AKTUÁLNĚ
Novinky Ježour 09.12. 15:15

DOJMY A ROZMARY - Díl dvacátý čtvrtý: Zpátky v časech Strahana, Tucka a Umenyiory

S dalším hracím týdnem jsou tu opět mé ryze amatérské glosy zapsané tak, jak mi během zápasů třináctého týdne letěly hlavou. Neopírám se většinou o přesná čísla ani statistiky. Netroufám si ani na žádné hloubkové analýzy a rozbory. Snad se aspoň v některých dojmech z uplynulého víkendu shodneme, jinde pak zasejeme trochu té naší fanouškovské kontroverze. Tak pojďme na to!

 Vážně to ještě někomu připadá vtipné? Vždyť v Jets si nesou kůži na trh úplně všichni – jak hráči, tak trenéři a realizační tým. První pozice draftu každý rok na někoho padne, tomu nelze utéct, ale do „Perfect clubu 0-16“ se určitě nechce nikomu. Je nad slunce jasné, že Adam Gase díru do světa na pozici HC neudělal, ale pořád je ještě nějaká nepatrná naděje, že by se mohl někde upíchnout alespoň jako asistent asistenta trenéra wide receiverů nebo tak něco. A hráči moc dobře vědí, že se Herr Oberst Joe Douglas dívá. A kromě něj už možná u televize i nový trenér. Ne, já prostě nevěřím, že někdo na hřišti prohrává schválně. Nesmysl! To Henry Rugs zachránil pro Vegas sezónu. O tom není pochyb. I Derek Carr si správně zvolil matchup pro man-to-man obranu, když Ruggse (na kombajnu 4,27) dostal na povel nedraftovaný nováček cornerback Lamar Jackson, který byl v nejtemnějším okamžiku své dosavadní kariéry vystrašený jak kočka v aquaparku. Defenzivní koordinátor Jets Greg Williams (v současnosti na volné noze), který je mi od vysílání Hard Knocks svou povahou příjemný jak sarin, vybral 5 sekund před koncem zápasu vskutku idiotskou hru. Zvolil monstrózní blitz z kategorie „do prázdna“ a backfield nechal napospas osobním soubojům bez pomoci safeties. Celý zápas se 50 chlapů o něco snaží, vítězství je de facto v kapse a konec se takto pos... Taky už jste to slyšeli? Prý „Miracle at the Meadowlands No. 3“. Nevím, no. Pro mě spíš „Facepalm at the Meadowlands No. 157“.

Stejnou větou, jakou jsem zakončil odstavec předchozí, bych mohl zakončit i pojednání o výhře, kterou Colts daroval DeShaun Watson. Nebylo třeba slov, výraz s hořkým úsměvem J.J. Watta, který se podařilo kamerám zachytit, mluvil naprosto za vše. Minutu před koncem zápasu už naše unavená obrana nedokázala vzdorovat tlaku Texans. V red zóně na 1&10 udělal David Johnson prvním během 9 yardů a já věděl, že je zle. Že nemáme šanci. Manželka je mi svědkem, že jsem při odchodu do špajzu jen otráveně utrousil: „Nás už teď zachrání jen turnover.“ A byl! I přes darovanou výhru ale musím Colts pochválit, to by jináč nešlo. V Houstonu vládl Houston. Justin Houston. Ten opakovaně dokazuje, že má stále ještě cosi v nádrži. V jeho pokročilém věku je skvělou inspirací pro mladé spoluhráče. Jeho 3 sacky, 2 tackly pro ztrátu, safety a forced fumble jsou toho důkazem. Klidně by mohl za tento výkon získat cenu pro def. hráče týdne AFC. Obrovsky mu prospěl návrat Bucknera a Autryho do sestavy, nebyl na všechno sám a dokázal si několikrát poradit i s double teamem. Mrzí mě, že takový hráč musel z KC odejít před sezónou, kterou Mahomes a spol. zakončili prstenem. Tak třeba letos Rivers a spol., podobný kalibr… Taky se vám někdy podaří rozesmát vtipem sám sebe? ☺ A kdo mi letos dělá obrovskou radost, je samozřejmě naprosto spolehlivý kicker Blankenship. Jako pochvalu jeho ledového klidu pronesl Frank Reich neskutečnou větu: „Rigo je naprosto skvělý, má hlavu úplně prázdnou.“ Jééé, já bych taky někdy chtěl mít zaměstnance, na kterém bych si nejvíc vážil toho, že má v hlavě úplně vymeteno... Colts čeká za týden blockbuster o play off proti Las Vegas. Trenéři asi budou prohlížet pásku ze zápasu Tryskáčů a hledat pozitiva. Kdo by to byl řekl. Absence RB Jacobse by se mohla klidně protáhnout o týden, nezlobil bych se.

Ještě jednou pochválím svůj tým, třeba to bude letos naposledy. Už 3x se nám podařilo soupeře bodově vynulovat ve druhém poločase, k tomu Packers povolit pouhé 3 body. Něco podobného dokázali Colts naposledy v roce 1971. Dobré adjustační vysvědčení pro DC Matta Eberfluse. Už se prý kolem něj rojí zájemci s nabídkami na pozici HC.

A v naší slavné jižní divizi s radostí zůstaneme i nadále, protože je třeba sesumírovat si zážitky z Nashvillu. Taky modří už vědí, jaké to je, když tě někdo půl hodiny mlátí do ksichtu, kouká na ten potok krve, která z tebe cáká, a ještě se u toho posměšně kření. Tak panáčci, takhle přesně se cítili Colts před týdnem, když zrovna od vás dostali před svačinou pětatřicet. Buldoci z Clevelandu se s Titans skutečně nepárali. 38bodový poločasový „világoš“ dostali Titáni jen 4x v historii a světe div se, nestáli za ním ani Hunt, ani Chubb, jak jsme nejspíš všichni čekali. Popravdě by se za 2x15 minut hřiště ani tolikrát přeběhat nedalo. Kariérní poločasovou extraklasu předvedl Baker Mayfield se 4 pasovými touchdowny – 3 na receivery (who is Odell?) a jeden na obludu jménem Kendall Lamm. Osobně podobné TD považuji za projev určité potupy. Stadionem zní hromové „Number 70 is eligible“ a za 5 vteřin ten hromotluk spajkuje šišku 2 metry pod povrch zemský. Za celý zápas odehrál tento rezervní tackle jediný útočný snap a dostal se do všech sestřihů kola ve všech televizích… Nebyli by to však praví Browns, aby nakonec výtečně rozehraný zápas dohráli na klid a pohodu s rezervní sestavou. Je naprosto neskutečné, že místo doklekání dovolili Titans dostat se až k onside kicku. 

Podobnou mravní sílu jako Titans však v sobě pro 2. poločas nenašly vybité Baterky z LA. Že si dědek Belichicků zase jednou smlsne na mladém masíčku, jsem tak nějak čekal, ale že to bude až takový Mordor? Ani náhodou. Opět sáhl pro svou osvědčenou a dlouhá léta hýčkanou zbraň – spectým. Toto byl frontální útok na jednu z největších slabin soupeře. Fandové Chargers mají letos ze hry svého „třetího týmu“ opravdové osypky a Patriots tento bídný trend tučně podtrhli. Když máte křestní jméno Gunner a hrajete pod Belichickem, tak prostě MUSÍTE hrát ve special týmu. Olszewski se role punt returnera zhostil výsostně a hned dvakrát položil celou Klapzubovu jedenáctku na lopatky. Jednou pro TD a jednou pro skvělých 61 yardů. Pověstnou čerešní na dortu byl pak Badgleyho zablokovaný FG pro TD McCourtyho v samotném závěru poločasu. Ten musel Chargers psychicky naprosto odrovnat. Tak on kluk má padesátky v sezóně pouze 3/7, v tom stejném zápase netrefí 46 yardů a za moment ho trenér pošle na 58 yardů. Lynn je na svého kickera hodný, až to hraničí s blbostí... Justin Herbert zatím vypadá jako budoucnost Chargers, ale není šaman nebo kouzelník, aby dokázal z týmu odčarovat zkraty, které ho provází celou sezónu. No, když se tak nad tím zamyslím zpětně, už je těch sezón plných sebevražd vlastně víc. On z toho klub ze San Diega/Los Angeles ještě nevyrostl.

Zvažuji bojkot dalšího komentování hry Vikings v této sezóně. Ten tým mě svou naprostou nekonzistentností tak příšerně a ukrutně vytáčí! Povídám v rozhovoru Vladovi Kurekovi, že jsem ještě nerozdýchal jejich Comedy Central proti Dallasu, že to mají u mě s důvěrou nahnutý. A oni předvedou proti Jaguars s vykuleným Glennonem, kterej je zadarmo drahej, takovej exkrement! „Dlouhej bič a malej dvůr!“ říkávala nebožka babička, když už nás měla koncem srpna plný zuby. Měl jsem z Vikings celý zápas pocit, jako kdyby čekali, že se Jags porazí sami. Takový divný přístup k zápasu, odfláknuté a nesoustředěné rozehry v útoku i obraně, lajdácké skládání apod. Jags stačilo málo – zavřít Cooka po zemi – a dílčí úspěch se hned začal dostavovat. Dalvin by takto mohl jít klidně i do boje o MVP, protože on je v kombinaci s Cousinsovým neumětelstvím naprosto klíčovou a nepostradatelnou součástí hry Minnesoty. Vikings sice aspirují na postup do vyřazovacích bojů, ale nesestřelit soupeře, který uhraje pouhé 4 třetí downy ze 13 pokusů a vyrobí skoro 5 turnoverů (1 fumble otočený), je výkon vpravdě trestuhodný… Cousins, Cook a další hvězdy mohou líbat rychlé nohy a hlavně spolehlivé ruce Justina Jeffersona, že zápas neskončil totální blamáží a koncem nadějí na play off. Tento objev roku z LSU nápadně připomíná Odella Beckhama, který byl rovněž z LSU a který rovněž ve své první sezóně dokázal mít po 12 zápasech na kontě víc než 1000 yardů. Třeba fotbalový Pánbůh dá a Justin nebude takový namistrovaný idiot jako OBJ.

Můj syn tipoval v neděli odpoledne možná jako jediný na této planetě výhru Jets, výhru Jaguars a v neposlední řadě i výhru Giants. Co chybělo, že? Docela solidní znalosti a přehled na to, že chodí v neděli spát už po první čtvrtině zápasů od sedmi a když s ním lomcuji, aby vstával na MNF, většinou se jen přetočí na druhý bok. Ne, tuhle ligu opravdu nejde předpovídat a tipovat, natož na ni sázet nějaké horentní sumy peněz. I Patriots dokázali ve své poslední mistrovské sezóně vybouchnout v Detroitu a loňští Chiefs nedali doma Indy víc než 13 bodů. Třeba ani tato prohra Seattlu nebude v konečném hodnocení ničím víc než obyčejným řádkem v sezónní ročence, kdo ví. Třeba tento zápas jen přiživí hlasy konspiračních teoretiků, kteří předpovídají, že pro lepší postup v pavouku NFC bude lepší divizi West nevyhrát, ale skončit druhý a jet na WC k soupeři z East. No, nevím, jestli by si chtěli Seahawks zopakovat duel zrovna s obranou Giants. Teď by vám jistě každý hráč Hawks řekl, že by to byla skvělá odveta, ale taková studená sprcha se vám může klidně dostat do hlavy. Colt McCoy svlékl Daniela Jonese do naha a dal zase o něco víc za pravdu těm, kteří jeho pick na 6. místě považovali za naprosto neadekvátní a přehnaný. Danielovi reálně hrozí, že může být velmi brzo považován za brzdu slibně se rodícího týmu. Stát se nepotřebným hrozí téměř každému QB, kterému pan generální opatří nového trenéra. Jsem hodně zvědavý, jak otčím Joe Judge naloží s vyženěným synkem... Zajímavou proměnu zažívá pod Judgem DT Leonard Williams. Jen za letošek má na svém kontě víc sacků než za předchozí 3 roky v Jets dohromady. Někdy stačí sbalit si papírovou krabici s věcmi, přenést ji ze zelené šatny o pár chodeb dál do modré šatny a říct si „začínám znova od nuly“. Jeden fanoušek na FB Giants napsal více než optimistické, ale možná velmi pravdivé zvolání: „Vítejte zpátky v časech Strahana, Tucka a Umenyiory!“ Hmmm.

Kansas City Chiefs už netrpělivě vyhlíží play off. Takové zápasy jako s Denverem jsou zcela pod jejich úroveň. Podle výsledku to bylo vyrovnané, ale já mám pocit, že hráli tak na 60 %. Klasická údržba, hlavně se nezranit. Je trapárna hrát tyhle povinné divizní zápasy proti nýmandům. Dokonce se ani neobtěžují zabojovat u rozhodčích o jasný TD, který byl Tyreeku Hillovi po zázračném catchi odepřen. Chiefs totiž změnili pojetí a chápání této hry. Staré otřepané sportovní přísloví „Nedáš–dostaneš“ si sami pozměnili na „Nedáš – dáš jindy.“

Souboj týmů, které neměly za posledních 50 let pořádného quarterbacka, jsme mohli sledovat v Chicagu. Sorry, Gumídci, ani Cutlera nepočítám. Tradice QB-zoufalců se včera zdatně zhostil exstarter-backup-restarter Mitch. Když už se podaří slibný výkon bez interception s 250 slepenými yardy, přijde jiná pohroma. Podobně jako zařízl svůj tým turnoverem DeShaun Watson, naložil s nadějemi Chicaga i Trubisky, dříve též známý jako TrueBearsky. Matematicky byli Medvědi s míčem ve vlastním držení pouhé dva první downy od jisté výhry. Málo! A jak tam po Okwarově strip sack fumblu stál se svěšenýma rukama a hledal na zemi míč v lese nohou. Musel jsem se smát té lidské beznaději. Bleděmodrý Ježíš dílo zkázy dokonal a volný pád v podobě 6 porážek v řadě pokračuje. A Lvi tak mohou alespoň jeden týden chodit po světě se vztyčenými rameny a tvrdit, že to celé bylo v trenérovi.

400 pasových touchdownů je dalším milníkem, který pokořil Aaron Rodgers. Údajně, a to teď nemám jistě potvrzené, ho dosáhl o 12 zápasů rychleji než Drew Brees, a to za 193 utkání. Mě zaujal ale jiný statistický údaj, který se váže k těmto 400 TD. Aaron k nim zapisuje skvělé číslo v podobě pouhých 88 interceptions, které tak v kombinaci činí nejlepší ratio v historii 4,5 TD na 1 vzdušný turnover. Podívejme se na chodník slávy, jak si stály jednotlivé hvězdy při svých tehdejších 400 TD. Brady 143 INT, Brees 196, P. Manning 198, Brett Favre 258. Toto bude zřejmě ten odkaz, který pošle za nějaký ten rok A-Roda do Síně Slávy NFL. Podle těchto čísel si jej budou lidé pamatovat... A mimochodem, Packers porazili Eagles a Doug Pederson definitivně benchnul Wentze. A komu tím prospějete, co? Druhé straně?

