AKTUÁLNĚ
Novinky Ježour 27.10. 18:43

DOJMY A ROZMARY - Díl devatenáctý: Mladá krev nastupuje

S dalším hracím týdnem jsou tu opět mé ryze amatérské glosy zapsané tak, jak mi během zápasů sedmého týdne letěly hlavou. Neopírám se většinou o přesná čísla ani statistiky. Netroufám si ani na žádné hloubkové analýzy a rozbory. Snad se aspoň v některých dojmech z uplynulého víkendu shodneme, jinde pak zasejeme trochu té naší fanouškovské kontroverze. Tak pojďme na to!

I když vám to bude připadat jako mlácení prázdné slámy, musím se ještě na skok vrátit ke čtvrtečnímu utkání. Ony tyhle dopředu avizované „Trash Night Football“ bývají velmi často dramatičtější a zábavnější, než by člověk od dvou slabších týmů čekal. Poslední čtvrtina nechala zapomenout na puntovanou a já byl nakonec rád, že jsem vstával. Způsob, jakým Carson Wentz nese na svém ohnutém a otlučeném hřbetě tuhle franchise, mi opravdu někdy bere dech. Nerozumím tomu, že na něj někteří fandové Orlů dokážou nadávat. Ve Philadelphii, zdá se, platí přísloví „Všechno zlý je pro něco špatný.“ Materiál, se kterým už nějaký pátek musí operovat, by mnohde nestačil ani na practice squad a ve čtvrtek mu již tradičně chybělo asi 16 členů základní sestavy. A teď si vezměte jeho poslední game winning drive z utkání s Giants. Zde jsme mohli vidět v miniatuře, co všechno se tradičně sejde v neprospěch Eagles, s čím vším se musí umět Wentz popasovat. Předně nesmí chybět nějaké pěkné „nečekané“ zranění a oslabení už tak slabé ofensivy. Jmenovitě DeSean Jackson se nechal při pokusu o punt return namasírovat a hned se objednal s kotníkem na druhý den na magnetickou rezonanci. Ten tam už taky musí mít permici. Pak udělá na 3 yardech docela hloupý face mask stálice Kelce a Wentz musí rozehrávat do goal line až z 18 y. A nezbyde mu nic jiného, než zacílit na trpajzlíka jménem Boston Scott, kterého trefí naprosto precizně na číslo. Houby kritika. Ve městě bratrské lásky musíte Wentze skutečně milovat a nestydět se za to.

Napadá vás ještě nějaký jiný způsob, jak by mohli letošní Matlanta Facepalms prohrát vyhraný zápas? Todd Gurley dobře věděl, že za bílou čáru by neměl spadnout, ale pád už nešlo zastavit. Vzpomněl si pozdě. Nejhorší je, že Matthewu Staffordovi ubírá kredit na naprosto fantastickém drajvu právě ten fakt, že jej uhrál proti deprimovanému týmu, který utkání pros*al v hlavách možná už během komerční přestávky v čase 1:04 do konce. Majitele Arthura Blanka, který to celé sledoval ze sajdlajny, mi bylo opravdu hrozně moc líto. On sem chodí pravidelně, když už je zápas rozhodnut, a hráčům gratuluje k výhře přímo na hřišti. Zbývá už jen připojit několik víc než pravdivých vět vybraných ze sbírky Murphyho zákonů:

Jestli se cítíš dobře, uklidni se, ono tě to přejde.

Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

Skutečná délka minuty závisí na tom, na které straně míče se nacházíš.

Když i všechny ostatní pokusy selžou, je třeba zkusit to, co radil trenér.

Výhodou kolektivních sportů je to, že můžete hodit vinu na někoho jiného.

Titans se obdivuhodně vrátili do utkání, do kterého už se vlastně vrátit neměli. Nebo já spíš vůbec nečekal, že by se vrátit mohli. Tenhle tým není stavěný na velké dotahování, slavné comeback výhry s 240 pasovými yardy ve 4. čtvrtině apod. To ani náhodou! O co víc dokáží být Titáni dominantní ve chvíli, kdy se jim daří ždímat soupeřovu obranu 8minutovými drajvy, o to víc jsou zranitelní, když vystavíte krále Henryho průměru 3,5 y na běh. Již v loňském roce dokázal někdo trpělivý spočítat, že 79 % přihrávek Ryana Tannehilla vzešlo z play action. To je strašidelně vysoké číslo. O tuto herní variantu se ale jednoduše nelze opřít, pokud vysoko prohráváte a pokud vám soupeř prostě přestane běhání věřit. Přes všechny tyto fakty se ale dokázali Titans vydrápat z 20bodové ztráty až na field goal zajišťující prodloužení. Tam by zápas začal od nuly a klidně by se golem Henry mohl dostat ke svému drtivému slovu. Co my víme, že? Hodně jim k tomu napomohl nečekaný výpadek a hodně slabá půlhodina v podání útoku Steelers. Druhý poločas začali stylově v pořadí drajvů punt – interception – punt – interception a nakonec byli rádi, že měli nahráno do foroty z úvodu střetnutí. Big Ben najednou nebyl schopen zkompletovat 3. down. Bohužel pro Tennessee se ale v hodině dvanácté Stephen Gostkowski přehoupl na své letošní horské dráze zrovna do strmého pádu a prodloužení odmítl. Tím pádem očekávám, že v dalším kole trefí 4 padesátky ze 4 pokusů. Lví měrou se na stažení bodové ztráty podílel AJ Brown. Ten se po dvouzápasové absenci vrátil ve velkém stylu. Z posledních 3 utkání má ve spolupráci s ním Ryan Tannehill passer rating 142, 136 a 156. Tihle dva se najdou i poslepu. Steelers zůstali posledním neporaženým týmem a teď na ně čeká odpočatý Baltimore.

Víte, kdy naposledy (až do této neděle) se stalo, aby Patriots o pauze prohrávali o 20 bodů? V roce 2013 v utkání s Broncos (24-0). Konečný výsledek 34-31 pro Pats a vlastně se tomu tehdy nikdo moc nedivil... „Nová doba! Host vyhazuje vrchního!“ Asi takto bychom mohli popsat počínání Patriots na domácím poli na konci loňské a startu letošní sezony. Nebudu trávit hodiny pátráním, kdy naposledy prohráli 4 ze 6 zápasů na Foxborough. Odhadem to bylo někdy v době těsně po Kryštofu Kolumbovi. Všemocný Bill Belichick má najednou na starost i odvětví, na které de facto nemusel 20 let sáhnout. Mluvím o útoku. On v podstatě vždy jen ladil tu svou obranu a druhou stranu míče si řešil po svém Brady. Byly i takové roky, že ani ta Billova defka nebyla žádným šlágrem, takže Tom musel sázet zápas co zápas 30 bodů. A když jich dal soupeř 35, Brady zvládl 38. Když fakt teklo hodně do bot, trefil se z půlky Vinatieri, nebo Gostkowski. Nebo soupeř muffnul punt. Nebo zafumblil v red zóně. A Kraft mezitím žehlil průsery. A... A s tím vším je teď konec, přátelé. Belichick je u Patriots bez Bradyho na rekordu 20-23. Ostatně 5 let v Clevelandu zakončil na bilanci 36-44. Počátečního kouzla covidem zbavený Cam Newton dotáhl svůj útok v posledních 2 zápasech k jedinému touchdownu a z řeči jeho těla už je patrné, že ho hra baví podobně jako v poslední sezoně v Panthers. Nesmíme opomenout fakt, že na jaře odešlo 5 starterů do Miami a Detroitu a 5 dalších základních kamenů týmu 2019 se nechalo zapsat na home office. Suma sumárum: San Francisco porazilo zcela bezradný a často chybující tým, který zatím nedokázal definovat svou herní identitu – především v ofensivě. Pokud by měli Patriots zůstat při takových výkonech, možná vyhrají do konce sezony už pouze dvojzápas s Jets.

 Doslova divný zápas sehráli Buffalo Bills v New Yorku s místní Stranou Zelených. Vlastně ani nevím, co si o něm pořádně myslet. 9 drajvů Bills resultovalo v 8 pokusů o field goal a jeden ztracený fumble. Tyler Bass dokázal přesně to, co Brandon McMannus před týdnem – vykopat 18 bodů, které proti utrápenému protivníkovi stačily v suchém triku na výhru. Přes povinné vítězství si však nelze nevšimnout, že se ze hry Bills po raketovém startu pomalu vytrácí lehkost a často pozorujeme křeč a letargii. Přísné měřítko tak snese snad jen WR Cole Beasley, který by mohl dostat přihrávku v podstatě při každém jeho pobytu na hřišti. Ten se skutečně dokáže uvolnit 20x po sobě a pokaždé jinak. Po 3. týdnu jsem v kalendáři mlsně vyhlížel souboj na ostří nože mezi Bills a Patriots a mnul si ruce, jaká to bude kulervoucí řežba o vládu nad AFC East. Nyní mám trochu obavy, aby Patriots za týden nevyhráli na 3 kopy 9:6... Kdo neviděl nějaké utkání letošních Jets, těžko pochopí, jak lze uhrát za celý druhý poločas 4 (slovy čtyři) yardy. Nebuďme zase úplně naivní – kdyby chtěli Adama Gase vyhodit a stáli letos o nějaký dílčí úspěch (tím by byly třeba 2 výhry), už by to dávno udělali.

