AKTUÁLNĚ
Novinky Ježour 03.11. 19:00

DOJMY A ROZMARY - Díl dvacátý: Poločas

S dalším hracím týdnem jsou tu opět mé ryze amatérské glosy zapsané tak, jak mi během zápasů osmého týdne letěly hlavou. Neopírám se většinou o přesná čísla ani statistiky. Netroufám si ani na žádné hloubkové analýzy a rozbory. Snad se aspoň v některých dojmech z uplynulého víkendu shodneme, jinde pak zasejeme trochu té naší fanouškovské kontroverze. Tak pojďme na to!

Fotbalový čas nám letí jako splašený kůň a my už jsme se přiblížili polovině sezóny. Je to úděl fotbalového fanouška – dlouho, dlouho čekat a pak už jen odpočítávat týdny k Super Bowlu. Musíme se s tím naučit žít. V současné covidohysterické době jsem se velmi obával, zda se vůbec dočkáme nějakých zápasů v říjnu. Držme pěsti dál. Troufnu si dnes na konci článku vyhlásit osobní ocenění v sezónním poločase. Ale ne ty tradiční jako MVP nebo DPoY. Těch budete mít v tomto týdnu plný internet. Moje kategorie budou s dovolením takové vidlácké hospodské.

Nejprve ale k zápasům. Mnohokrát jsem byl peskován, že se málo věnuji divizním soupeřům Colts. Rozhodl jsem se jim proto zasvětit podstatnou část přehledu 8. týdne. Texans a Jaguars měli bye week, tak doufám, že dobře potrénovali a doléčili zranění. Přejděme tedy k Titans. Že utkání v Cincinnati nebude procházka oranžovou zahradou, zjistili Henryovci již v první čtvrtině. Tanehillova INT do endzony – po jinak skvělém drajvu – přišla opravdu velmi nevhod. Navíc Gostkowskiho ten den trápily silné větry. Zejména ty vanoucí od Velkých jezer. A tak dostal favority na board až 5 minut před koncem poločasu nezastavitelný bourač Henry. Ale ani Bengals po zemi nezaháleli a Perine s Bernardem vydupali touchdowny po svých. Nutno dodat, že O-line domácích, která byla po většinu roku cílem posměchu, dělá najednou výrazné pokroky tím správným směrem. Dokonce se jim chvílemi dařilo zdatně otupovat tlak na Burrowa. A když už nastal problém, Joe to uscrambloval jak Rodgers šmrncnutý Lamarem. No paráda! Největší optimisté čekali, že by mohli Bengals překvapit Titány nějakým zázračným koncovým drivem s obrovskou porcí štěstí. Překvapení však bylo mnohem více a pro mě osobně trvala celých 60 minut. Bengals byli lepší od losu mincí až do konečné winning formace. On to byl spíš takový oslavný winning punt. Aby Titans prohráli s více než 200 naběhanými yardy, se stalo naposledy před více než 11 lety... A ještě poslední dovětek k Bengals. Tenhle tým jsem dlouhá léta vyloženě nesnášel. Vadili mi obhroublí kriminálníci jako Pacman Jones, Vontaze Burfict nebo Rey Maualuga. Pokaždé, když jsme s nimi hráli, skončil někdo na IR listu. Časy se mění, Tygři se mi začínají opravdu moc líbit. Hlavně z dvojice Burrow–Higgins by mohla být v dohledné budoucnosti velmi nebezpečná zbraň.

Kdybyste se mě zeptali, kolik dají Colts bodů od chvíle, kdy Rivers zakončil první drive puntem a druhý zblokovaným puntem, tipoval bych to maximálně na 15–18. Na to, že jsme si užili volný víkend a že kouč Reich chválil tréninkové jednotky, jak jen mohl, vypadal náš návrat na hřiště jako návrat osleplých Bulharů do vlasti. Lions nezůstali nic dlužni své dobré pověsti. Jako jediný tým v lize dokázali skórovat vždy jako první ve všech 7 utkáních. A to nedělní nebylo výjimkou. Ale pak už se Rivers vážně sám na sebe naštval a, světe div se, začal hrát jako z partesu. Za sparinga pro své nejlepší letošní představení si vybral zejména RB Nyheima Hinese, který začal po hřišti doslova metat kozelce. Nevím, jestli má oslavu tak dobře nacvičenou, že mu ji trenéři tolerují, ale mě se u toho jeho double full, full skoku jako od Aleše Valenty zastavuje krevní oběh. Vykašli se na to radši!... Po excelentní 2. čtvrtině, kterou jsme prosvištěli 20:0, jsem tušil, že Stafford bude muset ve 2. poločase zahřát svou svižnou pravačku a rozpumpovat ji pro svých tradičních 300 nicneřešících yardů, nějaké to Íčko a hromadu sacků. Musím uznale pokývat, že jeho 73yardová pumelice na Marvina Halla byla nejlepší hrou tohoto utkání a že při utkání Colts můžu podobné „duhy“ vidět výhradně a pouze v podání soupeřových quarterbacků. Zbytek scénáře už jsem naštěstí odhadl skvěle a Matthew vytrvale a pravidelně proměňoval naši obranu v rozjařenou partu křepčících výtržníků. Někdy se utkání podaří zvrátit, soupeře dohnat a na konci dorazit. Neděle ale nebyla pro Lvy tím dnem. Od roku 2000 sehráli proti Colts celkem 6 utkání a vždy dostali minimálně třicítku.

Baker Mayfield názorně předvedl, jak obvykle vypadá jeho pozvedlá nálada a sebevědomí po jednoznačném vítězství nad Bengals. Bída a zmar. Ony totiž výhry nad Cinci tvoří celou třetinu všech jeho výher za 3 roky v NFL. V týdnu mě bavily názory na sociálních sítích blekotající pohádku, jak se Bakerovi uleví, když už nebude na hřišti Odell Beckham, že se na něj zbytečně fixuje a stále po něm těká očima. Že bude přihrávky rozdělovat spravedlivě volným hráčům. Ono to tak bylo právě v tom zmíněném vyhraném utkání z minulého týdne. Ale je třeba si domyslet, že nyní se budou nejlepší corneři soupeře přesouvat od OBJ např. k Landrymu. A že se k Landrymu logicky přesunou i Mayfieldovy oči. A rezultát? 11 zacílení na muže s číslem 80 a jenom 4 kompletace. Celkem 122 pasových yardů je doslova tristní bilance. Když byl pak Landry zabrán na střídačce kamerou zachmuřený a zabalený v kabátě během sněhovodešťové smršti, možná byl myšlenkami v prosluněném Miami. O způsobu boje s Raiders hodně vypovídá, že na druhé straně měl vítězný Derek Carr na kontě ještě o 10 hozených yardů méně. Sice teď hodně předbíhám, ale možná jsme byli svědky utkání, které by na konci roku mohlo být tiebreakerem mezi týmy na hranici postupu do play off. Uvidíme.

Dneees se podíváme do minulosti na tooo, jak naposledy porazili Bills Patrioty na svém hřišti. Musíme se vydat o dlouhých 9 let nazpět. Byl to 3. týden, Ryan Fitzpatrick zastínil Toma Bradyho a posunul Buffalo na startovní bilanci 3-0. I díky tomuto utkání si přesně o měsíc později vysloužil svou první velkou smlouvu, 6 let za 60 milionů. Za 2 roky a něco už sice Ryan hrál v Tennessee, ale to je jiný příběh. V památném utkání, kdy se Bills vzepřeli hegemonovi východní divize, hodil Tom Brady 4 interceptions. Od té doby, od 25. září 2011, v žádném jiném utkání kariéry nehodil Brady víc než 2 interceptions. Jako paralelu pro zápas, který se odehrál o 9 let později, nabízím rozhodující fumble v podání Cama Newtona. Byl jsem v tu chvíli přesvědčený, že Patriots nejdou pouze pro jistou pozici na hřišti proměněnou ve field goal a prodloužení. Šli hřištěm tak jistě a neohroženě, že jsem byl o vítězném TD a další potupě Bills skoro přesvědčen. Jenže... Cam chytil slinu a chtěl být po delší době taky trochu slavný. Při rozehře 2&10 chtěl nahamounit nějaké supermanské běhové yardy a díky tomuto rozhodnutí nechal vyniknout DT Justina Zimmera, pro kterého se jednalo ve 28 letech o nejlepší tackle zatím bídné kariéry. Jinak se v tomhle utkání skutečně hrál old school football. Dohromady 82 běhových pokusů pro 378 yardů a 5 TD. Další výlet do minulosti, tentokrát někam kolem roku 1952. To ještě byla přihrávka vzduchem považována za trikovou hru.

Očekávanou premiéru Tuy Tagovailoy si asi v Miami představovali jinak. 12/22 pro 93 yardů a ztracený fumble nebylo skutečně nic oslnivého. S fitzpatrickováním bych samozřejmě počkal a mluvil zatím pouze o trémě a nerozehranosti. „W“ se počítá! Kvalitu rosteru Dolphins značí fakt, že se o bodové konto dokázaly postarat měrou vrchovatou obrana a special tým. Herní úsek ve 2. čtvrtině připomínal spíše Matějskou pouť. Fumble ve vlastní endzoně vystřídal okamžitý kontra fumble Goffa vrácený LB Van Grinkelem přes celé hřiště do TD. Asi bude hrát velkou roli, že se v útoku Rams nenašel žádný Metcalf, který by na 80 yardech linebackera dohonil. Ten chudák vypadal na konci nekončícího sprintu jako zchvácený kůň. Punt return TD už bych pak přičetl vyloženě beraní nekoncentrovanosti, jinak nevím čemu. Druhý poločas se předváděly už jen obě obrany a výsledkem bylo skoro neuvěřitelných 15 puntů dohromady. Asi se na Rams podepsal krátký týden, cesta přes celé Státy a začátek utkání v 10 dopoledne. Tohle byl učebnicový příklad nepodařeného návratu z výletu na východ... S bláznivou teorií přišel insider ESPN Adam Schefter, který nečekané nasazení Tuy odůvodnil tím, že Dolphins mají v kapse 1. kolo od Texans pro rok 2021 (Stills a Tunsil) a potřebují urychleně zjistit, zda na to Tua má, nebo nemá. A kdyby neměl, tento výběr by pak klidně mohli přetavit v zisk dalšího QB. No, na lidi v karanténě lezou opravdu hloupé nápady. Já bych v tomto případě asi s opiáty trochu ubral.

Za záchrannou brzdu zatáhl vteřinu před dvanáctou nováček D. J. Wonnum, když sáhl na ruku Aarona Rodgerse a zamezil jeho Hail Mary. Znáte Aarona, ne? Ten má unikátní kariérní průměr jedné kompletní přihrávky na 60 yardů přímo do endzony v čase 00:00 na sezónu. Já věřím, že by ji tam Tonyan nebo Adams slepili. A naprosto ultimátní one man show Dalvina Cooka by přišla zcela vniveč. Vikings mají smůlu, že je Cook tak často na marodce a v podstatě od začátku své kariéry řeší jeden zdravotní problém za druhým. Packers si s jeho běhy absolutně nevěděli rady a dali tak ostatním soupeřům z NFC krásný recept na to, jak se sebou nechat zamést v play off. Teda abych to upřesnil, potvrdili hypotézu, kterou loni 2x úspěšně aplikovali na sýrových hlavách 49ers. Do konce přestupního termínu bych radil sehnat nějakého runnstopera, jestli už ovšem není pozdě.

Musel bych prohledat své archivy a najít odstavec z článku „Statistické zajímavosti“, kde jsem dopodrobna rozebíral úspěšnost nováčků quarterbacků při jejich premiéře „na Sněžce“. Tenkrát jsem vytahoval výsledky hráčů jako Montana, Marino, Elway, Manning, Brady, Rodgers a další hvězdy. Zkrátka a dobře, jejich premiéra v Denveru ne náhodou končívala totálním fiaskem. Doslova bych mohl napsat, že Herbertovi došel ve vyšší nadmořské výšce po pauze dech. Chargers ve 2. poločase doslova implodovali sami do sebe, nebyli schopni v posledních 20 yardech hřiště pohnout s balonem a postavili se tak do nekonečné řady týmů, které letos dokázaly prodrbat 20bodové vedení. Talentu tam je kvantum a vlak se žlutým bleskem nestačí prodávat vstupenky. Ale je třeba i trochu vyzrát, že? Bylo vidět, že Baterkám ve chvíli, kdy měli tahat hodiny, neskutečně chyběl Ekeler. Četl jsem s ním rozhovor někdy v polovině října, kde řekl, že je na definitivní a konečné cestě k úplnému zotavení a návratu do tréninku. Uběhly tři neděle a kde nic, tu nic. Budou Chargers na poslední chvíli shánět náhradu, nebo zkusí dohrát sezónu s dvojicí Pope–Jackson?

Lamar Jackson má mindráček. Vlastně 2 mindráčky. Jeden se jmenuje Chiefs a druhý Steelers. Všechny ostatní týmy jsou Havrani schopni totálně zválcovat. Jenže by potřebovali umět právě na tyhle 2 mančafty. Už jen proto, že pokud chtějí sbírat vavříny, budou se s nimi potkávat opravdu velmi často. Se Steelers klidně 3x za rok. Jenže série neúspěchů už pomalu leze Lamarovi na švestku a ten začíná totálně zmatkovat. V posledních 2 zápasech s Oceláři dokázal sám vyprodukovat neuvěřitelných 7 ztrát míče. Navíc byl mistr úniků a scramblingu 9x sackován pro úhrnnou ztrátu 46 yardů. Měl jsem dojem, že Ben a spol. ani nemuseli předvést to nejlepší, co v sobě mají. Že jim na výhru stačil i docela podprůměrný výkon. Velmi mě překvapilo, že výborně hrající obrana Steelers na sebe na lavičce naštvaně pořvávala. Zejména slovní potyčka T. J. Watta štěkajícího na DC Butlera mi opravdu hodně zvedla obočí. Asi mají chlapci svou výkonnostní laťku sami pro sebe nastavenou hodně vysoko... Nedovedu si představit, že by se Ravens s Lamarem u kormidla nechali letos opět vylejt z play off na první dobrou. Jestli je Jackson v nervech už teď, dovedete si představit ten „hnědý déšť“, až bude nastupovat v lednu do Wild Card zápasu? Třeba zrovna v Tennessee, to je v Baltimoru taky hodně v oblibě. A rázem tu budou mindráčky tři. Bohužel pro Ravens si navíc Ronnie Stanley zažil malou osobní tragédii. V pátek podepsal novou smlouvu do roku 2025 na 99 milionů a v neděli si zlomil kotník – out do konce sezóny... Cywe, já se znám. Teď jsem tady Havranům umyl pr… hlavy a oni nás v neděli sfouknou jako pověstnou svíčku. Spojení QB Philip Rivers + „WR“ Marcus Peters mě upřímně děsí.

Opravdu nevím, kdo by měl ohrozit Russella Wilsona v cestě za oceněním MVP. Nikdo jiný svými výkony nevyčnívá tak jako on. A hlavně si musíme při této debatě uvědomit, jakými hráči na skill pozicích je Wilson obklopen. Nebudu to tu vypisovat, každý si může roster Seahawks prolustrovat. Ale jsou to samá střední či pozdní kola. Všechny tyto méně talentované hráče dělá Russ o level nebo dva lepšími. Když přijde řeč na DK Metcalfa a komentátoři začnou lomit rukama, že nechápou, jak mohl takový neskutečný player skončit AŽ ve druhém kole draftu, nestačím se divit. Je to, jako když pan Pávek naučil Otíka jíst vidličkou a nožem a odnaučil ho šťourat se v nose. Metcalf už na draft přicházel s nálepkou jelita a své pověsti dostál už na combine. Fyzickými parametry sice všechny ohromil, ale když po něm chtěli, aby zaběhl tu a tu routu, zdálo se, že na něj zkušební komise mluví portugalsky. Když se mu rukama nohama vysvětlilo, že se to běží tak a tak, DK přikývl a pak běžel stejně špatně. A podívejme, co s ním Wilson za rok a půl provedl. Dělí se o první místo v zachycených TD a v yardech je čtvrtý. Vysoký stupeň důvěry ukazuje i 28 přihrávek pro 1. down. V případě, že by si Seattle vzal v draftu jiného receivera, přišel by Metcalf jistě do jiného týmu, ale pravděpodobně by to byl úplně jiný Metcalf. A možná, že by to ani Metcalf nebyl. Těch jeho nedělních 50 bodů ve fantasy se nevidí každý den. Dokonce ani každý rok. A na koho ve své kariéře naházel Russell nejvíce přihrávek pro nejvíce yardů? Na nedraftovaného Douga Baldwina. Takže přátelé, u mě je jasno, a nejen letos, ale už několik let, to tvrdím pořád a dokola. S tím materiálem, kterým Wilsona zásobuje jeho front office, bych ho mohl do debaty o MVP poslat každý rok a s klidem bych si to obhájil.

Omlouvám se teď dopředu všem fandům Chicaga Bears. Vím, že jich je u nás docela hodně a že i na nfl.cz se to medvědíma hlavama jen hemží. Já se na Bears nedokážu dívat. Mě se z Folese a té neběhové hry rovná páteř do pravítka. To je něco tak neskutečně upachtěnýho a utrápenýho! Omlouvám se podruhé, ale rekord 5-1 mě vyloženě urážel a ani aktuální 5-3 nemůžu pořád kousnout. Přitom nebyli daleko od další překvapivé výhry nad silným New Orleans. Zlatý Chicago s Cutlerem, kdy hráli v útoku Matt Forte, Alshon Jeffery a Brandon Marshall, na returnu neskutečný Hester a v obraně Urlacher s Peanutem. To bylo něco úžasnýho! Ano, sem tam se povede nějaká big play, jako ta povedená padesátka na Mooneyho následovaná TD hodem na Robinsona (do tragické secondary Saints je to třeba zkoušet!). Občas přiloží ruku k dílu Mackova obrana, ale i ta za poslední 2 zápasy vyprodukovala jen 1 turnover a bídné 2 sacky. Tyto vlaštovky jaro nedělají. V tomto světle na mě působí jejich dřívější výhra nad Tampou jako svaté zjevení. Přál bych někomu, tedy nejspíš právě jim, aby ještě Packers trochu nahnali strach v boji o divizní titul. Ale nejvíc bych jim přál, aby jejich hra působila trošku svěžejším a sympatičtějším dojmem. Je to opakující se bolest mnoha týmů – potřebují O-line a quarterbacka.

Dojmy a Rozmary „Dušičky Awards“

Příjemné překvapení podzimu: Panthers – Nikdo s nimi moc nepočítal a byli už dopředu považovaní za top 5 tým na dalším draftu. Nový rookie trenér, nový QB, žádná offseason na zajetí, zraněná hlavní hvězda. Přesto jsou více než konkurenceschopní a není zápas, ve kterém byste je mohli odepsat. Mladá a fungl nová obrana má všechno před sebou.

Zklamání podzimu: Saints – Čekal jsem víc, necítím sílu let předchozích. Spousta utrápených těsných výher nad slabšími soupeři, kázeňské problémy největší hvězdy, Brees s formou na ústupu, zpovykaná velmi zranitelná secondary a hra zcela závislá na Kamarovi. Pokud 9. a 10. týden skončí prohrou, mohou mít velký problém s postupem do play off.

Nejlepší hráč: Russell Wilson – Kvalitativně zvedá o stupeň výš všechny spoluhráče z útoku. Stačí nakouknout, ve kterých kolech byli draftovaní, nebo na jakých postech hráli na college. Najde talent tam, kde zdánlivě není. Z DK Metcalfa udělal doslova přes noc největší postrach ligy, ačkoliv ten ještě loni v únoru na Combine netušil rozdíl mezi postem a comebackem. Je synonymem úspěchu v Seattlu.

Nejlepší útok: Chiefs – De facto začali letos tam, kde loni skončili. Navíc Andy Reid zásadně přiložil pod kotel u běhové hry. K tradičním a osvědčeným cílům se navíc postupně přidávají neokoukaní Robinson či Pringle.

Nejlepší obrana: Steelers – na rekordu 7-0 jsou Oceláři hlavně díky Wattovi a spol. Se sedmizápasovým startem bez porážky ožívají vzpomínky i na legendární „Ocelovou oponu“ ze 70. let. Big Ben má díky nim na sklonku kariéry v každém utkání k dispozici minimálně o 2 drajvy více než soupeř.

Draft Pick No.1: Jets – Giants, Texans i Jaguars mají kromě jednoho utkání „k dobru“ i docela solidní šanci ještě něco vyhrát. Jets mají šanci v některém ze zbývajících utkání uhrát dvojciferný počet bodů. Nevidím šanci.

Skrytá síla: Dolphins

Předstíraná síla: Bears

Final Four: Buccaneers, Seahawks, Chiefs, Colts, Steelers

Sdílejte na sociálních sítích

Ježour

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Cleveland Browns CZ/SK [dave]
  5. listopadu 2020 09:29

  Jsem rád, že sleduješ sociální sítě Browns :-) Ale jak psal níže Tomáš, tento zápas určitě nejde za Bakerem...

 • FunThomas DB9
  4. listopadu 2020 14:13

  Metcalf by sa po minulom týždni nemal písať DK ale DC (famózny šprint do obrany)

 • FunThomas DB9
  4. listopadu 2020 14:00

  "Spojení QB Philip Rivers + „WR“ Marcus Peters" - nenormálne som sa pobavil

 • potkan
  4. listopadu 2020 12:57

  moze sa viest debata o tom, ci je russel najlepsi hrac v lige, ale MVP nie je cena pre najlepsieho hraca, ale pre najuzitocnejsieho hraca pre svoj tim. slepice s russelom su 13-3 tim, slepice bez russela by boli mozno 3-13 tim. nijaky iny hrac napriec ligou nema na silu svojho timu taky impact ako russel. ani len porovnatelny.

 • FunThomas DB9
  4. listopadu 2020 14:26

  ...čiastočne Kamara

 • harykk
  4. listopadu 2020 07:43

  s tím Camem a fumblem jsi to trefil naprosto přesně :(

 • Kamba
  4. listopadu 2020 01:38

  Fotbalových článku jsou spousty, ale co je naprostý unikát této rubriky, je to, že se u toho furt směju 🤣
  Hlášky typu "Jets mají šanci v některém ze zbývajících utkání uhrát dvojciferný počet bodů." dokonce čtu i své nefotbalové manželce na pobavení 😊

 • Ježour
  4. listopadu 2020 06:47

  Dvojciferný počet bodů, to jsou 4 FG. 4FG znamená dojít 4x aspoň na 30y linii. Jako já bych si z toho (_!_) fakt nedělal :-D

 • korek
  4. listopadu 2020 00:39

  Ano, beze sporu je Wilson největším kandidátem na MVP, ale nějak bych zpomalil s tím, na koho hází. Jeho nejčastější cíle jsou Metcalf, Lockett a Olsen, draftová kola 2, 3 a 1. Byť je Olsen už veterán. Ale je spousta týmů, které jsou na tom o hodně hůře.

 • Ježour
  4. listopadu 2020 07:06

  Olsena (2,5 rec/zápas a jenom 150y za celý rok) vyvažují nedraftovaný Holister a Dissly ze 4.kola. Jenže tenhle TE hrál půlku college jako DE. A David Moore je taky tuším 6.nebo dokonce 7.kolo. RB DeeJay Dallas, na kterýho letěl taky tuším 1TD, je z uplnýho konce 4.kola. A mrkni na roky zpátky, tam je to opravdu hodně podobný.

 • votier
  4. listopadu 2020 09:53

  @Ježour Jj, potvrzuju. První a druhý kola draftu Schneiderovi a Carrolovi vůbec nejdou. Za to v pozdních kolech a nedraftovaných hráčích mají celkem dobrou ruku. A není to je útok. Třeba rok 2017 McDowell, Pocic vs Moore, Carson. Nebo 2018 Penny vs Dissly. A nebo letos: Brooks, Taylor vs Parkinson, Dallas, Robinson. Teď tedy radši poslali první kola do Jets :-)

 • korek
  4. listopadu 2020 14:42

  @Ježour Nevím, na Hollistera letělo celkem 8 přihrávek, 6 kompletních pro 38 yardů. Dissly sice hrál půlku univerzity jako DE, ale to je pro mě naprosto irelevantní, když šel do NFL ve čtvrtém kole jako TE. Určitě ho Seahawks nebrali proto, že by mohl hrát i v obraně. Navíc na něho Wilson hází polovinu přihrávek, co loni. Protože je hází na toho Olsena. Moore je jejich třetí receiver podle yardů, 3.-4. podle TD a 5. podle počtu přihrávek na něj letících či zachycených. Na těchto pozicích má hráče ze 7. kola kde kdo.

 • Mrucik
  4. listopadu 2020 17:37

  No Lockett byl zrovna draftovany jako return specialista... WR nemel puvodne hrat...

