AKTUÁLNĚ
Novinky Ježour 22.12. 21:05

DOJMY A ROZMARY - Díl dvacátý šestý: Přepište dějiny, Jets vyhráli!

S dalším hracím týdnem jsou tu opět mé ryze amatérské glosy zapsané tak, jak mi během zápasů patnáctého týdne letěly hlavou. Neopírám se většinou o přesná čísla ani statistiky. Netroufám si ani na žádné hloubkové analýzy a rozbory. Snad se aspoň v některých dojmech z uplynulého víkendu shodneme, jinde pak zasejeme trochu té naší fanouškovské kontroverze. Tak pojďme na to!

 Za normálních okolností by tento děkovný odstavec přišel až na úplný závěr článku, ale protože existuje velmi vysoké riziko, že zhrzený čtenář nedočte mou stať do konce, padl by zcela vniveč. Ha! Michal! Přišel nečekán, nezván, chaloupku otočil a mě tím probudil! Jak já jí rozumím, babušce Jagušce. Nezvaná návštěva, to je mor. Ne však ta, která přijela z Vrbice, krásné moravské dědiny v oblacích. Michal Fridrich je živým důkazem, že i mezi fanoušky Patriots mohou existovat milí a štědří lidé. Kartonem vrbického vynikajícího vína a milou návštěvou nám všem doma vyrazil dech. Možná to byl tak trochu úplatek, abych o Patriots začal psát v trochu v lepším světle a já slibuji, že to zkusím. Každopádně takový krásný dárek je pro mne cennější, než kdybych začal kdesi na internetu od anonymních dárců loudit finanční příspěvky na svou svým způsobem zájmovou činnost, jak jsem tomu opakovaně od fanoušků Dojmů a rozmarů každý týden vyzýván. Víte co, máte prachy navíc, tak je pošlete někam dětem na onkologii. Každý, kdo se přesto rozhodne přispět na žaludeční konto naší jihočeské mini redakce, nechť tak učiní stejně vřelým způsobem jako Michal Fridrich. Přijímám pouze věcné dary ve formě „žrádlo & chlast“ a výhradně formou z „ruky do ruky“. Opovažte se posílat uzený bůček a domácí samohonku „PéPéeLkou“! Jako protislužbu nabízím šálek výborné brazilské kávy a zcela zdarma přihodím i malý rozbor, proč zrovna váš oblíbený tým stojí za starou bačkoru. Těším se na další návštěvy.

Abych ihned dostál svému slibu, pojďme na pochvalu Patriots. Mně ale znenadání došla slova a tak jsem si vzal na pomoc opravdového odborníka. Nikdo by nevystihl utkání s Miami Dolphins lépe, než největší sportovní fanda, děda Homolka: "Ježiši Ludvo, to si přišel vo moc. To byl zápas, to není k vidění... To byl koncert, to byla filharmonie. No hele, to je útok... Patriots mají takovej útok teďkon, hele, to je světový. Ty by rozkopali Kansas City, no prostě všecky. Hele Ludvo, představ si, dlouhej pas od brány, ale takovej jako polovysokej, hele a jakobi stahovačka... hele, šoup to tam... levačkou na pravačku přehodil... fouk to Harrymu, a ten (DUP, DUP, DUP, DUP) fofrovačku… No hele, ten dřevák safety tam stál, ten byl tuhej. A já zařval jak kráva... No co ti mám povídat. To byl první touchdown... A hele pak, další útok, no ale to bylo ve dvou minutách... Sony, rozumíš, klamajdu... no skvělý." Spolehlivý QB Cam Newton navíc překonal magickou hranici 200 pasových yardů a dal tak všem jasný signál, že to s rolí startera New Englandu v roce 2021 myslí zcela vážně. Newton je jediný quarterback Patriots, kterému se letos výkon 200+ yardů podařil. Prostě a jednoduše, klobouk dolů, je to neuvěřitelné, do slova a do písmene... Sportovní analytici a celý ánsámbl webu nfl.com se jistě pletou. Fandové Pats ve svém vlastním zájmu raději ještě jednou přepočítají procentuální šanci na postup do play off. I já věřím, že to ještě nějak půjde uhrát. Musí!

To jsem z toho Jalen, jak ten Jalen zvedl po psychické stránce hru Philadelphie Eagles. Že máte v polovině prosince se 4 výhrami šanci na play off, se vám nepoštěstí každý rok. Jak přinesla uhaluzená výhra nad New Orleans naději, tak ta bohužel takřka zhasla po prohře s Cardinals. Jak na potvoru zrovna zachytil (zatím touchdownově nulový) Larry Fitzgerald svůj první letošní míč v end zóně a jednalo se v konečném účtování takřka o rozdílové body. Tým Arizony je bezesporu v lepším zdravotním i psychickém rozpoložení než Philly, ale i tak nelze nevidět, jak z některých hráčů spadla pověstná wentzovská deka. I když si stále (a ještě na dlouho dopředu) nemyslím, že může být Hurts 10letým řešením pozice QB, možná to ale bude znamenat pohyb ledů. Máme zaděláno na jeden z hlavních offseason příběhů jara 2021. Najde Howie Roseman necutnutelnému Wentzovi nějakou hodně bohatou nebo hodně zoufalou manželku, nebo to ještě s pěstounem Pedersonem zkusí? Jalen Hurts svými výkony v posledních dvou utkáních může situaci ještě hodně zamotat.

Sezóna nám ještě zdaleka neskončila a Kyler Murray překonal další rekord. Tentokrát QB Daunte Culpeppera z roku 2002 v podobě 9 utkání v rámci jedné sezóny, ve kterých zaznamenal běhový i pasový TD. Ten pokrok, kde se to zastaví? A univerzity budou dál vyrábět kapesní quarterbacky. Takhle veliký.

Odepisovaná a vysmívaná divize NFC East přináší do období svátků nečekaný rozruch. Týden po týdnu se stává, že nový divizní leader prohrává následující zápas, zatímco jeho soupeři vítězí. Stejný osud jako New York Giants po 14. týdnu postihl nyní Redskins a tak došlo na slova, jež prorokoval Zeke Elliott: „Cowboys are back in the business.“ Ve změti vzájemných zápasů a tiebreakerů posledních 2 hracích týdnů ještě existuje mnoho scénářů, ale konečný divizní titul pro Dallas už není zdaleka takovou utopií. Zvláště, pokud bude za Washington startovat zmatený Haskins a neproduktivní útok Giants čeká po krvi žíznící obrana Ravens. Rekordu 7-9 už by se nikdo neposmíval, ten už historie 2x jako postupový posvětila. Jenže znáte to, dostat se do čela divize je takové malé prokletí. 

Cowboys, zcela zdrceni a potupeni tím, jak je vedení NFL (nikoli TV NBC) vyšouplo z prime time nedělního zápasu, vletěli na 49ers jako uragán. Když se rodil rozpis letošní sezóny, přichystali jeho tvůrci na předvánoční dobu rivalitní souboj finalisty Super Bowlu 2019 a mnohými experty očekávaného účastníka Super Bowlu 2020. Především šlo o připomínku třeskuté rivality z 80. a 90. let, kdy spolu tyto týmy svedly mnoho legendárních bojů zejména v play off. Mnoho fandů Cowboys starší generace označí 49ers za mnohem většího soupeře než třeba Eagles nebo Giants. 4 tituly pro Frisco a 3 pro Dallas jsou jasným důkazem, že se o vavříny v NFC rvaly právě tyto 2 organizace. Zápas „nezajímavých a zraněných“ byl nakonec velmi zábavný a plný nečekaných zvratů. Milovníci termínu „momentum“ by si přišli na své, protože zde opravdu každý chvilku tahal pilku. Ovoce zdecimovanému Dallasu přinesl Tony Pollard (2 TD, 130 scrimmage yardů), který výborně zaskočil za na poslední chvíli deaktivovaného Ezekiela Elliotta a zaskočil tak i stále ještě velmi nadprůměrnou obranu Niners. Jeho hbitost a energické cuty se nedaly s poněkud těžkopádným projevem Ezekielovým srovnat. I Andy Dalton už zjistil, že mnohdy v krizové chvíli stačí pouze hodit míč Lambovým směrem a problém je vyřešen. Zajímavá může být také nově se rodící spolupráce Dalton na Daltona, nebo chcete-li Andy na Schultze. Andy dobře ví, jak krásně mu v Cinci bylo, když měl po ruce TE Tylera Eifferta. Mnohem zdatnější a věhlasnější týmy by se měly mít velmi na pozoru, pokud by se přihodilo, že pojedou v lednu k Wild Card utkání do Arlingtonu. Byly by považovány za favority, o tom žádná, ale moje důvěra v Tampu, Rams nebo Cards by nebyla bezmezná. Otřepané klišé, že v NFL může každý porazit každého a může se stát všechno, dostalo totiž v neděli večer zcela nový rozměr. Víte jistě, kam mířím.

