AKTUÁLNĚ
Novinky Ježour 15.12. 20:45

DOJMY A ROZMARY - Díl dvacátý pátý: Nine rush touchdowns combined!

DOJMY A ROZMARY 

Díl dvacátý pátý: Nine rush touchdowns combined!

S dalším hracím týdnem jsou tu opět mé ryze amatérské glosy zapsané tak, jak mi během zápasů čtrnáctého týdne letěly hlavou. Neopírám se většinou o přesná čísla ani statistiky. Netroufám si ani na žádné hloubkové analýzy a rozbory. Snad se aspoň v některých dojmech z uplynulého víkendu shodneme, jinde pak zasejeme trochu té naší fanouškovské kontroverze. Tak pojďme na to!

 Tímto vážně už omšelým odstavcem začínám drtivou většinu Dojmů a rozmarů. Je to záměr, abych vždy připomněl, že se nepasuji do role odborníka, že naopak rád rozvířím nějakým neotřelým pohledem vodu mezi námi fanoušky. Musím přiznat, že se velmi často v zájmu zachování kamarádství krotím a myšlenky kulantně zaobaluju, jak se dá. Lidi, rozum do hrsti, píšu autorský článek prakticky ve formě fejetonu. Novinář v celonárodním tisku by asi za takové hodnocení zápasů dostal od šéfredaktora záhlavec, ale takovým pisálkem já naštěstí nejsem a nikdy nebudu (navíc já Ježourovi záhlavec rozhodně dávat nehodlám pozn. redakce). Prosím, berte mé bezprostřední názory s rezervou.

Za letmé otření se o (ne)kvality Daniela Jonese jsem to pěkně schytal. Na jednu stranu bych chtěl manažera Giants Gettlemana vyzdvihnout, jak zajímavě dokázal poskládat jádro týmu, zejména jak pomocí volných agentů i draftu zkvalitnil obranu. Na druhou stranu ještě dlouho nepochopím sebrání Jonese na 6. místě. Pozice quarterbacka je s výhledem do budoucna největší slabinou Obrů. Jistě, dokážeme najít statistiky, které nám ukáží Jonese v lepším světle. Ale já raději věřím svým očím. Po týdenní pauze se chystá zpět na hřiště, kde si jeho tým ověnčený skalpem Seahawks dělá zálusk na dalšího kvalitního soupeře. A co hlavně – z týmu se i díky této překvapivé výhře stal jeden z hlavních adeptů na prvenství v divizi. To však platilo jen do další neděle, protože Giants jako jediní z divize Zoufalců prohráli a jejich předchozí vítězství rychle devalvovalo. No nebyl by to lišák Jones, aby ihned nevyrobil ztracený fumble a pro velký úspěch jej za nějaký moment nezopakoval, i když ten nakonec stihl sám uchránit. Sebelepší tým nedokáže překonat slabinu na jeho nejdůležitější pozici. Upřímně nechápu, proč byl opět Jones posazen, aby utkání doházel McCoy. Měli ho v tom pěkně nechat vymáchat. Jakože aby neutrpělo jeho sebevědomí? On ještě nějaké má? Nevšiml jsem si. Giants se tak poroučí z předních pozic a budou čekat na zaváhání Washingtonu. Nicméně pojďme se úvahou vrátit zhruba o měsíc zpět. Kde byli Cardinals a kde Giants. Napadlo by někoho v té době, že se v polovině prosince více než polovina tipujících přikloní na stranu týmu z Yorku? Mě ani omylem!  

Dva malé dovětky k zápasu Cards–Giants. Viděli jste kick off fumble Deiona Lewise, kterému protihráč míč z ruky vykopl nohou? Nebo lépe řečeno kolenem? Nic podobného jsem dosud neviděl a protože byla situace jako turnover posuzována videem, evidentně se o nic nepovoleného nejednalo. Nechám se poučit od nějakého experta na pravidla... OLB Haason Reddick bez větších pochyb získá cenu Defenzivní hráč týdne NFC. 5 sacků a 3 forced fumbly se vidí méně než jednou za uherák. Že Reddick řádil jako černá ruka, se zdá ideálním přirovnáním. Doslova! Jediný hráč v historii, který se během jednoho zápasu takto rozparádil, byl před 18 lety Vonnie Holliday z Green Bay. Sacky ovšem počítáme až od roku 1982.

