AKTUÁLNĚ
Novinky Šráma 31.10. 13:14

NCAA Preview - Week 9

Za normálních okolností by deváté kolo znamenalo překročení poloviny soutěže. To se však netýká letošní prazvláštní sezóny. Do hry se po dvoutýdenní karanténě vrací Florida. Zajímavý matchup nás čeká na Ann Arbor. Penn State bude čelit obrovské výzvě. Došlo ke zrušení dalšího zápasu, tentokrát mezi Nebraskou a Wisconsinem. Quarterback Trevor Lawrence je pozitivní a vynechá duel v Boston College.  

So 17:00, Clemson (6-0) – Boston College (4-2)

Tigers vstupují do sedmého utkání sezóny značně oslabeni. Musí totiž nahradit svého quarterbacka Trevora Lawrence, kterého postihla čínská chřipka a nebude moci nastoupit jak v sobotu, tak pravděpodobně ani příští týden na Notre Dame. To je citelná ztráta. Heisman contender je důležitým článkem týmu a teď bude muset být nahrazen. Ovšem kým jiným než dalším skvělým mladíkem. DJ Uiagalelei, který bude mít na bedrech program Clemsonu, je skutečným nováčkem a my se můžeme těšit, co tento top 10 rekrut (a nejlépe hodnocený passer QB) minulého náboru předvede. V tomto střetnutí asi nebude o čem a Clemson by měl Boston College přejet. Uvidíme na hřišti nový generační talent?

So 17:00, Kentucky (2-3) – Georgia (3-1)

Buldoci z Georgie měli minulý víkend volný a potřebovali během něj vstřebat těžkou prohru v Alabamě. S porážkou přichází určitý tlak, zda znovu nepadnou. Jen těžko by mužstvo dvěma prohrami mohlo pomýšlet na play off. Divoké kočky z Kentucky neodstartovaly ročník příliš dobře, po výhrách s Mississippi State a Tennessee to však vypadalo na povedený rok. Jenže ztráta v Missouri vyvolává hodně otázek. Quarterback Terry Wilson vypadá solidně, ale celková síla ofenzívy hodně pokulhává, což se týmu proti Buldokům vymstí. Georgia má speciálně skvělou běhovou obranu. Nedokážu si představit, s čím by museli domácí přijít, aby vyhráli.

So 17:00, Cincinnati (4-0) – Memphis (3-1)

Cincy v minulém kolem jasně přejelo dosud skvělou ofenzivní mašinu Southern Methodist a díky nadprůměrné obraně se dostává do povědomí veřejnosti. Kouč Luke Fickell má talentovanou skupinu hráčů, kteří mají potenciál zatápět takřka všem soupeřům v zemi. Pokud chtějí myslet na play off, musí zdolat jednu z nejtěžších výzev v podobě Memphisu. Ten je v minulém ročníku dvakrát porazil. Hlavním faktorem vzájemného střetu bude pasová hra quarterbacka tygrů Bradyho Whitea. Cincinnati disponuje 22. nejlepší pasovou obranou v zemi, přičemž během 4 utkání dokázalo zachytit 8 interceptions. Další silnou stránkou jeho pasové obrany je počet povolených yardů na akci, kde je jasně nejlepším celkem v zemi (pokud nebudeme počítat týmy s 1 odehraným zápasem). Tohle utkání rozhodne hra hostujícího quarterbacka, přesto více věřím komplexnosti Bearcats.

