AKTUÁLNĚ
Novinky Ondra Horák 16.01. 10:00

Green Bay Packers (13-3) - Los Angeles Rams (10-6), Sobota 22:35

Na téměř posvátnou půdu, tedy na Lambeau Field, dorazí chlapci ze slunné Kalifornie. Rams už především díky své obraně vybojovali jeden zápas na vymrzlém stadionu, ale teď je čeká ještě lepší soupeř na ještě vymrzlejším stadionu. Slavná „Frozen tundra“, jak se někdy Lambeau Fieldu přezdívá, je určitě nepřivítá s otevřenou náručí. Na stadion bude vpuštěno zhruba 6000 diváků, kteří poženou své Packers za postupem do konferenčního finále. Skoro  všechny faktory tedy hrají pro domácí, ale dokáží opravdu potvrdit pozici favorita?

Packers samozřejmě oplývají skvělým útokem. Aaron Rodgers je bez diskuzí jeden z nejlepších quarterbacků, který stanul na kolbištích NFL. Už jen rekord ze základní části 13-3 o lecčem vypovídá. K tomu přidám statistiku, že Rodgers hodil za sezónu víc touchdownů, než kolik JK Scott vyprodukoval puntů. Konkrétně je to 48 TD vůči 46 puntům, což je téměř neuvěřitelné (podobnou statistikou se tedy pyšní i Bills). Celý útok Packers ale určitě není jen o Rodgersovi. Celou sezónu mu výrazně pomáhala skvěle hrající ofenzivní lajna, ve které však bude chybět její nejsilnější článek LT David Bakhtiari. A určitě nemůžu opomenout ani Davanteho Adamse, který v letošní sezóně patřil mezi naprostou receiverskou elitu. V řeči čísel si připsal 1 374 zachycených yardů a 18 TD! Nicméně jak velmi často zdůrazňují fanoušci Packers, a já s nimi v tomto ohledu naprosto souhlasím, ofenziva týmu z Green Bay zdaleka není jen o spojení Rodgers–Adams. Podstatnou roli hrají samozřejmě running backové. Aaron Jones má za sebou velmi dobrý rok, ve kterém se činil nejen po zemi, ale pomáhal Rodgersovi velmi často i zachycenými přihrávkami. Running backem číslo dva se stal Jamaal Williams, který zatím nepustil mockrát do hry nováčka A. J. Dillona. Williams na mě působí dobrým dojmem a opravdu jsem nadšen z toho, jak se fotbalem baví. Důležitým článkem, který by mohl hrát významnou roli právě proti Rams, je TE Robert Tonyan. Nevěřím totiž příliš receiverům Marquezi Valdesovi-Scatlingovi a Allenu Lazardovi. Oba to budou mít velmi těžké proti skvěle hrajícím CB Rams. Ovšem střed hřiště je asi jedinou slabinou v dominantní obraně Rams. A právě tuhle oblast by mohl okupovat Robert Tonyan. V neposlední řadě bych chtěl zmínit velkou mrštnost a dobré čtení hry od Aarona Rodgerse. On se rozhodně řadí ke quarterbackům, kteří toho dokáží spoustu uscramblovat a proti silné DL, avšak horším LB by to také mohla být cesta k úspěchu.

Jak už jsem naznačil v úvodním odstavci, obrana Rams vyhrála Wild card proti Seahawks. Teď ji ale čeká útok poněkud jiného kalibru. Přednosti defenzivy netřeba dlouze představovat. Skvělý pass rush vedený Leonardem Floydem a především Aaronem Donaldem, který sice utrpěl zranění žeber, ale podle slov trenéra McVaye: „The Terminator will be back.“ Zápas proti Seahawks nám jasně dokázal, že je jedno, jestli Donalda zdvojíte nebo ztrojíte, pořád je schopen si na QB alespoň sáhnout. Další skvělou zbraní obrany Rams je určitě secondary. Myslím, že na souboj Jaylena Ramseyho s Davantem Adamsem se těší naprosto všichni. Ale troufnu si odhadnout, že pokud v dnešní NFL existuje duo, které dokáže tohoto skvělého CB překonat, tak je to právě Rodgers–Adams. Rovněž několikrát zmiňovaní Darious Williams a Troy Hill hrají jako z partesu a Williamsův pick six byla naprostá fotbalová balada. Slabším článkem jsou bezpochyby linebackeři a tudy právě povede i cesta Packers k vítězství.

Útok Rams to bude mít opravdu velice složité. Proti Seahawks nastoupil John Wolford, který se vlastní vinou vyřadil z utkání a už v tu chvíli bylo naprosto jasné, že jeho zapojení do zápasu proti Packers absolutně nehrozí. Nastoupit tedy bude muset Jared Goff, jehož palec je stále pořádným otazníkem. Samozřejmě víme, že v NFL umí kouzla na počkání a zázraky do dvou dnů. Nicméně Goff proti Seahawks prakticky nebyl schopen hodit pořádnou přihrávku a moc si nemyslím, že by se to mělo zásadně zlepšit na vymrzlé půdě Lambeau Fieldu. Ono v tom mrazu bolí všechno ještě třikrát tolik. Cooper Kupp je pro sobotní zápas questionable a uvidíme, co na to řekne jeho koleno. Sean McVay bude tedy opět nucen zapojit co nejvíce kreativní útok se silnou podporou Cama Akerse, který odehrál proti Seattle opravdu výjimečné utkání.

Jenže i v tomto případě Rams tvrdě narazí. Packers sice dlouhodobě moc nefunguje běhová obrana, když v základní části dovolila soupeřům 1 805 yardů a umístila se na 13. místě. Ale naopak secondary a pass rush hrají velmi dobře. Dá se tedy předpokládat, že Mike Pettine nasadí svou 6-1-4 formaci, která právě moc nevoní týmům s variabilní běhovou hrou. Netřeba připomínat, že Za’Darius Smith a nově i Rashan Gary jsou solidními pass rushery a mohou velmi znepříjemnit život quarterbackovi Rams. A pak je tu samozřejmě Jaire Alexander, který dokáže naprosto vymazat svoji polovinu hřiště. Je sice pravda, že necestuje se svým receiverem jako Jaylen Ramsey, přesto je podobnou hybnou silou celé defenzivy. Se zraněným Goffem a Kuppem se zkrátka útok Rams bude prosazovat velmi těžko. 

Vidím to na celkem pohodlnou výhru Packers. Mají bez diskuzí jeden z nejlepších útoků v celé lize. Budou hnáni domácím prostředím a „Frozen tundra“ bude také na jejich straně. Jejich obrana sice není nejlepší proti běhům, ale Rams k tomu nemají moc co nabídnout ve vzdušném útoku. Tím pádem bude moct hrát velký počet obránců v boxu a šance na úspěch se budou snižovat. Jedinou silou vyvažující misku vah směrem k Rams jsou Aaron Donald, Jaylen Ramsey a Darious Williams. Ale pokud bude útok prakticky impotentní, nedokáží ani oni udržet lišáka Rodgerse na uzdě.

Komu by informace v tomto textu ještě nestačily, tak odkážu na Bartovo preview na fanpage greenbaypackers.eu. Tam najdete opravdu všechno 🙂

Sdílejte na sociálních sítích

Ondra Horák

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Ninja
  16. ledna 2021 10:28

  Prosím o info. Nevíte kdo to vysílá? V programu O2 jsem to nenašel🤔

 • mileraad
  16. ledna 2021 11:39

  Na livesportu píšou, že to má být na digi. Na sport tv jsme dopláceli na formuli a házenou, na O2 teď koupili UFC ...

 • Hawk_74
  16. ledna 2021 11:42

  pouze to tam zatím nepřihodili, bude to určitě na O2 tv sport nebo Premier sport.

 • Hawk_74
  16. ledna 2021 11:55

  ▶️ so 22:00 studio (O2 TV Sport)
  ▶️ so 22:35 Green Bay Packers 🆚️ Los Angeles Rams (O2 TV Sport)
  ▶️ ne 02:15 Buffalo Bills 🆚️ Baltimore Ravens (Premier Sport)
  ▶️ ne 20:30 studio (O2 TV Sport)
  ▶️ ne 21:05 Kansas City Chiefs 🆚️ Cleveland Browns (O2 TV Sport)
  ▶️ po 00:40 New Orleans Saints 🆚️ Tampa Bay Buccaneers (Premier Sport)