AKTUÁLNĚ
Novinky Šráma 19.12. 10:00

NCAA Preview – Week 16

Týden šampionátů se nakonec koná v trochu smíšené podobě. Zatímco některé konference mají titulové bitvy, zbytek soutěží, který neodehrály letos příliš zápasů, organizuje zápasy podobných soupeřů. Například Oregon se narychlo domluvil s Coloradem, aby byl následně nahrazen Washingtonem v konferenčním finále Pac-12. Největším zápasem soboty je letos už druhý duel mezi dvojkou Notre Dame a trojkou Clemsonem. Ten totiž rozhodne o tom, jakou podobu bude mít letošní play off.

So 18:00, Ohio State (5-0) vs. Northwestern (6-1) (Big Ten šampionát)

Kde jinde by měly být karty rozdány, než v zápase Buckeyes s Wildcats. Komisionáři Big Ten trochu ohýbali pravidla, aby neporažená Ohio State mohla jít o titul. Ať se nám to líbí, nebo ne, nakonec stejně víme, kdo je v této konferenci nejsilnější. Přestože Northwestern má vynikající obranu (pouze 4,5 yardu na akci), jejich ofenziva je podprůměrná a nedokážu si představit, čím by mohla Buckeyes ohrozit. Ohio State jsme v letošním roce viděli pouze v pěti utkáních, kromě domácího utkání s Indianou si však vedli v pohodě a nevidím příliš nebezpečí, které by jim měly čtvrtý titul v řadě sebrat.

So 18:00, Iowa State (8-2) vs. Oklahoma (7-2) (Big 12 šampionát)

Kdo by to na začátku sezóny řekl, že Cyclones uzmou finále konference na úkor Oklahomy State či Texasu? Přiznám se, že jsem i já byl po jejich úvodní porážce s Louisianou docela překvapen proměnou, kterou řídil oblíbený kouč Matt Campbell. Momentálně se v rankingu nachází na zajímavé pozici číslo 6. Pokud chtějí pomýšlet na play off, musí věřit dvojici Notre Dame a Northwestern. To nejsou příliš velké naděje, přesto je letošní rok pro Cyclones historický. Podruhé v sezóně je čeká Oklahoma, kterou už dokázali díky running backovi Breece Hallovi poměrem 37:30 porazit. Teď je však proti začátku sezóny jiná situace. Sooners se mnohem více konsolidovali a od té porážky zaznamenali 6 výher v řadě. Spencer Rattler na quarterbacku získal mnohem více důvěry, zaznamenal dobrý progres a do příští sezóny vyslal hlasitý signál. V backfieldu získal své pevné místo seniorský running back Rhamondre Stevenson, který ve čtyřech utkáních naběhal 382 yardů a získal 6 touchdownů. Oklahoma si v tomto utkání půjde pro 6. titul v Big 12 v řadě, ale nebude to mít jednoduché.

Ne 02:00, Alabama (10-0) vs. Florida (8-2) (SEC šampionát)

Při troše štěstí tohle mohlo být utkání, kde by Floridští usilovali o vstupenku do play off. Osud jim však nadělil nešťastnou porážku s LSU a definitivně jim vzal naděje. Crimson Tide vstupují podle očekávání jako favorité. Jejich ofenzivní schéma koordinované quarterbackem Macem Jonesem naděluje soupeřům přívaly bodů a do karet jim hrají i ofenzivní cíle v podání wide receiverů DeVonta Smitha a Johna Metchieho III. Running back Najee Harris už také překonal hranici tisíce naběhaných yardů a kdyby nebyla Bama tolik dominantní v pass offense, jeho snaha o Heisman Trophy by měla větší naději. Florida se kvůli průměrné obraně nemůže měřit s nejlepší ofenzívou ligy. Quarterback Kyle Trask má životní sezónu a pokud nastoupí tight end Kyle Pitts, můžou oba obraně slonů docela solidně zatápět. Pokud však chtějí pomýšlet na překvapení, budou se muset dát na modlení a neskutečně věřit obraně. Tam je totiž ten největší otazník. Alabama se po roční přestávce opět objevuje v konferenčním finále a stejně jako v sezóně 2018 nastoupí jako favorit.

Nejzajímavější zápas:

So 22:00, Notre Dame (10-0) vs. Clemson (9-1) (ACC šampionát)

Notre Dame se v prvním a posledním roce v konferenci ACC podívá do konferenčního zápasu proti nikomu jinému než favorizovanému Clemsonu. Je to největší zápas v historii šampionátu ACC. Obě mužstva mají ve své sestavě muže aspirující o Heisman Trophy. Trenéři patří mezi špičku ligy. Celé to má o to větší zápletku, že se Irům podařilo Clemson ve druhém prodloužení prvního zápasu porazit.

V prvním střetnutí nemohl kouč Dabo Swinney počítat se svou největší hvězdou na quarterbacku Trevorem Lawrencem, dále pak s defenzivním tacklem Tylerem Davisem a top linebackery Jamesem Skalskim a Mikem Jonesem, kteří chyběli v obraně. Sice backup quarterback D.J. Uiagalelei odehrál velmi solidní utkání a jeho budoucnost bude po odchodu Lawrenceho jasně dána, rozdíl ve výkonech však dělají jen ti nejlepší a to příští jednička draftu bezpochyby je. Irové jsou sice bez centra Jarretta Pattersona, ale tam se vcelku dobře osvědčil Josh Lugg. Pravý guard Tommy Kraemer je už fit a měl by nastoupit. Stejně tak rychlonohý wide receiver Braden Lenzy, který měl prakticky celou sezónu nějaké potíže.

Kdybych si měl nestranně tipnout, Clemson bude muset odehrát jedno z nejlepších utkání v poslední době. Jednak si nemůže dovolit klopýtnout a ohrozit svou účast v play off, ale hlavně má v sestavě všechny důležité hráče, navíc v nejvyšší možné formě. Obrana Notre Dame v listopadovém klání sice zastavila running backa Travise Etienna na 28 yardech, ale zastavit k tomu tentokrát i elitního quarterbacka Trevora Lawrenceho je už přeci jen náročnější úkol. Tigers jsou v duelu nejlepších týmů ACC favority a já si osobně myslím, že utkání dotáhnou do vítězného konce.

Koho sledovat: QB Trevor Lawrence (Clemson)

Šampionát ACC je největším tahákem 16. týdne a všechny oči budou upřeny na quarterbacka Trevora Lawrenceho. Tento vlasatý hoch povede Tigers za 6. titulem v ACC v řadě a bude to pravděpodobně jeho dosud nejtěžší zápas letošního roku. Notre Dame ukázalo v prvním společném klání nezdolnou sílu a je na Lawrencovi, aby ukázal, proč v tomto utkání tolik chyběl. Neznám v lize lepšího hráče, než je Lawrence, který by uměl udělat z nadprůměrného mužstva excelentní družinu. Tohle utkání bude o něm a D-line Notre Dame. Dokáže se edge Daelin Hayes dostat Lawrencovi na kobylku?

Zápasy Week 16

Rutgers – Nebraska (dohráno)

Marshall – UAB (dohráno) (USA šampionát)

Buffalo – Ball State (dohráno) (MAC šampionát)

USC – Oregon (dohráno) (Pac-12 šampionát)

So 18:00, Ohio State – Northwestern (Big Ten šampionát)

So 18:00, Tennessee – Texas A&M

So 18:00, Iowa State – Oklahoma (Big 12 šampionát)

So 18:00, Wake Forest – Florida State

So 19:30, Utah – Washington State

So 21:00, Army – Air Force

So 21:30, Coastal Carolina – Louisiana (Sun Belt šampionát)

So 21:30, Mississippi State – Missouri

So 21:30, LSU – Ole Miss

So 22:00, Notre Dame – Clemson (ACC šampionát)

So 22:00, Wisconsin – Minnesota

So 22:15, San José State – Boise State (MW šampionát)

So 23:30, Penn State – Illinois

Ne 01:00, UCLA – Stanford

Ne 01:30, Maryland – Michigan State

Ne 02:00, Alabama – Florida (SEC šampionát)

Ne 02:00, Cincinnati – Tulsa (AAC šampionát)

Ne 04:30, Oregon State – Arizona State 

Sdílejte na sociálních sítích

Šráma

NOTRE DAME FOOTBALL

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Richmond
  20. prosince 2020 21:06

  Tak nakonec budeme hrát Fiesta Bowl s Oregonem :)

 • Mi.Tch
  20. prosince 2020 22:48

  Tesim se, ale Halla se bojim. Ten nas ubeha 😉

 • DCC
  20. prosince 2020 11:04

  3.Clemson 2.ND slušně rozbili. njn Uiagalelei není Lawrence...třeba zatím

 • Šráma
  20. prosince 2020 12:00

  Bohužel. Nevadí, musíme se z toho poučit a naflákat jim nebo Bamě na novej rok. :-)

 • EBT
  20. prosince 2020 17:49

  @Šráma Myslíš. že s tímhle výkonem se do PO vůbec dostanete? Asi jedině štestí, že ostatní jsou taky marný a není tam vyloženě nikdo, kdo by na to PO tlačil.

 • Šráma
  20. prosince 2020 23:44

  @EBT věřil jsem 👍

 • Richmond
  19. prosince 2020 21:24

  Teď nebo nikdy! :)

 • OMAHA2
  19. prosince 2020 21:37

  skoda, nevyslo to. Tie penalty to pokakali 😤

 • Richmond
  19. prosince 2020 19:09

  Nejde nám to :( Ten targeting jako tým rozložil.

 • OMAHA2
  19. prosince 2020 21:26

  115 sekund na vyhru po 108 rokoch, tak podme na to 😉

 • Richmond
  19. prosince 2020 21:34

  @OMAHA2 Tak ne -:( Purdy to měl zahodit...zbyl by ještě down. ach jo. ale jinak pěknej zápas, dramatickej. Snad se dostaneme do nějakého slušného bowlu.

 • Hooper
  19. prosince 2020 15:51

  Irové proti Tygrům = nahrávadlo nastaveno.

 • vlcince
  19. prosince 2020 13:22

  Dnes dám určite prednosť NCAA pred NFL...Clemson s Trevorom proti Notre Dame je povinnosť

 • Richmond
  19. prosince 2020 12:46

  Tak snad to po 108 letech konečně dokážeme!! :) FInále konferecne asi budu sledovat na Sport TV, poprvé uvidím komentovat Cyclones v češtině :)