Novinky Pompey 30.10. 16:52

Co se nepovedlo – Week 7

V každém kole se něco nepovede. Někdo je za hlupáka, další zase za smolaře.

K Stephen Gostkowski

Souboj neporažených vypadal v prvním poločase na jasnou záležitost. Steelers byli ukolébaní průběhem zápasu, ve kterém jim v prvním poločase vyšlo vše, na co sáhli. Avšak ke konci zápasu nedokázali odrazit nápor zarputilého soupeře a pomalu se začali smiřovat s tím, že možná dopadnou podobně jako Texans týden před nimi. To by se ale nesměl na scéně objevit hráč, jenž letos nedokáže plnit své pracovní povinnosti. Nejhorší kicker sezóny, Stephen Gostkowski, zahodil jediným okamžikem veškerou snahu svých spoluhráčů. Tým s nejvyššími ambicemi se tak dostal za poslední dvě sezóny na neuvěřitelnou uspěšnost 52 % v proměňování FG. Všechno má své hranice a tady už jsme se dostali daleko za ně. Divím se, že z toho ještě neprdly nervy některému hráči Titans, protože mně už regulérně ano.

QB Ben Rothlisberger a QB Russell Wilson

Dva Super Bowly ostřílení QB sehráli svůj poslední zápas na podobné vlně. Jejich týmy kontrolovaly průběh zápasu a podařilo se jim bodově odskočit. Oba dva se však dopustili toho nejhoršího, co může QB udělat. Interceptions dostaly soupeře zpátky do sedla. Zatímco Zane Gonzalez svým FG v závěru dokázal poslat utkání do prodloužení, kde Wilson podtrhl comeback Arizony další ztrátou, Gostkowski poslal svým nepodařeným kopem oba týmy do sprch. Big Ben si tak mohl oddychnout, v prodloužení mu totiž hrozil podobný osud. Pro tentokrát měl štěstí. To mu již v následujícím týdnu proti Ravens může chybět. Oba dva QB si musí dát pozor, ať se jim něco podobného nestane i v play off. Především Wilson to bude mít vzhledem k obraně Seahawks mnohem těžší.

Klub Zero

Čtyři týmy v 7. týdnu nedokázaly dostat hráče s šiškou do endzony. Obvykle to bývají jen jeden až dva týmy za hrací týden, které nepotěší své fanoušky ani jediným touchdownem.

Že jedním z nich budou Bills proti Jets, by si asi vsadil málokdo. Tým z Buffala měl jednoznačně navrch a i bez touchdownu dokázal vyhrát. Že by si tím ale zvedli hráči Bills nějak extra sebevědomí před důležitou bitvou proti Patriots? To se zrovna říct nedá. Z útoku Bills se vytratila lehkost a pohoda. Hlavním aspektem je prakticky nulová běhová hra, které se soupeři nemusí téměř vůbec obávat. Defenzivním koordinátorům se tak stačí připravit především na zastavení pasové hry Buffala a to jim jejich práci až příliš usnadňuje.

Útok Bears je krásným příkladem, kdy se HC/OC snaží našroubovat svůj styl na tým, který na něj vůbec není vhodně složený. Trošku to připomíná situaci u Falcons, kde obrana hrála příšerně, přestože jejich bývalý HC Quinn je defenzivním specialistou. Obrana Chicaga předvádí skvělé výkony a útok by se tomu měl svým stylem přizpůsobit. Více běhat, více PA apod. Pokud se Nagy nad sebou nezamyslí, zažije patrně více utkání, kde obrana Bears dá více bodů než útok. A vůbec bych se nedivil, kdyby ho to po skončení sezóny stálo místo.

Fanoušci Patriots začínají zažívat věci, na které jsou ostatní fandové více či méně zvyklí. Sledují Newtona, jak hraje bez energie a bez úsměvů. Při každé příležitosti odevzdat šišku soupeři, to je smutné i pro nestranného fandu. Útok Pats je v troskách. A dříve než v příští sezóně to jednoduše lepší nebude. Bill by měl v nadcházející offseason sáhnout k radikálnímu řešení. Vyházet kompletně všechny WR, TE, QB a sestavit úplně novou grupu. Horší než teď by to snad být nemělo. Leda by do příští sezóny angažoval Adama Gase jako OC.

A co napsat o Cowboys? Je třeba najít nového HC. Vyčistit kabinu. Znovu se začít bavit fotbalem. A vrátit fandům aspoň trochu pýchy na svůj tým.