Po utkání Rams–Jets jsou zjevně smutní úplně všichni. Jen kroutím hlavou. Znovu musím zopakovat, co tvrdím od věků věků. Hráči vždy vybíhají na hřiště s touhou vyhrát. A Adam Gase? Proč by klidně jednou dvakrát nevyhrál? Je si moc dobře vědom, že Fieldse ani Lawrence příští rok v New Yorku trénovat nebude. Nechce být nadosmrti spojován s bilancí 0-16. Jestli někdo někdy přistoupil na nějaký tankovací mód, tak to může být pouze majitel nebo generální manažer. Dobře, tak si to měl GM Douglas všechno naprosto pojistit, když je QB Lawrence jediným univerzálním lékem na všechny potíže franchise a vstupenkou do země zaslíbené. Tak měl povyhazovat úplně všechny, celou sestavu totálně vyměnit, aby tam nezůstal kámen na kameni. V extrémním případě měl polovině zbylé sestavy obstarat pozitivní covid testy. Měl i toho Bectona vytrejdovat, aby Darnold neměl na přihrávku ani sekundu. ANO, pak by konečně měl vysněnou máničku Lawrence a mohl by hned v následující sezóně útočit na Super Bowl, že? Sami dobře víte, že to tak není a že stavební model „Bengals“ se bude ještě několik let zmítat v porodních bolestech, než zrodí hotový tým. Já v Jets vidím potenciál. Třeba sestava receiverů Perriman, Mims, Crowder a šikovný slotík Berrios není vůbec k zahození. Vždyť i ten Lawrence, Fields nebo kdokoli jiný bude potřebovat nějaké cíle. V obraně je třeba vzít v patrnost jména jako Maye, Shepherd a samozřejmě Quinnen Williams. Ten tým už musí mít nějakou základní kostru, 3 hráče v útoku a 3 v obraně, od kterých se může odpíchnout. Vše podřídit získání JEDNOHO VYVOLENÉHO SPASITELE nemusí nic znamenat a nikam vést. Možná tak do pekla. Osobně už mám těch stokrát omletých keců o generačních talentech plný zuby. K nám jeden takový talent přišel v roce 2012 a díky neschopnosti tehdejšího vedení Colts jsme ho doslova fotbalově pohřbili a fotbal mu absolutně znechutili. Toliko k tématu, howgh! Jets porazili Rams a jejich výkon nebyl vůbec špatný. Defenzivní lajna nedala Goffovi dýchat a ten jak známo nemá hru pod tlakem vůbec v oblibě. To vítězství bylo zcela zasloužené, nikoli náhodné a šťastné. Může bejt, že porazili budoucího šampiona, co my víme. A třeba to tak bude nakonec naprosto spravedlivé, že první výběr získá ten úplně nejslabší tým. A tím v současné chvíli jsou Jaguars, bez debat.

Jejich souboj s Ravens nebyl rovnocenný. Za největší úspěch prvního poločasu lze považovat „ubránění“ Tuckerova field goalu z 58 yardů. Také jej někteří hráči slavili radostným poskočením s rozpaženýma rukama. Joj, panečku, to bylo slávy! Takový poločas 26:0, to rozhodně stojí za oslavu. Měl jsem pocit, že 5x sackovaný Gardner Minshew při tom jednom sacku dokonce sám odhodil míč směrem k Judonovi, jako kdyby říkal: „Prosím tě, vem si tady ten balon, klidně ti ho dávám dobrovolně, ale už mě prosím tě nech, neskákej mi na záda.“ Totální zmar. Ještě mě zaujal QB/RB Huntley, který na konci rozhodnutého střetnutí zaskočil na hřiště místo Lamara. Když vletěl jako raketa do prvního snapu a několika cuty a úhybnými manévry získal asi 12 yardů, podívali jsme se s manželkou na sebe nevěřícně se slovy: „Viděls to? Co to je za magora s tou dvojkou na zádech?“ 4 pokusy pro 7 yardů, 4 běhy pro 18 yardů. Tak ten vyloženě bude k Ravens pasovat. Pasovat jako pasovat. Pasovat zřejmě příliš nebude. Jsem na něj zvědavý v prvním zápase play off, až bude muset dohánět 20bodové manko po benchnutém Jacksonovi. Přátelé, na Lamarovu výhru v play off začnu věřit, až nějakou uvidím. Dřív ne!... Dez Bryant se nakonec přece jen dočkal. Velké „X“ slavilo po 1000 dnech touchdown svým starým známým způsobem, rukama zkříženýma na prsou. Chudák nekonečně dlouho mával v end zóně jak v průvodu na 1. máje. Lamarovi trvalo věčnost, než si ho všiml, ale Dezovi ještě v rukou po mávání nějaká síla zbyla, aby míč zachytil. Gratulace! On je sice taky hrozný egon, ale po jeho nedůstojném konci v Cowboys mu nějaký úspěch tajně přeju.

Dle mého skromného názoru jsou v současné NFL dvě útočné zbraně, které budí ze sna každého defenzivního koordinátora. RB Derrick Henry a WR Davante Adams. Mezi těmito dvěma se rozhodne, kdo získá titul Ofenzivní hráč roku 2020. Aspoň tomu vše nasvědčuje. V neděli budeme moci sledovat jejich přímý souboj o toto ocenění. Davante má jednu velkou nevýhodu. Když běhový útok Packers zahraje tak, jako v sobotu s Panthers, jeho schopností a umu není zapotřebí (42 yardů, 0 TD). V případě Titans je tomu přesně naopak, s Henrym stojí a padá celý útok. Také z toho důvodu budou chtít Packers uzmout průběžné vedení a přinutit Tannehilla a spol. k předvedení nějakých těch empty backfield formací v situaci, kdy bodově nestíhají. Zkušený DC Mike Pettine určitě nenechá kritizovanou run obranu Packers bez detailní přípravy. Takové jelito zase není, i když na to podle účesu může vypadat.

Slibuju všem příznivcům Sýrových hlav, že tahák 16. kola strávím v Rodgersově dresu. Ten jsem před 2 lety vyměnil s fandou Steelers Vojtěchem Kapčukem (zdravím do Rychnova nad Kněžnou) za dres Bena Roethlisbergera, který jsem po výhře v měsíční tipovačce a dostal darem od Nora Kalinaie. Dobře jsem to tehdy vymyslel, konečně tento jersey trade dozná užitku. Takže zcela Go, Packs, Go! a Steelers nechť se v tom plácají o jedno kolo déle. Nebudu se zlobit, Colts výhru potřebují jako sůl. Že předem děkuji.

Dlouhá léta platilo pravidlo, že Seahawks v září a říjnu špatně začnou a v listopadu a prosinci jsou k nezastavení. Jejich forma graduje ve správnou roční dobu. Zatímco v loňském roce zhatila plány řada zranění running backů, letos už není na výmluvy prostor. S formou je tomu přesně naopak než např. v roce 2018. I obávaný šutér Russell Wilson v tichosti vycouval z předních pozic boje o MVP, která mu byla mnohými v polovině ročníku přisuzována. Letos to Russovi konečně vyjde! No nevyjde, bohužel. Seattle se s Washingtonem doslova protrápil k výhře, kterou musel v samotném závěru jistit ubráněnou Hail Mary. Hoši, tohle by v play off nestačilo ani na jeden solidní poločas. Je třeba se vzchopit a pořádně namotivovat. A hlavně najít ztraceného DK Metcalfa. Nevíte, kam se ten nebránitelný netvor z jiné planety v posledních 3 zápasech (60 yardů na zápas, 1 TD) poděl? Hodně mě pak pobavilo zveřejnění ankety, která teoreticky mohla rezultovat v otevřenou debatu o novém jménu Washingtonu. 70 % dotázaných obyvatel DC odpovědělo, že by za nový název jejich týmu vybralo variantu „Redskins“. Nooo, to je velmi zajímavý a zcela originální nápad, že? Myslím, že by všem spadla brada, kdyby majitel Daniel Snyder v červnu vítězoslavně strhl prostěradlo z nového loga a tam se znovu objevil indián. ☺ Spravedlivým a hyperkorektním neoliberálům by v tu chvíli asi spadlo víčko oka. Nenáviděný majitel by ale asi získal nejeden kladný bod. Tak se tedy nechme překvapit, jestli se tým v novém roce objeví jako Braves nebo Red Wolves. Prezident WFT Jason Wright zmínil i další variantu, Red Tails. Teda lidi, upřímně, já bych vážně nechtěl být „Rudý Ocas“. Vy všichni, co máte rádi rudé ocasy, si můžete přečíst článek na nbcsports.com. (píšu to a přes slzy smíchu nevidím na monitor ☺)

Fyzikové a chemici naprosto přesně vědí, co znamená termín „poločas rozpadu“. Příznivci NFL vědí, že to je výše vedení, kterou dokáží Falcons prohospodařit za jeden poločas. Matlanta přidala do sbírky zmatlaných koncovek další šperk. Kdyby se ten zápas stal letos jeden, napsali bychom „mindrák z Bradyho“. Ale letos už jde vyloženě o nechutný zlozvyk hraničící se sabotáží. Kteří krotitelé duchů vyženou zlé bubáky z jejich kabiny, vážně netuším, ale očividně se tam usídlili a moc se jim v ní líbí. Sokolům přichystal zápas na zlatém podnose zcela impotentní útok Tampy, který měl 4 minuty před svačinou na kontě 40 útočných yardů a starting quarterbacka ponořeného ve chmurných předdůchodových myšlenkách. Ale 17:0 a následných 24:7 bylo samozřejmě málo a pak už ten ohrkaný kolovrátek znáte zpaměti. Brady zapojil do práce jednoleté brigádníky Gronka s Brownem a bylo vymalováno. Nečekaně se na kurzarbeit přihlásil i Leo Fournette, o kterém jsem si začínal myslet, že už letos přilbu s pirátskou vlajkou nenasadí.

Očekávaný šlágr Chiefs–Saints příliš fotbalové krásy nenabídl, čehož je 9 puntů v první půli jasným důkazem. Nejčastěji byly v záběru kamer Breesovy uslzené oči, které jako by říkaly, jak tahle práce v pokročilém věku musí neskutečně bolet. Přes všechny útrapy, které Saints provázejí, přineslo jejich utkání jeden důležitý poznatek. S Chiefs se dá hrát. Nejsou to mimozemšťané s nadpřirozenými schopnostmi. Někdo je může klidně v play off dotlačit do nekomfortní situace, se kterou se de facto v základní části nesetkali. Možná, kdyby neměl vlasatý viking Anzalone ruce volšový a přikryl do touchdownu zcela volný fumble, mohl jsem dnes psát úplně jiný odstavec. Takto zůstane jen u spekulací a dalšího čekání, kdo Náčelníky sejme. Blbý je, že Kansas nejspíš ukořistí 1. flek a soupeři z AFC tak budou mít o jednu příležitost k upsetu méně.  Třeba je zbrzdí i výrazně oslabený depth na pozici RB. Dvojice Bell–McCoy by před 4 lety zněla zlověstně, ale možná už to taková hitparáda nebude. No, uvidíme.

