AKTUÁLNĚ
Novinky Pompey 28.11. 10:30

Cesta do play off 2020

Poprvé se do play off podívá čtrnáct týmů. Jeden víkend volna po konci základní části budou mít pouze její konferenční vítězové. Predikce je založená na DVOA ratingu s nějakou tou invencí.

AFC

Snad nikdy nemělo tolik týmů takový počet vítězství v této fázi sezóny jako letos.

N. 1 seed 

1. Pittsburgh Steelers 16-0: Je to troufalé, ale vzhledem ke zbývajícím zápasům rozhodně reálné. Zdecimovaní Ravens, Cleveland s Mayfieldem či Rivers v chladném pittsburghském počasí jednoduše na Steelers stačit nebudou. Nejtěžší zkouškou tak bude patrně výjezd do Buffala. Pokud Oceláři zvládnou tento venkovní zápas, nemělo by jim stát nic v cestě za zlepšením klubového maxima z roku 2004. Tenkrát však bilanci 15-1 v zisk Super Bowlu přetavit nedokázali. 

AFC Západ

2. Kansas City Chiefs 14-2: Ztráta na Steelers je sice minimální, ale smazat ji nedokážou. Minimálně při jednom ze dvou výletů na Floridu (TB, MIA) si připíšou další porážku. Tým z Missouri rozhodně truchlit nemusí, protože i loni šel do závěrečných bojů jako dvojka.

AFC Východ

3. Buffalo Bills 11-5: Bills si udrží pozici třetího nasazeného díky lepšímu tiebreaku proti Colts (lepší bilance vs AFC). Velice důležité budou souboje proti divizním rivalům. Pokud Buffalo i Miami zvládnou odvetu proti Patriots, Dolphins budou potřebovat minimálně stejnou bilanci před závěrečným kolem, aby mohli Bills připravit o první divizní titul od roku 1995.

AFC Jih

4. Colts 11-5: Tuto neděli si pojistí divizní korunu. Pak už půjde jen o to, jak vysoké nasazení vybojují. Předpokládané porážky ve Vegas a v Pittsburghu.

AFC Wild Card

Neskutečně našlapaný boj o WC budou rozhodovat tiebreaky.

5. Las Vegas Raiders 10-6: Jon Gruden vrátí Raiders do PO poprvé od roku 2016. Vítězným tiebreakem bude nejlepší bilance proti AFC.

6. Tennessee Titans 10-6: Nevím, kde vezmeme tolik W, ale tabulka mi hlásí tento počet. Tak tomu holt budu věřit. Vítězný tiebreak: vzájemné zápasy.

7. Cleveland Browns 10-6: 14. prosince 2020 zasednou všichni fanoušci Browns k televizním obrazovkám při MNF proti diviznímu rivalovi z Baltimoru. Vítěz bere vše, poražený zůstane před branami PO. Clevelandští hráči nechají na hřišti duši, vyhrají a zajistí pro Browns první PO od roku 2002. Tenkrát si Browns zajistili PO vítězstvím nad Michalem Vickem. Vítězný tiebreak: strength of victory.

Oči v slzách

Týmy neúspěšně bojující do posledních zápasů o PO. 

Ravens 10-6: Loď se potápí, bárka jde ke dnu. Lamar Jackson a MVP? Všechno je jinak. Nehrát čtyři zápasy proti NFC East, bylo by ještě hůř.

Dolphins 9-7: Po vítězstvích nad Jets a Bengals bude tým z Floridy blizoučko PO. Mladý tým však čeká v závěru sezóny kolaps a z posledních třech zápasů si nepřipíše potřebný počet vítězství k postupu.

Naděje umírá poslední

Týmy, které aktuálně ještě živí naději na PO v podobě nějakého zázraku. 

New England Patriots 7-9: Čekal jsem to horší.

Denver Broncos 6-10: Příliš mnoho zraněných.

Snad to bude lepší příští sezónu

Týmy, jenž se již pilně připravují na nadcházející offseason.

Houston Texans 6-10: Na všem, co končí, je krásné, že něco nového zase začíná.

Los Angeles Chargers 5-11: Éra Anthonyho Lynna pomalu končí, tedy alespoň by měla. V příští sezóně by Brian Schottenheimer mohl začít vracet Chargers tam, kam patřili za jeho otce.

Cincinnati Bengals 2-13-1: Doufám, že ten absolutně nekompetentní člověk pro post HC, který dostal tuto pozici jen díky nošení desek s playbookem svému šéfovi, dostane po sezóně padáka. Udělat z nováčka nejčastěji házejícího hráče v NFL, ať už má talent jakýkoliv, může jen naprostý nýmand. Výsledek? 4x W za 2 roky!!! Otlučený a zničený Burrow se z toho bude dlouho dávat dohromady. Naštěstí až se vrátí k týmu, mohl by snad potkat skutečného kouče.

Jacksonville Jaguars 2-14: Být nejmladší tým NFL ≠ vítězství.

New York Jets 0-16: Jets skončí na úplně posledním místě a symbolicky tak převezmou štafetu nejdéle čekajícího týmu NFL na PO. Letošní sezóna je pro Jets jubilejní desátá bez vyřazovacích bojů.

NFC

V NFC není na play off taková tlačenice jako v AFC.

N. 1 seed 

1. New Orleans Saints 12-4: Posledních šest utkání bez Breese = 6-0. Saints se v posledních letech transformovali z heavy passing týmu končícího před branami PO na klasický stop & run tým. Našli tak správný recept na zisk SB. DVOA je totiž hlásí jako největší favority na zisk trofeje s 30% šancí. O bye weeku rozhodne lepší bilance vs NFC.  

NFC Sever

2. Green Bay Packers 12-4: Na sýraře čeká velmi lehký los, ale vzhledem k jejich výkonům v posledních kolech je patrně i tak někdo klepne. Pro PO to ovšem rozhodně není optimální příprava. Lepší tiebreak: strength of victory.

NFC Západ

3. Seattle Seahawks 12-4: Ještě lehčí los než Packers. Seahawks můžou klidně všechno vyhrát, ale jejich obrana bude minimálně jednou proti.

NFC Východ

Dallas Cowboys 6-10: Kovboje čeká extrémně lehký los. Pokud dokážou navázat na výkony z Minnesoty a proti Steelers, je divizní titul jejich. Tiebreak: vzájemné zápasy.

NFC Wild Card

5. Los Angeles Rams 11-5: Příliš velká nevyrovnanost sráží Rams. Když to šlape, je radost se na ně dívat. Pak jsou zápasy, kdy to nejde a bolí z toho oči. Tiebreak: lepší vzájemný zápas.

6. Tampa Bay Buccaneers 11-5: Arians má v letošní sezóně neskutečně těžkou úlohu. Místy mi přijde, že ten tlak až tolik nezvládá. Pokud nezíská SB, může se mu klidně stát, že ho Brady hodí přes palubu.

7. Arizona Cardinals 9-7: Poprvé od roku 2015 se tým z pouště dostane zase do PO. Při svém posledním tažení v divisional víkendu porazili Packers v prodloužení. Packers určitě nezapomněli i na sezónu 2009, kdy je taktéž v prodloužení Arizona poslala na dovolenou už ve WC kole. A-Rod se vendety už nemůže dočkat. 

Oči v slzách

New York Giants 6-10: Do posledního zápasu sezóny půjdou ještě s nadějí na postup, bohužel kvalita je přeci jen větší na straně Dallasu.

Naděje umírá poslední

Chicago Bears 7-9: Vynikající obrana, která díky tragickému útoku bude v letošním PO chybět. Je to trošku škoda, mám rád defenzivní football, ale zas koukat se na útok Bears můžou jen nefalšovaní masochisté.

Minnesota Vikings 7-9: Před zápasem s Dallasem to vypadalo, že by se tento tým mohl o postup do PO ještě poprat. Teď už je to jen teorie a hlavně tomu patrně nevěří ani samotní hráči. Začátek sezóny byl jednoduše výsledkově až příliš slabý.

San Francisco 49ers 5-11: Zranění, zranění, zranění. 

Detroit Lions 5-11: S panem Tužkou se žádné PO jednoduše konat nemůže a všichni v Detroitu už se těší, až je tenhle moula opustí.

Philadelphia Eagles 4-11-1: Před několika lety téměř MVP QB Wentz se stává balvanem pro celou organizaci Eagles. Pokud nedokáže najít cestu zpět, nečekají klub příliš dobré časy. Že by návrat Folese pro sezónu 2021...

WTF 4-12: Tým potřebuje najít hlavně nové jméno a QB. Pak by mohli fanoušci zase zažít trochu více radosti. 

Snad to bude lepší příští sezónu

Carolina Panthers 6-10: Těžký rozpis zápasů, sympatické výkony. Na rebuild sezónu to není vůbec špatné. Fans Panthers můžou oprávněně vidět budoucnost růžově.

Atlanta Falcons 5-11: Měl či neměl tenhle tým navíc to je otázka.

Sdílejte na sociálních sítích

Pompey

Fanoušek Titans od roku 2000 :)

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Keka
  28. listopadu 2020 18:57

  Americky sen redskins win superbowl a Alex Smith zdviha nad hlavu trofej Vinca Lombardiho (a cakanie od Hollywoodu na novy biják)

 • WannaBePro
  28. listopadu 2020 16:49

  Za mě ok článek, snad jen ten tip na NFC (L)EAST je po čtvrtku (co předvedli Cowgirls) hodně mimo. Tam to podle mne bude mezi Washingtonem (Smith vypadá kompetentně a mají velmi dobrou obranu, výhodou je poměrně lehčí zbytek losu) a Giants (jsou zápas od zápasu lepší, tam to spíš bude o tom, aby se Jones vyvaroval turneoverů, výhodou je lepší tie-braker s WFT). Dallas a Eagles jsou podle mne v rozkladu, tam by se musel Wentz rozpomenout jak hrál před dvěma sezónami...

 • kisa
  28. listopadu 2020 14:56

  Proč? Mně to připadá jako dost fajn text. Líbí se mi to. A jasně, že tam řada typů neklapne

 • Zictory
  28. listopadu 2020 14:04

  Are your men on the right pills? Maybe you should execute their trainer! :-D
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Brutus
  28. listopadu 2020 13:57

  No, ten Dallas neviem- neviem. Po tom, čo predviedli na Turkey Day.😂😂😂

 • DCC
  28. listopadu 2020 13:16

  Jen uvažovat o tom, že Kansas City by mohlo prohrát s Miami je srandovní. Fitz nahoře houpačky by mohl ustřelit na 4 TD, ale ani to by nestačilo. S Tuou ani náhodou.
  (Upraveno: před 1 rokem)