AKTUÁLNĚ
Novinky Ondra Horák 13.10. 13:17

7. Kolo: Gladiators nedali oslabeným Steelers šanci. Patriots odložili kvůli koronaviru i druhý zápas

Šlágrem předposledního kola Paddock ligy byl zápas Ostravy Steelers proti Vysočině Gladiators. Oba týmy se totiž proti sobě představí i v semifinále. Značně oslabená sestava Steelers nedokázala se soupeřem držet krok a Gladiators jsou i po sedmém zápase bez porážky. Druhou výhru v sezoně si v zápase nováčků ligy připsali přerovští Mammoths. V nejvyrovnanějším zápase víkendu udrželi Blades v dramatické koncovce vedení na hřišti Brna Alligators. Pilsen Patriots museli kvůli pozitivním nálezům na koronavir odložit také zápas proti Brnu Sígrs.

 

Gladiators nadále dominují

 

Měla to být vyrovnaná bitva, ve které se ukáže rozložení sil pro semifinále. Jenže Ostrava Steelers vstupovala do zápasu proti Vysočině Gladiators se značně prořídlou sestavou. Dlouhodobě chybí quarterback Alvaro Fadini, nově chyběl i running back Dominik Dvorský a část ofenzivní lajny je v nucené karanténě.

 

Hlavní trenér Steelers, Lonnie Hursey, již před zápasem věděl, že kvůli velkému počtu absencí nepůjde proti Gladiators o pravé měření sil, které se od semifinalistů očekávalo. „Před zápasem jsem klukům říkal, že tento zápas nic neznamená. Účast v semifinále proti Gladiators už máme jistou a na tento zápas se nyní soustředíme.”

 

Steelers dokázali se soupeřem držet krok pouze v první čtvrtině. Skóre zápasu otevřel running back Jan Dunovský, na kterého navázal dvěma touchdowny Jan Beran. Ten v obou případech zachytil pass od quarterbacka Josepha Bradleyho.

 

„Hlavní rozdíl byl v tom, že nám funguje americký quarterback a jim ne,” dodal k zápasu hlavní trenér Gladiators, Ondřej Paulus.

 

Gladiators si dokázali v prvním poločase vybudovat náskok 21:0, který následně navýšil dvěma touchdowny David Calta. Čestný úspěch domácích si připsal Jiří Šimečka, který 6 vteřin před koncem zápasu korigoval na konečných 6:35.

 

„Proti Ostravě je to vždy fyzicky náročný zápas a věděli jsme, že nebudou dělat velké chyby. Nesmíme se tímto zápasem uchlácholit. Hrajeme s nimi za tři týdny v semifinále a ten zápas může být úplně jiný. Je to pro nás velká výzva,” uzavřel zápas trenér Paulus.

 

Alligators vzdorovali Blades

 

Blades vyrazili do Brna s jistým druhým místem ve skupině a postupem do semifinále. Naopak Alligators se do semifinále opět nepodívají a ve zbývajících zápasech si tak už jen mohou zlepšit konečnou bilanci v tabulce.

 

Úvod zápasu nenasvědčoval tomu, že by Alligators dokázali proti favoritovi držet krok. Hned v úvodní minutě zápasu otevřel skóre ústecký Ladislav Jenšík 14yardovým touchdownem. Další body přidal field goalem ve druhé čtvrtině Tomáš Štěpánek.

 

Obrana Blades v prvním poločase nepovolila Alligators ani bod a do poločasové přestávky se šlo za stavu 0:10.

 

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. Těm se podařilo utkání vyrovnat. Nejprve si pro 77yardový touchdown doběhl David Kilian. Na začátku závěrečné čtvrtiny proměnil field goal Jan Nestr.

 

Vedení na svou stranu vrátil Ústí nad Labem Jakub Imr. Alligators ještě měli šanci zápas otočit, ale v dramatické koncovce nakonec podlehli 12:17.

 

Zápas nováčků ovládl Přerov


Přerov Mammoths utnuli sérii pěti proher v řadě. V zápase nováčků porazili Prague Mustangs 42:7. O vítězství rozhodli přerovští ve druhé čtvrtině zápasu. V té zaznamenali hned 4 touchdowny. O tři touchdowny Mammoths se postaral Adam Žouželka.


Patriots odložili i druhý zápas


Koronavir se nevyhnul ani Paddock lize. Pilsen Patriots museli nejprve odložit zápas 6. kola proti Prague Mustangs. Stejný osud nakonec potkal i zápas proti Brnu Sígrs. V ohrožení je i zápas posledního kola, ve kterém se Patriots mají představit proti Vysočině Gladiators. Patriots ztratili šanci na postup do semifinále v jejich posledním odehraném zápase proti Blades.

 

7. kolo Paddock ligy

Ostrava Steelers - Vysočina Gladiators 6:35

Brno Alligators - Ústí nad Labem Blades 12:17

Přerov Mammoths - Prague Mustangs 42:7


Sdílejte na sociálních sítích

Ondra Horák

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku