AKTUÁLNĚ
Novinky Šráma 16.10. 21:24

NCAA Preview - Week 7

Sedmý týden nám přinese duel velikánů z Alabamy a Georgie. Legendární kouč Nick Saban však u toho kvůli nákaze nebude. Stále jsou v nabídce mužstva, která nepoznala hořkost porážky. Zápas Missouri – Vanderbilt a Florida – LSU jsou zrušeny. Week 7 nám přinese opět vzrušující podívanou a já se vám pokusím pár zápasů přiblížit.


So 00:00, Tulane (2-2) – SMU (4-0)

Neporažení Mustangové z SMU přijíždějí na hřiště celku Tulane, proti kterým se jim v posledních zápasech daří. V posledních 5 letech pokaždé vyhráli. Quarterback Shane Buechele zatím předvádí skvělé výkony a táhne mužstvo napříč konferencí AAC. V dosavadních 4 zápasech naházel 1 326 yardů pro 10 touchdownů a 2 interceptiony. Pasová obrana Tulane nepatří k nejsilnějším, a to by mu mělo hrát do karet. Pokud budou chtít domácí Green Wave vyhrát, jak je jejich zvykem, tak to bude opět po zemi. V lize jim patří 9. místo v průměru naběhaných yardů za zápas. Tulane má velkou výhodu talentovaných atletů, kde umí využít jejich běhový potenciál. Celkem 7 hráčů se dokázalo prosadit během letošní sezóny a skórovat touchdown. Running beci Spears a Huderson naběhali v průměru 7,2 yardů na akci. Hlavní nálož však stojí na Cameron Carrollovi, který se svými 102 kg rozmetává obrany v red zóně. Pro SMU nebude tohle utkání zdaleka tak snadné, jak by se mohlo zdát.


So 03:30, Houston (1-0) – BYU (4-0)

Pokud vám fotbal chybí a vadí vám, že není každý den, tak je utkání Houston a BYU pravděpodobně pro sobotní ráno vaším jasným výběrem. Zatímco domácí zahájili sezónu teprve před týdnem, kdy si poradili s Tulane 49-31, Brigham Young jedou na čtyřzápasové vítězné vlně a proti Houstonu nebudou chtít za žádnou cenu padnout. Oba programy, kteří si říkají Cougars, čeká zajímavé srovnání. BYU může směle pomýšlet na ambice dostat se do elitní Top 10 v AP Poll. Letošní rozvrh jim dává slibné šance na postup. Jejich ofenzíva patří mezi Top 10 v lize. V průměru získávají 556 yardů na zápas. Quarterback Zach Wilson je až skoro dokonale přesný, neboť už dokázal naházet 1 241 yardů pro 8 touchdownů a jednu interception. V letošní sezóně průměrně zkompletoval 81 % svých pasů. Houston má pravděpodobně nejlepší obranu, proti které Wilson nastoupí. V minulém utkání proti Tulane totiž povolili pouze 211 yardů a i když odehráli pouze jedno utkání, v celkovém hodnocení jsou na první příčce. Tohle utkání bude vyrovnané, přestože trochu více věřím hostujícím.


So 18:00, Georgia Tech (2-2) – Clemson (4-0)

Nejlépe hodnocené mužstvo vedené budoucí jedničkou draftu quarterbackem Trevor Lawrencem míří do Atlanty, kde se utká s domácími včelami. Clemson v letošní sezóně opět válí a průměrně dokáže nastřádat 500 yardů na zápas. Obě hvězdy Lawrence a running back Travis Etienne předvedli v minulém kole impozantní výkon, přičemž v sobotu se to od nich bude opět čekat. Georgia Tech se v minulém zápase proti Louiville dokázala vzchopit a 14 bodový deficit zvrátit na svou stranu. Rozhodně jim do karet hrála špatná hra Cardinals, kteří vyprodukovali 3 turnovery. Nováčkovský quarterback Jeff Sims předvedl slibné výkony a pokud více zpřesní svoje přihrávky, může obraně Tigers částečně zahrozit. Favoritem je bez debat Clemson.


So 18:00, South Carolina – Auburn

Williams-Bryce Stadium bude hostit zápas mezi Auburn Tigers a domácí South Carolinou Gamecocks. Tohle utkání může být více vyrovnané, než kdo by si uměl představit. Obě mužstva mají nesrovnalosti jak v útočné, tak obranné hře. Přestože Auburnský wide receiver Anthony Schwartz zachytil v minulém utkání 100 yardů pro jeden touchdown, ofenzíva Tigers ještě nepředvedla svůj celkový potenciál. Running back Tank Bigsby se ještě nedokázal ve třech utkáních prosadit a zdá se, že hra po zemi není úplně ideální. Dá se říct, že jim chybí dostatek zkušených hráčů. Naopak South Carolina v minulém utkání na hřišti Vanderbiltu přesvědčivě vyhrála a po zemi dokázala domácí celek přejet. Running back Kevin Harris naběhal 171 yardů pro 2 touchdowny a v nadcházejícím zápase je pro Auburn největší hrozbou. Běhová obrana Auburnu patří v lize mezi průměrné a sobota je posune až za 50. nejlepších. Tady to přímo smrdí překvapením.