Vzepětí „národní–východní“ demonstrují kromě stále lepšících se Giants také Rudé kůže z Washingtonu. Tak jste se, škarohlídi, konečně dočkali! Volejte „Sláva!“ a 3 dny se radujte. Konečně ten nejhorší tým v historii s rekordem 11-0 prohrál a všichni to znalecky předpokládali, vlastně spíše věděli. A víte co, ono jim v tom Pittsburghu takhle bude líp. Vždyť oni na sebe jenom sami pletli bič a dostávali se pod tlak. Věřím, že když už měli prohrát, ať je to radši s Redskins z NFC než s Clevelandem ve vlastní divizi. Koneckonců, před Chiefs jsou v seedovém pořadí právě díky lepší bilanci z konference. Stále mají bye week ve svých rukou... Washington začíná poznávat rukopis Rona Rivery. Vlastně ani zatím není tak důležité, kolik budou mít výher a jestli se s rekordem 5-11 dostanou do play off. Na to kálí Bílý tesák. Důležitá je mentalita – správně franchise nastavit po psychické stránce a vštípit hráčům tu správnou bojovnou filosofii. A Rivera jako pes obranář má v ruce solidní mladé kousky právě v obraně, která včera v mnohém předčila tu vychvalovanou pittsburghskou. Za jeden z nejdůležitějších momentů zápasu považuju mnohonásobné ubránění svého jednoho yardu ještě v prvním poločase. Benny Snell společně s jednou z nejlépe hodnocených O-line do toho bušili jak voják s mladou na opušťáku, ale marně. Důvěra Redskins šla nahoru a od stavu 0:14 ve 2. čtvrtině už povolili soupeři do konce utkání pouhé 3 body. Alex Smith, novopečený držitel ocenění Comeback Player of the Year, není odpovědí do budoucna. Naopak, stále v něm často vidím opatrného Mr. Checkdowna, který už ale bohužel nemůže, nebo spíše nechce, používat pro zisky 1. downů své rychlé nohy, jak to míval v Kansasu v oblibě. Dwaynem Haskinsem ani Smithem hledání franšízáka nekončí. Ještě možná příští rok a pak už bude potřeba poohlédnout se po tom pravém náčelníkovi. Věřím, že na konci příštího roku bude Riverův tým o 3-4 výhry lepší než ten letošní. Docela správná cesta a postup v budování mančaftu.

Končetinový pinball a výsledný (ne)šťastný interception při přihrávce na Ayiuka znamenal definitivní tečku za snahou uzdravujících se 49ers. 17bodové vedení si už Bills zkušeně pohlídali, zejména díky šestiminutovému drajvu, kterým sežvýkali valnou část poslední čtvrtiny. Přitom zápas začal pro hostující Buffalo doslova katastrofálně. Nejdřív si drbali fanoušci hlavu z velmi přísně hozené DPI Levi Wallacovi na dlouhý třetí. Poté měli fandové hlavu v dlaních při premiérovém fumblu Zacha Mosse. Ten si jej načasoval opravdu výtečně a umístil ho ještě líp – na 2 yardech od vlastní end zóny. Těsně předtím obrana Bills ultimátně 4x za sebou zastavila útok Niners na 1 yardu a právě proto jsem začínal mít obavy, že by tohle uklouznutí mohlo rezultovat ve výstavní „zápas blbec“. Pokazí se vše, co se pokazit může. Jenže to, co by jiné týmy psychicky zdeptalo, s Buffalem ani nehlo. Můj názor je ten, že v současné chvíli má Josh Allen nejpestřejší a možná i v průměru na osobu nejkvalitnější receiving sestavu v lize. Lepší než Mahomes. Vezměte to jméno po jménu a uznejte, že tohle jednoduše nejde ubránit najednou. Takový Beasley je volný v úplně každém snapu a nedostane míč jen proto, že v tu chvíli Allen kompletuje na Diggse, Davise, Knoxe nebo screenuje na Singletaryho. Podobný spor, jestli byla dřív slepice, nebo vejce, jestli byl Montana dobrý díky Riceovi, nebo Rice dobrý díky Montanovi, se teď můžeme začít řešit u Bills. Byl včerejší passer rating 139 více dílem Allenovým, nebo jeho famfrpálových chytačů? Oba dva tábory se díky skvělým výkonům obrovsky zvedají navzájem.

Konečně nechci v žádném případě zapomenout na velkou pochvalu pro vedení týmu San Francisca 49ers. Díky brysknímu a nezištnému přesunu svého domácího zápasu do Arizony zachránili minimálně několik desítek tisíc mrtvých Kaliforňanů. Děkujeme!

Sdílejte na sociálních sítích

Ježour

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • HuMpTy-
  12. prosince 2020 12:49

  Doktore, nepřemýšleli jste o tom, že byste naformátovali uploadnutý příspěvek jako HTML? Nemuseli bychom pak hyperlinky kopírovat. :o)

 • tma
  12. prosince 2020 10:14

  „Rigo je naprosto skvělý, má hlavu úplně prázdnou.“ - to je genialna pochvala kickera!

 • Boban
  12. prosince 2020 07:14

  Ježoure, krasny clanok...udrzal si nastupeny trend...vecne, vtipne, slovesne zaujimave, s nadhladom ale hlavne osobne...velke diky v mene vsetkych "citacov"...len tak dalej chlape...verim, ze hovorim za vsetkych tu, paci sa nam to.. 😉

 • Zictory
  11. prosince 2020 06:23

  To zas bude v álejích nablito...jen co všichni hateři Patriots vstanou a mrknou na výsledek.

 • EBT
  11. prosince 2020 08:35

  Hype Patriots je opět v prachu :)

 • tomas777
  11. prosince 2020 09:12

  Tak manekyn to zas dokázal 😂.. Potvrdil, že na pozícii startera nemá čo robiť 🐒

 • formic81
  11. prosince 2020 10:02

  ja si taky kopnu...

  https://twitter.com/pff/status/1337224547628675072?s=21

 • bostonfan
  11. prosince 2020 10:11

  @EBT hype je v prachu aj play off, nevadi začína príprava na novu sezónu . LETS GO PATS

 • korek
  11. prosince 2020 13:13

  Na rovinu, pokud by Belichick dokázal s tímhle týmem postoupit do playoff, musel by být fakt kouzelník.

 • korek
  11. prosince 2020 13:25

  @formic81 Já bych klidně šel ještě dál. Kromě O-linemanů, které vytáhne někde bůh ví odkud jako Karras, Mason nebo letos Onwenu, kdy naposledy Belichick draftoval nějakou opravdovou hvězdu? Collinse 2013? Chápu, že měli často málo picků, nižší kola, ale i tak...

 • onpav
  11. prosince 2020 21:30

  @korek Když teda vynechám O-linemany, na které má BB fakt čuch, tak např.: 2019 Punter Bailey, DE Winovich, 2015 DE Trey Flowers, 2014 QB Garoppolo (těžko říci, co myslíš označením "hvězda", tihle jsou imho minimálně na úrovni Collinse na svých postech).

 • Souky20
  10. prosince 2020 21:59

  poslední odstavec mě dorazil :-)))))))))

 • Zictory
  10. prosince 2020 15:40

  Tenhle týden bude tipovačka mimořádně těžký oříšek. K tomu Doktor ve Fantasy, ale už o nic nejde...
  Patriots - Rams pod 41 bodů v kurzu 2,5 a vstávám na druhý poločas.

 • Ježour
  10. prosince 2020 16:05

  Ty "těžký oříšky" kdysi propašoval do televizních přenosů Honza Štiegler a stále se to drží. Za nás se vždycky říkalo "tvrdý oříšek" :-)

 • Zictory
  10. prosince 2020 21:10

  @Ježour Skvělý postřeh :-D tak už vím odkud to mám. Ale dnes vcelku běžná věc, že na některých stránkách má jazyk vlastní pravidla a pak se pozná, kdo si dělá "kozi" a kdo je tam poprvé. Počkám, co na to Noro a jeho lingivsitické (diskurzivní) okénko.

 • Pompey
  10. prosince 2020 09:04

  Já byl Ježoure v klidu, rozhodně to nebylo jako kdyby nás takhle masakroval tým z divize :) Já byl v klidu a od začátku jsem věděl, že to otočíme. A když už to bylo 30+ tak jsem věděl, že to teda asi neotočíme a byl jsem v klidu dál :D

  To do ruda mě rozpálil váš zápas. V halfu jsem vsadil na obrat Texans. Ten váš klaun na HC mě držel dlouho při životě, bohužel pak přišel ten zprasený snap ....
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Ježour
  10. prosince 2020 11:25

  Ano, toto je typický HATE na Franka Reicha :-) cywe, tak ale zase se říká, že štěstí přeje připravený. Upustit míč ještě nic moc neznamená. Musí přijít recovery a Houston tam byl, kde měl být. Stejně asi divizi vyhrajete, já jsem s tím smířený a beru to tak, že hrajeme o druhý flek.

 • Pompey
  10. prosince 2020 14:11

  @Ježour Ale to není Hate, však já jsem rád, že ho máte :) Jako chybí vám Mack, ti jelimani co vám tam zbyli jsou o třídu horší.

 • Ježour
  10. prosince 2020 16:07

  @Pompey Taylor je zklamání, čekal jsem mnohem víc. Už mu pomalu víc callujou screeny než běhy do áček a béček. Kvůli passu tam ale máme skvělýho Hinese. Moc tomu nerozumím. TD dal teď pěkný, ale ...

 • WannaBePro
  9. prosince 2020 21:37

  Chápu, že i když člověk se snaží sledovat maximum všech zápasů a týmů, tak nemůže nikdy sledovat všechno, ale komentář: "Colt McCoy svým výkonem svlékl Daniela Jonese do naha a dal zase o něco víc za pravdu těm, kteří jeho pick na 6. místě považovali za naprosto neadekvátní a přehnaný." Ač jako fanoušek Giants jsem vděčný, co McCoy zvládl v tom zápase udělat (tedy až na jedno int v redzone, které bylo jen částečně jeho chyba), tak tvrdit to po výkonu, kdy nenaházel ani 100 yardů a neměl jediný pasový úspěšný pokus na 20+yardů je šílenost... Neříkám, že Jones je hvězda a že nemá problém s turnovery, ale ne náhodou je podle PFF 12. nejlepší hodnocený QB a ofenziva jakmile o něj přišla, tak už v tom zápase s Bengals byla méně než poloviční (i kdyby to bylo jen jeho běhovou hrou). Nechápu ten hejt za ten 6. pick, všichni ostatní QB v té draftclass (kromě Murrayho) jsou (minimálně zatím) horší než Jones (Haskins, Lock, Grier, Finley,Stidham........)

 • Ježour
  10. prosince 2020 05:21

  Chápu, že po tolika letech s Elim Manningem nemáte vysoké nároky :-) ale teď vážně Uznávám, že to tvrzení bylo příliš příkré a abych vyjádřil svou myšlenku lépe, měl jsem si s formulací dát více práce. Od QB braného takto vysoko mám osobně naprosto jiná očekávání. Hlavně chci vidět stálý a dostatečně rychlý progres. Že dokáže táhnout sám i ne úplně vyladěný tým. Za ty 2 necelé sezony u něj toto nevidím a s rukou na srdci asi i drtivá většina fans NYG. Počet jeho turnoverů stále přesahuje počet TD's a to je vždy velká brzda. Co ti budu povídat, vždyť to sám víš dobře. Přijde McCoy a zmanažuje výhru v Seattlu právě s tím málem, cos napsal - že k tomu stačí i tak slaboučký výkon QB se 100 yardy. Já nikde MCoye do nebes nevynášel přece. Zde je vidět, že váš slibně se rodící tým je velmi málo "quarterback dependable". Nezávislý na tom, zda pod centrem stojí šestka draftu, nebo celoživotní backup, který teď vlastně několik let vůbec nehrál. 5 let levné nováčkovské smlouvy uplyne jako voda a co pak? Já to zatím na velký podpis ani zdaleka nevidím. Co myslíš ty? Pokud by byl Jones braný řekněme ve 3.kole, určitě bych se na něj díval jinou optikou. Gettleman na něj tím vysokým pickem upletl bič. Třeba se v něm úplně pletu a ještě nám všem vytře zrak ;-)
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Ježour
  10. prosince 2020 05:26

  A mrzí mě, že jakmile člověk vyjádří s něčím nebo někým nespokojenost, negativní názor, nesouhlas, tak je okamžitě počastován slovíčkem "hate"nebo že je "hater". Je velmi populární toto slovo používat, ale jeho význam patří, řekl bych, úplně jinam. Hate - nenávist.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • WannaBePro
  10. prosince 2020 08:24

  @Ježour Já naprosto souhlasím s tím, že má nekonzistentní výkony a pokud nezlepší svoje rozhodování, tak může příští rok být jeho poslední jako starting QB (letos nebudou pickovat dost vysoko, aby dosáhli na někoho z těch top 2-3 QB v této draft class). Myslím, že u QB je trošku nutné koukat se jiným způsobem na to kde byli draftování, protože jejich "value" je výrazně jiná než u ostatních pozic, takže netrefit se v draftu bolí o dost víc než u cornerbacka nebo pash rushera... Já se na to koukám tak, že potřebovali QB a brali ho v té draft class jako druhého (po Murraym) a hraje jako druhý nejlepší QB té draftclass - osobně bych za průšvih považoval, kdyby ho přehrávali dva QB, kteří šli později a to se neděje. Popravdě koho měli draftovat, Barkley nebyl ideální pick na č.2 v 2018, ale jak vypadá dnes Darnold?, Rosen? a kdyby tenkrát pickli Allena nebo Lamara na tom druhym picku, tak by si každý klepal na čelo a měl je za blázny (navíc si nejsem jistý, zda by měli takový úspěch jako v týmech, které kolem nich postavili svůj systém). Ano třeba letos mohli mít Herberta, ale všichni viděli, že Manning uz 2018-2019 nebylo řešení, takže dva roky nechat vakuum a doufat, že budu mít dost vysoký pick na draftu za 2 roky taky asi úplně nejde...
  Za mě "hate" znamená a myslím, že i to slovo je dnes v anglickém jazyce hovorově vnímáno, pokud někdo vyjadřuje antipatii k nějaké osobě, která není racionální, ale negativně emocionální... Vyjádření názoru by bylo např: ""Colt McCoy svým výkonem předvedl, že (pod)průměrný game manager, který se vyvaruje turnoverů dokáže s tímto týmem vyhrávat, což je opakovaně problém Daniela Jonese, který stále nepřesvědčil jako franchise QB..." ale popravdě psát, "svlékl do naha" při výkonu 100 yardů nazázených, 10 rushing yardů, 1 TD, 1 INT proti nejhorší passing defence v lize není si myslím pravdivé ani fér...
  Já chápu, že tohle je komentář (a ne reportáž), který se snaží být osobitý, aby byl i zajímavý (přečíst si statistiky umí každý) a to je fajn... ale udělat si z někoho "punching bag" a pak "zkreslovat realitu", aby se mi hodila do toho narativu splňuje podstatu toho slova "hate" (a dnes je to u komentátorů velmi oblíbené). Btw co se týče INT (tak jich má Jones méně než Murray) a FUM (myslím stejně jako Murray) - ano hrál o jeden zápas a kus méně, ale když se člověk podívá na ta čísla, tak ta čísla nejsou letos "tak desivá" jak se dělá...

 • kisa
  10. prosince 2020 10:02

  @Ježour a @WannaBePro
  Trošku pohled z druhé strany:
  - NYG ten zápas nevyhráli, prohráli jej SEA;
  - např. počet prvních downů byl 13 ku 21 (méně pochopitelně NYG);
  - NYG předvedli v zápase jednu hru, mj. naprosto nádherně sehranou, a to byl ten běh na 60y, který de facto rozhodl zápas, protože dalších 9b bylo z Turnoverů (zkrácené pole na SEA48 pro TD při zbytečně hraném ToD a SEA37 pro FG po Interception);
  - ten zápas rozhodly kontinuální série chybek na straně útoku SEA (nezachycený bloknutý punt pro TD, velmi časté dropy pro downy i mj. pro Interception).

  Jakýkoliv další soupeř si z tohoto zápasu odenese následující:
  - Colt McCoy je relativně zbytečný a je potřeba soustředit se na hlídání běhů;
  - obrana NYG hrála velmi dobře proti SEA, ale tak když se vyvarujeme tolika zbytečných chyb, bude víc bodů...

 • HuMpTy-
  10. prosince 2020 17:59

  @WannaBePro

  Hnidopichův koutek:

  Hater (dle Merriam-Webstera) - Osoba, která aktivně a agresivně (samozřejmě veřejně) kritizuje nebo znevažuje něco či někoho.

