AKTUÁLNĚ
Novinky Doktor 14.01. 08:35

Co zaujalo Doktora - Wild Card Round

1. Nemůžu začít jinak než naším prvním televizním studiem. Je to další obrovský milník na cestě popularizace amerického fotbalu v České republice a na Slovensku. Milník, o kterém jsme se před 15 lety, kdy jsme na tuto cestu vstoupili, ani neodvážili snít. A přesto se stal v sobotu realitou. Samozřejmě musím strašně moc poděkovat Markovi Kindernayovi, šéfovi O2 TV Sport. Byl to on, kdo kdysi na Nova Sportu jako první koupil práva na vysílání NFL. A byl to znovu on, kdo měl tu odvahu a ze svého budgetu vyčlenil nemalou částku na to, abychom studio mohli natočit. Kdyby z toho bylo fiasko, šel by průšvih na jeho hlavu. On nám ale věřil. A za to mu patří můj obrovský respekt. Stejně tak je třeba zmínit velkého advokáta NFL Honzu Raděje a rozhodně také Fandu Hašpla, produkčního, který má fůru své vlastní práce, ale přesto se s námi (jak to napsat slušně) crcal s vystříháváním videoukázek z jednotlivých zápasů, přípravou dekorace studia a s desítkami dalších věcí, které oko diváka sice nevidí, ale bez nichž by to studio nešlo odvysílat. Nesmím zapomenout ani na kluky, kteří se mnou byli ve studiu – nikdo z nich se neptal, co za to dostane, a přesto strávili hodiny času přípravou analýz a hledáním oněch videoukázek z jednotlivých zápasů, které jsme v sezóně odvysílali. V současné době jsou to už desítky hodin týdně, které NFL věnují a bez jejich nezištného úsilí bychom mohli na nějaké studio zapomenout.


Úplně největší poděkování ale patří vám, našim fanouškům. Roky obcházím sportovní televizní stanice a sponzory a všem vykládám, že se komunita fanoušků NFL v našich končinách neskutečně podceňuje a že je nás mnohem víc, než si lidé obecně myslí. Svoji historku, jak jsem potkal v soudní síni předsedu senátu, který si mě po jednání zavolal a říkal, jak je rád, že mě potkal osobně, protože je obrovským fanouškem Packers a sleduje každý náš zápas, už jsem vyprávěl. V sobotu, před natáčením studia, přišla další. Manželka nebyla doma, tak jsem si před odjezdem na O2 objednal dovážku jídla. Kurýr, který mi ji přivezl, už od auta spustil: „To jste fakt Vy? Tak to je super náhoda. Já teď právě poslouchám váš podcast. Každej tejden se na něj strašně těším.“ A pokud dotyčný tyto řádky čte, tak ho moc zdravím. Samozřejmě pointou těchto příběhů je jediné – na fanoušky NFL už narážím na každém rohu. A to je strašně moc dobře.


Všechna tato přesvědčování o tom, kolik už nás je a jak jsme silná a loajální komunita, by však přišla vniveč, kdybychom to v sobotu a v neděli neukázali v tvrdých číslech. To, co jste spustili na našem FB a především na FB O2 TV Sport, bylo ale něco jedinečného. Žádal jsem o tsunami a ona přišla! Asi jste si všimli, že O2 TV Sport od té doby jede na FB a Instagramu už skoro jen NFL. Přebili jsme hokej, přebili jsme fotbal. Myslím, že většina lidí na O2 už to pochopila. A de facto totéž platí o Fortuně – jejich poněkud vlažný přístup (nic nevyčítám, na jejich místě bych také nutně upřednostňoval sporty, které vydělávají víc peněz) doznal od soboty obrat o 180 stupňů a Fortuna rázem věnuje našemu sportu mnohem více pozornosti. Tipovačka bude i na Divisional Round a svatosvatě slíbili, že vypíší na tenhle týden daleko více kursů.


Celkový ohlas na TV studio byl prostě jedním slovem nevídaný. Zase jsme v naší poziční hře zabrali o kousek větší pole. Víc a víc lidí z businessu začíná chápat, že naši komunitu už nemohou přehlížet a opomíjet. Lebo my prídeme. A bude nás veľa!