Před nedělním utkáním s Browns měl Joe Burrow na kontě 246 pasových pokusů – nejvíce ze všech QB. Po prvních 2 interceptions, od každého týmu po jedné, mě napadlo: s tím, jak dobrá je secondary Browns, jak často Burrow musí do vzduchu a jaký je Mayfield matlák, bychom dnes klidně mohli vidět víc pick 6 než touchdownů. Nakonec se další nekonaly a my mohli sledovat, jak si Baker připisuje kariérní TD maximum (5) a Joe kariérní YDS maximum a také passer rating. Podobně, jako se mi Bears absolutně nezdají na 5-1, úplně stejně se mi Bengals nezdají na 1-5. Mohli porazit před týdnem Colts a nyní k překvapení rovněž příliš nechybělo. Je předběžné hodnotit, ale letos na draftu si nejspíš opravdu vybrali správně. Teď už jen budovat a vylepšovat. A věděli jste, že v neděli byl v Americe „National Tight End Day“? Slaví se Den matek, Den otců, Den dětí,... a taky Den tight endů. Více o tomto svátku si můžete přečíst např.na webu www.sportscasting.com. Mayfield to s oslavou zřejmě vzal velmi vážně a hned třemi ze svých pěti TD obšťastnil Davida Njokua a hlavně backupa Harrisona Bryanta. Škoda, že v našem národním sportu hokeji neslavíme např. Den pravých obránců. To bych si hned doma vyprosil třenou bábovku.

Krize, ve které se zmítají Dallas Cowboys, dosahuje už opravdu obřích rozměrů. Redskins proměnili souboj nejhoršího útoku s nejhorší obranou v jasnou záležitost. Jejich dosavadní průměr 18 skórovaných bodů na utkání byl pokořen již před svačinou, takže se svěřenci Rona Rivery v závěru utkání už jen kochali posmrtnou agonií divizního rivala. Cowboys měli v poločase na svém kontě 60 celkových yardů a jediný smysluplný drive zakončil Andy Dalton interceptionem. Poté se zkušeně nechal vypnout a odvést do kabin. Nedraftovaný klučina z italské pizzerie na předměstí Arlingtonu už se zápasem neměl šanci cokoliv provést. Situace v Cowboys se mění na hotové peklo. Nový trenér už v soutěži sympatií dotahuje místní modlu Jasona Garretta. Bacha, jo, aby na něho ještě nevzpomínali. Z 10 nejlépe placených hráčů jich 8 nehraje vůbec nic. Zejména se jedná o DeMarcuse Lawrence, Jaylona Smithe, Tyronea Crawforda a Zeka Elliotta. Další 3 draze zaplacení okupují marodku. Pokud bude Jerry Jones hledat světlo na konci tunelu, měl by začít u sebe. Proč nevzali na draftu třeba safetyho? Všichni byli ještě na boardu. Chtěl Lamba, má ho mít. Ten mu teď bude platný jak mrtvýmu šála.

Kromě Juliana Edelmana mě už nenapadá žádný jiný ocásek, který by mohl za Bradym přislintat do Tampy. Jinak už tam jsou úplně všichni. Ne, tak ještě mi žena napovídá, že prý Luke Kuechly by mohl ohlásit návrat z důchodu a vypomohl vyztužit běhovou obranu. Fajn. Brady dost možná za celou kariéru neměl kolem sebe takový support team jako letos. Zdá se, že útok Bucs se po porodních bolestech ze začátku ročníku pomalu dostává do kadence „ta ta ta ta ta ta“. A mnohdy ještě rychlejší. Největší korunu tomu teď začne nasazovat zdravý Fournette. To bude psycho! A teď nemyslím Antonia Browna, ale vymýšlení, jak ten útok na hřišti fakticky zastavit. Nelze nevidět, jak se zápas od zápasu útok pomalu nachází a jakým způsobem začíná Brady hráče kolem sebe zvedat. V jinak zcela irelevantní říjnové debatě na téma „kdo bude MVP“ už Tom vystřídal Joshe Allena. I když, vyhrát MVP s touhle sestavou, to je, jako když se mi můj soused chlubí, že ve svých 75 letech ujel za den na elektrokole 60 km. Páni! To už se dělají baterie s takovou výdrží? Ale ne, nechám impertinencí, Brady hraje pořád skvěle!