So 17:00, Michigan (1-0) – Michigan State (0-1)

Legendární 113. souboj o Paul Bunyan Trophy. Michigan přivítá na svém stánku v Ann Arbor celek z Michigan State, který dokázal v předchozích dvou letech porazit. Především loňské vítězství v poměru 44:10 bylo jednoznačnou záležitostí. První kolo této sezóny lépe zvládli domácí Wolverines, kteří vyhráli na zmrzlé půdě v Minnesotě, zatímco Spartans prohráli s podprůměrnými Rutgers. Mužstvo Jima Harbaugha působilo v úvodním utkání opravdu skvěle. Joe Milton za centrem nedělal chyby a vytvářel pro svou ofenzívu skvělé možnosti. Běhová hra celkem nashromáždila 243 yardů. Nemluvě o tom, kolik si toho dokázala vynutit řádící defenzívní linie. Obrana je hlavním důvodem, proč Wolverines můžou pomýšlet na nejvyšší cíle.

So 19:00, Houston (2-1) – UCF (3-2)

Zajímavé střetnutí dvou vyrovnaných škol, do kterého vstupují jako mírní favorité Rytíři z UCF. Ti sice mají na kontě dvě porážky, ale jejich mužstvo má ve svých řadách rozdílové hráče. Quarterback Dillon Gabriel už dokázal naházet 2 178 yardů a vyprodukovat z toho 19 touchdownů a pouze 2 interceptions. Pokud budou domácí chtít pomýšlet na úspěch, budou muset zlepšit dosud průměrnou pasovou obranu. UCF totiž disponuje jednoznačně nejlepším pasovým útokem. Gabriel má širokou paletu cílů a ani prohry s Memphisem či Tulsou ho ve výkonech nijak nelimitují. Například v Memphisu dokázal naházet neuvěřitelných 601 yardů pro 5 touchdownů a zkompletoval 71,4 % svých přihrávek. Cougars mají za sebou solidní vstup do soutěže, přestože se museli doma poklonit BYU s neuvěřitelným quarterbackem Zachem Wilsonem. Houston táhne quarterback Clayton Tune, který se prezentuje spolehlivě a dává svému mužstvu solidní naděje. Zda v domácím prostředí může vyhrát, bude hodně záležet na obraně, která musí vyvinout dostatečný tlak na Gabriela a vynutit si nějaké turnovery.

So 20:30, Auburn (3-2) – LSU (2-2)

Před sezónou tenhle match vypadal jako jeden z nejzajímavějších s ohledem na play off. Opak je pravdou a obě mužstva už nemají prakticky žádnou šanci dostát svých nejvyšších cílů. LSU Tigers získali v minulém kolem důležitou vzpruhu, když proti South Carolině po zranění házecí ruky quarterbacka Mylese Brennana nastoupil za centrem TJ Finley. Ten si vedl skvěle a dokázal zkompletovat 80 % svých hodů pro 265 yardů, dva touchdowny a jeden interception. Hlavní zbraní LSU je wide receiver Terrace Marshall Jr., který je pravděpodobně dosud nejlepším receiverem ligy. Dokázal zachytit 27 přihrávek pro 512 yardů a 9 touchdownů. To nevypadá pro obranu Auburnu moc pozitivně. Ta povolila dohromady 444 yardů Ole Miss, a i když tým zvítězil, není to pro defenzívu zrovna skvělá vizitka. Troufnu si předvídat, že LSU bude o stupínek těžším soupeřem a dokáže domácím nasázet dohromady přes 500 yardů.

Ne 00:30, Penn State (0-1) – Ohio State (1-0)

Zápas kola? Ano i ne. Tento status kazí prohra Penn State na hřišti Indiany, kde prohrála v prodloužení skvělým tygřím skokem quarterbacka Michaela Penixe Jr. Ohio State si doma v poklidu poradilo s Nebraskou, což mu určitě přidalo do dalšího utkání dost sebevědomí. Buckeyes patří do skupiny tří největších favoritů ligy. Quarterback Justin Fields v prvním utkání zkompletoval 20 z 21 pasů pro 276 yardů a vyprodukoval dva touchdowny vzduchem plus jeden po zemi. Jeho dva dvorní running backové naběhali 89 yardů, Master Teague III navíc dvakrát došel až do end zóny. Fields vyhledával své dva hlavní cíle dostatečně přesně a WR Garrett Wilson i Chris Olave zachytili přes 100 yardů. Penn State bude v letošním roce chybět Micah Parsons, který už vyhlíží nadcházející draft. Věřím, že kdyby nastoupil v Indianě, žádné prodloužení s následnou prohrou by se nekonalo. Nittany Lions nečeká vůbec jednoduchý začátek soutěže a nemají příliš velké vyhlídky. To může být pro střetnutí s Buckeyes jednou z mála výhod. Pokud se podaří quarterbacku Seanu Cliffordovi minimalizovat chyby a turnovery, dokáže distribuovat přesné pasy na WR Dotsona a TE Freiermutha, můžou domácí pomýšlet na úspěch. Očekávání však nejsou velká.

Nejzajímavější zápas: So 21:00, Oklahoma State (4-0) – Texas (3-2)

Pokud bych si měl vybrat zápas kola, asi bych zajel do Stillwateru, kde sídlí Cowboys z Oklahoma State. Ti dosud nepoznali hořkost porážky a v duelu s Texasem na tom nechtějí nic měnit. Kouč Mike Gundy má zase jednou skvěle poskládané mužstvo. Po zranění se konečně vrátil quarterback Spencer Sanders a přes kostrbatý výkon dokázal dovést domácí k výhře. Hlavní tíha celého mužstva však leží na obraně, která patří mezi Top 20 v lize, a running backovi Chubovi Hubbardovi, který ve 4 utkáních naběhal téměř 500 yardů a skóroval 5 touchdownů. Pořád si však myslím, že se domácí ještě hledají. Wide receiver Tylan Wallace je přibrzděn nekonzistentními výkony svých quarterbacků. To Texas se v minulém kole vrátil na vítěznou vlnu a poradil si díky běhovým touchdownům quarterbacka Sama Ehlingera s Baylorem 27:16. Nebyl to bůhvíjaký výkon, ale na výhru postačoval. Jestli ale bude stačit i tentokrát? To si nemyslím. Obrana Cowboys je jednoduše dobrá, což se o té texaské říct nedá a právě to bude hlavním faktorem utkání. 

Kde může dojít k překvapení: Ne 00:30, Texas A&M (3-1) – Arkansas (2-2)

Tohle je velký zápas pro oba. Zatímco texasští Aggies se budou snažit dokázat, že patří do play off, Arkansas chce zase vystřelit do žebříčku AP Poll. Razorbacks se budou opírat o běhovou hru, což jim asi příliš nepomůže, protože mužstvo Jimba Fishera má jednu z nejlepších běhových obran. Dá se tak očekávat, že hlavní úděl práce bude na ruce Feleipa Frankse. On bude ten, kdo rozhodne o osudu svého týmu. Aggies se každým rokem postupně zlepšují a pokud půjdou i nadále po stejné trase, tak by jednou mohli být mužstvem, které uvidíme hrát v play off. Defenzivní koordinátor Mike Elko dělá s obranou A&M neskutečné divy a už se vůbec nedivím, proč dostal v roce 2017 tak lukrativní nabídku na odchod z Notre Dame.

Koho sledovat: QB Dillon Gabriel (UCF)

Mužstvo z University of Central Florida možná ztratilo svůj hype, ale nadále produkuje pohledný fotbal. V čele těchto výkonů stojí jedno jméno – Dillon Gabriel. Tenhle hoch dosud v pěti utkáních své druhé sezóny na univerzitě naházel 2 178 yardů pro 19 touchdownů a pouze 2 interceptions. Pokud to půjde dál, nemusíme pochybovat o 4 000 naházených yardech a 40 touchdownech. Wow. To v UCF nedokázal ani quarterback McKenzie Milton, který sice překonal 4 000 yardů, ale naházel „pouze“ 37 touchdownů. Rekordy školy tak Gabriel pravděpodobně překoná a nebojím se o něm tvrdit, že by se mohl v příštím roce podívat na draft a být pro někoho zajímavou komoditou. Hvězdy mu jsou nakloněny. Budou i v Houstonu?

Zápasy Week 9

Georgia Southern – South Alabama 24:17

Fresno State – Colorado State 38:17

Maryland – Minnesota (dohráno)

Tulsa – East Carolina (dohráno)

Wyoming – Hawai’i (dohráno)

So 17:00, Clemson – Boston College

So 17:00, Kentucky – Georgia

So 17:00, Cincinnati – Memphis

So 17:00, Michigan – Michigan State

So 17:00, West Virginia – Kansas State

So 17:00, Georgia State – Coastal Carolina

So 17:00, Kansas – Iowa State

So 17:00, Florida Atlantic – UTSA

So 17:00, Tulane – Temple

So 17:00, Illinois – Purdue

So 17:00, Syracuse – Wake Forest

So 19:00, UTEP – North Texas

So 19:00, Houston – UCF

So 20:00, Southern Mississippi – Rice

So 20:00, Arkansas State – Troy

So 20:30, Georgia Tech – Notre Dame

So 20:30, Rutgers – Indiana

So 20:30, Louisiana Tech – UAB

So 20:30, Baylor – TCU

So 20:30, Auburn – LSU

So 20:30, Iowa – Northwestern

So 21:00, Oklahoma State – Texas

So 21:00, Vanderbilt – Ole Miss

So 21:00, UL Monroe – Appalachian State

So 21:00, Louisville – Virginia Tech

So 23:00, Air Force – Boise State

Ne 00:00, Alabama – Mississippi State

Ne 00:00, New Mexico – San José State

Ne 00:00, Duke – Charlotte

Ne 00:30, Penn State – Ohio State

Ne 00:30, Texas A&M – Arkansas

Ne 00:30, Florida – Missouri

Ne 00:30, SMU – Navy

Ne 01:00, Virginia – North Carolina

Ne 01:00, Texas Tech – Oklahoma

Ne 01:00, Texas State – Louisiana

Ne 02:30, Utah State – San Diego State

Ne 03:15, BYU – Western Kentucky

Ne 03:30, UNLV – NevadaSdílejte na sociálních sítích

Šráma

NOTRE DAME FOOTBALL

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Lagasse
  31. října 2020 23:31

  Uiagalelei na něj se komentátoři asi moc těšej.:)

 • Mi.Tch
  1. listopadu 2020 17:40

  kdyby šel na hřiště jeho backup v zápase, kde bude chybět Lawrence, tak by si taky užili :-) Taisun Phommachanh.
  Po vzoru amerických komentátorů by si to mohli zjednodušit jako Taisun P. nebo kdyby to zkomolili tak by to mohl být Tajfun Pomeranč :-D
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • korek
  31. října 2020 20:06

  Clemson dá TD, vede o 4 a jde hrát za 2. Což je z mého pohledu docela zbytečné, ale co už. Jenže oni dopadnou tak, že nejdříve spotřebují timeout, po něm udělají fall start, pak spotřebují další timeout, aby šli kopat PAT a kicker to napere do tyčky. To je legrace.

 • Zictory
  31. října 2020 18:48

  Clemson zatím nic moc. Lawrence chybí. Těším se večer na LSU.

 • korek
  31. října 2020 18:59

  Když z 4 drivů dá Boston 3 TD, není problém zrovna v absenci Lawrence. Hlavně když Etienne udělá fumble ny útočném 1 yardu a je z toho TD obrany na druhé straně.

 • Zictory
  31. října 2020 19:47

  @korek Nějak si nemůžu zvyknout na tu dechovku a proč je teď po každé play flag na hřišti, sudí jsou mrkve, ničí sport ;-) Jinak ten BC punter fakt machr a taktéž punter Clemsonu. Jinak Clemson RB Travis Etienne - překonal 45 let starý rekord v naběhaných yardech v ACC.
  (Upraveno: před 1 rokem)