AKTUÁLNĚ
Novinky Ježour 17.11. 18:00

DOJMY A ROZMARY - Díl dvacátý první: November rain

Omlouvám se všem, kteří minulé úterý vyhlíželi další díl Dojmů a rozmarů. Tragická událost z pondělního rána, která postihla mého kamaráda, zničila všechny mé fotbalové dojmy a už vůbec nepřinesla do hlavy žádné rozmary. Takový je život, krutý a nevypočitatelný. My, kterých se takové špatné události přímo netýkají, si díky jejich pozorování musíme vždy srovnat životní priority. Co je a není důležité. Pak si mnohem víc začneme vážit těch chvil, které nám naplno dovolují užívat si třeba takového „nesmyslu“, jako je fotbal. Když máme čas a myšlenky na fotbal, víme, že žijeme klidný a pohodový život. Věřte, že to tak je, a já takový minulý týden rozhodně neměl. Ale pojďme už k tomu, co nám nadělil 10. týden toho nejlepšího sportu!

Američané už mnoho týdnů netrpělivě vyhlíží, jak našlapaná hurikánová sezóna roku 2020 ovlivní počasí nejen na Floridě, ale vlastně v celé oblasti Mexického zálivu. Že jsou američtí meteorologové stejně k ničemu, jako ti čeští, jsme se mohli přesvědčit už v neděli. Co čekali od jihu, přišlo nečekaně ze severu. Zápas v Clevelandu nabral kvůli bouřce více než hodinové zpoždění, Wisconsin bičovaly větry o rychlosti přes 80 km/h a Novou Anglii zasáhl monzun, který ve Vietnamu nezažil ani Forrest Gump. A na topole podle skal, malý mužík s kulichem a ustřiženými rukávy zatleskal...

 Posuďte sami: Okluzní fronta: 356-42, 359-44, 360-30. Teplá fronta: 350-38, 345-34, 341-33.

Lepší počasí si Bill Belichick nemohl přát. Patriots v zápase s „obávaným“ Baltimorem hrálo vše do karet a nebylo to jen zmiňované počasí. Jsem si docela jistý, že Lamar Jackson by vzduchem zápas nedokázal otočit ani ve chvíli, kdy by bylo 20 stupňů a slunečno. Natož v podobné slotě. Právě proto jsem dal slovo obávaný do uvozovek. Chvílemi jsem se sám musel smát, že v posteli polospící dokážu s 90% úspěšností identifikovat hry, jaké budou v podání Ravens následovat. Jejich útočná fáze postrádá jakýkoliv prvek překvapení, pokud jsou tlačeni časem a nuceni soupeře honit. Proboha, naučte už někdo Jacksona stoupnout si pod centra a sedmikrokový drop-back. Na 99 %, pokud se postaví do profláknuté formace diamant (po pravé ruce FB, po levé ruce TE), jedná se o designovaný QB běh. Bill si se svou defenzivní náturou musel doslova lebedit, jak mu vychází jeho obranný game plan, na kterém nemusí de facto nic zásadního měnit. První dva downy bude běh a na třetí dlouhý pasový pokus se stáhneme do zónové coverage. Počasí už jen umocnilo ten příšerný nekomfort, do kterého se Jackson a spol. dostali, když byli nuceni utkání dotahovat. Myslím, že Greg Roman pomalinku začíná zažívat déjá vu. Určitě si někteří vybavíte, jak v roce 2012 nahradil ve 49ers zraněného Alexe Smithe neznámý Colin Kaepernick a v kombinaci s nynějším ofenzivním koordinátorem Ravens způsobil, že všem naprosto spadla brada. „Do hajzlu, co s tím?!“ volali vulgární materialisté. „Tohle nejde bránit!“ neslo se napříč ligou a všichni doslova šíleli z read option, kterými Colin v kombinaci se svýma nohama drtil soupeře. Rok se s rokem sešel a kouzlo postupně vyprchalo. Estráda s klekáním při hymně přišla dlouho poté, co začal Kaepernick hrát pod psa, a jeho účast v Super Bowlu skončila jen ve vzpomínkách. Lamarovi si netroufám věštit stejný osud, jen poukazuji na to, že pro mě jeho a Kaepernickův sportovní příběh začínají být velmi podobné. Když zredukuju jedno ostřejší české přísloví: „I na Lamara Jacksona už se vaří voda.“ Stále více týmů tomu všemu kouzlení, cutům, side stepům a posazování linebackerů na zadek začíná přicházet na kloub a on najednou nemá k odpovědi adekvátní herní alternativu. Není to o tom, že by se Lamar stal výrazně horším hráčem. Ostatní pouze jeho způsob hry dešifrují. 

Protože nic netrvá věčně, ani studený listopadový déšť.“ 

Jak má vypadat perfektně designovaná hra po zemi ve špatném počasí, demonstrovali Patriots a domácí výhru z pozice outsidera si bez debat plně zasloužili. Čekal jsem, kdo přijde první s prohlášením „Patriots dynasty is not over yet“. A zlatého bludišťáka získává Radio Fox. 

A když už jsem začal pěkně odzadu, vrátím se v rychlosti zase na začátek kola, až někam ke čtvrtečnímu utkání. Většinou když přijdete v narozeninový den do práce, dostanete už mezi futrama bezpočet gratulací, všichni jsou na vás milí, šéf třeba mávne rukou nad mírným zpožděním vašich termínů, po obědě se zakousne větrník a vše se nese vpravdě v přátelském duchu. RB Nyheim Hines si čtvrteční oslavu svých 24. narozenin musel poctivě odmakat. Chvílemi se ocitl v takovém transu, že zapomínal střídat a dostával od Riverse do rukou míče, když byl už na pokraji vyčerpání. U nás se vždy sázelo na kolektivní pojetí a tým se nehonosil nějakou plejádou velkých hvězd na skill pozicích. Naposledy snad Marvin Harrison předvedl podobný individuální výkon jako Hines. Při čekání, jak zastaví obrana Colts krále Henryho, se jaksi zapomnělo, jak obrana Titans zastaví Hinese. Drtivou porci zachycených yardů si obstaral úplně sám. Rivers mu to hodí do flatu a „ukaž, co umíš“. Co si budeme povídat, v Philově případě je to velmi často rozumné rozhodnutí. Protože kdo nic nedělá, nic nezkazí, že? Vyhrát ve čtvrtek, vyhrát venku a vyhrát navíc souboj o čelo divize je win-win-win situace. Teď už nezbývá, než za 14 dnů doma potvrdit odvetu. Doufám, že už nebudeme nuceni jít 5x do čtvrtého downu. Úspěšnost 3/5 nevypadá špatně, ale 5 pokusů neznačí jen bezmeznou víru Reichovu, ale rovněž jistou míru zoufalství. Z posledních 40 případů, kdy byl tým přinucen hrát v utkání 5x čtvrtý down, odešel ten tým poražen hned 38x. Tohle rozhodně o něčem vypovídá a Colts se stali pouze čestnou výjimkou potvrzující železné pravidlo.

A protože si po krátkém týdnu nyní užíváme 10denní přípravu, dostali všichni hráči Indy befelem v neděli bedlivě sledovat hru Green Bay, našeho dalšího soupeře. Troufnu si říct, že analýza tak bídného výkonu proti slabým Jags je mnohem horší, než kdyby je Packers zdemolovali o 30. Je skoro k nevíře, že Jaguars při konverzi třetích downů 4/13 a 169 passových yardech z 35 pokusů byli až do samotného konce utkání legitimně ve hře o největší překvapení roku. V NFL se žádné vítězství nerodí lehce a ta očekávaná patří často k nejtěžším. I když Jaguars po celý zápas velice svědomitě střežili Davanteho Adamse, nakonec jej stejně neuhlídali. Přesto bych čekal, že se Packers 10 minut před koncem a při vedení 24:20 trochu uklidní a budou chtít dostat rozdíl skóre aspoň na 7 bodů. Ne, La Fleur se klepal jak drahej pes, jestli to nakonec dopadne aspoň s odřenýma ušima. Chtěl bych věřit tomu, že Packers sevřeme do kleští úplně stejně a zahrajeme v obraně podobně kvalitně jako naši divizní kolegové. Fachmany na to máme. Jeden z favoritů NFC uhrál po bye weeku a startu 4-0 bilanci 3-2. Byl zostuzen Tampou a Dalvinem Cookem. Porazil Houston (zdecimovaný O´Brienem), Frisco (zdecimované zraněními) a Jacksonville (zdecimováno permanentně). Jak by řekl Josef Polášek: „Ono je tam sice favorit NFC, ale já tam cítím pičo. Jako v podtextu, chápete, jo.“

Jestli mi něco tuto neděli opravdu zvedlo náladu, tak okolnosti, které doprovázely 78yardový TD Valdeze-Scantlinga v Green Bay. Ten dostal úžasnou přihrávku přes půl hřiště od Rodgerse a ocitl se tváří v tvář safetymu Wilsonovi. Vymýšlel, kudy ještě udělat nějaký ten yardík navíc. V tu chvíli se přimotal do situace jeden z rozhodčích a nachystal Scantlingovi neskutečné bloky navíc ozdobené nízkým průletem a la Top Gun. Musím říct, že jsem v tu chvíli nefalšovaně řval smíchy, až jsem vzbudil rodinu. Po vysvětlení a slibu, že už se budu chovat slušně, se rodina uložila zpět ke spánku a... A za cca 20 minut přišla opakovačka a já řval snad ještě víc. Konec – střapec. Na další neděli prý hrozí přeheslování Game Passu. 

Respekt všem nestranným, kteří dokoukali utkání Texans v Clevelandu za poločasovou přestávku. Mě se to nepodařilo a druhou půlí jsem se ze záznamu doslova proklikal. Skóre 0:3 naprosto odpovídá kvalitě předvedené hry. Když to už už vypadalo, že se něco stane, drive zhatila penalta. Nebo dropnutý míč. Nebo jsme mohli stát svědky ne často vídané rozehry, kdy kicker Fairbairn místo avizovaného pokusu pro 48yardový FG vyhodnotil povětrnostní situaci jako nesnesitelnou a po přímém snapu sám raději puntoval. Musím tedy uznat, že míč zapíchl mazácky na 5yardovou linii Browns. A tak z celého zápasu, kdy chyby střídaly punty, nakonec vyvstala nádherná instruktážní situace pro nezkušeného adjunkta Todda Gurleyho z Atlanty. Nick Chubb místo skórování zaslouženého TD po běhu přes celé hřiště nesobecky vyběhl za sideline na 1 yardu od endzone, aby jeho tým zápas v klidu doklekal a nedal Texans byť jen teoretickou šanci na zvrat. Tohle by opravdu udělal jen málokdo zkušený, natož pak kluk, co hraje ligu druhým rokem. Kromě jeho vítězného TD toto byla krásná oslava návratu do sestavy. Vzácnej charakter!

Připadá mi naprosto otřesné, nedůstojné a až trapné, aby televizní komentátor či nějaký nagelovaný reportér použil na adresu Alexe Smithe vyjádření, že je Alex po 2 letech absence na hřišti „rusty“. Za podobný kec by měl někdo okamžitě dostat mokrým hadrem po hubě, vážně. Pokud Smith za ty 2 roky zrezivěl, tak Matt Stafford ještě více zdřevnatěl a používejme tedy nový termín „woody“. Nejen pro Stafforda, samozřejmě!

Vždy jsem byl velkým zastáncem názoru, že tým s kvalitním zkušeným koučem po bye weeku jen velmi zřídka prohrává. Např. Belichick má za 20 let u Patriots takový zápas jeden, Andy Reid a John Harbaugh mají u svých týmů velmi podobné statistiky. Je mi záhadou, co probíhalo 14 dnů v tréninkovém centru Philadelphie, protože jejich výkon, zejména v obraně, nesnesl měřítka ani v rámci „divize pro nenáročné“ – NFC East. Většina z nás žila ve víře, že by Eagles mohli být tím letošním slavným jednookým králem této divize a že se postupné návraty marodů na hřiště budou promítat ve stupňujících výkonech. Kulový! Už jejich první drive naznačil, že cosi není v pořádku. Nejdříve si Slayton naběhl do území mezi pětici obránců Orlů a vysvobodil svůj tým zatlačený k vlastní end zóně. O chvíli později se obrana znovu proměnila ve vděčné publikum sledující nejlepšího letošního RB Giants Daniela Jonese, jak jim po lamarovsku mizí přes třetinu hřiště do TD. Útok Giants sice nebyl žádná hitparáda, ale trpělivě si vždy počkal na šanci na nějakou big play. Tu pak v drtivé většině případů zužitkoval, ať už to byly dlouhé přihrávky na Sheparda, Tatea nebo znovu na Slaytona. Co mě nejvíce na obraně Philly fascinovalo, že hráči mi připadají až nesmyslně pomalí. Nejen fyzicky, ale i v myšlení. Že se ke svým protějškům začnou rozbíhat, až když ti mají míč v rukou. Po včerejšku nemohu pochválit dokonce ani Wentze, nad kterým jsem vždy držel ochrannou ruku a mhouřil oči. Doug Pederson svůj tým opravdu nenachystal dobře i přesto, že už letos dokázal Giants porazit. Možná jsem svou teorii zkušených koučů postavil na špatné premise, že mezi ně Pederson patří. Víme dobře, že bučiví fans Eagles si nikdy moc nebrali se svým týmem servítky. Nicméně kritických hlasů na trenérovu adresu přibývá až povážlivě mnoho. Po výkonech z posledních 3 zápasů, včetně „sympatické“ prohry v Tampě, se najednou zdá, že nejlepší aktuální formu z tragické čtyřky mají Giants. No nebyla by to NFC East, aby toto tvrzení klidně vzalo během 2 týdnů za své.

Raiders měli v neděli dohromady takřka stejně běhových pokusů, jako měl Drew Lock pokusů o přihrávku. Z jedné statistiky rezultovalo 37 minut pobytu na hřišti a 4 rush TD, ze druhé potom 5 turnoverů Denveru. Fotbal může být někdy tak komplikovaný a zamotaný, že i po uplynutí poslední sekundy utkání nevíte, kdo vyhrál. Jindy pak je jednoduchý jako žebřík. Odpoledne v Las Vegas patřilo bez debat k té druhé skupině.

Přání je otcem myšlenky. Ne jinak lze popsat časté tužby a předpovědi na ukončení vítězné série Pittsburghu, pod kterou se měli v jednom z proklamovaných upsetů podepsat Bengals. Odpočatý Ben Roethlisberger, který kvůli podezření na chřipku nechodil celý týden do práce, velmi brzy proměnil divizní derby na soutoku Allegheny a Mononanghely v jasnou záležitost. Mike Tomlin si vylepšil osobní statistiky v zápasech s QB nováčky na bilanci 21-4. Na rekord 9-0 dosáhlo v Super Bowl éře 21 mužstev. 7 z nich vyhrálo Super Bowl, ale 7 také vypadlo z play off hned v úvodním utkání. Tak kam to nasměrují Oceláři?