Uvidíme, v jakém světle se představí o tomto víkendu Tua Tagovailoa. Kromě Joea Burrowa ukazuje i Justin Herbert, že na to má. Při některých jeho hodech jen lapám po dechu a významně zvedám obočí. Sorryjako, ale to je ProReady hráč. V zápase s Jags se stal jedním ze 7 QB historie, kteří ve 3 z 5 úvodních startů kariéry překonali passer rating 110. Většina expertů před sezonou hádala, že to bude hlavně obrana Baterek, která by je mohla držet ve hře o postup do play off. Opak je pravdou. Jak vyzrálým dojmem se Herbert prezentuje, dokládá i fakt, jakým způsobem na hřišti vyhledává své cíle. Vybírá opravdu jen hráče s nejlepší separací, neupíná se úzkostlivě na Allena nebo Williamse, všem měří stejně a podle zásluh. Kdybych si včera vzal stranou 20 libovolných skalních fandů Chargers a chtěl po nich tipy na hráče, na které Herbert zkompletuje své 3 TD, jsem na 100 % přesvědčený, že ze jmen Jalen Guyton, Donald Parham a Virgil Green neřekne nikdo ani jedno. Je klidně možné, že až budou fandové a novináři v roce 2035 hodnotit ve zpětném zrcátku QB Draft Class 2020, že parta Burrow, Tua, Herbert, Love, a kdyby Pán Bůh dal, tak třeba i náš Eason, bude hodnocena podobně dobře, jako ta legendární z roku 2004. Tady se nám rodí nová generace a konkurence pro Mahomese, Watsona, Wentze a další.

Green Bay Packers, silně namotivovaní ostudnou porážkou v Tampě, proměnili velmi brzo zápas s Texans v jednoznačnou záležitost a ve 2. půlce už se jen dohrávalo. Chvílemi se zdálo, že kdyby útok sýrových hlav nastoupil v 5 lidech ve složení Rodgers – centr – 2 tacklové – Davante Adams, mohlo by to i tak na výhru stačit. Rodgers si zchladil žáhu čtyřmi TD a o vítězi nebylo pochyb. Pojďme tedy trochu fantazírovat a zabrousit do budoucnosti. Bill O´Brien si na startu loňské sezony naivně myslel, že jeho tým je neotřesitelně ve WIN NOW módu a že by bylo nanejvýš rozumné ho ještě před očekávanými boji o Lombardiho trofej trochu posílit. Samozřejmě i za cenu několika nevýznamných draft picků. Ale co už, po zisku titulu si na pár prvních kol nikdo ani nevzpomene. Týden se s týdnem sešel a v Houstonu začínají pomalu vymýšlet, koho přestavbou O´Brienova vypiplaného dream teamu pověří. Úkol bude svěřen Jacku Easterbymu, výkonnému řediteli pro fotbalové operace. Stůl má celkem čistý, protože tým nemá kromě hlavního trenéra ani generálního manažera. V případě Romea Crennela, toho času nejstaršího trenéra v lize, budou všichni rádi, že jej u týmu udrží coby konzultanta pro záležitosti defensivní. Při vší úctě k němu se v tomto pokročilém věku banda zfetovaných přerostlých puberťáků nekrotí snadno. Nový pan generální ani tréňa se nebudou hledat snadno. Týmu chybí budoucnost v podobě picků, které stihl extrenér rozfrcat, kde se dalo. Existuje ale jedna šance, jak je trochu dotankovat. Pokud bychom uspořádali draft 2021 zítra, byly by Texans a Bengals v top 10 jediné týmy, které mají vyřešenou pozici starting quarterbacka. Mezi NYJ, NYG, JAX, ATL, MIN, WAS, DAL a NE se klidně může strhnout poziční boj nejen o Lawrence, ale i o Justina Fieldse, Zacha Wilsona nebo Kylea Traska. Houston tak může být ideálním parťákem pro trade vzhůru zaplacený zlatem. Pokud by byl nový generál sekáč, mohl by klidně dolů trejdnout i dvakrát a jakýs takýs základ týmu začít budovat z pozdějších kol. O´Brienova škatulata neznamenala totiž pouze odliv vysokých picků (1,1,2,2,4) ale i přísun nízkých (2,3,4,4,4,6). Řeknu vám, co se týká této přestavby, bude to solidní šichta. 

Nejlepší zápas roku nemohl sehrát nikdo jiný než 2 nejlepší týmy z nejlepší divize. Protože tak to má být, tak je to správné. V mnoha měřitelných statistikách, ale i pocitových čistě subjektivních vjemech, musím naplno uznat, že Seahawks byli po celý zápas lepší než Cardinals. Více yardů po zemi, více yardů vzduchem, 39 minut na míči atd. A Seattle nakonec prohrál jen kvůli politováníhodnému omylu, který se ústavu jménem „Russell Wilson“ stane maximálně jednou za 10 let. Tohle snad nemůže být nic jiného než ironická hříčka osudu. V současnosti zřejmě nejlepší hráč amerického fotbalu na světě předváděl po celý zápas hody, nad kterým zůstával nejeden rozum stát. Doktorova do nekonečna se opakující věta „…no to je něco neuvěřitelného“ už mi skutečně leze na nervy, ale kdybych já sám měl Russellův výkon popsat jednou větou, řeknu: „To je něco neuvěřitelného!“ Jenže po těch všech nádherných a dokonalých přihrávkách, které dokáže zkompletovat na Metcalfa, Hollistera, Disslyho, Moora, Olsena a především na Locketta (20!!! trgt), hodí v prodloužení lehounký padající list na klíčovou interception do rukou Isaiaha Simmonse. TOHO Simmonse, kterého Laci a Jindra celý zápas vzývali k nástupu na hřiště a předvedení něčeho adekvátního pro hráče z 1. kola draftu. Wilson hraje doslova ve schizofrenní pozici. Nesmí udělat chybu, jinak je zle. Seattle akutně potřebuje návrat Bruce Irvina a Jamala Adamse do sestavy. Když se kohokoliv zeptáte, kdo má nyní v lize nejhorší obranu, 9 z 10 lidí okamžitě vypálí Cowboys! Tak ti mají např. 408 povolených yardů na utkání. Seahawks si jich nechávají dát v průměru 479! V povolených big plays nad 20 y jsou na 29. místě (25x) a v povolených big plays nad 40 y jsou poslední (7x). S tím, co hraje Wilson, musí mít Seahawks ambice na Super Bowl. S tím, co zatím předvádí jejich obrana, mají k poslednímu utkání sezony hodně daleko.

Jsem rád, že i geniální cucák McVay čte moje Dojmy a rozmary a kritiku z minulého vydání, směřující na jeho obranu, vzal jako konstruktivní a věcnou. Ano, přesně tak, jak se beraní defka prezentovala proti útoku Bears, bych si to představoval. Každý chvilku tahá pilku, aneb dodržujme předem stanovené pořadí, ve kterém si bouchneme do Nicka Folese. Netlačte se a nebojte, na každého se dostane. Kdo si nejvíce užil špičkovou práci Front 7, byl zřejmě CB Jalen Ramsey, který jednu INT chytil a pokud jsem v ospalosti dobře viděl, u druhé asistoval. Tak snad si to chlapci do budoucna vezmou k srdci a i nadále budou z přítomnosti špílmachra Aarona Donalda těžit všichni svorně kolektivně.


Sdílejte na sociálních sítích

Ježour

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Pompey
  28. října 2020 19:37

  Jindy Ježoure nenapíšeš od divizních socích ani čárku. A teď se u Toxins rozepíšeš o nějakých vzdušných zámcích. Ještě tomu jejich fans uvěří a pak přijde to zklamání, že mají až 71. pick v následujícím draftu. :)

 • Ježour
  28. října 2020 22:12

  Já myslím, že to solidně prohážou. Je tam několik adeptů na trade. Akorát zatím opravdu není nikdo, kdo by se do té realizace přestavby pustil.

 • Gardner
  28. října 2020 19:25

  Ale je tu jedno ALE, opravdu JAX potrebujou QB startera?

 • Gardner
  28. října 2020 19:22

  Super, poučně jsem se bavil ;-)

 • korek
  28. října 2020 18:52

  Carlos Dunlap do Seattlu.

 • votier
  29. října 2020 10:51

  Asi dobrý trade pro oba týmy...Hawks potřebují nutně posílit zatím tragickej pass rush a Bengals zase protekci Burrowa.

 • Citrusfernet
  28. října 2020 17:45

  By ma zaujimalo kolko trva zosmolenie takehoto fajneho clanku? A potom samotna technika. Pozres si zapas a hodis dojmy hned na papier ci si po vikende sadnes k flaske vina a zacnes spominat/glosovat?

 • Ježour
  28. října 2020 18:28

  Někdy to jde samo, někdy se trápím. Nevzpomeš si nic, to ti garantuju :-) Musí si člověk dělat neustále poznámky, do notesu, do telefonu, pokaždé když mě něco zaujme. A pak se k tomu vracím. A samozřejmě je to celé pondělí a část úterý u zápasů z archivu. Díky gamepassu jsou z nich už vysekané všechny reklamní pauzy, takže to celkem jde. Nejde ale stihnout odkoukat všechno. Čím více je týmů v bye weeku, tím lépe samozřejmě. Víno si leju až při psaní. V neděli večer už jsem ho zcela odboural, protože jsem nikdy nedožil konce večerní session natož pak SNF.

 • kisa
  28. října 2020 15:51

  Dotaz mimo článek. Ten trade Eversona Griffena do Lions má smysl pro koho? Jako chápu, že po sedmém týdnu je ještě daleko uvažovat o (ne)play-off, ale myslím, že na šest míst pro NFC-North/South/West je jiných osm adeptů a to jejich divizní Medvědi s 5-2 budou mít spíš problém něco utrhnout. Ale hlavně nechápu Cowboys. V té planktonové divizi mají šanci postoupit všichni. Předpokládám správně, že umístěním Dakoty na IR se jim uvolňuje "cap hit" (našel jsem, že mají najednou už 30 mega). Tzn. tam ty 3 mega ušetřený na polovině platu Griffena asi moc roli nehrají, ne? Tento trade fakt nechápu. Pořád čekám, že si Boys půjdou pro QB a myslel jsem, že ze strany Dolphins to s Tuou byla jasná nabídka na trade Fitze...
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Ježour
  28. října 2020 17:09

  Je třeba vidět svět v širších souvislostech. Během letošní sezony už Cowboys udělali 2 cuty, kterým nikdo nerozumněl. Nejdříve se pakoval HaHa Clinton-Dix a poté v říjnu CB Brandon Carr. U obou došlo ke slovní konfrontaci s DC Nolanem. Samozřejmě obrana Cows je příšerná a zkušenějším hráčům to vadí. Mají na způsob hry svůj pohled a ten šíří kabinou. Tady to v případě Griffina může být stejný příběh. Vůbec bych se tomu nedivil. Že nálada mezi trenéry (kteří drží basu) a hráči (kteří drží basu) bude na bodu mrazu.

 • kisa
  28. října 2020 17:18

  @Ježour Trade Griffena tedy chápu. Jen k čemu do toho šli Lions. Leda je "podmíněný draft" postupem do play-off. Dneska dali Boys další dva obránce k trade či cutu. Tomu taky nerozumím. Hráče, kterého cutnu si pak mohu v klidu nasmlouvat, ne? Jasně, takhle vezmu zbytek smlouvy, jako FA budu vyjednávat. Ale i tak. Evidentně tam je velká válka v kabině.

 • Ježour
  28. října 2020 18:33

  @kisa V Detroitu vládne Patricia a u něj se logika výměn, draftu i hráčů z FA hledá někdy velmi těžko. Prostě má o Griffenovi mínění, že je stále ještě dobrý hráč a že se za tu cenu (podmíněné 6.kolo) docela šikne. Navíc je to hráč, kterého mají z divize hodně nakoukaného a mnohokrát se proti němu připravovali. Vědí, co od něj čekat.

 • Cukrak
  28. října 2020 09:47

  Kdy má svatek levý bek?

 • HuMpTy-
  28. října 2020 15:00

  Přesně v den, který je o 365/2 později, nežli má svátek pravý bek.

 • HuMpTy-
  28. října 2020 09:39

  "To bych si hned doma vyprosil třenou bábovku.".... TO bych vskutku nedělal, ta dusí!

  Opět super článek, musím říct, že to co hraje RW3... To je skutečně něco neuvěřitelného!

