AKTUÁLNĚ
Novinky Jan Štiegler 15.10. 13:40

NFL Power Rankings – Week 5

1.     Seattle Seahawks +2

Seattle své fanoušky rozhodně nešetří. Další infarktové utkání, které Seahawks doháněli a rozhodovali až v samém závěru, ale je z toho znovu výhra. Seattle prostě umí vyhrávat těsné utkání a při bye Weeku Packers tu máme nový tým číslo 1!

 

2.     Green Bay Packers -

Packers nabírali v bye weeku sílu do další části roku. Rodgers v první čtvrtině sezóny hrál fantasticky a Packers jsou tak znovu považováni za jednoho z velkých favoritů své konference.

 

3.     Kansas City Chiefs -2

Chiefs poprvé okusili hořkost porážky a opouštějí tak první místo v Power Rankingu. Proti Raiders se nedařilo hlavně obraně, která inkasovala 42 bodů. I přes prohru však Chiefs zůstávají velcí favorité v celé NFL, přeci jenom zastavit Mahomese a spol. je a bude problém po celý rok.

 

4.     Baltimore Ravens -

Ravens nedali svým divizním rivalům z Cincinnati žádnou šanci a pohodlně si došli pro vítězství. Obrana zaznamenala 7 sacků, útok i v tomto zápase velmi produktivní a Ravens jsou zpět na vítězné vlně.

 

5.     Pittsburgh Steelers +2

Steelers letos jedou. Jednou zahraje skvěle obrana, podruhé útok. V Pittsburghu jsou ale stále bez prohry, a navíc to vypadá, že se Big Ben dostává do formy. Přidejme k tomu jednu z nejlepších obran ligy a AFC má dalšího velkého hráče pro letošní rok.

 

6.     Tennessee Titans +2

Pokud jsem byl k výkonům Tennessee trochu skeptický, tak už i já musím uznat, že tento tým je velmi silný. Perfektním výkonem proti Bills si připsali čtvrté vítězství, a to i bez části hráčů, kteří jsou na rezervním listu s nemocí Covid-19 a pouze jedním tréninkem za posledních 14 dní. Tannehill hraje skvěle a Titans se řadí mezi pár stále neporažených týmů naprosto zaslouženě.

 

7.     Buffallo Bills -2

Bills pro mne trochu překvapivě nestačili na Titans a to hlavně díky nepřesnostem Allena a dropům WRs. Allen odehrál jednoznačně své nejslabší utkání v celé sezóně, kde se až příliš často špatně rozhodoval. Nutno podotknout, že mu příliš nepomohli WR, a když se nepřidala ani obrana je z toho první prohra Bills v letošním roce.

 

8.     Los Angeles Rams +1

Rams dostali v pátém týdnu dárek v podobě zápasu proti Washingtonu a s týmem z hlavního města Spojených států neměli žádný větší problém. V obraně řádil Aaron Donald, který zaznamenal 4 sacky a Rams hrají letos celkově ve velké formě.

 

9.     Tampa Bay Buccaneers -3

Bucs si hodně překvapivě proti Bears nepřipsali vítězství a musí zkousnout další prohru. Útok se proti skvěle připravené obraně Chicaga nemohl vůbec prosadit a Tampa tak nenavázala na velmi dobré výkony z posledních týdnů.

 

10. New England Patriots -

Patriots se odložilo utkání proti Broncos z důvodu dalšího pozitivního testu, tentokrát u další hvězdy - CB Gillmora. Pro Pats to ale může být spíše dobrá zpráva, protože dostávají více času na návrat QB Newtona.

 

11. Cleveland Browns +3

Cleveland Browns si asi vzpomněli, co se od nich očekávalo před loňskou sezónou, a letos podle toho hrají. Konečně se tak začíná naplňovat potenciál tohoto týmu a Browns mají rozhodně za cíl probojovat se po dlouhých letech do playoff. Start sezóny jim vyšel výborně, teď jen udržet směr.

