AKTUÁLNĚ
Novinky Doktor 13.11. 17:15

NFL Power Rankings - week 9

1.     Pittsburgh Steelers -

Steelers stále zůstávají jediným neporaženým týmem, ale takovéto drama, proti trápícím se Cowboys, asi nikdo nečekal. Obrana několika turnovery ukázala, že je nejlepší jednotkou v lize, a zastavení potencionálně game winning TD passu s vypršením časového limitu toto tvrzení jen potvrdilo.

 

2.     Kansas City Chiefs -

Mahomes i bez pomoci běhového útoku rozebral obranu Panthers, ale i tak to bylo velké drama. Obrana Chiefs si totiž nedokázala poradit s navrátilcem CMC a rozhodovalo se až na konci zápasu. Chiefs ustáli s vypršením časového limitu pokus o vítězný field goal Panthers a slaví osmou výhru.

 

3.     Green Bay Packers +3

Rodgers má v zápase proti 49ers vždy velkou motivaci a ani po 15 letech nezapomene zmínit, že ho jeho „hometown“ tým nevybral v draftu a raději šel cestou Alexe Smitha. Výsledkem je 305y, 4 touchdowny a jistá výhra Green Bay. Když mají Packers k dispozici trio Rodgers-Adams-Jones, je zaděláno na problém.

 

4.     Baltimore Ravens +1

Ravens měli proti Colts pomalejší rozjezd, ale díky zlepšené hře obrany, která získala dva míče soupeře, si nakonec celkem pohodlně došli pro vítězství. Tak dominantní jízda jako v loňském roce to však není, a Baltimor trápí zranění na OL, což může být v jejich běhovém útoku velký problém.

 

5.     Tennessee Titans +2

Složité utkání s vítězným koncem, tak by se dal popsat souboj s Bears. Ti nepustili Henryho téměř k ničemu a výsledkem bylo pouze 68y po zemi, Tannehill zkompletoval pouze 50 % svých passů pro 150y, ale i přesto díky hře obrany a dvěma zalehlým fumblům berou Titans důležité vítězství.

 

6.     Buffallo Bills +4

Bills v minulých zápasech výkonnostně trochu tápali, ale v zápase proti Seahwaks se útočně zase našli. Allen se vrátil do své formy ze začátku roku a s 415y, třemi touchdowny dovedl Bills k velmi cennému vítězství. Bills jdou tak za svým prvním divizním titulem od roku 1995.


7.     New Orleans Saints +4

Jak je důležité míti Thomase. Po delší pauze se do očekávaného souboje s Bucs vrátil hvězdný WR a rázem ofenzíva Saints fungovala jako namazaný stroj. Obrana soupeře se už nemohla zaměřit pouze na Kamaru a Saints tak využívali všechny své zbraně. Navíc obrana Saints zahrála jedno ze svých nejlepších utkání za poslední dobu, a svatí v důležitém zápase o první místo v divizi doslova smetli své soupeře.

 

8.     Seattle Seahawks -5

Pokud v zápase skórujete 34 bodů, mělo by to na vítězství stačit. To ale neplatí v případě Seahawks, kteří letos mají velké problémy s defenzívou. Bills rázem stačilo dvakrát za zápas zastavit Wilsona a Seattle byl v problémech. Russ dokáže svůj tým dostat hodně daleko, ale obrana musí zabrat.


9.     Tampa Bay Buccaneers -5

Na souboj Brady vs. Brees II se těšila celá NFL, ale Bucs tento zápas hrubě nevyšel. 0:31 po poločase, Brady tři interceptions a nakonec i nejvyšší prohra v jeho kariéře. Pro Tampu rozhodně zápas, na který musí rychle zapomenout.

 

10. Los Angeles Rams -2

Volný týden pro Rams, kteří tak mohli analyzovat, co se stalo proti Dolphins. Proti Seahawks budou totiž potřebovat mnohem lepší výkon, aby zastavili Wilsona a jeho útok.

 

11. Las Vegas Raiders +1

Výuková hodina, jak přežít klinickou smrt s Raiders. Nejprve 4 vteřiny před koncem obrana ubránila jump ball na WR Williamse, což je samo o sobě dost těžký úkol. Pak ale s vypršením časového limitu přišel TD Chargers a soupeřovi oslavy vítězství. Následně byl však touchdown přezkoumán a odvolán. Raiders tak vyhráli prohrané utkání a drží skvělou bilanci a místo pro playoff.

 

12. Arizona Cardinals -3

Souboj dvou mladíku na pozici QBs, v zápase proti Dolphins vyšel statisticky lépe pro Kylera Murrayho. Tato motorová myš znovu naházela přes 250 yardů vzduchem a naběhala přes 100y po zemi, ani tento výkon však nestačil a Cardinals díky netrefenému field goalu prohráli.

 

13. Indianapolis Colts -

Colts v obraně dělali všechno možné i nemožné, aby zastavili Lamara Jacksona, což se jim i podařilo. Bohužel útok s Riversem byl hodně bezzubý, a dokonce i jeden touchdown dostal ze ztraceného fumblu přes půlku hřiště. Colts musí ale rychle přepnout na další utkání, protože je čekají dva zápasy proti Titans ve třech týdnech, které mohou rozhodnout o jejich letošním osudu.


14. Cleveland Browns -

Browns ve volném týdnu aktivovali RB Chubba z IR, a to je skvělá zpráva pro jejich ambice dostat se do playoff poprvé od roku 2002.

 

15. Miami Dolphins +1

Obrana Miami tentokrát soupeře neudržela pod 20 bodů, ale v druhém týdnu po sobě skórovala TD, který byl ve výsledku tím rozdílovým momentem. Tua navíc vypadal mnohem lépe než před týdnem a Dolphins jsou rázem v půlce sezony, díky čtvrté výhře v řadě, v pozici zajišťující playoff.

 

16. Minnesota Vikings +3

Zajímalo by mne, jakým způsobem léčil své zranění Dalvin Cook. Po jeho návratu má totiž druhé utkání v řadě, kdy naběhal přes 200y! Škoda že Vikings chyběl tak dlouho, jinak by to v Minnesotě bylo mnohem veselejší.

 

17. Chicago Bears -2

Ohraná písnička u Bears. Velmi dobrý výkon obrany, která udržela nejlepšího runningbacka ligy na 3.2 yardu na běh, QB soupeře na 158 yardech a 50% úspěšnosti, ale i tak je z toho prohra. Útok Bears je bez běhové hry a bez nápadu, OL hraje nekonzistentně a Chicago potřebuje v útočné fázi razantní změnu.

 

18. Denver Broncos -

Drew Lock ukazuje, že Broncos po delší době mají důvod k radosti z výkonu jejich quarterbacka, ale celková nekonzistentní hra prostě Broncos bude posílat nahoru a dolů nejen Power Rankingem.

 

19. Cincinnati Bengals +1

Volný týden pro Bengals a možnost pro Burrowa zanalyzovat své dosavadní působení v profesionální lize. Myslím, že Bengals mohou být zatím spokojeni.


20. San Francisco 49ers -3

Lazaret 49ers jednoznačně nestačil na Packers a pokud prohrají i v tomto týdnu se Saints, možná by bylo moudřejší soustředit se na další rok. Soupiska je kvalitní, ale množství zranění alarmující, a otázky nad Garoppolem stále aktuálnější.


21. Carolina Panthers -

McCaffrey se vrátil po zranění, byl rozdílovým hráčem svého týmu, znovu téměř k nezastavení. Panthers jsou s ním hodně nebezpečným týmem, a být o fous kratší vzdálenost na konci zápasu pro FG Slaye, tak z toho bylo i vítězství nad dominantním týmem Kansas City. Jenže se CMC zase zranil a Panthers tak spadnou znovu do průměru.


22. New England Patriots -

Otáčet zápas s nejhorším týmem ligy v poslední čtvrtině není úplně nejlepší vizitka, ale na rozdíl od ostatních utkání, kdy hráli lépe, tak z tohoto je vítězství. Patriots mají ale spoustu problémů, od špatné hry běhové obrany, neexistujícího pass rushe, až po výkony Cama Newtona nahoru a dolů. Světlým momentem je WR Mayers, který se v posledních týdnech ukazuje jako jediný schopný pass catchers Pats.

 

23. Houston Texans -

Texans uhájili vítězství nad Jaguars a zatím to vypadá, že jim odchod O’Briana opravdu pomohl. Bohužel s bilancí 2-6 je playoff hodně vzdálené.


24. Philadelphia Eagles -

Eagles měli volný týden, aby dali svůj tým do pořádku. I přes špatné výkony drží první místo a jsou nejlepším týmem ve své divizi, ale s bilancí 3-4-1 se musí zlepšit.

 

25. Atlanta Falcons +2

I když Broncos ve čtvrté čtvrtině skórovali 21 bodů, tak Falcons dokázali udržet vedení v poslední čtvrtině i v druhém zápase v řadě. Svět je letos zvláštní…

 

26. Los Angeles Chargers -1

Chargers už mi je opravdu líto. Minulý týden dostanou touchdown s vypršením časového limitu a prohrají zápas. Tentokrát dají TD s vypršením časového limitu, aby vyhráli zápas, ale přezkoumání situace rozhodčími ho zase vezme zpět a je z toho šestá prohra ze sedmi utkání. Herbert je výborný, ale šťastná ruka Chargers v jeho výběru asi sebrala všechnu ostatní štěstěnu tohoto týmu.

 

27. New York Giants +2

Tak konečně Giants zúročili své zlepšené výkony v posledních týdnech a je z toho druhé vítězství a podruhé v sezóně to bylo proti Washingtonu. Daniel Jones nezvykle bez turnoveru, ale ukazuje se, že když Giants neztrácejí míče jak na běžícím páse, dokážou hrát dobrý zápas.


28. Washington Football Team -2

Zranění QBs ve Washingtonu je snad nějaké prokletí posledních let. Doufejme, že bude QB Allen v pořádku, ale alespoň jsme znovu mohli vidět Alexe Smitha a jeho inspirativní příběh po návratu ze zranění, které jsem myslel, že mu zcela jistě ukončí kariéru.

 

29. Dallas Cowboys +1

Asi nejlepší utkání Cowboys v letošním roce. Alespoň co se týče výkonu obrany, která držela Steelers hodně zkrátka. Rozhodla až čtvrtá čtvrtina, ale Cowboys pod QB Gilbertem (4. QB Cowboys v letošním roce) sahali po vítězství s posledním passem zápasu. Neúspěšně, ale i přesto zlepšení.

 

30. Detroit Lions -2

Lions okusili sílu RB Cooka a proti svému diviznímu rivalu tahali za kratší konec provazu. V zápase navíc pořádnou ránu dostal QB Stafford a odešel s podezřením na otřes mozku, ale dle zpráv by měl být v pořádku a schopen nastoupit do dalšího kola.


31. Jacksonville Jaguars -

Na to, že hrál Luton své první utkání a byl to až výběr v šestém kole draftu, tak klobouk dolů. Vítězství z toho sice nebylo, ale Jaguars už pomalu přemýšlí nad dalším ročníkem a zapojení co nejvíce nových tváří jim může pomoci.


32. New York Jets -

Jets sehráli své nejlepší utkání sezóny a s Patriots ve čtvrté čtvrtině vedli už o 10 bodů. Nakonec ale přišel lehký kolaps a následně i prohra field goalem v poslední vteřině.
Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

  • Zictory
    13. listopadu 2020 21:45

    Díky za ještě celkem vysoké hodnocení Patriots :-D Jen pro pořádek ten WR Patriots se jmenuje Jakobi Meyers.