AKTUÁLNĚ
Novinky Doktor 29.11. 09:00

Doktorova diagnóza - případ Lions

Když jsem si pročítal vaše komentáře o vyhazovu Quinna a Patricii,  zaznamenal jsem mnoho komentářů, kde jste psali, že by vás zajímal můj názor na tento krok a že bez něj nebude dojem z této čistky v Detroitu kompletní. Nuže, tady je.

 1. Prolog

Kdo patří k veteránům našeho webu, tak ví, že asi nejvíc jsem nad kroky managementu soptil v roce 2015. Sezóna 2014 totiž byla jedním z nejlepších ročníků za celou dobu, co tomuhle Bohem zavrženému týmu fandím. Uhráli jsme bilanci 11-5, postoupili do play off, kde jsme vypadli v Dallasu po výsledku 20:24. Mnoho analytiků tenkrát psalo, jak byl Stafford úžasný. No, nebyl. Tenkrát jsme měli zdaleka nejlepší defenzivu za poslední dekády. Přes 30 bodů jsme za celý ročník dostali jen ve dvou případech – od tehdy dominantních Patriots (34 bodů) a od Packers (30 bodů). Naopak v 11 zápasech jsme inkasovali méně než 20 bodů (!!!), což nás řadilo mezi nejlepší defenzivní týmy ligy. Jen pro připomenutí, tady je pár jmen z obrany, nad níž jsem si tehdy skutečně chrochtal – Suh, Fairley, Ansah, DeAndre Levy, Whitehead, Van Noy, Glover Quin, Darius Slay, Rashean Mathis. Ani s touto obranou nás úžasný Matty nedokázal dostat přes Wild Card. Pamětníci jistě potvrdí, jak jsem tenkrát na všechny strany roztruboval, že je nezbytné udržet tuhle defenzivu pohromadě, podepsat Suha, pustit Stafforda, uvolněný prostor v capu investovat do O-line a draftovat mladého QB, jenž nás dovede na vrchol. Myslím, že s ofenzivními zbraněmi typu Megatron, Golden Tate, Eric Ebron či Reggie Bush (mladý RB by se taky jistě sehnal) to mohl být poměrně realistický scénář. Management Lions se ovšem rozhodl jinak – nepodepsal Suha, což byl v té době top 3 defenzivní hráč ligy, a obrana se po vyjmutí tohoto hlavního pilíře rozpadla jako domeček z karet. Dodnes považuju tuhle offseason za totálně největší promarněnou příležitost, kterou jsme k vystavění týmu s reálnými možnostmi pomýšlet na útok na mety nejvyšší za posledních 40 let měli.

2. Když dva dělají totéž, nikdy to není totéž

Následující sezónu už jsme se potáceli v průměrnosti, a tak se vedení Lions rozhodlo pro velmi „neotřelý“ krok – v pozici 28. týmu v lize ho napadlo pokusit se replikovat úspěch modelu Patriots. V roce 2016 tak přišel šéfovat do města motorů Bob Quinn. Muž, který byl do té doby hlavním scoutem Patriots, což jej samozřejmě mělo v očích nejvyššího managementu Lions automaticky kvalifikovat k zisku minimálně 4 Lombardi Trophy v příštích 10 letech. Z tohoto kroku jsem skutečně nebyl nijak nadšený, neboť se v NFL už mnohokrát potvrdilo, že kopírování Pats prostě a jednoduše k úspěchu nevede. Elon Musk je s Teslou průkopník – nicméně pokud si teď založíte automobilku, najmete si jednoho z jeho inženýrů a pokusíte se udělat kopii Tesly, počítám, že asi moc neprorazíte. K hořkému poznání byli po tomto kroku odsouzeni i fanoušci Lions.

3. Muž s tužkou za uchem

Přiznám se, že když byl Matt Patricia možná nejžhavějším zbožím na trhu nových head coachů, říkal jsem si, že by nakonec tah s Quinnem, jehož k Patriciovi pojily velmi přátelské vazby, nakonec přece jen mohl vyjít. Hluboce jsem se mýlil. Od prvních zápasů bylo vidět, že si to prostě a jednoduše nesedlo. Drakonický přístup Patricii nepadl v Detroitu na úrodnou půdu a řada hráčů (především ti zkušenější) jeho metody nepřijala. Nechci tvrdit, že jsou úplně špatné, ale než je můžete zavést, tak si nejdřív potřebujete získat kabinu. To se ovšem Patriciovi ani náznakem nepodařilo a výkony týmu šly od deseti k pěti. V podstatě už po první sezóně bylo zřejmé, že je jen otázkou času, kdy bude tenhle krutý méďa odejit. A jak jsem avizoval už asi rok, bylo jasné, že tenhle neúspěch s sebou smete i Quinna.