S klidným svědomím vám přiznám, že Colts jsou v podstatě 2, slovy DVĚ, zpackané hry Houstonu Texans od rekordu 8-6. Před 14 dny naši neprohru zaklinčoval Watson a včera zase zbytečně hamounil touchdown Keke Coutee. 2 fumbly v samotném závěru a 2 kruté prohry Texans. Další důkaz toho, jak nevyzpytatelné jsou divizní zápasy a jak se na sebe dokáží nachystat důvěrné známí soupeři. Colts porazí Packers, navíc docela přesvědčivým výsledkem, ale v podstatě nedokáží porazit Houston. Na něm byste jinak v předzápasovým rozboru nenechali nit suchou a zkritizovali mu snad všechny úrovně hry. Takový je fotbalový život v NFL, žádná výhra, ani nad sebezdecimovanějším týmem, vám nespadne do klína. Musíte tvrdě makat, nebo mít prostě kliku jak od blázince. A tu jsme letos už měli dvakrát. Snad nám nahoře u fotbalového Pánaboha nějaký ten čtyřlístek zbyl.

Všechny týmy lačné po play off v AFC tento víkend vyhrály, tudíž se další drama posouvá o týden. Vegas je ze hry a tak nepopulární bramborová medaile čeká na jediný tým. Za týden nás čekají Steelers, u nichž nikdo aktuálně nedokáže předpovědět vzestup, nebo další pokles formy. A Bengals nám asi důkaz při MNF nepřinesou. Velice bychom je potřebovali porazit, abychom na ně třeba znova narazili v play off. Titans s králem Henrym pojedou pověřit připravenost běhové obrany Packers. Ravens mají nejméně výher, ale zase „nejlehčí“ rozpis v podobě Giants a Bengals. Naopak Miami čeká ještě Buffalo. Jenže to už by mohlo v posledním týdnu šetřit hráče. A to by pak klidně mohlo znamenat, že Colts nebude ani rekord 11-5 stačit na postup do play off. Nejen naše jižní divize, ale vlastně celá konference zatím nabízí mnohem více otazníků než odpovědí. Máme se rozhodně přes svátky na co těšit. Po delší době bude v AFC potřeba na postup lepší rekord než v NFC. Jak přesně řekl Slávek Jindra – někdo s hodně dobrou bilancí bude letos hodně smutný. To je asi jedinou věcí, na které se můžeme v AFC spolehnout.

Sdílejte na sociálních sítích

Ježour

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • tomas777
  24. prosince 2020 09:28

  Šťastné a veselé 🎅

 • walther
  23. prosince 2020 23:58

  Vyborny clanok, tak ako vzdy. Vsetkym priaznivcom AF zelam STASTNE A VESELE VIANOCE, dufam ze si pod stromcekom najdete nieco s logom oblubeneho klubu.

 • odborník z gauče
  23. prosince 2020 21:46

  Zlí jazykové na FB tvrdí, že Noro má narozeniny. Pokud je to tak, tak všechno nejlepší :)

 • AaronDonald99
  23. prosince 2020 22:31

  V tom prípade posielame gratulácie :)

 • Fotbalový FanaTik
  23. prosince 2020 11:46

  Zdar všem, nový příběh Footballového FanaTika s podtitulem "X-mas scoring" již nyní na https://fotbalovyfanatik.blogspot.com/

 • dalid
  23. prosince 2020 15:36

  Pobavilo, výborné nápady a veľmi dobre napísané.

 • walther
  23. prosince 2020 23:20

  skvele napísané!

 • tomassson
  23. prosince 2020 06:40

  Ako vždy, skvelý článok!!! A konečne niekto napísal o Jets tak ako to je a nie drísty o tom že idú po Lawrenca. Fakt ma to už nebavilo počúvať ako naschval prehrávajú. To môžu napísať asi len tí čo nikdy v živote nehrali kolektívny šport. Naschval prehrať? Fakt nie.
  A neboj, my toho Henryho nejako udržíme :)

 • HuMpTy-
  23. prosince 2020 00:06

  Ježoure, tvé reminiscence na českou tvorbu, ať už jsou to Homolkovi, Cimrman nebo S čerty nejsou žerty, jsou do textu tak geniálně zapracované. Fakt doufám... ne, přeju si, aby je každý viděl a znal.

