AKTUÁLNĚ
Novinky Šráma 05.12. 10:00

NCAA Preview – Week 14

Finiš univerzitní ligy se nezadržitelně blíží, stejně jako rychlost odložených či úplně zrušených zápasů. Tento víkend se můžeme těšit na duel neporažených týmů Coastal Caroliny a BYU, stejně jako na vypjatou bitvu Auburnu s Texas A&M. Wisconsin se pokusí vyhrát divizi West, aby na konec vyzval Ohio State v konferenčním finále. Konference Mountain West má hned několik nápadníků na vítěze, což se po tomto víkendu zredukuje.

So 18:00, Michigan State (2-3) – Ohio State (4-0)

Duel s předem jasným favoritem se odehraje na Spartan Stadium, kam zavítá elitní celek z Ohia State. Ten nutně potřebuje co nejvíce utkání, aby odolal tlaku veřejnosti. Buckeyes jsou podruhé za sebou vybráni komisí CFP jako číslo 4 a to přesto, že odehráli pouze 4 zápasy (všechny vítězně). Michigan State v minulém kole překvapivě porazila dosud neporažený Northwestern a celou divizi West v konferenci Big Ten postavili do chaotických predikcí. Především díky čtyřem turnoverům v minulém kole nabízí možnost, jak by mohli ligu překvapit druhý víkend po sobě. Utkání bude samozřejmě hlavně o tom, jak se povede domácí obraně, která střídá tragické výkony s nadstandardními.

So 18:00, Purdue (2-3) – Nebraska (1-4)

Nebraska opět neprožívá zrovna skvělé časy. Kouč Scott Frost ve svém třetím roce nedokázal Cornhuskers vyvést z bídy. To mužstvo není dobré v ofenzivě, ani v defenzivě. Hosté nedokáží převzít kontrolu nad zápasem, obrana nevytváří dostatek tlaku a nefunguje pass rush. Na pozici quarterbacka se točí Luke McCaffrey i Adrian Martinez. Jestli se na někom podepsala karanténa a všechna ta opatření, tak právě na mužstvu Nebrasky. To naopak Purdue i přes tři prohry v řadě kráčí správným směrem. Všechny porážky přišly až v závěru, což samozřejmě na psychice mužstva nepřidá. Dá se říct, že jim chybí wide receiver Rondale Moore, který už do zbytku sezóny nezasáhne a bude se raději připravovat na nadcházející combine a draft. To je player, který rozhoduje o úspěchu a neúspěchu. Jediným adekvátním cílem quarterbacků O’Connella s Plummerem je David Bell, který zatím zachytil 493 yardů pro 7 touchdownů. Tady favorizuji samozřejmě domácí Boilermakers.

So 21:30, Wisconsin (2-1) – Indiana (5-1)

Badgers musí napravit poslední zaváhání s Northwesternem a není lepší příležitost než proti Indianě, která to má letos slušně rozjeté. Hoosiers bude do konce sezóny výrazně chybět quarterback Michael Penix Jr., který má utržený ACL. Náhrada v podobě Jacka Tuttla není adekvátní a bojím se, že útok bude nekonzistentní. Domácí Wisconsin bude spoléhat na quarterbacka Grahama Mertze, který se v úvodních dvou utkáních jevil jako ten pravý. V minulém zápase na Northwesternu neměl na koho házet, přičemž jeho nejdůležitějším zachytávačem byl tight end Jake Ferguson s 58 yardy. Myslím, že 2 týdny byly pro trénink a společnou souhru týmu hodně důležitým časem a v domácí utkání se mu i díky kvalitní obraně podaří zvítězit.

So 22:30, Coastal Carolina (9-0) – BYU (9-0)

Pořad College Gameday, který vysílá stanice ESPN pokaždé v sobotu před začátkem zápasů, je zachráněn. Liberty bylo nuceno odstoupit ze zápasu kvůli viru a Coastal Carolina našla partnera v podobě univerzity Bringham Young. Experti a analytici tak zůstanou v kampusu školy mužstva Chanticleers a budou moct debatovat a predikovat v přímém přenosu o nadcházejícím kole. Dva neporažené celky si to rozdají o snahu dostat se do elitní desítky žebříčku CFP, přičemž oba měly pouze jednu možnost porazit nasazené celky a to je pro komisi málo.