4. Mistři draftů

Ono se po pravdě ani není čemu divit. Pokud bych totiž výkony týmu na hřišti ohodnotil na školní stupnici známkou 4, tak Quinnova manažerská práce, a zejména pak jeho drafty, stála úplně za… pětku. A to dvakrát podtrženou. Jména jako Jarrad Davis, Teez Tabor, Tracy Walker, Jahlani Tavai, Will Harris a samozřejmě Jeff Okudah mě straší ve snu dodnes. Jen připomínám, že všichni zmínění hráči byli draftovaní v prvních třech kolech. Musím s obdivem konstatovat, že netrefit za 5 let v 7 kolech (s výjimkou Hockensona) jediného rozdílového hráče už považuju docela za umění. S nadsázkou by se dalo říct – co pick, to minela. Hráče od 4. kola dál pak už ani nemá cenu zmiňovat. Dodávat, že většina z nich už dnes na rosteru Lions ani nefiguruje, by bylo oním pověstným nošením dříví do lesa. Samozřejmě si asi všichni pamatujete, že jsem sice prskal při výběru Jarrada Davise, ale že úplně zvencnout jsem se mohl letos z picku Okudaha. Nejde tak ani o hráče samotného (ještě je příliš brzy na posouzení jeho kvalit), ale především o jeho pozici a místo, kde byl draftován. Pojďme si připomenout výběry CB v posledních 5 letech:

2016 – 5. Jalen Ramsey, 10. Eli Apple,  11. Vernon Hargreaves, 24. William Jaskson, 25. Artie Burns

(proti tomu nedraftovaní CB podepsaní po draftu: Briean Boddy-Calhoun, Mike Hilton, Crevon LeBlanc, Jonathan Jones, Trevor Williams)

2017 –  11. Marshon Lattimore, 16. Marlon Humphrey, 18. Adoree Jackson, 24. Gareon Conley, 27. TreDavious White

2018 – 4. Denzel Ward, 18. Jaire Alexander, 30. Mike Hughes

2019 – 30. DeAndre Baker

2020 – 3. Jeff Okudah, 9. C. J. Henderson, 16. A. J. Terrell, 30. Noah Iginoghene, 31. Jeff Gladney

K tomu bych už snad jen dodal, že podle PFF jsou momentálně mezi top 3 cornerbacky v lize 2, kteří přišli do NFL jako nedraftovaní hráči (Bryce Callahan, Darious Williams).

Suma sumárum, žádný CB nebyl za poslední roky draftován tak vysoko jako Okudah. Dokonce ani Ramsey nebo Ward. A kvalitního CB většinou seženete i v pozdějších kolech draftu, neřkuli zcela nedraftované. To o ofenzivních či defenzivních linemanech většinou neplatí.

Když už Patricia tak strašně Okudaha chtěl (já bych prostě CB v top 10 nebral, ani kdyby byl ze zlata), tak měl Quinn jednoznačně tradovat dolů a nabrat draftovací kapitál. Sedět na jeho místě John Lynch, tak z toho vykouzlí dvě druhá kola navíc s prstem v nose. Mít třetí pick, chtít Okudaha a nevytěžit z toho vůbec nic navíc, to snad ani není na kriminál, to je na kulku u zdi.

5. Konec naší komedie

Sledovat Thanksgiving zápas s Houstonem a ještě ho muset komentovat, to byl skutečně fyzicky bolestivý zážitek. Nikdy jsem si nehrál na Einstiena a ani by mě nenapadlo se znalostmi srovnávat s lidmi pracujícími v NFL. Nicméně když si po zranění Trufanta udělal Fuller z Oruwaryieho v prvních dvou snapech trhací kalendář (musím říct, že slovo separace snad ani nevystihuje vzdálenost, kterou mezi sebou oba hráči měli – chtělo by se mi říct, že byli každý v jiném státě), tak i mně dojde, že pokračovat v man to man obraně je naprostá sebevražda. Patricia to tam ale cpal ve velkém dál. Že mi udělal Fuller ve fantasy 35 bodů, je sice moc fajn, ale tentokrát bych je asi fakt oželel. Nicméně úplným skandálem byl přístup naší ofenzivy k závěru zápasu, když jsme se nějakým zázrakem dostali 4,5 minuty před koncem na rozdíl 16 bodů. Jak se za hratelného stavu náš útok jen ploužil po hřišti a každý snap trval víc času, než za kolik stihnu vypít kafe a sníst párek, to už bylo fakt moc. V tu chvíli bylo zřejmé, že Patricia i Quinn musí jít.

6. Co dál?

Po pravdě nástupce Boba Quinna žádná procházka růžovým parkem nečeká. Tým postrádá kvalitní hráče v podstatě na všech pozicích (vyjma RB, TE a CB) a Stafforda se patrně kvůli vysokému dead capu asi ještě pro příští sezónu nezbaví. Není to však vyloučeno, neboť by si jeho tradem stále polepšil o cca 10 milionů USD. Já osobně bych do toho šel. Bez ohledu na to, že Stafforda nemám v oblibě, je to poslední šance, kdy za něj můžeme ještě alespoň něco málo dostat. Za rok už bychom jej pouze cutovali. A v Covid době se 10 mega navíc pod capem může sakra hodit. Následně bych šel do přiznaného rebuildingu a začal bych shromažďovat kapitál do příštích draftů. Za 3-4 roky bychom mohli vybudovat poměrně solidní tým, jenž by měl následně draftovat mladého quarterbacka a tím si otevřít 5leté okno na útoky na nejvyšší posty v lize. To už v Packers nebude Rodgers a v Minnesotě Cousins. A naše divize by mohla být hratelnější.

Co se týče trenéra, tak bohužel nejsem v pozici, abych dokázal říct konkrétní jméno, které bych si u nás na postu HC přál. Už mnohokrát jsem za dobu, co sleduju NFL, byl svědkem toho, že ani ten nejlepší OC/DC nemusí být kvalitním HC. Na to prostě potřebujete jiný skill set. Kdybyste mi kroutili ruku za zády a nutili mě říct jedno jméno, asi bych zvolal Robert Saleh, ovšem zda by byl v pozici HC mužem na svém místě, tím si být jistý nemohu.

Co říci závěrem? Když jsem se v roce 2015 hádal o to, že máme nechat Stafforda jít, a mí oponenti mi vyčítali, že to je přece kvalitní quarterback, za kterého by půlka ligy dala bůhvíco, tak jsem tehdy do zblbnutí opakoval, že sám nám rozhodně Lombardi Trophy nevyhraje a že se budeme dalších 5 let plácat v průměru, a pak se stejně dostaneme do stavu, kdy budeme muset další 4 roky věnovat rebuildingu. Myslím, že už teď můžu s klidným svědomím říct, že stejně jako při „sporu o Flacca“ v roce 2012 jsem měl pravdu. Ale věřte mi, že mě to teda ani trochu netěší. 

Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Šráma
  29. listopadu 2020 17:30

  Možná se mi to říká snadno, ale Lions by si měli vybrat za trenéra někoho z college. Pokud by měl začít rebuilding, tak je nejvyšší čas začít tímto způsobem i myslet. Nemyslím jít směrem Jima Harbaugha, ale někoho jako je Luke Fickell, P.J. Fleck, Matt Campbell nebo Malcolm Riley. Samozřejmě, kdyby se Lions povedlo překecat Dabo Swinneyho, tak by to byl zlatý tiket, ale to se nestane.

 • Ježour
  29. listopadu 2020 14:54

  Doktor ve své důkladné analýze rozebral téměř vše. Zapomněl však na to možná nejdůležitější: Kletbu Bobyho Lanea :-)

 • lubosinho
  29. listopadu 2020 18:31

  50 rokov už je dávno preč.. ale Layne sa s tými 50 rokmi celkom šetril, stále mohol streliť 100 :D :D

 • Ježour
  29. listopadu 2020 19:00

  @lubosinho :-D to máš pravdu, ještě je šetřil

 • korek
  29. listopadu 2020 13:54

  1) Na Detroit v roce 2014 se moc dobře dívalo, ta obrana byla skvělá.
  2) Stafford bere na dnešní dobu v podstatě podprůměrné peníze pro starting QB, který není na nováčkovské smlouvě, ale přesto, kdo za něj co dá? Na začátku příští sezóny mu bude 33, k elitě ligy má daleko a dokázal, že žádný tým o level výše nepozvedne. Kdo má dneska hotový tým, kde chybí jen průměrný QB, aby došli daleko? Chicago? Uvnitř divize si nedokážu takový trade představit. A dál? Napadají mě už jenom Patriots.
  3) Rebuild a sbírání draft je dlouhá a bolavá cesta, ale taky je potřeba něco nabídnout. Ne že by Detroit nic neměl, ale je taky třeba nechat nějaké nosné pilíře. Těžká práce pro nového GM, ale zase si to může poskládat kompletně podle svých představ.

 • bostonfan
  29. listopadu 2020 19:30

  Nestraš Staffordom

 • tomas777
  29. listopadu 2020 20:00

  @bostonfan
  Keď pôjde stafford k nám, začnem fandiť Lions 🐒

 • ProxyNFL
  29. listopadu 2020 12:59

  Vďaka za článok. Mne sa veľmi zle v nedávnej dobe počúvali správy o vzťahu Pána s tužkou s hráčmi, sú to drobné veci, ale keď sa ich nakopí viac, je to problém. Napr. zákaz púšťania hudby v kabíne pred zápasom, pričom bolo počuť hudbu zo šatne hostí, vytýkanie chýb hráčovi pred ostatnými hráčmi, proste dôvera a rešpekt k trénerovi absolútne neexistovala. Dobre je to zhrnuté na nasledovnej adrese: https://bleacherreport.com/articles/2917777-how-matt-patricias-patriot-way-went-the-wrong-way-in-detroit

 • Vontae_Mack
  29. listopadu 2020 12:29

  Doktor ako s fanúšikom Lions sa s tebou nedá nesúcitiť (aj keď v podobnej situácii je ďalších 15 tímov), a s veľkou väčšinou z tých informácií čo mám súhlasím. Angažovanie Patriciu bolo otrasné, a podľa mňa navyše každé vyhodenie trénera počas sezóny znamená, že ten tréner mal byť vyhodený už v offseason predtým. Draftovanie Lions a rozhodovanie ich manažmentu je dlhodobo otrasné z dôvodov, ktoré píšeš. Pri pár veciach mám ale poznámku.

  1. Stafford. Diskusne dávno do mŕtva opakovaná téma. Moja jediná výhrada je, že nie je veľa príkladov, kedy by NFL tímy urobili, čo navrhuješ. Myslím, že si sám skonštatoval, že vždy bol a je dlhodobo mierne lepší priemer (10-15) v lige. Keď máš takého QB, nezbavuješ sa ho. Problém nie je ho mať, problém je ho preplatiť, čo sa stalo. Tu treba rozumného GM, ktorý dokáže dohodnúť rozumný deal. Viem, že sa to ťažko porovnáva, ale vieš uviesť nejaký príklad za posledných 15 rokov, keď tím pustil porovnateľného QB a nadraftoval nového?

  2. Offseason 2014. Vieš pls skúsiť presne opísať, čo mali robiť? Mám pocit, že si kedysi naznačoval, že do úvahy prichádzal trade Stafforda, a potom nejaký trade up pre QB. Lenže Lions mali ak dobre pozerám pick 23. S kým mohli meniť, aby potom získaný pick, tú 23ku a ešte niečo menili za top2 pick? Bolo reálny trejd Stafforda? S kým? Bolo reálne sa dostať na tú 2ku? Vzdali by sa Titans picku? Plus teda zobrali by ste Mariotu zrejme, čo vieme, že tiež by asi nebola výhra. Chápem, bol by na rookie kontrakte a dala by sa udržať obrana. Ale stále platí moja otázka, bolo to reálne sa k nemu dostať? Ak nie, akú QB alternatívu si mal v tom čase na mysli?

  3. Draft Davisa. To si pamätám ako teraz, viem, že si ho nechcel, a z toho čo o ňom viem, tak asi si mal spätne pravdu. Ale viem, že si jasne chcel Fostera, ktorý sa prepadával, a nechápal si, prečo nie jeho. Foster je v konečnom dôsledku určite väčší bust, a to sa úprimne dalo už vtedy čakať - práve preto sa prepadol.

  4. Okudah. Toto je moja asi najväčšia výhrada. Ja s tebou súhlasím - ak chceli Okudaha, mali sa pokúsiť trejdovať dole. Čo ale nesúhlasím, že to je na vyhadzov GM. Ako vieš, že to neskúsil? Pozri sa, ako ten draft dopadol. Ja by som sa celkom stavil, že tam ten trejd dole jednoducho nebol možný. Každý vedel, že Gettleman v Giants nikdy netrejduje dole. Nikto okrem Dolhpins a možno Chargers nemal kombináciu motivácie a kapitálu na trejd hore. Takže úplne stačilo, aby si boli Dolphins istí, že (i) Charges nepôjdu hore alebo (ii) ak pôjdu, nevezmú Tuu, a jediný reálny scenár na trejd padol. A to sa presne stalo. Dolphins si počkali, a majú koho chceli. Viem, že si písal, že radšej mali trejdovať dole "pod cenu", ale čo keď im Dolphins ani len nejaké 3. kolo neponúkli, lebo mali v podstate istotu, že sa k tomu Tuovi dostanú? Kto iný tam mali ísť hore? Jednoducho Lions mali otrasnú pozíciu, lebo nemali partnera. A ak by si uznal, že nebol partner, tak koho by si bral? Browna, Simmonsa? To by neboli reache? Ja čo si pamätám, tak defacto všetci experti pokladali toho Okudaha za dosť dobrého na tú pozíciu. Problém jednoducho bol, že Lions mali paradoxne z hľadiska value asi v celom drafte najhoršiu pozíciu. Nebol tam dosť dobrý hráč, a boli príliš vysoko. Táto istá situácia bola rok predtým s Jets - tam tiež každý fanúšik chcel trejd dole a nebrať Q.Williams na 3ke. No ale na to potrebuješ partnera. 2019 bol prvý trejd na 10tku, 2020 prvý na 13tku. Lyncha použiť ako príklad nie je podľa mňa fér. Lynch mal šťastie, že GM Bears bol magor, ktorého v tomto následne tromfol len legendárny GM BOB.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Doktor
  30. listopadu 2020 08:03

  Zkusím krátce reagovat - rozepisovat do podrobna by bylo na román :)

  1) Pokud chceš zářný příklad, tak třeba Chiefs s Mahomesem. Problém ovšem spočívá v tom, že Ty považuješ Stafforda za vynikajícího qaurterbacka. Já ne. Proto bych klidně mohl jmenovat Seahaws (RW3), Philadelhii (Wentz) nebo Rams (Goff). Ano, budeš mi oponovat, že oni měli horší quarterbacky. Já tvrdím, že nikoliv.

  2) Kdyby vyměnili svoji jedničku a Stafforda, tak by top 10 pick získali. Mimochodem bych zdůraznil, že nejlepší mladí quarterbackové ligy (Mahomes, Lamar, Watson a před nimi třeba Bridgewater)nebyli draftováni v top 5. Pokud máš kvalitní tým, nepotřebuješ top 5 pick. Stačí Ti klidně první kolo. To už ani nemluvím třeba o Prescottovi. Problém, který prostě pořád nechápeš, je v tom, že nadprůměrný a přeplacený QB se slabým týmem nikdy SB nevyhraje. Stejně kvalitní QB s nováčkovskou smlouvou s obranou, kterou jsme měli v roce 2014, má výrazně větší šanci.

  3) Foster byl výrazně lepší hráč, ale měl off-field issues. Těžko říct, zda by je měl i v Detroitu. A především nejde jen o Davise - my netrefili za posledních 5 let skoro nic.

  4) nevím, co u vás dávají za snahu. U nás teda maximálně dětem lízátko nebo čokoládovou medaili. GM musí mít výsledky, snaha nikoho nezajímá. Byl to totální fail a znovu tvrdím, že Lynch by to prostě zobchodoval. Jsem přesvědčený, že třeba Jags by minimálně jedno druhé kolo dali. Možná i víc. A věřím, že Herberta i Tuu by chtěly i jiné týmy (WSH, DEN atd.). Ten trade se prostě udělat dal - a je jen Quinnova neschopnost, že to nedokázal. Srovnání s Quinnenem Wiliamsem absolutně neobstojí - to je top rozdílový hráč a jeden z nejlepších mladých DL v lize. Znovu opakuji, že srovnávat DL s CB je zcela mimo mísu. Quinn to prostě hrubě nezvládl a jsem převědčený, že je to jeden z hlavních důvodů, proč byl vyhozen. Výsledky jsou jedna strana mince, ale hráčská politika a drafty jsou stejně důležité.

 • Cukor
  1. prosince 2020 21:55

  Mariotu by nezobrali, Ken Whisenhunt bol doňho zamilovaný, len škoda že po jednej sezone vyhodili a potom mal daľších 4koordinátorov a 3trénerov

 • Luc123
  29. listopadu 2020 11:10

  Moc hezké shrnutí a musím opravdu souhlasit. Doktor toho ví o NFL asi tak 1000x více než já ale ještě přidám svůj Patriotí pohled. Lions přivedli do týmu opravdu hodně lidí z Patriots, tak se to sluší. Nejdříve se Patricii trochu zastanu, přišel do týmu, který byl na kolejích směrem do pekla a otočit to směrem ke světlým zítřkům prostě nebylo snadné. Kopírovat Pats je podle mě nesmysl, neboť tam to vychází již od Majitele a to se docela dost podceňuje. Kraft je zásadní článek úspěchu Pats a jeho volba lidí na ty klíčové posty je zásadní. Jediné v čem nám Lions konkurují a dotáhli se na naši úroveň je Draft. Tam jsem opravdu mizerní úplně stejně a drafty za posledních 5 let se nám opravdu hrubě nedaří. Sice draftujeme dost dole a i tak první kola jako Easly, Harry mě budí ze sna. Také jsem si vykradli talent z týmu jako Lions, naštěstí tam byl Brady který i s malým talentem který měl k dispozici v útoku dokázal držet tým každý rok ve hře. No a teď k Mattovi, vedle naši obranu dost dlouho a jako člověk mi byl vždy dost sympatický, ale jako trenér byl určitě tím nejslabším článkem. Vůbec nechápu, že po něm Lions sáhli a když měli od nás odejít Matt i Josh tak jsem z toho vůbec nebyl smutný. Josh nakonec zůstal (zdravím Ježoure), ale nemyslím si že by nás tohle nějak "zachránilo". Letos se mi Joshův playcalling vůbec nelíbí. Nicméně Lions si vybrali za HC našeho DC a byly to chyba. O co vlastně opírali tu volbu? Projděte si posledních 5 let pod Patriciou u nás. Ano byli jsem v play.-off vyhráli jsem SB, ale bylo to obranou? S Atlantou jsem tekli 28.3 a obrana nezastavila nic a jen trochu šťastným fumblem se skvělým útokem se to otočilo. Ryan měl kompletaci přes 80%!!!! a jen díky tomu že začali tahat čas tak to prohráli. Brady naházel rekord v yardech v SB. Proti Eagles naházel Brady přes 500 yardů, posunul rekord SB ve druhé půli dal z každého drivu TD až do toho fumblu před koncem a ono to nestačilo! Obrana zvládla potopit i takový útok. Matt odešel, nahradil ho Flores a obrana byla se stejným složením nejlepší v lize a v SB povolila Rams 3 body !!!Jediné co se změnilo byl DC. Proto jsem skoro oplakal odchod Florese a dnes i trochu fandím Delfínům protože tenhle kouč je ten, kterého si měli Lions vzít. Dnes budou mít výběr těžký, já bych šel asi do někoho z univerzit, ten by to tam rozprášil a mohli začít makat na zelené louce. Bohužel tam nevidím dobrý přístup majitele klubu a to myslím tu organizaci dost brzdí. Jinak mám Lions docela rád a určitě bych jim přál aby začali válcovat Packers, ale mám dojem že si na to musím ještě počkat.

 • tthom
  29. listopadu 2020 10:52

  Dobré a v podstate pravdivé zhrnutie. No nemôžem súhlasiť s tvrdením, že všetky naše prvokololé picky okrem Hockensona nestoja za zmienku. Možno to nie sú mega hviezdy, čo určite súvisí aj s postom, na ktorom nastupujú, no LT Taylor Decker a C Frank Ragnow patria k tomu lepšiemu nadpriemeru.

 • Doktor
  29. listopadu 2020 11:32

  Urcite nejsou apatni. Nicmene od 1.kola bych cekal jeste vetsi kvalitu.

 • Martin Bronco-fan
  29. listopadu 2020 10:11

  S tím naprosto souhlasím. A k tomu Flaccovi asi jen dodám, že opravdu nevím co si myslel John Elway, když ho bral jako starting QB do Denveru. Odejít v nejlepším se mu nechtělo, to nikomu, ale teď je opravdu příšerný.

 • mfr
  29. listopadu 2020 09:19

  Pěkné shrnutí dochtore, díky... snad jen v duchu Tvého shrnutí bych tam ještě doplnil zmínku o tom, že v čele statistik Thanksgiving Days bude #9 “strašit” několik generací (dobře, chybí mu tuším 1 TD na Tonyho Roma...)