 

12. Las Vegas Raiders +3

Raiders mají v letošní sezóně hodně zajímavě poskládaný tým. Darek Carr hraje tak, jak si od něho asi představovali fanoušci i trenéři, silná běhová hra za skvělou ofenzivní lajnou a v pátém týdnu hlavně výhra nad Chiefs. Pokud budou svěřenci Johna Grudena pokračovat v podobném tempu, tak mohou pomýšlet na playoff.

 

13. New Orleans Saints -2

Saints se v dramatickém utkání proti Chargers nakonec radovali z vítezství, ale žádná přesvědčivá výhra to rozhodně nebyla. Brees je bez Thomase značně horším QB a Kamara tak musí dost často zachraňovat utkání sám. Jak dlouho to takhle u Saints vydrží je otázka. Dobrou zprávou však je, že pokud Thomas znovu nepraští vlastního spoluhráče na tréninku, další týden by už měl hrát.

 

14. Chicago Bears +5

Bears ve čtvrteční předehrávce asi překvapili hodně odborníků, když dokázali porazit Bucs. Znovu v tom měla prsty skvěle hrající obrana, a hlavně velmi dobrý gameplan, který umožnil Folesovi kompletovat kratší přihrávky a kontrolovat tak čas skrz celý zápas. Bears jsou 4-1, a myslím, že změna k Folesovi nakonec byla tou správnou volbou.

 

15. Arizona Cardinals +1

Cardinals po dvou neúspěšných zápasech v řadě dostali za soupeře Jets a jednoznačně vyhráli. Pro Arizonu to je tak dobrý odrazový můstek vrátit se zpět na vítěznou vlnu. Bohužel přišla ztráta OLB Jonese, který se zranil do konce sezóny, což může být pro Cardinals vážný problém.

 

16. Indianapolis Colts -3

Colts jednou předvedou dobrý výkon, aby v dalším utkání ukázali úplně odlišnou stranu tváře. V zápase proti Browns to tak hrozné nebylo, ale rozhodně ani tak dobré, aby rozjetý tým z Ohia porazili. Colts jsou pro mne tak stále neznámou, ale věřím, že mohou být velmi nepříjemným soupeřem a budou bojovat o playoff.

 

17. Carolina Panthers +5

Panthers měli pomalejší rozjezd, ale tým z Charlotte mne v posledních týdnech hodně překvapuje.I bez McCaffreyho vyhráli tři zápasy v řadě, Teddy Bridgewater hraje skvěle a Carolina sedí na vítězné bilanci.

 

 

18. Philadelphia Eagles -1

Eagles sehráli proti favorizovaným Steelers dobré utkání, ale pokud obdržíte 38 bodů, jen těžko se vyhrává. Naštěstí pro Eagles je NFC East hodně slabá a bude se tak rozhodovat mezi Eagles a Cowboys, to si můžeme říct už dnes.

 

19. San Francisco 49ers -7

49ers v letošní sezóně utrpěli několik klíčových zranění, ale i přesto jsou velkým zklamáním tohoto ročníku. Úřadující šampion konference NFC si nechal nasázet 43 bodů od Dolphins, a i když se do sestavy vrátil QB Garroppolo moc dlouho na hřišti nepobyl, a nakonec byl v zápase i vystřídán po neuspokojivých výkonech. 49ers se budou muset sebrat jinak pro ně sezóna plná očekávání skončí velmi brzy.

 

20. Los Angeles Chargers -

Chargers musejí být prostě zakletí. Smolná zranění, nešťastné odrazy, kritická selhání, špatné koncovky… Asi bych mohl pokračovat dál, ale jedno je jisté. Chargers mají solidně poskládaný tým, Herbert je QB budoucnosti a hraje skvěle, ale ani přesto tým z LA nevyhrává, a to je to hlavní.

 

21. Dallas Cowboys -3

Trápení a smolná sezóna v Dallasu vygradovala zápasem s Giants. Cowboys sice zvládli vyhrát, ale do konce sezóny přišli o svou hlavní hvězdu QB Prescotta, který si velmi vážně zlomil kotník. Cowboys mají na pozici backup QB zkušeného Daltona, takže boj o první místo v NFC East a s ním i místo v playoff proti Eagles není ztracené.