  Jsi obroditel NFL.cz. Díky! :D

 • Ježour
  23. prosince 2020 15:47

  Nepřeháněj ;-) ... ale samozřejmě hrozně moc děkuju

 • Razor 32
  22. prosince 2020 23:41

  Jezoure zase paradni clanek, diky za nej. Opet jsi mne pobavil. Ostatne jako vzdy. Treba se u tebe tak nekdy zastavim s lahvinkou dobreho vina. Jako fanousek "WTF" vim, ze je to potreba. Hlavne kdyz chces dokoukat zapas sveho tymu do konce. Red Tails u Washingtonu zni vtipne, ale jedna se o bojove letouny konkretne stihacky americke armady za druhe svetove valky, specialne zbarvene cervenym zakoncenim trupu tzn "cervenymy ocasy" ve kterych letali mimo jine i cerni piloti. Takze hura slava, konecne zadnej rasismus. Alespon prozatim. Nez nekdo zjisti ze v tech fabrikach na vyrobu tech stroju makali cernosi jak (nebudu dopisovat)... Nicmene diky ti za to ze jsi mne vzdycky neskutecne bavil a bavis po celou letosni sezonu svymi clanky. Jen tak dal a drzim palce.

 • Ježour
  23. prosince 2020 04:13

  Zmínka o WWII a leteckém průmyslu samozřejmě padla, ale znáš to, člověka ten překlad do češtiny hnedle svádí k pubertálním asociacím :-)

  Každopádně mnohokrát děkuju

 • OMAHA2
  23. prosince 2020 08:24

  A co tak Red Hairs? To by ste mali na vsetkych pornostrankach vlastnu kolonku 😊

 • kisa
  22. prosince 2020 23:09

  Dotaz do plnéna mimo Ježourův článek? Proč nejsou LA Rams "clinched"?
  Snažím se najít klíč, kde by je něco vyřadilo. Základem je, že by LA prohráli oba zápasy a CHI oba vyhráli.
  - Pokud by 9-7 zbyli jen LA/CHI, Rams postupují na head-to-head (24-10).
  - Pokud by 9-7 skončili LA/CHI/TB, půjde aplikovat head-to-head a postoupí LA (2-0) a CHI (1-1), vypadne TB (0-2)...(aby taková situace nastala, musela by ARI být 10-6 či 9-6-1).
  - Pokud by 9-7 skončili všichni čtyři (i ARI), předpokládám, že musí nastoupit výsledek v konferenci a tam bude nejlepší LA (8-4), ARI/CHI (7-5) a nepostoupí TB (6-6).
  - Pokud by 9-7 byli LA/ARI/CHI, zase musí nastoupit rekord v konferenci, tzn. LA postoupí a už se bude rozhodovat jen mezi zbytkem.

  Vidíte někde variantu, že by Rams nepostoupili?

 • libstep73
  23. prosince 2020 00:12

  Víc než rekord v konferenci je rekord proti stejným soupeřům v sezóně, pokud takoví soupeři pro všechny tři/čtyři byli. Ale nemám prostor se v tom babrat, takže ti neřeknu, jestli skutečně byli a jaká je tady bilance.

 • kisa
  23. prosince 2020 00:15

  @libstep73 Nebabrej se, v tom se jdu babrat sám. Moc děkuju, zkusím to tam najít. Právě jsem přemýšlel, co jsem přehlédl. Ještě jednou moc díky.

  Edit: tak nedošel jsem na to, ale na NFL.com je teď, že pokud ARI vyhraje/remízuje, Rams postoupí. Tzn. musí neexistovat varianta s ARI.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • EBT
  22. prosince 2020 22:06

  Ježoure, CEH by měl být na PO snad zpátky a McCoy u nás už rok nehraje :) Jinak článek super!

 • Ježour
  22. prosince 2020 22:22

  Jasně ;-)
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • mfr
  22. prosince 2020 21:40

  Kafe máte dobrý 😀👍🏻