AKTUÁLNĚ
Novinky Jan Štiegler 17.01. 16:50

Tampa Bay Buccaneers (11-5) – New Orleans Saints (12-4), Pondělí, 0:40

Souboj legend! Jinak se ani divizní kolo Saints proti Bucs nazvat nedá. Dlouhá léta jsme čekali, kdy se utká Tom Brady s Drewem Breesem v Super Bowlu, avšak bez úspěchu. Útěchou nám byly alespoň mezikonferenční střetnutí jednou za čtyři roky. Jak byl rok 2020 špatný snad na všech frontách, aspoň jedno nám dal – souboj Brady vs. Brees dvakrát za rok! A jde se na třetí kolo.

Saints si v základní části s Buccaneers v obou případech poradili, ale v play off se jde nanovo. Navíc se jedná o souboj dvou z nejlepších QB v historii ligy. V historických tabulkách je Tom Brady na prvním místě s 90 973 yardy, Brees je druhý s počtem 85 590. Brady je na prvním místě s 656 touchdownovými přihrávkami, Brees je druhý s počtem 607. Navíc oba borci jsou skvělí i v play off. Brady vévodí snad všem statistikám, je na prvním místě mezi všemi hráči s 42 zápasy v play off, 75 touchdowny, 11 769 yardy a 18 sezónami, kdy se dostal do vyřazovací části. A samozřejmě nesmíme zapomenout na jeho 6 prstenů pro vítěze Super Bowlu – absolutní rekord NFL napříč pozicemi. Brees na tom taky není špatně, ve vyřazovací části zaznamenal 36 touchdownů, 5 232 yardů a vyhrál 1 Super Bowl. V letošní sezóně usiluje o svůj druhý zisk nejcennější trofeje a má zřejmě už jen tuto možnost, protože toto bude pravděpodobně poslední sezóna, kdy vidíme tuto legendu na hřištích NFL.

Nejsou to však jen quarterbackové, kteří budou dominovat tomuto souboji. Buccaneers mají ve svém středu pravděpodobně nejlepší skupinu skill hráčů v celé lize. Mike Evans, Chris Goodwin, Antonio Brown. To jsou všechno n.1 receiveři, kteří dokáží dominovat každému zápasu. Nesmíme zapomínat ani na Roba Gronkowskiho, který nám už několikrát v kariéře s Tomem Bradym ukázal, že v klíčových chvílích zápasu dokáže být nejdůležitějším mužem týmu. Ani obrana nezaostává. Bucs byli po základní části na čtvrtém místě s 48 sacky a druzí v počtu vyvinutých nátlaků na QB soupeře (10,9 na zápas). Hráči jako JPP nebo Barrett dokáží terorizovat QB soupeře každou akci. Do hry se navíc vrací i LB Devin White, který ve wild card zápase chyběl kvůli covidu – jeho 140 tacklů a 9 sacků ze základní části je zpět!

Saints se naopak budou spoléhat na téměř nezastavitelného RB Kamaru, který získal celkem 1 688 scrimmage yardů za sezónu, což je třetí nejlepší číslo letošní NFL, a zároveň 21 TD (16 běhových + 5 pasových), čímž vévodil celé lize. Breesovi se vrátil do sestavy dlouhou dobu zraněný WR Thomas, který hned ukázal, že stále patří mezi nejlepší wideouty ligy – skóroval touchdown po 10 minutách WC zápasu. Skvěle hraje i obrana. Třetí v celkových yardech (310,9), čtvrtá proti běhu (93 yardů na zápas) a šestá proti pasu (217 yardů na zápas). Do hry se po zranění vrací i DE Trey Hendrickson, který zaznamenal 13,5 sacku, což je druhé největší číslo celé NFL.

Jedná se tak nejen o pravděpodobně poslední souboj „head to head“ těchto dvou legend, ale i o souboj dvou skvělých týmů, které pomýšlí na Super Bowl! Za mne jeden z vrcholů letošní sezóny celkově, na který se neskutečně těším a v komentátorské budce si ho budu užívat stejně jako vy.

Celkově věřím více Bucs, už jen z toho důvodu, že porazit jeden tým třikrát v jedné sezóně je téměř nadlidský výkon. Ať skončí utkání, jak chce, je to konec jedné éry a pro všechny fanoušky poslední možnost vidět tento duel a užít si nejlepší hráče na své pozici v přímém souboji. 

Brady vs Brees the final countdown! Hezkou zábavu!

Sdílejte na sociálních sítích

Jan Štiegler

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku