AKTUÁLNĚ
Novinky Šráma 24.10. 09:45

NCAA Preview - Week 8

Rekordních 49 utkání se odehraje v osmém týdnu nejvyšší univerzitní soutěže. Samozřejmě se zúčastní i pár mužstev z nižší divize FCS, které změří síly s týmy, co nabízí plný stipendijní program a hrají nejvyšší soutěž FBS. Prvního soutěžního zápasu se konečně dočkají i univerzity z konferencí Big Ten (např. Ohio State, Michigan) a Mountain West (např. Boise State, Wyoming).

So 18:00, Ohio State (0-0) – Nebraska (0-0)

Svá první utkání odehrají mužstva z konference Big Ten. Už od 18 hodin bude k vidění jeden z největších favoritů soutěže. Buckeyes přivítají na svém hřišti Nebrasku a podle papírových předpokladů by se mělo jednat o očekávanou výhru domácích. Cornhuskers se pod trenérem Frostem postupně zlepšují, ale k tomu, aby mohli pomýšlet na výhru v The Shoe je zapotřebí kvalitní nábor a potřebné štěstí. Ohio State má jednu z nejtalentovanějších sestav ligy. Disponují druhým nejlépe hodnoceným quarterbackem Justin Fieldsem, pravděpodobně jednou z nejlepších ofenzivních lajn a k tomu ještě solidně vypadajícími running backy Treyem Sermonem a Masterem Teaguem. Spojení QB Fields – WR Olave bude opět řádit a můžeme čekat zase nějaké big plays. Tady není o čem. Dokáže Justin Fields nahánět Trevora Lawrence v boji o Heisman Trophy?

So 18:00, North Carolina (3-1) – NC State (4-1)

Pokud budete chtít zažít vyrovnanou bitvu už od začátku utkání, rozhodně byste neměli vynechat duel Tar Heels s Wolfpacks. Dojem trochu kazí zlomenina lýtkové kosti quarterbacka Devina Learyho, který měl dosud vynikající sezónu. Hosté tak po solidním začátku sezóny budou postrádat důležitý faktor ve své ofenzívě. Talentované mužstvo získalo v loňském roce tvrdé ostruhy a to se kouči Doerenovi zcela vyplatilo. Domácí Tar Heels jsou naopak trošku zklamáním. Jejich úvodní hype se pomalu vytrácí a prohra na hřišti Floridy State je může hodně mrzet. Quarterback Sam Howell sice nemá tak špatnou sezónu, ale každý, kdo ho sleduje, pořád cítí, že dokáže mužstvo mnohem více strhnout. Pokud chce program UNC zachránit letošní ambice, musí už do konce sezóny pouze vyhrávat. A to nebude snadné.

So 18:00, Ole Miss (1-3) – Auburn (2-2)

Ole Miss nebude na minulé utkání s Arkansasem vzpomínat pozitivně. Rebelové potřebují, aby se quarterback Matt Corral více soustředil a táhnul ofenzívu. Jeho 6 hozených interceptions z posledního zápasu je vážně nepříjemným počinem a bude důležité, aby na to co nejdříve zapomněl. Bezpochyby je to talentovaný rozehrávač, který musí navázat na první tři utkání sezóny, kdy patřil k nejlepším v lize. Hosté z Auburnu disponují průměrnou ofenzívou, kterou však čeká hrozná obrana. Ole Miss má opravdu špatnou defense. Running back Tank Bigsby vypadá solidně a z domácích by si mohl udělat trhací kalendář. Tady tipovat vítěze snad ani nejde.

So 18:00, TCU (1-2) – Oklahoma (2-2)

Obě mužstva přináší spousta zábavy. Jinak by se charakterizovat ani nedala. Přestože výkony a výsledky Sooners jsou dosud spíše zklamáním, poslední výhrou nad Texasem v Cotton Bowlu by se měli zbavit zmaru a konečně udělat krok, který by je vystřelil směrem k výhře v konferenci Big 12. Je tu samozřejmě mnoho otázek, jestli je quarterback Spencer Rattler ten pravý a jestli unese tlak, který je na pozici startera v Oklahomě velký. Není jednoduché nahrazovat jména jako Hurts, Murray, Mayfield, když dva z nich to dotáhli až k Heismanovi. TCU se postupně zvedá a nalézá svou identitu, kterou mají v quarterbackovi Maxu Dugganovi. Není totiž žádným tajemstvím, že by někdy v jejich historii quarterback obsahoval tolik skvělých vlastností a dovedností. Sooners potřebují vyhrát, ale Horned Frogs to nedají zadarmo.