 

22. Miami Dolphins +1

Fitzmagick byl k vidění v pátém kole proti 49ers. 350y, 3 touchdowny a 16y po zemi. S tím i hodně přesvědčivá výhra 43-17 a Dolphins zase vystrkují růžky. Brian Flores je prostě trenér, za kterým hráči jdou a Miami bude zlobit po celý rok.

 

23. Houston Texans +2

První zápas v nové éře Texans bez Billa O’Briana a první vítězství Houstonu v této sezóně. Proti Jaguars to byl dobrý výkon v obraně i v útoku a Texans letos už mohou pouze překvapit. Kvalitní hráče mají, ale není příliš pozdě?

 

24. Minnesota Vikings -

Moc nechybělo a Vikings si připsali překvapivé vítězství nad Seahawks. Přesněji řečeno stačilo potvrdit 4&1, nebo zastavit 4&10, nebo ubránit téměř ¾ hřiště, tak aby Seahawks nedali v poslední minutě touchdown. Ani jedno se však nepodařilo a Vikings jsou 1-4.

 

25. Cincinnati Bengals -4

Bengals jednoznačně prohráli s Ravens, což se čekalo, ale i tak by se měli v Cincinnati zamyslet. Burrow byl sackován hned 7x a téměř každou akci na něm vysel jeden z hráčů soupeře. Takhle se budoucnost franchise nebrání, a Bengals by okamžitě měli zainvestovat do OL nebo zlepšit protekci své mladé hvězdy.

 

26. Denver Broncos +1

Broncos měli nucené volno, kvůli problémům s Covidem u Patriots. To však dalo čas uzdravit se QB1 Drew Lockovi a v neděli tak uvidíme zajímavý souboj Newton vs. Lock.

 

27. Atlanta Falcons -1

Další vyhozený trenér je Dan Quinn z Atlanty a s ním jde i generální manažer Dimitroff. V Atlantě tak končí jedna éra, která málem vyústila ziskem Super Bowlu. Neskutečný kolaps proti Patriots v SB 51, však odstartoval trápení tohoto týmů, které se nyní odchodem Quinna snad zlomí.

 

28. Detroit Lions -

Lions v tomto týdnu neztratili vedení, ani nedělali hloupé chyby, nakonec ani neprohráli. V bye weeku by to bylo hodně smutné.

 

29. Jacksonville Jaguars -

Jak to na začátku roku vypadalo pro Jags vesele, tak na tým z Jacksonvillu teď spíše padá smutek. Minshew znovu nehrál vůbec špatně, ale i tak z toho byla jasná prohra s Texans a Jags jsou na bilanci 1-4.

 

30. Washington Football Team -

Fotbalový tým ode mne většinou schytává tvrdou kritiku, tak dnes změním trochu pohled. Sice další zápas, další prohra a náhradník Haskinse Kyle Allen se zranil, ale to dalo prostor pro neskutečný comeback Alexe Smitha. Tomu museli po zranění v roce 2018 téměř amputovat nohu a já jsem říkal, že už nikdy fotbal hrát nebude. On však nastoupil za zraněného Allena v průběhu utkání a dokonal tak svůj úspěšný návrat na hřiště NFL. Klobouk dolů Alexi, velmi inspirující příběh tohoto sympaťáka!!

 

31. New York Giants -

Giants se v zápase proti Cowboys sice drželi, ale i když se zranil QB soupeře, tak ani přesto se New York nedočkal první výhry v letošní sezóně. Jediné, v co u Giants doufám je to, že aktivují z practise squadu RB Platzgumera, proti kterému jsem dlouho nastupoval v rakouské AFL, aby si i tento sympaťák okusil skutečný zápas NFL.

 

32. New York Jets -

Jets už „zbrojí“ na další sezónu. Propustili RB Bella, který od samého začátku nebyl ideálním podpisem pro nového trenéra Adamae Gase. Ten už si asi taky může balit kufry, jeho odchod je spíš ve stavu „when“ než „if“.

 

 

 

Sdílejte na sociálních sítích

Jan Štiegler

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

  • TomRaider
    16. října 2020 17:31

    Jamaal Williams: Look, I'm pretty sure MY quarterback knows what 4th down is 😄
    Packers - Buccaneers bude chuťovka