2. Hned na druhém místě musím smeknout před našimi fanynkami z řad dívek a dam. Ve studiu jsem si dovolil takové lehké popíchnutí, ať pošlou manželé své manželky spát a hned jsem to chytil zprava i zleva. Tak jsem si řekl, že když už se do mě holky pustily, dám jim prostor, ať se přihlásí, že tu s námi jsou. A na FB se rozjela druhá vlna. Asi 150 komentářů od něžnějšího pohlaví, často doprovázených fotkami v dresech či jiném merchi, případně přímo z fotek na stadionech v Americe, a k tomu spousta neuvěřitelně vtipných hlášek, z nichž mě nejvíc zaujal příspěvek „Moment, nejdřív musím poslat manžela spát“. Přiznám se, že když jsem příspěvek na FB zveřejňoval, tak jsem se trochu bál, aby to nebylo fiasko a neměli jsme pod ním sotva deset komentářů. Ale stejně jsem si řekl, že to zkusím. Holky ale jedním vrzem zbouraly všechny moje představy o tom, kolik jich naši milovanou NFL sleduje. Mám z toho obrovskou radost, protože jak známo, kasu a televizní ovladač drží v rodinách obvykle ženy (jako třeba u nás doma) a všichni obchodní partneři si to uvědomují. Takže jen houšť a větší kapky! Budu moc rád, když budete i nadále aktivní, milé dámy. Komentujte, pište, buďte s námi. Jste skvělé a my si vás strašně vážíme. I když si občas trochu rýpneme. Ukažte nám, že holky to chtěj taky!


3. A teď už k zápasům. Strašně moc jsem se těšil na zápas Bills a jejich souboj s defenzivou Colts. Josh Allen, Stephon Diggs a celá ofenziva myslím zcela naplnili veškerá očekávání. Bohužel je ale naplnil i běhový útok, který zcela podle předpokladů nevyprodukoval vůbec nic. Což mi hlava nebere – celá obrana se musí soustředit na Allena a Diggse, tudíž prostě a jednoduše nemůže poslat 8 lidí do boxu, a ono to po zemi stejně vůbec nejde. Ne, že by O-line nějak zvlášť svým running backům pomohla, ale nemohu se zbavit dojmu, že zejména Devin Singletary má obrovský talent na běh do úplně nejblbějšího místa, kam se běžet dá. Což pro tailbacka není úplně ideální skill. Přestože Bills draftovali poměrně vysoko dva running backy za poslední dva roky, tak jsou stále tam, kde byli předtím. Vím, že se v tom opakuju, ale pevně doufám, že někdo z front officu Buffala už cinknul Johnu Lynchovi, za co by mohl být Jeff Wilson. S ním v sestavě by byli Bills smrtící. Proti Colts to ještě Allen utáhnul sám, ale velmi se obávám, že proti Ravens už to bez podpory běhové hry nezvládne. Což by mi bylo fakt líto, protože v tomhle play off nemám více oblíbený tým, než jsou právě kluci od Bobří řeky. Teda vlastně od řeky Niagara. Řeka jako řeka, že jo.


4. Colts přijeli do Buffala s perfektním game planem, který se jim dařilo stoprocentně realizovat. Nakonec je ale od úspěchu dělilo několik individuálních chyb. Že se rookie na pozici kickera ukopne, s tím musí člověk počítat. On to chtěl kopnout tak, jak nejlíp umí a ono mu to prostě ulítlo. Ale hrát 4. down z 4yardové linie před end zónou a spáchat offside při 4. downu, to je prostě na kulku u zdi. Pokud bych měl ještě vytknout jednu věc, tak za mě to je zásadnější zapojení Nyhiema Hinese do ofenzivního game planu až v poslední čtvrtině. Ten kluk měl dostat mnohem víc míčů. Každopádně Colts mají na čem stavět. Jejich defenziva hraje famózně a Darious Leonard je prostě génius. Teď už jen sehnat quarterbacka. Říkal tady někdo jméno Deshaun Watson? No, seděl by jim tam krásně – jen se obávám, že Texans jej do týmu divizního rivala prostě nepustí. Dívat se dvakrát do roka, jak vás ničí „váš“ quarterback, to fakt nechcete.


5. Když už jsme u geniálních hráčů… Asi všichni posluchači našeho NFL.cz studia si všimli, že už asi půl roku tlačím skoro v každé relaci jméno Darious Williams. Tenhle corner začal svoji univerzitní kariéru na Marietta College ve třetí divizi. Poté přešel na UAB, kde jej nejdřív do fotbalového mužstva vůbec nevzali. Nový trenér Bill Clark už jej následně vzal, ale UAB po skončení sezóny ukončila fotbalový program. A tak se Darious začal živit jako kurýr rozvážející květiny. Přestože měl nabídky k transferu, zůstal a k fotbalu se vrátil až po obnovení programu na UAB. DO NFL jej jako nedraftovaného hráče přivedli Ravens, načež ho ještě v sezóně 2018 propustili ze svého týmu. Počítám, že toho teď pořádně litují. A hlavně toho asi litují v Seattlu. V 10. weeku zachytil proti Wilsonovi dvě interceptions a v sobotu si připsal pick 6, který byl zlomovou akcí celého zápasu. Za mě se jednalo o jednu z nejlepších individuálních defenzivních her celé sezóny. Být Petem Carrollem, asi zavolám na UAB a zeptám se jich, proč se jako nemohli na obnovení toho fotbalového programu vykašlat. Darious by totiž patrně dneska na Floridě rozvážel kytky a nevyřazoval Seahawks z play off. A abych nezapomněl – možná se divíte, proč nerozeberu také hru Aarona Donalda, který měl na výhře Rams také naprosto zásadní podíl. Bohužel musím konstatovat, že zkoumání mimozemšťanů není úplně můj obor. Každopádně jsem si jist, že by si všichni quarterbackové celé ligy pořádně oddychli, kdyby si ho ti Klingoni už zase co nejdřív odvezli zpátky.


6. A Seahawks? Ve NFL.cz studiu jsem říkal, že se musí poučit ze zápasů ze základní části a připravit jiný game plan, který bude více využívat běhové hry Chrise Carsona a tight endů v čele s Willem Disslym. No, nepoučili se. Naopak cpali všechno na Metcalfa, co to šlo. A to se jim také vymstilo. Když jsem se tak díval na Peta Carrolla, na mysli mi vyskočila hláška Mirka Donutila z Pelíšků – učitel, a stejně nepoučitelnej. Namísto toho, aby vlezli do baráku oknem, tak se do něj snažili vlámat dveřmi, o kterých všichni vědí, že je Rams mají vyrobené z té nejtvrdší oceli. Musím říct, že být fanouškem Hawks, mám z této sezóny opravdu hořko v ústech. Tenhle tým měl rozhodně na víc.


7. Tampa splnila roli favorita a vyřadila Washington. Nicméně za mě tam bylo jedno obrovské ALE. Pasová defenziva Bucs totiž hrála naprosto strašidelně. Vůbec nechci snižovat výkon Taylora Heinickeho (naopak, myslím, že si díky svému sobotnímu představení v kariéře pořádně pomohl), ale s jakou lehkostí postupoval ve většině drivů přes celé hřiště, bylo až s podivem. Myslím, že každého fanouška Tampy v tu chvíli muselo napadnout: „Když s námi tohle dělá Heinicke s McLaurinem, co s námi teprve udělá Brees s Thomasem a Kamarou?“ Zatímco běh zastavují Bucs s opičí lehkostí, pasová obrana opravdu hoří v základech. V New Orleans je navíc čeká ještě výrazně komplexnější obrana, než jakou disponuje Washington. Po pravdě vidím Saints jako poměrně výrazného favorita. Ale někdo mi říkal, že prý Brady 3x v sezóně s jedním soupeřem neprohrává. Tak uvidíme.


8. Washington obstál s Tampou se ctí. Žádný debakl se nekonal. Obrana si odehrála svoje a Heinicke skutečně příjemně překvapil. Bradyho škola z něj byla cítit. Tenhle tým má v podstatě vše před sebou. Věřím Riverovi, že z něj díky kvalitním draftům a podpisům volných hráčů udělá během 2–3 let tak silný mančaft, že se do play-off dostane znovu – a s výrazně lepší bilancí než 7–9.