So 18:00, Tennessee (2-1) – Kentucky (1-2)

Už i Tennessee v minulém týdnu poznal hořkost porážky a není nic lepšího než si zpravit chuť výhrou. Kentucky patří k průměrným celkům konference SEC, přesto bych byl na pozoru z jejich běhové obrany, která patří mezi Top 10 v lize. Neočekávám, že Vols budou vše tlačit po zemi a že by někdo z dvojice Ty Chandler – Eric Gray naběhal více jak 80 yardů. Vše tak bude v rukách quarterbacka Jarrett Guarantana, který má slibně rozjetou sezónu a mohl by zvýšit svou cenu pro nadcházející draft NFL. Tohle utkání bude hodně o tom, co povolí obrana Wildcats. Ofenzíva Kentucky je zaměřena především na hru po zemi, k čemuž mají přizpůsobenou sestavu, a to bude Tennessee dost nepříjemné. Tady půjde o vyrovnanou bitvu do posledních vteřin.


So 20:30, Notre Dame (3-0) – Louisville (1-3)

Irové si v sobotu půjdou pro 22 domácí výhru na svém hřišti. Může to být pravděpodobně poslední zářez do jejich rekordu, neboť další domácí zápas hostí univerzitu Clemson – jedničku ligy. Pohled na oba sobotní soupeře je zcela odlišný. Zatímco Notre Dame jedou jako parní válec, a ještě nemuseli čelit soupeři, který by jim solidně zatápěl, Louisville nezačali sezónu ideálně a po úvodní výhře se topí ve třech porážkách v řadě. Sobota jim nedává tolik nadějí na ukončení mizérie. Jejich hlavním problémem je nekonzistentní quarterback Malik Cunningham. Na statistikách velkých jmen jako WR TuTu Atwell či RB Javian Hawkins to není tolik vidět, ale nedokážu si představit, jak by oba explodovali, kdyby jim míče servíroval kvalitnější passer. Notre Dame sice neexceluje v pasové hře quarterbacka Ian Booka, ale díky jeho režisérským schopnostem dokáže své mínusy eliminovat a vytvářet prostor pro running backy, kteří už nashromáždili 812 yardů ve 3 zápasech. Z elitních mužstev jsou Irové jednoznačně nejlepší v běhové hře, a to vše díky skvělé ofenzivní linii, která dává Kyren Williamsovi a Chris Tyreemu dostatek času na proklouznutí. Nemůžu si pomoct, ale tohle bude utkání, ve kterém by mělo být rozhodnuto už o poločas.


So 21:30, Arkansas (1-2) – Ole Miss (1-2)

Mírným překvapením jsou obě následující mužstva. Ole Miss pod novým koučem Lane Kiffinem předvádí ofenzivní smrž. Jejich pohledný fotbal režíruje quarterback Matt Corral a to je radost pohledět. V dosavadních třech zápasech už naházel 1 080 yardů pro 9 touchdownů a 76 % svých passů ho vyšvihlo k překvapením soutěže. Proti němu stála v oněch třech duelech obrana Floridy a Alabamy. QB rating Corrala je 95.6 – nejlepší v lize. Teď proti němu stojí průměrná obrana Arkansasu, která už dokázala vymazat Mississippi State s vyhypovaným K.J. Costellem. Razorbacks sice prohráli dvě utkání ze tří, ale dlouho trápili své soupeře. Pořád se jedná o podprůměrný program v nabité konferenci SEC. Quarterback Feleipe Franks dělá z Arkansasu občas větší mužstvo, než ve skutečnosti je. Především v passové hře patří k tomu lepšímu, co liga nabízí. Kdybych si měl vybrat, tak očekávám výhru hostujících Rebelů.