Bye weeky jsou pryč. V každém hracím týdnu nás čeká kompletní porce 16 utkání, takže se budu snažit věnovat hlavně těm, které ovlivní složení lednového pavouka play off. Nedá se nic dělat, třeba zase napřesrok. Je ale velmi sympatické, a já jsem si toho vždy velmi cenil, že i tým vyřazený z bojů „o leden“ dokáže dál bojovat naplno a nepřipouští tak nějaké infantilní debaty o zbytečném zhoršení pozice na draftu apod. Vážně si myslíte, že obrátíte kormidlo vaší organizace tím, jestli na šestce vezmete receivera nebo na dvanáctce tackla? Vážně?! Pokud jsou majitel, manažer a trenér jelita, žádná lepší pozice na draftu klub nikdy nemůže zachránit. Vítězná nálada a správně nastavená mentalita v týmu jsou podle mě mnohem důležitější. A proto bych chtěl pochválit Broncos, Eagles, ale třeba i Texans, že se pořád snaží a nedělají nám ze zápasů frašky. Snad tento trend bude pokračovat. Ona totiž neexistuje racionální odpověď na otázku: „Proč by hráči na hřišti měli schválně prohrávat?“

Special tým Chargers zcela výjimečně něco fatálně nepos... nepokazil a naopak 70 yardů dlouhý kick off return v podání Nassira Adderleyho znamenal krátké hřiště a zadělal na vyrovnání zápasu. 

Od zranění Joea Burrowa a při absenci Joea Mixona mají Bengals bilanci pouhých 9 proměněných třetích downů ze 48 pokusů. Nic podobného jen tak neuvidíte. Proti Cowboys sice začali s bilancí 3/3, ale to bylo po hříchu vše pozitivní, co mohla hrstka fanoušků v Džungli vidět. I když si náhradník Allen rozumněl s A. J. Greenem i Higginsem, ten tým je hlavně v obraně slabý jako čaj. A dojal mě po utkání pan Elliott, když prohlásil: „We are back in business.“ ☺ Jak taková výhra nad Cinci dokáže jednoho nabudit, že? Teď už stačí jen vše vyhrát, Redskins vše prohrát a Cowboys jsou tam! Je to vlastně hotová loženka.

Pro Carolinu Panthers je letos naprosto klíčové číslo 22. Nemyslím tak úplně Christiana McCaffreyho, ale pokud Panteři inkasovali méně než 22 bodů, jsou na bilanci 4-0. Pokud dostali více, jsou 0-9. Až takhle je to někdy prosté. 

V Super Bowl éře se stalo jen jedinkrát, aby do play off postoupil tým, jehož celosezónní starting quarterback měl méně pasových touchdownů než jeho tým výher. V sezóně 1972 jistý Scott Hunter, nástupce Barta Starra v Green Bay, hodil během 14 utkání jen 6 TD pasů a jeho Packers s rekordem 10-4 vyhráli divizi. Až do takto dávné historie musel nalistovat Bill Belichick, aby zjistil, jak těžké bude pro jeho obranu a special tým dotáhnout Patriots k play off. 

Klíčový problém Houstonu Texans v letošní sezóně jde pojmenovat dvěma slovy – běhová hra. Platí to jak v útoku, tak v obraně při zastavování soupeřů. Tento problém se při pseudocovidové absenci RB Davida Johnsona ještě prohloubil, protože jeho náhradníci to povětšinou dotáhli maximálně zpět na line of scrimmage. To Bears, kteří neradi vidí míč v rukou svých quarterbacků, byli velmi rádi, že jej mohli ponechat v backfieldu, a tak jim tréninkový zápas se 180 běhovými yardy alespoň rychle utekl. Play action, pokud se daří, dokáže přinést i takové tužce jako Mitchovi Trubiskymu skoro 300 yardů a 3 TD. Něco mi říká, že se v Houstonu schyluje k opravdu velké a zásadní přestavbě. Spíš bych to viděl na zbourání baráku a postavení úplně nového.

Mrzí mě, že Titans nepřistoupili k utkání s Jaguars stejně zodpovědně jako Colts v prvním kole. Ano, pravděpodobně jediná výhra Jags v této sezóně nakonec způsobí, že Lawrence nepůjde do naší divize AFC South. Ještě by měli Colts všichni poděkovat. Ikdyž upřímně netuším, jakým způsobem chce knírač Khan dál vést svou franchise. Kouče Maroneho si ponechal a GM vyhodil. Zase jde o systém postavený na hlavu, jako kdybych stavěl dům od střechy. Jestli se někdo bojí, že Jets Lawrenceho zkazí, tak Fields může dopadnout v Jags naprosto stejně, ne-li hůř.

