AKTUÁLNĚ
Novinky Šráma 27.11. 16:00

NCAA Preview - Week 13

Nejvyšší univerzitní soutěž nám pomalu běží k cíli svých konferenčních zápolení a nezbývá nám, než si představit ty nejzajímavější zápasy 13. týdne. Díky americkému svátku Dni díkuvzdání je program naplněn už od pátku, kdy uvidíme v akci druhé mužstvo žebříčku – Notre Dame. Velký svátek se bude konat v Alabamě, kde se odehraje legendární Iron Bowl, a to bohužel bez kouče Nicka Sabana, který má podruhé během jednoho měsíce pozitivní výsledek na koronavirus.

Pá 18:00, Texas (5-2) – Iowa State (6-2)

Texaské Longhorns čeká důležitá bitva. Pokud chtějí myslet na konferenční finále, musí bezpodmínečně porazit v domácím prostředí Cyclones. Neexistuje žádný plán B. Podobně by se dalo hovořit i o hostujícím mužstvu kouče Campbella. Komu se podaří vyhrát, prakticky by se už mohl začít připravovat na nejdůležitější boje sezóny. Mírným favoritem utkání jsou domácí, kteří vyhráli tři utkání v řadě, ovšem to Iowa State zvládla také. Texas musí v utkání zatnout zuby především v obraně. Jejich běhová defenzíva se sice zlepšila, ale pokud chcete zastavit running backa Breeca Halla, potřebujete být v této disciplíně na elitní úrovni. Jeho konzistentní výkony, pravidelné zápasy přes 100 yardů a množství touchdownů nahání strach.

Pokud Cyclones dokážou naběhat více než 200 yardů a quarterback Brock Purdy nahází přes 200 yardů, matematicky se to rovná výhře. Dohromady jsou totiž s touto rovnicí na bilanci 4-0. Naopak Texas je s čísly 200/200 na bilanci 0-2. Purdy je letos sice za očekáváním, ale pokud naváže na minulý zápas proti Kansas State, kdy naházel 236 yardů s 80% úspěšností a 3 touchdowny, Cyclones se stávají v mých očích favoritem utkání. Quarterback Longhorns Sam Ehlinger vypadá, že ztrácí s rostoucími zápasy dech. Breece Hall bude ten, kdo donese míč jako poslední do end zóny.

Pá 21:30, North Carolina (6-2) – Notre Dame (8-0)

Nejnapínavější bitva se v pátek odehraje v Chapel Hill. Tam totiž zajíždí druhá Notre Dame, která se bude muset obejít bez dvou startujících ofenzivních linemanů. Pokud si myslíte, že by to mělo mít nějaký vliv na chod jedné z nejlepších O-line v lize, nejspíš se šeredně mýlíte. Centr Jarrett Patterson v letošním roce dohrál a nahradí ho druhák Zeke Correll, který na depth chartu okupoval všechny backup pozice ofenzivní lajny. Na pravém guardu bude chybět Tommy Kraemer, který je po operaci slepého střeva. Jeho místo zaujme Josh Lugg, což je další zkušený borec. Ofenzívě bude nadále chybět rychlonohý wide receiver Braden Lenzy. Zbytek sestavy se zdá být v pohodě. Brian Kelly může být s momentální situací kolem svého mužstva spokojen. Vše dosud klape až nad očekávání dobře a pokud jeho svěřenci předvedou standardní výkon, z Chapel Hill si odvezou 9. výhru v letošním roce a velmi se přiblíží k play off.

North Carolina se v předsezónních žebříčcích pohybovala celkem vysoko a kdekdo očekával, že právě tohle utkání by jim mělo zajistit konferenční zápas. Ofenzíva Tar Heels funguje nadmíru dobře. Průměrně dokáže nasbírat 563 yardů na utkání, přičemž jak běhy, tak pasy mají na vysoké úrovni. Quarterback Sam Howell v minulém utkání zaznamenal 550 naházených yardů pro 6 touchdownů a 1 doběhnutý. To vše je však zapříčiněno slabou obranou, která průměrně povolí 413 yardů na zápas a ofenzíva musí vše dohánět. Pokud domácí chtějí myslet na zázračnou výhru, vše bude záviset na kvalitě hry obrany, co útoku Irů dovolí. Quarterback Ian Book se totiž v posledních zápasech výrazně zpřesnil a už to není ten Book, kterého známe z počátku ročníku. Poslední a jedinou interception hodil v zápase proti Duke, což byl první zápas sezóny. Bude to dnes hodně velká přestřelka, ve které má největší zbraně na obou stranách hřiště hostující Notre Dame.

So 18:00, Florida (6-1) – Kentucky (3-5)

Jeden z momentálních favoritů na ocenění pro nejlepšího hráče letošní sezóny, quarterback Kyle Trask, má před sebou další úkol, a to dovést Gators k očekávané výhře a proklouznout do Championship game proti Alabamě. Po jednozápasovém odpočinku by mu měl v útoku pomoct tight end Kyle Pitts, který se vrací po otřesu mozku z bitvy proti Georgii. Proti Gators stojí nejlepší pasová obrana z konference SEC. Kentucky má dobré special týmy, stejně jako umí získávat turnovery. Hosté se však musí zlepšit v ofenzívě. Rádi totiž zpomalují hru a ovládají tempo, ale v jejich případě se to stává velmi kontraproduktivní. Na papíře tento zápas vypadá jako jasná záležitost, ale byl bych velmi opatrný. Nedivil bych se, kdyby byl upset na obzoru.

So 18:00, Indiana (4-1) – Maryland (2-1)

Maryland vypadal v posledních dvou utkáních jako namazaný stroj a dokázal si poradit jak s Minnesotou, tak s Penn State. Pohyb směrem vzhůru zastavil na začátku listopadu virus a po třítýdenní přestávce se tým vrací do kolotoče zápasů. Quarterback Taulia Tagovailoa se po úvodním zápase proměnil ve hvězdu. Pasová hra začala být efektivní a Taulia získal potřebné sebevědomí. Výlet do Indiany přichází v pravý čas. Hoosiers prohráli minulý víkend na Ohio State o jeden touchdown, přičemž běhová hra opět vůbec neexistovala. To je pro Terps dobrá zpráva. Ta horší je, že proti nim nastoupí jak quarterback Michael Penix Jr., tak wide receiver Ty Fryfogle, který proti Buckeyes zaznamenal 218 zachycených yardů a 3 touchdowny. Čeká nás vyrovnané utkání, které by mohlo skončit až v prodloužení.

So 18:00, Michigan (2-3) – Penn State (0-5)

Zápas lůzrů? Tragikomedie? Prohloubí se trápení Nittany Lions ještě dál? Poprvé v historii jsou na bilanci 0-5 a to musí být pro obrovskou fanouškovskou základnu doslova trhání žil. Sobotní 18. hodina bude pro obě mužstva hodně nervózní. Michiganští v minulém kole konečně vyhráli (v prodloužení), avšak proti slabým Rutgers, což na jejich kreditu moc nepřidalo. Jako pozitivum vidím nasazení Cadea McNamary, který naházel solidních 260 yardů pro 4 touchdowny. Za slušnou lajnou by se jeho adaptace na univerzitě měla zlepšovat. V dresu domácích je otázkou, jestli nastoupí defenzivní end Kwity Paye, který v posledních dvou zápasech chyběl. Na druhé straně je velkou záhadou, kdo nastoupí za centrem. Sean Clifford pomalu ztrácí svou pozici startera a možná je načase předat žezlo druháku Willu Levisovi.

So 21:30, USC (3-0) – Colorado (2-0)

Duel neporažených se odehraje v Kalifornii, kde by to zítra mohlo vypadat na parádní ofenzívní bitvu. Hosté předvádí zajímavé útočné výpady, quarterback Sam Noyer nedělá tolik chyb a běhová hra se zdá být naprosto účinná. Jarek Broussard má povedený druhý rok a vidím v něm velký potenciál. Buvoli se ve dvou úvodních utkáních zdají rozpačití v pasové obraně, což trošku nahrazují v té běhové. Ale nejsem si jist, že by jim to mělo v USC nějak zvlášť pomoct, protože Kedon Slovis umí házet a nebojí se do toho říznout, když bude potřeba. Trojans jsou velmi dobří v pasovém útoku, což bude dělat hostům velké problémy. Slovisovi je celkem jedno, jestli to má házet na St. Browna, Londona, Vaughna nebo nováčka McCoye. Všichni čtyři průměrně zachytí více jak 10 yardů na hru, což svým způsobem ukazuje variabilitu receiving corps. Tohle utkání bude těsné, ale výhra asi zůstane v Kalifornii.

Ne 01:00, Texas A&M (5-1) – LSU (3-3)

Domácí Aggies přivítají na domácích hřišti šampiony z LSU a to pro ně nebude snadný soupeř. Jejich velkým pomocníkem je ovládání tempa, držení míče a totální obrana. Nijak zvlášť nezmiňuji quarterbacka Kellena Monda, který nemá patřičné atributy výjimečnosti. A to přesto, že v letošním roce se mu daří velmi dobře. Jeho největší zbraní je téměř nulová chybovost a zbytečně se nenutí do her, které mu nejsou tolik vlastní. Není to nějak velký passer quarterback, což je v určitých momentech důležitým faktorem, který rozhoduje o výsledku. Momentálně se mu to však daří odsouvat na vedlejší kolej. Soupeř z Death Valley se letos brodí s mladým týmem, který se učí. Nováček na quarterbackovi TJ Finley získává patřičné zkušenosti, stejně jako running back Tyrion Davis-Price, který naběhal z posledních tří zápasů dvakrát přes sto yardů. Receiving corps se také postupně zlepšují, přičemž se mohou spolehnout na Terrace Marshalla Jr. a jeho téměř 600 yardů pro 9 touchdownů. Mužstvo dělá skvělou práci při kontrole míče, což trochu maskuje jejich nekonzistentní výkony. Aggies budou chtít LSU porazit a potvrdit ambice směrem k play off. Podle toho bude utkání i vypadat. Nečekám žádnou výraznou přestřelku.

Nejzajímavější zápas: So 21:30, Alabama (7-0) – Auburn (5-2)

Je něco víc, než Iron Bowl? Pro obě mužstva má větší cenu šampionát, ale nic to na kouzlu jedné z největších tradic neubírá. V posledních třech zápasech si dvakrát připsal výhru Auburn, ale zároveň poslední době celkem platí „můj dům, můj hrad“. Favoritem je bezpochyby domácí Alabama a to i přes absenci kouče Nicka Sabana, který má podruhé za poslední měsíc pozitivní výsledek na koronavirus.

Crimson Tide jsou aktuálně asi nejlepší ofenzivní mužstvo ligy. Když pomineme hodnocení komise, která je řadí jako nejlepší tým ligy, jejich hlavní síla je v útoku. V jejich kádru jsou jména jako Mac Jones, Najee Harris či DeVonta Smith. Kdyby neměl těžké zranění kolene wide receiver Jaylen Waddle, tak by si také své místo našel. To jsou jedni z nejlepších individualit v lize a bez mrknutí oka o nich v budoucnu ještě uslyšíme. Kouč domácích Nick Saban nedávno prohlásil, že tituly už nevyhrává kvalitní defenzíva, ale naopak ofenzíva. A tím se aktuálně řídí.

To na druhé straně barikády jsou na tom Tigers trochu jinak. Pasová hra se postupně zlepšuje a to přesto, že není zdaleka tak zábavná jako ta v Sabanolandu či na Floridě. Quarterbacka Boa Nixe není tak „sexy“ sledovat, ale jak jsme mohli v posledních zápasech vidět, jeho úspěšnost už není pod 50 %, nýbrž více než 70 %, což je výsledkem herní praxe, která mu dodala více zkušeností a trpělivosti. Souhra s wide receivery Sethem Williamsem a Anthonym Schwartzem se ještě více prohloubila, což může udělat v secondary Alabamy velkou neplechu. Velkou slabinou hostů jsou třetí downy, kde jsou mizerní a bojím se, že na tohle v utkání i dojedou.

Koho sledovat: QB JT Daniels (Georgia)

Georgia Bulldogs v minulém kole konečně nasadila svůj nový přírůstek v podobě quarterbacka JT Danielse a na výkon to mělo velmi pozitivní vliv. Konečně pasový útok získal jistotu, a hlavně se mohl spolehnout na propojení rozehrávače s ostatními wide receivery. Nováček Jermaine Burton zachytil téměř 200 yardů a skóroval 2 touchdowny. Sám jsem zvědav, jak se uvede Daniels i v utkání na hřišti South Caroliny, která po vyhazovu kouče Willa Muschampa dočasně převzal pozici ofenzivní koordinátor Mike Bobo. Bude opět míč létat do end zóny jako by se nechumelilo, anebo ofenzivní lajna Bulldogs povolí a nechá vyvinout tlak na svou novou hvězdu?

Zápasy Week 13

Utah State – New Mexico (dohráno)

Pá 18:00, Texas – Iowa State

Pá 18:00, Liberty – Umass

Pá 19:00, Iowa – Nebraska

Pá 21:30, North Carolina – Notre Dame

Pá 21:30, South Florida – UCF

Pá 22:00, UNLV – Wyoming

Pá 22:00, California – Stanford

Pá 22:00, Eastern Michigan – Central Michigan

So 01:30, Oregon State – Oregon

So 18:00, Illinois – Ohio State

So 18:00, Florida – Kentucky

So 18:00, Indiana – Maryland

So 18:00, Oklahoma State – Texas Tech

So 18:00, Michigan – Penn State

So 18:00, Western Michigan – Northern Illinois

So 18:00, Ohio – Bowling Green

So 18:00, Buffalo – Kent State

So 18:00, Toledo – Ball State

So 18:00, East Carolina – SMU

So 18:00, Georgia State – Georgia Southern

So 18:00, Syracuse – NC State

So 18:00, Missouri – Vanderbilt

So 19:00, Rice – UTEP

So 19:00, Akron – Miami (OH)

So 21:00, Texas State – Coastal Carolina

So 21:00, UL Monroe – Louisiana

So 21:00, UTSA – North Texas

So 21:00, Arkansas State – South Alabama

So 21:30, Alabama – Auburn

So 21:30, Clemson – Pittsburgh

So 21:30, Michigan State – Northwestern

So 21:30, USC – Colorado

So 21:30, Middle Tennessee – Florida Atlantic

So 22:00, Boise State – San José State

So 22:00, Ole Miss – Mississippi State

So 22:00, Purdue – Rutgers

So 22:00, Boston College – Louisville

Ne 01:00, Texas A&M – LSU

Ne 01:00, Georgia Tech – Duke

Ne 01:00, Baylor – Kansas State

Ne 01:00, Navy – Memphis

Ne 01:30, South Carolina – Georgia

Ne 02:00, Kansas -–TCU

Ne 02:00, Florida State – Virginia

Ne 02:00, Appalachian State – Troy

Ne 02:00, UCLA – Arizona

Ne 04:30, Washington – Utah

Ne 05:00, Hawai’i – Nevada

Sdílejte na sociálních sítích

Šráma

NOTRE DAME FOOTBALL

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • OMAHA2
  28. listopadu 2020 23:58

  35:6 ato Auburn hra derby a nie su nezna lci. Tak uz tesim len na vyprask Orazovych paciniek vo finale, snad to bude konecne dostojny super 😃

 • OMAHA2
  28. listopadu 2020 21:45

  85. th Iron Bowl zacina nejaujimavejsi zapas zalkadnej casti je tu. 😈

 • Zictory
  28. listopadu 2020 22:46

  Můžeš sem prosím hodit odkaz na stream?

 • OMAHA2
  28. listopadu 2020 23:31

  @Zictory prepac zickory ale odkedy sa zmenil tento web tak musim pouzivat 2. mobil a 2. book lebo mi nic nefunguje takze som v koncoch ako ti to poslat

  no daj si soccerstream
  nasledne klikni NFL a tam su streamy a klikaj ktory ti pojde
  drzim palce
  ja idem na Markky

  paneboze hadam som neorezradil statne tajomstvo aj to len kvoli Crimsonom


  aj tak je to demolacia
  Auburn 6. position 4 punt 😂

 • OMAHA2
  28. listopadu 2020 14:46

  Prvy krok Crimsonov za titulom. Iron Bowl bude tento rok jednoznacny. Roll Tide 🙌

 • Mi.Tch
  27. listopadu 2020 18:35

  Pro fanoušky silných příběhů doporučuji sledovat zápas USF-UCF dnes od 10:00. na hříště možná vběhne naposled v kariéře, po dlouhé rekonvalescenci těžce zraněného kolene QB Knights McKenzie Milton.

 • Šráma
  28. listopadu 2020 23:25

  My budeme ten poslední krok, který Crimson Tide utne :D

 • OMAHA2
  28. listopadu 2020 23:35

  @Šráma chi chi chi hs ha a ha
  Sloni si idu po titul 🐘

 • Šráma
  28. listopadu 2020 23:41

  @OMAHA2 těším se na finále :D

 • OMAHA2
  29. listopadu 2020 00:00

  @Šráma Aj ja. Len aby ste tam boli 😊

 • Šráma
  29. listopadu 2020 11:33

  @OMAHA2 Nejkomplexnější mužstvo by si to mělo uhrát. :-)