Po 2 výhrách Dolphins, pod které se měrou vrchovatou podepsala jak obrana, tak speciální tým, jsem si konečně přál vidět takové střetnutí, kde bude tento talentovaný tým plně stát na výkonu jeho nového QB. Na zápas, kde jeho spoluhráči vyrobí řadu chyb, obrana si vybere slabší den a on se přesto stane tím lídrem, který překlopí těsný mač na stranu Miami. No, nestalo se ani dotřetice a mé čekání pokračuje. Po 2 minutách hry zablokoval Van Ginkel punt a dal Tuovi k dispozici nejkratší možné hřiště. 0:7. Začátek snů a okamžité uklidnění. Ruku k dílu pak přidal i statisticky nejlepší kicker letošní sezóny Jason Sanders. Ten se sice poprvé v letošním roce netrefil (zdravím kolegy z Tennessee ☺), ale první letošní pochybení vykoupil dalšími 2 přesnými trefami z 50 yardů. Takže nic nového pod sluncem, Tua se zatím spíše veze. Jeho 15 kompletací pro 160 yardů a 6 běhů pro -1 yard ho zatím do pozice tahouna nepasují, ale možná je to pro jeho budoucí vývoj lepší. To, co po svém QB nováčkovi vyžadují v Cinci nebo právě u soupeřících Chargers, je už trochu extrém. O to větší kredit musím dát Brianu Floresovi. Postavil velice komplexní tým, do kterého teď zasadil Tagovailou, po kterém nežádá nic jiného, než aby neztrácel míče a dělal, co se mu řekne. A to zatím zvládá levou zadní. Tedy vlastně levou přední. 

Pokud by se mezi českými fandy udělala rychlá anketa, který tým se jim letos líbí nebo je příjemně překvapuje, a proč, velká část z nich odpoví Chargers a druhým dechem dodá „protože Herbert“. Jen málokdo už ale vezme v potaz prostupnou soft obranu Baterek, která se poctivě drží průměru 30 inkasovaných bodů na utkání. Tohle jaksi celkovou atraktivitu týmu sráží, protože následně se po Herbertovi vyžadují takřka nemožné bodové dostihy. Chargers mají v konferenci NFC jeden nápadně podobný protějšek. I když se to nezdá, tak Russell Wilson je jediným dlouhodobě dobře fungujícím prvkem hry Seahawks. A když už i na něj padne slabá chvilka, vyhrává se jen velmi těžko. Ty slabší momenty přišly v posledních dvou utkáních a dle mého skromného názoru pramení zejména ze skutečnosti, jak hrozně moc Seattle stojí na ramenou muže s číslem 3. 4 interceptions a 3 ztracené fumbly je statistika jak od Jameise Winstona z dob největší slávy. Když postavíte vedle sebe jednotlivé units Rams a Seahawks, zjistíte, že snad kromě QB je větší kvalita vždy na straně Beranů. Seahawks nemají lidské zdroje, které by dokázaly pokrýt Kuppa, Woodse, Reynoldse a Everetta zároveň. Naopak Rams mají Jalena Ramseyho, který dokáže i DK Metcalfa vymazat ze hřiště (2/4, 28 y). Může se akvizice Carlos Dunlap vyrovnat v tlaku na QB například Leonardu Floydovi? Ten si chvílemi dělal s O-line Hawks, co chtěl. Zajímavý byl jeden Wilsonův drive, kde si Floyd připsal 2 sacky ve 2 snapech po sobě jdoucích a pak ještě zalehl fumble. A to je Floyd stále jen jeden z řady. V dalším zápase může takto excelovat někdo jiný. Zkrátka a dobře Seattle je letos 1-3 s týmy s kladnou bilancí. U Cardinals, Bills a Rams platí, že jim kvalitně funguje více než jedna herní činnost. Největší tobogán zažívá hra kdysi obávané obrany. Ken Norton se svým předchůdcům Quinnovi a Richardovi ani nepřibližuje. A jak šel vývoj obrany Hawks co do inkasovaných bodů od roku 2012 po současnost? Umístění v rámci ligy: 1., 1., 1., 1., 3., 11., 13., 22., 28. I tento kvalitativní volný pád dokázal Wilson brzdit, jak se dá. Ale kde jsou ty roky, co se Rams v St. Louis s Fisherem plácali od prohry k prohře a 49ers experimentovali s Kellym a Tomsulou. A jak na potvoru do toho ještě vlezou nějací Kingsbury a Murray. 

Traduje pověst, že se Jameis Winston u Seminolských indiánů, tedy jeho původního vysokoškolského kmene, narodil pod jménem Šedý zákal. Všichni v New Orleans nyní doufají, že to je skutečně jen pověst. Doufám, že Sean Peyton nevyslyší hlasy těch, kteří vzývají do role starting QB Taysoma Hilla. Postavením do této role by Saints de facto o Hilla přišli. Naopak si myslím, že kouč bude muset zapojit i ty nejmenší kreativní závity a vytvořit ještě pestřejší a bohatší paletu barevné hry, samozřejmě za přispění Hillovy nekonečné flexibility. Jednoduše sejmout z kolegy Winstona co nejvíce zodpovědnosti. Něco mi říká, že fantasy vlastníci Michaela Thomase asi mnoho bodů neposbírají... Poslední zprávy hovoří o nejoptimističtější době léčby Breesových zlomených žeber (na obou stranách hrudníku) v trvání 3 týdnů. Nevím, no. Já zažil jako mlaďas zlomené žebro jednou a mohu vám říct, že jsem se měsíc bál kýchnout, měsíc jsem se nemohl zasmát, zhluboka nadechnout a v noci jsem byl vzbuzen nesnesitelnou bolestí při každém otočení. Hodně dlouho jsem chodil jen v pantoflích, abych se nemusel ohýbat k zavazování tkaniček. Tenhle typ zranění musí být pro 40letého QB naprosto příšerný. 

Před 14 dny jsem zde Medvědy označil za nekoukatelný tým a během pondělní noci jsem si své přesvědčení jen utvrdil. Byli jsme si vědomi, že zásadním matchupem utkání s Vikings bude výborná běhová obrana Chicaga, proti níž bude stát těžko zastavitelný Dalvin Cook. Musím uznat, že si Cook běhání čelem do zdi opravdu užil dosyta a díky svému takřka nevyčerpatelnému fyzickému fondu a odolnosti dával celý zápas možnosti pro Cousinse k play action a několika povedeným bootlegům. Jeho konečných 292 y, 2 TD a jen 1 INT, která navíc jde na vrub Thielena, patří k jeho nejlepším letošním výkonům. Za to všechno vděčí Kirk Cookovi, který neustále vázal do boxu 8-9 lidí. Jeho 30 běhů pro 96 yardů zaslouží skutečný obdiv. Ale co se dělo v opačném gardu, to už vážně zvedá obočí. Nemohu nevzpomenout, že Mitch Trubisky byl posazen na úkor Folese v době, kdy Bears začínali s bilancí 3-0. To samo o sobě nenaznačuje, že opětovný návrat Trubiskyho by měl znamenat nějaký zpětný upgrade. Folesovi budu za sestřelení Patriots v SB nadosmrti vděčný, ale jak trefně poznamenal Colin Cowherd – on je skutečný One Hit Wonder. V hudební branži „Kapela jednoho hitu“. Před legendárním play off 2017 i po něm existuje pouze tvůrčí vakuum. Po poločasových adjustacích se OC Bill Lazor ve spolupráci s Folesem propracovali ke čtyřem 3-a-ven a celkovým 17 útočným yardům. Je klidně možné, že neokoukaný QB Tyler Bray bude v příštím utkání nejlepším QB, jakého Bears letos pod centrem měli. Krásné vyhlídky. Chicago je v momentálním rozpoložení na nejlepší cestě k překonání skoro 50 let starého a ojedinělého výkonu. V roce 1974 NE Patriots odstartovali rovněž s bilancí 5-0 a skončili 7-7. Je to historicky nejhorší pád po tak vydařeném startu do sezóny. Chicagu by se vyšší pozice na draftu a šance na dobrého QB jistě hodila. 

Do doby, než někdo jiný hodí z poloviny hřiště v poslední vteřině vítězný balon, oficiálně přejmenovávám tuto herní situaci na „Hail Murray“. V momentu, kdy prcka Kylera vytlačil tlak obrany Bills až k levé postranní čáře, jsem byl přesvědčený, že jako pravák nedohodí 50 y, ani kdyby si musel rameno vykloubit. Ale protože fotbalu prdlačku rozumím, byl z toho nakonec jeden z nejlepších highlightů sezóny 2020. Kdyby tam aspoň kromě Hopkinse doběhl ještě Kirk nebo Isabella a vnesl do end zóny trochu zmatků, dal by se šťastný catch ještě nějak obhájit. Ale i osamocený DeAndre, který si musel v trojitém obležení připadat jako pověstný Jakešův kůl v plotě, na zázračný TD stačil. Jestli někdo Jordana Poyera nevzal za ruku a neodvedl ho po utkání do šatny, tak ještě teď sedí v Glendale na prázdném stadionu a tupě čumí do blba. Neubránit útok, co má bez timeoutu 30 sekund na celé hřiště, je vážně bizarní umění. A já jen zopakuju, co už jsem napsal v září – jsem velmi rád, že Hopkins už není u nás v divizi. Jednu velmi podobnou prohru už jsem s ním taky zažil... Otočka z 23:9 na 23:26, pak znova obrat pro hosty a pak ještě totální epický konec. Do toho 3 úspěšné padesátky od Tylera Basse, což je vyrovnání historického maxima. Viděli jsme drive, ve kterém měli Bills snad 6 penalt a úspěšně postupovali polem zpět místo kupředu. A hned další drive, ve kterém vypadali jako nejlepší útok ligy. Zkrátka jako na houpačce, spíš jako na horské dráze nahoru a dolů. Pevně doufám, že bude podobný listopad a prosinec i na všech ostatních stadionech. Zcela nepředvídatelný a co nejvíce dramatický. 

Sdílejte na sociálních sítích

Ježour

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Citrusfernet
  20. listopadu 2020 09:16

  Vsadil som na Seahawks , nevedel som ako to dokazu po poslednych zapasoch, ale bol som isty ze 3 zapasy po sebe neprehraju. Nakoniec je to obrodenie obrany. Oproti predoslym zapasom ako keby nastupila ina obrana, je mozny taky upgrade ci utok Cards nemal den? Nejake bolestne lahke dropy u Cards som si nevsimol. To Seahawks tam skor mali , napr DK drop pre jasny TD , takze si to konecne v defke Seahawks sadlo? Ak hej budu ultimatni

 • kisa
  20. listopadu 2020 10:00

  @Citrusfernet Můj názor za SEA:
  - Po třech zápasech konečně hraje alespoň RB2-Hyde (RB1-Carson snad příště), to byla hlavní, ale zásadní změna (zápasy v BUF a v LA běhali RB4-rookie a borci z practice). Ačkoliv si o QBs jako RW3, skřítek Kyler, Aarod, Patrick, aj. a další myslíme jen to nejlepší, podle mě takový rozehrávač neudělá nikdy sám celý zápas, pokud neexistuje dobrá běhová hra (při které si minimálně odpočine jeho ruka a sám nemusí uházet všechny yardy).
  - Seattle má naopak od začátku sezóny top běhovou obranu a tam ARI (a čekal jsem to) narazila. Minulý zápas s BUF, ačkoliv dotahovali, naběhali přes 200y (po W10 nejlepší běhový útok ligy). "Včera" jen 57y celkem! A pro zajímavost v zápase s Hawks ve W7 naběhala Arizona jen 53y do stavu 34-24. (cca 6-7 minut před koncem). V posledních dvou drivech (TD,FG) a v prodloužení (MissedFG,TD) to však bylo 106y (a vzduchem jen něco přes 70)! A právě závěr zápasu v ARI byl z pohledu běhové obrany SEA jediný letošní propad. Tzn. Seahawks neprohráli v ARI kvůli špatné pasové obraně, ale až v okamžiku, kdy už nestíhala běhová.
  - Od zápasu s Niners začala obrana Seahawks intenzivně blitzovat (snad nikdy pod PC to tolik nebylo).

 • potkan
  20. listopadu 2020 05:42

  vysvetli mi niekto preboha preco kliff jak pako v poslednom drive 50s do konca nacalluje trikrat dlhy pass do endzony namiesto toho, aby si isiel po 1st down? cards mali more casu, dva TO a aj keby im to vyslo, nechali by slepiciam tristvrte minuty, tri TO na potencialne vitazny utok, kde by im stacil FG. skutocne mam tuto sezonu pocit, ze jediny z muzstva, ktory neurobil krok spravnym smerom oproti minulej sezone je trener.

 • 12th Man
  20. listopadu 2020 05:57

  Ten, měl v hlavě pouze to, že pásová obrana Shawk je tragédie tak to zkusil a ejhle nevyšlo to, přitom po zemi to Carda šlo velice dobře ✌️

 • kisa
  20. listopadu 2020 06:29

  @12th Man 57y pro 3,2ypc, kde to číslo hlavně zvledl ten běh v posledním drivu, kde si Murray všiml nepostavené obrany čekající hody? Já myslím, že nejlepšímu běhovému útoku ligy zrovna běhy moc nešly.

 • pedrito
  20. listopadu 2020 11:00

  tak jak hovoris potkan. a davaju mu to vyzrat docela analytici na arizona sports radio. mas hopkinsa ale nehadzes na neho ani jeden pokus na zaver. u kliffa je nejaky problem s time managementom lebo presne aj keby ten pass na larryho zazrakom presiel furt je tam 40 sekund este. inak cely zapas taky nemastny neslany. zo vsetkych stran. penalty kapitola sama osebe. ta OLine co vyrobi false startov a holdingov...hlavne nech kylerovi daju dohromady rameno za desat dni. stale verim v playoff ale zas zapas dalsi v new englande bude klucovy. a tam bellichick precura kliffa jak nic
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • 12th_hawk
  20. listopadu 2020 12:46

  @pedrito z NFC West půjdou 3 týmy, jak to tak vypadá, takže bych se nebál moc

 • kisa
  20. listopadu 2020 14:46

  @12th_hawk Překvapuje mě, že ačkoliv podle "fivethirtyeight.com" byla win-prob 58 ku 42 pro SEA, tak po W u nich vzrostlo "make playoffs" z 87 na 95 pct. (jasně, ten rozpis je teď hodně lehkej), zatím co u Cards klesl ze 71 na 58 pct. Naopak na 39 pct. už jsou Vikes.

  Btw. pokud se sečtou pravděpodobnosti všech týmů, tak z BFC-East už opravdu může postoupit jen jeden (součet je 100), tzn. už teď neexistuje ani nějaké minimální procento:-)). Pro NFC-West je to 2.,4 postupujících a 1,8 pro zbývající dvě divize.