9. Ravens narazili na svou nemesis z předchozí sezóny a minimálně v první čtvrtině to vypadalo, že by se historie mohla opakovat. Titans skvěle hýbali s míčem, přičemž prim v jejich ofenzivě hrál A. J. Brown, a Lamar se nemohl prosadit ani po zemi, ani vzduchem. A při dlouhém pasu na Boykina hodil šílenou interception. Ravens se ale uklidnili, vrátili se ke své hře a pak se to jednou Lamarovi povedlo. Překrásným během skóroval, evidentně se uklidnil a dokráčel si pro první výhru v play off. Překvapivě zcela klíčovou roli hrál tentokrát Hollywood Brown. Ač je jedničkou na postu WR celou sezónu, tak s ohledem na jasné zacílení na běhovou hru nedostával tolik míčů, kolik by si asi fanoušci Ravens představovali. Tentokrát ovšem Titans přinutili jít Lamara s míčem do vzduchu – a Hollywood se rozzářil jak při Oskarech. Proti Bills to bude asi zase návrat na zem (teď myslím herně, nikoliv obrazně), nicméně pokud Baltimore postoupí dál, tak mi něco říká, že Hollywood dostane příležitost zazářit znovu.


10. Mike Vrabel opět vymyslel perfektní plán, jak porazit Ravens. Defenzíva Titans znovu odváděla fantastickou práci proti možná nejdominantnější běhové ofenzivě historie NFL. Pak ovšem jednou safety Kevin Byard špatně naúhloval Lamara a abrakadabra, čaroděj byl fuč. To však nebyl zdaleka ten hlavní problém ani rozdíl oproti loňskému překvapení. Hlavní problém byl, že nefungoval Henry. Nevím, jestli to bylo tím, že Titans nehrála dobře O-line, nebo tím, že se Ravens lépe připravili, či snad tím, že Henry vypadal od začátku zápasu tak nějak frustrovaně. Patrně to byla kombinace všech třech faktorů. Každopádně pokud má Král Jindřich průměr 2,2 yardu na běh, tak Titans prostě a jednoduše nemohou vyhrát. To je, jako když máte atomovku, opřete o ni celou svoji vojenskou strategii, pak ji zapálíte a ono to udělá „puf“. To jste potom taky v tahu. Titans musejí v offseason výrazně posílit v defenzivě – zejména pass rush de facto neexistuje a podpisy Clowneyho a Beasleyho se hrubě nepodařily. Pokud se jim to povede, budou mít jistě šanci na reparát i příští rok – tenhle tým prostě sílu má.


11. Saints splnili povinnost podobně jako Bucs a vyřadili výrazně slabšího soupeře. Návrat Nezastavitelného Mikea ofenzivní produkci výrazně prospěl, ovšem stále to z mého pohledu nebylo úplně ono. Brees se pořád tak nějak hledá a zdaleka to není ten neomylný distributor přesných pasových přihrávek, jak jsme na to od něj zvyklí. Proti Tampě jej ale Saints budou potřebovat v plné polní – protože po zemi se proti Bucs prostě hrát nedá. Faktem je, že proti Tampě odehrál asi své nejlepší utkání celé sezóny. A všichni svatí by se měli modlit, aby se mu v neděli podařilo podobný výkon zopakovat. A abych nezapomněl – manželce jsem v pondělí ráno oznámil, že se s ní rozvádím – zamiloval jsem se totiž do Malcolma Browna. Ten chlap je jak tatrovka na Dakaru – zabere a jede, ať proti němu postavíte, co chcete. Běhová obrana Saints s ním v sestavě je top 3 v lize. Bez něj nepatří ani do první desítky. I takový vliv může mít jeden jediný hráč.


12. Bears sice přijeli od New Orleans s velmi solidním game planem, ale stejně jako Colts se i oni popravili individuálními chybami. Neskutečný drop Wimse při akci, kterou Nagy s Lazorem designovali tak 3 dny a další 3 dny si ji museli na tréninku nacvičovat, zbytečná penalta Trautmana v red zóně a především neuvěřitelná nedisciplinovanost jednoho z nejzkušenějších hráčů obrany Eddieho Jacksona při spáchání nepochopitelného offsidu byly hlavním příčinami toho, proč Chicago odjelo z New Orleans s prázdnou. Pokud hrajete proti silnějšímu týmu, základem je nedělat hloupé chyby. Bears je udělali a proto prohráli. Tým je to stále solidní, ovšem něco mi říká, že tohle byla jejich labutí píseň. Mack už zdaleka není tím nezastavitelným zvířetem, které ničilo každého linemana, jenž se mu opovážil vzdorovat, Allen Robinson půjde v offseason pryč a Trubisky je prostě slepá ulička. V Illinois se nám neschyluje k hezkým časům.


13. Když jeden z nejlepších centrů ligy Mike Pouncey hodil balón metr přes Roethlisbergera do vlastní end zóny, kde sebou plácnul o zem Conner, aniž by míč zachytil a Browns skórovali touchdown, okamžitě jsem si vzpomenul na Super Bowl mezi Broncos a Seahawks a v duchu si říkal, že jsou Steelers mrtví. A taky že jo. Než se vzpamatovali, Browns vedli 28:0 a už v podstatě nebylo co řešit. Ben mohl házet až do aleluja, nasbírat klidně 700 yardů, ale tohle už otočit nešlo. Steelers se porazili sami. A skvěle rozehraná sezóna je najednou u konce. Samozřejmě je otázkou, jestli se Big Ben bude chtít ještě na jednu sezónu vrátit a jestli to budou chtít i sami Steelers. Pokud ne, budou muset nutně sehnat kvalitního quarterbacka – promrhat nejlepší roky téhle skvělé obrany by totiž bylo neodpustitelným hříchem.


14. Nechci vůbec snižovat výkon Browns, ale jak už jsem uvedl výše, první vítězství v play off po čtvrt století jim daroval jejich soupeř v podstatě sám. A nutno říci, že nebýt toho masivního náskoku z první čtvrtiny, tak by asi nevyhráli. Je mi jasné, že v obraně hrajete jinak za vyrovnaného stavu a jinak, když vedete 28:0, ale nechat si nadělit od Bena 500 yardů vzduchem, to není uším fanoušků Browns úplně lahodící melodie. Nota bene když za týden jedete do Kansasu. Zaplaťpánbůh pro Cleveland to vypadá, že se právě včas dá do kupy Denzel Ward, což je jeden z mála cornerů v lize, který to s Tyreekem uběhá, ale i tak je myslím coaching staffu Browns jasné, že pokud jejich obrana bude hrát na stejném levelu jako v Pittsburghu, tak na Arrowhead ani nemusí jezdit. Na druhou stranu už teď mohou hrát bez jakékoliv psychické zátěže. Svoje už si splnili a výhru nad obhájcem trofeje od nich stejně nikdo nečeká. A v tomhle rozpoložení dokáže leckterý tým překvapit. Browns mohou, Chiefs musí a to může být pro Cleveland docela zajímavá výhoda.


Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Ryba82
  16. ledna 2021 15:08

  Za mě super práce. Studio, super, ale hlavně vydět kluky při práci, při komentování mě velice příjemně překvapilo. I když letecký záběry dobrý, tak mnohem lepší nakouknout pod pokličku 👍👍👍

 • Mikeš
  15. ledna 2021 19:02

  Velký díky všem Vám co jste připravovali studio a staráte se o tyhle stránky........je to paráda...👏👏👏

 • tomassson
  15. ledna 2021 12:57

  Ako sa viem dostať na discord nfl.cz? dík

 • Ondra Horák
  15. ledna 2021 16:58

  https://discord.gg/EKXVzWV

 • tomassson
  15. ledna 2021 12:57

  Veľká paráda... článok aj štúdio!!! Môžeš aj prezradiť nejaké čísla sledovanosti? Pred týždňom si hovoril, že úspechom by bolo 80-100 tis., ale že ty chceš mať 200.000 :) Tak ako to nakoniec dopadlo?

 • DeAngelo76
  15. ledna 2021 12:42

  Děkuji za pozdrav! Kurýr sobotního oběda si článek pročetl důkladně :) Let´s go Bills!!

 • EZpick6
  14. ledna 2021 17:52

  Nějak mi chybí vypíchnutý Vrabelovo nepochopitelný cally
  Těžce provařenej coaching.
  Jak loni tea-bagoval i Belichicka a coachoval na tý nejvyšší úrovni, tak letos to těžce zaspal a prohráli i díky tomu. Ty punty na krátkym čtvrtym, když je v týmu Cook/Henry/Kamara jsou při nejmenším questionable.

  Pak taky rozhodnutí Tannehilla poslat to na střídajícího receivera je na dělo. Tohle je pass, na kterym závisí celá sezóna, ikdyby byl AJ Brown pokrytej, tak to letí na něj. To je jejich Kelce. AJ dokonce se ten play urval a přespurtoval obranu tak, že se uvolnil. Ale pass letěl na cápka co podklouzne prostě.
  Tam si to kluci prohráli hned několikrát.

 • TomRaider
  14. ledna 2021 14:22

  Perfektné zhrnutie
  Zápasy Wild card čo do napätia zaostaly za očakávaniami / pri zápase seahawks som mal pocit že sledujem preseason a nie playoff /
  Vkladám nádeje do Divisional, sú tam chuťovky / Rams - packers & saints - Tampa / nech to má grády
  Do toho chlapiny 💪

 • kisa
  14. ledna 2021 13:56

  Ad "Musím říct, že být fanouškem Hawks, tak mám z této sezóny opravdu hořko v ústech. Tenhle tým měl rozhodně na víc."

  - Ano, tým měl rozhodně na víc. Pokud by útok z první poloviny sezóny fungoval současně s obranou z druhé poloviny roku, tak v kombinaci s velmi dobrým kickerem a punterem mohl mít tým nejvyšší ambice;
  - Těší mě divizní titul a vzhledem k průběhu druhé části sezóny by stejně logicky neměli Seahawks dojít dále, jak do DPO (Saints i Packers jsou nyní jednoznačně lepší);
  - odchod OC Schottenheimera asi nutný byl, otázka je, zda je chyba jen v OC a nebo v celém koučingu, ale to asi vyjasní už příští sezóna, kde ze Saints nebude ani základová deska, Packers budou mít rovněž velký problém poskládat tým v platovém stropu;
  - letos to na SB nebylo i tak, ale možná je lepší vyletět z WC (po divizním titulu a sezóně 12-4) něco udělat, než vypadnout o týden později v NO a říkat si, že to byla jen smůla...

  Btw. v tomto článku (https://www.espn.com/blog/seattle-seahawks/post/_/id/34781/seahawks-second-half-offensive-swoon-philosophical-differences-led-to-coordinator-change) je uprostřed i hezké vysvětlení:
  - do poloviny sezóny soupeři pokrývali u "dropbacks" oběma Safety u necelé 1/5 her;
  - od zápasu @LAR až do vyřazení vs. LAR už to bylo 28 pct., ale hlavně nejintenzivnější to bylo @LAR, vs. NYG a vs. LAR ve WC, všude kolem 1/2, a všechno vlastně ty tři prohry z celkem 9z.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • votier
  15. ledna 2021 00:34

  Hořkost ano, ale ani ne tak z prohry (to se stává ve sportu i životě :-) ), ale spíš ze stylu, kterým Hawks prohráli. Za prvé se na to nedalo vůbec koukat. Litoval jsem nefanoušky Rams a Hawks. My jsme na to koukali tak trošku z povinnosti, ale ten zbytek musel trpět. To už byl zábavnější snad i ten nejnudnější Super Bowl v historii, před dvěma lety. Opět se v tom motali Rams, tedy. Když neporazí Hawks ani tým bez QB (jeden na rezonanci po hitu Adamse, druhej po operaci s nejdůležitějším prstem na házecí ruce), tak co jako chtějí. Taky si to odskákal OC Shooty. Místo slibný kariéry jako HC bude rád, když ho ještě někdo zaměstná jako trenéra QB. Souhlasím s @Doktor, že klíčová hra byl pick6 od CB Williamse. Což je pro mě jeden z objevů roku. Ale on jen koukal a chytře využil toho, že ta hra byla taaaak průhledná, táááák průhledná, že i já jsem před snapem křičel na Russella....neházej to tam, ale neslyšel mě, asi :-) Všechno bylo hrozně průhledný, čitelný, pomalý, stereotypní, bez překvapení...Uvidíme, jak dopadne off-season a jak se to promítne do podpisů hráčů. Četl jsem něco o neshodách v názorech na mladý hráče, viz případ John Ursua. Tak jsme zvědavý. A poslední poznatek. Co se naopak front office povedlo bylo to, že nepodlehli tlaku a pustili Clowneyho. Ten u nás byl celkem marnej a to, že bude mít problém sehnat místo ukázal i v Titans. Takže good job a ušetřených 10-16 mega. Stejnou práci odvedla dvojice Dunlap - Mayowa za podstatně míň.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • kisa
  15. ledna 2021 00:47

  @votier jen pár poznámek:
  - pick6 byla chyba WR Swaina, měl CB Williamse odtlačit (ale bylo to čitelný);
  - pick6 nebyla klíčová hra zápasu, protože SEA se rychle vrátili tím TD na 10-13;
  - to víc byl běh Akerse 44y v dalším drivu (protože to mohlo být 3-and-out), tohle byl spíš gamechanger;
  - souhlas s "všechno bylo hrozně průhledný, čitelný, pomalý, stereotypní, bez překvapení";
  - když se "Clowney" vlekl, taky jsem chtěl, aby se to ukončilo a myslím, že "nákupy" do obrany obecně dobré (ještě D.J.Reed, Jamal pochopitelně);
  - RW3 se jasně vyjádřil, že se chce podílet na výběru nového OC, to je dobře.

  A když jsme u toho, tak Rams jsou aktuálně 21M over-the-cap a ve FA OLB Floyd, TE Everett, CB Williams:-)))
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • votier
  15. ledna 2021 01:12

  @kisa souhlasím, jen dodávám: Swain se tam točil, jak holub na báni, jak se říká, ale na to, že je RW3 skvělej scrambler a výborně improvizuje, tak zrovna sem to hodil hrozně rychle a naprosto bez rozmyslu. A přišlo mi, že se po týhle hře/drivu zlomili všichni psychicky. Důležitej byl běh Akerse, rozhodně, tam ho nečapnul Wagner a pak ještě někdo, ale holt to se stane. Bobby W má za zápas 15 tacklů a všechno jsou klíčový věci, takže když jednou borce nesloží, tak je to holt průšvih. Ale stejně mám pocit, jako kdyby nevěděli, co hrát a nevěřili tomu. Holt zápas blbec.
  D.J. Reed dobrej podpis, uhrál toho spoustu a jsem hrozně rád, že tam není Flowers, to je fakt tragéd. Nechápu, že hraje NFL.
  Těším se na novou sezónu a nevidím to tragicky, naopak. Tým má dobrý jádro, budou určitě zkoušet mladý hráče. Není sice první kolo draftu, ale to u Schneidera nevadí, ten stejně nikdy nevybral nikoho super okolo 30 místa. Spíš umí další kola a třeba přijde někdo slibnej. Taky se musí ukázat hráči jako Collier a Penny. Třeba letošní první kolo Brooks není špatnej (není to hvězda, ale myslím ani bust),vedle Wagnera a K.J. Wrighta se může jen lepšit. A třetí kolo Guard Damien Lewis se mi moc líbil. V LSU chránil Burrowa, teď se snažil. Musí posílit, získat zkušenosti, (Donald si ho tam pohazoval jak hračku sice, ale to snad každýho linemana) a bude dobrej, stabilní hráč týmu. Já teda třeba nechápu to hodnocení draftu. Všichni čekají, že bude každej hvězda asi a když není hned první sezonu výjimečnej, tak je to bust. Přitom je super, když tým najde spolehlivýho hráče, kterej odehraje na svým postu třeba osm sezon, bez velkejch zranění, konzistentně, ne? Nemůže bej každej Chase Young, Mahomes nebo Bosa přeci :-)))

 • kisa
  15. ledna 2021 01:19

  @votier Nechápu u obráncu, co se čeká první sezónu. Za mě Brooks dobrej a pokud neklapne K.J., může ho i nahradit. Lewis naprosto super. Collier/Penny jsou problém ta zranění, snad i ten Taylor už bude ok. Každopádně na FA bude hodně RBs, hodně TE a hodně CB, takže se ani zde úplně nebojím, mnozí budou rádi za kontrakt.