Jerome Baker si připsal historický rekord v podobě ztráty yardů při sacku. Když se prchající Patrick Mahomes vydal směrem k vlastní end zóně v dojmu, že zázračně uscrambluje ztracenou hru, bleskurychlý linebacker Baker neponechal nic náhodě a nakonec jej ulovil sackem pro ztrátu 30 yardů. Překonal rekord Kurta Warnera sackovaného před 11 lety pro 28 ztracených yardů. Další skvělá věc obrany Dolphins, která k výhře nevedla. Chudák punter Tommy Townsend už se pomalu začínal bát, aby vůbec překopl line of scrimmage. Nakonec to vyšlo s velkou rezervou 11 yardů. ☺

Chiefs vyhráli Americkou západní popáté v řadě a zopakovali předchozích pět taktéž po sobě jdoucích výher Broncos. Nedostatek urgentní potřeby dostat ze sebe to nejlepší – takto bych asi nejlépe charakterizoval poslední 2 vítězné zápasy Kansasu. Zápas Chiefs s Dolphins byl po delší době výjimkou potvrzující skálopevné turnoverové pravidlo. Pokud ztratíte o 3 míče více než váš soupeř, s pravděpodobností přes 96 % utkání prohrajete. Obrana Delfínů se mohla přetrhnout, aby sebrala Mahomesovcům šišku, ale nebylo to ve finále nic platné. Útok nebyl schopný Patrickovy tipnuté interceptions bodově ztrestat, takže ani poměr získaných míčů 4:1 nestačil. Mrzelo by mě, kdyby nakonec Miami nedosáhlo na play off. Nemuselo by totiž skončit jen u pouhé účasti. V současné době by šli na Steelers a při absenci ocelářské běhové hry by to klidně mohly být stejné interceptions orgie jako v neděli. Pamatuji dobře, jak jich Big Ben hodil 5 v jednom zápase a tenkrát byl běhový útok Steelers stejně impotentní. Nechci hned předpovídat chmurné konce, to je ještě daleko. Nicméně...

… po tomto víkendu vypadnou Steelers z top 10 celé řady power rankingů a nedivil bych se, kdyby s nimi takto naložil i Štigi. Podobně jako jsme loni neviděli kvalitativně Patriots na 8-0, letos jsme to samé mohli tvrdit o Steelers při bilanci 11-0. Nebylo to jednoduše ono. Oni si teď jistě spraví chuť na Bengals, ale jinak může být jejich celkový sezónní rekord 12-4 k zamyšlení. Načasovat formu na prosinec není jednoduché a kdo si pak vzpomene na skvělý podzim? Jen škarohlídi. James Conner jako hlavní útočná podpora nemohl být ve své kůži, nebo jinak řečeno 100% fit. Jeho pohyb postrádal dynamiku a elitní obrana Bills v čele s Predátorem Edmundsem (taky vám ho díky těm copům připomíná?) brzy vycítila, že slabina útoku Pittsburghu je stále tam, kde ji čekali. Nebýt jedné (ne)šťastné Hail Mary, byli by Bills bývali (čeština je krásná) z posledních 7 utkání 7-0. Zcela zaslouženě. Josh Allen byl v konverzaci o MVP v prvních 4 utkáních sezóny a možná se do ní vrátí zpět pro poslední 4 zápasy. Za svůj život, co sleduji NFL, mohu letos prvně v životě s klidným srdcem tvrdit, že útok Bills je lepší než jejich obrana. Která je mimochodem letos neskutečně dobrá.

Ač máme NFL protkanou vysokoškolskými prvky, ač do ní stále přichází mladí neortodoxní trenéři s průlomovými metodami, ač je stále vysoce závislá na kvalitě hlavních vůdců týmů – quarterbacků – nemůžu se zbavit dojmu, že se stále a donekonečna objevuje klíčový fotbalový fundament. Betonový pilíř a neochvějný základ tohoto sportu starý víc než 100 let. Běhová hra. Když čtete komentáře fanoušků, kteří si stěžují na neúspěchy svého týmu, v drtivé většině si stěžují na O-line, nebo na absenci běhové hry. Od ní se chtějí všichni odrazit a na ní stavět. Vezměte tým po týmu a zjistíte, že kdo má smysluplně položené základy těchto dvou prvků hry, hraje o play off. Nejlepší týmy budují svůj základ od O-line, za níž mohou průběžně opotřebovávat burlaky s balonem v podpaží. Návrat zpátky ke kořenům, zpátky ke komfortu a jistotě běhů.

Mega důležité utkání se odehrálo v Tampě, kde spolu o wild card tiebreaker bojovali Bucs a Vikings. Vítěz si spokojeně mne ruce a poraženému zbyla šance na postup v oblasti teorie. Zpočátku se zdálo, že Bradymu střední a dlouhé míče tradičně nebudou létat na místo určení. Jako kdyby Tomovi floridské slunce míče nepříjemně přifouklo. O co horší byla v tomto ohledu první čtvrtina, o to lepší byly další klíčové momenty, které Brady vykouzlil. Zvláště ten na malinkého Scottyho Millera zaváněl chirurgickou přesností z nejslavnějších dob na Foxborough. Bye week zúročený výhrou a klíčová bitva v kapse. Bude ale v play off podobný výkon stačit, ptám se? Byli Vikings tím pravým měřítkem a zrcadlem kvality Bucs? Vždyť Vikings strávili na hřišti o 20 minut více než Bucs. A vychvalovaná běhová obrana Tampy si s Cookem vůbec nevěděla rady.

Z pohledu Minnesoty je značně frustrující, pokud má ve svých řadách Dalvina Cooka hrajícího ve formě OPoY, k tomu Thielena s Jeffersonem, a přesto není schopná jít konzistentně drive za drivem pro body. Když jsem sledoval, jak se Cousins nechává 2x po sobě sackovat a svému zcela zoufalému kickerovi Baileymu zhorší pozici na FG o 25 yardů, i jako nestranný divák jsem hledal důvody jeho počínání kdesi na stropě pokoje v hlubokém nádechu a výdechu. Bailey nechal včera na hřišti 10 bodů za tři špatné FG a jeden EP. Jsem ochoten odpustit mu tu jednu padesátku, ale víc ani ťuk. Hned jsem si vzpomněl na Blaira Walshe, jak Vikingy potopil před lety netrefením asi 20yardového FG proti Seahawks. Po delší odmlce mohou v Minnesotě opět ukázat prstem na kickera, protože ten devalvoval snažení úplně celého týmu. Sbohem a šáteček...  Že v dalších sezónách Mike Zimmer opět vyladí fialovou obranu, o to nemám sebemenší strach. Že Rick Spielman pomocí draftu vylepší ofenzivní lajnu, na to bych si taky klidně vsadil. Možná dokáží najít i někoho, kdo si vezme pod křídla Cousinse a prorazí jeho hlavou nízký strop, kterého již zjevně dosáhl. Ale schopného kickera prostě nepoznají.

Stejně jako svého času formace wildcat vzbudila nebývalý rozruch a zafungovala jako defenzivní blowout v několika utkáních, nepřetrvala jako revoluční způsob hry navěky. Stejně tak tomu bylo se způsobem hry Tima Tebowa, Colina Kaepernicka, Lamara Jacksona, Taysoma Hilla... a Jalena Hurtse. Ohromí vás, ale nedělejte hned ukvapené závěry. Tohle dlouhodobě nikdy nefungovalo a fungovat nebude. Sledovat takový způsob hry je vždy zábava přesně do té chvíle, kdy to zábavné být přestane. Především výsledkově. Říkejte mi staromilec, říkejte mi uťáplá konzerva, ale je to tak. Nikdy nebudu příznivcem rozehrávačů, kteří nemají po dropbacku víc než jeden read. Nebo si někdo upřímně myslí, že by i případné 3 výhry ve zbylých 3 utkáních roku znamenaly, že mají Eagles se starterem a způsobem hry na dalších mnoho let vystaráno? Taysom Hill odehrál utkání nad očekávání. Výborné % kompletace, yardy, TD, jeho tradiční leadership a sebevědomí. Nemohu nepochválit. Přesto jsem přesvědčený, že i ten největší Taysomův příznivec, který zároveň fandí Saints, si přeje návrat Drewa Breese na hřiště. Seana Paytona čeká těžké rozhodnutí. Jít na Chiefs s Hillem, nedoléčeným Breesem, nebo šokovat svět a vytáhnout z klobouku Winstona? Obrana Saints nedostala od žádného hráče 100 yardů po zemi v 55 utkáních v řadě. WOW! V neděli si zapsali 100 yardů jak Sanders, tak Hurts. WOW! To nebyla běhová obrana, to byla „běhová obrna“. Všechen kredit připište momentu překvapení, chyběly pásky. Zřejmě i ty z Oklahomy a Alabamy.

A co když přijde řeč na Carsona Wentze a jeho diskutovaný či předpovídaný přestup do Colts? Nevěřím tomu a mám zde několik bodů obhajoby. 1) Jedná se o hráče, který byl za svou docela krátkou kariéru několikrát zraněn a odehrát plnou sezónu je pro něj vzácnost. 2) Kontrakt na 30 milionů dolarů rovněž nepovažuji za nějaký levný bonbonek, bez ohledu na to, že Mahomes bere 50. To není žádný nově nastolený standard. Salary cap se podle všech indicií pro další sezónu sníží o přibližně 15 milionů a tak bude třeba obezřetně počítat. 3) Dále musíme vzít v potaz regresní křivku Wentzovy výkonnosti. V jeho nejlepší sezóně, kdy se samozřejmě zranil a nedohrál, to Eagles dotáhli až k SB a ten tým byl skvělý i bez něj, byl skvělý i s Folesem. 4) Frank Reich si před sezónou prosadil příchod starého známého Riverse a až ročník skončí, budeme tento krok vyhodnocovat. Netuším, co bude Chris Ballard považovat za úspěch a co ne. Pokud bych si zaspekuloval a kvůli Riversovi jsme opět v PO vyhučeli na první dobrou, jistě o něco klesne Reichův kredit právě po přímluvě za Riverse. Byl by trenér v pozici, kdy by mohl přijít za generálním a říct „Šéfko, můj nápad s Philem sice nevyšel, ale mám hned v rukávu další, s Carsonem?“ Joj, toto mi přijde hodně nepravděpodobné. A naopak – pokud Colts vyhrají Super Bowl, tak ať to napřesrok hrajeme klidně s Jacobem Easonem. Jestli po mně opravdu budete chtít jméno, řeknu Sam Darnold. A jestli budete chtít soukromý tip, jak to dopadne s Wentzem, tak říkám – nijak. Zůstane ve Philadelphii, všechno si s Dougem vyříkají a začnou v květnu pěkně od nuly. Make-or-break sezóna Carsona Wentze teprve přijde. 

To nejlepší na skoro na konec. ☺ Philipu Riversovi se zřejmě podařilo zúročit zkušenosti z 29 utkání, které proti Raiders v kariéře sehrál. Takhle nějak by mohla znít obhajoba výhry Colts, ale ve skutečnosti šlo o komplexní vítězství na mnoha úrovních. Každý chvilku tahal pilku. 2x T.Y .Hilton, 2x Jonathan Taylor, 2x secondary zachytila interception a k tomu si naše front 7 připsala bezpočet bezchybných tacklů, díky kterým neudělal Josh Jacobs ani o jeden krok navíc. Více než 200 naběhaných yardů, to je v případě Colts číslo z dob, kdy Mrtvé moře bylo ještě marod. Zkušenost mi velí zůstat při zemi a nejuchat, protože již mnohokrát v minulosti po výborném kolektivním výkonu následoval těžký kopanec. Domácí utkání s Texans příští týden musíme zvládnout, jinak nebude mít výhra v poušti žádnou hodnotu. 37 bodů, kterými útok Colts obtěžkal konto Raiders, stál místo defenzivního koordinátora Paula Guenthera. Avšak tento krok už asi Nájezdníkům slibně rozjetou sezónu nezachrání. 

Browns udělali ohledně Odella Beckhama 2 velké chyby. První, když ho jako velkou hvězdu draze přivedli, druhou, že ho ještě před zraněním nevytrejdovali z Clevelandu pryč. Teď po těžkém zranění kolene to půjde už hodně těžko a cena klesne. Baker Mayfield stahování pozornosti na Jeho Veličenstvo určitě nepotřebuje a dýchá se mu o hodně líp, když nemusí přihrávky tlačit na sílu právě Beckhamovým směrem. Cílů má dost a jeden lepší než druhý. Ještě trochu vyladit mířidla a ono to půjde. 

Monday Night Football by vydal na celou jednu stránku mého článku. Kdo v noci nevstával, nechť se podívá ze záznamu, který ať si opatří jakýmkoliv způsobem, klidně i ilegálním. Povinná četba! Poprvé od roku 1940 (nemohu napsat v historii, tak daleko mé zdroje nesahají) jsme mohli vidět v jednom zápase 9 běhových TD. Chybělo jen prodloužení, ale to víte, Tucker není Bailey.

Sdílejte na sociálních sítích

Ježour

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Leguan
  18. prosince 2020 06:36

  zo zostrihu to vyzeralo na veľmi zaujímavý zápas, pozeral niekto?

 • Lagasse
  18. prosince 2020 07:14

  jojo ...

 • Leguan
  18. prosince 2020 07:16

  @Lagasse a co ten mariota? videl som len highlighty, kde vyzeral dobre. co vo zvyšku?

 • Lagasse
  18. prosince 2020 07:31

  @leguan až na to ičko a ještě jeden hod měl kdy měl kliku že to nechytil obránce hrál super zàpas a Raiders si to pohnojili sami i přišlo mě že na konci nevěděli jestli zahrat ten 62y kop a honili to na posledni chvili a podle toho to dopadlo.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Lagasse
  18. prosince 2020 07:33

  @leguan obrana Raiders strašidelná držel je kicker baterek🙂

 • Leguan
  18. prosince 2020 07:43

  @Lagasse a carr nejaké svalové zranenie?

 • Lagasse
  18. prosince 2020 08:35

  @leguan třislo .

 • Mi.Tch
  18. prosince 2020 12:17

  Já viděl poslední čtvrtku a prodloužení a výborně jsem se bavil. Dva QB od nás mi dělali radost. Justin vyrovnal rekord pekaře v počtu TD nováčka a letos ho určitě překoná. Marcus se mi líbil moc.

 • Lagasse
  18. prosince 2020 02:45

  Ale velmi zábavnej zápas .
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • TomRaider
  18. prosince 2020 00:52

  Ale Eyez on Raiders 💪

 • kisa
  18. prosince 2020 07:18

  Koukám, že Raiders jsou opravdu nájezdníci. Venku 5-2, ale doma 2-5...

 • TomRaider
  18. prosince 2020 17:29

  @kisa
  Thriller ako derniéra
  Marriota prekvapil 👍

  Highlight večera: šiltovka Grudena Oakland Raiders 💪
  To dal na pána 👌
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • HaHaDix
  17. prosince 2020 21:38

  Expert na pravidla určitě nejsem, ale to že to prošlo videem neznamená, že to je v pořádku. Akorát to není reviewable. Stejně jako když u turnoveru je například facemask, tak se to taky nevrátí zpět.
  Úmyslně kopnout nemůžeš, rozhodčí si toho asi nevšimli, případně to posoudili tak, že nekopl úmyslně, ale byl tam natlačen hráčem Giants.

 • Lagasse
  17. prosince 2020 21:23

  Supr článek koukám ufouknutý míče tě strašej stále ve snu :) škoda že si jedinej kdo sem dává články rád si přečtu cokoliv čemu rozumím ...

 • EBT
  17. prosince 2020 20:12

  Udělejte prosím něco s tipovačkou. Ten 40 vteřinovej loading time není zrovna příjemnej :D

 • Longo
  17. prosince 2020 18:15

  Ahooj , mám v noci postavit Jacobse ve Fantasy ? 😃☻🏈☠ Děkuji za rady 💪🏼

 • Hooper
  17. prosince 2020 18:55

  Ahoj, ne, bude spát.

 • Longo
  17. prosince 2020 19:05

  @Hooper ? ☻

 • vlcince
  16. prosince 2020 18:33

  Pederson je 11-3 bez Wentza ako jeho starting QB...z toho jedna prehra so Sudfeldom, keď už o nič nešlo...Hurts nie je budúcnosť, ale ten Pedersonov úspech bez Wentza už je na zamyslenie

 • odborník z gauče
  16. prosince 2020 21:05

  2017 nepočítám, to byla zásluha DeFillipa a Reicha, a Foles v PO trefoval všechno.
  Jinak mě se prostě zdá, že s Wentzem tan playcalling není tak kreativní. Pederson mu namaluje 5 her a čeká, že to uháže. Když ho tam nemá,, tak se těm QB snaží něják pomoct, jak říkají američani, "otevřít mu celej playbook", plus daleko víc používá run game. Já jsem prostě těžce vysazenej na Pedersona, od začátku mi tam nepasoval, ale říkal sem si, že když 3x v řadě udělal PO s náhradníkama, tak asi ví co dělá..., navíc mi připadá jako velkej "jájínek". Já Wentze nezatracuju, fandim mu od Gruden campu https://www.youtube.com/watch?v=K6iAb2bW9oQ ten kluk je prostě ví, jak se to hraje. Nelíbí se mi, jak s nim nakládaj v Eagles. Jestli příští rok Pederson nesežene OC, kterýho nechá callovat hry, tak at jde k čertu
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Fotbalový FanaTik
  16. prosince 2020 11:46

  Zdar všem, nový glosář Footballového FanaTika již nyní na https://fotbalovyfanatik.blogspot.com/

 • 12palcu
  16. prosince 2020 11:15

  Já bych prozatím neházel Jalena do jednoho pytle s Colinem, Lamarem apod. Sice jsem úplně nesledoval jeho kariéru na college, kdyžtak mě ncaa boys opravte, ale myslím, že platil i za solidního passera a třeba ten jeden hod kdy ukazovali zpomalenej záběr na míč jak si rotuje ve vzduchu to byla nádhera. I tak jsme v podstatě v bodě 0 a uvidíme kam se to posune, prozatím mi bohatě stačí když bude trefovat hráče na kratší vzdálenost a utíkat když se mu sesype kapsa.

 • kisa
  16. prosince 2020 11:03

  NFL upozornila kluby, ať nepočítají s bubble v play-off. Systém funguje, takže je na klubech, aby si dávali majzla, hráči zůstávaůli třeba v průběhu play-off na hotelech a tak. Tzn. teď už jsou přípdné nedisciplinovanosti ryze na klubech.

 • SKOL
  16. prosince 2020 06:59

  Díky za článek, super.
  Mám pocit, že kletba kickeru Viks je nějaký trest! Vzpomínka na (ne)kop Walshe bolí dodnes.
  Bailey je však zkušený mazák, dlouholetá kariéra a skvěle statistiky ale poslední dva zápasy to není on. Osobně si myslím že má nějaké osobní problémy.
  Nebo ten pitomý knír mu zavazí

 • korek
  16. prosince 2020 10:32

  Jenžese nabízí otázka, jestli jeho skutečná výkonnost je loňská sezóna, kdy trefil všechno, nebo ta předloňská, kdy netrefil nic. Jasně, i Vinatieri nebo Gostkowski v nejlepších letech měli hluché sezóny, ale Bailey takovou má třetí ze 4.

 • kisa
  16. prosince 2020 11:04

  @korek Mizernej kicker prostě je "trademark". Ta franchise ja na tom postavená. Walsch je jen špička ledovce.

 • korek
  16. prosince 2020 11:14

  @kisa No Walsh. I Ace Ventura věděl, že při kopu mají být šňůry od sebe. A pak už mu to moc nedávala hlava.

 • Ježour
  16. prosince 2020 14:51

  @korek máš pravdu. Vinatieri byl poslední rok hroznej. A ještě víc mi vadilo, že to měl od pohledu na salámu,že si z toho žíly netrhal. Na tiskovkách jen krčil rameny.

 • kisa
  16. prosince 2020 19:19

  Já si obecně myslím, že W14 byl na Turnovery výživný. Jestli jsem to dobře spočítal:
  - 19x Interception (4x vrácený jako "pick-6", 3x Interception by KC/ATL);
  - 16x Fumble (2x vrácený jako "pick-6", jako Fumble hned první tři drivy CIN);
  - 14x Missed FG (hned 3x MIN/NYJ/NO!) - takže Bailey tak nevyčnívá...;
  - 15x ToD
  - 2x Punt vrácený do TD;
  - 1x Punt zfumblovanej;
  - 3x Safety.

  Takže průměrně 4.375 turnoveru na zápas.
  V podstatě v každém ze 16 zápasů průnměrně jedno Íčko, Fumble, ToD a i neproměněný FG.

  A to si ještě pamatuju, že v našem zápase s Jets obrana jednoznačně neuděla 2 Inteception. Jedno byla ta vybíjená Jamala Adamse na půlce a pak tam někdo neudržel balón, s kterým by běžel kousek směr end-zone naprosto volným polem.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • odborník z gauče
  15. prosince 2020 21:14

  O Wentzovi si myslím to samý, nikam nepůjde. A hlavně: pokud máš QB, kterej MUSÍ zaběhat přes 100y, tak je něco špatně. Teďka samozřejmě překvapení, ale týmy ho nastudujou, udrží Hurtse v kapse a pak jsem zvědavej, co se bude dít. Wentz hraje letos strašnou tužku, ale jsem si naprosto jistej, že je to o 10000% lepší pocket passer než Hurts.

 • Vlad67
  16. prosince 2020 09:14

  Na hodnotenie Hurts je zatial prilis skoro...hral proti najlepsej defenzive v lige...vyborny Pass Rush, aj secondary a ano aj run defense, takze to ze isiel cez 1 read a ked videl priestor tak to radsej zabalil ako cakat do nekonecna na receivra, ktori sa nikdy neuvolnia je podla mna lepsie, zvlast ked sa dokazal vyhnut tazkym hitom. Na prvy pohlad su jeho passy do screenov lepsie ako Wentzove, minimalne ti hraci kvoli nim nemusia skakat meter do vysky, takze tie hry sa vyvinu lepsie...mozno sa teraz budu dat konence zakomponovat do gameplanu? Co sa Wentza a jeho "pocket passer" tyka tak on nikdy uplne pocket passerom nebol...jeho presnost nikdy nebola nic super, snad okrem jednej sezony a najpresnejsie hody vzdy robil v behu ked vyroloval z poketu, aspon tak ho mam zafixovaneho a tento rok nebol schopny ani len vyrolovat. Neviem co bude ale v tejto chvili je Hurts omnoho lepsi QB ako Wentz...ale to je aj masina na podavanie lopt, no uvidime ako sa mu bude darit dalej, lebo z Wentz sa uz otrepat nikdy nemusi, ved vieme ako dopadol Luck.
  Btw...vcera som videl video, kde hovorili ze Oline Eagles pocas sezony pri pass protection je vo Win/Loss % na 11 mieste v lige...to len tak na poukazanie ako velmi zle na tom Wentz je a to, ze Hurts sa dokazal nenechat sackovat ani raz to len potvrdilo, lebo proti Saints by to bol s wentzom zapas 5-6sackov 1-2 picky a 1-2 fumble. To nie je ani tak, ze som nahypovany s Hurtsa, lebo fakt nie som, ale Wentz proste momentalne urtcite nie...

 • 12palcu
  16. prosince 2020 10:45

  @Vlad67 naprostý souhlas, v současný chvíli je scramblující QB, přesně to co potřebujeme, a tady je potřeba říct, že si Hurts ve většině případů zvolil správnou stranu či prostor, kde bylo volno. Kolikrát s toho nic nebylo, protože musel i tak tu loptu zahodit, ale furt lepší jak se nechat složit. Naopak to ten passrush otupí a ty hráči najednou zjistí, že nestačí jen vyhrát matchup s lajnmenem, ale ještě musí hlídat místo kudyma by chtěl ten QB pláchnout. Ty přihrávky celkově na kratší vzdálenost byly úplně někde jinde jak od Wentze. Ten když házel na Sanderse do flatu tak ho buď o 2M přehodil nebo to musel sbírat u kotníků....anebo mu to dropnul😀, prostě hrůza. Tu statistiku co uvádíš jsem neviděl, ale jednoznačně dokazuje to co víme už dávno: sacky nejdou vždy na vrub lajnmenům, ale je to mnohem složitější. Co se týče budoucnosti, kdo ví, ale můj osobní odhad je, že všichni zůstanou, protože jestli se opravdu ukáže, že ten největší problém byl Wentz a Hurts ho prozatím nahradí, tak se budou ještě plácat po ramenou jak to na tom draftu pěkně zkouleli. No a Wentz bude béčkovat za raketu, ale uvidíme, třeba jeho čas ještě přijde.

 • korek
  16. prosince 2020 11:09

  @12palcu Nevím, jestli na to existuje statistika, ale vůbec bych se nedivil, kdyby měl Wentz více sacků než Brady za celou kariéru v momentě, kdy má na odhod déle jak 4 vteřiny. V několika podcastech během roku jsem slyšel, jak o něm různí lidé říkali, že se tam moc snaží z každé něco udělat, že z toho vznikne nějaká tragédie. Že pořád nepochopil, že je někdy lepší míč prostě zahodit.

 • Vlad67
  16. prosince 2020 11:12

  @12palcu pripadne prihodime nejaky ten pick len aby sme sa Wentza zbavili...ale to je zatial daleko, moze sa kludne stat, ze aj Hurts mal novacikovske stastie a pojde to dole vodou

 • odborník z gauče
  16. prosince 2020 15:23

  @korek o Wentzovi jsem slyšel x-krát že je jako "vintage Ben" čeká čeká, nechá si dát ránu, ale zkompletuje. Wentz dělá ro samý.. jen místo kompletace je to sáček, nebo fumblík. Osobně mě těma fumblama sere víc, než všechny inty a sacky..naprosto zbytečné a nepochopitelně fumbluje. Inty někdy prostě vyplynou že hry..nepřišlo mi že by to byly hody úplně do tmy, kolikrát mi přišlo že WR vychladil routu nebo to byl 50-50balon s prostě ro sebral corner. Ale pro většinu fumblů není omluva, ty byly naprosto otřesný, navíc mu to vyčítají už od univerzity . Ale já jsem zatím dalek tomu, mít hype z Hurtse. Mě ten fotbal stejně nejvíc bavil za dob Chipa Kellyho a Sancheze pod centrem. To mělo grády a byla to zábava.
  I když Hurts a Sanders by taky mohli bejt dobrý kombo