Na 13. pozici dlící BYU dostává zápas, který nutně potřebuje v rozvrhu k vylepšení obrazu. Quarterback Zach Wilson letos neskutečně září a celá ta aura ho vynesla do výběru o Heisman Trophy a do popředí zájmu pro nadcházející draft. Přestože mu chybí elitní tight end Matt Bushman, dokáže nacházet ostatní cíle velmi přesně a jeho téměř 75% úspěšnost pasů při 2 724 yardech jen dokládá jeho výjimečnou sezónu. Velkou pomoc má samozřejmě v ofenzivní linii, která patří do top 5 ligy, a running backovi Tyleru Allgeierovi, který průměrně získá 7,2 yardů na běh (dohromady 851 yardů) a celkem nashromáždil už 11 touchdownů. Cílů, které obdarovává Wilson svou paží, je několik, ale asi nejvíce si zaslouží pozornost wide receiver Dax Milne, který se blíží tisícovce zachycených yardů. Obrana povolí soupeřům max 300 yardů na zápas, což z ní také dělá jednu z těch lepších v lize.

Coastal Carolina má před sebou největší výzvu sezóny. Dostat na své hřiště neporažené BYU je něco jako dar z nebes. Talentované mužstvo získává silné ostruhy, které ještě bude moci uplatňovat v následujícím roce. Quarterback Grayson McCall má velmi povedený rok – 1 747 naházených yardů, 20 pasových touchdownů a pouze 1 interception. Běhová hra není závislá pouze na jednom muži. Running backové CJ Marable, Reese White a Sherman Jones už dohromady nastřádali 1 333 yardů a to nepočítám 365 naběhaných yardů samotným QB McCallem. Chanticleers mají skvělou defenzivní frontu, ve které vyčnívá hlavně Tarron Jackson. Stejně jako BYU jsou CC velmi zábavným celkem a pokud při sobotní noci nemáte co na práci, sledovat tenhle duel je vaší povinností.

Ne 04:30, Nevada (5-1) – Fresno State (3-1)

Atraktivní duel se odehraje na Mackay Stadium, kam zavítá celek Fresno State. Domácí Wolf Pack prožili povedený vstup do soutěže, když se jim podařilo vyhrát hned pět utkání v řadě. Poslední zápas na hřišti Hawai’ie samozřejmě pokazil dojem o neporazitelnosti, ale aspoň mají s Fresnem něco společného. Buldoci hrají poprvé po 3 týdnech a výhra je pro ně hodně důležitá, pokud chtějí ještě pomýšlet na výhru v konferenci Mountain West. Nebudou to mít vůbec snadné. Obě mužstva mají zajímavé pasové útoky, které v průměru dokážou naházet přes 326 yardů na utkání. Running back hostů Ronnie Rivers je jediný touchdown od nesmrtelnosti. Jeho 44 běhových touchdownů je aktuálně vyrovnaným rekordem školy, který drží spolu s Anthonym Daiglem (1991-93). Tohle utkání slibuje vyrovnanou bitvu až do konce, takže pokud jste ranní ptáče, o programu místo pohádek máte jasno.

Nejzajímavější zápas: So 18:00, Auburn (5-3) – Texas A&M (6-1)

Jako zápas kola vidím ten, který se odehraje na hřišti Tigers. Ti po prohře v Iron Bowlu proti Alabamě musí rychle přepnout a zmobilizovat síly. Běhové obraně chybí důraz, což jim může zlomit vaz proti top 6 mužstvu ligy. Auburn je nejhorším týmem v konferenci SEC v bránění třetích downů. Útok Tigers nemá moc problémů vzduchem. Quarterback Bo Nix na první pohled do statistik sice nemá oslnivá čísla, ale skutečnost jeho hry zobrazuje to, jak mu moc pomáhá ofenzivní linie – prakticky vůbec. Nix se neustále nachází pod tlakem a pokud hrajete proti Alabamě, kde máte jen pár sekund na hod, jste vlastně předurčen k nezdaru.

Hlavní kouč Jimbo Fisher sklízí, co si zasel. Aggies předvádí skvělý fotbal, především díky běhové obraně. V posledních dvou utkáních nedostali více jak 10 bodů. Útok vedený quarterbackem Kellenem Mondem se mi nezdá zas až tak skvělý vzduchem, ale během září. Jeho nejlepším zachytávačem není wide receiver, ale running back Ainias Smith. Texas A&M nemá tak dobrou pasovou obranu, což by mohlo vyhovovat Bo Nixovi pro splnění mety 300 naházených yardů podruhé v sezóně. Dá se očekávat, že hosté budou chtít hrát především po zemi. Running back Isaiah Spiller dosud naběhal 784 yardů, přičemž 4x ze 6 utkání překonal hranici 100 naběhaných yardů. Běhová obrana Auburnu však není žádným ořezávátkem a myslím si, že dokáže Spillera zastavit, stejně jako loni (pouze 9 yardů). Pokud se QB Kellen Mond trochu probere, dokáže naházet více než v minulém zápase (105 yardů) a zpřesní kompletaci (posledně proti LSU 32,4 %), mají Aggies naději na výhru. Pokud však zůstane nadále pouze průměrným quarterbackem, vidím jako lehké favority domácí Tigers, kteří letos dvě utkání v řadě ještě neprohráli.

Koho sledovat: QB Kellen Mond (Texas A&M)

Moje menší averze na tohoto průměrného (možná podprůměrného) quarterbacka je zřejmá, avšak bude to právě on, koho bychom měli ve 14. týdnu sledovat. Mond má letos solidní statistiky, když dokázal naházet 1 573 yardů pro 16 touchdownů a 2 interceptions, ale celkový dojem z něj nemám dobrý. Aggies mají bilanci 6-1 především díky obraně. Především! V posledním utkání ho obrana LSU doslova vymazala z placu, když dokázal zkompletovat jen 11 pasů z 34 a vyprodukoval tím pouze 105 yardů. Kdyby nebylo RB Spillera a obrany, která získala 3 turnovery, zápas by mohl dopadnout jakkoliv. Bude to právě Mond, který tentokrát zasáhne a dotáhne Aggies k výhře v Auburnu?

Zápasy Week 14

North Texas – Louisiana Tech 31:42

Utah State – Air Force 7:35

Appalachian State – Louisiana (dohráno)

So 18:00, Michigan State – Ohio State

So 18:00, Auburn – Texas A&M

So 18:00, Kansas State – Texas

So 18:00, North Carolina – Western Carolina

So 18:00, Marshall – Rice

So 18:00, TCU – Oklahoma State

So 18:00, Northern Illinois – Toledo

So 18:00, Texas Tech – Kansas

So 18:00, Purdue – Nebraska

So 18:00, Rutgers – Penn State

So 18:00, Charlotte – Florida International

So 18:00, Tulane – Memphis

So 18:00, Missouri – Arkansas

So 20:00, South Alabama – Troy

So 20:00, Western Michigan – Eastern Michigan

So 20:00, Akron – Bowling Green

So 20:30, Notre Dame – Syracuse

So 21:00, Arkansas State – UL Monroe

So 21:30, Tennessee – Florida

So 21:30, Wisconsin – Indiana

So 21:30, Iowa State – West Virginia

So 21:30, Illinois – Iowa

So 21:30, Navy – Tulsa

So 21:30, Virginia – Boston College

So 21:30, Ohio – Buffalo

So 22:00, Georgia – Vanderbilt

So 22:00, San José State – Hawai’i

So 22:00, NC State – Georgia Tech

So 23:30, Coastal Carolina – BYU

So 23:30, Central Michigan – Ball State

Ne 00:00, Georgia Southern – Florida Atlantic

Ne 01:00, California – Oregon

Ne 01:00, Arizona –Colorado

Ne 01:00, San Diego State – Colorado State

Ne 01:30, Virginia Tech – Clemson

Ne 01:30, Kentucky – South Carolina

Ne 02:00, LSU – Alabama

Ne 02:00, Oklahoma – Baylor

Ne 02:00, Duke – Miami (FL)

Ne 04:30, Nevada – Fresno State

Ne 04:30, New Mexico – Wyoming

Ne 04:30, Utah – Oregon State

Ne 04:30, Arizona State – UCLASdílejte na sociálních sítích

Šráma

NOTRE DAME FOOTBALL

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku