AKTUÁLNĚ
Novinky Mi.Tch 23.12. 09:00

NCAA Review – Week 16 (Conference Championship Week)

Úvod: Máme za sebou kompletní regulérní sezónu včetně konferenčních finále. Těchto deset zápasů určilo vítěze konferencí a následně pak po výběru výboru College Football Playoff i postupující do vyřazovacích bojů 4-členěného pole uchazečů o univerzitní titul. Výbor CFP také určil konečné pořadí týmů v TOP 25, kteří se stali dalšími účastníky posezónních zápasů tzv. Bowl games a doplnili ostatní mimo žebříček, kteří byli způsobilý hrát Bowl game a neodřekli kvůli koronaviru. Před odehráním zápasů, kolovaly mezi fanoušky teorie kdo a jak musí hrát, aby byl vybrán do semifinále. Kdo z podceňovaných týmů má nebo nemá šanci. Všechno, ale bylo jasné a dopadlo, jak mělo. Do semifinále nakonec postoupily týmy, které většinu sezóny okupovaly první čtyři příčky žebříčku. Nejvíc namále mělo Ohio State, které otočilo nepříznivý vývoj až v druhé půli. Clemson převálcoval Notre Dame a Bama brnakala na nervy fanouškům v zápase s Gators až do konce. Jak pro koho, překvapivě prohrálo USC s Oregonem, ale pro mě překvapivě vyhráli v MAC hráči Ball State. Celkově vzato se opět potvrdilo, že konferenční finále bývají vyrovnaná a ne vždy se potvrdí papírové předpoklady. Většina zápasu skončila rozdílem max. jednoho nebo dvou skórování a jen Clemson vyhrál o 24 bodů. Sezóna je skoro za námi, zbývá rozdat ocenění a trofeje v bowl games a taková maličkost – poznat vítěze play-off. Se Šrámou Vám uděláme přehled ocenění CFB včetně našich tipů na vítěze. Já, když mi to čas dovolí, zkusím udělat nějaké souhrnné zhodnocení bowlů. Průběžně se budu snažit být aktivní i na Discordu, tak se nebojte přijít do sekce college a na cokoliv se zeptat😉. Užijte si vánoce, nezapomínejte, že fotbal není všechno a věnujte se taky trochu rodinám 😉.

Vítězové a poražení:

Vítězové týdne: Každý, kdo vyhrál a dohrál bez zranění, Ball State Cardinals, Oregon Ducks, Army Black Knights, Stanford Cardinals, Cincinnati Bearcats

Poražení týdne: USC Trojans a naděje na play off konference PAC12, Washington State Cougars

Zazářili a zklamali:

Zazářili:   MVP konferenčních zápasů, WR Kayshown Boutte a QB Max Johnson (LSU), WR Simi Fehoko (STA),

Zklamali:  QB Kedon Slovis (USC), RB Jaret Paterson (BUF), QB Grant Wells (MARSH)

Zajímavosti:
Individuální výkony:

- RB Spencer Brown (UAB) naběhal v konferenčním finále 149 yardů.

- RB Trey Sermon (OSU) naběhal školní rekord a rekord konferenčního finále výkonem 331 yardů.

- RB Najee Harris (ALA) skóroval 5 celkových TD (2 běhové a 3 passové) v konferenčním finále proti Floridě.

- QB Trevor Lawrence (CLE) zapsal 412 celkových yardů a 3 TD při dominantní výhře Clemsonu v konferenčním finále.

- QB Nick Starkel (SJSU) naházel 453 yardů a 3 TD.

- WR Kayshon Boutte (LSU) zachytil 14 přihrávek a 308 yardů, což je školní rekord.

-  QB Davis Mills (STA) naházel 428 yardů a 3 TD.

- WR Simi Fehoko (STA) nachytal 230 yardů a 3 TD.

- RB Brittain Brown (UCLA) naběhal 219 yardů.

- WR Alec Pierce (CIN) nachytal kariérní maximum 146 yardů na 5 zachycení.

- QB Will Rogers (MSST) naházel 295 yardů a 3 TD.

- RB Ty Jordan (UTAH) naběhal 154 yardů a 3 TD.

- QB Kellen Mond (TAMU) zaznamenal 340 celkových yardů a 2 TD.

Konferenční finále:
South Eastern Conference Championship Game - Mercedes-Benz Stadium, Atlanta (GA)

No. 1 Alabama Crimson Tide - No. 7 Florida Gators                                         52:46 (14:10, 21:7, 0:14, 17:15)

Konferenční zápas s nejvyšším počtem bodů (98) byl těsnější, než se očekávalo. Florida Gators se museli vzpamatovat z minulotýdenní šokující prohry s LSU Tigers. To se jim podařilo a aligátoři kousali až do konce. Alabama musela předvést opravdu top výkon, aby zůstala v sezóně neporažená a zajistila si postup do dalšího semifinále, po tom co se do něj vloni nedostala. V zápase hráli minimálně tři vážní kandidáti na Heisman Trophy (Jones, Trask, Smith) a ten vzadu Harris, který se do New Yorku na vyhlášení asi nedostane, ale v tomto zápase byl nejlepší ze všech a vysloužil si cenu pro nejužitečnějšího hráče zápasu. Zapsal celkem 5 TD (2 po zemi a 3 vzduchem), čímž vyrovnal rekord konferenčního finále, který stanovil v roce 2013 hráč Auburnu Tre Mason. Najee Harris překonal v tomto zápase i dva klubové rekordy. V počtu běhových TD (44) a v počtu celkových TD (54). V celém zápase naběhal 178 yardů na 31 běhů, kdy běhal kolem, skrz a přes překážky. Přidal se tak k útočné síle tvořené duem QB Mac Jones a WR DeVonta Smith. Jones naházel 418 yardů a 5 TD a Smith nachytal 184 yardů pro 2 TD. Poločas skončil 35:17 a vypadalo to na jasnou záležitost. Florida se však nemínila vzdát a dvěma touchdowny ve třetí čtvrtině snížili na 35:31, když své TD proložili zastavením Alabamy na čtvrtý down. Pak však přišla odpověď Harrise, který svým druhým běhovým TD v zápase zvýšil na 42:31. Následoval fumble Traska a FG Alabamy na 45:31. Znovu to už vypadalo na konec, ale znovu přišlo snížení Gators na 45:38. Bama znovu rychle odpověděla, když Jones našel podruhé v zápase Smithe a Bama znovu odskočila na 52:38. Florida ještě jednou a naposled zdramatizovala situaci, když Trask našel 22 yardovou přihrávkou TE Kylea Pittse a dvoubodovou konverzí snížili na konečných 52:46. Gators šli pro onside kick, ale Bama ho přikryla a následně tahala čas a nechala Traskovi pouhých 16 sekund na přejití celého hřiště. V poslední rozehře zápasu byl Trask sackován a čas vypršel. Kyle Trask zakončil tento zápas s bilancí 26 ze 40 přihrávek pro 408 yardů a 3 TD včetně 51 yardového spojení s Kadariusem Toneyem, který nakonec nachytal 153 yardů. Trask přidal ještě 50 yardový pass na Trevona Grimese. Floridu k lepšímu výsledku a upsetu nepustily ztráty míče, které Bama nemilosrdně trestala. Bama se jich také nevyvarovala, když v první půli hodil svůj jediný INT QB Jones. Obránce Flordiy Trey Dean picknul Jonese a vydal se směrem k EZ Bamy jenže jaksi nepočítal, že z levé strany přijede expres jménem John Metchie III, který ho totálně zdemoloval, vyrazil míč z ruky a DeVonta Smith tenhle fumble přikryl. Drive pokračuje a Bama skóruje. Když chcete uhrát vítězství proti Bamě, tak nemůžete takto ztratit míč. Nicméně kredit Metchiemu za tu snahu a ten hit. Bama v zápase vyprodukovala 605 yardů celkové ofenzívy a 33 prvních downů.

MVP zápasu: RB Najee Harris

Florida Gators přišla o naděje na play-off už po porážce s LSU. Porážka od Bamy se čekala a tak jim moc neublížila v konečném hodnocení výboru CFP a tak si zahrají NY6 Bowl a to konkrétně Goodyear Cotton Bwl proti Oklahoma Sooners. I v tomto zápase lze očekávat přestřelku. Alabama Crimson Tide postoupili do svého šestého semifinále v éře CFP. Na Nový rok se utkají s Notre Dame Fighting Irish v Rose Bowlu, který se netradičně hraje v Texasu místo Californie. Bama se bude muset obejít bez svého starting C Landona Dickersona, kterému skončila sezóna.

https://www.youtube.com/watch?v=pmo_7Qr743Q

Atlantic Coast Conference Championship Game - Bank of America Stadium, Charlotte (NC)

No. 2 Notre Dame Fighting Irish - No. 3 Clemson Tigers                                   10:34 (7:3, 17:0, 7:0, 3:7)

Odplata Clemsonu za konferenční zápas a prohru 47-40 v prodloužení včetně zkousnutí „stroming the field“ od fanoušků ND byla pro Fighting Irish krutá. Hráči z Indiany šli do vedení 3:0, když K Jonathan Doerer kopl 51 yardový FG. Pak hned v prvním drivu Tigers pickly příští hvězdu NFL, ale po minutém druhém FG šel na hřiště znovu Lawrence a trefil WR Amariho Rodgerse, který 67 yardovým zachycením obrátil vývoj skóre a zápasu. Od té doby se už Clemson za sebe neohlédl a utkání skončilo jasným vítězstvím. Poločas skončil 24:3 a druhá půle už příliš krásy nepobrala. QB Trevor Lawrence se vrátil po Covidu do sestavy před pár týdny a po zastřelování v tomto zápase naplno ukázal svůj potenciál. V zápase nasbíral celkem 412 yardů v útoku, když měl bilanci 25 z 36 přihrávek vzduchem pro 322 yardů 2 TD a 1 INT, po zemi naběhal 90 yardů na 14 pokusů a doběhl jedním 34 yardovým během do EZ. Připojil se tak k hvězdě Travisi Etiennovi, který v zápase naběhal 124 yardů a 1 TD. Lawrencova schopnost běhat a secvičené předávky s Etiennem dávaly Notre Damu víc starostí, koho vlastně mají bránit. Pokud byl Lawrence za centrem, tak Clemson vyhrál všechny zápas o minimálně 18 bodů a v těchto zápasech průměrně vyhráli o 33,6 bodů. WR Amari Rodgers přidal 121 yardů na 8 zachycení. Obrana Clemsonu zaznamenala klíčové návraty, když se jim do sestavy vrátil hlavně LB James Skalski. V tomto zápase povolila obrana Irům pouze 263 yardů ofenzívy, což bylo skoro dvakrát tak méně než v předchozím měření sil. Obrana Tigers sackovala QB Iana Booka celkem 6x, celý zápas byl pod tlakem a věčně mimo kapsu. Ani jeho cirkusové úniky, kterými „ohromoval“ v předchozích zápasech nikam nevedly. Navíc udrželi na uzdě i skvělého RB Kyrena Williamse, který naběhal jen 49 yardů. Pro první poločas dalšího zápasu, kterým bude semifinále play-off, jim však bude chybět S Nolan Turner, který byl vyloučen v průběhu poslední čtvrtiny za targeting na TE Michaela Mayera.

MVP zápasu: QB Trevor Lawrence

Notre Dame Fighting Irish budou hrát semifinále play-off na Nový rok proti No.1 týmu Alabama Crimson Tide. Co popřát? Snad jen hodně štěstí. Clemson Tigers byli po šesté výhře v konferenčním finále v řadě po šesté v řadě vybráni do semifinále play-off a rovněž na Nový rok se utkají s Ohio State Buckeyes. Utkají se spolu po třetí a Tigers to mají zatím 2:0 a celkem 4:1 v semifinále.

https://www.youtube.com/watch?v=nXAHPaYKjRg

Big Ten Championship Game – Lucas Oil Stadium, Indianapolis (IN)

No. 4 Ohio State Buckeyes - No. 14 Northwestern Wildcats                              22:10 (3:7, 3:3, 7:0, 9:0)

Ohio State nepředvedli žádný ohromující výkon a skvělá obrana Wildcats dlouho držela naděje na upset, ale prostě se ukázalo, že útok není to, co by Northwestern nějak zdobilo. V sezóně se dostali přes 30 bodů jen jednou a jinak to bylo tak něco kolem 20 bodů. Přesto poločasových 10:6 pro Wildcats rozhodně spoustu lidí v USA vyděsilo a možná potěšilo…Buckeyes však v druhé půlce zapnuli další rychlostní stupeň a to především jejich RB Trey Sermon, který dvěma TD v druhé půli vývoj otočil a rozhodl, když proti jedné z nejlepší obran v lize předvedl eye popping výkon a naběhal rekord konference i konferenčního finále, výkonem 331 yardů a 2 TD. Průměrně naběhal 11,4 yardu na 29 běhů. Překonal školní rekord Eddieho George a rekord konferenčního finále Ezekiela Elliota. Nebyla to náhoda, protože QB Justin Fields v průběhu druhého poločasu bojoval s obraženým palcem a byl tedy limitovaný v hodech a starting RB Master Teague opustil v průběhu první půle hřiště s blíže nespecifikovaným zraněním. Zranění samozřejmě ovlivnilo výkon Fieldse a v zápase zaznamenal opravdu pomíjivý výkon 12 z 27 pro 114 yardů 0 TD a 2 INT a tak na sebe vzal všechno Sermon. Fields se musí dát do kupy, aby Buckeyes mohli pomýšlet na naději postupu do finále CFP, protože Clemson nebude jednoduchý soupeř. Buckeyes chybělo v zápase 22 hráčů, druhý týden po sobě. Nechyběl tak jen hvězdný WR Chris Olave, ale i LB Baron Browning, DE Tyler Friday, P Drue Chrisman a S Marcus Hooker. Tak doufejme, že se jim vrátí dost hráčů zpět do sestavy, aby byli Clemsonu důstojným soupeřem. Konference Big Ten ukázala dostatečnou pružnost a ochotu měnit pravidla, tak aby to Buckeyes vyhovovalo. Nejdřív snížila minimální počet zápasů pro účast v konferenčním finále a nyní i počet dní karantény resp. postavení hráčů mimo tréninkový a zápasový proces při nákaze nebo kontaktu s nakaženým z 21 na 17 dní. Hráči Northwestern se dostali do konferenčního finále po druhé za tři roky a i přes slibný vývoj zápasu odešli poražení. QB Peyton Ramsey měl bilanci 24 z 37 přihrávek pro 224 yardů a efektivně běhal s míčem, ale zapsal taky tři drahé ztráty – 2x interception a 1x fumble – všechny v průběhu druhé půle. Jeho první pick hodil na začátku druhé půle v endzóně. Wildcats měli v druhé půli bodový výpadek i díky celkem 5 turnoverům (missed FG, fumble, TOD a 2x interception) a ve zbytku drivů jen puntovali. Proti týmu jako je Ohio State nemůžete odcházet z dobře rozjetých drivů bez bodů.

MVP zápasu: RB Trey Sermon

Northwestern Wildcats i přes prohru zažívají skvělou sezónu a kolem jejich trenéra Pata Fitzgeralda začínají svištět lasa z NFL. Wildcats si za svou sezónu vysloužili účast v Citrus bowlu proti Auburn Tigers. Ohio State Buckeyes nepřekvapivě postoupili znovu do play-off a utkají se na Nový rok v souboji s Clemsonem Tigers. Tenhle souboj pro mě trošku nesmyslně hypuje a vyostřuje coach Clemsonu Dabo Sweeney, který ve svém hodnocení trenéru umístil Buckeyes až na 11.místo a dlouhodobě snižuje letošní výkony OSU. No tak uvidíme, kdo se bude smát jako poslední. Buckeyes rozhodně nepředvedli ohromující výkon, ale rozhodně bych je neodepisoval.

https://www.youtube.com/watch?v=YnTv_cB4SOM

Dr. Pepper Big Twelve Championship Game - AT&T Stadium, Arlington (TX)

No. 6 Iowa State Cyclones - No. 10 Oklahoma Sooners                                    21:27 (0:7, 7:17, 7:0, 7:3)

V odvetě zápasu, který v rámci konferečních bojů vyhráli na domácí půdě v Ames (Iowa) hráči Cyclones, byli Sooners od začátku suverénnější a jistější a šli si pro sedmou výhru v řadě, po úvodních dvou prohrách, kdy sotva někdo věřil, že tuto sezónu ještě zachrání. Stalo se a Oklahoma vyhrála čtvrtý konferenční titul v řadě od znovu zavedení konferenčního finále v roce 2017 a celkově šestý v řadě, čímž vyrovnali aktuální rekord mezi power 5 konferencemi a po bok Clemsonu Tigers, který dokázal totéž v ACC. Konference se porážením navzájem taky spolehlivě střílela do nohy celou sezónu a tak neměli šanci na účast v play-off, přesto Sooners nyní vypadají jako nejnebezpečnější tým konference. Za jejich vzestupem rozhodně stojí návrat RB Rhamondre Stevenson, který je podle mě rozdílovým hráčem. V zápase naběhal na 18 běhů téměř 100 yardů a ve vzájemném souboji porazil hvězdu Cyclones Breece Halla, který naběhal „jen 79 yardů“. Zápas, však také ovlivnili vyloženě špatné rozhodnutí rozhodčích, když hned v úvodu vyloučili za targeting, který prostě nebyl, DB Isheema Younga na straně Cyclones. Tím prodloužili drive Sooners, který pak zakončili TD. V průběhu zápasu se rozhodčí Cyclones vysmáli po druhé, když neodpískali několik skoků do offsidu obrany Sooners během jednoho snapu. To vytočilo HC Matta Campbella do běla a nebylo daleko k tomu, aby toho rozhodčího na sideline vyloženě inzultoval. To samo o osbě však asi nestálo za prohrou Cyclones. Brock Purdy střídal dobré momenty se špatnými. Fungovalo jesho spojení s TE Charlie Kolarem, když dokázali zahrát spoustu big plays, ale taky hodil v zápase tři interceptiony, když poslední přišel v posledním drivu, který mohli Cyclones zápas vyhrát. Sooners dokázali ztráty míče potrestat a dostali se do poločasového vedení 24:7. V druhé polovině však vypadli z role a prvních 5 drivů druhého poločasu odpuntovali a nechali Cyclones snížit na rozdíl tří bodů 24:21, když to dvěma běhovými TD dokázal Breece Hall. Pak zvýšil vedení na rozdíl šesti bodů K Gabe Brkic 32 yardovým fieldgoalem. Cyclones však už ve svém prvním konferenčním finále nenašli dost síly na odpověď a zápas zakončil třetí interception Purdyho, který zakončil zápas bilancí 27 z 40 pro 322 yardů, 1 TD a 3INT. Na straně vítězů zapsal QB Spencer Rattler bilanci 22 z 34 pro 272 yardů, 1 TD, který hodil na WR Marvina Mimse a 0 INT. Rattler hodil v sezóně 25 TD, což je nejvíc co hodil čistý freshmen (nikoliv transfer QB) v historii programu. Určitě má před sebou slibnou budoucnost, pokud si uklidní hlavu. Dovolím si svoje možná nepopulární hodnocení, ale mě se prostě ten jeho frackovský „Mahomes style“ prostě nelíbí, ale je to jen můj subjektivní pocit a není to nic proti Mahomesovi nebo fotbalovým kvalitám Rattlera.

MVP zápasu: QB Spencer Rattler

Iowa State si svými výkony a pozicí v žebříčku zajistili účast v NY6 bowlu, konkrétně Fiesta Bowlu, kde 2.1.2021 vyzvou mé Oregon Ducks, šampióny konference PAC 12, které tedy nečeká jednoduchá práce ubránit Purdyho, Kolara a Halla. Oklahoma Sooners do play-off samozřejmě nepostoupilli, ale ze šestého místa žebříku si zahrají atraktivní přestřelku s Florida Gators v rámci Goodyear Cotton Bowlu a to 30.12.2020.

https://www.youtube.com/watch?v=8HVmCZJj1Os

Pacific Twelve Championship Game – Memorial Stadium, Los Angeles (CA)

No. 13 USC Trojans - Oregon Ducks                                                                 24:31 (7:14, 7:7, 3:7, 14:3)

USC se hřálo na obláčku do té doby neporažené sezóny. Všechno jim vycházelo, včetně výher ze ztráty v čemž byli tedy opravdu nepřekonatelní a myslím, že v tom poráželi i krále téhle disciplíny Tulsu Golden Hurricane. Jenže v páteční večer je štěstí opustilo a odvrátilo se k nim zády. Naplno se ukázalo, že to není perfektní tým, i když měli perfektní rekord. Potvrdilo se okřídlené, že když máš velkohubé prohlášení a jseš si moc jistý svým výsledkem, většinou spadneš na hubu. Hráči USC si před zápasem na Twitteru pustili prsty na špacír a vynikal v tom hlavně WR Drake London, který sebejistě tvrdil, že Ducks nejsou soupeř a nemůže se stát, že by s nimi prohráli a že jsou jasně 6-0 a míří do play-off. Tuhle myšlenku v něm samozřejmě živili „odborníci“ ve všech televizích. Celý týden jsem poslouchal USC sem a USC tam, Slovis a St.Brown, London a ostatní jsou nejlepší útok v lize. Na chvíli jsem tomu uvěřil i já. Jenže pak jsem se podíval na některé statistiky a už jsem to tak černě neviděl. Od založení konferenčního finále v roce 2011 byli Ducks ve finále 3x a vždy ho vyhráli. Za posledních deset let vyhrál konferenční titul 9x celek z divize North. Jen jednou se to povedlo Trojans. Z posledních sedmi vzájemných utkání Ducks vyhráli 5x. I když byla obrana Ducks letos opravdu katastrofální, tak se ukázalo, že má v sobě hodně talentu. Nevím, jakým zázrakem se probudil DT Jordon Scott, ale konečně ho bylo vidět. Skvělý zápas odehrál Brandon Dorlus, který se připojil k mašině na sacky DE Kayvonovi Thibodeauxovi. Tento pětihvězdičkový rekrut se stal MVP zápasu a Slovisovi se o něm zdá ještě teď. Obrana Ducks byla jedna z nejhorších v konferenci, nedokázali vyvinout žádný tlak na quaterbacky a běhová obrana neexistovala. Nedostavovala se ani žádná energie, ale to všechno bylo v tomto zápase jinak. Jakmile přijde velký zápas tak mají hráči Ducks o motivaci postaráno a dvojnásob, když soupeřovi playmakeři neví, co to je skromnost. Nástup do zápasu měli Ducks naprosto fantastický, když z prvních čtyř drivů USC zaznamenali tři turnovery (2x interception a 1xturnover on downs) a jeden punt. Útok Oregonu dokázal obě íčka Slovise potrestat TDs a vedli 14:0. Jenže takové tempo nešlo vydržet celý zápas a hlavně útok vedený QB Tylerem Shoughem se zadrhl a je na něm vidět, že je na něm trochu deka. Naštěstí vytáhl v tomto zápase OC Joe Moorhead eso z rukávu a instaloval do systému back up QB Anthonyho Browna (transfer z Boston College), který se postaral v zápase o dva TD a byl pro obranu Trojans hůře čitelný něž Shough. Trojans pak přeci jen trochu zlepšili protekci Slovise, který když má čas tak dokáže trestat. Obrana Ducks pak povolila několik big plays včetně 47 yardového spojení Slovise a WR Amon-Ra St. Browna. Trojans však zraňovalo, že jejich běhový útok po zranění Vavae Malaepaie téměř neexistoval a v celém zápase jejich RBs naběhali 65 yardů (a to proti jedné z nejhorších běhových obran konference). Tím se stali jednodimenziální a navíc skvěle zahrála i naše secondary, ve které hrál prim S Jamal Hill, který zapsal dva ze tří Slovisových interceptionů. Slovis ve své kariéře proti Ducks za dva zápasy vyprodukoval 7 interceptionů a to nebude náhoda. Tlak defenzivní lajny a dobrá coverage mu prostě nevoněli a když si nepomohl během tak se mu linitně snižovali šance jak zápas obrátit. Do poločasu ještě Shough trefil 16 yardovým play action passem TE D.J. Johnsona a zvýšil na 21:7. USC snížili na 21:14 po krátkém doběhu RB Steppa. Pak zlepšená hra obrany Trojans a především Talanoa Hufanga vzali Ducks vítr z plachet. Shough hodil interception, který však USC nedokázala těsně před koncem poločasu potrestat a odešli z následného drivu bez bodu, když netrefili krátký FG. Po poločase zvýšili Ducks vedení na 28:14 po dalším TD hodu QB Browna, který našel v EZ RB Troye Dye, který plnil při zranění CJ Verdella roli hlavního backa. O snapy se s ním dělil redshirt freshmen Sean Dollars, který nehrál vůbec špatně a dělal dobré posuny. Pak USC snížili FG na 28:17 a odvážným a precizním onside kickem překvapili Oregon a šli znovu na míš. Bylo jim to však k ničemu, když je svým dalším sackem v zápase vyhnal ze hřiště MVP zápasu. Následoval FG Ducks, když jejich walk-on K Henry Katleman, který na střední hrál soccer, proměnil 40 yardový pokus. USC snížili po drivu, ve kterém proměnil dva čtvrté downy (4&8 na polovině hřiště a 4&4, kterým zachytil WR Bru McCoy pass od Slovise). V tu dobu už na hřišti nebyl St. Brown, který se zranil a pisálek London byl vymazaný obranou Ducks. Ducks šli na hřiště, ale puntovali. USC začalo cítit krev a naději na další comeback. Slovis byl však pod konstantním tlakem a při pokusu o zahození míče za postranní čáru ho picknul po druhé v zápase Jamal Hill, když akrobatickým zákrokem, který předvádí spíš WRs po official review, zmrazil naděje Trojans. Pořád však zbývalo ještě dost času. Ducks šli navíc konzervativně a jen ukrojili čas. Nechali Slovisovi skoro půl minuty na 85 yardů. Ze začátku ukrajoval a já se bál. Pak ale znovu zaúřadoval KT, když skvělým tlakem a skoro sackem donutil Slovise odhodit míč na incomplete pass, kdy rozhodčí úplně nepochopitelně nepískli intentional grounding tím nebyla ztráta downu ani posun zpět. Dalí Trojans ještě šanci, ale do EZ to bylo daleko na Hail Mary play a nepovedla se jim ani wild play, kterou obrana Duck už uhlídala. Trojans tak zbyly oči pro pláč a prostor pro uplakané řeči. QB Kedon Slovis zapsal určitě nejhorší výkon sezóny a z Ducks už může mít klidně i komplex. Bilanci měl 28 z 52 pro 320 yardů 2 TD a 3 INT. Obrana Ducks vyprodukovala 3 sacky, 5 TCKFL a ubránila 10 passů, což byl určitě klíč k úspěchu. Jen pro zajímavost Ducks odehráli zápas s pouhými 54 hráči na soupisce (o jednoho víc než jen minimum pro odehrání zápasu) a jen tak podtrhli, jak nepřipravení byli Trojans. Výhra Ducks utnula veškeré naděje na účast týmu PAC 12 v play-off, ale buďme upřímní ta konverzace o tom, že kdyby vyhráli titul Trojans a výhra nad nenasazeným týmem v konferenčním finále je měla posunout do semifinále CFP, byla naprostá utopie a spíš zbožné přání staromilců, kteří v USC vidí ještě nějaký power house.

MVP zápasu: DE Kayvon Thibodeaux

USC porážku nerozdýchalo a rozhodli se nehrát ani bowl game. Naproti tomu Oregon Ducks, kteří už sezónu téměř odpískali mají štěstí a po účasti v konferenčním finále, ve kterém neměli hrát budou hrát NY6 Bowl a to konkrétně Fiesta Bowl 2.1.2021 s Iowa State Cyclones. Ducks budou muset předvést opět skvělý výkon v obraně jestli chtějí pomýšlet na úspěch, protože útoku vyschl střelný prach, Shough je momentálně dost mimo a na druhé straně stojí zabijáci Hall, Purdy, Hutchinson a Kolar.

https://www.youtube.com/watch?v=akNMET3va64

American Athletic Conference Championship Game - Nippert Stadium, Cincinnati (OH)

No. 9 Cincinnati Bearcats - No. 23 Tulsa Golden Hurricane                              27:24 (10:0, 7:10, 7:7, 3:7)

Cincinnati nehrálo skoro měsíc a na jejich výkonu to bylo znát. Na rozdíl od předchozích blow out vítězství museli v tomto zápase bojovat až do konce, aby rozhodl až last second field goal. Nicméně i toto dělá velké týmy, které dokážou překonat překážky a vyhrát i zápasy, kde se úplně tak všechno nedaří. Bohužel to, že neporazili Tulsu větším rozdílem, nepřispělo do debaty o jejich možnostech dostat se do play-off. Podle mého názoru by však nepomohlo ani, kdyby vyhrály o tisíc. Tulsa vstupovala do konferenčního finále poprvé ve své historii a po třech předchozích sezónách, kdy neměli víc výher než proher. I to přispělo k vysoké motivaci znepříjemnit život favoritovi zápasu. Cincinnati díky své nervozitě vyprodukovali v zápase 12 penalt a dva fumbly, které určitě udrželi Tulsu ve hře až do konce. Hrálo se v těžkcýh podmínkách za vytrvalého deště. Tyto podmínky víc ovlivňovaly hráče Tulsy, kteří se víc spoléhali na běhy než li hru vzduchem. QB Zachu Smithovi to vzduchem moc nešlo a zapsal bilanci 13 z 30 přihrávek, 1TD a 2 INT. Po prvním jeho interceptionu skórovali Bearcats 42 yardovým během RB Jeroma Forda. V průběhu první půlky exceloval WR Alec Pierce, který dvěma akrobatickými catchi založil na oba skórovací drivy v první čtvrtce  a jeho krásný one handed catch předcházel běhu Forda. V druhé čtvrtině nejdřív Tulsa vyrovnala na 10:10 po tom, co dokázali proměnit fumble QB Desmonda Riddera. Jenže obrana Tulsy nedokázala zastavit Pierce a ten 36 yarovým TD zvýšil na poločasových 17:10. Alec Pierce nakonec v zápase nachytal kariérní maximum 146 yardů (126 v první půlce) a byl hlavním cílem Riddera, který měl nakonec bilanci 19 z 29 přihrávek pro 269 yardů, 1 TD a přidal 85 yardů po zemi včetně 1 TD, což bylo nejvíc z týmu. Ve třetí čtvrtině nejdřív vyrovnal RB Deneric Prince, aby oplatil stejnou mincí Ridder a dostal Bearcats znovu do vedení. Tulsa vyrovnala tři a půl minuty před koncem, když Smith našel Juana Carlose Santanu v EZ. Obrana Tulsy však nevydržela při klíčovém posledním drivu a rozehře 4&2 skočili do offsidu a umožnili K Cole Smithovi kopnout 34 yardový FG s vypršením času. Cincinnati se raduje z titulu a účasti v prestižním bowlu. Musí se však vyrovnat se ztrátou playmakera v obraně, když S James Wiggins odstoupil ze zápasu se zraněním nohy. Uvidíme, jestli se vrátí do Peach Bowlu.

MVP zápasu: QB Desmond Ridder

Tulsa Golden Hurricane budou hrát na Silvestra v Armed Froces Bowlu. Jejich soupeřem měl být tým coache Leache Mississippi State Bulldogs, ale po odstoupení Tennessee Volunteers z Liberty Bowlu je možné, že se Bulldogs posunou do Liberty Bowlu místo Volunteers a Golden Hurricane dostane nového soupeře (možná Army Black Knights, kterým byl zrušen Independence Bowl). Cincinnati Bearcats živili malý plamínek naděje, že by se mohli dostat do selekce výboru a účast v play-off, ale ta naděje byla planá, žádný tým z group of 5 nemá šanci se nidky do play-off dostat (něch si to všetci zapamätajú). Ta naděje definitivně zhasla v neděli večer, když je CFP výbor šoupl naopak ještě o místo hůř než v předchozím týdnu na číslo 8, ze kterého musí vzít za vděk účastí v New Year Six Bowl, konkrétně v Peach Bowlu, kde budou mít šanci ukázat svou sílu proti No.9 Georgia Bulldogs.

https://www.youtube.com/watch?v=iX_V5mH3Now

Sun Belt Conference Championship Game - Brooks Stadium, Conway (SC)

No. 12 Coastal Carolina Chanticleers - No. 19 ULL Ragin Cajuns                        ZRUŠENO

Finálový zápas byl ve čtvrtek večer zrušen. Vzhledem k tomu, že Chanticleers porazili Ragin Cajuns ve vzájemné zápase v průběhu sezóny, rozhodlo vedení konference, že letos budou oba týmy označeni za společné víteze.

Ryan Conference USA Championship Game - Joan C. Edwards Stadium, Huntington (WV)

Marshall Thundering Herd – UAB Blazers                                                        13:22 (0:3, 0:6, 7:3, 6:13)

Překvapení se odehrálo v konferenčním finále konference USA, kde favorizovaní Marshall Thundering Herd nedokázali překonat obranu UAB Blazers a jejich potentní útok v čele s QB Grantem Wellsem a RB Brendanem Knoxem nevyprodukovala dost ofenzivní síly, aby zabránila Blazers v zisku druhého konferenčního titulu v posledních třech letech a potvrdili tak statistiku, kdy hostující týmy ve finále mají bilanci 11-5. UAB jsou prvním týmem v historii konference, kterému se podařilo postoupit do finále ve třech letech po sobě. Po každé to bylo na venkovním hřišti. Jsou jediným týmem, který dokázal vyhrát titul 2x na venkovním hřišti. Konferenční finále se nehrává na neutrálním hřišti jako v jiných konferencí, ale vždy na hřišti lépe umístěného týmu respektive týmu s lepším rekordem. Zajímavé je, že se jim to povedlo po třikrát ve čtyřech letech, které odehráli po restartu fotbalového programu, který mezi lety 2014 a 2017 vůbec neměli. Marshall vstupoval do zápasu s nejlepší obranou v lize, která povolila průměrně jen 11,4 bodu na zápas a druhou nejlepší běhovou obranou s průměrem 73 yardů na zápas. Poprvé v sezóně povolili víc jak 20 bodů a sezóně průměr přešvihli 2x. Běhová obrana nebyla schopna uhlídat ofenzivního MVP zápasu RB Spencera Browna, který naběhal 149 yardů a UAB jako celek 216 yardů což je 3x víc než sezónní průměr, který povolila běhová obrana Herds. Naopak útok týmu, který vyhrál prvních 7 utkání sezóny a byl v TOP 25, nebyl schopen hýbat míčem. Třikrát z prvních pěti drivů šel 3 a ven a nebyl schopen zaznamenat víc jak 24 yardů v prvních 8 drivech zápasu. Poločas prohráli Herds 9:0 a bylo to nejnižší poločasové skóre v histori konferenčních finále stejně jako skóre 3:0 po první čtvrtině. Po přestávce snížili na 9:7, když dokázali potrestat fumble hostů, ale to bylo málo. UAB odskočili na 15:7 a Herds snížili ještě 5 minut před koncem na 15:13 po 70 yardovém spojení QB Wellse s WR Xavierem Gainesem, po kterém ale neproměnili dvoubodovou konverzi a nesrovnali stav. Za minutu na to je potrestal QB Tyler Johnston III, když našel WR Trea Shropshirea, který 71 yardovým TD rozhodl zápas. Bylo to poprvé v historii konferenčních finále, kdy oba týmy skórovali 70 a více yardový TD ze scrimmage play. Shropshire v zápase nachytal 180 yardů na 5 zachycení a vytvořil nový rekord yards/catch s průměrem 36 yardů na zachycení. QB Tyler Johnston III měl bilanci 12 z 22 přihrávek pro 252 yardů a 2 TD. Naopak domácí QB Grant Wells měl mizerných 8 z 23 přihrávek pro 138 yardů, z nichž 70 dělal TD na Gainese.

MVP zápasu: RB Spencer Brown. Stal se jediným hráčem, kterému se to povedlo 2x.

Marshall Thundering Herd budou hrát zajímavý Bowl Game proti Buffalo Bulls (Camelia Bowl – 25.12) a UAB Blazers budou hrát o den později v Gasparilla Bowlu proti SEC soupeři, konkrétně South Carolina Gamecocks.

https://www.youtube.com/watch?v=pXK_BgGINb0

Rocket Mortgage Mid American Conference Championship Game - Ford Field, Detroit (MI)

Buffalo Bulls – Ball State Cardinals                                                                  28:38 (14:7, 7:28, 7:3, 0:0)

Předzápasové předpovědi čekali jasné utkání ve prospěch Buffala. Do sestavy se vrátila jejich hlavní hvězda RB Jaret Petterson, který však zřejmě úplně nedoléčil zranění a v zápase ho skvělá obrana cardinals udržela na zapomenutelných 47 yardech, čímž rozhodně nenavázal na své dechberoucí čísla z předchozích zápasů, když průměrně naběhal 200 yardů. V průběhu třetí čtvrtiny odstoupil s viditelným zraněním nohy. V průběhu poslední čtvrtiny se sice vrátil, ale na jedné noze se moc běhat nedá a míč do ruky dostal už jen jednou. Jeho kolega Kevin Marks sice naběhal 93 yardů, ale po zemi byli Bulls málo nebezpeční. Bulls byli ve vedení 14:7 a 21:14, ale pak se ještě do konce prvního poločasu dostali do pro ně už pak neřešitelné ztráty 35:21, když šnůru 21 bodů bez odpovědi završili hráči Ball State vrácením strip sack fumblu QB Kylea Vantraseho do EZ. Byl to první sack fumble, který Bulls v sezóně připustili, a byla to drahá premiéra. Cardinals skórovali 3x behěm 5 minut. Quaterback Ball State Drew Plitt naházel v zápase 3 TD a pro jedne doběhl už v průběhu prvního poločasu a zadělal na velký úspěch Cardinals, kterří v minulém kole přestáli poslední wild paly Western Michiganu. Obrana Ball State zaslouží velkou pochvalu za udržení Pattersona na uzdě. Rovněž nedovolili, aby Buffalo vyrovnalo svého letošního průměru, když neskŕovali nikdy míň než 42 bodů. V průběhu druhého poločasu donutili Buffalo rovněž dvakrát k turnover on downs a tak se mohou radovat z prvního konferenčního titulu od roku 1996.

MVP zápasu: Offense – QB Drew Plitt, Defense – LB Jimmy Daw

Oba týmy čeká Bowl game. Buffalo Bulls si zahrají 25. prosince v Camelia Bowlu proti Marshall Thundering Herd. Ball State Cardinals si zahrají na Silvestra se San Jose State Spartans v Arizona Bowlu.

https://www.youtube.com/watch?v=OTZkWzhJSLQ

Mountain West Conference Championhip Game – Sam Boyd Stadium, Las Vegas (NV)

No. 24 San Jose State Aztecs – Boise State Broncos                                        34:20 (7:3, 12:3, 0:7, 15:7)

QB Nick Starkel vedl své Spartans k prvnímu historickému titulu v konferenci. Při tomto tažení naházel 453 yardů a 3 TD a svým výkonem překonal rekord konferenčního finále, který vytvořil v roce 2013 Derek Carr (Fresno State) při vítězství nad Utah State (404 yardů). Zkompletoval 32 z 52 přihrávek na 10 různých recieverů. Spartans zůstali v sezóně neporažení (porvé v historii) a navíc utnuli nepříznivou bilanci čtrnásti proher v řadě s Broncos. Mohou se tak těšit na svou jedenáctou účast v Bowl Game od roku 1946. Hlavním Starkelovým cílem byl WR Tre Walker se 137 yardy. Byl to čtvrtý zápas v kariéře a druhý v sezóně, kdy dokázala Starkel naházet víc jak 400 yardů. Poprvé to dokázal v SJSU, když předtím hrál na univerzitách Texas A&M a Arkanas. Spartans získali svůj rozhodující náskok v prvním poločase, když skórovali 5 krát ze sedmi drivů. Většinou to však byly fieldgoaly a jejich kicker matt Mecurio se zapsal do histori tím, že jako první kicker proměnil 4 FG v průběhu prvního poločasu resp jedné čtvrtiny, když to dokázal v průběhu druhé periody. I když Spartans neproměňovali své drivy v TDs tak obrana je udržela v dostatečném odstupu od útoku Broncos, kde QB Hank Bachmeier nedokázal vybalancovat se svými koordinátory passový a běhový útok. Zkompletoval 20 ze 40 přihrávek pro 221 yardů, ale běhový útok zapsal pouze 12 yardů na 24 pokusů a v prvním poločase skórovali jen dva FG. V průběhu druhé půle se pokusil zápas zdramatizovat Avery Williams, který donesl míč do EZ 69 yardovým punt returnem. Byl to jeho devátý kickoff nebo punt return TD, čímž vyrovnal rekord NCAA, který nyní dělí s Dante Pettisem, který to dokázal v dresu Washington Huskies. V průběhu poslední čtvrtiny však Starkel našel WR Derrick Deeseho Jr., který stanovil konečné skóre, zapsal pátý TD v sezóně a všechny jeho TD zachycení byly při třetím downu.

MVP zápasu: Offense QB Nick Starkel, Defense DL Cade Hall jr. oba SJSU.

Boise State Broncos odmítli na poslední chvíli svou účast v den výběru bowl games. Tím hodně zvařili především Army Black Knights, kterým kvůli tomu byl zrušen Independence Bowl. San Jose State Spartans zakončili sezóu na 22. místě žebříčku CFP a zahrají si s vítězem Mid-American Conference Ball State Cardinals v Arizona Bowlu.

https://www.youtube.com/watch?v=XZwwn1tdV94


Ostatní zápasy:

Konference SEC (South Eastern Conference)

Tennessee Volunteers (SEC) - No. 5 Texas A&M Aggies(SEC)                                                    13:34

https://www.youtube.com/watch?v=jNBcqUAbrv8

Mississippi State Buldogs (SEC) - Missouri Tigers (SEC)                                                             51:32

https://www.youtube.com/watch?v=PRlTyq1hec4

LSU Tigers (SEC) - Ole Miss Rebels (SEC)                                                                                  53:48

Hrají-li Ole Miss, čekejte přestřelku. V téhl však Rebels prohráli, protože stáli proti namlsaným LSU tigers, kteří měli za pasem výhru nad Floridou Gators. Freshmen WR Kayshon Boutte byl nezastavitelný, když nachytal famózních 308 yardů na 14 zachycení, což je školní rekord. Nezastavilo ho ani zranění kotníku v průběhu poslední čtvrtiny. Jeho poslední kousek dostal domácí do vedení 1:30 minuty před koncem. Ole Miss quarterback Matt Corral dotáhl v posledním drivu svůj tým až na polovinu LSU, ale jeho 6! turnover (fumble) v zápase pohřbil jejich poslední naděje. Turnovery zabili jinak výborné výkony Corrala, když v tomto zápase zapsal 5 interceptionů a 1 fumble. Celkem v sezóně má už 14 INT na 27 TD. V tomto zápase zapsal bilanci 15 z 27 přihrávek pro 251 yardů, 3 TD a 5 INT, naběhal nejvíc z týmu 158 yardů. LSU se touto výhrou vyhnulo první loosing season od roku 1999 a byli by prvním týmem od roku 1943, který zapsal loosing season po sezóně, ve které získal národní titul. Před pár týdny jsem předpovídal, že se to LSU nepovede a opět jsem se mýlil. Tigers porazili Gators i Rebels a zachránili aspoň trochu svou pověst. Freshman LSU QB Max Johnson chytil slinu a naházel 435 yardů, 3 TD a 1 INT. Myslím, že coach „O“ našel svého QB budoucnosti a konec sezóny dal dobrý základ do další práce a šanci vrátit se na vítěznou vlnu. Ole Miss pod novým trenérem Lanem Kiffinem ukázalo expolozivní útok, ale taky se spoustou zbytečných ztrát a zranitelnou obranu. Uvidíme, jak moc zábavný ten útok bude příští rok a jak se jim podaří odstranit velké možství ztrát. Ole Miss Rebels se dočkal pozvánky do bowl game a zahraje si v Outback bowlu proti Indiana Hoosiers. LSU Tigers si bowl game nezahrají, protože sami na sebe uvalili trest za porušení pravidel NCAA o nedovoleném náboru, když nabízeli výhody rodičům rekrutů protislužbou. Čeká je ještě vyšetřování od NCAA, ale tenhle sebemrskačský trest jim určitě pomůže.

https://www.youtube.com/watch?v=gRmNijIHZsQ

Konference Big Ten

Rutgers Scarlet Knights (B10) – Nebraska Cornhuskers (B10)                                                   21:28

https://www.youtube.com/watch?v=lczu5l7r4O4

Wisconsin Badgers (B10) – Minnesota Golden Gophers (B10)                                                  20:17 (OT)

V rivalry game, která je nejčastěji hraným derby v historii college footballu, se hraje o trofej s názvem „Paul Bunyan`s Axe“ neboli sekeru Paula Bunyana. Byl to 130, vzájemný zápas. Wisconsin vyhrál 17 z posledních 20 zápasů. Poslední výhra se však nerodila snadno a dostavila se až v prodloužení. V průběhu zápasu zářili oba hlavní running beci domácí Garret Groshek (154 yardů) a hostující hvězda Mohamed Ibrahim (151 yardů). O osudu zápasu a téhle skvělé rivalry rozhodl neproměněný FG z první pozice Minnesoty, když kopal jejich 3rd stringer, který minul 36 yardový pokus. Domácí pak už nezaváhali a krátkým chip shotem rozhodli o další výhře a potvrdili dominanci v posledních dvaceti letech. Minnesota Golden Gophers pozvánku do bowlu nedostali a Wisconsin Badgers si zahrají v Duke Mayo Bowlu proti Wake Forrest Deamon Deacons z konference ACC.

https://www.youtube.com/watch?v=tXidQFpFVB4

Penn State Nittany Lions (B10) – Illinois Fighting Illini (B10)                                                     56:21

https://www.youtube.com/watch?v=yMJxn9U5Oac

Konference Pacific 12

Oregon State Beavers (PAC 12) - Arizona State Sun Devils (PAC 12)                                          33:46

https://www.youtube.com/watch?v=W7uC-jHZt6g

UCLA Bruins (PAC 12) - Stanford Cardinals (PAC 12)                                                                 47:48 (2OT)

V tomto zápase bez obran exceloval především hostující WR Sami Fehoko, který nachytal 230 yardů a 3 TD. Jeho QB Mills naházel 438 yardů 3 TD a 3 INT. Na domácí straně zazářil RB Brittain Brown, který naběhal 219 yardů. QB Chase Griffin, který opět nahradil Doriana Thompsona Robinsona, měl opravu produktivní večer s bilancí 9 z 11 pro jen 127 yardů, ale za to 4 TD, většinu práce odvedl po zemi Brown. O zápase rozhodlo druhé prodloužení a gamble Chipa Kellyho, který šel pro 2pt konverzi, i když mu to pravidla nenařizovala. Bohužel v UCLA není tak úspěšný, jako byl u nás a tentokrát mu risk nevyšel. Zápas byl plný zvratů, když se nejdřív dostal Stanford do vedení 20:3, pak šňůrou 31 bodů UCLA otočilo na 34:20, aby zápase došel až do prodloužení za stavu 34:34. UCLA odmítlo Bowl game a sezóna pro ně skončila. Stanford odřekl už dříve a má rovněž čas na přípravu na další sezónu.

https://www.youtube.com/watch?v=jJBVgozOHaI

Utah Utes (PAC 12) - Washington State Cougars (PAC12)                                                         45:28

V tomto zápase se Utes povedl skvělý obrat, když otočili poločasovou ztrátu 28:7. Utes vyprodukovali v první půli celkem 4 ztráty (2x fumble,1x interceptiona 1x TOD). V druhé půli se vše otočilo a byli to naopak Cougars, který ztráceli míč jak na běžícím páse a dovolili spektakulární obrat Utes, kteří v druhé půli nedovolili hostům skórovat ani bod. Cougars zaznamenali doslova tragický druhý poločas. Ze sedmi drivů na začátku druhého poločasu 3x puntovali (3x 3 a ven) a 4 ztratili míč (3x fumble a 1x pick six). Cougars nepomohl ani návrat RB Maxe Borghiho, který se vrátil po zranění, naběhal 95 yardů, ale to nestačilo. QB Jayden de Laura vyprodukoval dvě ztráty (fumble a pick six) a byl nahrazen náhradníkem Cammonem Cooperem. Washington State pod novým trenérem Nickem Rolovichem začali sezónu ve velkém stylu, ale po pár následujících porážkách a výpadku kvůli covidu nakonec končí zklamaní s bilancí 1-3. Nicméně výkony určitě špatné nebyli a mají dobrý základ do dalších let. Utah utes odmítli nabídku na Bowl Game a sezóna jim skončila stejně jako Cougars, kteří se svým rekordem nejsou bowl eligible.

https://www.youtube.com/watch?v=lGCCEqJ90GU

FBS Indipendent

Army Black Knights (FBS IND) - Air Force Falcons (MWC)                                                          10:07

Vzhledem k tomu, že oba týmy porazili Navy, rozdali si to v přímém souboji o vítěze „Commander-in-Chief’s Trophy“, kterouzíská nejlepší z vojenských akademií ve vzájemných soubojí (miniturnaj tří týmů). A byl to souboj opravdu těsný (nejvyrovnanější ze všech tří soubojů), který byl rozhodnut až 73 sekund před koncem zápasu, když domácí FB Jakobi Buchanan, 260 liber vážící zvíře, protlačilo do endzóny míč při rozehrávce 4&1. Tím dostal domácí do vedení 10:7 a k vysněné trofeji, která byla jejich 9. v historii. Army (9-2) navázali na týden staré vítězství 15:0 nad Naval academy. V zápasech těchto týmů se nikdy moc nehází a tak nejlepšícm výsledkem qauterbacka ze tří zápasů je výkon QB univerzity Navy, který naházel 137 yardů s bilancí 6 z 15 pokusů a to v zápase, který jeho tým prohrál 40-7 s Air Force. Proměnení čtvrtého downu doběhem do EZ bylo druhou konverzí čtvrtého downu v průběhu vítězného drivu, když předtím proměnil 4&6 QB Christian Anderson. Vítězství však musel potvrdit až interception Arika Smithe při posledním drivu Falcons. Byl to třetí interception v zápase, když druhý přišel v drivu předcházejícím vítěznému drivu Army, picknul Jabari Moore na vlastní goal line hod hostujícíhi QB Danielse. Air Force vstupovali do zápasu jak tým s druhým nejlepším běhovým útokem v zemi, když měli v průměru 336 yardů. V tomto zápase je však Army přeběhalo v poměru 290:154. Falcons nemohli vyhrát i z toho důvodu, že jejich kicker Tevye Schuettpelz-Rohl netrefil 2 FG, které byly inside 40. Black Knights se museli vyrovnat i se ztrátou startujícího quaterbacka Tyhiera Tylera, který musel odstoupit po hitu do helmy v průběhu první půle. Nahradil ho Christian Anderson. Za vítězstvím Army stojí především obrana, která vyprodukovala klíčové turnovery a do zápasu vstupovala jako druhá nejlepší v zemi s průměrem 227 yardů na zápas. HC Todd Monken a DC Nate Woody odvedli skvělou práci. Air Force Falcons svou sezónu zakončili prohrou a budou se soustředit na příští rok. Pozvánku do bowl game nedostali. Army Black Knights měli hrát v Independence Bowlu, ale jejich Bowl game byl zrušen, protože se nenašel jejich soupeř. Po odřeknutí pěti týmů z PAC 12 a Boise State v den výběru se souboj zrušil. Army to nesou těžce a dožadují se zvratu. Jestli se jim to povede, uvidíme. Osobně jsem skeptický, protože ne všem je v systému CFB měřeno stejně.

https://www.youtube.com/watch?v=E3YDIktaW58

Zrušené zápasy:

No. 12 Coastal Carolina Chanticleers - No. 19 ULL Ragin Cajuns

No. 8 Georgia Bulldogs (SEC) - Vanderbilt Commodores (SEC)

No. 18 Miami Hurricanes (ACC) - Georgia Tech Yellow Jackets (ACC)

No. 11 Indiana Hoosiers (B10) - Purdue Boilermakers (B10)

No. 13 USC Trojans - Washington Huskies

No. 16 Iowa Hawkeyes (B10) - Michigan Wolverines (B10) 

Wake Forrest Demon Deacons (ACC) - Florida State Seminoles (ACC)

Maryland Terrapins (B10) – Michigan State Spartans (B10)

Oregon Ducks (PAC 12) – No. 25 Colorado Buffaloes (PAC 12)

California Golden Bears (PAC 12) – Arizona Wildcats (PAC 12)

Troy Trojans (Sun Belt) - ULM Warhawks (Sun Belt)


Na závěr uvádím přehled všech Bowl Games a bez finále play-off o jehož účastnících bude teprve rozhodnuto v semifinálových zápasech

Výsledky sem budu průběžně doplňovat:

21.12.2020 - Myrtle Beach Bowl - Brooks Stadium, Conway (SC)

Appalachian State Mountaineers (Sun Belt) - North Texas Mean Green (C-USA)         56:28 (14:0, 21:14, 7:7, 14:7)

22.12.2020 - Famous Idaho Potato - Albertsons Stadium Boise (ID)

Nevada Wolfpack (MWC) – Tulane Green Wave (AAC)                                                    38:27 (6:0, 20:7, 0:13, 12:7)

22.12.2020 - RoofClaim.com Boca Raton Bowl - FAU Stadium, Boca Raton (FL)

No. 16 BYU Cougars (FBS IND) - UCF Knights (AAC)                                                49:23 (21:0, 14:10, 14:7, 0:6)

23.12.2020 - R+L Carries New orleans Bowl - Mercedes Benz Superdome, New Orleans (LA)

Louisiana Tech Bulldogs (C-USA) - Georgia Southern Eagles (Sun Belt)                      03:38 (0:7, 3:14, 0:7, 0:10)

23.12.2020 - Montgomery Bowl - Cramton Bowl, Montgomery (AL)

Memphis Tigers (AAC) - Florida Atlantic Owls (C-USA)                                                    25:10 (10:0, 8:0, 7:10, 0:0)

24.12.2020 - New Mexico Bowl - Toyota Stadium, Frisco (TX)

Houston Cougars (AAC) – Hawaii Rainbow Warriors (MWC)                                           14:28 (0:14, 0:7, 14:7, 0:0)

25.12.2020 - Camelia Bowl – Cramton Bowl, Montgomery (AL)

Marshall Thundering Herd (C-USA) – Buffalo Bulls (MAC)                                           10:17 (0:0, 7:10, 3:0, 0:7)

26.12.2020 - FBC Mortgage Cure Bowl – Camping World Stadium, Orlando (FL)

No. 12 Coastal Carolina Chanticleers (Sun Belt) - Liberty Flames (FBS IND)                  34:37 (OT) (0:14, 13:3, 6:7, 15:10, 0:3)

26.12.2020 - First Responder Bowl – Gerald J. Stadium, Dallas (TX)

No. 19 ULL Ragin Cajuns (Sun Belt) - University of Texas at San Antonio Roadrunners (C-USA)           31:24 (7:0, 10:7, 7:14, 7:3)

26.12.2020 - Lendingtree Bowl – Ladd-Peebles Stadium, Mobile (AL)

Western Kentucky Hilltoppers (C-USA) - Georgia State Panthers (Sun Belt)                   21:39 (7:7, 0:20, 7:3, 7:9)

29.12.2020 - Cheez It Bowl - Camping World Stadium, Orlando (FL)

No. 18 Miami Hurricanes (ACC) - No. 21 Oklahoma State Cowboys (B12)                   34:37 (0:21, 10:0, 9:3, 15:13)

29.12.2020 - Valero Alamo Bowl – Alamodome, San Antonio (TX)

No. 20 Texas Longhorns (B12) - Colorado Buffaloes (PAC 12)                    55:23 (14:0, 3:10, 17:6, 21:7)

30.12.2020 - Dukes Mayo Bowl – Bank of America Stadium, Charlotte (NC)

Wisconsin Badgers (B10) - Wake Forrest Demon Deacons (ACC)                    42:28 (0:14, 14:0, 14:7, 14:7)

30.12.2020 - Goodyear Cotton Bowl – AT&T Stadium, Arlington (TX)

No. 6 Oklahoma Sooners (B12) - No. 7 Florida Gators (SEC)                    55:20 (17:3, 14:10, 10:0, 14:7)

31.12.2020 - Lockhead Martin Armed Forces Bowl – Amon G. Carter Stadium, Forth Worth (TX)

No. 24 Tulsa Golden Hurricane (AAC) - Mississippi State Bulldogs (SEC)                    26:28 (0:7, 6:0, 7:14, 13:7)

31.12.2020 - Autozone Liberty Bowl – Liberty Bowl Memorial Stadium, Memphis (TN)

Army Black Knights (FBS IND) - West Virginia Mountaineers (B12)                    21:24 (0:3, 14:7, 7:6, 0:8)

31.12.2020 - Offerpad Arizona Bowl – Arizona Stadium, Tucson (AZ)

No. 22 San Jose State Spartans (MWC) – Ball State Cardinals (MAC)                    13:34 (0:27, 0:0, 13:7, 0:0)

1.1.2021 - Chick Fill-A Peach Bowl – Mercedes Benz Stadium, Atlanta (GA)

No. 8 Cincinnati Bearcats (AAC) - No. 9 Georgia Bulldogs (SEC)                    21:24 (7:0, 7:7, 7:3, 0:14)

1.1.2021 - Citrus Bowl - Camping World Stadium, Orlando (FL)

No. 14 Northwestern Wildcats (B10) - Auburn Tigers (SEC)                    35:19 (14:0, 0:6, 7:7, 14:6)

2.1.2021 - Tax Slayer Gator Bowl – TIAA Bank Field, Jacksonville (FL)

No. 23 North Carolina State Wolfpack (ACC) - Kentucky Wildcats (SEC)                  21:23 (0:3, 0:10, 7:0, 14:10)

2.1.2021 - Outback Bowl – Raymond James Stadium, Tampa Bay (FL)

No. 11 Indiana Hoosiers (B10) - Ole Miss Rebels (SEC)                  20:26 (3:6, 0:7, 3:7, 14:6)

2.1.2021 - Playstation Fiesta Bowl – StateFarm Stadium, Glendale (AZ)

No. 10 Iowa State Cyclones (B12) – No. 25 Oregon Ducks (PAC 12)                  34:17 (7:7, 21:10, 3:0, 3:0)

2.1.2021 - Capital One Orange Bowl – Hard Rock Stadium, Miami Gardens (FL)

No. 5 Texas A&M Aggies(SEC) - No. 13 North Carolina Tar Heels (ACC)                 41:27 (7:3, 10:10, 0:7, 24:7)


College Football Play-off Semifinals
1.1.1.2021 - Rose bowl presented by Capital One – AT&T Stadium, Arlington (TX)

No. 1 Alabama Crimson Tide (SEC) - No. 4 Notre Dame Fighting Irish (ACC)                 31:14 (14:0, 7:7, 7:0, 3:7)

1.1.2021 - All State Sugar Bowl – Mercedes-Benz Superdome, New Orleans (LA)

No. 2 Clemson Tigers (ACC) - No. 3 Ohio State Buckeyes (B10)                  28:49 (14:14, 0:21, 7:7, 7:7)


Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • OMAHA2
  23. prosince 2020 16:40

  Zapas Bamy bol nemal chybu, konecne dostojny super.
  Notre Dame dáme, ale Tigers to bude vo finale tvrdy oriesok, ten Skalski je fakt skvely 🙅

 • Šráma
  23. prosince 2020 17:42

  Pšššt uvidíme v Rose Bowlu. My bude pro vás dosud nejtěžší soupeř ☝️

 • DCC
  23. prosince 2020 15:34

  Díky za článek. Myslím, že se Šrámou odvádíte skvělou práci. Kloubouček. S plnou vážností.