AKTUÁLNĚ
Novinky Šráma 21.11. 13:21

NCAA Preview - Week 12

Po dvou týdnech se zas hlásím s preview k následujícímu 12. týdnu a nemělo by se jednat o žádnou nudu. Čekají nás duely neporažených týmů: Ohio State s Indianou a Northwestern s Wisconsinem. Určité napětí bude cítit v Bounce Housu, kde UCF přivítá neporažené Cincinnati. Prozatím máme zrušeno nebo odloženo 13 zápasů.

So 18:00, Ohio State (3-0) – Indiana (4-0)

Sobotní večer nám servíruje hned od začátku zajímavé zápasy v příjemný čas. Buckeyes přivítají na svém stadionu neporaženou Indianu, které jede na zajímavém rekordu 4-0. I když domácí už nemají running backa J. K. Dobbinse, dokázali v prvních třech utkáních nastřádat po zemi pokaždé 200 a více yardů. Receiving corps je pořád na vysoké úrovni, což quarterback Justin Fields využil 908 naházenými yardy pro 11 touchdownů a to bez jediné interception. Obrana ještě nefunguje na 100 %, každopádně to se dozvíme přesně až v momentě, kdy se objeví skutečný soupeř.

Indiana se dosud utkala s Penn State, Rutgers, Michiganem a Michiganem State. Tři ze čtyř vypadají jako skutečné hrozby, opak je však pravdou. Celková bilance všech čtyř soupeřů je 3-13, což ve výsledku není snad ani možný. Nejdůležitějším prvkem Hoosiers je ofenzivní linie, která drží a dává quarterbackovi Michaelovi Penixovi Jr. dostatek prostoru. V posledních dvou utkáních dokázat naházet více jak 300 yardů, přičemž ani dvě hozené interceptions na hřišti Michiganu State neměly vůbec žádný vliv na osud utkání. Pokud budou chtít hosté myslet na zázrak, hodně bude záležet, jestli je Penix schopný naházet více jak 300 yardů i tentokrát a jestli obrana vyvine dostatečný tlak na Justina Fieldse. Obrana Hoosiers bude tím hlavním faktorem.

So 18:00, Coastal Carolina (7-0) – Appalachian State (6-1)

Teď už jde do tuhého. Chanticleers už dokázali porazit hodnocenou Louisianu a dobrý tým Georgia Southern, ale tento víkend přichází reálně největší výzva, kterou doplní 5. prosince neporažené Liberty. Jak Coastal Carolina, tak Appalachian State dokážou průměrně nastřádat 200 a více yardů po zemi. Více z toho těží Appalachian State s mnohem mobilnějším quarterbackem. Avšak Chanticleers hrají mnohem vyzráleji, přičemž dokáží plnit ofenzivní i defenzivní úkoly. Ve dvou posledních zápasech se jim podařilo zastavit soupeře pod 100 naběhanými yardy, což by mohlo být hlavním faktorem i dnes. 

So 21:30, UCF (5-2) – Cincinnati (7-0)

Tak na tento duel se asi ze sobotní noci těším nejvíce. Centrální Florida přivítá na svém stadionu velmi kvalitní a neporažený tým Cincinnati, který pomalu míří k naději na play off. Zatímco UCF si už v minulosti vyzkoušela, že nemusí stačit ani sezóna bez porážky, abyste nepostoupili do play off, v Cincinnati věří, že se jim to letos může povést. Já patřím k těm, který by jim to ze srdce hodně přál. Bearcats jsou dominantním mužstvem na obou stranách hřiště. Obrana patří mezi Top 10 v lize. Hlavním bodem zápasu však bude uhlídat dělovku, kterou má v levé paži quarterback Dillon Gabriel. Rytíři totiž disponují nejlepším pasovým útokem v lize – 397 yardů na zápas. Gabriel naházel takřka 2 800 yardů, 23 touchdownů a pouze 2 interceptions. Hned pětice jeho wide receiverů má průměrně 15 a více yardů na catch. Dvojice Williams a Robinson už atakuje hranici 1 000 zachycených yardů. Sakra tohle nechcete bránit. Otázkou je, k čemu to bude, když obrana je podprůměrná?

So 21:30, Nevada (4-0) – San Diego State (3-1)

Neporažení vlci z Nevady mají před sebou výzvu, která pravděpodobně jejich rekord stopne. Aztékové kromě zápase se San José State působí přesvědčivě, což se například o běhové hře Nevady říct nedá. Quarterback Carson Strong sice působí až zázračně přesvědčivě a je velkým tahounem svého mužstva, ale musíme brát v potaz, proti jakým soupeřům se dosud postavil. Rekord soupeřů Nevady je 1-13. San Diego State má slušný tým, který by měl v letošním roce vyhrát ještě pár utkání – a tohle bude jedno z nich.

Ne 01:00, Auburn (4-2) – Tennessee (2-4)

Vypadá to, že se nám Tigers nějak rozehráli a po dvou výhrách nad Ole Miss a LSU jim svítá na lepší zítřky. Především poslední utkání bylo v podobě quarterbacka Bo Nixe asi nejlepší v jeho dosavadní univerzitní kariéře. Naházel totiž 3 touchdowny a zkompletoval 75 % přihrávek pro 300 yardů. To soupeř z Tennessee pomalu mizí v dálce a po čtyřech prohrách v řadě se plácá v bahně. Jeho tristní výkon proti Arkansasu už nemohl být horší. Tam se točí rozehrávači jak naši ministři zdravotnictví. Tohle utkání by mělo ukázat, jak velký herní pokrok udělal quarterback Bo Nix, a proto také favorizuji bez rozmýšlení domácí Tigers.

Ne 01:30, Oklahoma (5-2) – Oklahoma State (5-1)

Bedlam Series bude i letos zajímavá. Obě mužstva mají naději na konferenční finále. Především Cowboys s jednou porážkou mají sice malou, ale pořád ještě nějakou naději na play off. Výhra nad Sooners by byla přidanou hodnotou v jejich rozpise, avšak zase bude rozhodovat uvažování komisionářů CFB. Sooners vyhráli 15 vzájemných utkání z posledních 17, ale letos bych řekl, že jsou k porážce nejblíže. Oklahomští ze státní totiž vlastní několik skvělých atributů a vyváženou sestavu na obou stranách, navíc bych řekl, že potenciál ještě nebyl naplno předveden. Sestava Sooners se musí opřít o druhoročního quarterbacka Spencera Rattlera, jehož výkony však nejsou vyvážené a nemůžete si u něj být jisti ničím. Nedivil bych se, kdyby svou šanci uchopil Tanner Mordecai, který disponuje přesnější rukou a působí jistějším dojmem. Tipovat vítěze se neodvážím.

Ne 01:30, NC State (5-3) – Liberty (8-0)

Liberty jsou velkým překvapením soutěže. Celek Hugha Freezeho ještě nepoznal pocit porážky a jeho cesta by nemusela být ukončena ani dnes. Tvrdou zkouškou už prošel v utkání na půdě Virginie Tech a podobný test ho čeká i v noci. Wolfpack mají sice tři porážky, ale všechny proti hodnoceným celkům (Virginia Tech, Miami a North Carolina). NC State musí ještě nějakou dobu nastupovat bez starting quarterbacka Devona Learyho, který utrpěl zlomeninu nohy. Bailey Hockman ho sice slušně nahradil, ale jeho kvalit ještě nedosahuje. Nebude překvapením, pokud zápas vyhraje zase Liberty.

Ne 04:30, Utah (0-0) – USC (2-0)

Jeden z posledních celků, který ještě letos nevstoupil do soutěže, je mužstvo Utahu. Utes ztratili hned několik kvalitních hráčů z týmu, jež loni dosáhl na rekord 11-3, včetně quarterbacka Tylera Huntleye, running backa Zacka Mosse a defenzivního enda Bradleeho Anaea. Tohle je nové mužstvo. Nahradit devět starterů v obraně nebude snadné. USC začala sezónu dobře a po dvou výhrách ji favorizuji i dnes. Vypadá to, že kalifornští získávají sebevědomí a s přibývajícími zápasy se jejich hra ještě více konsoliduje. Řekl bych, že právě tohle utkání bude zlomové v jejich sezóně. Pokud QB Kedon Slovis bude postupně růst a zlepšovat se, má USC velkou naději na konferenční finále, kam směřuje z druhé divize Oregon.

Nejzajímavější zápas: So 21:30, Northwestern (4-0) – Wisconsin (2-0)

Badgers čeká opravdový test. Michigan ani Illinois rozhodně nejsou momentálně tam, kde jsou se svou obranou Wildcats. Útok quarterbacka Grahama Mertze vypadá jako namazaný stroj, ale hezky popořádku. Northwestern vlastní 11. nejlepší obranu v lize. Běhová obrana povolila průměrně 91 yardů na zápas. Pasová obrana se dostala na úroveň 210 povolených yardů na zápas. Wisconsin naběhal ve dvou utkáních dohromady 523 yardů a Mertz naházel 375 yardů. Trochu tu chybí delší křivka, která by nám jasněji ukázala výkonnost, ale Badgers jsou o level lepším týmem. Talent na quarterbacku a obrana budou hrát do karet hostům. Očekávám vyrovnané a opatrné utkání.

Koho sledovat: QB Michael Penix Jr. (Indiana)

Deváté mužstvo ligy (podle AP Poll) má ve svém srdci uloženého levorukého quarterbacka Michaela Penixe Jr., který je příjemným překvapením letošní sezóny. Právě tento muž s devítkou na dresu drží veškeré naděje na překvapení. Pokud chtějí Hoosiers myslet na konferenční finále, musí bezpodmínečně „v podkově“ porazit Buckeyes a Penix musí být tím hlavním tahounem veškerého dění. Trochu to zní jako sci-fi, ale potenciál na překvapení tu do jisté míry je. Indiana vyhrála v Columbusu naposledy v roce 1987. Tenhle prach by chtěl trochu očistit.

Zápasy Week 12

Bowling Green – Buffalo 42-17

Kent State – Akron 69-35

Ball State – Northern Illinois 31-25

Eastern Michigan – Toledo 28-45

Central Michigan – Western Michigan 44-52

Tulsa – Tulane 30-24 2OT

Louisville – Syracuse (dohráno)

Minnesota – Purdue (dohráno)

Florida Atlantic – UMass (dohráno)

Air Force – New Mexico (dohráno)

So 18:00, Ohio State – Indiana

So 18:00, Florida State – Clemson

So 18:00, Vanderbilt –Florida

So 18:00, Coastal Carolina – Appalachian State

So 18:00, Memphis – Stephen F. Austin

So 18:00, Nebraska – Illinois

So 18:00, Texas State – Arkansas State

So 18:00, Temple – East Carolina

So 18:00, Army – Georgia Southern

So 18:00, Arkansas – LSU

So 20:00, Western Kentucky – Florida International

So 20:00, North Texas – Rice

So 21:00, BYU – North Alabama

So 21:00, Southern Mississippi – UTSA

So 21:30, UCF – Cincinnati

So 21:30, Northwestern – Wisconsin

So 21:30, Oregon – UCLA

So 21:30, Troy – Middle Tennessee

So 21:30, Penn State – Iowa

So 21:30, Nevada – San Diego State

So 21:30, Oregon State – California

So 22:00, Alabama – Kentucky

So 22:00, Iowa State – Kansas State

So 22:00, Virginia – Abilene Christian

So 22:00, Pittsburgh – Virginia Tech

So 22:00, South Alabama – Georgia State

Ne 01:00, Auburn – Tennessee

Ne 01:30, Georgia – Mississippi State

Ne 01:30, Oklahoma – Oklahoma State

Ne 01:30, NC State –Liberty

Ne 01:30, South Carolina –Missouri

Ne 01:30, Rutgers – Michigan

Ne 02:00, Washington – Arizona

Ne 04:30, Utah – USC

Ne 04:30, Stanford – Washington State

Ne 05:00, Hawaiʻi – Boise State

Sdílejte na sociálních sítích

Šráma

NOTRE DAME FOOTBALL

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku