AKTUÁLNĚ
Novinky Pompey 16.10. 12:56

Co se nepovedlo – Week 5

V každém kole se něco nepovede, někdo je za hlupáka další zase za smolaře.

JACKSONVILLE JAGUARS

Tento víkend padl další milník NFL. Jaguáři jako první tým v historii dokázali prohrát tři zápasy za sebou s týmy, které neměly do té doby na kontě jediné vítězství. Gratulujeme. Velký podíl na tomto "odivuhodném" výkonu měl v pátém týdnu K Hauschka, který si obul asi špatné boty a obral několikrát vlastní tým o body. Minshaw mánie tak pomalinku opadává, ale jako se vrací dobří holubi, tak i mánie se určitě ještě vrátí. Jaguars před sezónou omladili hráčský kádr (aktuálně nejmladší v celé lize) a tak musí chvilku počkat než si to pořádně sedne. Jestli u toho stále bude současný HC Doug Marrone …

QB DAK PRESCOTT

33 mil za sezónu bylo Prescottovi málo. Myslel si, že jako „nejlepší“ QB v lize, by si zasloužil víc. Nešťastný tackle Logana Ryana a sezóna pro Daka skončila v slzách. A co bude dál. 1-3 bilance se přičítala hlavně obraně. Prescott sám však k této nelichotivé bilanci přispěl svými ztrátami. Pokud texaský rodák Andy Dalton začne vyhrávat zápasy, jako už defacto začal. Mám totiž takové obavy, zda by Prescott dotáhl zápas s Giants do vítězného konce. Pro Jerry Jonese to pak ude nesmírně težké rozhodování. A co by tedy mohlo Prescotta u Cowboys udržet. Washington Football Team, tam budou hledat v nadcházející offseasnu starting QB. Jerry při představě, jak by ho mohl jeho bývalý QB 2x do roka ponižit, mu ty miliony s chutí nasype.

OL BENGALS 

Při sledování zápasu Bengals@Ravens, se mi vybavila momentka z NFL films. Bývalý legendární QB Bengals Boomer Essiason tam křičí na svou OL, "Give me little time, I need concetration (Dejte mi trochu času, potřebuji koncentraci)“. Obránci Ravens se k Burrowi dostávali z leva, z prava, středem, až si mladý QB musel chvilkama připadat jak na lovu predátorů, kde bohužel onnení tím Tigrem, jehož pruhy má na helmě, ale pouze lovnou zvěří. Vedení Bengals by mělo rychle jednat, jestli nechtějí odrovnat mladého QB tak jak se to povedlo Colts s Andrew Luckem.

OL WTF

Když se na hřišti objevil QB Alex Smith a bodová ztráta ještě nebyla neřešitelná, vypadalo to na základ pro klasický hollywoodský comeback se vším všudy. Pro všechny fandy, co drželi Alexovi palce, byla proti OL Redskins. Místy to toiž připomínalo scénu z filmu The Longest Yard, kde se chtějí spoluhráči pomstít svému QB a úmyslně neblokují. Po snapu se totiž téměř vždy přes OL Washingtonu přehnala modrožlutá vlna hráčů Rams, jako by jim snad nic nestálo v cestě. Během této nakládačky od DL si Smith musel řikat, zda mu ten návrat opravdu stál za to. Rudí potřebují v následující offseason najít nového starting QB. Rozhodně by při tom všem neměli zapomenout posílit i OL, protože QB na IR jim skutečně příliš nepomůže.

SAN FRANCISCO 49ERS

Nakládačka od Dolphins rozsvítila alarmy v San Franciscu na plné obrátky. Loňský šampión NFC se ocitl ve velmi těžké pozici. Z nadcházejících sedmi opravdu těžkých zápasů: Rams, Patriots, Seahawks, Packers, Saints, Rams a Bills. Musí čtyři vyhrát jinak to pro ně bude letos patrně o měsíc kratší sezóna než ta loňská. S výkony, které aktuálně 49ers předvádí to vypadá jako neřešitelný úkol. Především třetí touchdown Fins byl odrazem aktuálního trápení. Nejprve obrana vytlačí Fitzpatricka a spol. z RZ, aby pak zahráli play, nad kterou mi rozum zůstává stát. CB stojící u WR Parkera (spíše stál vedle) se po rozehrání na WR kouká, jak kdyby ho natáčel do dalšího dokument z produkce NFL films. Parker se tak neskutečně lehce uvolnil a dostal naprosto jednoduchý příhoz pro TD, při kterém QB Fins nemusel tahat žádná svá pověstná kouzla. Tato play ve zkratce ukazuje, jak to nyní u 49ers jednoduše neklape. Nastartovat tým, jenž patrně ztratil v posledních dvou týdnech až příliš sebevědomí, už se letos vzhledem k marodce patrně nepodaří.

K MICHAEL BADGLEY

Chargers už jsou zápasy, které si sami prohrají všeobecně pověstní. Osobně jsem tomu dal název „Schottenheimer curse“ (Franchise, která dokáže vyhodit HC po 14-2 sezóně, si vyhrávat jednoduše nezaslouží.). RB Joshua Kelley svým fumblem patrně prohrál minulý zápas v Tampě. Tentokráte se neúspěch převtělil do kickera. Ten nezvládl svou nervovou soustavu a klíčový FG zápasu proti Saints poslal do tyčky. Díky tomuto nepovedenému kopu teď musí mladý QB stále čekat na své první vítězství. A při tom přemýšlet, kdopak asi mu to pokazí příště. 

DAN QUINN

O čem už se mluvilo loni, přišlo letos po odehrání 5. zápasu. HC Atlanty Falcons dostal padáka. Stejně jako u O'Briana, tak i Quinnovo angažmá nelze brát jako nějaký propadák. Vždyť dovedl tým Falcons v sezóně 2016 do SB, kde to bohužel pro něj a všechny antipats fandy totálně prokoučoval. Další sezónu ještě dokázal vyhrát s Falcons playoff zápas venku na půdě Rams. Pak už to s ním šlo jen z kopce. Jeho obrana začala být pro smích a on ji již nedokázal dát dohromady, což pro defenzivního specialistu není dobrá vizitka. Téměř s jistotou lze říct, že jsme ho na postu HC neviděli naposled. Poražení finalisté zkrátka druhou šanci dostávají. Quinn by rozhodně návrat do této pozice neměl nikterak uspěchat. Měl by si dát minimálně jednu sezónu pauzu. Sledovat ostatní týmy. Čerpat inspiraci. A teprve řádně odpočinutý se pak vrátit do kolotoče NFL.Sdílejte na sociálních sítích

Pompey

Fanoušek Titans od roku 2000 :)

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Ježour
  16. října 2020 18:58

  6 pozitivních PCR testů na "Covid" vyhodnotil kontrolní test jako negativní. Všechny!!! Treninková zařízení se znovu otevírají.

 • Pompey
  16. října 2020 19:52

  Přiznej se, že si jednomu nejmenovanému hráči ten COVID přál :)

 • Cukor
  16. října 2020 22:49

  :D

 • Kubas
  16. října 2020 17:40

  S tim Prescottem já prostě nesouhlasím... Já chápu, že je tak nějak v pořádku hatovat Cowboye (já je taky moc nemusím) ale přes to přese všechno musí každej uznat, že Prescott hrál letos jako jeden z nejlepších QB v lize...

 • korek
  16. října 2020 18:44

  No k nejlepším jako Rodgers, Wilson, Mahomes, Allen měl sakra daleko, ale jinak je ta část o něm jako naprostá blbost.

 • Ježour
  16. října 2020 18:59

  Jako že skoro ve všech zápasech prohrávali Boys o 20 bodů a Dak sbíral garbage yardy ve 4.čtvrtinách? To se moc nepočítá.

 • Pompey
  16. října 2020 19:31

  @Ježour První čtyři sezony Daka a Daltona. http://pompey.sweb.cz/dakvsandy.png jeden za to chtěl nejlepší kontrakt v historii NFL, druhý dostal celkem nic moc za to :)

 • korek
  16. října 2020 21:17

  @Pompey A touhle osekanou tabulkou chceš říct, že Prescott a Dalton jsou porovnatelní? Nevadí, že Dalton naflákal za ty 4 sezóny o 30 int více? Že se Dalton ani jeden rok ani nepřiblížil k ratingu 90, což Prescott 3x ze 4 překonal vyloženě o parník? A to nic moc jsou léta, kdy bral více peněz než Wilson nebo Brady. Ale chápu, Miami vyhrálo, chybí kolonka Fitzpatrick.

 • odborník z gauče
  17. října 2020 20:59

  @korek Dak hrál až do letoška za naprosto dominantní OL (možná nejlepší v lize), měl k dispozici super běhovou hru a hvězdný, nebo alespoň velmi spolehlivý cíle (ty má do dneška). Hrát v Dallasu v posledních letech nějákej TOP10 QB, tak mají Lombardiho, o tom jsem přesvědčenej.

 • DebiQue
  16. října 2020 16:40

  :) zaujimava myslienka s tym Alexom Smithom... Ono to teda vyzera tak, ze ak by Smith dotiahol zapas do vitazstva aj vdaka skvelej hre OL, vsetci by basnili iba o Alexovom navrate. Ale takto sa hovori o nich :D Cize dostalis vojcih 15 minut slavy :D