  U Cards/Rams bude záležet na vzájemných zápasech. Jeden z nich vyhraje oba dva a zlomí toho druhého. MIN může být za necelé tři týdny v pohodě 7-5 (doma DAL, CAR, JAX) a stejně asi bude poražený LA@ARI. No a Vikes pak jedou do Tampy, která může být tou dobou 8-4 (ale i 7-5). Takže to může být ještě dost zajímavý.

 • pedrito
  20. listopadu 2020 15:05

  @kisa no ved neviem ci 9-7 bude stacit na wild card. a aj to si pyta este tri vyhry. a cards maju giants co verim ze vyhraju philly snad tiez inak nemaju co robit v play off. s rams snad daju 1-1 vzajomne. 49ers ktozvie v akej budu zostave vo W16. no kazdopadne chcelo by to vyhrat u pats najblizsie. a suhlasim ze s vikings to asi bude o to posledne miesto postupove

 • kisa
  20. listopadu 2020 16:16

  @pedrito po minulém týdnu jsem si myslel, že to už je v NFC (jih, sever, západ) jen o pozice, no teď už si to nemyslím...

 • potkan
  20. listopadu 2020 20:11

  @pedrito ku tym penaltam - ten holding co skoncil ako safety. tu mi nie je jasne ako sa posudzuje miesto faulu - holding zacal bez pochyby este pred endzonou, co sa v takomto pripade posudzuje ako miesto faulu? zaciatok faulu alebo jeho koniec? alebo holding sa neposudzuje podla miesta faulu, ale podla toho kde sa v danom okamihu nachadza hra?

 • pedrito
  20. listopadu 2020 20:20

  @potkan priznam sa ze toto uplne neviem ale mozno rubrika ocima zebry by nam mohla odpovedat. lebo bolo to jak pises. holding zacal pred endzonou ale pokracoval aj v endzone

 • 12th Man
  20. listopadu 2020 05:37

  Good, je to tam🥃👍

 • 12th Man
  20. listopadu 2020 04:51

  To je ale skvělá obrana🤕

 • Zictory
  20. listopadu 2020 04:59

  tak teď to chce klíčový stop na 3 a 13

 • Zictory
  20. listopadu 2020 05:02

  @Zictory safety to si dělají prdel :-(

 • 12th_hawk
  20. listopadu 2020 03:25

  Uz funguji amateri

 • Marphony
  20. listopadu 2020 02:40

  jako ta O2TV fakt nepůjde omlouvat do nekonečna...Platím za to a pak hledám stream na netu...A jak jsem se u Sport TV nervoval když blbnul zvuk , co bych teď dal alespoň za ten obraz... :D

 • 12th Man
  20. listopadu 2020 02:47

  Pravda, pěkně to jebou, zlatá sport tv, zápasy + NFL redzone, všechno co vezme do ruky Kellner je oken za tu cenu 🥃🐒🤕

 • 12th Man
  20. listopadu 2020 02:53

  Sorry, ojebavka ✌️

 • Toman
  20. listopadu 2020 12:15

  Ta O2 je zlo... já si nemohl pustit v aplikaci ten zápas ani zpětně..

 • 12th Man
  20. listopadu 2020 02:39

  Nebo se zaregistruj u Telly na zkoušku je to zdarma a hlavně hned.

 • 12th Man
  20. listopadu 2020 02:23

  Ne, pojedu Telly, které mám na měsíc zdarma, nebo najdu nějaký stream ✌️

 • 12th_hawk
  20. listopadu 2020 02:24

  kdybys měl nějakej pěknej stream, tak pošli

 • mates007
  20. listopadu 2020 02:30

  obraťte se na tv guru :o), jako že mi bude komentovat co se tam děje tyvoe... ne o2tv nebyla dobrá volba. Někdo musel lidstvu ukázat, tudy ne! Přátelé.

 • 12th Man
  20. listopadu 2020 02:31

  http://crackstreams.com/nfl-streams/1/, tohle mi běží.

 • 12th_hawk
  20. listopadu 2020 02:33

  @12th Man díky

 • mates007
  20. listopadu 2020 02:33

  @12th_hawk https://nflbite.com/

 • 12th_hawk
  20. listopadu 2020 02:18

  funguje vám O2?

 • Zictory
  19. listopadu 2020 21:25

  No dal jsem v tipovačce na Cardinals. Znamená to, že jdu proti proudu? Myslím, že ne Time...
  Ve 3:30 budík, vstanu a podívám se na druhou půlku. Snad se dočkám další Hail Hopkins :-D
  Ve fantasy Edmonds+Kirk+defka Cards tak ať nekleju!
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • bostonfan
  19. listopadu 2020 21:42

  No ja chcem to hodiť na Seahawks

 • korek
  19. listopadu 2020 22:44

  Proti proudu určitě jdeš. To ale neznamená, že to musí být blbost.

 • Brano
  19. listopadu 2020 00:06

  prave som si pozrel ten fake field goal punt Houstonu. vidite tam niekto nejaky dovod preco je to lepsie ako proste kopnut punt?
  inak vseobecne mi to nepride z takej kratkej vzialenosti ako dobre riesenie. uz len z toho dovodu ze tym puntom ziskali cca 25 yardov. keby skusili FG a nepremenili zacinali by Browns z 30ich yardov co v takych podmienkach nie je pre obranu ziadna velka katastrofa. tie 3 body mozno stali za ten risk. bol uz koniec polcasu a stale 3:0. mohli uz tusit ze vela bodov nepadne.

 • Toman
  19. listopadu 2020 13:17

  Oni tím puntem defacto získali 35yardu.kdyby nedali FG,tak by Browns začínali na 40(z místa kopu). A proč nehráli FG? když máš vítr 50mph tak je asi takový dotaz zbytečný..

 • Brano
  19. listopadu 2020 14:31

  Pri 48 yardovom FG sa nerozohrava zo 40 ale z 30 yardov ( 30 yardov od endzony + 10 yardov od zaciatku endzony k branke + cca 8 yardov snap)

 • korek
  19. listopadu 2020 18:03

  @brano A nerozehrává se jen tak náhodou z místa kopu? Tedy ze 38 yardů, tedy 30 yardů od endzóny a 8 yardů snap?

 • Brano
  19. listopadu 2020 19:12

  @korek a mas snad pocit ze branka je na zaciatku endzony, teda na nultom yarde? :D poslem ti nejaky link na obrazok ihriska? :D

 • lobkowicz
  19. listopadu 2020 20:03

  Při netrefeným FG začíná soupeř z místa kopu, takže v tomhle případě z 38 yardů. Kdo neumí základní pravidla ani počty pro první stupeň základky, měl by se vykašlat na game theory a analýzy. Ze stejnýho zápasu, dvě akce jdoucí po sobě:

  4th & 2 at CLE 27
  (3:37 - 3rd) K.Fairbairn 46 yard field goal is No Good, Wide Left, Center-J.Weeks, Holder-B.Anger.

  1st & 10 at CLE 36
  (3:33 - 3rd) PENALTY on CLV-J.Wills, False Start, 5 yards, enforced at CLV 36 - No Play.

 • korek
  19. listopadu 2020 21:12

  @brano Napiš to klidně ještě 10x, ale pravdu mít nebudeš. Ale klidně tady můžeš tu fotku poslat, dokreslit si nějaké pomocné čáry, přidat nějaké :D :D a pak se třeba začít divit. Protože neúspěšný 48 yardový field goal bez penalt se rozehrává na 38 yardech.

 • kisa
  19. listopadu 2020 22:13

  @lobkowicz dík i ostatním. Tohle jsem třeba nevěděl a myslel si, že se to otáčí jako ToD. I když vlastně ToD se taky otáčí v bodě, kde skončil balón, tzn. s tím místem "holdu" to má naprostou logiku.

 • 12th_hawk
  18. listopadu 2020 14:58

  V průměru mají týmy aktuálně 15-20 zraněných hráčů, Hawks 29 a 49ers 27,první a druhé místo. Nejšťastnějším týmem ligy je Atlanta se 4.

 • Vontae_Mack
  18. listopadu 2020 16:14

  Zdroj?

 • 12th_hawk
  18. listopadu 2020 17:22

  @Vontae_Mack https://www.fieldgulls.com/platform/amp/2020/11/17/21571685/seahawks-49ers-most-injured-teams-nfl-2020-kittle-carson-penny-griffin-lewis-dunbar-seattle-report

 • formic81
  18. listopadu 2020 17:38

  hlavne my v tuhle chvili mame pres 50% celyho salary capu na injury listu.. to je sileny naprosto

 • Ježour
  18. listopadu 2020 18:20

  @formic81 to je šílený!

 • kisa
  18. listopadu 2020 18:30

  @formic81 a @Ježour můžu podepsat jiné hráče místo těch na IR? A nebo kdy se mi uvolní salary cap?

 • kisa
  18. listopadu 2020 18:32

  @12th_hawk tak třeba se už začnou vracet RBs, to chybí hodně. Tajně doufám, že se ještě vrátí Penny, ať se v prosinci a snad lednu nemusíme bát, když zas někdo "vypadne".

 • 12th_hawk
  18. listopadu 2020 19:08

  @kisa Myslím, že v první řadě bychom potřebovali návrat Dana Quinna :)

 • kisa
  18. listopadu 2020 19:25

  @12th_hawk tak ale ten potvrzoval slova Ježoura níže - bývalý DC, pod kterým trpěla obrana ATL. Vždyť to byl dozadu děs dva tři roky. Tady nebo na našem FB někdo poznamenal dobře, zda by vyhazov Nortona něco řešil, když v tom je furt otisk Peta Carolla. Jako po sezóně se Norton neudrží. Ale kdo? Někdo z bývalých Legion of the Boom?

  Jako nechápu jedno. Běhová obrana to je jedna z nejlepších v lize a ne že by se proti SEA míň běhalo. A to se bude do prosince a sbad ledna dost hodit. Vůbec. Jmenovitě ani ta secondary není blbá, tak proč?
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • 12th_hawk
  18. listopadu 2020 20:04

  @kisa ta secondary je jmenovitě blbá. Ani ten Griffin, jako náš nejlepší CB, není výhra. O Flowersovi nemá cenu mluvit. Na safety jsme si taky moc nepolepšili, že Adams chodí do blitzů je pěkný, ale pak tam není nikdo na výpomoc. Zlatej Thomas

 • potkan
  18. listopadu 2020 23:56

  @kisa no len este nikto dnes nevie kde sa bude v tom pripadnom januari hrat. lebo hrat vonku v seattli a pod strechou v phoenixe je setsakra rozdiel.

 • kisa
  19. listopadu 2020 02:56

  @12th_hawk no zajïmavá stat posledních dvou sezón, včetně play-off. Seahawks se startujícím Carsonem 16-2, bez Carsona (i v průběhu) 2-7.

 • usopleskIV
  19. listopadu 2020 12:48

  @kisa podle mě jsou 16-0 s Carsonem a 2-9 bez něj

 • kisa
  19. listopadu 2020 13:19

  @usopleskIV Nee, Carson se zranil v první drivu s ARI loni a v 1Q s ARI letos. Tzn. byl u proher s NO, BAL a @LA. Celkově tedy 11-3 loni, 5-0 letos, takže 16-3 vs. 2-6.

 • bostonfan
  18. listopadu 2020 14:56

  Dik Ježoure, perfektný článok. Že ty si tajný fanda Patriots?

 • Lagasse
  18. listopadu 2020 16:46

  Je velkej fanda Pats to už o něm víme roky jen se to snaží maskovat, ale moc mu to nejde :)

 • Ježour
  18. listopadu 2020 18:19

  Dycky jsem byl! A Slávek Jindra ještě větší. Dokonce plánujeme natáčet seriálový podcast čistě o New England. Zatím je vše ve fázi příprav. Vypadá to, že vše rozjedeme naplno až se startem nové sezony. To už bude pryč i Bill, takže mnoho materiálu k rozebrání navíc ;-)

 • tomas777
  18. listopadu 2020 18:51

  @Ježour
  Neblázni, Bill musí zostať 4ever 😊

 • Ježour
  18. listopadu 2020 19:11

  @tomas777 jjj, i Tom musel, že? :-)

 • Zictory
  19. listopadu 2020 01:26

  @Ježour Super článek, oproti týmům NFL tady cítím pevný standard a žádný od zdi ke zdi :-D

  Patriots (rozuměj Kraft) si myslím Belichicka ještě dva roky nechá :-D

  Herbert shodil háro, Laci má další téma do rubriky módní okénko NFL. Kdo nechápe, už dříve jsem psal, že Doktor odbočuje v podcastu k politice (nebo by mohl), Nori má lingvistické okénko, Ondra to celé drží technicky pohromadě, tak zbývá Laci ;-) jestli v pátek uslyším, že měl Cam na hlavě fez a bude to hit, opět přispěju na tvorbu stránek a podcastů :-D

 • Fotbalový FanaTik
  18. listopadu 2020 11:31

  Zdar všem, nový glosář Footballového FanaTika již nyní na https://fotbalovyfanatik.blogspot.com/

 • maro
  18. listopadu 2020 17:23

  Prečítané..pobavilo :o)

 • 12th Man
  18. listopadu 2020 10:28

  https://www.facebook.com/theScore/videos/497953417745418/, pobavilo 👀

 • Spyna
  18. listopadu 2020 10:01

  Jako vždy skvělý článek a nad to ještě řádně "tučný". Díky

 • kubik
  18. listopadu 2020 09:59

  Ahoj Honzo, díky za super článek (musel jsem si vzít dopoledne volno abych to stihl přečíst). Jen k té obraně Chargers. Ona není hráčsky tak špatná jak ukazují inkasované body. Problém je už delší dobu v koučováni. Jako příklad - inkasované body v prvních poločasech od Chiefs-10, Saints-10, Bucks-10 a to po fumblu na 1 y a TD v poslední, minutě, Broncos - 3 atd. To si myslím není špatné, ale pak soupeř udělá adjustment, nebo někdo ze starterů - většinou Bosa - odstoupí a je vymalováno. Najednou nemáme adekvátní protihru. My tam nemáme Kuechlyho nebo Wagnera aby to odkoučovali ze hřiště a pokud nereagují trenéři jsme v háji. Prakticky neblitzujeme a když to neutlačí D-line a to bez Bosy nefunguje, tak má soupeřův QB moře času. Navíc vůbec nepomáhá special team. Dolpins v minulém zápase začínali drivy díky jeho chybám 6x!!! na polovině Bolts - to se pak ubránit nedá.
  Nicméně mám takový vnitřní pocit, že se Chargers jako tým už vnitřně zlomili a budou mít zásadní problém neprohrát v neděli s Jets.

 • Ježour
  18. listopadu 2020 10:41

  Ono je to tak. Od defenzivně zaměřených HC se nějak automaticky čeká, jejich obrany vždy excelentní. To je případ jak Petra Carrolla i Anthony Lynna. Vzešli do svých pozic z DC,kde se věnovali obranám na plný úvazek. Mají na starost tisíc dalších věcích manažerského charakteru. Musí se víc věnovat i komunitním a propagačním činnostem klubu. Pak už záleží, jakýma se obklopí asistentama. Herbert odehrál nejslabší zápas roku. Má na něj určitě právo, předtím hrál parádně. Podobnost s Wilsonem více než nápadná. 200y a několik turnoverů znamená, že je pak obrana na hřišti neustále. Pokud obrana nezabere ve chvíli, kdy se útoku daří, těžko od ní čekat zázraky, když má útok blbý den :-( ideální varianta pro LAC je podle mě nový ofensivně laděný HC,který bude rozvíjet QB a Lynn na DC. Ale to se podle mě nestane, takový krok není v rámci trenérských výměn úplně standardní.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • sipcb
  18. listopadu 2020 11:28

  @Ježour No on Lynn nebyl DC ale RB coachJets a pak na samé pozici s postupem na OC v Bills. Jeho doménou je spíš běhová hra, kde si i takovými hráči jako je Pope nebo Ballage nevedeme zle.Obrana jde za Bradleym. Spíš je to o tom ten tým nějak probudit, nakopnout, vrátit tam nějakou vítěznou mentalitu a toho se bojím Lynn schopen není. Jinak předtím jsem to psal já omylem pod nickem našeho mladýho.

 • Ježour
  18. listopadu 2020 11:54

  @sipcb zdar Jiří! Budeme o tom muset ještě dlouze a složitě pohovořit o Díkůvzdání. Doufám, žes pozvání do Písku přijal :-)

 • sipcb
  18. listopadu 2020 12:05

  @Ježour Budu se snazit dorazit

 • DCC
  18. listopadu 2020 12:43

  @Ježour Zrovna nedávno jsem se zamýšlel nad tím, že bych to chtěl podobně v Broncos. Nový schopný OC coby HC/OC a Fangia přesunout na DC. Ale to je problém. Pokud si ho nový HC vyloženě nepřivede zpátky, nedělalo by to dobrotu. HC musí mít absolutní autoritu a ne o ni soupeřit s bývalým HC. Chápu, že si oba mohou nastavit nějaký protokol spolupráce, ale kompatibilita není v takovém kroku zaručena. Konkrétně za mě ideální zkusit Erica Bieniemyho z Chiefs a DC Fangio. Sice se ukazuje, že ti exasistentni Reida mají své mouchy, tak v našem případě by to horší být nemohlo.

 • korek
  19. listopadu 2020 14:39

  @kubik: Viděl jsem celý jen zápas Chargers s Broncos, ale napsal jsi to naprosto přesně, co se tam dělo. Od odstoupení Bosy nulový tlak na QB (našel jsem 2 články, v jednom psali o 3 blitzech za druhý poločas, ve druhém o 3 blitzech v poslední čtvrtině, tomu bych věřil více) a Lock si tam pak házel jak někde na tréninku. Přitom pod tlakem ten kluk dělá chybu za chybou. A taky jste to odnesli téměř neuvěřitelnou porážkou.

 • dilino
  18. listopadu 2020 08:59

  Futbal je najlepší šport na svete a Ježour je najlepší redaktor nfl.cz.
  Držať kvalitné články tak dlhý čas - 21. diel!!! - je definitívny dôkaz. Myslím, že aj Doktor by so mnou súhlasil. Z týchto Dojmov je za mňa najlepšia pasáž o Steelers a Benovi.

 • Odell13
  18. listopadu 2020 08:10

  btw adjunkt Gurley
  https://www.businessinsider.com/todd-gurley-rams-packers-spread-swings-millions-sports-bettors-2018-10 :)

 • Cleveland Browns CZ/SK [dave]
  18. listopadu 2020 00:38

  Jsem rád, že i někdo fundovaný a nestranný sdílí můj názor na ten poslední běh Nicka Chubba. Prostě chytré, nesobecké a týmové rozhodnutí, které absolutně eliminovalo šanci na nějaký ten "Browns" konec zápasu :-) Narazil jsem totiž i na názory, že se tím snažil jen ukázat a bylo to absolutně zbytečné...

 • Ježour
  18. listopadu 2020 06:04

  Já a fundovaný, jo? :-D

 • AaronDonald99
  18. listopadu 2020 00:28

  Výborný článok :) palec hore

 • Berni
  18. listopadu 2020 00:04

  Tak JETS konecne prvni tyden bez prohry

 • tthom
  17. listopadu 2020 21:38

  Článok ako vždy výborný, prehľadný.

 • Odell13
  17. listopadu 2020 20:40

  https://tenor.com/view/aragorn-lotr-this-day-we-fight-gif-14120757

 • breezy
  17. listopadu 2020 20:07

  Super článek, jako vždy. K 5ti zlomeným žebrům a zhroucenou plíci bych jen doplnil, že tu musí být pro 40letého QB opravdu příšerný. Ale Drew Brees s tim dohraje poločas a eště stačí hodit TD. Nechápu. Myslim, že když bude potřeba tak je na druhý zápas s Atlantou ready tzn week 13. Ale Jameis s obranou jakou teď poslední 2 weeky máme tak by měl udělat 4:0 proti 2x Falcons, Broncos a Eagles. Brees se vrátí na zápas s Chiefs čerstvej.

 • Odell13
  18. listopadu 2020 08:18

  tak rivers i big ben odehráli zápas tuším s přetrhanýma vazama v koleni, Sivok kdysi v návalu adrenalinu odehrál víc než poločas v Lize mistrů s přetrhanýma vazama. Chápu, 40 je nějaký věk, ale zas bych z toho nedělal něco nadpozemského.

 • korek
  19. listopadu 2020 14:48

  Adrenalin dokáže téměř zázraky. Já odehrál poločas basketu s tím, že jsem si myslel, že mám naražené zápěstí. Po zápase už jsem skoro nemohl ani dořídit hodinu a půl domů, pracku jsem ještě večer dostal do gipsu a měl ji tam 3 měsíce. A tihle chlapi jsou na bolest zvyklí.

 • Pompey
  17. listopadu 2020 19:36

  Jezoure já si pamatuji třeba Broncos když s Bellichickem Jr. Začali 6-0 a skončili 8-8. To se mi zdá jeste horší než ti Pats 74 a letošní Méďové.

 • Ježour
  17. listopadu 2020 21:09

  Na tu myšlenku.mě přivedli v TV,když mluvili o tom,že medvědům sezona protýká mezi prsty a že se už jednou stalo, že po startu 5:0 už dokázal vyhrát pouze 2 zápasy. Bral jsem to prostince procentama ze startu 5:0. Uhrát 2 z 9 (ve čtrnáctkové sezoně) je horší než 3 z 10 v šestnáctkové.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • potkan
  18. listopadu 2020 00:06

  @Ježour tak ja si zase az moc dobre pamatam sezonu cardinals 2012. prve styri zapasy vitazne, potom seria desiatich prehier a celkovo 5-11. jedenast zapasov v rade nedali cardinals utocny TD, v seattli prehrali 0-58. toto ja volam zosypanie sezony.

 • Ježour
  18. listopadu 2020 06:08

  @potkan nevím teď z hlavy přesně rok, nebude to tak dávno, 6, 7 roků, ale i Cheifs snad jednou udělali 7-0 a pak to totálně dodrbali. Playoff sice bylo, ale bez šance na úspěch. Ten tým hrál příšerně.