So 22:00, Mississippi State (1-2) – Texas A&M (2-1)

Záře K.J. Costella pomalu mizí v dáli a už se na domácí řítí Texašstí Aggies, kteří budou chtít po výhře nad Floridou převzít kontrolu nad svou divizí West. K tomu jim však musí pomoct od 2. hodin ráno Alabama, která se utká s Georgií. Buldoci v minulých dvou kolem prohráli a není to náhoda. Porazit LSU je sice krásná věc, ale k čemu vám je, když se sama potácí s velkých počtem odchodů a k tomu se perou s vlastními výkony v obraně. K.J. Costello v posledních dvou kolech naházel pouze jeden touchdown a 7 interceptionů! To všechno při zkompletovaných 69,2 % passů. V posledním utkání byl proti Kentucky vystřídán. Proti Aggies bude Costello mít opět šanci ukázat, jak dokáže rozebrat slabou passovou obranu. Texas A&M průměrně povolí soupeřům vzduchem 299 yardů na zápas a patří k Top 15 nejhorším v lize. To, že je jejich běhová obrana v Top 20 nejlepších, bude Aggies k ničemu. Air Raid offense Mike Leiche je založená na vzletu míče. Není totiž ani překvapení, že jsou Buldoci z Mississippi State nejhorší v běhové ofenzívě.


Ne 00:00, Louisiana Tech (3-1) – Marshall (3-0)

Marshallové si pojedou do Louisiany pro čtvrtou čárku. Bez debat jsou favority tohoto zápasu. Samozřejmě nejvíce zvědavý můžeme být na hostujícího quarterbacka Grant Wellse, který v prvním weeku vystřelil jak kometa, ale postupem času trochu odsunul do pozadí a veškeré ofenzivní schopnosti se předali running backu Brenden Knoxovi, který má políčeno na tisíc yardovou sezónu. Louisiana Tech má za sebou jednu porážku proti kvalitnímu BYU, ale i tak by měli v utkání s Thunderbird Herd důstojným soupeřem. Uvidíme, co obrana hostí povolí.


Nejzajímavější zápas: Ne 02:00, Alabama – Georgia

Zápasem kola je bez většího přemýšlení duel dvou velikánů a dosud neporažených mužstev, které mají nejvyšší ambice dojít v lize co nejdál. Mírným favoritem jsou domácí Alabama, kterým se vrátilo do letošní sezóny plno kvalitních startérů. Přestože na dubnu definitivně ztratili Tuu Tagovailoa, jeho místo zaujmul Mac Jones a vede si skvěle. Kouč Nick Saban v tomto duelu bohužel kvůli koronaviru nebude na lavičce. Ofenzívy Crimson Tide šlape jako švýcarské hodinky a není pochyb o tom, že patří mezi Top 3 nejlepší ofenzívy ligy. Je totiž úplně jedno, jestli musí volit vzduchem nebo po zemi. Crimson Tide jsou skvělý v obou činnostech. Obrana trochu pokulhává, ale je otázkou času, kdy se zkušenosti přetaví v praxi. To Georgia má trošku jiné problémy. Ofenzívy sice zatím vypadá dobře, ale až sobota ukáže, jak moc chybí zkušenosti. Startovním quarterbackem je Stenson Bennett a vede si dobře. Kirby Smart nemá důvod něco měnit a to přesto, že má na lavičce 5-star rekruta J.T. Danielse. Běhový útok Georgie je průměrný, což je oproti minulosti nezvyk. Celková obrana je v lize nejlepší, když povolila soupeřům méně jak 13 bodů na zápas. Největší test obrany přijde až na hřišti Alabamy. Bez diskuze nás čeká zápas kola.Kde může dojít k překvapení: Ne 01:00, Florida State (1-3) – North Carolina (3-0)

Trochu jsem zvažoval duel South Carolina – Auburn, avšak pro FSU a UNC rozhodla větší plejáda individualit. Kouč Mack Brown má v týmu zajímavé hráče a po třech úvodních výhrách se jeho mužstvo ocitlo v AP Poll mezi elitní pětkou ligy. Trojice wide receiverů Dyami Brown, Javonte Williams a Dazz Newsome patří mezi špičku ligy. Vyrovnat se této trojici můžou snad jen Alabamští, kteří mají Jaddle Waddla, John Metchie III a DeVonta Smitha. S rostoucím zlepšením quarterbacka Sam Howella se zdá North Carolina neporazitelná. Ale já bych byl na pozoru. Florida State vyměnila startovního quarterbacka a s novou zbraní v Jordan Travisovi vidím velký pokrok. V posledním utkání proti Notre Dame připravil pro wide receivera Tamorrion Terryho 146 yardů a dá se očekávat, že i proti Tar Heels budou spolu excelovat. North Carolina nebude mít jednoduchou sobotu.


Koho sledovat: Najee Harris (Alabama)

Seniorský running back Najee Harris v minulém kole naběhal skvělých 206 yardů pro 5 touchdownů, ale utkání proti Georii bude jeho největším testem. Buldoci totiž jsou nejlepší v běhové obraně, když povolili dosud pouze 38 yardů na zápas. Harris v letošním roce naběhal 347 yardů a skóroval 10 touchdownů. Pokud i nadále bude pokračovat ve skvělých výkonech a bude předvádět to stejné, co dosud, je klidně možné, že se bude ucházet o Heisman Trophy. Není veřejným tajemstvím, že by chtěl získat nejcennější univerzitní individuální trofej, kterou před ním získal v roce 2015 Derrick Henry.