 • korek
  4. listopadu 2020 20:34

  @Mrucik WR původně neměl hrát? A měl hrát co? Chlap, který měl nachytáno 1500 yardů ve 13 zápasech, chlap za kterého jste obětovali asi 4 nižší picky včetně 3. a 4. kola, měl hrát jen returnera? Se sestavou WR Baldwin, Kearse, Washington? První Lockettovu sezónu v lize byl na úrovni Kearseho v každém směru. Chytil 51 přihrávek pro 664 yardů. To měl Hester tak akorát v sezóně, kdy běhal polovinu returnů jak obvykle.

 • kisa
  6. listopadu 2020 15:21

  @korek já myslím, že u Dissleyho je strach ze zranění a proto jej šetří (měl season ending hned 2x). Očekávám, že z ničeho nic zazáří v nějakém pozdějším zápase. Mj. prokazatelně roste počet snapů, kde hraje, takže bych i vsadil, že nějaký zápas budou obrany hlídat WR a řada přihrávek půjde na něj (https://subscribers.footballguys.com/teams/teampage-sea-6.php)
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Kily
  4. listopadu 2020 00:21

  na tenhle článek se člověk těší každé úterý a vždycky je spokojen. Já bych jen rozvedl Titans a náš největší problém, kterým je obrana, která nejenomže povoluje body, ale hlavně strašně dlouhé drivy soupeře, silný útok tak spoustu času tráví na lavičce. Já měl strašně rád Ryana a jeho odchod mě neskutečně mrzí, na začátku sezony se navíc zranil Jackson a v secondary je obrovská díra, které QB soupeře strašně rádi využívají. Dokonalý není ani Butler, ten propadl proti Texans, v dalším zápase se tam v nestínáhí 3/4 zápasu předbíhali hned tři CB a v neděli to na sebe vzal dnes propuštěný Joseph, ten když zahrál dobře, tak byl na místě jen pozdě, kolikrát tam ale nebyl vůbec a vše vygradovaly akce, kdy nechal recieverovi pět yardů na zpracování a otočení se, aby se mu následně uhnul, nebo oslava vlastního faulu v endzone, když všichni ostatní moc dobře věděli, že fauloval právě on... člověk se pak nemohl divit Vaccarovi za pecku do soupeře a 15y penaltu poté, co Joseph znovu ani nenavázal kontakt s WR, za třináct let fandění a pravidelného sledování zápasů Titans jsem doopravdy slabší výkon někoho ze secondary neviděl

  pak je tady ale ještě jedna věc a to fungování zbytku obrany, který nedokáže dostat pod tlak QB soupeře, jemuž se rozpadla ofenzivní lajna a ze základní sestavy má k dispozici jenom C. Angažování Beasleyho od první vteřiny nechápal nikdo, Clowney oproti němu vidět je, ale to jen díky jeho nepřehlédnutelné postavě. V neděli v noci jsem na sociálních sítích dlouho pročítal názory fans z Ameriky a až mě zarazila hysterie, ale ta plyne z rozmazlenosti na základě loňské sezony a letošního startu, každopádně důvody k obavám tady určitě jsou, obrana neví a ten další program je hodně náročný
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Ježour
  4. listopadu 2020 00:25

  Nejstrašidelnejší mi přijde to procento povolených 3.downů hodně přesahující 60%. Před sezonou jsem Vrabelovi věřil, že udělá obranu ještě lepší, ale zatím je to silně regresivní výkonnost.

 • Kily
  4. listopadu 2020 00:48

  @Ježour to je úplná šílenost a když se povede ubránit třetí, tak nedopadne čtvrtý - tímhle bych tedy chtěl vypíchnout úspěšnost Bengals pří čtvrtých downech, ti to mají 11/12 nebo 12/13

 • mates007
  4. listopadu 2020 00:57

  @Ježour to já jsem se toho trošku bál od začátku. Největší ztrátu, co jsme před sezónou "zapsali" je Dean Pees!

 • korek
  4. listopadu 2020 01:09

  Taky je třeba vidět, že odešel i Casey.

 • mates007
  4. listopadu 2020 01:25

  @korek jako Julka je mi strašně líto, chtěl bych ho vidět končit kariéru jako titána, hlavně když on sám o to stál a dlouhou dobu to byl jedinej top hráč,co jsme měli.On hrál vždycky na té nejvyšší úrovni, ale co už. Stalo se. Na druhou stranu, tam jedině nás defenzívní bota netlačí. Simmons je zvíře a momentálně náš nejlepší def.hráč, myslím že náhradu momentálně máme.

 • Pompey
  4. listopadu 2020 09:01

  Kdyby tak konverze 3rd downů byla zapříčiněna, že jsou to krátké konverze. Jenže oni jsou to často 10, 15y a stejně bum a je to tam, to nechápu. King by mohl nahradit Ryana. Návrat Adoreeho je bohužel jedno velké tajemství, na začátku sezóny byla prognoza 3-4 týdny, po třech týdnech, že bude potřebovat další 2-4 týdny ... Což už taky uplynulo a furt nic :(

 • Stanley_M
  3. listopadu 2020 23:12

  Parádní článek! zajímavý, čtivý a v každém odstavci mě rozesmál jiný nápaditý vtip. Fakt palec nahoru.

 • Cukrak
  3. listopadu 2020 22:53

  Krasny počteni, sice by se to vic šiklo na dnešní kopr v praci, ale to čekání stálo za to. Final Four vlastní rukou :)

 • 12palcu
  3. listopadu 2020 22:01

  Tleskám👏👏👏. Jenom s tím Metcalfem prostě úplně nesouhlasím, možná už jsem na to i trochu alergickej. Po tom co tady dostával docela bídu loni, tak letos dominuje a zase někdo příjde a bude tvrdit, že bez Wilsona by si pomalu ani neškrt. Pravda je taková, že Russ nikdy neměl tak dominantního recievera a nikdy neměl tak rozjetou sezónu jako letos kdy jede na Peytona 2013. DK je jen jednou součástí té skvělé skládačky a musíme říct, že do ní patří i zlepšená Oline, ale bez něj by ty čísla byli jinde. To kdo ho co naučil a co uměl si nedovolím hodnotit, ale od toho tam ty lidi jsou a jsou věci, který se jen tak nenaučíš. Jinak myslím, že taky zmiňovali nějaká zranění před draftem a vidíš zatím snad nevynechal zápas a těch snapů kdy nehraje taky není moc. Prostě s ním a jeho spoluhráčem A.J. Brownem z Ole Miss přišli loni do ligy dvě monstra. Ještě si trochu zašťourám ...tu padesátku ve fantasy měl minulý týden Lockett, DK měl "jen" 40,10 bodů, to vím né💡s ním hraju😀😎.

 • Ježour
  3. listopadu 2020 21:52

  Díky všem za pozitivní reakce ;-)

 • votier
  3. listopadu 2020 21:05

  S názorem na RW3 souhlasím...dělá hráče okolo sebe lepší a letos táhne opravdu celý tým, obrana je naprosto tragická. Jestli nevyhraje MVP ani tento rok, tak už nevím :-)

 • Redmen
  3. listopadu 2020 20:15

  Mooc doobrý, když jsi vytáhl na Metcalfa 7. schod, už jsem to prostě nevydržel a vybouch. A teď zkuste paní, co si u zahajovacího pozdravu "našich" komentátorů odchází od telky do ložnice číst, v čem je ten fór. Díky
  SEA howgh

 • Lagasse
  3. listopadu 2020 19:43

  Ty přeškrtnutý colts :))))))))

 • Toman
  3. listopadu 2020 19:42

  K tomu Bakerovi,na něj bych vinu neházel.. 8čistych dropu!z toho 4 Landry!do toho fumble Brynta..ne tahle prohra prostě za Bakerem tentokrát nejde a to jsem jeho velkým kritikem. Kdo to počasí s větrem neviděl,tak neuvěří..
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • DCC
  3. listopadu 2020 19:30

  Palec nahoru. Pobavilo. Final Four "si zabil" 😁👍😜

 • Zictory
  3. listopadu 2020 19:29

  Teda Honzo, klobouk dolů! Nevím, jestli ze mě nemluví covid, ale tohle je doooost dobře napsaný článek. Chválím za okénka do historie - ať už slepé bulhary, Bengals nebo dávnou výhru Bills. Akorát na konci ten final four a máš jich tam pět :-D ale co už. Moc dobrý počin. Díky za něj.

 • Ježour
  4. listopadu 2020 00:27

  Jsou tam určitě pouze 4týmy :-D