So 21:30, Tennessee (2-2) – Alabama (4-0)

Do Knoxville vyráží pro domácí pravděpodobně ten nejhorší soupeř. Alabama má smrtící útok, což už poznala nejlepší obrana ligy z Georgie. Crimson Tide vyhráli všechny své letošní zápasy minimálně o 15 bodů a tento trend bude pokračovat. Tennessee mělo úvod soutěže dobře rozehraný a vše vypadalo zalité sluncem. Za druhou polovinu utkání s Georgií a celé s Kentucky však vyprodukovalo pouze jeden touchdown a je na místě se ptát, jestli není na čase nechat quarterbacka Jarretta Guarantana odpočívat. Ono totiž prohrát doma s Kentucky poměrem 34-7 je fakt bída. Nedokážu si vůbec představit, co s domácími Vols udělá ofenzivní koncert pana Sabana.

So 21:30, Pittsburgh (3-3) - Notre Dame (4-0)

Neporažení Irové míří do Pittsburghu, kde v posledním zápase na Heinz Field vyhráli 42-30. To je však 5 let zpět. V předminulém ročníku z toho byla v South Bendu zas upachtěná výhra 19-14. Notre Dame čeká nepříjemný výjezd. Minulý zápas vyhráli Irové proti Louisville 12-7, přičemž tohle utkání vyvolalo mnoho otázek, jak na tom vlastně jsou. Ofenzíva Irů by nevypadala tak špatně, jen kdyby bylo více přesnosti a odvahy v muži jménem Ian Book. Ofenzivní linie mu dává neskutečnou porci času, ale on toho nedokáže naplno využít. Přesto všechno je Ian Book jako starting quarterback s bilancí 23-3 velmi úspěšný. Nelze se divit, že ho kouč Brian Kelly nechce vyměnit. V Pittsburghu však bude muset zabrat. Domácí mají nejlepší běhovou obranu v lize (průměr 61,5 yardů na zápas). Sice prohráli poslední tři utkání, dvě z nich však pouze o bod a pořád se jedná o kvalitní celek. Proti Notre Dame to může být vyrovnaný souboj.

So 21:30, Oklahoma State (3-0) – Iowa State (3-1)

Oklahoma State byla minulý víkend bez zápasu, neboť hosté z Bayloru tradičně odpadli kvůli čínské chřipce. To přispělo k uzdravení quarterbacka Spencera Sanderse, který měl podvrtnutý kotník. Doposud toho moc neodehrál, ale dá se očekávat, že by měl plnit hlavní roli v utkání proti Cyclones. Obrana Iowa State je solidní a hraje nad očekávání dobře. Domácí obrana Cowboys je však s porovnáním z Cyclones ještě o kus lepší. Na obou stranách jsou hlavním faktorem running backové. Breece Hall z Iowa State je dosud vynikají, avšak Chuba Hubbard je hvězda, která se bude postupně zlepšovat. Domácí jsou favority utkání a se svými ofenzívními schopnostmi by ho měli zvládnout.

Ne 01:30, Minnesota (0-0) – Michigan (0-0)

Tohle je pravděpodobně druhá nejzajímavější bitva osmého hracího týdne. Obě mužstva půjdou do prvního zápasu a rozhodně bude na co koukat. Hosté z Ann Arbor před sezónou ztratili starting quarterbacka, dva ze svých nejlepších receiverů, část ofenzivní lajny a tři linebackery. Domácí Gophers jsou na tom, co se týče ztrát, podobně. Top receiver Tyler Johnson je pryč, top rusher Rodney Smith také a do toho v obraně chybí sedmička starterů pro letošní rok. Wolverines se mohou spolehnout na excelentní defenzivní linii, která bude zatápět ofenzivní lajně Gophers. Přesto všechno si troufám tvrdit, že spojení quarterbacka Tannera Morgana s elitním wide receiverem Rashodem Batemanem bude rozhodujícím faktorem k výhře domácích.

Nejzajímavější zápas: Ne 02:00, SMU (5-0) - Cincinnati (3-0)

Cincinnati minulý víkend nehrálo (korona protokol) a je s otazníkem, jak na tom ve skutečnosti je. Pokud budeme brát v potaz jeho dosavadní účinkování, zatím vypadá až příliš dobře. Hlavním faktorem utkání bude souboj útoku Southern Methodist v čele s quarterbackem Shanem Buechelem proti secondary Cincinnati. Domácí zatím patří mezi top 5 nejlepších v naházených yardech a v celkové ofenzívě. Musíme však mít na paměti, že nepatří mezi elitní program a jejich rozvrh postrádá patřičnou konfrontaci se špičkou. Hostující medvědi jsou po třech účinkováních na krásném 11. místě v passové obraně, ale k čemu jim taková statistika je, když odehráli zápasy proti druhodiviznímu Austin Peay, triple-option Army a tragické South Floridě. Skutečné srovnání přijde na řadu až v hlavním vysílacím čase. Obě mužstva budou konečně čelit skutečné výzvě a tento souboj by se dal nazvat jako ten nejzajímavější.

Kde může dojít k překvapení: So 21:30, Pittsburgh (3-3) - Notre Dame (4-0)

Nerad to říkám, ale jako fanoušek Notre Dame se tohoto zápasu fakt bojím. Hrát v Pittsburghu proti nejlepší běhové obraně s naším běhovým útokem, který také patří mezi nejlepší v lize. Sakra. Pokud nám povolí alespoň 150 yardů po zemi, věřím, že quarterback Ian Book dokáže naházet přes 200 yardů, zbytečně nevyprodukuje nějaké turnovery a utkání dovede k očekávané výhře. Pokud to ale nepůjde po zemi a vše bude ležet na Bookovi a obraně, budu muset vyhledat Xanax. Tyhle nervy nechcete jako fanoušek zažít.

Koho sledovat: RB Kyren Williams (Notre Dame)

Kyren Williams patří k příjemným překvapením ligy. Tento starting runner v dosavadních 4 utkáních naběhal 486 yardů pro 4 touchdowny a plní tak roli hlavního muže. Kromě utkání se South Floridou (nebylo potřeba) pokaždé překonal hranici 100 naběhaných yardů. Jeho 6,7 naběhaných yardů na akci ho kvalifikuje mezi elitu ligy. Tenhle chlap v soutěži působí teprve druhým rokem, avšak výkony si říká o velkou pozornost už teď. Notre Dame má v backfieldu velkou oporu a dá se očekávat, že Williamsova hvězda bude více a více zářit. Pevně v to věřím.

Zápasy Week 8

Appalachian State – Arkansas State (odehráno) FIU – Jacksonville State (odehráno)

South Florida – Tulsa (odehráno)

Wisconsin – Illinois (odehráno)

UAB - Louisiana (odehráno)

So 18:00, Clemson - Syracuse

So 18:00, Ohio State - Nebraska

So 18:00, North Carolina – NC State

So 18:00, Kansas State - Kansas

So 18:00, Coastal Carolina – Georgia Southern So 18:00, Army – Mercer

So 18:00, Ole Miss – Auburn

So 18:00, TCU - Oklahoma

So 18:00, Memphis - Temple

So 18:00, Charlotte - UTEP

So 18:00, Louisville – Florida State

So 18:00, Michigan State - Rutgers

So 19:00, Liberty – Southern Mississippi So 20:00, UCF - Tulane

So 20:30, Marshall – Florida Atlantic

So 21:30, NC State – Duke

So 21:30, Tennessee - Alabama

So 21:30, Pittsburgh – Notre Dame

So 21:30, Oklahoma State – Iowa State

So 21:30, Indiana – Penn State

So 21:30, Wake Forest – Virginia Tech

So 21:30, Rice – Middle Tennessee

So 21:30, Navy – Houston

So 21:30, Texas – Baylor

So 21:30, Purdue – Iowa

So 22:00, Troy – Georgia State

So 22:00, Boston College – Georgia Tech So 22:00, Western Kentucky – Chattanooga So 22:00, Missouri – Kentucky