Zápasy Week 7

Louisiana – Coastal Carolina

Arkansas State – Georgia State

So 00:00, Tulane – SMU

So 03:30, Houston – BYU

So 18:00, Georgia Tech

So 18:00, Tulsa – Cincinnati

So 18:00, Miami – Pittsburgh

So 18:00, South Carolina – Auburn

So 18:00, Tennessee – Kentucky

So 18:00, East Carolina – Navy

So 18:00, South Alabama – Texas State

So 18:00, Temple – South Florida

So 18:00, Syracuse – Liberty

So 18:00, West Virginia – Kansas

So 19:30, UTSA – Army

So 19:30, UAB – Western Kentucky

So 20:30, Notre Dame – Louisville

So 21:30, NC State – Duke

So 21:30, Memphis – UCF

So 21:30, Arkansas – Ole Miss

So 21:30, Troy - Eastern Kentucky

So 22:00, Mississippi State – Texas A&M

So 22:00, Wake Forest – Virginia

So 22:00, Georgia Southern – Umass

So 23:00, Middle Tennessee – North Texas

Ne 00:00, Louisiana Tech – Marshall

Ne 01:00, Florida State – North Carolina

Ne 01:30, UTEP – Southern Mississippi

Ne 02:00, Alabama – Georgia

Ne 02:00, Virginia Tech – Boston College

Ne 02:00, Charlotte – Florida InternationalSdílejte na sociálních sítích

Šráma

NOTRE DAME FOOTBALL

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • korek
  18. října 2020 11:16

  UCF se asi učilo v Atlantě. Dropy, penalty, fumble na 2 yardech, totální kolaps obrany, ztráta náskoku 21 bodů a završení prohry minutým FG ze 40 yardů. Když v tom máš peníze, fakt ta noc není příjemná :(

 • korek
  17. října 2020 22:27

  Šrámo, vím, že se díváš. Když má soupeř míč na vlastních 6 yardech, je 40 vteřin do konce, ty máš 2 timeouty, na co hergot ten timeout bereš po prvním běhu pro 1 yard?

 • korek
  17. října 2020 22:28

  Respektive ne ty, ale kdokoli a v tomto případě Notre Dame.

 • Šráma
  18. října 2020 11:13

  @korek i když kroutím hlavou, pořád si říkám, že o té hře vím o miliardu míň, než Brian Kelly. Takže to s úsměvem přecházím. 😄

 • korek
  18. října 2020 11:22

  @Šráma Usmíval ses taky, když letěl ten FG a vypadal jako jasně dobrý?

 • OMAHA2
  17. října 2020 22:06

  Auburn schytal facku, verim ze Crimsoni zachrania reputaciu Alabamy 😎
  Lawrence z Arabie dnes rekordne 5TD a 404 pass y 👍

 • korek
  17. října 2020 22:25

  Lawrence z Arábie měl asi 390 yardů a 5 TD už za první půlku. Ve druhé odehrál první drive, kde byl 2/5 a pak už nehrál

 • Šráma
  17. října 2020 17:46

  Tak pozor. Saban měl ve čtvrtek negativní test. Dneska ráno byl testován a pokud bude negativní, tak může na lavičku. ☝️

 • OMAHA2
  17. října 2020 21:55

  Teraz davali ze mal dalsi test v poriadku. Tak asi bude na lavke, iste to nie je. Zapas kola to bude tak či tak. 😏

 • Richmond
  17. října 2020 17:44

  Bohužel pro mě, zápas Alabamy a Georgie ESPN nanebízí :( Ale těším se docela na zápas Ole Miss - Arkansas, oba týmy hráli parádně minulý víkend.

 • Šráma
  17. října 2020 17:45

  Stačí stream na sportsurge, ☝️

 • DCC
  17. října 2020 09:45

  Parádně! S těmi titulky zápasů je to fakt daleko lepší..
  Mrzí mě, že je ta Alabama v tak blbym čase :-/, ale tak alespoň Clemson a ND.

 • Šráma
  17. října 2020 16:45

  Nejlepší zápasy se vždy hrají v primetime. Alabama a Georgia mají v sestavě nejlépe hodnocené prospekty. Někde sem četl, že snad 18 hráčů je 5-star. Což je středoškolský odhad pro 1.kolo draftu. Samozřejmě se to u všech nepovede, ale i tak pěkný vědět. Sem zvědavej jak bude využívanej RB Najee Harris proti ty rush defense.