 • 12palcu
  28. října 2020 09:30

  No tentokrát už musím reagovat. Chválit Wentze po zápase s Giants je jako plácat onoho souseda po zádech po té elektro tour. Vítězné drivy proti tomuto soupeři se již stali jaksi nutným folklórem, viz loňská sezóna nebo třeba winning field goal Elliotta(jeho rekordní 61 yardovej) z mistrovské sezóny. A tak jsem si po dropu Engrama lámal hlavu akorát s tím kdože to chytí tentokrát vítěznej touchdown. Ani ve snu mě nenapadlo, že to bude Boston, kterého jsem okamžitě vzal a nasadil do Fantasy místo zraněného Sanderse v souboji s Doktor boys. K nezaplacení. Takže milovat ho po jednom drivu, když skoro celej druhej poločas hrál šlichtu je fakt nad moje síly. Ale píšeš, že nerozumíš té kritice. Já bych to popsal čtyřmi slovy: novej Jekyll and Hyde. Za boha si nemůžu vzpomenout kdo byl takto již označován v minulosti(né nemyslím Winstona). Konkrétně bilance TD/INT 10/10, když k tomu připočítáme běhové TD a fumbly budeme mít v podstatě stále stejnou bilanci. A ty íčka a to si povězme upřímě byli ve většině případů buď nepřesný hod a nebo debilní rozhodnutí. Těch nepřesností je až moc na můj vkus, na jeho obranu musím přiznat, že když už to hodí naprosto přesně, tak mu to borci zase dropnou a jednalo se i o potencionálni touchdowny. A tak radši ani nezmiňuju je kompletaci, která je tristní a o ratingu ani nemluvě. Co mě trochu vadí je, že se neustále zmiňuje zranění, přitom on udělal určité změny v přípravě a jídelníčku po sezóně 18 a zatím to nese ovoce(ten C z play-off nepočítám to se může stát každému kdykoliv, viz Dalton - ani slide už dneska není zárukou ochrany), což je zvláště letos malej zázrak. Vzhledem k tomu, že po něm Dougie chce aby více využival nohy. Mimochodem jeho optiony jsou někdy více komické než účinné. Pak bych zmínil jeho pohyb v kapse, který je často těžkopádný a neohrabaný. Bohužel se nemůžu zbavit myšlenky, že i s plnou sestavou by to bylo podobné. Jestli něco kritizuji já, pak je to playcalling, ó jaký balzám, když jsme z první akce zápasu zahráli reverse na Deseana pro solidní zisk. Bohužel to byla asi nejhezčí naše akce zápasu a s Jacksonem už žádnej fanda Eagles nemůže počítat, to je Vláďa Šmicer amerického fotbalu. Musím ale přiznat, že když se vám točí Ofenzivní lajnu pomalu obsnap, tak je dost těžký si připravit nějakej náročnější útočnej gameplan. Loni nám chyběla deep threat, letos jsme zase omezeni tou lajnou, co to bude příště. Já bych chtěl aby Dougie spolknul svoje ego a přivedl nového ofenzivního koordinátora a nechal ho i callovat, někoho jako třeba Joe Brady. A když jsme u té kritiky ještě bych zmínil našeho 50 milionového Dariuse, jako je to elitní corner, ale jenom do zóny, jakmile hraje osobku, tak si buď nechá náskok na recievera 7 yardů a nebo je u něho tak natěsno až ho fauluje. Sorry za spam.

 • Ecthelion
  28. října 2020 10:40

  Nebudu to nějak dlouze komentovat, Wentz určitě letos nehraje nijak oslnivě, nicméně s tímto lazaretem by 90% týmů skončilo na 1.místě draftu. Málokterý QB by dokázal z noname udělat hráče, o kterém mluví celá liga - loni Ward,Scott, letos Fulgham a trochu i Rodgers. Pohyb v kapse - o jaké kapse to píšeš - drtivou většinu snapů má Wentz ihned po snapu v zádech hráče, protože přes ty nosiše vody na pozici guardů to chodí jedna báseň. V O-line už nehrají 2nd string hráči, ale 3rd string. Naštěstí se vrátil RT Lane Johnson, C Kelce hraje, ale nijak úžasně, ale hlavně díky Bohu za "ragbistu" Mailatu na LT, ten kluk hraje podstatně líp než Peters i Dillard. Jeff Stoutland s ním udělal neskutečný pokrok. S tím OC souhlasím - Frank Reich opravdu chybí.

 • potkan
  28. října 2020 17:16

  @Ecthelion jekyll/hyde sa vravi fitzmagicovi/fitztragicovi. nikto netusi, ktory z tych dvoch sa zrovna ten den dostavil na zapas, vypadaju uplne rovnako, ale su to dvaja uplne rozni hraci

 • ProxyNFL
  28. října 2020 00:46

  Ešte by som tam šupol jedného hackera na pozícii puntera ale inak super čítanie :-)
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Martin Tvrz
  28. října 2020 08:48

  Neskutečný představení od tohoto mazáka.

 • pete68saint
  28. října 2020 00:29

  Hrál se i zápas NO s Carolinou a mohl se zapsat dokonce do dějin NFL 65y FG, který ale o centimetry nevyšel.. a tak k zápasu není v podstatě co napsat, krom vtipného momentu, kdy si Teddy šel v tom svém posledním drivu sednout na svou bývalou lavičku..Úplně chápu autora článku, ptž jinak moc nebylo o co stát.. není to tedy výtka, jen pro pořádek.😜

 • Ježour
  28. října 2020 07:33

  Omlouvám se, ale já ho neviděl. Místo něj jsem strávil 2 hodiny v práci hledáním vadného čidla, které spustilo požární poplach. Prostě se nikdy nedostane na všechny.

 • odborník z gauče
  27. října 2020 23:57

  Wentz je dobrej, s tím materiálem co má kolem sebe je výbornej. Ale prostě se na můj vkus až moc často blbě rozhodne. Ale konečně se učí hrát i jinak, než všechno na Ertze. Celkově bych mu přál snad i trade já nevím proč, ale strašně rád bych ho viděl pod Grudenem v LA

 • korek
  28. října 2020 18:33

  Asi ve 3 podcastech nezávisle na sobě jsem slyšel to samé. Wentz nádherný poslední drive na otočku. Skvělá práce vzhledem k tomu, že hraje s hráči z practice squadu, obzvláště když D-Jax přijde a zase se zraní. Ale problém je ten, že se snaží každý snap za každou cenu něco urvat. získat z toho. Pak dostává naloženo, jsou z toho sacky, fumbly, interctiony. Že je prostě třeba někdy míč zahodit, shodit na krátko. Obzvláště za téměř celou rezervní O-line.

 • mfr
  27. října 2020 22:00

  Ježoure super, díky. Příští měsíc zas pojedu kolem tý vaší krásný dědiny, tak sem si říkal, že ti přivezu dobrou flašku bílýho... No ale teď nevim, ses prokecl, že vlastně zásluhy na článcích má manželka (ikdyž to vlastně všichni dávno víme), takže flašku patří jí... ale nevim, jaký ona preferuje?

 • Ježour
  27. října 2020 23:12

  Ona teď nic necítí a nic jí nechutná, takže vem doma klidně něco, čeho se chceš zbavit :-D Jestli pojedeš, ozvi se dopředu a zajdeš normálně na kafe.

 • Toman
  27. října 2020 19:54

  Super Ježoure, fajny článek a opět pobavil. Díky!

 • Ježour
  27. října 2020 21:12

  Díky moc ;-)
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Luc123
  27. října 2020 19:47

  A ještě jedna věc, tak jak jsem v posledních letech docela hejtoval nové mladé QB ( většinou jsem tedy měl pravdu, Marioata, Winston, Darnold) tak letošní nováčci Burow a hlavně Herbert se mi líbí opravdu moc. Těším se na jejich progres...

 • Hooper
  27. října 2020 19:39

  Zvláštní odstavec o utkání v Nashvillu. A u Herberta Ježour asi nebude mít moc nesouhlasných vlnovek:-)))

 • Ježour
  27. října 2020 23:15

  Zjednoduším ti ho:

  V prvním poločase jste hráli dobře v obraně i útoku. Ve 2.poločase jste hráli špatně hlavně v útoku, ale Titans hráli v útoku dobře a nakonec se Gost.netrefil. Stačí takto?

 • Luc123
  27. října 2020 19:19

  Moc hezký článek, podepsal bych snad všechno. Koukal jsem v neděli na náš zápas a vedle na PC jsem koukal na Tampu (stará láska nerezaví). No a z toho srovnání mi šel mráz po zádech. Útok Tampy mašíroval po hřišti jak jsme to dělali my v posledních 20 letech. Zato Cam tam stál jak tvrdé Y a když už byla situace kritická tak se rozběhl nebo to hodil do středu pole jen tak. Stupeň paniky 10. Před sezonou jsem říkal, hlavně že zase někdo po sezoně nepřijde a řekne tak vidíte že Brady je více než Bill nebo opačně. Tato sezona to rozhodně neukáže ani ta příští, ale snad každý vidí, že když Brady dostal útok kde je dost talentu tak s ním pořád dokáže velké věci. Mluvit o SB je předčasné, ale rozhodně šanci budou mít a to je přesně to co Tom chtěl. To srovnání s Paytonem, který přišel k Broncos se hodně nabízí. Ta situace je dost podobná i když Tomovi je o 5 let více než bylo Paytonovi. Připomenu ještě Winstona, ten měl lonis snad 34 TD a 32 INT, s tímto týme co cmá Brady dnes neudělal za 5 let nic. Všichni říkali, že Brady hodí méně INT ale nebude tak produktivní. Nyní to má rozjeté snad na 40 TD a INT bude zase kolem 10 tak jak to má posledních 20 let. Pats se určitě také ještě zvednou, obrana je opravdu dobrá. Hodně se mluví o výměně Gilmoura za nějaké hráře nebo picky. No bylo by fajn poškádlit Jets o první pick :D :D to by se AlešJets ale asi šel zastřelit a to bych mu nepřál. I když vyměnit DPOY za first round pick je dobrý deal pro Jets ne? V Jets bude z Lowrence stejně bust.

 • Odell13
  27. října 2020 20:43

  Neplést Peytona s Paytonem. Payton je trenér Saints, Peyton legendární QB. Už by to stálo za to se to naučit, píšeš to tak roky. Ale když vidím i Lowrence, Gilmour, tak tobě budou anglický jména a pojmy asi dělat všeobecně velký problém.

 • Luc123
  28. října 2020 17:56

  @Odell13 Děkuji za opravu, pokusím se polepšit.

 • tomas777
  27. října 2020 19:04

  Pekne 👍