AKTUÁLNĚ
Novinky Jan Štiegler 07.01. 20:35

NFL Power Rankings – Week 17 – konec základní části

1. Kansas City Chiefs -

Chiefs si udrželi nejen první místo v konferenci AFC, ale i první místo v mém Power Rankingu po základní části. Za mne stále největší aspirant na Super Bowl. Trojka Mahomes–Kelce–Hill dokáže vyhrát jakékoliv utkání.

2. Green Bay Packers -

I když Packers před play off přišli o LT Bakhtiariho, který si přetrhal vazy v koleni, Aaron Rodgers ukazuje, že by měl být MVP letošní sezóny. Packers mají v NFC výhodu domácího prostředí pro play off a na Lambeau Field se bude v mínusových teplotách vyhrávat jen velmi těžko.

3. Buffalo Bills -

Tým, který má momentálně nejlepší formu, a to je před play off určitě skvělá zpráva pro všechny jeho fanoušky. Bills hrají s neskutečnou sebedůvěrou a drzostí a jsou jedním z mála týmů, které mohou Chiefs potrápit.

4. New Orleans Saints -

Saints se pro play off vrací zraněný WR Thomas a jejich útok tak dostane znovu nový rozměr. Kamara hraje svou nejlepší sezónu a obrana je také velmi dobře zformována. Drew Brees má poslední šanci na Super Bowl a je jenom na něm, co nám předvede v pravděpodobně posledních zápasech své skvělé kariéry.

5. Tampa Bay Buccaneers -

To, co jsem zmiňoval na začátku sezóny, je tu. AB se rozehrál a Tampa jde do play off ve skvělé formě. Mají tři WR kategorie super elite, RB Jonese, který skvěle doplňuje běhovou hru, a velezkušeného Toma Bradyho. Obrana je velmi agresivní a dokáže se vybičovat k velkým výkonům. To je recept na play off. Musím říct, že já osobně Tampě hodně věřím – za mne černý kůň, který může dojít do finále!

6. Seattle Seahawks -

Seahawks se neskutečně zvedla obrana. Pokud se znovu chytí útok, bude Seattle dalším velkým hráčem. Russell Wilson a tým Seahawks prostě v těch nejtěžších zápasech umí zabrat. Velmi nepříjemný soupeř do play off, které se hraje na jedno utkání.

7. Baltimore Ravens -

Ravens velmi dobře načasovali formu a po rozpačité střední části sezóny jsou zpět. Hráče mají kvalitní téměř na všech pozicích, ale do play off nejdou v roli velkých favoritů, což by jim mělo hrát do karet. Lamar Jackson musí ukázat, že v play off umí vyhrávat! Do třetice všeho dobrého či zlého.

8. Tennessee Titans -

Král Henry se zapsal mezi nejlepší RBs v historii ligy, když se dokázal v sezóně dostat přes 2000 běhových yardů. A osmé členské místo v klubu 2k mu patří naprosto zaslouženě. Není to však jenom on, kdo táhne Titans. Tannehill se vyprofiloval ve skvělého QB a PAP Titans jsou velmi nebezpečné. Otazník visí nad obranou, která nepatří ke špičce ligy ani zdaleka.

9. Pittsburgh Steelers -

Steelers jsou pro mne momentálně týmem s otazníkem. Uvidíme v play off odpočatého Big Bena, který bude hrát jako v druhém poločase s Colts a jako na začátku sezóny? Nebo to budou Steelers ze šňůry tří proher v řadě? Až utkání s Browns nám to ukáže. Talent, zkušenosti a kvalita v týmu jsou. Forma a sebevědomí zůstávají otázkou.

10. Indianapolis Colts -

Colts hrají celý rok trochu zvláštně. Dokáží porazit každého soupeře, ale zároveň se i dokáží trápit s jasným outsiderem. Faktem však zůstává, že obrana je jedna z nejlepších v celé NFL, běhová hra s Taylorem a Hinesem dokáže tahat čas a Rivers je zkušený QB. Jednoduchou rovnicí mi vychází, že síla týmu tu je. Bude záležet, jací Colts se v play off ukáží. Pokud ti ve formě, v AFC může být černý (modrý) kůň.

11. Los Angeles Rams -

Rams mají naprosto skvělou obranu. Front 7 v čele s Aaronem Donaldem dokáže terorizovat jakoukoliv ofenzivní lajnu v lize a Ramsey vynuluje, na kohokoliv si ukážete. Útok je pod taktovkou McVaye znovu velmi kreativní a nebezpečný, ale… největší slabinou je QB. Jared Goff je po operaci palce a neví se, jestli nastoupí. A i když hraje, světové výkony to zrovna nejsou. Náhradník Wolford sice zahrál obstojně, ale bude to proti powerhouse týmům NFC stačit? QB odpoví.

12. Cleveland Browns +1

2002. To je poslední sezóna, kdy se Browns dostali do vyřazovací fáze. Ale dlouhá šňůra čekání je u konce – Browns jsou v play off! Momentálně má tým problémy s covidem, klubový komplex je uzavřen, ale snad bude vše v pořádku. Nicméně s běhovým útokem, který mají Browns, a Mylesem Garrettem v obraně, nemusí být utkání proti Steelers vůbec ztracené.

13. Miami Dolphins -1

Jak je důležité míti Fitzmagick! Kouzelník Fitz v posledním týdnu kvůli karanténě Miami chyběl a Tua ukázal, že je prostě nováček. Ani silná obrana Delfíny nepodržela a těm tak proklouzlo play off doslova mezi prsty. Budoucnost tohoto týmu je ale zářná, navíc výběr číslo 3 v letošním draftu získaný z Houstonu je pohádkovou výhrou.

14. Chicago Bears -

Bears se na konci roku útočně chytli a nakonec si vydřeli postup do play off. V zápase s Packers však bylo vidět, že top týmy jsou jim ještě vzdálené. Dobrá zpráva je, že play off se hraje na jedno utkání a stát se může cokoliv. Každopádně nakonec alespoň trochu zachráněná sezóna, nicméně otázka pro QB1 na 2021 zůstává stejná. Kdo jím bude?

15. Arizona Cardinals -

Cardinals nezvládli konec základní části a nakonec se jejich sen o play off rozplynul. V nejdůležitějším utkání se jim zranil Kyler Murray a pick six jeho náhradníka na konci poločasu zlomil Cardinals vaz. Nicméně další tým s obrovským potenciálem do příští sezóny a Cards mohou s nadšením vyhlížet rok 2021.

16. Washington Football Team -

Z NFC se tým nedostal do play off, ale playoff dostalo tým z NFC East do vyřazovací části… nebo alespoň tak nějak to bylo. Neuvěřitelný příběh Alexe Smitha je tak dokonán a postup do play off si tento borec za to, čím si prošel, zaslouží. Ve vyřazovací části je čekají rozjetí Bucs a jediná šance je skrz fantastickou hru defenzivní lajny a s pomocí velké kapky štěstí.

17. Minnesota Vikings -

Vikings sice play off uniklo, ale příští rok by mohlo být všechno jinak. Mladíci v obraně budou o rok zkušenější a pokud se vydaří draft, Vikes budou znovu týmem první poloviny tabulky. Navíc Justin Jefferson je prostě zvíře! Škoda, že tu je Herbert, jinak jasný OROY.

18. New York Giants +1

Giants bojovali až do samotného konce o play off, ale spíše jen díky okolnostem a neschopnosti týmů v NFC East. S jejich bilancí prohlašovat, že je zařízli Eagles, je až úsměvné. Nicméně Giants nemají špatnou obranu, až se vrátí Barkley, tak to bude taky jiná paráda, ale chce to zlepšit hru od Jonese a OL.

19. San Francisco 49ers +2

Dlouhodobě se mi líbí koncept 49ers a v příštím roce by měli znovu bojovat o play off. Tedy v tom případě, že se jim ještě před prvním kolem nezraní znovu polovina soupisky. U 49ers bych jako největší úkol viděl změnit offseason přípravu, aby nedocházelo k tolika zraněním… A nesmí se zapomenout na QB. Kdo to bude, je dle mého také velkou otázkou.

20. Las Vegas Raiders +2

Raiders se v letošní sezóně vyřadili téměř sami. Znovu velmi dobře rozjetá sezóna, která nakonec skončila nešťastně před branami play off. Raiders mají zajímavý core hráčů jak v útoku, tak v obraně, ale potřebují konzistenci výkonů, aby odehráli dobře celou sezónu a mohli bojovat o vyřazovací boje.

21. Dallas Cowboys -3

Prohra s Giants v přímém souboji o šanci na první místo krásně dokreslila celou sezónu Cowboys. Velká otázka nyní stojí před Jerrym Jonesem ohledně Daka Prescotta. Za mne si peníze zaslouží, ale kolik a na jak dlouho, to je otázkou. Bude se vracet po zranění kotníku, což je vždy hodně nevyzpytatelné. Nicméně Cowboys nemají špatný roster, výkony však předváděli pod svým potenciálem.

22. Carolina Panthers -2

Jak už jsem psal několikrát, myslím si, že Panthers budou v příštím roce mnohem silnější tým. Návrat CMC, Teddy v druhém roce v systému a velmi zajímavě poskládaná obrana. Ale Teddy v posledních kolech nehrál moc dobře a bude zajímavé sledovat, jestli Panthers nespadne do klína nějaký QB v draftu. Pak by se situace výrazně změnila.

23. New England Patriots +1

Projekt Cam je dost pravděpodobně u konce a Patriots v příštím roce půjdou na pozici QB jinou cestou. Která to bude, to je ještě větší otázka než před letošní sezónou. Stidham na to nemá a v draftu nejsou Pats dost vysoko. A QB není jedinou mezerou v soupisce tohoto týmu. Bille, ukaž se…

24. Philadelphia Eagles -1

Eagles, Eagles. Jsem zvědavý, jak vyřeší téměř patovou situaci s Carsonem Wentzem. Jeho death money jsou tak vysoké, že bude téměř nemožné ho bez většího zásahu do vlastního salary capu vyměnit nebo propustit. Před Eagles tak stojí velký oříšek v hodnotě 20–40 milionů. Tedy v případě, že vsadí na Hurtse. Poznámka pod čarou: za mne je Wentz s lepšími hráči okolo sebe stále dobrým QB. Jen ten jeho kontrakt…

25. Los Angeles Chargers -

Lynn a jeho působení na lavičce Chargers je u konce a rázem se místo HC baterek stává velkým lákadlem pro nové zájemce. Přeci jen Herbert ukazuje, že může být velkou hvězdou. Celkově tým není vůbec špatně poskládaný. A ruku na srdce, kdo by k tomu nechtěl bydlet ve slunném Los Angeles.

26. Denver Broncos -

Znovu a dokola. Lock ukazuje, že může být QB budoucnosti, tým má zajímavé hráče v útoku i obraně a draftuje vysoko. Broncos v příštím roce mohou hrát výrazně lépe. Otázka je, co s Von Millerem. Nechat, nebo nechat jít?

27. Atlanta Falcons -

Falcons by potřebovali do další sezóny nějakého šamana, který by je vytáhnul z prokletí získaném v prohraném Super Bowlu s Patriots, v největším obratu historie SB. Každopádně i Falcons měli záblesky dobrého fotbalu a pokud dobře doplní soupisku, budou hrát mnohem výše než nyní.

28. Cincinnati Bengals -

Bengals potřebují OL, to je nad slunce jasné. A také, aby se Burrow co nejdříve uzdravil. A to už tak jednoznačné není. Já však věřím, že se dá do kupy a ukáže NFL, že byl jedničkou draftu právem. S jeho výkony se zlepší i celý tým z Cincinnati.

29. Houston Texans +1

Texans mají štěstí, že mají Watsona, okolo kterého mohou znovu stavět celý tým. Základní komponent tedy je, ale okolo něho se to talentem příliš nehemží. Politika O’Briana bude Texans ještě dlouho dohánět.

30. New York Jets -1

Lawrence už to nebude, takže otázkou je Darnold. Nechat si tohoto QB a věřit, že se zlepší, nebo jít pro nového franchise QB v draftu? Při současné konstelaci soupisky Jets bych věřil Darnoldovi, trejdoval v draftu pro více výběrů a snažil se zacelit spoustu mezer v soupisce. Sám rookie QB to nezvládne. Gase je ale pryč, což už je samo o sobě výhrou pro Jets.

31. Detroit Lions -

U Lions je také potřeba hluboký řez do soupisky s jednoznačným rozhodnutím: Matthew Stafford. Bude zajímavé sledovat, kam se Lions vydají.

32. Jacksonville Jaguars -

Trevor Lawrence! Čas postavit kolem tohoto generačního talentu zcela nový tým! 

Sdílejte na sociálních sítích

Jan Štiegler

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

  • OMAHA2
    7. ledna 2021 21:04

    Len aby sa Lawrence nestal pre Jax tým čo Stafford pre Lions. Tam je roboty ako na kostole, ani generačný talent to nezachráni. Stačí sa pozrieť koľko pickov v 1. kole / na akej pozíci / potrebovali Browns aby sa dostali po rokoch do PO.