 • Maestro92
  14. ledna 2021 12:10

  Opět skvělá práce, na což jsme si asi všichni u NFL.cz zvykli. :)
  Každopádně drobná chybička u bodu 8 - Washington nehrál v Tampě, ale doma.

 • Farňas
  14. ledna 2021 11:49

  Největší problém titans není ani tak neexistující pass rush, jako spíš neexistující DC. Vrabel je výborný stratég, ale koordinátora prostě potřebuje. Ten sešup s víceméně stejnou sestavou tak nějak mluví za vše. Třeba Patricia by nemusel být úplně k zahození 😉

 • Ježour
  14. ledna 2021 12:06

  Manažersky to v obraně taky letos nevyšlo, Beasley a Clowney jsou přešlapy.

 • Pompey
  14. ledna 2021 12:43

  @ Farňas Tak to souhlas hra bez DC moc nešla, Vrabel nikdy nebyl geniální DC.

  @Ježour Přesně tak, my jsme se prostě v offseason vůbec neposílili oproti loňsku, naopak. Rookie class naprosto žalostná. Příchody z FA slaboučké, naštěstí teda podepsány většinou na jeden rok. Jako celý rok mě vrtal hlavou hlavně hráč jménem Crawford. Proč jsme ho podepsali. Proč tolik hrál, když stojí za prd. V podstatě on vystihuje práci v poslední offseason.

 • DCC
  14. ledna 2021 16:03

  No myslím, že odchody Jurella Caseyho z DL a Logana Ryana ze secondary byly hodně znát a nepodařilo se je nehradit...

 • ceskione
  14. ledna 2021 10:34

  Tak jsem šel spát s tím, že steelers vyhrají. No pak mě vzbudila dcera a po pohledu na Livesport už jsem spát nešel. 😅

 • OMAHA2
  14. ledna 2021 10:21

  Vyborne Doktore, skvela praca ako v back stage, tak aj v clanku 👌

 • Vontae_Mack
  14. ledna 2021 10:13

  Doktor ako vždy pekný článok. Vidím ale, že tebe tí RBs Bills nedajú spať :) Chápem, že si nehodnotil len tento zápas, ale tak spomenúť Singletaryho po sobote, kde mal 3 behy pre 21 yardov (konkrétne 2, 6, 13) v súvislosti s tým, že vždy nabehne do nesprávnej diery, no neviem neviem :) Behová hra v tomto zápase bola problém podľa mňa len trochu, najmä vo štvrtom drive v prvom polčase, kde išiel najprv Moss po 8yardov, ale potom na dva pokusy nedokázal ti zvyšné dva získať a zase sme išli tri a von. Moss je inak bohužiaľ out pre zvyšok sezóny, takže pár pokusov dostane asi Yeldon alebo možno Freeman ktorého sme práve podpísali.

  K zápasu s Ravens - bude to ťažké a je to fakt otvorené. Ja som ale presvedčený, že keď oba tímy zahrajú svoj štandard, Bills vyhrajú niečo ako 28-24. Minulý rok sme prehrali 17-24, z čoho jedno bol asi 80y TD passový, lebo raz za sezónu nám bustla coverage pre zlú komunikáciu Hyda s Poyerom. Inak sme udržali Lamara v boxe a celkovo Ravens na nejakých 250y. Teraz sa obávam, že máme na to horší káder (bude chýbať Lorenzo Alexander a najmä Shaq Lawson, ktorý ten edge vedel držať perfektne). Som zvedavý, ako to zvládnu Addison a Epenesa najmä.

  Ja sa ale spolieham na útok, ktorý je neporovnateľne lepší ako pred rokom. Verím, že Daboll sa poučí a na tie behy sa úplne vykašle. Ravens majú síce skvelú obranu, ale mal by to byť pre nás dobrý matchup. Hrajú najviac v lige man coverage, a Allen s Diggsom a Beasleym sú proti tomu skvelí. Tiež najviac v lige blitzujú, a Allen sa proti blitzu oproti minulej sezóne (kde práve proti Ravens vyzeral dosť stratený) neskutočne zlepšil - je síce najviac blitzovaný, ale má najviac yardov aj najviac TDs (19) v celej lige. Plus má tuším passer rating takmer 100.