AKTUÁLNĚ
Novinky Ondra Horák 09.01. 18:40

Wild card round - Velké nedělní preview!

Tennessee Titans (11-5) – Baltimore Ravens (11-5), Neděle, 19:05 (Honza Štiegler)

Revenge game! Myslím, že k tomuto zápasu se schylovalo už od loňského divizního kola AFC. Tehdy první nasazený tým a absolutní favorit Baltimore prohrál s překvapením z Tennessee 28:12. Henry naběhal 195 yardů a Ravens s MVP sezóny vypadli hned ve svém prvním zápase play off. První incident se stal už před vzájemným zápasem v základní části v Baltimoru, když si Titans udělali huddle na logu Ravens a strhla se slovní přestřelka mezi CB Titans Butlerem a HC Ravens Harbaughem. Už tak vyostřené utkání dostalo nový náboj a Titans vyhráli v prodloužení i díky Henryho celkového přídělu 133 yardů.


Kompletní preview ZDE !


New Orleans Saints (12-4) – Chicago Bears (8-8), Neděle, 22:40 (Ondra Horák

Domácí Saints nastoupili do sezóny jako poměrně velcí favorité. Sestava doslova nabouchaná hvězdami a samozřejmě za centrem Drew Brees. Celý rok pro ně ale byl jako na houpačce. Největší ranou bylo samozřejmě zranění zmíněného veterána a jednoho z nejlepších quarterbacků historie. Přesto se dokázali vypořádat se všemi útrapami a zakončili základní část s rekordem 12-4, což je v poměrně těžké divizi NFC South opravdu dobrý výsledek. V neděli ale narazí na tým z divize NFC North, což pro ně už dvakrát za poslední tři roky bylo osudným. Jenže tentokrát to nebudou Vikings, nýbrž Bears. Ti se dostali do play off z posledního možného místa s rekordem 8-8. Ten se jim povedlo zaznamenat především díky parádnímu startu do sezóny, kdy z prvních šesti zápasů prohráli pouze duel s Indianapolis Colts. Na druhé straně od weeku 6 vyhráli pouze tři zápasy a to proti třem týmům, které se play off neúčastní (Texans, Vikings a Jaguars). Jejich pozice proti druhému nejlepšímu týmu NFC tedy vůbec nevypadá růžově.


Kompletní preview ZDE !


Pittsburgh Steelers (12-4) – Cleveland Browns (11-5), pondělí 2:15 (Laci Fabo)

V noci na pondelok nás čaká záverečný súboj úvodnej časti vyraďovacích bojov o trofej Vinca Lombardiho. No a zdá sa, že bude výrazne ovplyvnený pravidlami, spojenými s ochranou proti koronavírusu, resp. pozitívnymi testami na ochorenie Covid-19. 

No a začnem pri Browns, ktorých táto problematika posledné týždne dotýka veľmi bytostne. Najskôr v 16. kole proti Jets nemohla nastúpiť celá WR corps, aby v záverečnom zápase základnej časti proti Steelers chýbal kapitán obrany LB BJ Goodson, LB Malcolm Smith, S Andrew Sendejo, TE Harrison Bryant a CB Denzel Ward. „Premorenie“ kabíny Browns pokračuje aj pred play-off. Cleveland musel opäť zavrieť svoje tréningové stredisko z dôvodu pozitívnych testov hlavného trénera a podľa mňa aj hlavného strojcu tohtosezónneho úspechu Kevina Stefanskiho, dvoch ďalších trénerov, starting ofenzívneho linemana Joela Bitonia a WR Khadarela Hodgea. Browns tak čaká nesmierne náročná úloha, ktorá by bola vlastne extrémne náročná aj bez týchto problémov. Poraziť Big Bena na „kečupovom poli“, inak je koniec!


Kompletní preview ZDE!


Sdílejte na sociálních sítích

Ondra Horák

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku