AKTUÁLNĚ
Novinky Jan Štiegler 09.01. 18:30

Tennessee Titans (11-5) – Baltimore Ravens (11-5), Neděle, 19:05

Revenge game! Myslím, že k tomuto zápasu se schylovalo už od loňského divizního kola AFC. Tehdy první nasazený tým a absolutní favorit Baltimore prohrál s překvapením z Tennessee 28:12. Henry naběhal 195 yardů a Ravens s MVP sezóny vypadli hned ve svém prvním zápase play off. První incident se stal už před vzájemným zápasem v základní části v Baltimoru, když si Titans udělali huddle na logu Ravens a strhla se slovní přestřelka mezi CB Titans Butlerem a HC Ravens Harbaughem. Už tak vyostřené utkání dostalo nový náboj a Titans vyhráli v prodloužení i díky Henryho celkového přídělu 133 yardů.

Ravens však do tohoto zápasu dle mého názoru vstupují v ideální pozici. Netíží je první místo v konferenci, ani že by měl být Lamar Jackson MVP. Naopak jdou jako tým, který si vybojoval play off v posledním týdnu, s prostředkem sezóny, kdy to vypadalo, že se do play off vůbec nedostanou, ale s formou, kterou nabrali v posledních zápasech. Ravens mají k dispozici nejlepší běhový útok v lize s Lamarem Jacksonem, který se může opřít i o trojici RBs Edwards, Dobbins a Ingram. Kromě fantastického běhového útoku hraje skvěle i obrana. Ta patří do top 10 v NFL v hlavních defenzivních kategoriích, dokonce druhá je v obdržených bodech na zápas. Bude to hlavně front 7 v čele s DT Calaisem Campbellem a LB Patrickem Queenem, která bude mít hlavní úkol – zastavit krále Henryho.

Na druhé straně stojí Titans, kteří mají z posledních dvou vzájemných zápasů dvě výhry, ale současná forma jejich obrany není ideální. V útoku rozhodně problém není. Henry se stal teprve osmým hráčem v historii ligy, který naběhal za základní část přes 2000 yardů. I play action pasy v podání Tannehilla jsou letos velkou zbraní týmu. Ale ta obrana. V celkových yardech a v pasových yardech jsou až téměř na konci celé NFL a světlé stránky na jejich výkonu se hledají jen těžce. Přeci jen v posledních zápasech dostali 38 bodů od Houstonu a 40 bodů od Green Bay. Pokud tedy budou chtít zastavit útok Ravens, budou muset zahrát své nejlepší utkání.

Já osobně od tohoto duelu čekám obrovskou bitvu plnou emocí, protože oba týmy si mají co vracet. Potkávají se dva nejlepší běhové útoky ligy, takže fanoušek hry po zemi si přijde na své. A myslím, že nebude nouze ani o nějakou drobnou potyčku. Tyhle dva týmy se prostě nemají rádi. Celkově ale věřím Ravens, kteří mají jednoznačně lepší obranu, nejsou pod tlakem týmu nasazeného jako č. 1 a mají dobrou formu. Na druhou stranu Lamar Jackson už nám dva roky po sobě ukázal, že mu to v play off moc nejde. Teď má šanci toto tvrzení vyvrátit – do třetice všeho dobrého či zlého...

Sdílejte na sociálních sítích

Jan Štiegler

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku