AKTUÁLNĚ
Novinky Ježour 14.01. 08:00

DOJMY, ROZMARY a ODHADY - Díl dvacátý osmý: Poklidný víkend Divokých karet

S dalším hracím víkendem jsou tu zpět mé ryze amatérské glosy zapsané tak, jak mi během zápasů Wild Card víkendu letěly hlavou. Netroufnu si ani na žádné hloubkové analýzy a rozbory. Snad se aspoň v některých názorech shodneme, jinde pak zasejeme trochu té naší fanouškovské kontroverze. Tak pojďme na to! Každý zápas je primetime. Každý divák, který disponuje dostatečnými zásobami guarany či zeleného čaje, je může nerušeně sledovat každý hrací den do brzkých ranních hodin.

To nejlepší na začátek. Zřejmě za to trochu můžou i věk a následky divného roku 2020, že jsem si zápas Colts i s prohrou naprosto skvěle užil a dojem z něj a vlastně i z celé sezóny výsledkem nijak zvlášť neutrpěl. Je dobré si každý den uvědomovat, že jsou na světě důležitější věci než nějaké banální výhry v play off. Jistota zaměstnání, zdravá rodina, prospívající ratolesti či neúčast Patriots v postseason kláních. Za toto musíme být vděční.

Vyzvat obrovského favorita lačnícího po úspěchu, s formou naprosto ideálně načasovanou a na jeho výsostné půdě, by mělo nám gaučákům evokovat jediné – můžeme jen získat, oni mohou pouze ztratit. Kdyby se hrálo loňským systémem, měli by Bills i Colts tuto sobotu volno. Buď jak buď, zkusili jsme favorita zaskočit a nevyšlo to. Co nám chybělo? Řekl bych, že trochu více zkušeností. Dostali jsme se do role, ve které byli Bills přesně před rokem. Možná si na jejich exkluzivní „zápas blbec“ v Houstonu pamatujete. Jedna zázračná play J. J. Watta, druhá play Deshauna Watsona a co je vám platné, že do té doby máte zápas pevně v rukou. Colts ho tedy pevně v rukou neměli a jeho valnou část se snažili dotahovat. Ale některé situace, které v konečném důsledku kazily jeden drive za druhým, nelze přičíst ničemu jinému než přehnanému chtíči, nezkušenosti, trémě a nebo možná i strachu z toho, že bychom mohli nakonec rozjeté Bills vyřadit. Toto jsem cítil zejména v případě 3  příšerných dropů v podání našich RB (2x Taylor, 1x Hines), u skočeného ofsajdu na 4. down Bills nebo Blankenshipově tyčce. Třeba půjdeme ve šlépějích Bills a náš mladý kádr se z těchto kiksů otřepe a poučí. Chtěl bych na tomto, věřím že pohledném a svižném utkání hraném de facto bez flagů a zbytečných zdržovaček, najít ještě dvě pozitiva, po jednom pro každý tým. Na Bills bylo vidět obrovské sebevědomí a vyzrálost ve chvíli, kdy vedli a měli přitom k dispozici už jenom RB Singletaryho. Moss se zranil a nedohrál. Klasická připo... strategie „nehážu – běžím – odčerpávám a jsem konzervativní a velmi rozumný“ jim není vlastní, takže si Bizoni šli vzduchem pro jeden první down za druhým, jako by se u Niagary nechumelilo. Používali dál to, co je letos charakterizuje a nejvíc zdobí. Nezkoušeli jít tzv. „s tlustým do tenkýho“ a vytrvale ztrapňovali náš defenzivní backfield jedním obloučkem za druhým. Parádní práce, snad jim to vydrží. A u Colts? Když už se naše situace zdála černější než karcinogenní topinky Jirky Blížila, přišly znenadání 2 drajvy Philipa Riverse zakončené touchdownem v celkové době trvání 4 minut a 33 sekund. Ne, Rivers nám utkání ani nepokazil, ani neprohrál. Naopak jej odehrál na své play off poměry více než slušně a na konci, věřím, notně pocuchal nervy domácích fans. Dovedl nás do situace, kdy jsme měli na talíři game winning drive, nebo aspoň drive pro FG zajišťující prodloužení. Jo, uznávám, tam už to nezvládl a jeho vykloktaný trebuchet se zasekl. Phil ani nedohodil Hail Mary do end zóny. 

Jestli dokázal domácí fanoušky Rivers svými drajvy znejistit, tak po fumblu Joshe Allena se jistě rozhoukaly Buffalem sanitky a lidem s kardiostimulátory vyskákaly jejich budíky z hrudi. Možná 8 malých chybiček Colts mohlo být vyváženo, nebo možná i převáženo, jednou mega chybou hvězdného QB. Allen mohl jedním špatným rozhodnutím pohřbít celou sezónu Bills, vždyť náš DE Buckner měl již šišku mezi kotníky a natahoval se po ní. Vzpomínáte, jak často říkají čutálisti otřepané klišé „Míč je kulatý, ve fotbale se může stát cokoliv“? Chlapci, buďte hodně rádi, že hrajete s kulatým a ne šišatým nesmyslem.

K dnešnímu dni ukončil svou kariéru LT Anthony Castonzo a já bych mu chtěl za těch bezmála 10 let u Colts Nation poděkovat. Pozice levého tackla tak přibyla k dalším otazníkům naší offseason. Mezi ně patří i kvalita v secondary, protože příchod zkušeného avšak rychlostně nestíhajicího Xaviera Rhodese naši největší bolest nevyřešil. No a hlavně, co bude s Philipem? Celou sezónu si o něj otírám boty a přeju si, aby měl v každém utkání co nejméně pasových pokusů. A pak přijde play off, on se snaží, co to jde a mě by najednou přišlo líto, že s námi dal jen jednu sezónu. Takovou tu sezónu rozkoukávací, bez pořádného kempu a přípravných utkání. Snad mě ta lítost přejde. Bude třeba vyřešit situaci kolem Bonnie, tedy otázku – K čemu nám je loni draftovaný QB Jacob Eason? Nebo zda se opět jako před rokem nenaskytne ve free agency nějaký kousek ke spolupráci. Asi by bylo lepší koukat po prospektu na více než 1 rok. Uvidíme, to je ještě daleko. Kdyby se NÁHODOU stalo, že Jets vezmou Justina Fieldse, neváhal bych s Darnoldem ani minutu, ale dávám tomu šanci tak 5 %. A nebo Deshaun Watson? V Houstonu jsou sice jelita, ale aby si nechali Watsona v divizi, to snad vážně nemohou chtít.

***

Takovýhle zápas v play off jsme již viděli a není to tak dávno. První snap, Peyton plácnul ve vzduchu komára a Broncos už se vezli. Super Bowl sezóny 2013 sice nezačal defenzivním touchdownem, nýbrž pouze safety, nicméně následný průběh byl nápadně podobný. Tehdy se počítadlo Seahawks dotočilo až na hodnotu 36:0, než se duševně zdevastovaný Denver domohl prvních bodů. Člověku se to zdá opravdu k nepochopení, jak jedna play nabourá veškerou mentální přípravu a aktuální rozpoložení i zkušených borců. „No tak co,“ měli si říct Steelers, „tečeme 7:0, do konce zápasu zbývá 59 minut a 46 sekund, hrajeme normálně od nuly.“ Jenže ono pak stačí uhrát jedno tři-a-ven a už se vezete jak namydlení. Nám, lidem z gauče, to připadá jako sabotáž. Nutno dodat, že Browns opravdu v první čtvrtině vyšlo vše, na co sáhli. Vlastně vzhledem k prvnímu TD i to, na co nesáhli. Nesouhlasím s názorem, že utkání nevyhráli, ale Steelers prohráli. Ani náhodou! Šli a beze zbytku využili všech nabízených možností. Museli, protože toto prohrát by bylo tristní i na hnědo-oranžové poměry. V konečném hodnocení tu sice máme utkání, kde Pittsburgh způsobil o 5 ztrát míče víc než Cleveland, ale skóre přitom visí na rozdílu pouhých 11 bodů. Druhý poločas nám ukázal, jak neskutečně těžké a složité je dohánět tyto obří ztráty. I když se tu a tam nějaký ten epic comeback vydaří, jedná se opravdu jen o ojedinělé výjimky. Browns jakoby se ani nepokoušeli o stažení hodin a trpělivě odevzdávali jeden míč za druhým. Steelers sice požádali Bena Roethlisbergera o rekordní počet kompletací (47) v zápase PO, ale ani to a navíc 500 pasových yardů už nemohlo stačit. Super Bowl éra nezná vítězné utkání, ve kterém byste měli o 5 turnoverů více než soupeř. Snad prý se jeden takový zápas odehrál v roce 1962, kdy Chicago vyhrálo s 5 interceptions a 3 fumbly, ale nemám to potvrzené a ověřené. Čím jsem si naopak jistý, že u Roethlisbergerů doma zasedne rodinná rada a dětičky s manželkou budou pěkně házet lístky do klobouku, aby tatínkovi pomohly rozhodnout, co dál s kariérou. A možná by podobný postup měli zvolit i ve front office Steelers. Nepříjemným faktem bohužel zůstává, že Steelers za posledních 10 sezón mají v play off bilanci 3–7. Pouhé 3 výhry na dekádu je na takovou hrdou a slavnou franchise opravdu velmi málo. Při zmíněných 3 výhrách navíc stáli proti Steelers AJ McCarron (CIN 2015), Matt Moore (MIA 2016) a Alex Smith (KC 2016), tedy žádní členové STS Chvojkovice-Brod. Nechci malovat čerta na zeď, ale v jejich divizi vyrostla a nejspíš ještě vyroste hodně slušná konkurence. Fandové Pittsburghu mě teď možná označí za kacíře a hlupáka, ale ptám se: Nenazrál čas po 50 letech na 4. trenéra Steelers?

Krásné srovnání měl k výhře Browns komentátor Collin Cowherd. „Když jsem se doslechl, že trenér Stefanski nebude moci utkání koučovat ze střídačky, měl jsem obavu. Bylo to, jako když rodiče odjedou na víkend z domu a banda jejich rozpustilých dětí jejich dům mezitím vypálí. Browns ale, zdá se, dospěli. Stefanskiho děti nejen že dům v Clevelandu nevypálily, ony udělaly taťkovi radost a doma v jeho nepřítomnosti uklidily.“ Nicméně pokud začnou Browns v Kansasu s vedením 21:0 a druhý poločas utkání odehrají jako v Pittsburghu, tak odejdou s prohrou 35:54. Rovněž v tom, jak se jim postupně Steelers výsledkovou tabulí blížili, vidím jistou míru nezkušenosti a zbytečné rozklepanosti z možného úspěchu. Každý tým se musí naučit vyhrávat. Jak Bills, tak i Browns... a stejně tak i Ravens.

***

Přepište dějiny, Lamar a spol. vyhráli zápas play off. A přepište i dějiny posledních 2 let, dokázali porazit Tennessee. Přitom začali neskutečně stylově a přesně tak, jak jim početná družina nepřejícných škarohlídů předpovídala. Uboze strojené designované běhy QB, nulová kreativita, ani špetka inovace nebo nějakého překvapení. Zkrátka stavu 10:0 se nikdo nemohl divit. Greg Roman se na své židli ošíval a vrtěl, jako kdyby mu pomalu nastupoval další anafylaktický šok po bodnutí Titánem. Nicméně se družina krále Jindřicha k tomuto vedení dopracovala pomocí pouhých 16 yardů svého běhového vůdce. Tento statistický ukazatel měl být (a byl) předzvěstí pomalu se otáčející karty. Útok Titans by dokázal solidně uhrát bez Henryho čtvrtinu nebo i polovinu zápasu proti jakémukoliv týmu z ligy a kvalita by nejspíš nijak zvlášť neutrpěla. Ale hrát bez něj celé utkání play off, na to nejsou Tannehill a spol. stavění. Věřím, že trojice Campbell – Wolfe – Queen musela Henrymu utkání silně znechutit, protože neustále narážení do této fialové zdi odčerpalo také hodně psychických sil. Když má RB v každém běhu 8 yardů zisk, dostane se na vlnu, ze které ho potom blbě sundaváte. U Derricka si myslím to platí dvojnásob. Ale jakmile přišla už v první půli sekvence 6 běhů pro celkový zisk 5 yardů, muselo to v Henrym zanechat stopu. „Dnes to nepůjde.“ No a opravdu nešlo. Washingtonský backup backupa Taylor Heinicke naběhal o víkendu více yardů než Pan Nezastavitelný. A. J. Brown má pořád spolehlivé ruce a těžko se po zachycení skládá, ale rozhodně by potřeboval větší podporu jak od Coreyho Davise na druhé straně, tak i od TE Smitha a Firksera. Jinak je vpředu na všechno sám a pokud obrana soupeře může odvelet z boxu nějaký ten pár rukou, i jemu se poté těžko prosazuje. Pro mě bylo toto utkání důkazem, že Derrick Henry letos v naprosto dokonalé míře naplňuje a zcela demonstruje podstatu a znění popisu pro MVP hráče. On je skutečně tím nejcennějším a nejhodnotnějším prvkem svého týmu. Velká škoda, že toto ocenění letos neobdrží. Tady zcela souhlasím s Ondrou Horákem a jeho názorem, že by vůbec nebylo na škodu, kdyby komise trochu ubrala lajků z milované pozice QB a sem tam, rok od roku, dala cenu MVP nějakému výjimečnému hráči na jiné pozici. Jak před 4 lety J. J. Wattovi, tak letos Henrymu. Vůbec NIC by se nestalo, quarterbackové by dál zůstali miláčky davů.

A co ten incident s nepodáním rukou na konci utkání? Přátelé, já bych z toho vůbec žádnou vědu nedělal. Americký fotbal si nehraje na žádný sport gentlemanů, jako to rádi o sobě tvrdí např. ragbisté. Nene, v NFL je to jeden čuňák vedle druhýho. Hráči po sobě jdou celou sezónu, targetují se helmami, late-hitují se QB, kteří vás na hřišti rozebírají a potupují. Dokonce byly vidět i pokusy o skoky na nohu Alexe Smitha. Fuj! Takovýchto prasáren je stále plná sezóna. Nemluvím o nějakých nezaviněných střetech, ale o vyloženě chtěných hitech s cílem způsobit bolest či zranění. Co jiného asi bylo rameno Jamala Adamse na hlavu náhradníka Wolforda z Rams? Prasárna non plus ultra! Zde vidím mnohem více neúcty k sobě navzájem než nějaké nepodání rukou. No a co? Emoce pracují a přesně na takovýchto prkotinách vznikají TY rivality, ke kterým se budeme rádi vracet v letech budoucích. Zase nám budou další zápasy Ravens–Titans natěšeně zvedat obočí. Mimochodem, kolikrát letos po prohraném zápase nepodal ruku soupeřům Brady? Dělá z toho někdo nějaký morální skandál? Nevšiml jsem si. K rivalitám Ravens přibyla další. Oni se nesnáší s celou svou divizí, to víme. Dále mají zaseté dlouholeté spory s Patriots díky mnohým utkáním v play off, s těmi se taky nemusí. Již dávno nesnáší samozřejmě nás z Indy, to kvůli stěhování z Baltimoru v roce 1984. Když hraje u nich na stadionu 30 týmů, mají je na světelné tabuli napsané přízviskem – Browns, Giants, Cardinals atd. Když ale k nim přijedou Colts, dají na tabuli Indianapolis. No, mindráček, co vám budu povídat. A teď mají další téma k diskuzi a tím jsou Titans. Já už se nad tím ani trochu nepozastavuju, jen kroutím hlavou, že jim to za to stojí. Každý týden vyhrocený zápas na ostří nože.

***

Vítězství Tampy a New Orleans bych spojil do jednoho stručného odstavce. Postoupivší týmy se na něj ani moc nenadřely, i když by se mohlo podle výsledku ve Wašingtónu, DýSý, zdát, že byl zápas pro domácí do poslední chvíle hratelný. No, nebyl. Vedoucí tým v PO utkání kontroluje, nehraje všechny připravené hry a něco si schová do šuplíku na příště. Jen se kouká po hodinách a vyhlíží konec. V play off neexistují nepřesvědčivé výhry, pouze výhry. A šlus. Že to Bradymu zase v lednu sepne, jsem tak nějak tušil, přestože za celý rok porazil jediný tým s pozitivní bilancí – Packers. Vždyť s Ariansem nedělali nic jiného, než že zapracovávali Browna s Gronkem do schématu, aby měl Tom se svými soudruhy pěkně pohodlí. Nebýt poněkud hluché sekvence před pauzou a po ní ve složení punt-punt-fumble, prošli by Bukanýři utkání k povinné výhře v ještě větším poklidu. Až se vrátí do hry uzdravený RB RoJo, bude ještě líp, zejména Leo Fournette bude na konci zápasu v rotacích mnohem svěžejší. Jedna-a-dost v podání týmu z NFC East rovněž nikoho nepřekvapí, zvláště když přičteme zdravotní potíže hlavního trenéra, personální restart celé organizace a znova se opakující potíže s obsazením místa QB. Jednoho hňupa už se Rivera zbavil a se Smithem to do budoucna očividně moc nevypadá. Washington se pouze řadí k nekonečnému zástupu „NEED QB“ týmů. Naštěstí pro ně nemusí být tak zle, tyto trable mají v jejich divizi všechny 4 týmy... Saints vytěžili z 2. seedu soupeře, o kterém se už šuškalo, že sezónu rozjetou 5–1 zakončí s rekordem 5–11. Pěkně se nám to v NFL přesypalo. Rok se s rokem sejde a najednou je NFC slaboučká jak čaj. Někomu z AFC reálně hrozilo, že zápis 11–5 nebude stačit na play off a na druhé straně barikády si vyjeli Medvědi postrašit s vizitkou 8–8 Breese. 3 útočné body za 60 minut hry, to je panečku vizitka. Nádherný TD catch Jimmyho Grahama se vlastně do těch 60 minut ani nevešel, ten padl s vypršením času. Možná, že měli Saints dostat těžšího soupeře na rozehřátí. Nesmí podlehnout dojmu, že tato výhra má nějakou zvláštní cenu a hodnotu. Naopak budou muset ještě hodně přidat, protože 2 výhry nad Tampou v základní části už jsou pouze materiálem pro historiky a jejich ročenku 2020. Mám obavu, že Bucs naprosto zbaví New Orleans běhové hry a vše bude držet ve svých vetchých a unavených rukou jen Drew Brees. Vysvěťte vědra s vodou a polévejte se, to pomůže. Mám dojem, že se chystá strašidelná inkviziční odveta. Aby obrázky uplakaného BigBena nevystřídal uplakaný Drew. Mám o něj opravdu velký strach. Poslední zápas kariéry nehrajete každý den a málokdo se na něj dokáže psychicky nachystat. To uměl jen Brett Favre, ten chodil do důchodu jak do sámošky pro housky.

Po utkání, které se mi herně líbilo nejvíc, přišlo utkání, od kterého jsem nejvíc čekal, ale nedočkal jsem se. Souboj Beranů se Seahawks postrádal tempo a rytmus zejména proto, že ani jedna ofenzíva v podstatě neměla co nabídnout. U Rams byly důvody naprosto objektivní a strohé. Bez QB se tento sport hrát nedá. Jednoho vám hned zkraje sestřelí Adams takovým způsobem, že se kluk při odchodu do kabiny není schopen trefit do futer. A druhý, který už zdravý hrál během sezóny víc než mizerně, má palec na házecí ruce v kevlarové bandáži. Nakonec to chytrý trenér umekvejoval mnohdy až iracionálním a velmi podivným play callingem a obrana Seahawks se v konečném součtu skutečně ukázala jako o chloupek horší než ta z Los Angeles. Záhadou mi zůstává výkonnostní skluzavka Russella Wilsona, na které se ocitl v druhé polovině sezóny. S ní dramaticky poklesla i produkce jeho hlavních zbraní Locketta s Metcalfem. Z mého vysoce laického pohledu hrají Hawks strašně málo středních a delších her, při kterých by nejvíce vynikly přednosti hlavních receiverů. Lockettova rychlost a Metcalfova síla. Naopak kuchař Russell se začíná čím dál více chránit, jako kdyby se bál, že si ty své stamiliony po konci kariéry nebude moci užívat ve zdraví. Jednak skoro rezignoval na své rychlé nohy, jednak začal výrazně více zahazovat až někam do 8. řady hlediště. A teď nemluvím jen o utkání s Rams, ale o celé druhé polovině sezóny. Seahawks začali utkání s Rams bilancí proměňování 3. downů 0/8 a skončili 2/14. Čirá bezradnost, s tím se jednoduše nedá vyhrát. Slyšel jsem hodně fanoušků domácích před utkáním říkat něco ve smyslu: „Wilson je kouzelník, on určitě zase něco vymyslí.“ Mezi řádky cítím, že tohle je trochu málo, čekat na kouzla – co „někdo“ na hřišti vymyslí. Tak prvně by měl něco začít vymýšlet OC Brian Schottenheimer. Musím uznat, že po něm se nám v Indy tedy rozhodně nestýská a mnozí jeho odchod z pozice kouče quarterbacků s povděkem kvitovali. Ale to by bylo na jiné povídání. Tady se něco musí v offseason stát, protože není radno mrhat Wilsonovy nejlepší roky. Loni mi bylo Seahawks hrozně líto, že přicházeli do PO se všemi running backy na marodce. Letos není důvod k podobné lítosti. Nedokázali se s Rams vypořádat při 12 zkompletovaných přihrávkách obou quarterbacků dohromady a nepomohlo ani odstoupení Aarona Donalda. Co už byste chtěli, kluci? Aby ten match musel u Rams doházet někdo z receiverů?

PS: Večer píšu článek a ráno mne budí v mobilu breaking news, že byl „populární“ Schotty z pozice OC odvolán. Vidíte, už si toho všimli …

Předpovědi:

Bills + Ravens = Bills  &  Browns + Chiefs = Chiefs

Buccaneers + Saints = Buccaneers   &  Rams + Packers = Packers

S vaším svolením se krátce a nesměle vyjádřím k jedné offseason události, která výrazně rozvířila vody mimo play off. Jedná se o odvolání trenéra Douga Pedersona z Eagles. Jak Andy Reid, tak Chip Kelly a samozřejmě i Doug Pederson byli odvoláni v podstatě po jedné nevydařené sezóně. Jinak si všichni 3 připsali za svá působení kladnou bilanci výher/proher. Dva z nich dotáhli Philadelphii do Super Bowlu a jeden ho vyhrál. Stačí jedna sezóna a vše je zapomenuto. Zdálo se mi, že při posazení Jalona Hurtse v posledním utkání, které přímo rezultovalo v prohru s Redskins, sehrál nebohý Dougie roli užitečného idiota a pouze splnil přání Howieho Rosemana, či dokonce majitele Jeffa Lurieho, při honbě za vylepšením draftové pozice z 9. na 6. místo. Pokud sehrál takovou roli, tedy až do úplného a hořkého konce zakončeného vyhazovem, tak je potom hercem pro Broadway. Nesporným faktem zůstává, že od zisku Super Bowlu to během 3 let Eagles dopracovali k přestárlému kádru přitahujícímu neustálá zranění, k obrovským potížím s platovým stropem v roce 2021 (+40 M?), nejistotám na pozici QB a k trenérovi, o kterém se šušká, že díky svému přebujelému egu zcela ztratil kabinu. Bude se teď hledat trenér spíše pro drahého a věčně marodícího Wentze, nebo pro nevyzkoušeného běžce Hurtse? Nebo pro úplně nového QB? Eagles podle mě nebudou vysněnou destinací volných trenérů, úspěch se zde jak vidno neodpouští a k bučení je na Lincoln Field vždy mnohem blíže než k potlesku ve stoje. Očekávám těžké transformační časy.

Sdílejte na sociálních sítích

Ježour

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Jacob
  16. ledna 2021 12:34

  Ježour jako vždy super 👍 a u odstavce s nepodáním ruky jsem se prvně od srdce zasmál, pak jsem si řekl jestli to už přeci i na poměry nfl.cz není příliš, a na druhý přečtení zjistím, že je tam napsaný cuňák XD

 • Ježour
  15. ledna 2021 10:36

  Vždyť v každém uvodu článku píšu o nějaké té kontroverzi v názorech :-) tak se mi to s nepodáním rukou konečně podařilo! Ne, vážně, mě to srovnání s nepodávačem Bradym napadlo okamžitě. Otírání si kopaček o logo soupeře je úplně stejný disrespect.

 • HuMpTy-
  15. ledna 2021 15:54

  Mě to přijde ještě horší. ;)

 • HuMpTy-
  15. ledna 2021 08:45

  Super článek, ostatně jako vždy.

  Vyjádření Lamara k "podání" rukou:

  ""I feel it was just disrespect to see what went on before the game the last time we played those guys, and they were standing on our logo and seeing them get into it with our [head] coach," Jackson said to reporters after the game. "That was just disrespectful, because we treat all of our opponents with respect. It wasn't no reason for us to shake hands and stuff like that. We'll be the bigger guy, so we just walked off the field. I feel like we were being the bigger guys."

  "...že byl „populární“ Schotty z pozice OC odvolán. Vidíte, už si toho všimli …" :D :D :D

  Tu předpověď na Bills jsem ochoten ti odpustit, ale jen proto, že jsi fanda Pats!

 • MattySEA
  14. ledna 2021 22:14

  S tvrdenim o nepodani ruk si siel s kozou na trh. Za mna kazdy tyzden od teba super citanie, ale toto ma trochu, trochu dost, sklamalo...Rivalita, stale je to SPORT...tu niet co viac dodat, bolo to po zapase a tam uz vzdat uctu superovi(ktorí prave skoncili sezonu) proste bolo ludske. Len dufam, ze odteraz nebudem tvoje clanky citat s takou pachutou s akou budem pozerat na Lamara v dalsich zapasoch...

 • LaSkala27
  14. ledna 2021 22:20

  keď to zvládni tréneri, pred aj po zápase, mohli to zvládnuť aj hráči. Lamar je ale v podstate stále "decko", čerstvo 24 rokov, snáď z toho vyrastie. ale Ježourove články nečítaj s pachuťou, tiež s ním často nesúhlasím, ale toto je úplná prkotina :)

 • MattySEA
  14. ledna 2021 22:28

  Samozrejme, myslim ze budem v tom mat jasno, ze jelito je tu len jedno a to vo fialovom drese 8...tesim sa na dalsie clanky✊:)

 • Brano
  15. ledna 2021 09:18

  Mna to lamarove spravanie tiez dost sklamalo a tak ako som mu prial vyhru tak sa to razom otocilo. Ale ked clovek vychladne tak si musi uvedomit ze tito chlapci nie su fakt ziadni myslitelia. Hlavne ti tmavej pleti ( no offense) vyrastali mnohokrat v ghetach a ono cast toho ghetta v nich ocividne ostane navzdy. Preto si treba radsej zlozit ruzove okuliare a nepohorsovat sa zakatdym ked niektore z nich ukaze co su za luza. Minimalne ja to tak uz radsej budem robit :) ta pachut po niecom podobnom je potom mensia.

 • MattySEA
  15. ledna 2021 09:24

  Ano. Stopercentna pravda✌...Jezour ale tmavsej pleti a z gheta nie je. Preto ma to trochu vykolajilo. Ale peace, nazor only;)

 • Hooper
  14. ledna 2021 19:36

  Čas na 4. hlavního trenéra Steelers nastal už před několika lety. Je dobře, že jsi zmínil tu trojku Moore-McCarron-Smith. Tak jen dodám jednu statitstiku - v posledních třech porážkách v play-off prý obrana Steelers dovolila v průměru 400 yardů a 37 bodů...

 • Anford
  14. ledna 2021 18:21

  Teda Jezoure, ctu na konci clanku spravne: "resultovalo v prohru s Redskins"?

  I ty rasisto jeden! :-)

 • LaSkala27
  14. ledna 2021 12:58

  Opäť si to pekne napísal, veľká pochvala. A s veľa vecami súhlasím, ale k tomu nepodaniu rúk od Ravens mám iný pohľad. Tancovanie na logu po INT mi vôbec nevadí, to bola len odveta, úplne ok (15y penalta mohla vadiť trénerom, ale asi to nikto neriešil). Ale ja keby som konečne vyhral playoff zápas, ešte so súperom, ktorý ma vlani zosmiešnil a tento rok ma porazil a ešte úmyselne huddloval na mojom logu, tak si to víťazstvo užijem, každému jednému sa pozriem do očí a podám ruku. Nemusí tam byť rešpekt voči porazenému, ale toto by som si fakt užil. Samozrejme, na ihrisku sa povie veľa vecí, mohol tam byť aj tento faktor, ale z toho, čo sme videli v telke, by som aspoň ja podal súperovi ruku a užil si to

 • Blíža-Patriots
  14. ledna 2021 10:41

  Já ti dám karcinogenní topinky, to si ještě vyřídíme! :-D

 • Ježour
  14. ledna 2021 10:47

  :-D já musel, vždyť jsem to Alešovi slíbil

 • Vontae_Mack
  14. ledna 2021 09:53

  Ako vždy výborné čítanie.

  Ja som k Bills písal už veľa na discord, pridám len tri poznámky, ktorými na teba nadviažem. Colts mali skvelý gameplan a ešte lepšiu exekúciu, až na pár chýb, ktoré ich asi fakt stáli víťazstvo. Hlavne nás totálne prevalcovali na line of scrimmage. Hlavný rozdiel ale bol, že najmä prvý polčas (druhý som si ešte nestihol v kľude znova pozrieť), bol neskutočný rozdiel vo field position. Bills mali 5 drivov, ktoré priemerne začali na vlastných 8 (!) yardoch, kým Colts svoje začali priemerne niekde okolo vlastných 38. Tak sa nedá hrať. 2x sa Bills dostali z vlastnej EZ a bol z toho TD, 3x nezískali ani prvý down a bolo z toho 3&out. Raz to bolo pritom úplne zbytočné, ale bohužiaľ returner Andre Roberts spravil viacero zlých rozhodnutí.

  No a ešte k tomu fumble. Nesúhlasím s tým, že toto bola Allenova mega chyba. Toto je Josh Allen a bude taký vždy, a ja som s tým ok. Na to sa nedá pozerať izolovane - presne táto jeho schopnosť nám napríklad priniesla prvý TD, keď Allen sackovaný v páde ešte hodil na voľného Knoxa. V tomto konkrétnom snape RG Feliciano totálne nezvládol súperovu 94tku, Allen sa opäť zázračne vyhol sacku, ale bohužiaľ mal smolu že akurát sa uvoľnil rovno na Autryho. Keby ten bol trošku hlbšie v ihrisku alebo naopak trošku viac vnútri, tak si Allen tým vyšmyknutím vytvorí zase voľnú cestu k sideline a bola by z toho zase nejaká neskutočná sideline bomba na Diggsa/Davisa. To je jednoducho Allen, a ja ho takého chcem. Možno je fakt, že na prvý down by sa o to mal pokúšať menej, ale znova - tú prvú pasáž zvládol a tomu sacku sa vyhol. Ale áno mali sme obrovské šťastie v nešťastí a ešte že to William zázračne zaľahol.

  Ja som hlavne rád, že sme nevypadli potom, ako rozhodcovia pre mňa nepochopiteľne neotočili ten fumble Pascala. Podľa mňa bolo absolútne jasné, že zdvihol koleno a stal sa z neho runner. Chvalabohu, že mal McDermott ešte TO a využil ho, lebo vedenie v NY sa evidentne nechystalo preskúmať to (aj keď to tam potom rozhodca kamufloval a Bills ten TO vrátil). Ak by kvôli tomuto Bills prehrali, tak by sa k Music City Miracle pridalo dačo veľmi podobné.

 • Ježour
  14. ledna 2021 10:46

  Díky za reakce, jako vždy jsou a přínosné. Fumble Zacha Pascala, to jednoznačně byl, ale chápu, že rozhodčí Allen dbal na zrníčko pochybnosti. Možná stačilo mít o jeden slowmotion záběr navíc a šlo to otočit. Jakmile někdo stojí u videa 5 minut, tak to už samo o sobě ukazuje na přítomnou nejednoznačnost situace. Ale kdybychom díky této situaci nakonec otočili zápas, to by pak byla hrozná mela.

 • Vontae_Mack
  14. ledna 2021 12:44

  @Ježour Jj, to je tá zvláštnosť pri jednoznačnosti. Mne to prišlo absolútne jasné, že to koleno dvihol a už bol runner, ale tak kým nie je vidieť, že už priamo bežal tak vždy sa nájdu ľudia, čo to vidia inak a tým pádom to asi automaticky vlastne jasné nie je. To je inak sranda, že vlastne sa o tom teraz nikde nedočítaš ani riadok pomaly, pričom keby to Colts vyhrali, tak presne ako píšeš, o inom by sa ani nepísalo. A to už nevravím o tom, že by to bez TO McDermotta ani len nebolo preskúmané.

 • Brano
  15. ledna 2021 09:47

  @Vontae_Mack pre mna tiez jednoznacny fumble a chyba rozhodcov. Ale tim sa podobnost so saints konci. Lebo kym fanusikovia saints po vypadnuti nariekali tak Bills Mafia by zapalila Ameriku a zacala na nu skakat s karavanov :D