 • WannaBePro
  10. prosince 2020 20:08

  @HuMpTy- tak, abych použil hnidopichův koutek na druhou, já použil slovo "hate", nikoliv "hater". Nemyslím si, že by Ježour měl proti Jonesovi osobně, spíš rád využil toho že je oblíbený boxovací pytel pro komentátory, spousta lidí mu (a já nevím proč) nemůže odpustit, že byl draftovanej jako 6 (i když on za to nemůže)...

  Nechtěl jsem se nikoho dotknout, myslím, že pro všechny z nás je to tu zábava a obdivuju, když si s tím dá někdo práci ve svém volném čase jako Ježour a ostatní chlapy... Ale stejně jako k zajímavým článkům si myslím patří ta diskuze, když fanoušek nějakého týmu s něčím nesouhlasí nebo mu něco přijde již nefér... a hezky to shrnul "kisa" jako fanoušek soupeře, který ten zápas určitě také sledoval, že McCoy byl v té hře relativně zbytečný a bylo to o defence a running game...

 • TomRaider
  9. prosince 2020 21:16

  👍
  V nedeľu sme v TV 👌
  Dúfam že s doktorom za kormidlom 💪

 • Ježour
  10. prosince 2020 05:54

  Jsem zvědav, jak Rivers zúročí těch 30 nebo kolik zápasů, který proti Raiders v kariéře odehrál. Jak to vypadá s tím Jacobsem?

 • votier
  10. prosince 2020 10:17

  @Ježour Netrénoval, jen postával u sideline. Myslím si, že hrát nebude.

 • TomRaider
  10. prosince 2020 19:37

  @Ježour
  Včera netrénoval

  Posledná správa: Raiders expect Jacobs, Brown, Abram vs Colts

  All in match pre oboch 💪

  Nech vyhrá lepší

 • korek
  9. prosince 2020 20:47

  Super!

 • 12palcu
  9. prosince 2020 20:46

  No moje manželka, která se mnou začala tento měsíc tipovat tam poslala podobné combo: Jets, Giants, Broncos a k tomu ještě Eagles, ale tam ji trochu podezřívám, že mi chtěla udělat radost. Když jsem to viděl na první dobrou, tak jsem se za břicho popadal...no při zápase Jets, kterej jsem sledoval live jsem se už tolik nesmál, ale tak nějak jsem věřil, že na konci zase najdou způsob jak to pros..t. A když jsem v pondělí dokoukával Seahawks tak už jsem se nesmál vůbec. Nakonec jsem to nějak doplácal na bilanci 8-7 a to já vůl ještě změnil tip na 49ers těsně před zápasem. Za tip proti Pats vs QB nováček jsem si už taky nafackoval, ale naštěstí ona měla bilanci 5-10, tak mám min. týden klid.😀. Jinak článek opět čtivuchtivej👍

 • Mirius
  9. prosince 2020 18:52

  Ten posledný odsek je sarkazmus alebo úprimné poďakovanie. Ak sarkazmus, myslím že nemiestny. Môj názor. Inak výborné čítanie.

 • Toman
  10. prosince 2020 02:27

  Z posledního odstavce ten sarkasmus doslova chčije!(je mi záhadou jak toto někdo nepozná).Dokonce si vzal na paškál jednoho Slováka,co nám přišel rozmrdat republiku...(nějaký Babiš...) a jeho slavnou hlášku "zachránili jsme mrtvé". Mě to naopak přijde jako uhození hřebíčku na hlavičku a Ježourovi tímto děkuji,nebo si snad myslíš že to že Santa Clara zakázala hrát 49ers, že to zachránilo byť jediný život?pokud si covidovy maniak a řekneš že ano,tak by sis mohl uvědomit že se "problém" pouze přemístil o pár stovek kilometrů jinam...
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Ježour
  10. prosince 2020 05:38

  Pokud se v Kalifornii ani Arizoně nesmí na stadion dostavit diváci, tak v tom přesunu nevidím absolutně žádný racionální smysl. Naopak se riziko nákazy dvojitým přesunem na a z letiště ještě zvyšuje. Tak jako tak mají hráči a jejich realizační týmy testovací tyčinky v nose 3x týdně a vše se fanaticky pečlivě hlídá. Goddell řekl 22000 testů týdně v rámci ligy. To je šílený číslo. Troufnu si říct, že na stadion se bez negativního testu nedostane ani údržbář,který má vyměnit žárovku. Bože, snad tahle moje reakce zase nevyvolá nějakou Covidovou megahádku.

 • hanush
  10. prosince 2020 09:53

  Ale no tak.. vytáhnout z takového článku jen jeden nejmenší odstavec a řešit to... chlapci klid.
  Pro mě -Nedáš -> dáš jindy je naprosto úchvatný a navíc trefný obrat. Díky!!

 • potkan
  10. prosince 2020 11:48

  @Ježour v arizone na zapas par tisic divakov pustaju a v kalifornii su vsetky profesionalne zapasy zakazane. cize nemiestne, ale zrejme z neznalosti.

 • Spyna
  10. prosince 2020 12:12

  @Ježour Jen myslím, že ta snaha o "zachraňování mrtvých" po Kocourkovsku vzešla od, tipuji Demokratické, samosprávy oblasti Santa Clara nikoli od 49ers. A pokud by se nepřesunuli do Arizony, Goddell by je zbývající zápasy nejspíš nechal odehrát na Playstationech.

 • dilino
  9. prosince 2020 17:39

  Čistý návrat k futbalu... Ale ten posledný odsek - a výsmech covidovým služobníkom - si si nemohol odpustiť, že? :)
  Skvelé čítanie, aj keď vidím tam veľa neuprataných úsekov. Rád to budem považovať za rukopis šialeného génia. Ďakujem Ježoure.

 • libstep73
  9. prosince 2020 19:36

  Neurovnané úseky už jsou urovnanější. Korektura dnes proběhla až po vydání článku, dřív to nešlo.

 • formic81
  9. prosince 2020 17:14

  skvělý point ohledně Bills a jejich play-makeru.

  A podle mě hodně lidí ani neví, kdo je jejich OC. Brian Daboll odvádí skvělou práci a dost zjednodušuje Joshovi život. Tím nechci ubrat Allenuv skill. Zároveň Daboll strávil několik let kolem Bellichika a McDanielse a 2 roky byl pod Sabanem v Alabamě. Tomu dalo asi solidní background a teď to ukazuje v Bills.

  Jeho jméno je dost under the radar, ale vyplatí se sledovat (možná přijdou nějaký HC offers v blízké budoucnosti´)

 • DCC
  9. prosince 2020 21:15

  Před cca měsícem jsem o něm četl, že spolu s Bieniemym jsou největší kandidáti na nové HC. Na třetím místě byl Saleh.

 • Vontae_Mack
  9. prosince 2020 22:28

  Bills majú určite skvelých WRs ale Ježourové tvrdenie mi príde prehnané. Ja si to netrúfam porovnávať s inými tímami, ale Knoxa a Singletaryho by som teda medzi nejakú elitu v passing game neradil. Knox je zatiaľ veľké sklamanie celkovo, Singletary je fajn ale nič mimoriadne. Tí mi v tej vete nejako nesedia. Tvrdiť, že má Allen lepšie zbrane ako Mahomes mi príde dosť odvážne.

  Diggs je super, ale nemyslím, že ho doteraz niekto pokladal za top 5 receivera, a ak sa nezraní, bude mať tento rok najlepšie čísla v kariére. Cole Beasley mal minulý rok jeden z dvoch najlepších v kariére a tento bude mať jasne najlepší. John Brown mal minulý rok najlepší v kariére a tento rok je zranený. Všetci tí hráči sú s Allenom lepší ako boli predtým. Allen sa z "accuracy issues" prepracoval za dva roky pomaly najpresnejšieho QB v lige (viď PFR).

  Ale tak samozrejme je to všetko dokopy. Daboll sa zlepšuje spolu s Allenom a tento rok je naozaj skvelý podľa mňa. Ale hlavnú zásluhu má nepochybne Allen. Veľa robí aj playcalling a dobrá pass pro, ale niektoré stále potrebuješ QB čo tých voľných hráčov aj nájde a trafí. A to nehovorím o tom, čo zas Allen nahádzal na Beasleyho z tých behov keď sa mu rozpadol pocket.

  Každopádne toho Saleha som nepochopil. Horší defenzívny gameplan proti Bills mali tento rok tuším len Rams a Raiders. Obaja sú s Dabollom kandidáti na HC, ja tak nejak tajne dúfam, že Daboll ešte aspoň rok ostane. Netuším, prečo toľko koordinátorov chce byť za každú cenu HC, mne to príde ako úplne iná práca a už veľakrát sa to ukázalo.

 • Ježour
  10. prosince 2020 11:31

  @Vontae_Mack většinou dostávám vynadáno,že někoho kritizuju nebo nepochválím. A teď jsem dokonce plísněn za to, že někoho pochválím moc :-D

 • Spyna
  10. prosince 2020 12:19

  @DCC Já se už delší dobu modlím, aby u nás Lynch se svými "manager skills" Saleha ještě alespoň rok udržel, protože za mě má na loňské účasti v SB minimálně stejný podíl jako Kyle.

 • Fotbalový FanaTik
  9. prosince 2020 16:58

  Zdar všem, nový příběh Footballového FanaTika s podtitulem "Running game" již nyní na https://fotbalovyfanatik.blogspot.com/

 • harykk
  9. prosince 2020 16:39

  jednička !

 • onpav
  9. prosince 2020 16:29

  Díky za tradičně skvělé počtení :)

 • ProxyNFL
  9. prosince 2020 16:23

  Síce lucky, ale prvá výhra Lions proti TrueBearskymu sa počíta. Terazky už len želať A-Rodovi, aby tých svojich 88 INTs zaokruhlil na nejaké pekné číslo, napr. už v nedeľu v Motown :-)
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • DCC
  9. prosince 2020 21:10

  Myslíš jako na 100, aby to k něčemu bylo? :-)

 • tomas21192
  9. prosince 2020 16:21

  podarilo sa v minulosti niekomu ist z bilancie 5-0 na 5-11?

 • ProxyNFL
  9. prosince 2020 16:28

  Najbližšie boli asi Saints 1993 a Giants 2009 obidvaja z 5-0 na 8-8.

 • tomas21192
  9. prosince 2020 16:33

  @ProxyNFL niekto musi byt prvy, go bears go

 • bostonfan
  9. prosince 2020 16:07

  Ano pecka, vďaka za super článok a o to väčšia radost že je od PATS fanúšika 😅😅😂😅😅😂

 • tomas777
  9. prosince 2020 16:01

  👍 Ako vždy.. Ty "tajný" PATS fan 😊