 • Odell13
  18. listopadu 2020 08:07

  @Ježour chiefs první rok pod reidem, 9-0, 11-5, PO, tam vedli tuším o 28 proti nějakému týmu z divize jako je letošní NFC East, nějaký Baltimore Colts tuším? :) Ale jelikož před tím to bylo asi 2-14 nebo kolik, tak i za to tam byli určitě rádi.
  Ale stejně tak i chiefs jsou jedni z mála týmů, co start 1-5 otočili a dostali se do PO v jeho třetí sezóně, protože vyhráli včetně WC v Houstonu 11 zápasů v řadě.

 • Odell13
  18. listopadu 2020 08:08

  @Odell13 a k těm kolapsům více např. tady
  https://www.youtube.com/watch?v=_OILuF8Tvo8

 • Pompey
  18. listopadu 2020 10:02

  @Ježour Tak Broncos měli tenkrát závěr 2 z 10 a to je horší než 2 z 9, tudíš v TV tě jednoduše obelhali, občas se to stává, jsou to holt darebáci :)

  A zapomněl jsem ti vlastně pogratulovat k vítězství v AFC South. Takže hodně štěstí v Playoff. :)
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Ježour
  18. listopadu 2020 10:25

  @Pompey já se díval na všechny týmy, které se kdy dostaly na 5-0. A z těch všech týmů jen zmíňovaní NE uhráli už pouze 2výhry. To je celá věda. Broncos z 5-0 udělali 8-8, takže 3výhry. Nenimrání se v detailních průbězích 50 sezon jsem neměl sílu. Stejně se to spravedlivě poměřit nedá,když se hrálo nejdřív 14 a pak 16. Howgh! A piš taky nějaký článek :-D na gratulace je brzo, ještě Fíla hodí hodně íček

 • Pompey
  18. listopadu 2020 10:39

  @Ježour no proti nám je hodit nemůže to je impossible mission :) My můžem max porazit jen takové koumáky jako jsou Lamar či Baker. Fíla je jiný level, na toho naše no press defka nestačí :)

 • HuMpTy-
  17. listopadu 2020 19:11

  Týden kuchařského volna (přestože ne úplně z pozitivních důvodů) neubral na kvalitě podávaného jídla. Krásná práce!

  Jinak tvoji poznámku o životních prioritách podepisuji v plném rozsahu a tesám od kamene.

 • harykk
  17. listopadu 2020 19:08

  dobře se to čte, Ježoure. Jako vždy !

 • HuMpTy-
  17. listopadu 2020 18:53

  K meteorologické části si dovolím doplnit:

  Výška, tlak, teplota, rosný bod: 570-954-7, 6-3, 6 2.760-725-9, 9-14. Lepší počasí jsme si skutečně nemohli přát!

 • odborník z gauče
  17. listopadu 2020 18:33

  obrana Eagels je joke dlouhodobě. Za nějákých 12 let, co je sleduju jsem neviděl, že by jejich secondary nepůsobila jako banda klaunů před zavřeným cirkusem. Takže obrana mě nechává klidným. Tam to dycky držela dominantní front7 (btw, používá se to označení ještě? Dlouho jsem to neslyšel). Každopádně myslám, že Schwartz po sezoně skončí.
  Ale co je naprosto tragický, to je útok. Já vždycky tvrdil, že Pederson není dobrej kouč, že je to maximálně nice guy, co pracoval pod Reidem. Problém je, že on nedostatek umu kompenzuje agresivitou. Když to vychází, všichni tleskají, jaký je to genius. Ale ono to nevychází. Navíc calluje hry sám stylem, že si myslí, že je chytřejší než zbytek ligy. Není, není a nikdy nebyl.
  Bylo by potřeba, aby odevzdal plaaybook a nechal callovat hry někoho jinýho. Ideálně někoho nechat ten playbook přebudovat. Jediný, co tak něják funguje je běhová hra (ono se Sandersem na soupisce by bylo divný, kdyby nefungovala). Za mě musí Pederson buď uznat, že je nýmand a nechat hry callovat někoho jinýho (což neudělá, protože má ego větší než Tonda Brown) a nebo prostě vypadnout.

 • HuMpTy-
  17. listopadu 2020 19:13

  "...někoho jinýho (což neudělá, protože má ego větší než Tonda Brown) a nebo prostě vypadnout."
  (Což neudělá, protože má ego větší než Tonda Brown). :)))

 • TomRaider
  17. listopadu 2020 20:24

  @ odborník z gauče
  Tento week Vám verím
  vs Browns / Nike 2,42 /

 • odborník z gauče
  17. listopadu 2020 20:33

  @TomRaider ani omylem...za 2,42 bych dal.motna, to, že udělají 5x 1st down

 • Odell13
  18. listopadu 2020 08:15

  @TomRaider nezklameš. :D Uběhali jsme je my, bez RB a solidní OL a bídě na skill pozicích. Co teprv Browns? Tam je největší otázka pekař.

 • TomRaider
  18. listopadu 2020 13:48

  @Odell13
  Je tím Ups & Downs
  Každý zápas je iný!
  Wentz je pre mna osobne na diametrálne odlišnej úrovni ako Mayfield
  Browns neverím vôbec potom akým spôsobom hrali so silnými / Steelers, ravens /
  6 - 3 pre mna nie je ukazovateľ kvality tímu
  Priebeh zápasov vyzerá úplne inak
  Pošlem to na Eagles, ostáva mi len za koľko

 • korek
  19. listopadu 2020 15:10

  @TomRaider A Eagles mají být ti silní? Browns mají 5-0 proti týmům se zápornou bilancí a hlavně Chubba zpátky ve hře.

 • TomRaider
  19. listopadu 2020 15:34

  @korek
  To som nepovedal
  Každý tím produkuje iný spôsob futbalu a to ti žiadna štatistika neukáže / už vôbec aká je dobrá obrana proti behu a pasu /
  Príklad za všetky: SF minuly rok vs GB tkzv. “ odborníci môžu písať čo len chcú , iba zápasy boli bez šance, tento rok môže mat TB aj 10 zápasov vs NO / s Breesom / všetky prehrajú, môžu akurát spoliehať na to že sa im vyhnú a v PO ich dá niekto iný dole

 • korek
  19. listopadu 2020 18:10

  @TomRaider Já teda nevím, ale pokud si dobře vzpomínám, loni zápas GB-SF se psalo jen a jen o tom, že běhová obrana Packers je tak zoufalá, že ji 49ers roztrhají na cucky. Vždyť na výhru 49ers byl jak v neděli na výhru Steelers proti Bengals

 • TomRaider
  19. listopadu 2020 20:34

  @korek
  To si čítal minoritu, main stream bol plny

  predikcii pre Packers / 1 zápas - tam nešiel žiadny tip bookmakerov proti GB - dohladaj si to /
  Playoff bolo vyrovnanejsie, už tvrdili že to bude tesne / packers sa poučili z tej facky z 1 zápasu... atd omáčky /
  Minuly rok prehrali by 10 z 10 vs SF
  Reči môžme viest donekonečna prečo áno prečo nie, FAKTY ukáže výsledok A TEN MÁ PRAVDU VŽDY!
  Orly Rises 💪

  Kurzy: 1,7 SF - gb 2,4 /

  CBS Sports: Packers 27, 49ers 24

  Pro Football Network: Packers 38, 49ers 21

  Sporting News: Packers 27, 49ers 24

  Sportsnaut: Packers 31, 49ers 23

  Fansided: Packers 34, 49ers 18
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • korek
  19. listopadu 2020 22:46

  @TomRaider Ty kurzy máš k prvnímu zápasu, ne k playoff.