So 23:30, Texas Tech – West Virginia

Ne 01:00, LSU – South Carolina

Ne 01:00, South Alabama – UL Monroe

Ne 01:00, Boise State – Utah State

Ne 01:00, Nevada – Wyoming

Ne 01:30, Minnesota - Michigan

Ne 01:30, Fresno State – Hawai’i

Ne 01:30, Northwestern - Maryland

Ne 02:00, Miami - Virginia

Ne 02:00, UTSA – Louisiana Tech

Ne 02:00, SMU – Cincinnati

Ne 02:00, Colorado State – New Mexico Ne 03:15, BYU – Texas State

Ne 03:30, San Diego State – UNLV

Ne 03:30, San José State – Air Force


Sdílejte na sociálních sítích

Šráma

NOTRE DAME FOOTBALL

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Hooper
  24. října 2020 20:41

  Pittsburgh - Notre Dame dává Sport2. A co mi ta věta o běhové obraně jen připomíná...?

 • Richmond
  24. října 2020 15:24

  No shodnu se s autorem článku, že nejočekávanější bitka je SMU - CIN! Fakt se nemůžu dočkat, tahle konferecne opravdu baví. Já bych jako fanoušek Cyclones dal na druhé místo jejich souboj s OSU a na třetí pak zápas Minnesoty proti Michiganu. Loňské úžasné zlepšení MIN bylo velkým oživením a dotáhli to až do TOP10.
  Nebrasku asi neuvidím, škoda, tenle tým s velkou tradicí pořád hledá svou tvář, už móře let :)

 • Šráma
  24. října 2020 16:35

  Přeci jenom věřím trochu víc Cowboys.

  My fanoušci v Notre Dame trochu trneme. Čeká nás opravdu těžký zápas. Nechápu, že Pittsburgh má 3-3. Mají nejlepší běhovou obranu (61,5y/z), zatímco náš běhový útok je v této statistice na 7. místě (261y/z). Ani jejich passová obrana ani passový útok není zlej. Tady se bojim průseru.

 • ProxyNFL
  24. října 2020 15:11

  Tak večerný zápas v Minneapolise bude mať mrazivú atmosféru, očakáva sa teplota okolo -2 st. C.

 • 12palcu
  24. října 2020 15:04

  Kua toho Rattlera by jsem chtěl párkrát zkouknout v letošní sezóně. Koukal jsem na QB1: Beyond the lights a byl tam dost namistrovanej. A co Scalzo a Legendre nebo jak se jmenoval. Dostali už šanci ve svých týmech? Ten Scalzo si snad znova doprasil to koleno či co.

 • Mi.Tch
  24. října 2020 18:06

  Rattler je starter. Hrál ve všech zápasech, minule proti Texasu byl na chvíli benchnutej, protože vymýšlel blbosti. Pak šel do sebe a vyhrál zápas. Highlighty z jeho zápasů najdeš v každém z předchozích NCAA review.
  Scalzo zatím nehrál. Na hřiště ho nepustil Terry Wilson. LaGendre ještě nehrál. Jeho Maryland začíná až dnes. Myslím, že do poslední chvíle není jisté jestli vyhrál starting job. V cestě mu stojí mladší brácha Tui - Taulia Tagovailoa.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Šráma
  24. října 2020 20:54

  @Mi.Tch Taulia Tagovailoa musí hrát. Těším se na něj :-)

 • tthom
  24. října 2020 11:29

  Tak o 18:00 jednoznačne pozriem "svojich" Rebelov a v noci si šupnem Wolwerinov.
  No a Michigan je dokonca v TV tak nie je o čom.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • EBT
  24. října 2020 11:01

  Ty jo, od 18:00 hodně fajn zápasů. Existuje v CFB něco jako Red Zone ?

 • Mi.Tch
  24. října 2020 12:49

  Espn goal line

 • DCC
  24. října 2020 10:11

  Dnes si určitě pustím Ohio State (0-0) – Nebraska (0-0). Jsem mega zvědavej na Fieldse. Trevora jsem letos už několikrát viděl a tak mě zajímá "srovnání".

 • Šráma
  24. října 2020 15:19

  Ani QB Martinez z Nebraskynení úplně marnej.