych, že on je hlavním středobodem úspěchu. Je mu totiž jedno, jestli musí házet nebo běhat. Nemá konkrétní cíl. Ve dvou utkáních našel celkem devět různých cílů, ve kterých vyprodukoval 715 yardů pro 7 touchdownů a jednu interception. To vše v úspěšnosti 76,7 % přihrávek.

Soupeř z Alabamy je však soupeřem s velkým S. Crimson Tide vypadají i po odchodu quarterbacka Tui Tagovailoa v pohodě. Další chlap za centrem Mac Jones hraje zatím velmi zodpovědně a nedopouští se žádných výrazných chyb. Běhová hra je podpořena především Najee Harrisem, který už má na kontě 5 touchdownů. Své pasy rozděluje Jones na několik cílů. Především trojice Jaylen Waddle, John Metchie III a DeVonta Smith už získala dohromady 651 yardů pro 6 touchdownů. Obrana funguje také na jedničku. Linebacker Dylan Moses se po vážném zranění kolene postupně zlepšuje a spolu s Christian Harrisem jsou nepropustnou dvojkou. O jejich výhře na Vaught-Hemingway Stadium není příliš pochybností.

Koho sledovat: K.J. Costello (Mississippi State)

Costellova záře jako by už nesvítila. Po jeho druhém představení se vše zbortilo. Porazit šampióny z LSU se zdálo snadnější než porazit Arkansas. V minulém utkání se naplno projevila neschopnost využívat běhovou hru. Po zranění running backa Kylin Hilla chyběl hlavní distributor běhů. Nebylo nic, čím by se Arkansaský čuňata dala překvapit. Costello sice naházel slušných 313 yardů, ale na jeho stock downu se bohužel podepsaly i tři interceptiony. Air Offense kouče Mike Leache přináší svá rizika, která se v sobotu projevila. Jsem zvědav, jak se mužstvo buldoků vypořádá s minulou porážkou a jakým představením to bude. Costello není Trask ani Burrow, ale proti Kentucky by mohl naházet 350+ yardů.   

Zápasy Week 6

Houston – Tulane (odehráno)

Georgia Tech – Louisville

Texas A&M – Florida

North Carolina – Virginia Tech

Oklahoma – Texas

Louisiana – Coastal Carolina

Liberty – UL Monroe

Virginia – NC State

Vanderbilt – South Carolina

Syracuse – Duke

Army – The Citadel

Georgia – Tennessee

BYU – UTSA

Iowa State – Texas Tech

Arkansas State – Central Arkansas

Troy – Texas State

Auburn – Arkansas

Boston College – Pittsburgh

TCU – Kansas State

Florida International – Middle Tennessee

Southern Mississippi – Florida Atlantic

Ole Miss – Alabama

Navy – Temple

South Florida – East Carolina

Clemson – Miami

Notre Dame – Florida State

Louisiana Tech – UTEP

Western Kentucky – Marshall

Kentucky – Mississippi State

North Texas – Charlotte

LSU - Missouri

 

Sdílejte na sociálních sítích

Šráma

NOTRE DAME FOOTBALL

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • DCC
  11. října 2020 09:47

  Co říkáte na zápas Alabamy?

 • Mi.Tch
  11. října 2020 11:17

  Krásnej zápas. Kiffin šel do Sabana agresivně, ale to se jim taky stalo osudným, ten onside kick za stavu 42:42 byl navíc, ale i kdyby to neudělal tak by Bama vyhrála tak jako tak. Harris byl na obranu domácích prostě moc. Když chceš vyhrát shootout a máš potentní útok musí ti pomoct obrana což v případě Rebels prostě nebylo.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Šráma
  11. října 2020 16:42

  @Mi.Tch Ale i tak se mi ten přístup líbí. Od Rebels nikdo nic nečeká. Je to první rok pod Kiffinem a pokud se jim bude dařit proti týmům jako je Kentucky, Vanderbilt, Arkansas a South Carolina, tak to je ta cesta, kudy se budou ubírat a zlepšovat se. Ta offense je v pohodě, jen se musí obklopit talentovanější obranou, což logicky nemůže mít, když si ty lidi nabíral ještě předchozí kouč.

 • Mi.Tch
  10. října 2020 21:37

  SEC Chaos

 • Šráma
  10. října 2020 22:29

  LSU defense = TRAGEDY!!!

 • Mi.Tch
  10. října 2020 20:08

  Red River Showdown by se měla přejmenovat na Red River Smackdown. Je to tedy plácaná neuvěřitelná.
  Rattler benchnutý v druhé čtvrtině po interceptionu a fumblu. V první půlce tři fumbly, jedno íčko a zblokovaný punt...
  Update: Do druhé půlky Rattler nastoupil.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Šráma
  10. října 2020 22:28

  Jako my co jsme měli v tipovačce Oklahomu solidně trneme. Takhle to zmrvit.

 • Šráma
  10. října 2020 22:39

  @Šráma Red River Showdown dneska nekončí. Budu na to koukat skoro 5 hodin. :D Jdeme na 4 prodloužení :D

 • Mi.Tch
  10. října 2020 22:46

  @Šráma Texas třetí zápas po sobě come from behind...Myslím, že ale ani dneska to nedotáhnou
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Šráma
  10. října 2020 22:48

  @Mi.Tch OU asi vyhraje. A nebo je Sam bůh?

 • Mi.Tch
  10. října 2020 22:50

  @Šráma Strašnej zápas :D

 • Mi.Tch
  10. října 2020 22:51

  @Šráma No právě, že není. Do toho come from behind se dostali hlavně kvůli němu. Pak zabral - je clutch, ale dneska byl vzduchem strašnej a ten poslední INT to jen potvrdil

 • Šráma
  10. října 2020 22:52

  @Mi.Tch Myslím si, že Texas si štěstí vybrali v Texas Tech. Tohle by už bylo moc. :-)

 • DCC
  10. října 2020 19:01

  Poprosím jen tročku doplnit "formátování". Pomohlo by, kdyby byl před každým odstavcem ten konkrétní zápas o kteérm je pak odstavec.
  Já si o NCAA velmi rád přečtu, ale je toho strašně moc a mám v tom bordel. Kdyby se hend před první odstavec hodilo Texas A&M - Florida, tka to není o moc víc práce.

  Teoreticky by bylo ještě super, kdyby nestálo moc práce k daným utkáním hodit i čas. Ale není to nutny. Mrknu na livesport a tam časy vidím, ale už to zase musím srovnávat s těma doporučeníma.

  Jinak palec nahoru, protože sám píšu a mám představu kolik času to stojí i když části třeba jen člověk překládá.

 • Šráma
  10. října 2020 19:33

  Okey. Zkusím to vylepšit.

 • Mi.Tch
  10. října 2020 17:52

  Krásné preview. Jen doplním. Odehrán už je i zápas Georgia Tech - Louisville a Kiffin v SEC už trénoval, když v roce 2009 vedl Tennessee odkud pak po jednom roce odešel do USC.

 • Šráma
  10. října 2020 18:07

  Blbě sem to formuloval. Samozřejmě v Tennessee nebyl moc úspěšný. 🤷‍♂️

 • DCC
  10. října 2020 17:14

  Na sport TV dávají ten Clemson.